Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA OM ONS HEEN Stadsnieuws Uil de Omstreken 27e Jaargang. No. 8008 ZATEKDAU 81 JULI l«u» HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE HAANDBNl Voor Haarlem i i2S Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom tu gemeente)130 Franco per post door Nederlandit.1.65 Afzonderlijke nummersi 0.Q2H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlemt 037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Looreos Coster. Directeur J. C. PEEREBOOB. ADVERTENTlgNi Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels tV—, elke regel meer ƒ0. W Reclames 30 Cent per regel Br] Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiün van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing i 50 Cts. voor 3 plaatsingen t contant Redactie en Administratie! Groote Boutstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Boiienspaarne 6. Telefoonnummer 122, Tot de plaatsing van advertentten en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem fa dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoeastraat 75—78, Amsterdam. Telephoon tnterc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. ZONDAG 1 AUGUSTUS. Muziek in den Hout, 2 1/2 uur.. Teylers Stichting: Geopend van 1—4 'uur. Bxongebouw: Kwoxtetwedsürijden Tan Arti et Religioni, 12 1/2 en 7 1/2 uur.i MAANDAG 2 AUGUSTUS. Muziek in den Hout, 2 1/2 uur. Buitensocieteit, 2 1/2 uur, Matinée Haarl. Muziekkorps, 8 uur: concert Harmonie. Soc. Vereeniging: Specialiteiten voorstelling gezelschap Henri ter Hall, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ned. Too- öeelvereeniging: Inkwartiering, 1 Schouwburg Stoel en Spree, Park- taan: „De dochter van Ouwe Jaap' 8 uur. Brongebouw: Voorstelling gezel schap „Ensemble Artistique", onder Solser en Hesse, 8 uur. De Kroon: Ned. Operette Ensemble: De Dollar-prinses, 8 uur. Kleine Vereeniging: Specialiteiten- voorstelling, 7 1/2 uur. Bioscoop Alberts frères (Groote 'Markt tegenover de Smedestraat) Middag- en avondvoorstellingen. Bioscoop-theater (Groote Markt naast de Kroon), Voorstellingen. Bioscoop-gebouw St- Bavo: Cinema tograph Pathé frères, 8 uur.: No. 074. Tentoonstelling van Huisindustrie. Het is niet een van de geringste be zwaren tegen het opwekken van steun tot het helpen tegengaan van huis industrie, dat het woord velen zoo weinig afschrikwekkend in de ooren klinkt. Er zijn teveel nagenoeg gelijk luidende woorden, die onschadelijke, ja nuttige zaken beteekenen ik noem maar huiswerk en huisvlijt. Daarom dient nog ecus te worden herhaald, wat huisindustrie eigenlijk is„al „die arbeid, welke verricht wordt te- „gen loon en onder bepaalde voor- waarden, in andere lokalen, dan de „daan'oor bestemde fabriek of werk plaats, voor werkgevers, die de ver vaardigde artikelen te koop aanbie- „den of op bestelling leveren." Toch is ook deze omschrijving, overgenomen uit den Gids voor de tentoonstelling, die op dit oogenhlik te Amsterdam gehouden wordt, zelfs nog maar een slappe definitie. Want als dio arbeid in een goed lokaal werd .verricht en behoorlijk betaald, zou er .weinig of niets tegen zijn in te bren gen. Maar daaraan hapert het juist veelal. Huisindustrie is daarom vaak verkeerd, daar ze verricht wordt oen daarvoor ongeschikte huis. of slaapkamer, tegen een betaling zóó gering, dat man, vrouw en kinderen om een dagloontje te halen, er dik wijls alle aan moeten meewerken. Zooals bijvoorbeeld de garnalenpeile- rij te Harderwijk, waarvoor kinderen van vijf en zes jaar af uit hun bed worden gehaald en wanneer ze op 't punt zijn in te dommelen, door moe der met water worden besprenkeld ter opfrissching. En dat in een armoe dige kamer met onafgehaalde beelden «ai de daaraan^ verbonden geurtjes, terwijl de kinderen, ongekamd en on- gewasschen, aanleiding vinden zich nu en dan te krabben Ik spaar den lezer de rest, maai* het is treurig en niet het minst, dat aan dat werk per uur een derde deel van een cent wordt verdiend, één cent in drie uur tljds. Ziedaar een scherp beeld van huis- Industrie, die niet alleen op de arbei ders en arbeidsters een slechten hi fi oed uitoefent (de kinderen slapen natuurlijk overdag op school) maar ook een gevaar is voor de algemeen© gezondheid. Andere takken doen zich piet zóó noodlottig voor. maar toonen niettemin' evengoed ellende. In af wachting van het uitvoerig rapport eener ingestelde enquête heeft de Commissie, die zich daarmee belastte, over een vijftigtal takken van huis-in dustrie In ons land reeds nu korte roe dedeelingen gedaan. En nu is naar schatting pas de helft van de huls arbeiders bezocht. Op een groote vergadering heb ik afkeurend over deze tentoonstelling van huisindustrie hoeren spreken omdat ze, zoo zei de spreker, „was op gezet met de bedoeling, om verkeerd heden te vinden." De opmerking klinkt vreemd de Commissie is toch niet aan 't werk gegaan in de hoop misstanden te vinden, maar in de zekerheid, dat ze die zou aantref fen en met de bedoeling die aan te toonen, omdat op een andere manier geen verbetering mogelijk is. We moe ten toch niet vergeten, dat vele men- schen, die aan huis-industrie doen, uit eigen beweging niet in staat zijn om verbetering van hun positie te verkrijgen, ja zelfs liefst niet te veel ruchtbaarheid aan den toestand ge ven. Daarvoor is hun toestand te zwak, de broodwinning te onzeker. Ze blijven maar zwijgend in hun hoekje. Hulp moet daarom van bul- ton komen en liet is niet goed, aller eerst voor de slachtoffers zelf, maar ook voor ons die het beter hebben, om er maar liever van af te kijken en te doen alsof het kwaad niet bestaat. Natuurlijk is er veel werk bij, waar voor weinig of geen vakkennis te pas komt. Stoelenmatten, bet befaamde tabak strippen, erwtenlezen, blauwsel- inpakken, zijn met het gamalenpel- len bezigheden, die iedereen wel doen kan. Maar daarnaast komt toch ook vrijwat vakkennis in de klem. Het is do kledingindustrie, waaronder ont zaglijk veel thuiswerkei's gevonden worden. Daaraan is ook voor Haar lem een hoofdstukje gewijd. Mogen we de juistheid van die op gaaf aannemen, dan werken niet minder dan 135 kleermakers hier in huisarbeid. Daarvan wei-den een vijf tigtal ondervraagd, die bijna allen heerenkleermakers waren. Van 50 werkten er 20 met hulp van hun vrouw en 10 met vreemde krachten. Door een enkelen kleermaker wordt in den slappen tijd wat confectie ge maakt, die niet hoog betaald wordt. Hoewel de loonen per stuk niet la ger zijn, dan in andere plaatsen, zelfs betrekkelijk gunstig genoemd kunnen worden, zijn de verdiensten niet hoog. Zelden wordt dan ook een uurloon van ƒ0.20 bereikt, ja het is veelal niet hooger dan ƒ0.15. In het voor- en najaar wordt dikwijls hon derd en meer uren gewerkt, in de stille seizoens is er soms in 't geheel geen werk. Ziehier dus een vorm van huis industrie, met betrekkelijk gunstige toestanden. Het noodlottige van bij kans dubbelen werktijd in de seizoe nen, en werkloosheid in andere pe rioden is natuurlijk een gevolg daar van, dat de patroons de nieuwe stof fen niet het geheele jaar door ontvan gen, maar tweemaal 'sjaars, zoodat dan pas blijkt, wat de mode wil en iedereen in korten tijd moet worden geholpen. Was dat niet het geval, dan zou er niets tegen zijn, om het werk regelmatig over 't geheele jaar te ver- deelen. Ieder gevoelt wel, dat daar mee zooveel andere omstandigheden in binnen- en buitenland samenhan gen, dat verbetering daarvan niet te verwachten is. En ai zijn de woningtoestanden niet slecht, het gemiddelde loon van 15 centen per uur Is toch zeker veel te weinig. Toch Is dit nog weelde, vergeleken bij het vervaardigen van stroohulzen te Oisterwijk en Leende, waarmee 21/2 èi 5 ct. per uur verdiend wordt en dat weliswaar als bijverdienste wordt uitgeoefend, maar dan ook mee door kinderen van acht en ne gen jaar en omdat vader niet meer dan zes k zeven gulden 's weeks ver. dienen kan. Beter ook, dan het erw- tenLezen te Middelburg, waarmee per uur 21/2 A 81/2 cent kan worden ver diend, terwijl het weekloon 1.50 k 3 wordt, waaruit men kan nacijfe ren, hoeveel uur er noodig is, om dat laatste sommetje te halen. Uit den zeer uitgebreiden catalo gus van wat op de tentoonstelling zelf te zien ia zou men overigens op maken, dat de huisindustrie in onze gemeente, de kleermakerij uitgezon derd, niet uitgebreid is. We vinden in dien catalogus rietvlechtwecrk, sboelenvlechten, het maken van bloemenmanden, Yan stro ohul zen, van houten artikelen, van ijzeren muilkorven, hemden en blouses, brei en van sokken. Met het laatste maken een vrouw van 40 en een kind van 15 jaar samen een weekloon van 10.50, maar daarbij mag niet vergeten wor den, dat ze samen 144 uur daarmee bezig zijn, zoodat een uurloon wordt verkregen van iets meer, dan zeven centen. Het maken van eerste quali- teits-hemden, als bijverdienste be oefend, geeft althans een uurloon van 10 cents, terwijl het vervaardigen van blouses als hoofdbedrijf voor 66 uur weer niet meer dan acht cent per uur oplevert, terwijl met het' maken van de muilkorven wel een loon van ƒ15 wordt gemaakt, maar dan ook gezamenlijk door een man van 50, een jongeling van 19 en een kind Yan 16 jaar, met een totaal aan arbeidsuren van 198. Zoo wordt voor---het- maken van bloemenmanden een uuïlodir'^an dertien cent en voor klein houtwerk, als vuilnisbakken, stoven, handdoek- rekken en zandbakjes een loon van 121/2 cent verdiend. Ik herhaalmen kan niet elke huis industrie afkeuren in verband met bet loon alleen. Er is heel wat z.g. unskilled labour, d. w. z. arbeid, waarvoor geen kennis noo dig is, die ook buitenshuis laag wordt bezoldigd. De logica der dongen brengt mee, dat een goed vakman al tijd beter verdienste zal hebben, dan hij die geen vak verstaat. Maar in 't algemeen heeft de huisindustrie nog een ander bezwaar. En wel dit, dat het tehuis zijn gezelligheid verliest., wanneer het tevens werkplaats is. De rust, die de arbeider wanneer hij uit werkplaats of fabriek is gekomen, in zijn huis genieten kan, het besef van vrijheid om iets gansch anders te doen en aan wat anders te denken, bestaan bij den thuiswerker niet. Vooral niet, wanneer bij klein be huisd is. Altijd en altijd om hem heen zijn materiaal en zijn werktui gen uit de beslommering komt hij nooit I J. C. P. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Van Zondag 1 Augustus af zullen in het Museum van Kunstnijverheid tentoongesteld zijn een reeks prach tige reproducties naar stoffen en weefsels uit verschillende tijdperken-, genomen naar de oorspronkelijke stukken; ze geven den beschouwers een denkbeeld van de stijlrichting in die tijdperken gevolgd. Zondag is de toegang kosteloos. A1 g. Ned. Metaalbewerkers- Bonci. In de Vrijdagavond gehouden ver andering van bovengenoemde af dee ling is besloten de motie van den Bond van Kantoor- en Handelsbe dienden, inzake de wettelijke 8-uren- winkelsluiting, te steunen. Zustershuis.- Met den bouw van het nieuwe Zus tershuis aan de Westergracht gaat het zeer voorspoedig. De aannemer deelde ons mede, dat over een drietal weken het gebouw gereed zal ko men. Overreden. Vrijdagmiddag werd. een hond, toe- behoorende aan den heer W., voor diens woning in deSpaarnwouder- straat, overreden door een auto. met het gevolg, dat het dier onmiddellijk dood was. Kermis 1909. Een wandeling over het kermister rein versterkt den indruk, die zich tolken jare meer nadrukkelijker den beschouwer opdringt, dat, om in den volkstrant te spireken, de kermis z'n eigen dood wel sterven zal. De Oude Grachten althans, waar vroeger van de Zijlstraat tot op Turfmarkt een belangrijk deel van de feeartvierderij plaats had, die Oude Grachten zijn niet meer voor den op- de-kermis-vermaak-zoeker wat zij In de gloriejaren waren. Op de z.g.n. „Smalle Gracht" een luchtschommel en een paar kramen; misschien komt er nog een draaimo len bij. Op het gedeelte tusschen Kleine en Groote Houtstraat van Jacob tot Willem Stuvé zou men kunnen zeg gen maar een één-rijige kramen- reeks: nogat en nog eens nogat, sui kerwerk en speelgoed. Op de Botermarkt gaat 't wat flo- xisanter. Met heel veel belangstelling volgt men daar den opbouw van het nieuwste model toboggan. 't Was altijd een wat mal idéé, de menschen moeizaam omhoog te zien klauteren ten einde zich... weer naar beneden te laten glijden. Zooveel kümvermoeiing voor zooveel glijgenot! Nu heeft 1 moderne middel van vermaak nog een wending gemaakt de moderniteit. Men zal voor bij Jean Desmet „van zelf" naar boï'en gaan. Hoe? Men glije en er- rel •en ouden roem van de spulle-tent- f -t.ryjfUijLP nyq-.hvv-PBiPtr' daOT- naast op te houden. Zij beloven den kermisgangers voor weinig stuivers Olympische spelen. Een paar kraam pjes voltooien liet geheel. Een draai molen, wiens opbouw de jeugd in breede rijen te bekijken staat, wordt aan de westzijde opgesteld. De Wed. Scliildmeyer heeft haar stoomdraaimolen op de Oude Gracht met het front naar het Verwulft. Daarachter, het aloude terrein van de poffertjeskramen staan een vijftal „etablissementen". Namen noemen we niet. Deze vindt de aandachtige lezer wel op de vierde pagina, die een goed kennisganger in deze dagen met veel belangstelling behoort te bestudeeren. Wat kramen van allerlei en een luchtschommel voltooien de Oude Grachtsche kermis. Op de Groote Markt blijft het cen trum. De groote stoomcarrousel van Hubert Wolf en Wesscling's Wafelen bakkerij naar de Stadhuis-zij. Bone- fang's schiettent en Victor Consael naar Brinkmann en Alberts frères naar den middenloop gekeerd, dat is de ketrmis op de Groote Markt, waar bij we Steffens dochter, de Nederland- sche Pythla niet mogen vergeten. Op de Parklaan nog Stoel en Spree, waar het echtpaar SpreeMönch wel velen met zijn volksstukken zal boeien In de zalen in de stad concentreert zich mede een belangrijk deel van het kermisvermaak samen. De „Kleine Vereeniging" zal als gewoonlijk niet te klagen hebben over gebrek aan publiek. Uitvoerige advertenties vermeldden reeds op wel ke wijze het specialiteiten-gezelschap onder leiding van de directie Wesse- lius en Henriët/te vermaak zal bie den. In den schouwburg treedt de Nederlandsclie Tooneelvetreeniging op met een serie aardige blijspelen en kluchten. Voor de kinderen zagen we voor stellingen aangekondigd van het Ned. Operettengezelschap. In de Bron brengen Solser en Hesse hun penaten en laren ovetr. Dit „ensemble artistique", waaraan verscheiden artisten met beroemde namen verbonden zijn, zal het zijne bijdragen tot een aangename kermis- viering. Niet minder zal dat het geval zijn met het gezelschap van Henri ter Hall. Dit leuke gezelschap verblijft in de Soc. Vereeniging. Een aanbeveling neer te schrijven mag wel overbodig heeten. De vermelding alleen zij vol doende. In de „Kroon" gaat Janmarts Operettegezelschap weer de aardige, luchtige zangspelen geven. Dit gezelschap heeft mede een goe de naam en zal ook wel volle zalen trekken. Rond het kermisterrein en daarbui ten ook hebben vele caféhouders zorg gedragen om door muziek en zang of op andere wijze het den bezoekers aangenaam te maken. Hun aantal is te groot om hier af zonderlijk te vermelden. Trouwens, men vindt ze weer in de advertentie rubriek. Muziek in den Ilout. Muziekuitvoering op Zondag 1 Au gustus, des middags te half drie uur, door het Ilaarlemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Marcke du Cortège, Kriens. 2. Ouverture Un Ballo, Sulyvan. 8. Valse d'après la Marche, Lor raine. Ganne. 4. Légendes d'Espagne, Reynaud. a Une Fête k Tolédo. b. Danses de Gilanes. c. Carillon et Danses. d. Marche Cortège des Toréa- dors. 5. Ouverture Frau Luna, Lincke. 6. Déclaration, Walzer, WaldteufeL 7. Potpourri aus der Posse Die Herren von Maxim. Hollander. Muziek in den Hout. Muziekuitvoering op Maandag 2 Augustus, des middags ie half drie uur, door het Ilaarlemsch Muziek korps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Volksliederen. 2. Marche Militaire. Kriens. 8. Ouverture Préciosa. Weber. 4. Ungoria, Tavan. 5. Grande Fantaisie de l'opéra Hé- rodiade, Massenet. 6. Ouverture Tancred, Rossini. 7. La chanson des Nids, polka. Fan- tastique pour deux clarinettes solo, Buót. 8. Journalisten Walzer, Strauss. 9. Bouquet Musical, Gosner. Sociëteit „Trou Moet By- ken".- Matlnée op Maandag 2 Augustus 1909, '8 namiddags half drie door het Haarlemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Volksliederen. 2. Haarlemsche Schutterij Marsch. Kriens. 3. Ouverture „Obéron", Weber. 4. „Souvenir de Rome", Paraphra se over Padila's „Mandolinata", Coe- nen. 5. Fantasie op oude opera-melodieën Rampezotti. 6. Ouverture „Le Père Gailiord", Reber. 7. a. Le dernier sommeil de la Vierge, Massenet. b. Serenata, Moskowsky. 8. „Hourida", grand valse dc con cert, Gillet. 9. Sélection de l'opérette „La Pe tite Demoiselle', Lecocq. Sociëteit „Trou Moet Bly- ken". Concert op Maandag 2 Augustus 1909, 's avonds 8 uur, door de Mu- ziekvereeniging „Harmonie", direc teur de heer H. W. Hofmeester Rz. Programma 1. Volksliederen. 2. „Houdt moed marsch, D. Ko. ning. 3. Ouverture „Palmes et Lauriers", L. Langlois. 4. „Die Friedeusbote", Concertwal- zer, J. Gottlöber. 5. Potpourri aus der Oper „Der Lustige Krieg", J. Strauss. 6. Grande Marche Héroique, Ph. Frangois. 7. Ouverture „Chants de Guerre" F. Andrieu. 8. „Pavane Ecossaise", morccau de genre, G. Allier. 9. Grande Potpourri Populaire, G. Renaud. Benoemd. Bij keninklijk*besluit is mr. L. R. van Sloterdijck, thans substituut^ griffier bij de Haarlemsche rechtbank benoemd tot griffier bij de rechtbank te Leeuwarden. Een bard bed. Hedenmorgen te zes uur lag in de Lepelstraat op de stoep van de vleeschhal een man zoo gerust te slo pen, alsof het 't zachtste bed was. Een bewoner van die straat deelde mede, dat de man don geheelen nacht daar maar zoo op de steenen liad ge slapen. Opgepast. Donderdag zijn op verschillende plaatsen in de stad vier rijwielen ont vreemd. O. a. éen in de Parkstraat ten nadeel© van den handelaar in groenten Kramer, aldaar woonach tig. Deze zag, dat de dief zich met zijn rijwiel uit de voeten maakte en is hem nog nageloopen, roepende: „houdt den dief", maar tevergeefs. Hij was al weg in de richting van de Kennemerbrug en in gezelschap van een tw«*den wielriider,- Lichamelijke Opvoeding. Do heer W. C. Schönstedt, voorzit» ter der afd. Haarlem en Om&fcrtfkdB van den Nederl. Bond van Lichaniq> lijke Opvoeding, zendt ons een schril" ven, waaraan wij het volgende onl- leenen over wandelingen met kindé ren van de lagere school. Eén groot bezwaar bij het regelen van wandelingen in den omtrek van de stad bleek ons te zijn het vinden van betrouwbare personen, die zich belangloos beschikbaar willen stellen om bij zulke wandelingen mede de leiding op zich te willen nemen. liet bestuur besloot dus, om bij ad vertentie, die uwe lezers ook heden in dit blad zullen aantreffen, nogmaals de hulp in te roepen van jonge da mes en heeren, om het bestuur in zijn dreven naar liet organiseeren van de iüchaamsontwikkeling van de jeugd zoo nuttige wandelingen, behulp zaam te zijn. Mócht ook deze poging niet slagen, dan zal het bestuur bij de beperkte geldmiddelen, waarover het kan be* schikken, tot zijn leedwezen verplicht zijn, zijn werkzaamheid in die rich ting te staken. Gaarne, M. de R., laai ik het echter aan u en uwe lezers over te beoordeelen, of zulks gewenscht zou zijn, daar toch die wandelingen ont worpen werden met het doel om door lichaam-ontwikkelende beweging en tuchtwekkend samenzijn met ouderen en meer-ontwlkkelden, mede te gero. ken tot beperking van straatschende rij en ongebondenheid, die ook blij kens de staaltjes die hiervan bijna dagelijks in uw blad voorkomen in Haarlem en zijne schoon© omstreken, maar al te welig tieren. VOOR ZIJN BEROEP BEDANKT* Dr. J. Lammerts van Bueren, do hier ter stede door de Ned. Herv. ge meente beroepen predikant, heeft voor die benoeming bedankt. (Zie verder Stadsnieuws onder laat» ai© berichten. SANTPOORT. Hudson-F ultonf ees ten. Bij koninklijk besluit is benoemd tot vertegenwoordiger der Regeering bij de van 25 Sept. tot 9 Oct. te New- York en langs de Hudsonrivier t« houden IIudson-Fultonfoesten, da heer J. T. Cremer, president der Ne- derlondsche Handelmaatschappij HAARLEMMERMEER. Eervol ontslag. Door den postbode C. Half te Nieuw. Vennep is eervol ontslag als zoodanig aangevraagd, wegens zijne a.s. be noeming als ma^azijnknecht bij 's Rijks artillerie-inrichtingen. SLOTERDIJK. Vannacht is op de spoorbaan eert nog onbekend 25-jarig persoon door een trein overreden. Het machineper- soneel van den eersten trein van Haarlem zag het lijk en gaf kennis aan den overwegwachter alhier, waarna liet per brancard naar hier werd gebracht. Niets dan wat tabak werd op hei lijk bevonden. IJ MUIDEN. Diefstal Yan een zeiljacht. Toen de heer Kors Dekker Jr., al hier, zooals gewoonlijk, gisteroch tend naai' zijn zeil jacht je een boei- ging kijken, bleek het, dat het scheepje verdwenen was. Het vaartuig was binnen de oude sluis met een slot vastgelegd. Men heeft dus de ketting moeten verbre ken, om het weg te nemen. Het laatst heeft men het jachtje gec zien, toen het bij Buitenhulzen pa» seerde. Z ANDVOORT. Gisterenmiddag ongeveer half vier werden de tennismatches voortgezet. Uitslagen: Dames Singles Mej. G. Ledeboer slaat moj. E. van Koolbergen. 62, 61. Mej. H. L. Brusse slaat mej. J, Greven. 6—4. 64. Mej. I. Dubourcq slaat Frl. Levy, 6-1. 6-1. Mej. Olga Lachmann slaat mej. A> Mendes de Leon, 63, 46. 61. Heeren Singles C. H. Mendes de Leon slaat C* Fawkner, 64. 63. A. G. Teding van Berkhout slaat P. Quarles van Ufford, 62. 6—3. C. H. Mendes de Leon slaat F. Men des de Leon, 36, 63, 97.: Op werkdagen tuaschen des voor middags 10 en 12 uur zijn aan het po litiebureau inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende op den open-» baren weg gevonden voorwerpen: een wandelstok, een bus petroleum «n een zilveren broche.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1