NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD, Uit ds Omstreken Binnenland 27e Jaargang. No. 8001 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 27 JULI 1909 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB BAANDBNl Voor Haarlem 1,,",111/ 1.28 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H tjefllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. (5. PEEREB001ÏL ADVERTENT lËNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /L—elke regel meer /0iüi Reclames 30 Cent per regek Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing/ 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratief Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zulder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 28 JULL Muziek in den Hout, 8 uur. Groote Kerk: Uitvoering van gewij de muziek, 8 uur. Heemstede: Wilhelminaplein, mu ziekuitvoering „Eensgezindheid", uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Biériot over het Kanaal", in de ru briek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. Schadevergoeding Bouw Openbaar Slachthuis. D«e aannemer van den bouw van het Openbaar Slachthuis, heeft den Raad verzocht hem een schadever goeding toe te kennen, omdat hij bij den houw een belangrijk verlies ge leden heeft, mede doordat de som .van aanneming te laag geraamd was. B. en W. praeadviseeren afwijzend op dit verzoek. De Raadsleden Van Rossom, Mr. Thijssem, Rinkema en Van de Kamp merken in een schrijven aan deo Raad op, dat inderdaad de aanne- mangssom „vrij belangrijk te laag berekend was, zoodat dóae dan ook ongeveer 7500 lager was dan die van den laagslen inschrijver hij de openbare aanbesteding" (welke geen resultaat opleverde). Deze laagste in- .vchrfj-,V-S bovendien an der beperkende bepalingen. De ondertoeken aars van hot schrij- ■*en aan don Raad constateenecn, dat door het weglaten in het praeadvies van B. en W. van beschouwingen om trent het over deze aangelegenheid uitgebrachte rapport van den direc teur van Openbare Wei-ken, „aanlei ding ontstaat om te twijfelen, of door B. en W. wel voldoende aandacht geschonken" aan het feit, dajt te laag werd ingeschreven. Zij stellen daarom voor hot request van den heer Dé Haan naar B. en W terug to zenden om nader prae advies. Tot zoover het voorstel van de vier Raadsleden, waarvan de strekking cars niet volkomen duidelijk is. Ware het rapport van den Direc teur niet aan do Raadsleden overge legd, dan zou men kunnen vragen een nader praeadvies, rekening hou dende met den inhoud vau dat rap port. Nu dit evenwel is geschied, kan men zeggen, dat B. en W. in dat rapport geen aanleiding v'üden om een ander voorstel te doen, dan tol afwijzing van het verzoek. Zien de heeren Van Rossom c.s. liet billijke in van een ander voorstel, dat wil dus natuurlijk zeggen een voor stel, om De Haan wel een zekere som toe te staan, dan heeft het geen prac- tiscli nut, B. en W. te verzoeken om ©en ander praeadvies, dat liet College o. i. niet zal kunnen geven. De vier Raadsleden komen veel beter tot hun doel door eenvoudig in overweging te geven, den heer De Haan een som gelds, die zij zelf zullen hebben te be palen, te betalen. Daarover kan de Raad gemakkelijk met voor of tegen stemmen besluiten, en dan is de zaak uit. Met een nieuw praeadvies van B. en W. komt hij evenwel ut et verder. ORGELBESPELING In de Groote- of St.-Bavo-kerk te Haarlem op Donderdag 29 Juli, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Concertfantaeié, H. Berens. 2. Adagio uit de 5e Symphonic Beethoven. 3. Sonate No. 6, Mendelssohn. (Koraalvariatiën). 4. Largo (op verzoek), H&ndeL 5. Variatiën op 't Wilhelmus. 'Aanbesteding. Door de directie dar H. IJ. S. M. te Amsterdam is aanbesteed: Het maken van een verblijf voor Stationsopzichters én treinpersoneel aan het goederenstation te Haarlem. Raming ƒ4900. Laagste inschrijving was van J. Henneman te Heemskerk, voor 4122. Zo ndags school onderwijze* fessen. Een zetfout in het bericht over den cursus voor Z o ndagsscho okxndienv ij - zorassen deed ons meedeelen, dat de ze cursus wordt bijgewoond door 14 onderwijzeressen en 14 predikanten en studenten. Het getal der onderwij zeressen moest zijn 144. DE KEIEN VAN DEN WAGENWEG IN DE LEIDSCHESTRAAT? Aan den Raad wordt nu voorge steld, om in verschillende straten keien te leggen en daarvoor de keien te gebruiken, die uit den vermaarden Wagenweg zullen worden opgebroken en door klinkertjes vervangen. Zooveel straten worden er opge somd, dat er stellig meer keien voor handen moeten wezen, dan alleen die komen zullen van den Wagenweg. Onder die straten is de Leidsche straat en nu kan het van belang we zen, .om eens te vernemen of juist de Wagenwegsche keien bestemd zijn voor de Leidschestraat, of niet? Zoo ja, dan zal de meerderheid van den Raad zich daartegen, dunkt me, moeten verzetten. Die meerder heid was immers van oordeel, dat de ze soort van keien te veel lawaai ge ven „hoog van toon" zijn, zooals de Vereeniging tot Verfraaiing het noem de, en dat de paarden er op vallen, gelijk door een aantal stalhouders in een request aan den raad is betoogd. Komen dus dezelfde kelen in de Leidschestraat te liggen, dan zal ook daar de nachtrust ernstig worden geschaad en zullen de paarden vallen. Daar nu deze straat, sedert het goe derenstation aan de Houtvaart is ge bouwd, bijzonder druk bereden wordt (misschien nog wel drukker dan de Wagenweg) kan de meerder heid van den Raad er nooit in bewil ligen, dat deze keien van den Wa genweg worden overgebracht naar de Leidschestraat. Dit is zoo klaar als de dag. Met be langstelling zien we de beslissing van den Raad te gemoet. Benoemd. Tot directeur van den stal van de R. T. M. voor het goederenvervoer der H. IJ. S. M. aan de Westergracht alhier, is benoemd de heer K. van Asch. Pleziertocht^ Zooals wij reeds gemeld hebben, maakt de zangvereeniging „Onder ling Genoegen" op Maandag 9 Aug. een boottocht naar Zaandam. De deel nemers vertrekken echter niet ven 't Spaarne, maar gaan 's morgens om 8 uur met de E. S. M. naar Amster dam, en vandaar met de boot naar Zaandam. De terugreis geschiedt op dezelfde wijze. Om 10 uur 's avonds zullen de deelnemers weer te Haar lem arriveeren. ARBEID VAN VROUWEN EN MEISJES. Br is een Koninklijk besluit In de Staatscourant van heden verschenen, waarin verschillende nieuwe bepalin gen voor de Arbeidswet worden inge voerd. Voor onze stad is die betreffende „de naaisters, borduursters, passe- mentwerksterrs, modemaaksters of vervaardigstesrs van vrouwelijke hand werken" 't belangrijkst. Aangaande deze bedrijven wordt bepaald: „Het is vergund den arbeid van een vrouwelijke persoon boven zestien ja ren te doen eindigen te 8 uren des na middags, onder de navolgende voor waarden: a. dat haar arbeid niet vroeger aan- vange dan te 8 ure des voormiddags; b. dat haar, behalve den rusttijd, omschreven in artikel 6 der Arbeids wet, tusschen 4 uur en 6 1/2 uur des namiddags, eeu rusttijd van ten min ste 1 1/2 uur worde toegestaan, waar in zij de werkplaats mag verlaten. Gedurende den tijd van twee weken vóór en acht weken na den eersten Paaschdag en van 1 November tot 7 December geldt de sub b gestelde voorwaarde niet." Artikel 6 der Arbeidswet bepaalt reeds, dat van 'e morgens 11 tot 's- middags 3 uur reeds minstens één uur rusttijd moei worden ge noten. Behalve de uitzonderings- weken zullen de arbeidsters dus min stens 2 1/2 uur rust per dag moeten hebben, zoodat de werktijd niet meer dan 9 1/2 uur mag zijn. Apotheke r-assistent. Rotterdam, 24 JulL Geslaagd mej. H. J. G. Snor te Haar tem. O u d-o nderoffic*eron. De hoer J. H. Bouinan, voorzitter van de afd. Haarlem van den Kon. Nederl. Bond van Oud-Onderofficie ren, is benoemd tot lid van verdienste van den bond. OPLEIDING VOOR LITHOGRAAF. In ons vorig nummer komt een stuk voor van den heer B. W. Binnendijk, waarin deze, als Secretaris van den Litho-photografischen Bond, waar schuwt tegen opleiding van lithogj-a- fén op vakscholen en in *t algemeen ouders den raad geeft, hun jongens niet voor dit vak op te leiden, omdat er personeel te veel en daardoor werk loosheid is. Wij hebben dit stuk met meer dan gewone aandacht gelezen, omdat in Haarlem gelegenheid tot opleiding voor lithograaf bestaat aan de School voor Kunstnijverheid, zoodat juist Haarlemsche ouders er belang bij heb ben te weten, wat hier aan is. Daarom hebben wij om inlichting gevraagd aan de grootste inrichting van dien aard in onze gemeente, de heeren Emrik en Binger, die ons deze met de grootste welwillendheid heb ben verschaft. Met den inzender zijn zij het eens en die meening werd docxr een hun ner oudste lithografen, den heer Ermshaus, bevestigd, dat de beste weg voor wie de lithografie wil leeren n i e t i s, eerst de School voor Kunst nijverheid te bezoeken en daarna in de practijk te gaan. Zoodra een jon gen van school komt, behoort hij op een drukkerij te komen, maar tevens en daarop legden deze deskundi gen zeer den nadruk des avonds een teekencursus te volgen. Daarvoor kan dan de School voor Kunstnijver heid goede diensten bewijzen. Op deze wijze krijgt de leerling-U;' thogiraaf geleidelijk practijk en theo rie, die hij kan aanwenden in de practijk. Gaat hij andersom te werk, bezoekt hij eerst eenige jaren de School voor Kunstnijverheid en komt daarna in de werkplaats, dan is hij geneigd, wegens die opleiding en zijn leeftijd zekere eischen te stellen, waaraan juist niet voldaan kan wor den, omdat hij geen practijk heeft en, zooals de heer Ermshaus het uitdruk te, „in de eerste twee jaar niets waard is". Derhalve: overdag in de practijk, 's avonds leeren teekenen op school, na derhand op Kunst zij ons Doel, dat vormt de beste lithografen. Daarbij kwam tevens de vraag ter sprake, of inderdaad het vak over- vuld is van personeel. Uit wat ons werd meegedeeld kregen wij den in druk van wel Hoezeer het ook een feit is, dat een goede lithograaf op een hoog loon kan rekenen, in een groote onderneming als die van de firma Emrik en Binger zijn niet meer dan acht A negen volslagen lithogra fen. Hieruit kan men afleiden, dat 't aantal betrekkingen van dien aard over het geheele land gering moet we zen. En wat de leerlingen aangaat, de firma had er eenigen tijd geleden eenigen moeten ontslaan, omdat voor hen geen plaats meer beschikbaar was. Wilden zij als volslagen litho- graai optreden, dan moesten zij zoo danige betrekking bij een andere fir ma zien te vinden in ons land of in het buitenland. In weerwil daarvan houdt de aan vraag om leerling te worden geen ge lijken tred met de behoefte. Er zijn veel meer aspiranten, dan die de fir ma gebruiken kan. Ook in zoover schijnt dus een waar schuwing aan de ouders niet overbo dig. Volledigheidshalve vermelden wij, dat de heeren E. B. des inzenders meening over de toekomst van het vak niet deelden. Wel komen er ver schillende nieuwe procédés, maar die worden of met de lithografie gecom bineerd toegepast, of althans de litho grafen daarin onderricht. In dat op zicht dreigt dus geen gevaar. Even min hechtte de firma veel beteekenis aan de tuberculose-statistiek. Haar ervaring op dat punt is geheel tegen overgesteld aan de cijfers van den heer Binnendijk. Onzerzijds kunnen wij daaraan toe voegen, dat. dergelijke statistische cij fers, aangenomen al dat ze op zichzelf Juist zijn, geen aanleiding mogen ge ven tot vlotte conclusies. Omtrent het boekdrukkersbedrijf althans hebben wij indertijd betoogd, dat wanneer de sterfte aan tuberculose daarin ongun stig is, dit voor een belangrijk deel kan worden toegeschreven aan de om standigheid, dat veel personen het vak juist kiezen omdat zij zich voor een ander te zwak gevoelen. Misschien komt iets dergelijks ook bij het steendruikkersvak voor. Ten slotte willen wij nog eene op merking van de heeren Emrik en Bin- geir overbrengen, die ons voorkomt van belang te wezen. „Wie geen aan leg voor en kijk op teekenen heeft, moet zich nooit in 't vak begeven. En wie na een paar jaar op do werk plaats doorgebracht te hebben, meent dat hij 't nu wel weet en de avond- teekenlessen Iaat varen, zal nooit een goede lithograaf worden." Pieter Hendrikfonds. Aan het thans verschenen jaarver slag van dit fonds, genoemd naar wijlen onzen stadgenoot Pieter Hen drik Vellhuijsen en dat voor het Zen dingswerk op Java is opgericht, ont- loenen we o. a., dat het batig saldo is f 27.9u. Aan onze oud-stadgenooten- zendelingen op Java, mejuffrouw M. Jansz. en de beer en mejuffrouw Graafstal, werd despectievelijk eeu som toegezonden van 120 en 110, ter hulp voor de geestelijke belangen der Javanen. Penningmeester is de heer J. M. Spaan, alhier. Erratum. In ons berichtje over den nieuwen catalogus van het Stedelijk Museum staat abusievelijk „bibliografische kennis". De welwillende lezer zal wel hebben begrepen da: dit moet zijn „biografische kennis." Berea. Kort geleden werd de Tractaatver- eeniging „Berea" ontbonden, doch de gemeente der Zevendedags Baptisten te Haarlem meende haar te moeten voortzetten. Hiertoe werd een com missie gevormd, bestaande uit de hee ren G. Velthuijsen Sr., P. Taekema en de dames Asmussen en Mo). Van de ontbonden vereeniging nam dit bestuur een som over van 173,26. Secre tares se dezer nieuwe Haarlem sche vereeniging is mejuffrouw J. H. MollVan der Steur, Esschildear- straat 27. Buitenhuis. Ter gelegenheid van den verjaar dag van de schenkster van t Schuur man-Schimmel van Outerenfonds zijn de bewoners van 't burgerlijk arm en en ziekenhuis (Buitenhuis) vandaag onthaald op ee nestra maaltijd, die rijkelijker was en met meer zorg toe bereid, dan op gewone dagen. Het Buitenhuis telt thans 100 bewo- Boomen omgewaaid. Gistermiddag zijn op het Prinsen Bolwerk door den hevigen wind twee zware boomen, die van onderen bijna geheel waren afgerot, omgewaaid. Twee agenten van politie werden aan weerszijden geposteerd om de voor bijgangers te waarschuwen. Door ge meentewerklieden werd een derde boom, die gevaar oplevende* omver gehaald. 't Verkeer over het Bolwerk naar den J ana weg was geruimen tijd gestremd. Gelukkig geen ongelukken. ZELF DOOR DE... VISCHJES GEVANGENl Gisterenmiddag had het zoontje van den heer H. uit de Gen. Cronjé- straat bij het vangen van vischjes het ongeluk in 't water van de Schalk- burgerkade te vallen. Door eenige grootere jongens werd hij met behulp van een bootje, weer op het droge gebracht. Zij gaven hem een flink pak slaag, waarna hij door zijn vriendjes, onder het zingen van: hij is in het water gevallen, hi ha hol naar huls werd gebracht. CHRIST. GEREFORMEERDE KERK. Voor het beroep te Haarlem (kerk Zuiderstraat) is bedankt door ds, H. Visser te Veenendaal. Schietwedstrijd. Do vereeniging „Generaal Joubert" behaalde Zondag bij de schietwed strijden van den Bond van Oud-On derofficieren den vierden korpsprijs voor vereenigingen buiten den bond, met 24 treffers en 194 punten. Ons was volgens de officieele lijst 144 pun ten opgegeven. Op de voordracht. Onze stadgenoot, de heer P. J. van Megchelen, staat op de voordracht ter benoeming van oen onderwijzer aan de school voor G. L. 0. 3e klasse No. 30, te Rotterdam. Benoemd. De brievengaarder A. Brpyn, uit Santpoort is benoemd te Haarlem. Een vacantie kind er feest 5000 Amsterdamsche kinderen zijn gisteren een dagje naar buiten ge weest Wat een genot voor de arme stakkers, die anders niet veel meer zien dan de nauwe sloppen en stegen waar hun huizen staan en de bedomp te kamertjes waar ze wonen. Nu een dag in de vrije heerlijke na tuur! De 8tadskindertjes trokken in groe pen naar Velsen, Wijk aan Zee, Zand- voort, IJmuiden, Bergen, Bussum, Hilversum, Baarn en Haarlem. Ruim 400 feestvierdertjes kwamen per E. S. M. wat een genot in de „electrieke" tram. te zitten I naar onze stad. Hier hebben de kinderen in de stad en vooral in de ometreken prettig ge wandeld en ook gespeeld en ge stoeid. Ook voor eten en versnaperingen was ruimschoots gezorgd. Dit wil veel zeggen, voor kinderen, die op gewone dagen nauwelijks genoeg te eten krij gen. Nu ontving elk kind le een ontbijt :een broodje met kaas, een broodje met koek en een glas melk 2e 12 uurtjeeen broodje met kaas, twee krentenbroodjes en een glas melk. 3e een glas limonade 4e een middagmaalaardappel(en, gehakt, twee groenten, voor elk kind een naar keuze, en toespijs. En de kleinen hadden van 't wande len en spelen zoo'n honger gekregen. Alles smaakte dus heerlijk 1 's Avonds gingen de kleinen welvol daan weer naar Amsterdam. Ze ver- Jangen weer naar het vacantiefeest van 1910. Vereeniging K weeks chool voor Machinisten te Amsterdam. - Voor het eind-examen der Techni sche School, afdeeling Suikerfabrica- tie, is alsnog geslaagd Jhr. E. F. van Suchtelen, te Haarlem* (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. HEEMSTEDE. Bij de Maandagavond alhier gehou den verknoping in Het Wapen van Heemstede door notaris mr. C. J. Boerlage, is de uitslag No. 1—2. Twee burger woonhuizen aan den Voorweg, 3500. Opgehou den. No. 3. Twee huizen onder één dak aan den Binnenweg bij de IJzeren brug, ƒ250. Opgehouden. No. 4. Vijf huizen onder één dak naast het voorgaande peroeel, 1000. Opgehouden. Een heerenhuis met afzonderlijke bovenwoning met grooten tuin aan de Kerklaan, ƒ5900. Opgehouden. Muziekuitvoering. Door de muziekvereeniging „Eens gezindheid" alhier, beschermvrouwe Mevr. van Lennep-Backer, zal op Woensdag 28 Juli a.s. eene muziek uitvoering worden gegeven onder de waranda van het Hotel Geuer aan het Wilhelminaplein. AERDENHOUT. Chauffeurs die te hard rijden. Dat tegenwoordig strenge contróle wordt gehouden op het rijden met automobielen, kan blijken uit het feit, dat door de rijks- en gemeente politie, zoowel hier als te Zandvoort, in de afgeloopen week tegen een zes tal bestuurders proces-verbaal is op gemaakt, wegens het met zoodanige snelheid rijden, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. HILLEGOM. Voor het examen M. U. L. O. te Utrecht afgenomen, is geslaagd de heer M. C. de Wreede, uit Hillegom* SLOTEN. Ter benoeming van een hoofd der school te Zaandam zijn ln alphabe- tische volgorde voorgedragen K. Bogt stra, hoofd der school te Aalsmeer, J. Maasdam, hoofd der school to De Rijp, en H. J. Veldhoen, hoofd der school te Sloten. VELSEN. Alhier brak gisteravond oen zich in den aanvang dreigend aanziende brand uit De kapitale boerenplaats van Van Weelderen werd een prooi der vlammen. De omwonenden wis ten zich in nachtgewaad te redden. Den heeren Van Gameren Schinkel en Ruiter gelukte het met levensge vaar een kind te redden. De stoom spuiten van de boot „Ingenieur Dirks' verleende adsistentte, waardoor het huizencomplex werd hehoudem. Om streeks kwart voor elf was men den brand meester. Alles was verzekerd. IJMUIDEN. Bij de 2e compagnie pantserfort-ar tillerie te IJmuiden en bij de 3e com pagnie van dat korps te 's-Graven- hage zijn resp. de miliciens der lich tingen 1902 en 1904 onder de wape nen gekomen. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten der naarn- looze vennootschap: Industrie- en Handel-Maatschappij, te IJmuiden. De vennootschap heeft ten doel den handel in en het vervaardigen en herstellen van technische artikelen voor fabrieken en schepen in den meest uitgebreiden zin. Het kapitaal der vennootschap be draagt 90.000, verdeeld in drie seriën elk groot 60 aandeelen, elk aandeel groot 500. De eerste serie is geplaatst en vol gestort ZANDVOORT. Door den burgemeester is bekend gemaakt, dat met het oog op het ge vaar en den overlast, dien de bewo ners en bezoekers aldaar ondervin den door het te snelle rijden mét au tomobielen, streng de hand zal wor den gehouden aan art 47 der Alge- muene Politieverordening, luidende: Voor zoover hierin niet is voorzien bij de Motor- en Rijwielwet 1905 no. 69, wordt met boete van ten hoogste 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen gestraft, a. ieder, die met motorrijtuigen jui rijwielen ia de be bouwde kom met grootere snelheid rijdt dan 10 KM. per uur, zooals is aangeduid door waarschuwingsbor den van het daarvoor bedoelde mo del; b. ieder die met oen motorrijtuig ol rijtuig op het trottoir rijdt Onder be bouwde kom worden verstaan alle bestrate wegen van af de tol aan do Zaudvoortsche laan bij den Kostver- lorenstraatweg in westelijk, noorde lijke en zuidelijke richting. Door den onbezoldigden Rijksveld wachter D. Drayer Gzn., is proces verbaal opgemaakt tegen S. H. en L B., beiden wonende te Amsterdam wegens dierenmishandeling nl. hel slaan van een paard. Eenige jongelui uit Haarlem, die alhier aan het strand waren en eeaigs zins onder den invloed van sterken drank verkeerden en zich onhebbelijk aanstelden, kregen ruzie met een paar inwoners uit deze gemeente. Er ontstond een vechtpartij waarbij zé keren K., slager te Haarlem, oen messteek onder de linkerborst be kwam, welke niet van ernstigen aart! is. De dader, die op de vlucht ging ia later door de politie aangehouden en genaamd W. M., wonende alhier. Hij heeft aan den Inspecteur van politie bekend gestoken te hebben. Hedenmiddag geraakte het paard bespannenvoor den groentewagen van Van Brussel alhier op hol en reed tegen den stilstaanden wagen van den kruidenier Roest, waardoor deze be schadigd werd, doordat drie veeren en de bok vernield werden. i HOFBERICHTEN, II. M. de Koningin-Mooder zal morgens Woensdagochtend eon be zoek brengen aan het Huis „Maria", bij Nunspeet, herstellingsoord van de Vereeniging „Zusterhulp", te Amster dam. PRINS HENDRIK TE TILBURG. Maandag to 10.45 werd Z. K. H* op de grens van Tilburg door den burgemeester, den heer Raopp, ver welkomd. Na deze begroeting werd naar het huis van den burgemeester gereden, alwaar een kort bezoek ge bracht werd. Daar was o. a. aanwezig de Com missaris der Koningin van Noord- Brabant, de wethouders van Tilburg en eenige raadsleden. Na een kort verblijf ging men naar de tentoonstelling. Bij den tocht door de stad. werd den Prins eene aubade gebracht door de Nieuwe Koninklijke Harmonie en bij het passeeren dor fabriek van de firma Kessols door het muziekkorps dier fabriek. Ongeveer kwart voor 12 kwam do Prins op het terrein der tentoonstel-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1