Degel. Kost en Inwoning Dienstbode BANK VAN LEENING, Te Huur Verkooi* van moer dan «4000 K.M. mo gelijk. De beido ingenieurs hebben hunne proeven reeds in Februari 1907 begonnen, begin 1908 stonden de be ginselen voor de construotie vast en ;in Maart 1909 werden de eerste proe- Wm itussehen Stockholm en Berlijn Ondernomen. EEN WEDSTRIJD. »Het waren oogenblikken van span- Aing, die Donderdag op de comman dobrug en in de machinekamer wer den doorleefd op de groote transatlan tische booten, die zich op weg naar New-York bevonden. liet gold hier die haven te berei ken, voordat president Taft de nieu we tariefwet met zijne handteekening zou hebben bekrachtigd. Verschillende schepen, mét name de Teutonic, Raglan Castle, Florida, In diana en Hohenfelde slaagden ex In, hunne lading nog aan land te bren gen onder de werking der oude wet. Maar ongeveer twintig stoomers faalden in hunne pogingen, hetgeen voor de importeurs op verliesposten 'komt te staan, tot een totaal bedrag van 250.000 dollar. De Pennsylvania van de Hamburg- "Amerika-lijn was nog slechts vijfteg mijlen van de haven verwijderd, toen president Taft zijne handteekening zette onder de tariefwei. Het schip kon eerst lossen, toen de nieuwe ta riefbepalingen reeds van kracht wa ren, tengevolge waarvan een bedrag van 20.000 dollars meer moet worden betaald dan onder de oude wet. EEN BLOEDIGE ARTISTEN- TRAGEDIE. In den morgen van Vrijdag (heeft Itich te Frankfort een drama afge speeld, dat weder eens veroorzaakt is door de blinde liefdesrazernij yan een Chinees. De 22-jarige Chinees Chang- Tscheng-You schoot de danseres Hil- degard Hoffmann dood, een 20-jarige artiste, die onder den naam Moussel- li optrad, en joeg zich daarna zelf twee kogels door het hoofd. Ilildegard Hoffmann was tot voor drie weken in Berlijn geëngageerd, waar zij met den Chinees als Duitsch- Chinees dansduet in kleine variétés optrad. Daarop trok ze naar Frank rijk, waar zij zonder salaris in ver scheidene inrichtingen optrad. De Chinees bleef intussclien te Berlijn. De danseres maakte In het Japan- sche theehuis op de luchtscheepvaart- tentoonstelling kennis met een paar Japanners, met wie zij nadere be trekkingen aanknoopte. Al spoedig leerde zij haar Chineeschen minnaar in Berlijn vergeten en schreef hem ten slotte een brief, waarin zij hem meldde, dat zij van hem „af" w'lde wezen De Jonge Chinees geraakte hierover in wanhoop en vertrok onmiddellijk naar Frankfort, om de danseres tot rede te brengen. Toen hij in haar woning kwam, hoorde hij van den hospes, dat de ar tiste niet aanwezig was. Hij verlang de daarop, ten hoogste opgewonden, toegang In de woning, daar hij meen de, dat de danseres zich voor hem verborgen hield. Eerst toen hij zich had overtuigd, dat zijn geliefde was gaan wandelen, werd hij kalmer, en toonde den hospes den afscheidsbrief yan het meisje. Daarop liep hij de café's van de tentoon^elling af, om te gaan zoeken. In de vroegte, om 6 uur reeds, keerde hij naar de woning van Hildegard Hoffmann terug. l)e hospita wekte de danseres en deelde haar mede, dat een heer haar dringend wenschte te spreken Maar nauwelijks had hij haar ka merdeur geopend of er knalden twee revolverschoten, die het meisje neer velden. Dadelijk daarop trof een der de schot de ongelukkige in den rug. Intussclien was de hospes komen toe snellen, die den Chinees in heftige bewoordingen zijn daad verweet. Zonder een woord te zeggen haalde C h a n g-Tscheng-Y ou zijn revolver weer te voorschijn cn schoot zich tw kogels door het hoofd. Onder het ter aarde storten omvatte hij met den arm zijn met den dood worstelende geliefde. Na enkele minuten hadden beiden den laatsten adem uitgeblazen. De lijken werden door de politie 'naar de morgue op het kerkhof overgebracht. Onder de Japanners in het Japan- sche theehuis heerscht groote opwin ding over de wanhoopsdaad van den Chinees. OP ZOEK. Twee kruisers en een sleepboot, die vit Kaapstad zijn uitgezonden ter op sporing van het stoomschip „W ara- tab", rappoiteeren niets te hebben gezien. Het uitblijven echter van de eveneens daartoe vertrokken sleep boot „Fuller" wordt als een goed tee- ken beschouwd. De mogelijkheid toch bestaat dat deze sleepboot het stoom schip thans op sleeptouw heeft. DE NOODLOTTIGE BRAND BIJ ANTWERPEN. Omtrent den noodlottigen brand te Merxem bij Antwerpen, die Donder dag aan vier menschen. onder wie twee brandweermannen, het leven gekost en voor 500.000 frs. schade aangericht heeft, meldt de „Nieuwe Gazet" van gisteren noig het vol gende Half Merxem zou op dit oogenblik in vuur en vlam staan, indien de brandwacht van Antwerpen niet ter hulp ware gekomen. In de gebouwen der naamlooze maatschappij „Pegase", te Merxem, gelegen aan den hoek van de Her nia nstraat en van de Westerkaal van ■het dok, brak een brand uit, die wel dra tot een ramp oversloeg. In ge noemde fabriek wordt paardenvoeder bereid en de heer Raymond van den Abeele is er beheerder van. Het hoofd gebouw is 30 meters lang op 20 me ters breed en is drie verdiepingen hoog. Het paalt aan de mouterijen Dandeloy, Lambrechts en Schoen. Men was bezig de uitgebreide inrich ting nog te vergrooten. Onder bevel van den heer schepen Cassiers kwam de brandweer der ge meente zoo haastig mogelijk toegcloo- jpen en het vuur werd oogenblikkelijk met twee lansen aangevallen. De brand had echter reeds een geweldige uitbreiding genomen en ziende, dat zij onmachtig waren tegen den vuur poel, vroegen de pompieors van Merxem om de hulp van hun vakge- nooten van Antwerpen ln te roepen. Eer men tot dit besluit kwam, was evenwel een hoole tijd verloopen, het vernielend element woedde maar toe op, zonder zich aan bestuurlijke onderhandelingen te storen. Onder liet bestuur van luitenant Boelens kwam de stadsbrand weer, rond 91/2 uur ter plaats. Zij was voorzien van een stoompomp, die 3000 liters per minuut geeft. Op dit oogenblik wareu de pompiers van Merxem bezig om de groote poort langs de Westerkaal open te breken De gevel van dit gedeelte van de fa briek liep in punt uit Eensklaps stortte deze trapgevel rnet donderend gedruisch in en kwam midden op den steenweg terecht, waar de heer J. van Hooydonck, sergeant der pom piers en drie andere personen, waar onder de pompier Lonssen, stonden. Al deze personen werden onder tie puinen bedolven. Toen men lien or kon onder uithalen, waren drie dezer ongelukkigen dood zij waren op den slag bezwekeu. Pompier Lenssen ademde nog en doktor Van de Wil denberg, van Antwerpen, die bij toe val in den omtrek was, gaf hem da eerste zorgen. Do arme Lenssen werd vervolgens naar het gasthuis der ge meente vervoerd. Op het oogenblik, dat men er aankwam, bezweek hij. Heel de fabriek is vernield, en de pompiers moesten er zich bij bepalen de naburige woningen te vrij wareu. Deze bobben niet geleden. Hartverscheurende tooneelen ge beurden. toen de families der slacht offer^ in tegenwoordigheid kwamen van do lijken. Om 12 uur was het vuur omschre ven. Do menigte, die was komen toe- loopen, verminderde van lieverlede. Waren do pompiers van Antwerpen niet ter plaatse geweest, de ramp zou veel grooter geweest zijn. IN ANGST EN VREEZE OP REIS! Den Tsaar en zijn familie werd Woensdagmiddag in de watoren van Cowes eene verrassing bereid, toen plotseling een ballon gezien werd, die in het luchtruim kruiste. De officie ren, in de patrouillebooten ln de na bijheid van het keizerlijk jacht, wa ren alles behalve op hun gemak en dachten reeds aan de mogelijkheid van een aanslag uit de lucht. Al spoedig bleek evenwel uit gewonnen inlichtingen, dat de luchtschippers te Cowes te goeder naam en faam be kend slaande lieden waren. SCHANDELIJK. Moleschott ontleent aan het Pharm. YVbd. een bericht, dat aantoont hoe ver soms stakende arbeiders hun anarchislisclie sabotage durven drij ven. Bij een patiënt, aan wïen een ge neesmiddel o. a. Camphora Monobro- mata was toegediend, deden zich ver giftigingsverschijnselen door strych nine veroorzaakt, voor. Bij onderzoek bleek niet alleen de door een apothe ker geleverde Camph. Monobr. maar ook de voorraad van dit geneesmid del in verschillende apotheken strych- nine-hondend. Voortgezet onderzoek leerde, dat een partij door een Duit- sehe fabriek aan een Russische firma geleverde Camph. Monobr. strychni ne (een zwaar vergif) erin was ge daan door de stakende werklieden van de fabriek in Duitschland. EEN KWAADAARDIGE OLIFANT. Eenige Hindoes van de kermis te Antwerpen, wandelden mét een oli fant over de Van Dyckkade in Ante werpen. Plotseling nam hot dier mot deu slurf een kind van zes jaren op, dat op het trottoir liep, zwaaide het in de luchit rond en wierp het daarna met kracht op den grond. Het kind verloor het bewustzijn, klaagde later over hevige inwendige pijn en moest naar het gasthuis gebracht worden. Tegen den eigenaar van den olifant is proces-verbaal opgemaakt. Sport en Wedstrijden CRICKET. SpartaDe Krekels. Sparta bat eerst en maakt 69 (De Groot 17, Schuld 12, E. Koldert 7 voor 20). De Krekels maken 151 (J. v. d. Berg 56 not out, Kruseman 36, Bijle- velt 16, Goosens 12). Sparta maakt op wissel bowlers nu 128 (.Van Holten 21, De Groot 19, Van Hasselt 17, Wolk 18, Katan 13, Schuld 10). Zaterdagmiddag werden de tennis wedstrijden te Zandvoort voortgezet on geëindigd: Gespeeld werd als volgt: Dames-single: Sémi-finale: Mej. E. Dolleman slaat mej. I. Dubourcq, 6—1, 6—2. Finale: Mej. E. Dolleman slaat mej. G. Ledeboer 6—1, 6—8. B Heeren-single. Semi finale: J. Borron slaat G. W. L. Alberdingk Thym, 61, 7—5. E. H. Brandts slaat N. G. Teding v- Berkhout, 75, 63. Finale: E .H. Brandts slaat J. Bor- reu 7—5, 8-6. Mixed double. Semi-finale: Mej. I Dubourcq en A. Heldring w. O. Mej. L. Dolleman en Jhr. mr. J. W. Schorer slaan mej. E. Dolleman cn N G. Teding van Berkhout 6—2, 6—3. Finale: Mej. L. Dolleman en Jhr. mr. J. W. Schorer slaan mej. I. Du bourcq en A. Heldring 61, 6—2. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen, uit kunstvoorwerpen be staande, uitgereikt. BERGEN. Wel zijn er eenige van de allerbes te en snelste dravers op dit oogenblik in Duitschland on Denemarken, om daar Holland's roem hoog te hou den op harddraversgebied, maar toch bleef er nog moer dan voldoende over om hier te coursen. Zondag had Bergen dan ook in alle opzich ten schoonen dag, wel bevatte het programma slechts vier nummers, doch hiervan waren twee heats, en een amateursprijs, bestaande uiteen reoorddxaverlj voor NederL paarden, gereden door heeren, die nog nimmer in een course gereden hebben. (Was deze uitdrukkelijke bepaling niet toe passelijk op den rijder van Gusta? on, als men het zoo nauw niet neemt, waarom werden dan anderen, zich aanmeldende amateurs geweigerd?) Het dient gezegd, dat dit amateurs nummer zeer in den smaak is geval len, en het was vooral Miss Maggie, gereden door den heer S. Tiekstra, dio op meesterlijke wijze de elf voor hem slaande paarden wist te kloppen en eerstaankomende, werd gedisqua- lificeerd, omdat hij vijf meter vóór zijn paaltje vertrokken was. Daar Gusta dit niet gedaan had. en maar 1/5 seconde later over de streep ging, was de niet toekenning van den eer sten prijs geheel reglementair. Doch had men Miss Moggie de plaats niet kunnen toekennen, vooral omdat de derde aankomende 6 seconden later dan de tweede binnen kwam De prijzendraverij was eveneens voor Gusta een zacht kostje. Uranie en Bertha Em.il verdienden elk 600 voor hun eigenaars, door be slag te leggen op don Beverwijk-prijs en Velsen-prijs Aan de rijders van beide paarden komt een woord van lof toe. Schönrock reed met Uranie een ongekend mooie course en Ock- horst Jr. reed in do tweede heat een juweel van een finish. Er was veel publiek op de zeer aan genaam gelogen baan. Bergen en om streken gaan hard vooruit. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt Uit-geest-prij9. Prijzendraverij voor paarden van 3 jaar. Afstand 1600 M. 1. Gusta (1630) M. v. d. Drift, in 3.05 3/5. 2. Harold (1175), A. Oommijs in 3.062/5. 3. Hertha (1630), A. Mol in 3.08 4/5. Amateurs-prijs. Recorddraverij v. Nederl. paarden, gereden door heeren welke nog nimmer in leen course hebben medegereden. Minimum af stand 2000 meter. 1. Gusta (2000) W. J. Smit, in 3.44. 2. Allouette (2045) Ostra in 3.50. 3. Beatrix (2150) Bollstra in 8.511/5. Gedisqualdficeerd Miss Maggie (2165) eerst aankomende in 3.43 4/5. Beverwijk-prijs. Heat-draverij, han dicap. Minimum snelheid 1.41. Mini mum afstand 1600 meter le heat, 1. Varro (1660) Snoek, in 2.38 3/5. 2. Dops (1630) J. G. de Boer, m 2.38 4/5. 2e. heat. 1. Uranie (1645) Schönrock in 2.35. 2. Varro cn Vauban in 2.361/5 deat heat. 3. heat, 1. Uranie in 2.364/5. 2 Drübec (1600) 3. Ensing in 2.381/5. tt Velsen-prijs. Heatedraverij. Handi cap voor Nederl andsche paarden. Minste snelheid 1.50. Minste afstand 1600 meter. le. heat, 1. Bertha Emil (1760) Ock- horst Jr., 2.50 4/5. 2. Miss Maggie (1690) H. Verwoerd, in 2.51. 2e. heat, 1. Bertha Brnil in 2.50 2/5 2. Miss Maggie in 2.50 3/5. GODARD NAAR DEN HAAG. Godard verliet Zaterdag het vlieg- park te Juvisy om 1n gezelschap van een der leerlingen van Thinoult een reis naar 's-Gravenhage te onderne men, om daar vliegproeven te hou den. LUCHTVAART. Orville Wright zal over een paar weken zijn vluchten te Berlijn begln- Een Triënter, Guy Moucher, zou volgens buitenlandsche bladen een vliegtoestel hebben uitgevonden, dat we melden het onder alle yoorbo houd door een bijzondere inrich ting van de schroeven zonder aan loop kan omhoog gaan. Hij moet er al 24 kilometer in rechte lijn mee ge vlogen hebben, terwijl er een gewone automotor in stond. Met een lichten motor dacht Moucher wel 150 200 kilometer te kunnen vliegen. Hij heeft ingeschreven voor de wedstrijden te Brescia. Letteren en Knnit DE ROTTERDAMMERS. De heer Frans Daum zal in het ko mend seizoen geen deel meer uitma ken van het Rotterdamsch Tooneelge- zelschap, dir. P. D. v. Eijsden. N. V. „HET TOONEEL". De directie der N. V. „Het Toon eel" verzoekt mede te deelen, dat de heer Jan Musch voor het komende seizoen bij haar geëngageerd is. Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Door ds. N. I. Telders te St. Mi- chiels Gestel c.a. is emeritaat aange vraagd na meer dan 43-jarigen dienst, in te gaan 1 October a.e. Beroepen ie Hellevoetsluis ds. A. B. te Winkel te De Meern. GEREFORMEERDE KERKEN. Door'de classis Bolsward van de Geref. kerken is van de kerk losge maakt ds. J. Bakker, sedert 1901 pre dikant bij de Geref. gemeente te Wons in die classis. De classis Zwolle der Geref. kerken heeft toegelaten tot den dienst des Woords de heer P. de Putter. PROF. Dr. G. WILDEBOER. Prof. dr. G. Wildeboer, thans hoög- Ieeraar in de godgeleerdheid aan de universiteit to Leiden, en vroeger te Groningen, herdenkt 23 Sept. a.s. den dag, dat hij vóór 25 jaren het hoog leersaar sainbt aan laatstbedoelde universiteit aanvaardde. Op 69-jarigen leeftijd is te Oenkerk (Fr.) overleden ds. J. E. van Iterson, sedert 1879, dus gedurende 30 jaar, predikant bij de Ned. Herv. gemeente aldaar. Z.eerw. had met 1 Nov. a.s. emeritaat aangevraagd, hetgeen hem ook reeds was verleend. Rechtszaken HOOGE RAAD. In den nacht van 7 op 8 Februari 1909 bevond 'een opperman uit Dreu- melen zich op don openbaren weg aldaar, den Band ijk, mot een dub- belloops-achtcrlaad jachtgeweer, <oen de veldwachter Kamp hem op hecter- daad op deze overtreding der Wapen wet betrapte en hem wilde verballsee- nen. Da man schoot toen, om zich straffeloosheid, te verzekeren, dit met scherpe hagelpatronen geladen ge weer op 10 Meter afstand op hem af, waardoor deze 40 wonden bekwam, waarvan vele in zijn borst. Te dier zake werd hij veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf door de Rechtbank te Ticl en het Hof te Arn hem wegens poging tot doodslag, voorafgegaan door een strafbaar feit en gepleegd met het oogmerk om zich zelf straffeloosheid te verzekeren, zijnde het voornemen des daders niet voltooid ten gevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dat de veldwachter ofschoon levens gevaarlijk gewond, niet doodelijk ge troffen werd. Cassatiemiddelen waren niet aan gevoerd. Tot verwerping werd geconclu deerd. Uitspraak 14 Augustus. DE DRANK. Voor de rechtbank te Heerenveen werd behandeld een zaak tegen G. B. te Giethoorn, beschuldigd aan een dronken persoon sterkedrank getapt te hebben. Twee getuigen werden ver dacht van meineed en naar het huis van bewaring gebracht. De verdere behandeling der zaak werd uitgesteld tot dat een nader onderzoek heeft plaats gehad. EEN DIERENBEUL, De koopman v. d. M. te Heerenveen, die zijns buurmans hond met een kaasmes den rug stuksloeg, is tot ƒ20 boete of .0 dagen hechtenis en f schadevergoeding veroordeeld. Uit de Arbeiderswereld CONFLICT TE BEST. In het conflict in de klompenindus trie te Best is nog geen verandering te bespeuren. Wel is een bespreking gevoerd tusschen dr. Nouwens, alge meen adviseur der Hanze, en de se cretaris van den arbeid, v. Rijent om te trachten tot een bemiddelend voor stel te komen en is nadien eene ver gadering der patroons gehouden, doch tot heden zonder resultaat. GEDWONGEN WINKELNERING Omtrent bet confliot tusschen de firma J. Snoeren en haar arbeiders, die iu staking zijn getreden, meldt het dagelijksch bestuur van de Dioc. Leer bewerkers o.a.: „Reeds eenige maanden geleden werd, namens de leden van de R.-K. Vakvereeniging van Lederbewerkers aan de schoenfabrikanten, die nog een kruidenierswinkel hebben, in het algemeen het verzoek gericht, om, nu de wet op het Arbeidscontract reeds meer dan drie maanden in Werking was getreden, eene regeling te tref fen omtrent het afschaffen van den winkel, die eene voortdurende aan leiding was tot onaangenaamheden tusschen patroon en arbeider. De ar beiders gaven te kennen daarbij een zekeren overgangstijd in acht te wil len nemen, evenredig aan den eisch en de behoeften der verschillend! schoenfabrikanteu. Doch, toen daarop geen bevredi gend antwoord kwam, besloten ver schillende arbeiders niet meer bij de patroons te gaan winkelen. Het be stuur der R. K. Vakvereeniging, of schoon het liever een meer geleide lijke regeling der afschaffing van de winkels der schoenfabrikanten had gewenscht meende toch niet aan haar leden te kunnen voorschrijven te blij ven winkelen, waar zij voorcijfer- den, dat het „vrij" winkelen hun een wekelijksch voordeel van 50 a 75 cent opleverde. Bij eenige schoenfabrikanten ver dween de winkel, maar tevens deed het gerucht de u-onde, dat „men de ar beiders wel eens zou krijgen," waar mede bedoeld werd, dat, als de slap pe tijd aanbrak, er verschillende ar beiders werkloos zouden worden maakt, om die ten laste dor vakveree niging te brengen en daardoor de kracht der vereenlging te breken. Hier en daar werden reeds arbei ders ontslagen en moesten zij ge steund worden uit de kas der veree- niging. Doch daar hel ontslag meer en meer toenam, was ten 9lotte een conflict onvermijdelijk. Dit ia de voorgeschiedenis van den strijd te Kaatsheuvel. Wat de staking bij de firma J. Snoeren betreft: deze is het gevolg van een vervolging der arbeiders, ln verband met de gedwongen winkel nering, zooals blijkt uit verschillende feiten. Een ontslag van 5 arbeiders deed de maait overloopen, en de georgani seerde arbeiders achtten zich niet meer verplicht ondetr zulke verhou dingen nog bij de firma J. Snoeren door to blijven werken. Zonder do dienstbetrekking op te zeggen legden zij den arbeid neer, zonder inachtne ming van den opzeggingstermijn, en wel om een dringende reden in den zin van art. 1639 q: Poging tot verlei- leiding van den arbeider tot hande lingen strijdig met de wetten, nl. hel verplichten van den arbeider om zij ne benoodigdheden bij den patroon te koopen. De rechtsgeleerde der arbeiders ge looft, dat de arbeiders goed handelen, ofschoon hij zich, met het oog op de nog weinig vaststaande jurispruden tie in zake de wet op het arbeidscon tract, niet zoo stellig wil uitspreken." Pers Overzicht 'AMSTERDAM VI. Schrijvende over da raadsverkie zing in district VI te Amsterdam, wijst de Amsterdamscho correspon dent van de N. R. Ct. er op, dat de keuzo van mr. S. de Vries Cz. tot wet houder van onderwijs nu anderhalf jaar geleden van den raad in zijn meerderheid een verlegenheidskeuze is geweest, waarvan nu duidelijk ge bleken is, dat zij door vele vrijzinni gen buiten den raad niet werd gebil lijkt, al vlol zij volgens den schrijver als verlegenheidskeuze wel te aan vaarden. Maar dan zegt hij: „Maar wat gebeurt nu bij deze ver kiezing in district VI? Mr. De Vries wordt or gesteld niet eenvoudig als, candidaateraadslid maar speciaal als candidaat-wethouder voor Onder wijs. En dit krachtens zijn eigen ver klaring, dat hij slechts onder de voorwaarde eener herbenoeming tot dat ambt, zich de candidatuur laat welgevallen.Hij vraagt derhalve niets meer of minder dan dat do vrijzin nige kiezers in district VI zijne in dertijd door den raad gedane verkie zing als wethouder voor onderwijs be vestigen. Daargelaten nu, dat dit een te hoogc eisch gesteld is aan hen, die zijne benoeming tot da<t ambt niet hebben gebillijkt, wordt hiermede de taktLsche misslag begaan, van reeds bij voorbaat de verantwoordelijkheid voor zulk een benoeming te willen verplaatsen van den (raad naar de kiezers! En dit schijnt ook ons een vordering, welke in geen geval te aanvaarden is." FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: 'Arnhem, 22 Juli. G. van Kooten, caféhouder aldaar. Rechter-comniis- saris: mr. P. F. A. Oremers; curator: mr. A. I. van Walsem. Assen, 5 Augustus. J. Camstra, bak ker te Meppel. Rechter-commissaris: mr. E. Pelinck; curator: mr. J. J. Veurman. Roermond, 5 Augustus. J. Hen- drikx, timmerman te Blerick, gemeen te Maasbree. Rechter-commissaris: mr. Lemmens; curator: mr. W. Wol- ters. Heerenveen, 6 Augustus. F. Bak ker, grossier in behangselpapier te Steenwijk. Rechter-commissaris: mr. C. J. J. de Joncheere; curator: G. L. Prinsen. Opgeheven: G. J. Hattink, vroeger koffiehuis- houder, thans rijwiellakker te De venter. A. Karoasch, te 's-Gravenhage. Geëindigd: A. J. Menger, te Amsterdam. Mevr. BORGER, Brouwerskade 47, vraagt terstond een flink Dienstmeisje ulet benoden 17 jaar. ER BIEDT ZICH AAN een net Meisje, om uit werken té gaan of iets dergelijks, voor Haarlem en omstreken, goede getuigen staan haar ten dienste. Adres: Kamper-, straat No. 8 rood A Terstond gevraagd een flinke burger dochter of dienste bodo, lot hulp in de huishouding. Br. franco nan A. v. AMERSFOORT, Wijk aan Zee. Gevraagd een nette goed kunnende werken en koken, en v. g. g. v. Zich aan te melden Ver- lengde Oranjekade 21. Groote Lovensverz. Maatschappij vraagt voor Haarlem en Omstreken flinke Agenten logen 11/2 afsluitprovisie. B. onder No. 18380 Bur llaarl. Dagblad. Een bekw. Metselaar en Stucadoor biedt zich aan, tot het onderhoud van huizen, voor huiseig., het innen van huur, enz. Beste get. staan hem ten dienste. Hoog loon geen vereischte. Br., No. 18384 Bur. llaarl. Dngbl. Een jonge Bediende gevraagd, op een Bloemistenkantoor. Brieven franco, letter E, Advertentio- Bureau van M. KOKKELKOREN, la Overveen. GEVRAAGD een nette Slagersjongen liefst die fiets kan rijden. Groote Markt 6. H.H. Bleekers Er biedt zich aan eon oppassend Bleekorsknocht, liefst uH don kost, maar geen vereischte. Br., no. 18398, bur. v. d. blad. BETREKKING. Net pers., gepens., vrij van st. dr.i zoekt pass. betrekk. als loopknecht in Boekh., Kantoor, pakhuis, maga zijn, schrijfwerk, enz. Hoog salaris geen vereischte. Dr., no. 18396, bur. v. d. blad. Nette Jongen GEVRAAGD, loon f 3 per week. Adres Koningstraat 13. Advertentiên Heden overleed tot onze diepe droefheid ons dierbaar kindje. J. D. D. PRUISSEN. C. H. PRUISSEN VAN BREEMEN. BusSum, 9 Aug. 1909. HAARLEM. "Aan do houders der briefjes van panden, beleend in de maanden Juli, Augustus en September 1906, wordt in herinnering gebracht, dat de laat ste dag van uitbetaling van het over schot der opbrengst van die panden zal zijn: Donderdag >2 Aogustus 1909 Gevraagd een nette, R.-K. DIENSTBODE voor den dag. Adres Kruisweg 70 B, Schoenen magazijn. Er biedt zioh aan sn not Meisje, bij eenige Dame, of klein gezin, goed kunnende werken en koken, mét 1 of 15 Sept., v. g. g. v. Br., no. 18397, bur. v. d blad. Dienstbode terstond gevraagd, voor dag en nacht Zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan te melden. Damstraat 21. Door omstandigheden vraagt Me vrouw RATELBAND, Nassaustraat 18, direct of tegen half September, eene flinke Dienstbode Zonder goede getuigen onnoodig zteh aan te melden. VOOR TERSTOND GEVRAAGD i een flinke Loopjongen bij S. HEUVEL, Duvenvoordestraat No. 70 Gevraagd een bekwame Bloemistknecht voor vast werk, bij J. BARTH. BOS, Marcelisvaart. Overveen. Aan hetzelfde adres een Loopjongen gevraagd. Nette Jongen GEVRAAGD, voor loopwerk. Adres Barteljorisstraat 5. Nette Loopjongen gevraagd, eenigszins niet het vak be kend. Voor winkel- eu loopwerk. Adre3 PANDER, Leeghwaterstraat No. 21 Gevraagd te Bloemendaai Kost en Inwoning bij nette lieden. Brieven met opgave van prijs ouder No. 18393 Our. llaarL Dagblad. aangeboden, met mooie, vije kamer, netten sland en prachtig u-tzicht, a f 5.75 p. w. Adres W'iisonsplein 2 r<L TE HUUR Beneden- en Bovenwoningen, voort, van gas- en waterleiding, Teding v. Berkhoutstraat. Huur f 3.25 en 3.50 per week. Te bevragen Bakenosser- gracht 61. Iemand met vaste betrekking en klein gezin, zoekt een Huis met Tuintje, huurprijs van ƒ2.50ƒ2.75 niet te bo ven gaande. Geen Schoterkwartier. Br., No. 18383 Bur. llaarl. Dagblad* TE HUUR een mooi Benedenhuis met inooien tuin, op liet Zuiden, opnieuw ye res taur eerd, van alle gemakken voor* zien, dagelijks te bezichtigen, Du- venvoordestraat So—39 zw. Huurprijs ƒ17.50 p. m., water n begrepen. Te bevragen bij P. W. SNOEK, Aelberte* bergstraat 10, Haarlem. TE HUUR een Pakhuis met ruimen Zolder annex oan woonhuis mei ruime binnen plaats, Rustenbu-w'«ylaan. Te hevrör gen Raamsingel mo. 32. &EN VRIJ BOVENHUIS. Leidsel* plein 20 rood. Ie bevragen aldaar. Net Benedenhuis TE HUUR. Pieterstraat No. 5. voor klein gezin, 2.75 per week, met water. Te bevr. Olieslagerslaan 4.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3