NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken 27e Jaargang. No. 7998 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VBIJDAG 23 JULI 1909 ABONNEMENTEN A D V E R TE N Tl ÊNi PER drib maandbni Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.28 Haarlem van 1—5 regels ft—, elke regel meer /CLiSö Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente) 1-30 Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Franco per post door Nederland 1.65 Cr ff-v Er3B3jLc 2^3 50 cts* voor 3 plaatsingen k contant Zondagsblad, 'voor Haarlem' 1 I 037* Redactie en Administratie i Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 iBfircommnnaAl Telefoonnummer der Redactie 60C coder Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Cnster. Directeur J. PEERE300SL Drekkcrfj: Zolder Bultenspaarne 6. Tektoonnnrnmer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 24 JULI. Bron gebouw: Eerste dag van. sa menkomst van d?en Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren. Hoofddorp: Zomen-paardenmarkt. Zandvoort: Gastvoorstelling Louis Bouwmeester, Olympia Palace, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel v,Onze Halsen", in de rubriek Om Ons Heen. Gerdessenfeesi. Men schrijft ons Donderdag 22 Juli werd het Ger dessenfeest gevierd. Het programma voor dien dag was een boottocht naar Edam bij gunstig weder héén over de Zuiderzee, terug binnen door. Hoewel de barometer Woensdag avond weinig goeds voorspelde, viel hol weder bijzonder mee. Om half acht traden 400 leerlingen onzer openbare scholen voor gewoon lager onderwijs op bet speelplein van school No. 0 aan. Te kwart voor acht ging do stoet, met de bekende vaan dels voorop, onder muziekbegeleiding Voorbij de woning van den heer Ger- dessen, langs de Baan, Badhuis- en Bakkerstraat naar de booten, die ge- pavoiseerd de vroolijke kinderschare wachtten. Wuivendtfrraders en benijdende Vriendjes en vriendinnetjes keken do langzaam opetoomenide booten na. Weldra was langs heit mooie Noor- dier Spaarae en lungs Zijkanaal C het Noordzee kanaal bereikt. Te ruim 11 uur dreven de booten reeds door het rustige water der Zuiderzee. Tus- scheu Marken ern Monnikendam kreeg de vrij stevige Westenwind meer vat op hot water, maar vóór de beweging hinderlijk werd, voeren de booten ae open armen van Volen- dam's haven binnen. Wat niet op zee was, liep uit, om den stoet te zien voorbijtrekken, en Jeugdige wijdbroeken geraakten zoo onder de bekoring der marschmuziek van de twee gezelschappen, dat ze meeliepen tot F.dam toe. Na een wandeling door de stad Werden de kinderen aan het Wester- Buiten weder ingescheept en nu ging het door het platte, maar grasrijke «n welvarende Waterland, langs Monnikendam en Broek, langzaam op het Noord-Hollandsch Kanaal aan, dat „volle kracht" toeliet. Te half acht kwamen de booten aan den Koudenhorn voor den wal, opgewacht door verlangend uitziende ouders. Heit was later geworden dan gewoonlijk, maar de hofmeester had met zijn talrijke ververschingen zoo veel afwisseling gebracht, dat niet oen der feestvierders de tijd lang viel. Hot Gerdessenfeest 1909 behoort weer tot het verleden het is uitste kend geslaagd en vroeg het van de geleiders een waakzaam oog, het bracht 400 kinderen vreugde. Eenboottocht. De muziekvereenigingeu Voorwaarts on Excelsior zullen Zondag 25 Juli a.s. oen boottocht maken naar Muiden, Muiderberg en Edam. De afvaart ge schiedt 's morgens te half zeven van de Kikkert. HEILIGDOMSVAART TE MAAS TRICHT. Mem schrijft d.d. 21 Juli aan Het Centrum Hedenmiddag vertrok Mgr. A. Col lier, bisschop van Haarlem, naar Hasselt. In den voormiddag te 9 uur Celebreerde Mgr. in de St. Servaas berk eene plechtige pontificale Hoog mis. Mgr. Callier gaf na de plechtige tooning der relieken de Benedictie met het H. Ki-uis. De toeloop van pelgrims, is vooral 'deze week bijzonder groot, dank zij bet fraaie zomerweer. Vrijdagmorgen zal Mgr. Rutten, bisschop van Luik, de pontificale Hoogmis opdragen. Dien dag komen de bedevaartgangers uit Luik per extra trein. ZONDERLINGE GYMNASTIEK, Bijna iederen avond kan men zien, dat eenige jongens op de leuning van de Zijlbrug gymnastische oefeningen maken. Zij gaan bv. boven op de leu ning loopen, zoodat, wanneer ze het evenwicht verliezen! zij in het water 'neerplompen. Of de voorbijgangers ds jongens al waarschuwen, de bengels lachen en zetten hun spel voort. In zijn oude Doen. De Reclaine-Tantoonsteiling be hoort weer tot het verleden. De Om- meganck is weg, Mr. Cocadorue met zijn fluweelen pak met kanten kraag, het dubbel mannen kwartet, dat ons in de muziektent zoo Leerrijk het woord „apotheker" vóórspelde, het dames strijkorkest in de veranda en eindelijk alle musketiers, piekeniers enz., allee is weg. Zelfs het gras is weg. Wel steken nog in het midden de verschrompelde grashalmpjes, op de plek waar de dansvloer gele heeft, om hoog, maar het overige deel van het groote grasperk ziet er uit, alsof er een prairiebrand gewoed heeft. De populieren in het midden en eenige pas aangelegde bloemperk jes met geraniums enz. maken de eenige versiering er van uit. Ook van de gebouwtjes met hunne aardige ge veltjes is weinig meer overgebleven. Slechts de Stille en het Vatenhuis met nog eenige andere, houden zich nog staande tusschen een hoop hout, dat eens bierhuis, stadhuis, poffertjes kraam of oude marktpomp voorstelde. Ook de zaal is reeds lang ontruimd. Er bestaat geen kans meer om zijn naam voor enkele stuivers in zijn horloge te laten graveeren. Geen ge- tjingel meer aan de electrische schel pen op de stand van Hoesbergen, geen pianospel meer, geen gesponnen sui ker meer; ook hier is alles opgeruimd. Eerst weer een paar welwn stilte, om krachten te verzamelen voor de ker mis. Ook daar is een ommegang, en daar wordt ook niet minder gehost dan in het Brongebouw. In een deel der veranda staan een aantal houten hokjes» die dienen voor de Maandagsche bloembollenbeurs. Aan den ingang staat nog het hou ten geraamte van de hoofdpoort, het doek is er reeds afgehaald, het muur tje is verdwenen en het kleine poor tje ligt, als in onmacht tegen een paar struiken. De gehcele tuin geeft den aanblik, van door een aardschok gedeeltelijk verwoest te zijn. Met wat regen en wat graszoden zal hij wel weer gauw het aardige aanzien van vroeger krijgen. Nu geeft Haarlemsch Muziekkorps, ondier directie van den heer Kriens, er weer zijn gewone concert en we vermoeden, dat de directeur om de verandering niet rouuifj i'.\ Et wordt met vrij wat meer aandacht, dan tij dens Oudt Haarlem, naai1 de muziek geluisterd. Terug van Zandvoort. Van avond ongeveer zeven uur ko men de kinderen, die 4 weken voor hun gezondheid ln het Kinderhuis op Zandvoort vertoefden, in Haarlem te rug.. Uitstapje Dinsdag 27 Juli a.9. zullen de kin deren der hoogste klasse van de Tweede Tusschensehool een uitstap je maken naar Nijmegen. NATIONALE ZANG WEDSTRIJD. Zondag wordt te Zaandam het tweede deel van dem door de marmen- zangvereeniging „Zanglust" aldaar uitgeschreven zangwedstrijd gehou den, op welken dag de gemengde zangvea-eenigkngen optreden. In de eerste afdeeling dingen mede: Polyhymnia, Haarlem Oefening baart Kunst Purmerend; D.I.N.D.U.A. Haarlemen Zanglust, Amsterdam. Als verplicht boor moet gezongen worden „Rustig Ondergaan", woor den van J. P. Heye, muziek van J. W. Kersbergen. Elke vereeniging zingt bovendien n nummer naar keuze en één ter opluistering. Als prijzen zijn uitgeloofd Groote .verguld zilveren medaille en 200, verguld zilveren medaille an f 100. zilveren medaille en 60, en zilveren medaille, benevens als extra prijs voor de beste uitspraak de bronzen medaille van H. M. de Koningin. Pleiziertoclitje. Maandag de 9e Augustus zal de zangvereniging „Onderling Genoe gen" een boottocht houden naar Zaan dam. Des morgens te 6 uur vertrekt de vereeniging van *t Spaarne, om laat terug te keesren. De nieuwe Gemeente-S e- cretaris. Naar we vernemen zal de nieuwbe noemde Gemeente-Secretaris, de heer mr. dr. J. Wijtema, met half Augus tus zijn betrekking aanvaarden. HOE DE HAAI IN HET SPAARNE KWAM. Onze zoet water haai heeft de be langstelling gevonden, die een zoet- waterhaai verdient. Een collega van het „Nteuws" ver trouwt het geval niet en merkt oolijk op, dat „dit nog niets is bij de zee slang van 67 meter 44 1/2 millimeter, door eenige Amsterdamsche jongens in triomf uit een sloot achter de Jo hannes Verhul ststraat getrokken." Indtórdaad, die komkommertijd zeeslang slaat onze haai; dat geven w© grifweg toe; maar zou de Am sterdamsche wondarvisch wel op zulk een merkwaardige wijze ln de sloot zijn gekomen, als de Haarlemsche Haai in het Spaarne? Want „hoe" 't beestje degradeerde van zout- tot zoetwatervïsch, daar schuilt de kneep. Helaas, 't is niet op zulk een ver nuftige wijze geschied als het brein van een anderen collega verzon, die 't vetrmoedtin opperde, dat 't beestje door de sluizen te IJmuiden naar bin nen slipte. Wel kwam het beestje uit IJmui den; maar 't kwam bet land over in een... vischkar naar Haarlem. De zaak is, dat de vischhandtelaar Elfers in de Kleine Houtstraat, zoo nu en don vreemdsoortige vi6schen uil IJmuiden gezonden krijgt om in zijn winkelkast als reclame-artikel ten toon te stellen. Do echte en onvervalschte Noord- zee-haai was Dinsdagmiddag ook voor dat doel in de Kleine Houtstraat aangeland. 't Beestje was echter wat onfrisch en daarom heeft men het weg laten brengen. Het haaitje is toen in 't voor hem vreemdsoortig drabbig element, dat Spaarne-water heet, terecht geko men. Daar werd het door den jongen opgevischt en begon liet doode dier zijn triomftocht door de stad. Dit ter ontnuchtering van de fan tasten, doch ter geruststelling van de bevreesd en, die een haalen-inval in onze veste vreesden. INTERNATIONALE TENTOON STELLING. Van 1—8 Aug. wordt te 's-IIertogen- bosch een internationale tentoonstel ling gehouden van brood-, koek- en ban ke l-bakker ij benoodigdheden De Haarlemsche broodbakkarspa- troons-vereeniging heeft voor deze ten toonstelling een verguld zilveren me daille beschikbaar Spoorwagens. Door de Kon. Ned. fabriek van spoor- en tramwagens, firma J. J. Beynes, zijn weder een drietal le en 2e klasse rijtuigen voor de H IJ. S. M. afgeleverd. Uitvoering Gewijde Muziek. Eerstdaags zal een uitvoering van Gewijde Muziek plaats liebben in de Groote Kerk. Medewerkenden zijn: Mevr. Alida Loman, sopraan, en onze stadgenoo- ten de hoeren Gerard Zalsman, bari ton, Joh. Steenman, violist, en W. Ezerman, organist. Examen Hoofdakte. Haarlem, 21 en 22 Juli. Geëxami neerd 12 vrouwelijke candid aten. Ge slaagd de dames G. Grosheide, J. Horstmeijer, W. H. A. Kroonder, W. H. v. d Laan, A. M. Maatman, A. D. F. Mand ers, allen van Amster dam, J H. Jonker, te Bergen, en M. C. Klokkengieters, te 's-Graven- hage. E. M. Mand ere, te Amsterdam. Jubileum. Dein 28sten Juli herdenkt de heer Kater zijn 25-jarig jubileum als wa genmaker bij de firma Gebr. Kim man, bij wie hij van den aanvang der oprichting af, werkzaam was. De Zaaier. Vanwege de afdeeling Haarlem van dezen bond wordt een breed-toege- lichte oproep verspreid, voor een cur sus-vergadering op Zaterdag in het gebouw Vooruitgang, waar als spre ker zal optreden de heer L. J. C. Pop- pe, met 't onderwerp: Waarom een afdeeling van „De Zaaier"? Bond van Ou d-0 nderoffi- cieren. Hedenavond worden de leden van het hoofdbestuur en de afgevaardig den tor algemeen© vergadering van deai Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficieren ver welkomd en ontvangen in hotel Lion d'Or op den Kruisweg door de afdee ling Haarlem van dern Bond. (ZLe verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. OVERVEEN. Vannacht zijn op den Dumluatweg. bij Óen ingang van het Brouwers kolkje, een drietal boomen omge waaid, waardoor het verkeer geheel gestremd was en ook eenige draden der telephoon gebroken zijn. Door eenige werklieden van het buiten „Duinlust" is de weg weder vrij ge maakt. BLOEMEND AAL.- De burgemeester, Jhr. A. Bas Backer is voor den tijd van drie we ken met verlof naar het buitenland vertrokken. In het Kweekduin alhier schijnt men den laatsten tijd gaarne te wil len bouwen. Thans zullen aldaar weer vijf villa's worden gezet en wel vier door de firma Hagen en een door den heer Van Breemen Jr. SCHOTEN.. Er bestaat te Oud-Schoten een vuil nisbelt. Deze werd vroeger door ver schillende landbouwers 3 A 4 keer per week leeg gereden, en daarmede de lagetne gedeelten dei' landerijen opge hoogd. Doch nu Is het een ware vuilnis hoop en waaien de asch en papieren iemand om de ooren en d'e lucht in. Dit is natuurlijk voor de omwonen den zeer onaangenaam. Men zou vra gen, nu Schoten zelf een ruime op slagplaats voor het vuilnis heeft, waarom wordt dan deze beperkte zoo overladen, en niet op tijd, zooals voorheen ledig gehaald? 't Wordt t ij d. Binnenkort zal do afwerking van een ijzeren hek om de O. L. school, die tot afscheiding van het speelter rein zal dienen, worden begonnen. De speelteri^inen, die tot nu toe een zandwoestijn waren, worden behard. Deze beharding zal waarschijnlijk door oementtegels geschieden. Naai' uit goede bron wordt gemeld, heeft de heer Franke, Reitsstraat hoek Dr. Leydsstraat een depot aange vraagd voor den verkoop van postze gels enz. Vermoedelijk zullen die Za terdag bij hem verkrijgbaar zijn. Zeer zeker is dit voor het Schoterkwartier een goede instelling en zal daar ruim schoots gebruik van worden gemaakt, daar er tot heden nog geen depót in het kwartier bestond. Gistermiddag werd de hond van den tuinbaas van 't Huis te Zanen door de stoomtram overreden. Daar bet beest dusdanig verminkt was, dat er geen beterschap te verwachten was heeft de tuinbaas het heest door een geweerschot voor verder lijden ge vrijwaard. De loting Is voor deze gemeente vastgesteld op 24 Augustus, des voor middags 9 1/2 uur op den Doelen te Haarlem. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. BEVALLEN: M. Comelissensde Nijs d. I. Vro lijk—Heemskerk d. HEEMSTEDE. Militie. Het insclirijvingsregister der Mili tielichting 1910 ligt ter gemeente-se cretarie ter Inzage van 23 tot en met 30 Juli a.s. AERDENHOUT. Signaal onnoodig. Door do politie is proces-verbaal opgemaakt tegen desn bestuurder van automobiel II 40, wegens het niet geven van eenig geluidsignaal bij een van de drukste kruispunten op de Zand voort schel aanwaardoor de vei ligheid van hot verkeer werd in ge vaar gebracht. De zaak opgehelderd. Voor enkele dagen werd door öns het vinden van een ki n ders port wagen in een sloot aan de Zandvoortsche- laan gemeld. Thans is het raadsel opgelost, daar namelijk deze sport wagen aan een vrachtrijder van Zandvoort op Haarlem ter verzen ding was toevertrouwd. Te Haarlem bemerkte de vrachtrijder, dat de sportwagen op onverklaarbare wijze van den vrachtwagen was verdwenen, vermoedelijk is dus de wagen onder het rijden van den vrachtwagen af gevallen, en in de bewuste sloot te recht gekomen. HAARLEMMERMEER. Graan- en Zaadmarkt te Hoofd dorp. Donderdag j.l. was geen graan aan gevoerd. Slechts was er handel in karwijzaad, in voorkoop prijs 15. HALFWEG. Vanwege den Wielrijdersbond zul len alhier bij de kruisingen van tram baan en straatweg waarschuwings borden worden geplaatst. Het aantal stoptreinen aan het station alhier is bij den a.s. winter- dienst, volgens het ontwerp-dienstre- geling, gelijk aan nu. SLOTEN. Bii de gisteren gehouden herstem ming ter verkiezing van drie leden van den Raad werd van de 1022 kie zers door 841 van hun kiesrecht ge bruik gemaakt Van onwaarde wer den verklaard 7 stemmen, terwijl uit gebracht werden op de heeren G. 'i'erweij (aftr. lib.) 448 stemmen, J. Verbeek (lib.) 424, W. H. Schouten (aftr. kath.) 375, terwijl óe heeren C. I. van Leeuwen (aftr. a.-r.) 300, G. SaJeniijn Gzn. (a.-r.) 57, en A. J. van der Veldt (R.-K.) 285 stemmen op zich vereen igóen. Met 7 September a. s. zullen dus als raadsleden fun geer en de heeren J. W. van Bronkhorst, G. Terweij en W. H. Schouten, terwijl de heer C. I. van Leeuwen zal worden vervangen door den heer J. Verbeek. ZANDVOORT. De timmermansknecht A. S., uit Haarlem, alhier werkzaam, had liet ongeluk dat, terwijl hij bezig was met het scliaven van profielen, de linkermouw door de profielbeitel der schaaf mach iae werd gegrepen, waar door hij zijn arm zoodanig verwond de, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Door den bouwkundig-ingenieur J. II. W. Leliman ie Amsterdam is, na mens de Naamlooze Vennootschap Maatschappij „Villabouw, Zand voort", gevestigd te Rotterdam, aan de firma Gebroeders Groen alhier op gedragen het. bouwen van een auto- mobiedan-garage met horstel plaats en woonhuis aan de Brederodestraat al hier. Voor het Badhuis van minvermo genden is ontvangen van mevrouw V., Haarlemmerstraat alhier, een partij Illustraties mej. V. O. B., Ho tel Beau Site, alhier, f 10 voor vruch ten van mevrouw v. L. C. 10, en van B. alhier een zending bloemen. Bij eene door de politie gehouden controleering der drankwet is tegen de verlofhouders J. S., H. A. G. en wed. B. proces-verbaal op gemaakt wegens het in voorraad hebben van sterken drank. Ongeveer 28 L. werd in beelag genomen. Aangekomen vreemdelingen C. Berends-Men thenArnhem, Kerk straat 22. G. C. Menthen v. Heuven, ld., id. II. Springmonn, Berlijn, Villa Mon Plaisir, 4 pers. T. de Beer, Koningstraat 18, 5 p. Mevr. Röhling, Huize Adriaan, 3 p. H. W. Fikkert, Braszaville, idem. Mevr. Herberich, Amsterdam, id., 2 pers. J. Brusse, idem., idem„ 5 p. C. A. Dammers, idem, Schepen plein 17, 4 pers. D. Vas Nun es, idem., Hal te-s tr. 58, 9 pers. F. W. Meijer, idem., Kanaalweg27 4 pers. Spanjaard, idem., Dr. Mezgerstr. 71, 5 pers. Groeueveld, idem., Dr. Mezgerstr. 73, 6 pers. M. Mulder, idem., Nieuwstraat 6, 14 pers. M. Rekers, idem., Oosterstraat 9, 6 pers. Fam. Hofstra, idem., Pension de Roos, 3 pers. Fam. Stag, idem., idem., 3 p. Otto Fleck, idem, Pens. Adrian© Clasina, 5 pers. Mevr. E. Sax Roeper, Idem., Hote3 Groot Badhuis, 2 pers. Freule Sloet van Zwanenburg, ld., idem., 2 pers. O. Richelman, Hilversum, idem., 2 pers. E. Wolff, Giadbach, Hotel Belvédè re, 3 pers. M. van Rijn, Amsterdam, Hotel Kur- baus* Dr. Wimpfelhetmer, idem. Gundelfinger, Furth 1. b.. Idem, 4 p.- Op 20 Juli waren alhier aanwezig 3919 badgasten. Biansclsad Mr. TH. II. DE MEESTER. Hoewel het waarschijnlijk nog eenige dagen zal duren, voordat (te longontsteking geheel is geweken, wordt de toestand van Mr. Th. H. de Meester zeer bevredigend geacht De zieke is echter nog uiterst zwak. ADJ. INGENIEUR WATERSTAAT. De minister van waterstaat brengt ter kennis, dat in de maand Septem ber a-s. voor de vervulling desr betrek king van adjunct-ingenieur van deh Rijkswaterstaat een vergelijkend on derzoek zal plaats hebben, GEMEENTERAADSVERKIEZIN GEN IN UTRECHT. De Chr.-IIistorischen verliezen een zetel, welke bezet zal worden door een sociaal-democraat ONTSLAGEN OMDAT HIJ RAADS LID WERD? Aan „Het Volk" wordt uit Rotter dam gemeld Naar wij vernemen, zou de heel Van Meggelen, pas gekozen Christ©- lijk-IIistorisch raadslid voor Rotter dam V., die tientallen van jaren iri betrekking is bij den ijzerhandelaar Zuurdeeg, zijn ontslag gekregen heb ben, nu hij tot raadslid verkozen is. EEN INCIDENT IN DEN ROTTERDAMSCIIEN RAAD. Gistermiddag werd in den gemeen teraad van Rotterdam aan de orde ge steld het voorstel, betreffende het stichten van een nieuwe gasfabriek. Daar de debatten gemimen tijd duur den, werd besloten do behandeling van dat voorstel 's avond®, voort te zet ten. Een groote minderheid had zich echter tegen dit besluit verzet. Toen het, tijdstip van beginnen der avondzitting, n.l. 8 uur, was aange broken, lieten de meeste leden zich wachten. Om kwart vóór negen open de do voorzitter echter de zitting, doch er waren slechts 20 leden aanwezig. Ingekomen was een schrijven van don heer Gerrctson, waarin hij mede deelde, dat hij en eenige andere lo den, tegen het doorzetten van de be handeling, van een onderwerp zijnde, waar, zooals hier, geen periculum in mora bestond, geen vrijheid vond de avondzitting bij te wonen, om tot het nemen van een besluit mede te wer ken. De voorzitter zeide, niet op het schrijven van den heer Gerretson in te willen gaan, docli betreurde het, dat een minderheid, door wegblijven, heeft kunnen goedvinden de behande ling van een zaak als deze, onmoge lijk te maken, wat zeker een unicum genoemd mocht worden in den Rot- terdamschen Raad. Daar de Raad niet voltallig was, kon de zitting niet doorgaan, en ver daagde de voorzitter de behandeling van dit punt tot een volgende verga dering. RIJWIELHANDEL. Te Utrecht is een vergadering ge houden, bijgewoond door ongeveer 100 personen, vertegenwoordigende don rijwielhandel, zoowel de fabri kanten en grossiers als de detail-han delaren. De volgende motie werd aangeno men ,De rijwielhandelaren, fabrikanten grossiers iu rijwielen verklaren, de rijwielveilingen onder valsche vlag krachtig te zullen bestrijden. Zij dra gen het Nationaal Comité op, den vereerigingen van rijwielfabrikanton in Engeland en Duitschland te ver zoeken, hen in deze pogingen te steu nen." Van de bestuurstafel werd een tweede motie voorgesteld en aange nomen, strekkende om bij de regeo- rins aan te dringen op het spoedig indienen van een wetsvoorstel be treffende de déloyale concurrentie, weük voorstel zij met belangstelling tegemoet zien. MISHANDELING. Woensdagavond werd de politie te Rotterdam te hulp geroepen ln de woning van den werkman II. N. d. G., aan de Rechter Rottekade aldaar, die zijn stiefzoon mishandelde. Een agent van podit'e, die zich in de woning van d. G. begaf, kreeg van hem met eeu hamer twee slagen op het hoofd, werd daardoor vrij ernstig verwond en ia in het ziekenhuis verbonden. Ook De G- zelf, die met de hulp van de buren gearresteerd word, is aan het hoofd verwond en in het zieken huis verbonden. De agent van politie is buiten dienst gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1