NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuw s Uit de Rechtszaal 27e Jaargang. No. 8009 Verscnijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1909 A ABONNEMENTEN AD VERTENTHNi PB* DR8B maandbni Van 1—5 regels 50 Cis.: Iedere regel meer 10 Cts, Bulten het Arrondissement voor Haarlem 1-29 Haarlem van 1—5 regels L—, elke regel meer ƒ0.2ü Reclames 30 Cent per reeeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)J-30 W Advertenttën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Franco per post door Nederland1-65 gT Ypa ggj Tg Q g0 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Gfflustreerd Zonda^Iad, "voor Haartem' 037H Redactie en Administratie? Groote Houtstraat de omstreken en franco per post 0.45 latcrcommnnaalTelefoonnnmmef der Redactie 600 ec der Administratie 724 'EJiigave der Vennootschap honrens Coster. DIrectea? J. C. PBEREB00&Drukkerij? Znlder Bnitenspaarne 6. Telefoonnommer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandscb Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. VRIJDAG 6 AUGUSTUS. Stoofsteeg 6Anti-kermisvergado- ring, 8 uur. Jacobijnestraat 20 Anti-kermisver- gadering, 8 uur. Schouwburg Janswog. Ned. Too- neelvereeniging: „O, die Luitenants,' 8 uur. Schouwburg Stoel en Spree, Park- laan: „De dochter van Ouwe Jaap", 8 uur. Soc. Vereeniging: Specialiteiten- voorstelling gezelschap Henri ter Hall, 8 uur. Brongebouw: Voorstelling gezel schap „Ensemble Artistique", onder Solser en Hesse, 8 uur. De Kroon: Ned. Operette Ensemble: De Dollar-prinses, 8 uur. Bioscoop-gebouw St. Bavo: Cinema tograph Pathé frères, 8 uur. Kleine Vereeniging: Specialiteiten voorstelling, 7 1/2 uur. Bioscoop Alberts frères (Groote Markt tegenover de Smedestiraat): Middag- en avondvoorstellingen. Bioscoop-theater (Groote Markt naast de Kroon), Voorstellingen. J u b i 1 Gisteren herdacht de heer F. W. Grimberg, chef de bureau bij de af- deeling Contróle der H. IJ. S. M., on der zeer veel blijken van waaxdee- ring, den dag, waarop hij vóór 25 jaar hij genoemde Spoorweg-maatschappij in dienst trad. Namens de Maatschappij werd de beer Grimberg, onder aanbieding van de gebruikelijke enveloppe, te zijnen huize gecomplimenteerd door den on- derafdeelingschef, den heer J. P. van Doorn. Een commissie, gevormd uit de ambtenaren, bood daarna den geach- tan jubilaris, bij monde van den heer J. P. Adama, controleur der compta biliteit, namens ambtenaren en be ambten, onder zeer waardeerende be woordingen, een eikenhouten buffet aan, hetwelk vergezeld ging van eene fraaie oorkonde, vervaardigd door den heer F. Mullens. Een druk bezochte receptie besloot verder dezen dag. Begrafenis. Hedenmiddag werd liet stoffelijk overschot van notaris W. K. Loeff op het oude kerkhof te Schoten ter aar de besteld. Bloemen waren niet aan wezig. Ook werd er niet gesproken op het graf. De zoon van den overledene dankte de talrijke aanwezigen, waar onder wij het Tweede Kamerlid den heer Fr. Lieftinck, die de Hollandsche Maatschappij van Landbouw verte- gienwoordïgde, Mr. W. A. Thöne eu vele notarissen opmerkten, voor do laatste eer. zijnen vader bewezen. Ontsmetting. B. en W. van Haarlem doen weten, dat een verordening is vastgesteld op de heffing van rechten voor het, op aanvrage, van gemeentewege ont smetten van lijf- en andere goederen, van woningen en gebouwen en van binnen de gemeente vertoevende *~aartuigen. Behalve ingeval Yan onvermogen, in welk geval de ontsmetting koste loos geschied, zal verschuldigd zijn: Voor ontsmetting in de in art. 1 be doelde inrichting voor elke ovenvul ling of gedeelte daarvan f 3. Voor elke wagenvracht of gedeelte daarvan voor halen en terugbezorgen der lijf- en andere goederen 0.80. Vergoeding voor elke ontsmetting, met inbegrip van ontsmettingsmidde len, van kamers of scheepsruimten tot een maximum-grootte van 100 kub. M. per uur f 0.70. Voor kamers of scheepsruimten grooter dan 100 kub. M. waarbij meer dan twee ontsmetters noodig zijn, voor iederen ontsmetter daarenbo ven por uur 0.27. Voor elke ontsmetting van school lokalen, schoolbanken en leermidde len (niet verricht in gemeentescholen) per ontsmetter, per uur 0.27. In een andere verordening ia be paald, dat de verschuldigde rechten door den directeur van den ontsmet- tingsdienst worden Ingevorderd na mens den gemeente-ontvanger, onmid dellijk na afloop van elke ontsmet- .ting. Makelaar vertrokken. De makelaar en commissionnalr in effecten F. C. Pièt. Nieuwe Groen markt 18, heeft zonder orde op zijn zaken te stellen met vrouw en kinde ren het land verlaten en de wijk ge nomen naar Amerika. Onder het voorgeven van een zo- merreisje te gaan maken naar Wies- baden, verliet hij, vergezeld van zijn gezin, op 24 Juli zijn woning, nadat hij den avond te voren met een bestel wagen van de H. IJ. S. M. zijn koffers had laten afhalen. Het kantoor werd waargenomen door den boekhouder, den heer A. de Bil, die geen vermoeden had van het geen er gebeuren ging, tot een tele gram van den voortvluchtigen pa troon hem op de hoogte bracht van den toestand. De heer De Bil deed van het geval mededeeling en in tegenwoordigheid van een te Utrecht wonend familie lid werd overgegaan tot het openbre ken van de woning. Daar bleek, dat de makelaar alle kleederen, het goud en zilver en de uit de lijsten gesneden -portretten had meegenomen. Daarop werd door de Justitie de faillietverklaring in overweging ge nomen, die hedenmorgen werd uitge sproken. Het schijnt, dat er geen groote ka pitalen bij deze krach gemoeid zijn. Het gerucht ging, dat er belangrijke sommen, toebehoorende aan B.-K. Kerkbesturen en Roomsch-Katholieke instellingen van liefdadigheid, verlo ren waren gegaan. Door kerkelijke autoriteiten en vereenigingsbesturen werd ons echter verzekerd, dat dit niet het geval is. Het geld was in eigen beheer. Toch moeten een aantal personen, meestal kleine renteniertjes en werk lieden, die een spaarduitje overgelegd hadden, de dupe geworden zijn. Deze bedragen waren meestal beneden de 5000. Het geval verwekt veel opzien in de stad, dewijl de voortvluchtige een on beperkt vertrouwen genoot en alge meen geacht werd. Door eigen arbeid had hij zich op gewerkt. Hij was in Haarlem zijn loopbaan begonnen als bediende op het kantoor van den makelaar Poort man en nam na diens, dood de zaken over. Ten huize van den boekhouder was de toeloop van belanghebbenden zóó groot, dat hij zich genoodzaakt ziet, overdag niet thuis te komen. Het kantoor op de Groenmarkt is gesloten. Herhaaldelijk kan men er menschen zien aanbellen en met el kaar den toestand bespreken. Men verzoekt ons te melden, dat de makelaar in geenerlei relatie staat tot den „Gouden Leeuw", waarvan Piët tot het tijdstip, dat de notarissen liet veillokaal zelf gingen beheeren, administrateur was. en de familie Poortman, onder wier naam Piët, na dat hij do zaak van wijlen den heer Poortman in 1894 had overgenomen, zaken deed, tot 1901, toen de kinde ren van den heer Poortman meerder jarig werden. Men schrijft het voorgevallene toe aan mislukte speculatie, naar men vermoedt A la baisse op Londen, daar de koersen den laatsten tijd zeer ge stegen zijn. Merkwaardigerwijzer toonde Piët zich in 't openbaar steeds als een te genstander van speculatie. Naar we vernemen zijn er onder degenen, die geld bij den voortvluch tigen makelaar hadden staan, nog personen, die hun geld, dat zij inder tijd na den val van de firma Laane en Van Bemmel nog hebben kunnen redden, bij Piët hadden gebracht. Niet prettig. Gisterenmorgen ongeveer elf uur reed een clubje Amsterdammers, die voor him pleizier uit waren, op de Kleverlaan in een z.g. Janplezier. Bij het maken van een draai brak plotseling een der voorwielen, zoodat de inzittenden en de koetsier In on zachte aanraking kwamen met den grond. Daar de paarden, die nu juist niet van liet edelste soort waren, spoedig werden gegrepen, werd erger .voor komen. Gelukkig terecht De man, die meende, dat hem dezer dagen ƒ1200 ontfutseld waren door een vrouw, heeft zich, gelukkig voor hem, vergist. Hij had het bedrag la ten liggen bij iemand in de Hage- straat, die het hem thans heeft terug gebracht- Examens. Geslaagd voor het eind-examen H. B. S. met 5-jarUcen cursus P. Th Elfring, M. J. T. Haarsma en H. J M. Franc-ken.- Voor L. O. Engelsch i E. G. Lensink en A. Rab. Voor L. O. FxanschTb, Brouwer, Allen uii Haarlem. Dg Installatlo van den heer A. Gravestein tot burgemeester van Urk. Woensdag was het feest voor Urk 1 Do nieuwe burgemeester werd geïn stalleerd. Voor den heer Gravestein was het een lange reis om in Urk te komen, 's Morgens tegen acht uur verliet hij in gezelschap van zijn echtgenoote en een zevental Haarlemsche vrienden, onze stad, om naar Enkhuizen te spo ren. Vandaar ging het per stoomboot naar Urk. Tegen half drie kwam de boot aan. 't Was een groote verras sing. Heel de Urker bevolking was aan de haven vereenigd, om den nieuwen burgemeester te ontvangen. Ook was een eerepoort opgericht. Het Fanfarecorps liet het Wilhel mus hooren en toen de heer Grave stein den voet op Urker grond zette, klonk een welgemeend hoera. Een leuk meisje, in nationaal costuum bood mevrouw Gravestein een mooien bouquet aan, terwijl de voorzitter der feestcommissie den nieuwen burge meester een welkom toeriep. In optocht ging het nu naar de burgemeesterswoning, waar een uur tje gerust werd. Even werd deze rust verstoord door de schoolkinderen, die het nieuwe gemeentehoofd een welkomstlied kwa men toezingen. H. Klonk o. a Komt burgers, wilt nu vroolijk zijn, Heft aan een jubellied. Nu Burgemeester Gravestein Ons om zich vereenigd ziet. Treffend was het, toen alle aanwe zige Urkers het hoofd ontblootten, en onder muziekbegeleiding Psalm 134 zongen Dat 's Heeren zegen op u daal'....- De heer Gravestein zei zeer getrof fen te zijn door deze spontane huldi ging. Hij voelde zich gelukkig, bur gemeester te worden in een gemeen te, waar men algemeen durft in te stemmen metDat 'slleeren zegen... Om half vier had in het versierde raadhuis de plechtige installatie plaats, die door zeer velen 't zaal tje was wat men wel eens noemt tot den nok gevuld werd .bijgewoond. Na afdoening van eenige huishou delijke zaken, nam de waarnemend burgemeester, de wethouder W. F. de Vries, het woord, om den heer Gravestein op deze plaats namens den Raad en de geheele bevolking hartelijk welkom te heeten. Urk weet niet, wie de heer Gravestein is. Toch zijn er goede tijdingen over hem ge komen en Urk stelt veel vertrouwen in de keuze der regeering. Urk is nu al dankbaar voor ae benoeming en de hoop is, dat weldra ook gezegd kan worden dankbaar en voldaan. Urk ontvangt haar nieuwen burgemeester met gulle sympathie, dit is reeds uit de geestdriftige begroeting gebleken. Nadat do waarnemend voorzitter den heer Gravestein het teeken van zijn waardigheid (den ambtspenning met Oranje-lint) had omhangen, sprak hij nog eenige woorden tot den nieuwen burgemeester. Dit ambt in Urk te hekleeden is moeilijk, want de bevolking verwacht van den burgemeester veel hulp, raad en steun. Er moeten levensvragen voor Urk opgelost worden. Er moet een middel gezocht worden om de visschers in den barren wintertijd aan werk en brood te helpen. Ge tracht moet worden de Rijksschatkist voor Urk te ontsluiten, om gelden te krijgen voor noodzakelijke werken, bestrating, enz. Zoo is er veel voor den burgemeester to doen. Daarom bidden we, dat God den heer Grave stein zal steunen en zegenen, om zich eervol van deze moeilijke laak te kwijten. Do heer Gravestein hield alsnu een rede, waarin hij H. M. de Koningin dank bracht voor zijn benoeming, en o. a. zei Ik ben er diep van doordrongen, dat de eervolle taak, die mij is opge legd, een hoogst verantwoordelijke is en ik schaam mij niet te erkennen, dat ik voor de vervulling er van in de eerste plaats behoefte gevoel aan de hulp en den zegen van den Koning der koningen, bij Wiens gratie ook onze Vorstin het bewind voert, maar in de tweede plaats wil ik ook gaar ne een beroep doen op de medewer king en de welwillendheid van uwen Raad, van wien ik het mij een eere reken thans de voorzitter te zijn. Ik zal in deze plechtige ure niet veel beloven, maai- ik wil u de verze kering geven, dat het mijn streven zal zijn, om voor deze gemeente het goede te zoeken. Ik zal mij beijveren om hare belan gen te bevorderen, om met haar mee te leven in vreugde en droefheid, om te verbeteren, wat om verbetering vraagt. Maar ik zal ook niet schromen 'om onder alle omstandigheden het gezag, waarmee ik bekleed ben, hoog te hou den en dal zal mij niet moeilijk vallen, omdat ik weet, dat de bevol king uit den aard van hare historie en haren godsdienst de eerbiediging van dat gezag als een heiligen plicht beschouwt. Het zal mij moeilijk vallen, om de zelfde sympathie en hoogachting te verwerven, waarin mijn voorganger zich verblijden mocht. Zijn langdurig en gelukkig bestuur heeft banden ge legd tusschen hoofd der gemeente en bevolking, die nog lang zullen ge voeld worden. En nu is het niet mijn bedoeling, om hem uit uw aangenaam aanden ken te verdringen, maai- ik zal toch trachten mij ook een plaats te ver overen in uwe achting en liefde. In het hart van een bevolking, zoo grootsch in moed en opofferende lief de als het de redding en hulp geldt van wie in nood verkeert, is wel plaats voor twee. Staat mij ter zijde en weest mij be hulpzaam in de vervulling van mijn grootsche taak. Leert mij de behoef ten en nood en kennen van de bevol king, opdat ik met bijzonderen ijver zal kunnen trachten, er in te voor zien, want dat heschouw ik als mijn groote levenstaak. Met de bede, dat de Almachtige ons tot een zegen stelle en dat Hij onze beraadslagingen zal doen strekken tot heil der bevolking, verklaar ik het voorzitterschap van uwen Raad te aanvaarden. Ook de wethouder J. Romkes en het Raadslid de heer M. Woord spraken sympathieke woorden van gelukwen- schen. Tenslotte werd de heer Gravestein met algemeene stemmen tot ambte naar van den burgerlijken stand be noemd, waarna deze plechtige verga dering gesloten werd. Na de installatie kwamen de nota belen, (de dominé's, de dokters enz.), den heer Gravestein complimentee ren. 's Avonds was er weer feest. Aan de haven werd een muziekuitvoering gegeven en een vuurwerk afgesto ken. Dank zij het prachtige weer slaag de de feestdag uitstekend. Onze verslaggever, die de reis als gast van den heer Gravestein mee maakte, heeft van zijn verblijf op Urk gebruik gemaakt, om verschil lende gegevens over dit eiland te verzamelen, die hij tot eenige schet sen zal verwerken. Daarbij zal dan gelegenheid zijn, nog eenige nadere bijzonderheden over de feestviering mee te deelen. RIJWIELDIEVEN. Terecht 6tond J. P. v. d. H., die, voorgevende eventjes een fiets te lee- nen van P. D., te Heemstede, naar Amsterdam reed, waar hij 't rijwiel verkocht aan een opkooper. Daar beklaagde (reeds tallooze ma len met t gerecht in aanraking is ge weest, meende de Officier van Justitie de bijzonder zware straf te moeten eischen van 1 Jaar en 6 maanden. De verdediger refereerde zich aan dezen eisch. Vooet hetzelfde feit stond terecht een jonge, 18-jarige Duitscher, die uit geldgebrek (hij kon geen werk krij gen en moest zijn kostbaas betalen), achtereenvolgens twee rijwielen te Zaandam weg nam om aan geld te komen. Deswege werd tegen hem geëlscht de straf van 6 maanden. De verdediger, mr. Thöne, meende, dat in dit geval in aanmerking moest genomen worden de jeugd van den beklaagde, het feit, dat hij voor het eerst met de politie in conflict kwam, en dat hij reeds van 15 Juni af in het huis van bewaring alhier heeft geze ten. Hij meende, dat hier termen aanwezig waren, om een lichtere straf op te leggen. De werkman A". S. ging er van door met de fiets van een kameraad, met wien hij vriendschappelijk omging. Voor dit feit werd geëlscht een straf van 6 maanden. Wegens baldadigheid werd tegen twee jongelieden te Velzen een ge vangenisstraf geëischt van veertien dagen. .Verlof Drankwet' Burgemeester en Wethouders Van Haarlem brengen ter algemeene ken nis, dat is ingekomen een verzoek schrift van R. van Baar. om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Korte Wijn gaardstraat no, 1. Be Kermis. Door het fraaie weer was gister avond een groote menigte menschen ter kermis getogen. De zomeravond had ook dezen Invloed, dat er veel minder dronken lieden rondliepen. DB SCHOUWBURG. Er zijn in de wereld allerlei geva ren. Een daarvan heet Het Gele Gevaar. En dat werd Woensdag avond in den schouwburg gespeeld. Voorzichtige menschen plegen te zeggen: „begeef je niet in gevaar!" Daarom is het dan ook zeker de schuld van onze eigen onvoorzichtig heid, dat we ons gisteravond in het Gele Gevaar hebben begeven. Maar roekeloosheid wordt altijd gestraften wij zijn aan dit ons verdiende loon ook niet ontkomen. Twee uur lang hebben we ons pijnlijk verbaasd over de zinlooze opeenstapeling van dwaasheden, die een Duitsche klucht spelschrijver verzinnen kan en waar aan hij een titel geeft, die er evengoed op past als een hooge hoed op een fabrieksschoorsteen. In kermistijd kan iemand altijd wat meer onzin verdragen, dan in ernstiger dagen. Maar dat heeft toch ook zijn grens en zoo is dan de eind indruk, dien we van het Gele Ge vaar hebben overgehouden deze vindt het gezelschap 't niet vreeselijk, om zoo'n ding te spelen? Toen het uit was kwam de pauze en na de pauze een éénactertje V r ed i g Thuis. De bedoeling was eigenlijk Ruzie in huls, want iets anders, dan ruziemaken deden de twee perso nen, die er in voorkwamen niet. Do man hield lange redevoeringen, die de vrouw en het publiek veroordeeld waren aan te hooren. Wc zeiden dan ook al tot elkaar „dit kan nog wel een uur zoo voort gaan", tot opeens het scherm zakte en we dus begrepen, dat 't uii was. Dat is geen gelukkige avond voor de Nederlandsche Tooneelvereeni- ging geweest. Ze moet niet betere stukken maar revauche nemen en het Gele Gevaar met Vredig Thuis samen opbergen waar ze hooren in de prullemand. IN DE BRON was gisterenavond een talrijk pu bliek bijeen. Daar werd weer ver toond het komische blijspel „Als men meisjes fopt", waarin mevrouw Hes- seSlaudorf als Stientje, de dienst bode, uitmunt. Daar hoorde men weer de aardige liedekes van Lucie Myosotis. daar oogstten Solser en Hesse weer veel bijval met hun nieuwe creaties. Het tragische einde van den clown Gus, zoo voortreffelijk weergegeven door Louis de Vriendt, vormde een vreemd contrast met den overigen, lichten, luchtigen kost. Do humorist Martin Kempinsky maakte natuurlijk weer iedereen aan liet lachen. Vooral zijn „Bruiloft bij de Visschen" viel in goede aarde. Als slotnummer ging de één-acler „Leliekruid", waarin Solser in zijn fort, het komische, uitblonk. Bij STOEL EN SPREE was het zeer vol. Ook nu weer ging het pakkende stuk„De dochter van Ouwe Jaap". De aanwezigen genoten zeer, hetgeen hun herhaald applaus kenbaar maakte. SOC. VEREENIGING. De voorstelling van Henri ter Hall's gezelschap van gisterenavond mocht zich in veel belangstelling verheugen. Vande specialiteiteunummers vóór de pauze, die heel aardig zijn, vallen vooral „Serena's Electrische Lichtef fecten" zeer in den smaak, evenals het „Du Gros Trio", dat zeer sterke gymnastische toeren verricht. Ook de revue „Kijk je nog 's om?? werd door de vele aardige zetten van Ter Hall, als particuliere nachtwacht en David ais polltie-agent herhaalde malen toegejuicht. De zeer goede zang der medespelende dames, op be kende wijsjes uit de Dollarprinses en andere, de prachtige costuums en het zeer losse spel werken dan ook danig mede, om deze revue het succes te ver schaffen, dat ze verdient. DE KLEINE VEREENIGING, Een gang naar deze gelegenheid van vermaak zal niemand zich bekla gen. Ellken avond is voor een rijk af wisselend programma gezorgd, elk wat wils, een goed specialiteitengezeL scbap is door den heer Van Tol engageerd. Hartelijk werd gelachen om mej. Pauline d'Hervé, die met haar voordracht over „de mannen, die niets dan tot last zijn" groot suc ces verwierf. De heer Jan Diepen fi gureerde en karakteriseerde echt aar dig den dommen soldaat en deed door komische zinswendingen dikwijls schateren, ook met z'n yo or dracht „O, die beenekes" had hij groot sue- ecs. Verder hoorden we nog Suppó Trio Ital. Trompettisten en Xylopho- nisten. Vooral het bespelen der Xylo- phoons was een bijzondere attractie en verschafte den aanwezigen da zaal was tamelijk goed bezet ge notvolle oogenblikken. 'n. Mooi décor maakte dit nummer te aantrekkelij ker. Zoo is er nog veel meer, doch men ga er heen, en men zal zien, dat we nog maar een klein deel van het goed gevulde program vermeldden. Vandaar richtten we onze schreden' ALBERTS FRèRES op do Groote Markt. De tent was bezet. Overbodig van deze inrichting veel te zeggen, die is genoeg bij het publiek ingeleid en heeft haar naam voor goed gevestigd. De bioscoop is en blijft toch altijd een groote attrac tie, vooral wanneer, zooals hier, steeds gezorgd wordt voor groote af wisseling. Groote reizen maken is to taal overbodig. Gisterenavond wer den we In eens verpluatst naar Sa voy e en genoten van het ijsu en sneeuwvermaak, zagen arren rennen, schaatsenrijdsters en -rijders in sier lijke bewegingen voortzwieren, Ski- loopers van enorme hoogten naar omlaag glijden, soms holderdebolder over elkaar heen.... Komische beel den, o. a. de allergrappigste dingen, die neef Frits door 'n vergrootglas te zien kreeg, dan „de onweerstaanbare muziek of de kracht van een be roemd musicus", die van al de be woners des huizes de voeten van den vloer deed gaan en wiens kamer ten slotte een formeele danszaal werd, on vermoeid speelde hij door totdat hij eindelijk er bij neerviel. Er werd ge proest van 't lachen. Zeef mooi waren de films, voorstel- j lende schilderstukken van ^Prin*: temps", de lente, naar schUderijeh van beroemde meesters. Bij Alberts frères krijgt men bijnal altijd „des Uuten zu viel." ANTI-KBRM1SBIJEENKOMSTEN. Afgezonderd van 't gewoel daart buiten, was een kleine schare saam- gekomen in het lokaal Jacobijne straat 20. De stilte en de ernst daar binnen deden na de drukte van buiten aangenaam aan. Juist toen we bin nentraden zongen twee der bezoekers een lied met den ernst der overtui ging. Eenvoudig klonk het „Wat wilt Gij doen met Jezus, Zeg, wat Is Uw antwoord nu De voorganger, de heer J. M. Straub sprak naar aanleiding daar van, in allen eenvoud, ornstige woor den. 't Was zuivere hartetaal. Ook het lied, waarmede de samenkomst werd besloten „Wij willen need'rig Gode leven, U volgen, waar Gij ons geleidt", liet niet na diepen indruk achter te laten en verhoogde de plechtige stemming. Met den indruk, dat, wat hier ge sproken en gezongen werd, voortYloel-» de uit innigste overtuiging, verlie ten we de samenkomst en togen naar 'T MILITAIR TEHUIS aan den Jansweg, waar ook eiken avond anti-kermisbijeenkomsten wor den gehouden. Gisterenavond trad daar, evenals vorige jaren, voor de militairen op de Vereenig.'ng „Philo- technia" en bood een aangename af wisseling. Voordracht, zang, wassen beeldenspel hielden de soldaten lot middernacht bezig. Toen was het tijd stip weer daar, waarin het geldt: „Naar bed, kameraad" en ging ieder zijns weegs. De samenkomsten ln 't Militair Te huis zijn zeer aantrekkelijk. Belangrijke verkooplng te Bloemendaal. Men schrijft ons: Op Dinsdag 10 en Woensdag 11 Augustus a. s. wordt te Bloemendaal eene interessante veiling gehouden.- Onder den hamer komen kostbare paarlen, diamanten, goud, zilver, an tieke en moderne schilderstukken, w* o. van bekende meesters, fraaie tapij ten en karpetten, kostbaar Delftsch, Chineesch en Japansch porselein, spiegels, gaskronen, tin, koper. Ver der eet- en slaapkamer-ameublemen ten, een fraai gebogen kabinet en last not least een prachtige verzameling Indische en andere wapenen. Hierbij bevinden zich een paar zeer fraaie kanonnetjes op affuit. Alles en alles te zamen waarborgen deze voorwerpen eene interessante veiling, waar yoon elck wat wils te vinden Is.: G est ol en. Gistermiddag bracht een man eefl bezoek aan het St Elisabeth's Gast huis. Na zijn terugkomst ontdekte hij dat zijn rijwiel ontvreemd was. De politie is mak het geval in kennis ge steld.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1