KWARTJES ADVERTENTIE!! VRAAC-EiHANBOfil ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CENTS 3PLAATSINCEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING Onze Lachhoek Kerk en School Spart m Wedstrtydeó Uit de Arbeiderswereld Stoomvaai'tberichten <xq ears te calèche aam de Kelaer ter reohfter zijde van zijn gastheer plaats. Hót rijtuig was met vier paarden be spannen, door Jockeys en een voor rijder geleid; achterop twee Mlddach- ter Jagers ln gala. Dan kwamen In i een landauer op dezelfde wijze be spannen de Keizerin met haar gast vrouw en de Jonge Gravin Isabella; twee lakeien in gala achterop het rijtuig. Naast de staiiekoets, waarin de Keizer gezeten is, reed de oudste zoon, Willem Frederik erfgraaf van Olden burg Bentinck, die als luitenant te Potsdam dient bij de garde du corps, terwijl ter zijde van de Keizerin de schoonzoon van den graaf to paard ging, de erfgraaf van Castell Rüden- hausen, die toevallig met zijn esca- dron uhlanen te Keef het eere-escorte van het keizerlijke paar aanvoerde en naar De Steeg meekwam in den trein. Nu volgden in landauers met koet siers en palfrenier en bespannen met twee paarden van den bok gereden do leden van de hofhouding. In het vijfde (rijtuig namen plaats luitenant-generaal Baron von Lync- ker, chef van het militair kabinet, de chef van het civiele kabinet des Kei zers, de werkelijke Geheimrad Von Valentine, er. de vertegenwoordiger van buitenlandsche zaken, de gezant baron Von Jenisch. Vervolgens de majoor vleugeladju dant Von Neumann Cosel, benevens '6 Keizers bekende lijfarts General- Artz dr. Von Ildberg. *t Publiek was buitengewoon talrijk opgekomen om langs den weg den stoet te zien passeeren. Hier en daar waren tribunes voor de wachtenden opgericht. De hooge gasten werden herhaaldelijk toegejuicht. Tijdens hel diner op Middachten, waarbij de Koninklijke Kapel uit 's- Gravenhage zich doet hooren. wordt de tuin van het landgoed met duizen den vetpotjes verlicht, en om ook het publiek van dit feëerleke schouwspel op Maandagavond te doen genieten deed graaf Bentinck 5000 kaarten uit geven. 's Nachts wordt op Middachten ge logeerd, om Dinsdagmorgen 9.50 uur vla ZutphenWinterswijk naar Wll- belrnshöhe te reizen. 't Ilbld. schrijft: Hel kasteel Middachten is niet groot. Binnen de zware muren van het slot, dat slechts een verdieping boven het parlerregedeelte heeft, liggen een betrekkelijk gering aantaJ vertrekken, maar het is in zijn aris tocratisch- cachet wel een oord, waar keizerlijke gasten met waardigheid kunnen ontvangen worden, üe histo rie van het geslacht Bentinck spreekt het sterkst tot den bezoeker, omdat in alle groote zalen de familieportret ten domineeren. De hoofdingang van het kasteel, over de slotbrug te bereiken, voert naar een ruime trappenhui als cen traal punt van het bouwwerk. Hier leiden twee hreede trappen naar de étage waar de keizerlijke vertrekken liggen, Iu t midden de salon, waar Keizer en Keizerin kunnen toeven, wanneer rust gewenscht wordt. Een schrijftafel is in gereedheid gebracht. Keizers portret, dat hij ln '94 graaf Bentinck schonk, prijkt er voor. H.H. M.M. genieten hier uit de ra men in den achtergevel een verruk kelijk uitzicht op de tuinen en het terras. Grillig kronkelt zich daar achter de IJsel en wanneer de figu ren der palmplantjes van het „par terre de bróderie"' hedenavond met vetlichtjes omzoomd zullen zijn, zul len de hooge bezoekers een heerlijk en zeldzaam schouwspel genieten. De salon! in Louis Seize gehouden, wordt door de twee slaapkamers voor den Keizer en de Keizerin he lend, de gele kamer, ln Engelacli ka rakter en de eikenhouten kamer. Be halve vele familieportretten, hangen hier consterfeitsels van Friedrich Wilhelm I, koning van Pruisen, en Karei V en ln al deze vertrekken vindt men bovendien keur van porse lein, Sèvre, Saksische en Chelee, en miniaturen. Parterre recht tegenover den hoofd ingang, ligt de zaal, in Louis Qua- torze gemeubeld. Hier zal de ont vangst ten kasteele van den Keizer en de Keizerin plaats hebben. En links grenst hieraan de eetzaal, een der fraaiste van het kasteel, met een imponeerende gebeeldhouwde schouw, door bronzen wapenrusting gedekt. In deze zaal hangt oa. het portret van den eersten Graaf van Athlone, die het huls Middachten gerestau reerd heeft en zijn troteche wapen spreuk „malo morl quam foedari", liever sterven dan gesmaad te wor den, boven de poort sloeg. Een bepaald program is voor het bezoek van Keizer Wilhelm natuur lijk niet opgemaakt. Aan Z. M. wordt bv. overgelaten of hij een rijtoer op het landgoed maken wil. liet bezoek zelf is de uiting van zeer vriend schappelijke gevoelens van den Kei zer voor graaf Bentinck, die, behoo- reude tot den Duitschen hoogen adel, rechthebbende op het praedicaat Er- laucht met toepassing der Ebenbür- tigkeit, herhaaldelijk met gravin Bentinck ten paleize wordt genoo- dlgd eri dan ln den lntlemen kring van het keizerlijk gezin vertoeft. AUDIöNTIES. De minister van Oorlog geeft Don derdag 12 Augustus geen audiëntie. GOUVERNEUR-GENERAAL VAN NED.-INDIÖ. In verband met de geruchten om trent de a. a. gouverneur-generaal»- benoeming wordt nogal aandacht ge wijd aan het feit, dat Zaterdag het Kamerlid voor Breukelen, do heer Da Waai Molefijt, een groot gedeelte van den dag ln voortdurende conferentie Is geweest met den minister van Ko loniën, den heer Idenburg. Intusschen verneemt men, dat de benoeming van den opvolger van gou verneur-generaal Van Heutsz eerst ln de volgende maand is tegemoet te zien. GENERAAL VAN DAALEN. De luitenant-generaal G. C. E. van Daalen, oud-gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden. zal met de „Grotius' die 2 October a.s. van Am sterdam vertrekt naar Indië terug- keeren en zich met zijn gezin te Ge nua aan board begeven. PRESIDENT STEYN. Naar men verneemt, gaat president Steyn, op raad van prof. Winkler, een kuur doen te Oeynhausen, bij Min den, waarna hij eenigen tijd in ons land zal blijven. CORDA FRATRES. Deze buitenlandsche Bond van Stu denten, houdt zijn Y'le internationaal congres van 23 tot 28 Aug. te 's-Gra- venhage. AMEJR IK AAN SGH OPLEIDINGSSCHIP. Te Amsterdam is aangekomen het Amerikaansch opleidingsschip „Ran. ger" komende van Stockholm, groot 5üD tons31 man equipage, 8 officie ren, 97 cadetten, commandant nu*. W. F. Low. Het schip ligt op het LI, be oosten bet Steenenboofd. EEN DAPPER SOLDAAT. Zaterdagmorgen is te Rotterdam met het gebruikelijke eerbetoon ont vangen de korporaal D. G. Verweij, ridder van de Militaire Willemsorde, met het stoomschip Wilis van de Rot- terdamsche Lloyd aangekomen en deel uitmakende van een detachement sterk 20 onderofficieren en minderen, onderbevel van den adjudant-onder- officier C. Langendijk uit Oost-Indic in liet vaderland wedergekeerd. Korporaal Verweij in 1874 te Am sterdam geboren, trad den 7en Fe bruari 1893 te Harderwijk als fuse lier iu kolonialen dienst, diende se dert onafgebroken in de troepen en nam deel aan venschilende expedi ties, waarvan een vijftal gespen, die zijn expeditiekruis versieren, getui gen. Den 9en Augustus 1903 als fuselier Ingedeeld bij het 16de bataljon onder bevel van den overste L. K. Bruijnis, onderscheidde hij zich door uitste kend en moedig gedrag in een ge vecht bij Doesoen Baroe (Poelan Ten- gat). Bij de bestorming van een zwaar versterkten, goed verdedigden kam pong wist hij liet eerst binnen te dringen bij een bastion, deel van den kampong uitmakende. Hij beklom daartoe een pagger en hield zich zoo lang staande tegen den hem met blanke wapens aanvallenden vrijand, totdat zijn kameraden, door zijn voorbeeld bezield, hern te hulp waren gekomen. En hoewel aan de linker knie gewond, versaagde Verweij geen oogenblik, maar bleef aan den strijd deelnemen tot dat de vijand tot vluch ten genoodzaakt was. Voor dit zijn moedig en beleidvol gedrag is hem bij Kou. besluit de Militaire Willems orde 4e klasse verleend, welk eere- kiruis hein in 1904 te Padang Pand- jang voor het front der troepen door majoor btauus Muller is uitgereikt. Een en ander bracht de kapitein- oommissairis van afmonstering A. Jonker in pakkende bewoordingen in herinnering, toen hij het repatriëe- rende detachement welkom heette in het vaderland. De gepensionneerde korporaal D. G. Verweij keert naar zijn geboortestad Amsterdam terug. DE SCHEPEN DER NORDDEUT- SCHE LLOYD TE VLISS1NGEN. Naar aanleiding van het bericht, als zouden de schepen der Norddeut- sche Lloyd met bestemming naar Australië ln het vervolg Vlisslngen aandoen, verneemt de Tijd, dat dit niet geheel juist is. De kwestie is, dat de Directie der Norddeutsche Lloyd te Bremen haren generaal-vertegen- woordiger voor Nederland, den heer Dr. S. R .K. von Hoogerwoerd heeft bericht, het hem geheel over te laten, te beoordeclcn of schepen dezer stoomvaartmaatschappij Vlissingen al dan niet zullen aandoen. Dit zal nu slechts gebeuren in gevallen, wanneer een beduidend aantal emi granten te Vlissingen voor Australië wenschen te warden ingescheept. Het aandoen dezer schepen te Vlissingen zal dus niet regelmatig geschieden. zonden. Voor de gemeente Wildeor- vank was op het appèl de burgemees ter, de heer U. Uges, die betoogde, dat de Raad, na de weigering van dr. Sluis, om voor de doodsohouw te bodanken, geen andere beslissing kon nomen, en van oordeel was, dat, hoe wel hij op vriendschappelijk en voet niet don heer Sluis st.ond. Gedepu teerden 's raads besluit gegrond moes ten verklaren en derhalve den heer Sluis niet zouden toelaten als lid van den raad der gemeente Wiider- vank Gedeputeerde Staten schorsten daarop de zitting Na opheffing van de geheime vergadering werd onmTd- dellijk uitspraak gedaan en medege deeld. dat besloten was den heer Sluis alsnog toe te laten als raadslid, wijl hij inmiddels voor de doodschouw had bedankt.. DE RUÏNE IN DE ROTTERDAM- SCHE DIERGAARDE. Van de duizenden leden en bezoe kers «der Rotterdnmschc Diergaarde, die dezen zomer hunne wandeling uit- strekten naar het nieuwe gedeelte, dat, om zijn bekoorlijken aanleg met rotspartijen, waarop tal van planten haar bloementooi ten toon spreiden, met recht, den naam van klein Zwit serland gegeven werd zullen zeker weinigen vermoed hebben, dat daar ter rechterzijde van den ingang, waar zich een haag bevond van struikge was, bloeiende heesters en planten, achter die haag knappe koppen en nijvere handen bijna een geheel jaar bezig waren hun een nieuwe verras sing en den Diergaarde eene nieuwe attractie te meer te bereiden. Thans is die haag weggenomen en vertoont zich aan het oog van den verrasten bezoeker de ruïne van een reusachtig kasteel» afgebrokkelde mu lei, met kolossale beeren, een door puin versperde ingangspoort, over blijfselen van reusachtige torens enz., kortom een ruïne, zóó natuurgetrouw, alsof men met een bouwwerk uit lang vervlogen eeuweu te doen had. Daar bij is deze ruïne met duizenden en duizenden rots- en bergplanten, waar- stirljdlng van rijwielveilingen In ons land. Een bedrag van f 1000, dat zoo noodig verhoogd zal worden, werd dl- recht ter beschikking van bedoeld co mité gesteld. BRANDSTICHTING Door onbekende oorzaak is de koe melker ij van J. v. d. Heide, te Sur- huisterveensterheide, afgebrand. De bewoners konden zich ternauwernood redden. Het vee werd gered. De in boedel enz. was laag verzekerd. Men denkt aan brandstichting, daar be dreigingen zijn geuit tijdens een twist. Een onderzoek wordt ingesteld. EEN DUISTERE ZAAK. De Tel. schrijft In den brandstoffenhandel van de wed. ReingoudVan Groningen, aan de Adrian altraat te Rotterdam, werd brand ontdekt. De weduwe verklaarde, dat zij bij haar thuiskomst was aangegrepen door een kerel, die haar een prop in den mond duwde en tegen den grond wierp. Een oogenblik later stond haar kamer achter den winkel in brand en onder de toonbank tevens eenige kisten met vuurmakers, welke met petroleum waren overgoten. Het brandje achter de toonbank werd door een agent van politie met eemige emmers water spoedig ge- biuscht, doch de kamer brandde na genoeg uit. Assurantie dekt de schade. Acht dagen geleden woedde daar ook een begin van brand, waarbij op geheimzinnige wijze f uit de toon banklade gestolen zou zijn. JUBILEE J S. MEUWSEN. Vrijdag 13 Augustus zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. S. Meuw- sen zijne eerste zaak te Amsterdam opende, in hetzelfde perceel aan den Vijgendam, waar ook thans nog een zijner magazijnen gevestigd is. De heer Meuwsen, die in het vereeni- gingsleven als voorzitter van den NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Elden, bij -Arnhem (toez.) ds. B. Osinga te Oudega (Fr.) Aangenomen het beroep te Kamper land (als hulpprediker) door den heer D. 'S. van Veen, cand. te Utrecht. GEREFORMEERDE KERKEN. Bedankt voor het beroep te Hoek door ds. R. Koolstra te Haamstede. EVANG. LUTHERSCHE KERK. Bedankt voor het beroep te Maas tricht door ds. J. W. K. Hoevers Breda. PASTOOR VERKUYLEN. Uit Utrecht meldt men, dat de Z.Eerw. heer M. J. Verkuylen, van de orde der Paters Augustijnen, overle den is, na een langdurige ziekte. De overledene ls geboren ln 1846 en wend in 1876 tot priester gewijd. Geduren de 20 jaar was hij pastoor dor paro chie van den H. Augustinus te Utrecht aan de Oudegracht. TOCH ALS RAADSLID TOEGELATEN. De gemeenteraad van Wildervank besloot op advies dei- betrekkelijke commissie, dr. E. Sluis, het nieuw gekozen raadslid, niet als zoodanig te erkennen, oundat deze de officieele betrekking van doodschouwer be kleedde, wat volgens de gemeentewet onyereenigbaar is met bet lidmaat schap van den Raad. Dr. Sluis was nog in overweging gegeven om voor de doodec-houw te bedanken, doch hij op dezen wenk niet ingegaan. Na eenige discussie besloot de Raad met 5 tegen 3 stemmen dr. Sluis niet tot het lidmaatschap toe te laten. Toen do zaken zoo stonden, bedank te de heer Sluis voor de doodschouw, denkende, dat de Raad nu wel op zijn besluit zou terugkomen. Doch de Raad deed niet alzoo en handhaafde zijn eens genomen besluit. De niet-toegelatene ging nu ln be roep bij Gedeputeerde Staten, die Vrijdagmiddag de kwestie behandel den. Dr. Slule wtus niet verschenen ook onder de merkwaardigste soorten be zet, die haar als met een rijk bloemen- tapijt bedekken. PERSONALIA. De Ingenieur meldt Aan den heer J. Homan van der Heide c. i. is op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met 12 Juni jl., als directeur-generaal van het irrigatie- departement van Siam. DIPLOMATIE. Reuter seint uit Brussel, dat graaf Delia Faille de Leverghem, legatie- raad te Berlijn, benoemd i9 bij het ge zantschap te 's-Gravenhage. BRANDEN. Vrijdagavond tien uur ontstond ln de inrichting tot het drogen van ani line kleurstoffen der chemische verf- fabriek te Delft, brand. De brand weer der fabriek, geholpen door dirie spuiten der gemeente, wist het vuur zoodanig te beperken dat het zich tot dezen droogzolder bepaalde. De vrij aanzienlijke schade wordt door ver zekering gedekt. Het bedrijf onder vindt geen belemmering. In de buurtschap Horsthoek bij Heerde (Gr.) geraakte door onbeken de oorzaak een hooiberg ln brand, staande bij de boerenwoning vail A. Hulsbergen. Van den hooiberg sloeg het vuur terstond over op het woon huis en binnen weinige oogenbllkken stond alles in lichte laaie. De inboe del werd greotendeel* gered, doch een varken en een hond vonden den dood in de vlammen. Ook eenige kor ven met bijen werden dootr het vuur vernield. Een en ander waa verze kerd. TEGEN RIJWIELVEILINGEN, Op een onlang» te Utrecht gehou den vergadering van rljwielhandela- hod hij geen vertegenwoordiger ge- ren, 1» een comité opgericht, ter be* Middenstandsbond en der Algemeene Winkeliersvereeniging getoond heeft, welk een uitnemend organisator hij is, heeft ook voor zijn zaken van die eigenschap gebruik weten te maken, en is erin geslaagd zijn firma op te werken tot eene hoogte, waarop hij met recht trotsch mag zijn. EEN „LUCHTVERSCHIJNSEL". Door de pers gaat het verhaal, dat er Woensdagavond te Roelofsarénds- veen een luchtverschijnsel is waarge nomen. De N. R. Ct meldt nu 't Is natuurlijk weer het draaiend zoeklicht op de gedempte Glashaven te Rotterdam geweest, dat ditmaal Roelofsarendsveen in meteorologische beroering heeft gebracht. ONGELUKKEN. In de Groningerstraat te werd een zoontje va.n den meubelma ker Van der Vlis door een mestwagen overreden. Het kind was onmiddellijk dood'. Het zevenjarig zoontje van den heer Ch. van Bennlngbroek, dat met zijn moeder te Twlsk op vleite was, ls in een sloot gevallen en verdronken. De landbouwer H. Keuter te Em- mercompascuum, viel van den zolder en overleed kort daarna. In de woning van het gezin Ruloo te Gestel bij Eindhoven, trok een 11/2- klnd een kan met heete koffie omver. De kleine kreeg den inhoud over het lichaampje, waardoor het zulke hevi ge brandwonden beliep, dat bet kort daarna aan de gevolgen is overleden. Te Katwijk aan den Rhijn is een 4-Jaxig knaapje van K. in den Rijn ge vallen en kort daarna levenloos op- gebaald WATERPOLO. HOLLAND—BELGrë. Zondagmiddag hadden ie Amster dam de door den Nederlandschen Zwembond uitgeschreven Zwem- en Waterpolo wedstrijden plaats. Op 't programma stonden, behalve eenige zwcmnumuiers, de waterpolomatches H.V.G.BSA. Z (tweede kl. cornp. N. Z. B.) en Holland-België, deze laat ste vormde natuurlijk de „clou" van den dag. Zooals altijd had het Amstcrdam- sche zwempubliek zich weer niet on betuigd gelaten, en eenigen tijd voor het beginuur waren de steigers van de zweminrichting aan de De Ruy tor- kade al goed bezet. Om twee uur werd begonnen. We gelooven niet, dat het den Ilaar- lemschen lezer veel interesseeren zal, welke Amsterdamsche of Belgische zwemmer als eerste arriveerde en in hoeveel tijd; slechts memoreeren we even, dat de Belgische ploeg van vijf man uitstekend zwom, en de Holland- sche dito, al was het dan ook met klein verschil, op de 200 M. sloeg J. C-. Cortlever won verder het nummer Rugzwemmen en de Belg Meyboom het Buikzwemmen 120 M. Om een uuir of half vier begon de afdeeling Waterpolo met de tweede klasse-match. A.Z.H. V. G. B., 0—2. De Haarlemmers, zonder Huiswil, verschenen met: A F. Oostenbroek ju (doel), J. C. van Dijk en ,,J. Haag- mans" (achter), Louis Robert (mïd- P den), R. W. P. Peerebooni, R. Rem- 2-j melts (aanv.) en A. Verwey (voor); de I? Amsterdammers hadden een invaller- keeper. v Hoewel het gemis van Huiswil na- tuurlijk zeer veel afbreuk aan het 1 Haarlemsche spel deed, waren de be- zoekers toch iets sterker en namen r spoedig de leiding door een hard schot van Remmelts, dat doar den keeper slecht beoordeeld werd. Rust kwam met den stand nog 1—0. ;j Nadat opnieuw begonnen was kwam de A. Z. echter gevaarlijk opzetten, slechts het goede verdedigen van de geheele Haarlemsche achterhoede voorkwam een tegenpuut. Keeper Oostenbroek hield een penalty, de Amsterdammers misten trouwens meer kansen door slecht schieten. Plotseling ging de Haarlemsche cap tain er snel vandoor en schoot on houdbaar nr. 2 door 't Amsterdam sche doel. Hiermee was de strijd beslecht., H. V. G. B. won welver diend, en zal, indien volledig, over veertien dagen het kampioenschap van afd. B wel behalen. Aan de voltooiing van de Zeppelin III wordt mot spoed gearbeid. Hot wereldrecord der grootste vlucht per vliegmachine, sedert 31 December 1908 op naam van Wilbur Wright met 2 uur 20 in., 44 s., werd te Chftlons-sur-Marne door den Fran- schen vlieger Soumier bijna geklopt. Sommei- legde eene vlucht van 2 10 ra. af. Sommer had nog langer kunnen I vliegen, doch gebrek aan brandstof verplichtte hem te dalen. De groote Amerikaansche uilvinder I Edison heeft voor een paar dagen het volgende verklaard „Binnen tien jaar zal de postdienst door vliegma chines verricht worden. Deze machi nes zullen eveneens reizigers vervoe ren en 160 K.M. per uur afleggen. Daar valt met aan te twijfelen." DE STAKING DER GRONDWER KERS TE AMSTERDAM. De onderaannemer D Monnert, bij wien gestaakt wordt (het betreft het werk voor de nieuwe R. K. kerk bij Sl'oterdijk) heeft zich bereid verklaard te confereeren. Vier werklieden uit Suiedrecht van de firma Volleer (werk aan de IJ kade) die met een bagger machine bezig waren, hebben even eens den arbeid neergelegd. Het aantal stakers bedraagt onge veer 5G0. EEN ONVERWACHT ONTSLAG. Men meldt uit 's-Gravenhage: Vrijdagavond kreeg een gedeelte van het personeel, in dienst van de aannemers Bogerd en Groenewegen, werkzaam aan den bouw van het ge meentelijk abattoir, metselaars en timmerlieden (ongeveer 100 man) aan zegging» dat zij tegen Zaterdagavond worden ontslagen, wegens wijziging van het werkplan, daar voorloopig alleen met. het grondwerk zal worden voortgegaan en de eigenlijke bouw, het leggen van fundeeringen, enz., ongeveer 14 dagen zal worden ge staakt. Deze week hadden de metselaars en timmerlieden vergaderd, om te be raadslagen over pogingen tot het krij gen van loonsyerhooging, doch van een beraamde werkstaking kwam niets, omdat een schikking getroffen werd. Om vier uur begon nu de ontmoe ting: HOLLAND—BELGIë, 1—7. De Hollanders waren compleet, de Belgen vrij onvolledig. Holland: A Aug. Meyer, G. Struys, L .Benenga, Ed. Meyer, G .Cortlever, K. Meyer (aanv.), P. L. Ooms. België: Courbet, Meyboom, Wuytz, Pletincx, Staauwen, Boin, Wijngaard. Direct nemen de Hollanders uit een strafworp van Cortlever de leiding, maar het blijft het eenigste succes, en de Belgen maken voor 'rust niet minder dan vijf tegenpunten, terwijl er na halftime nog 2 bijkomen. De Hollandsche keeper was slecht, Be nenga en Cortlever blonken uit. H. HAYCK. Het stoffelijk overschot van den be kenden gangmaker H. Hayck zal niet te Keulen, doch te Amsterdam wor den ter aarde besteld. WIELRIJDEN. Het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B. organiseert een bondstocht door Noord-Brabant, te houden op Zondag 19 en Maandag 20 September. LUCHTVAART. Graaf Zeppelin zal met zijn nieuw iudhtscliip de Zeppelin III aan het eind van deze maand zoowel den Duitschen keizer te Berlijn, als den Keizer van Oostenrijk bezoeken. Te Berlijn komt Zeppelin Zaterdag 28 Augustus. Den 30sten of Sisten Au gustus vliegt Zeppelin naar het meer .van Constance. Het st. Gedé, van Rotterdam naar Java, arriveerde 7 Aug. te Padang. Het st Koning Willem 1 vertrok 7 Aug. van Amsterdam naar Batavia. Het st. Lombok, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 6 Aug Perlm. Het st. Zijidijk (Neptune Lijn) ar riveerde 7 Aug van Baltimore te Rotterdam. Het st. Nieuw Amsterdam vertrok 7 Aug. van Rotterdam naar New- York. Het st. Sloterdijk vertrok 7 Aug. v. Rotterdam naar Philadelphia. Het st. Gorredijk (Neptune Lijn) vertrok 7 Aug. van Rotterdam naar Baltimore. Het st. Soestdijk vertrok 6 Aug. des namiddags van Philadelphia naar Rotterdam. Het st. Billiton, van Saigon naai Hamburg, vertrok 7 Aug. van Duinr kerken. Het st. Oranje, van Amsterdam Batavia, vertrok 7 Aug. van Colomfc,. Het st. Sloterdijk, van Rotterdatt. naar Philadelphia, passeerde 7 Auja n.m. 3 u. 45 m. Dover. Het st. Gorontalo vertrok 7 Aug. Rotterdam naar Java. Het st. Prinz Eltol Friedrich, vau Rotterdam naar Japan, passeerde 7 Aug. Gibraltar. OOK EEN BAKKER Twee heeren ontmoeten elkaar op de Bakker ij-ten toons tel ling. A. Zijt u ook bakker? B. Jawel. A. Brood- of banketbakker B.Pardonik bak alleen zoete broodjes bij mijn vrouw, als lk 's avonds laat uit de sociëteit kom 1 REPLIEK. Agent (tot inbreker)Wat doe Je hier Inbreker Wat doe jij hier Agent.Kun je dat niet zien Ik doe m'n plicht. Inbreker En zie jij dan niet, dat ik zorg, dat Jij een plicht hèbt NOBEL DIER 1 Opgewonden reizigerAls je me in drie minuten aan 't station brengt, krijg je vijf gulden van me. Koetsierlk kan 'L niet doen, me neer. Mij zou je nog kunnen overha len, maar m'n paard laat zich niet om ko open. SECUUR 1 Een jongen komt een postkantoor binnen en vraagt om een 3-cenl post zegel. Hij ontvangt hem. en haalt dan een brief voor den dag, om bet zegel tje er op te plakken. Met een en an der gaat nog al tijd heen, wat den postdirecteur de opmerking ontlokt Jonge vriend, zou je niet de deur uit gaan, en daar den zegel opplakken 11 Warempel uiet, meneer, is 't ant woord van den jongen, lk moet hem op den brief en niet op de deur doen. Er ontbrak niet veel aan, hebben ze me gezegd, of u was op het con servatorium gekomen. Neen, t scheelde een stem. - Wat 1 maai' één stem. Ja, de mijne. Wanneer zal u mij die prulken betalen, die je twee jaar geleden van me gekocht hebt vroeg de costumier aan den acteur. Kereltje, mannetje, antwoordde de eerste acteur, je vergeet tot wien je spreekt. Ik ben een treurspelspeler, maai' lk ben geen profeet-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6