Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken Bianetüsod 27e Jaargang. No. 7997 DONDERDAG 22 JDLI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE flAANDBHl voor Haarlem \jza Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0JX2H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap tonrens Coster. Directeur S. C. PEEREB00A ADVERTENTIÈNi Van 1—5 regels 50 Cts.) Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van t—5 regels ft—, elke regel meer /0.20 Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratiei Groote Houtstraat 55. latercommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij! Zolder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad 1$ uitsluitend gemachtigd hel Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesslraal 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. VRIJDAG 23 JULL Zandvoart: Gastvoorstelling Louis Bouwmeester, Olympia Palace, 8 uur. Beverwijk: Raadsvergadering, v.m. 1/4 uur. Bennebroek: Raadsvergadering, Ham 7 3/4 uur. DE HALSEN. In het 2de blad zuilen onze lezers een uitvoerig uittreksel vinden van een rapport, dat over den toestand van de Halsen door de Commissie van toezicht aan B. en W. is uitge bracht. Wij zullen daarover in het volgend hummer oen beschouwing geven. STUKKEN VAN DEN RAAD. SCHOOLGELD BURGERAVOND SCHOOL. De heer J. Germeraad en 28 andere ouders van buiten Haarlem wonende leerlingen der Burgeravondschool ver zoeken den Raad, evenals voor de buiten Haarlem wonende leerlingen der H. B. S., dezelfde bepaling te treffen, dat de ouders kunnen warden aangeslagen voor het hoogste school geld, maar ook den onbemiddeld'en wordt toegelaten het oude schoolgeld to blijven betalen. J. van de Bel en vier andere werk lieden, die te Schoten wonen, maar in Haarlem hun geld verdienen en voor het grootste deel vietrteren, ver zoeken het minimum van dit school geld te stellen op 8. B. en W. stellen voor afwijzend hierop te beschikken, daar de school- gel d verorden! ng geen afwijking toe laat. GELD- EN EFFECTENHANDEL. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de vereeniging voor den Haarlemschen Geld- en Effectenhandel, te Haarlem. De vereeniging heeft ten doel de be hartiging der belangen van den geld en effectenhandel, en wat daarmede in verband staat, in het bijzonder van dien te Haarlem. Zij tracht dit doel langs wettigen weg te bereiken door het houdien van besprekingen over de gemeenschappe lijke belangen der leden, door onge zonde mededinging tegen te gaan, de belangen d'er leden bij en tegenover derden voor te staan, voorts door al zulke wettige middelen die bevorder lijk kunnen zijn aan het voorgestelde doel, en tot het hoog houden van het vak. Diere nm ishandeling. Naar aanleiding van het bericht in het vorige nummer over het mishan delen van paarden door den koetsier van een verhuiswagen, waarop be merking werd gemaakt, schrijft men ons uit Halfweg, dat <flt dezelfde koetsier zal zijn, die ook Dinsdag al daar de zweep zoodanig misbruikte, dat het veder verontwaardiging op wekte; hij deed zulks op de heenreis met een grooten zwaar beladen wa gen (te zwaar voor zulke afgeleefde paarden), maar ook van Amsterdam terugkomende met den ledigen wagen te ongeveer 7 1/2 uur! We zullen nu maar alleen vermel den, dat het een koetsier was van een Haarlemsch expediteur! doch hopen bij herhaling nadere aanduiding te geven. Dienstweigeraar. De krijgsraad alhier heeft den mili cien C. Kamper, wegens dienstweige ring, veroordeeld tot zes maanden mi litaire detentie, ingegaan 12 Juli j.l. Eindexamens H. B. S. met 5- jar. cursus. Alkmaar. Geslaagd: P. A", Boom, 'Alkmaar; N. Beets, P. C. Van ArkelJ p. M. J. P. C. Breebaart, J. Frank fort, A. Vis, allen te Haarlem; Mej. L. Kaiser, mej. J. E. v. d. Zand, beiden Van Hoorn; J. J. van den Bosch, Hel-j dor. Teruggetrokken 1 extraneus. At- J meentewege, volgens de daairomtrent gewezen L vastgestelde plaatselijke verorden in- ffen, ingestelde gezondheidscommissie HET VEREENIGINGSGEBOUW AAN DE SCHOUWTJESLAAN. De heer P. Kuiper Jr., directeur der Maatschappij „Bosch en Vaart" heeft ons nog eenige nadere inlichtingen verstrekt in zake de kwestie met het Vereenigingsgebouw der Oud-Onder officieren aan cte Schouwtjeslaan. De zaak Is 'reeds van ouden datum. In 1905 zou een peroeel bouwgrond uitgegeven kunnen worden, waarom de Maatschappij zich op 16 October van dat jaar tot het Haarlemsche ge meentebestuur wendde om te mogen overgaan tot het dempen d'er bewus te sloot (tusschen haar gronden en de Schouwtjeslaan gelegen) en tevens verzocht om een opgaaf van de kosten voor het bestraten der later door d'e gemeente over te nemen straten. 15 Februari 1906 werd door B. en W. gunstig op dit verzoek beschikt en meegedeeld, dat de te starten som voor het dempen van d<e sloot 20.38^ bedroeg en de bestratlngskosten 21.700. In Maart van dat jaar accepteerde de heer Kuiper namens de Maat schappij de vergunning en wachtte tot B. en W. een gemeente-opzichter zou zenden, die de straten zou uitzet ten op het terrein. 13 Maart van het volgend jaar was er echter nog geen opzichter gezonden, waarom de heer Kuiper aandrong op het zenden van den opzichter. Daarop kwam veertien dagen latetr het antwoord, dat de aan wijzing niet kon plaats hebben voor Ged'ep. Staten het betreffende uitbrei dingsplan hadden goedgekeurd. Inmiddels had echter de gegadigde voor het eerstbedoelde stuk bouw grond van den koop afgezien, doch op 19 December 1908 werd door Mevr. Visser van Hazerswoude den grond aangekocht voor het schietgebouw, echter met d'e uitdrukkelijke bepa ling, dat de grond niet zou geleverd wenden vóór alle goedkeuringen van gemeentewege zouden zijn geschied. Vóór nieuwjaar waren toen vanwe ge het gemeentebestuur de straten uitgezet. Daarop verkreeg mevr. Vis ser, naar d'e aannemer* de heer Ha gen ons meedeelde, van de gemeen te vergunning tot bouwen, waarvan naar men weet, gebruik gemaakt is. De heer Kuiper blijft van meening, dat hij den grond niet kan overdra gen, zoolang de Raad niet de straten heeft overgenomen. Immers, zoo merkte hij ons op, de Raad zou de richting van een der straten langs het terrein van het schietgebouw kunnen wijzigen, zoodat dan achteraf zou kunnen blijken, dat een stuk van het bouwterrein niet zou kunnen worden bebouwd. En wat dan? Waarschuwing. Sedert eenige dagen vervoegt zich m de huizen der "ingezetenen een Duitscher, te koop aanbiedende thee doeken voor den spotprijs van 3 cent per stuk, om echter na bestelling te leveren, daar hij die niet bij zich heeft. Daarbij biedt hij tevens te koop aan een lap wit linnen, die hij laat zien, 18 el a 30 cent per el. Daar dit door velen ook als een spotprijs wordt beschouwd, gaat men, ook in verband met de bestelde theedoeken, er toe over een lap te koopen. Later is echter gebleken dat de lap linnen slechts katoen is ter waarde van ongeveer 20 cents per el. De bestelde theedoeken zullen lang op zich laten wachten. Men zij dus gewaarschuwd. J u b i lé. Einde dezer maand zal het 25 jaar geleden zijn, dat door de „Christelij ke Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten" het gebouw „Bethesda" aan de Hazepa- terslaan werd geopend voor vrouwe lijke lijders. Eveneens is het een kwart eeuw ge leden, dat het buitenverblijf „Meer en Bosch" onder Heemstede voor de verpleging van mannelijke lijders werd aangekocht. Gezond keidScomml sstó. Op verzoek van den gemeenteraad van Haarlem is bij Koninklijk besluit den termijn bepaald, dat de van ge- voor het toezicht op de volksgezond heid In zijnen geheelen omvang in de plaats zullen treden van eene vol gens de Gezondheidswet in te stellen gezondheidscommissie, voor Haarlem verlengd met 10 jaren, alzoo tot 1 Au gustus 1919. Muziek ln den Hout Muziekuitvoering op Vrijdag 23 Ju li, 's avonds 8 uur, door Haatrlemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma: 1. Garde Grenadiers Mairsch, Ellen- berg. 2. Ouverture Peter Schmoll, Weber. 3. Les Patineurs Valse, Wafdteufel. 4. Menuetto, Paderewsky, 5. Grosse Fantaisie a. d. Oper Lo- hengirin, Wagner. 6. Ouverture 1'ItaHana en Algérte, Rossini. 7. Ballet de 'Opéra Gustaaf III, Au- bar. 8. Fröhlingskinder Walzer, Wald- teufel. 9. Piano Fantaisie 1ste Rhapsodle, Liszt. „Trou moet Blycken". Concert op Vrijdag 23 Juli 1909, des avonds 8 uur, door de Muziekvereni ging „Harmonie", directeur de heer H. W. Hofmeester Rz. Programma 1. Kaiser Frans Josef-Marsch, Can- rnver. 2. Ouverture „Conquéranit", Go- vaerts. 3. Marche Turque, Eilenberg. 4. „Das gold'ner rose Traum", Con- oertwalzer, Resch. 5. „Le secret d'Olivette", fantaisie, FurgeOt. 6. Feestmarsch, Hoffmann. 7. Fantaisie de Ballet, Montague. 8. Le Rêve, Dunikter. 9. Potpourri aus „Der Bettelstu- dent", Millöcker. Gezellige bijeenkomst Voor de leden van de muziekvere niging „Laurens Janszoon Coster", directeur de heer Kerkhoff, was hel Woensdag een gezellige avond. Zij waren bijeengekomen Ln de zaal van Kleine Vereeniging, ter gelegen heid van de eerste-prijs-winning te Zandvoort op Zondag j.l. Het programma vermeldde, behalve verschillende voordrachten, uit te voeren door de eere-leden, het duo Voget en den heer Vrugt, verschei dene wedstrijden voor de leden met hunne dames, terwijl ook een Taptoe met ommeganck niet ontbrak. Ook werd een dansje gemaakt. Tot laat in den avond bleef men. bijeen. Hengelaarsbond. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de Haarlemschen Hengelaarsbond. Hij stelt zich ten doel de belangen van de hengelaars te Haarlem en om streken te bevorderen en te verdedi gen, en tracht dit doel te bereiken dóór: het houden vari vergaderingen, bevorderen van hengelconcoursen, pachten van vischwater en bevorde ren van «ten vischstand in onze wate ren; b. te zorgen, dat de belangen van zijne leden zoo noodig voor rechter en wetgevend lichaam verdedigd en ge bracht worden; en alle andeue wettige middelen, die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. DIEFSTAL VAN TELEFOON DRAAD. In 't laatst van April Weken ln eens enkele telefoonleidingen onder Heem stede gestoord te zijn. Waardoor Een ij zei-periode was niet te vreezen. Dadelijk werd een onderzoek inge steld en toen bleek, dat langs de Leid1 sche Vaart een 1200 nieter draad wa ren gestolen. Later werd ook aan den Wagenweg een diefstal ontdekt. De Heemsteed sche en ook de Haar lemsche politie hield zich nu onledig om hij de opkoopers naar 't koper draad te zoeken. 't Gevolg Is geweest, dal een twee tal jongelieden werden aangehouden, die nu voor diefstal terecht stonden. De beklaagden bekenden. Het O. M. eischte tegen den eerste m gevangenisstraf van negen maan den en tegen den tweede zes maan den, mededeelende, dut het tweetal reeds meermalen door de rechtbank veroordeeld la 't Zijn dus gevaarlijke menschen, zeide sur., die gevoelig ge straft moeten worden, omdat ze weer bij vernieuwing blijk gegeven hebben dat ze 't eigendom van anderen niet willen eerbiedigen. De beklaagden vroegen een Echte re straf. De verdedigers sloten zich hierbij aan, en verzochten de 11 weken pre ventieve hechtenis in elk gevai in mindering te brengen. OM ONDERDAK TE KOMEN. Een bejaarde metselaarsknecht, die zonder werk en zonder thuis rond slenterde, heeft van een winkeluit stalling in de Barteljorisstraat een paar pantoffels weggenomen. De win kelbediende Eop den dief achterna en nam de pantoffels weer af. De oude man ging evenwel zelf naar het poli tiebureau om van den diefstal aan gifte te doen. 't Was hem te doen, om naar 't huis van bewaring overge bracht te worden. Tegen dezen man werd een gevan genisstraf van 14 dagen geëischt. Het O. M. deelde mede, deze lage straf te vorderen, omdat de verdediger, Mr. Renior, pogingen in 't werk stelt, om den man in een armenhuis alhier op genomen te krijgen. Mr. Renier sloot zich bij dit requi sitoir aan. Beklaagde zei, graag in 't armen huis te zullen gaan. Uitspraken. A. H. T., stoker, zonder vaste woon plaats, A. van H.« koopman te Rot terdam, diefstal en medeplichtigheid, de eerste 21/2 jaar gevangenisstraf, de tweede zes maanden gevangenis straf. G. K„ kellner te Hannover, diefstal, vrijgesproken. L. J. B., loopknecht te Haarlem, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hech tenis. D. D., steenhouwersbaas te Haar lem, appèl overtreding Woningwet, vrijgesproken. VACANTIE. Men schrijft ons: VacantteWat een veelzeggend woord... En ook voor velen een Lief lijk woord... Als zij voor een tijd van de zorgen des dagelijkschen arbeids ontslagen, zich vrij gevoelen, te Staan, te gaan waarheen zij widen, voor dagen, zelfs voor weken... Men schudt die zorgen van zich ai en men geniet cte volheid des levensMen reist per spoor, per boot, of meeir mo derner vervoermiddel, en men kiest voor dien tijd, naar zijn meening, het bekoorlijkste plekje uit, om de vacan- tie ln stille vreugde en ongedwon gen, alleen of met de zijnen door "te brengen. Door te brengen aan 't strand, in 't bosch, in 't gebergte, al naar men zijn keuze heeft bepaald.... Overal rijkelijk genietende van Gods vrije en heerlijke natuur. Deze afwisseling 't ongedwon gen in plaats van 't gedwongen leven o, welk een goede uitwerking beeft 't niet op 't menschelijk lichaam Nieuwe kracht, hernieuwde lust te vergaren voor den wachtenden arbeid na de vacantie... Iteeft 't ook zijn goe de uitwerking op het menschelijk ge moed? Een uitwerking, die 't egoïsme zoo ver terugdringt, dat 't gevoel voor zijn mede-mensch op den voorgrond plaats neemt?... Voor den mede- mensch voor wien 1 woord vacantie niets zegt, en ook niets lieflijks bevat, omdat er voor hem geen vacantie be staat en die al maar door 1 gedwon gen teven leidt?... Indien wij een antwoord op deze vragen moeten geven, zou dan niet uit dat antwoord de wedervraag op rijzen: „Is bet niet beschamend voor onze samenleving?" Gelukkig, wij weten, dat er onder de vacantie genietenden zijn, dte ge voelen voor hun minder-bedeelden medemensch en hunne gaven offeren, om ook ben in dat geluk te doen doe len... Gelukkig, wij weten, dat onder hen, dte gesteld zijn over weinigen of ve len, steeds meer het besef levendig wordt, dat het niet goed is, hun on dergeschikten maair altijd door te la ten zwoegen, en hebben ondervon den, de goede, heilzame terugwerking van ook hen eenigen 'tijd los te maken van den arbeid. Maar ook weten wij, dat èn ia t een, èn in 't ander nog slechts van zeer bescheiden, schoorvoetende stap jes sprake is, stapjes, dl© leidden op (ten weg van samenleving, in den bes ten zin van het woord... Stapjes, die stappen moeten wor den, om te komen tot vacantie voor iedereen, opdat voor allen dit woord veelzeggend en lieflijk wordt... Hoe lang, of Eever, hoe kort nog?... In den Schotersingel. De bevolking van den Schotersingel is verrijkt met een twaalftal jonge eendjes, die daar vroolijk rondzwem men tot vermaak en verpoozing der voorbijgangers. Vooral de jeugd be ijvert zich, om door het aanbieden van versnaperingen de vriendschap te verwerven der jeugdige waterbewo ners. Zwaar gestraft Gisteravond is een jongen, P. K. genaamd, bij het uithalen van een mest zóó leelijk van een dak ln de Klerksteeg gevallen, dat hij zijn arm brak. Faillissementen. Bij vonnis der Arr. Rechtbank al hier <Ld. 22 Juli 1909, is II. Weeze- naar, hloembollenhandelaar, vroeger te Hiilegom, thans te Haarlem (Pot gieterstraat) verklaard in staat van faillissement. Rechter-commissaris Mr. P. J. G. van der Muelen. Opgepakt. Gisteravond werd door de politie een landlooper, die bijna geen klee- ren aan z'n lijf had, opgepakt. De man weigerde te loopen, en Eet zich langs de straat slepen. Ten slotte werd hij op een handwagen gelegd, eai zoo naar het bureau gebracht. Na tuurlijk had hij veel bekijks. Schiet wedstrij d. De prijzen, uitgeloofd voor den schietwedstrijd van den Bond der Oud-Onderofficieren zijn Vrijdag en Zaterdag te bezichtigen in liet siga renmagazijn „Borneo", aan den Kruisweg. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. HEEMSTEDE. Loting. De loting voor de militie zal voor deze gemeente gehouden word'en te Haarlem op den Doelen op Dinsdag 24 Augustus a.s. des voormiddags 9J Gashouder. Het maken van een nieuwen gas houder met bijbehoorende werken is door de gemeente gegund aan de fir ma Carl Francke te Bremen; heden is men met de werkzaamheden aan gevangen. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gehouden herstemming in district III voor één lid van den ge meenteraad is gekozen de heer Jb. van Reeuwijk Nzn. (chr.-hist.), met 247 stemmen. Het aftredend lid W. Pruissen (anti-rev.) verkreeg 200 st. Hierbij kan nog worden vermeld, dat het gekozen lid, de heer Jb. van Reeuwijk, hoogstwaarschijnlijk niet als Lid van den raad zal kunnen wor den toegelaten, daar hij niet voldoet aan hetgeen bepaald is in art. 17 2e lid van de gemeentewet. Zigeuners. Aan den Ringdijk nabij Oude-Wete ring had zich op de opslagplaats een Zigeuner-bende gezeteld, die het de bewoners in die omgeving zeer lastig maakte, door liet onophoudelijk be delen op de onbeschaamde en bruta le manier, hun eigen, en het doen van kleine rooverijen en diefstallen. Door bet flink optreden van de bewo ners gezamenlijk, zijn zij evenwel al spoedig genoodzaakt geworden te vertrekken, om op een andere plaats hun anker neer te leggen, waar zij waarschijnlijk beter kans van slagen zullen hebben. Gezamenlijk optreden tegen dergelijke roovers ia nog het eenige afdoende middeL VELSEN. „Een dagje bulten".. Dat is de naam die 'een paar wel doende® in den lande hebben gege ven aan hun streven om jaarlijks aan een honderdtal behoeftigen en oudjes, die nimmer in de gelegenheid zijn dit te verschaffen. Jhr. Boreel van Hogeianden, ls een dezer en stelt nu reeds gedurende en kele jaren zijn buitengoed „Beeck- zang" en „Watervliet" daarvoor be schikbaar. Per boot van Zur Mühlen vertrokken gistere® een 100-tal van Amsterdam naar Velsen, na eerst tot Umuiden doorgevaren te zijn. Vervol gens werd op het landgoed een war men maaltijd gebruikt, bestaande uit soep, groenten, aardappelen en eie ren. Begeleid door muziek werd een rondgang door 't schoone landgoed gemaakt. Namiddags werden ze ont haald op brood met ham, aardbeien, koffie, terwijl elk een bouquet bloe men mede kreeg. Men kon 't 3e oud jes en behoeftigen zoo aanzien hoe goed dit zonnestraaltje in bun droe vig leven hen deed. HOFBERICHTEN. II. M. de Koningin-Moeder zal op 2 Augustus a.s. niet op Soestdijk ver toeven, maar haar verjaardag op het Loo gaan vieren. Mr. Th. H. DE MEESTER. Tot genoegen kan 't Vad. mededee- len, dat de gunstige wending in den gezondheidstoestand van den oud-Mi nister mr. De Meester, blijft aanhou den en alle gevaar nu als geweken beschouwd mag worden, al blijft groote voorzichtigheid nog steeds ge boden. D'e heer De Meester is nog wel steeds bedlegerig, maar de genees heer verklaarde zich zeer tevreden. TWEEDE KAMER. WIJZIGING PERSONEELE BELASTING. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der wet van 16 April 1896 tot regeling der personeele belasting, laatstelijk gewijzigd bij de wet van 3 April 1909. Het wetsontwerp strekt om den vrijdom va® personeele belasting uit te stiekken tot de motorrijtuigen, die kennelijk ingericht zijn tot het ver voer van zieken en uitsluitend of hoofdzakelijk zulks met het oog op het vervoer der verpleegsters of dokters daarvoor gebruikt wor den. Om alle onbillijkheid te voorkomen, wordt voorgesteld aan deze regeling terugwerkende kracht te verleenen, tot op het tijdstip waarop de heffing der personeele belasting wegens mo torrijtuigen een aanvang heeft geno men (1 Januari 1909). NIEUWE HOOGLEERAREN, Te Amsterdam zijn benoemd tot ge wone hoogleeraren aan de gemeente- universiteit in de Latijnsche taal en letterkunde: dr. J. W. Beek, leeraar aan het Stedelijk Gymnasium te Am sterdam; in de physiologic dr. G. van Rijnberk, buitengewoon hoogleeraar te Rome; in de ziektekundige ontleed kunde enz. W. M. de Vries, airts, pri vaat-docent aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam. STATENVERKIEZING ROTTERDAM. Blijkens een advertentie in de Rot- terdamsche bladen verzoekt d'e heer J. Valk Jr. bij de aanstaande verkie zing voor de Staten ln district I, Rot terdam, geen© stemmen op hem uit te brengen. „Hij is, schrijft hij, tegen zijn zin en zonder voorafgaande raad pleging candidaat gesteld, en kan zich, als lid dor georganiseerde anti revolutionaire partij en voorzitter der a.-r. kiesvereeniging Nederland en Oranje I, een candidatuur buiten de kiesvereenigingen om niet laten wel gevallen.'1 DAT 'S MAAR GEKHEID Op liet Plein te 's-Gravenhage heeft zich dezer dagen het volgende too- neeltje afgespeeld. Een Amerikaansch jongmensch, zoo pas van overzee in het Haagje aangekomen, was aan het fietsen in gezelschap van een Hollandschen vriend. De Amerikaan, van geen ver ordening wetende, rijdt over het Plein, dwars over en langs de verbo den paden. Een agent loopt op hem toe, spreekt hem aan en haalt zijn boekje te voorschijn om zijn naam en adres op te schrijven. De jonge man geeft teekenen, dat hij hem niet verstaat. Herhaalde vraag van den agent, hetzelfde ant woord. Inmiddels is de IloUandsche vriend er bij gekomen, die hot geval doorziet en den agent zegt, dat hij te doen heeft met een vreemdeling, die geen Hollandsch kent. „Dat is maar gekheid", zegt de agent, en wijzende naar het bord.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1