Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8018 VRIJDAG IS AUGUSTUS 1909 HAARLEM'S DAGBLAD ABOHNEJÜENTEH PER DRUB WAANDEN! Voor Haarlem I 2 I 2 l 1.28 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H de omstreken en franco per post 0.45 Oifgavo der Veanootscfea® tonrero Caster, Dlrectefl? J. PBERBBQöffli Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTaT" Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. AD VBRTENTlfiNi Van 1—5 regelï 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cis- Bullen hei Arrondtssenieal Haarlem van 1—5 regels L—elke regel meer f0.itü Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advert enden van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels-, 25 Cis. per plaatsing! 60 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie; Groote Houtstraat totecommorsaal Telefoonnummer der Redactie 800 en der Administratie 724. Drukkerij i Zolder Buiteagpa&rn® 6. Telefoonnummer 122* DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 14 AUGUSTUS. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, Alberts frères, 8 uur. Haarlovc-merliede c.a.: Raadsverga dering ÏO^ uur voorin. WEEK-ABONNéS. In plaats van heden tal de Spot vogel Maandag a.s. worden uitge geven. DE ADMINISTRATIE. OM ONS HEEN ris. 378. Subsidie aan ons Middelbaar Onderwijs. Via. Velsen is gisteren het voor de Haarlem ^che Hoogere Burgerscholen belangrijke nieuws uit den Haag tot ons gekomen. In een gedrukt stuk van het Velsensche gemeentebestuur hebben wij liet schrijven van Minis ter Hee*oskerk aangaande verhooging van subsidie aan ons middelbaar On derwijs ontvangen. Zelfs de leden van den Haarlemschen gemeenteraad, al mogen zij dan ook op de hoogte zijn geweest van den gang der ouderhan delingen, kennen den inhoud van 's Ministers schrijven nog niet, daar dit gedateerd is van 30 Juli en de Raad na dien dag nog niet bijeen is weest Het schrijven van den Minister is Inderdaad van het hoogste belang. Wei is het nog maar een voorstel, doch het schijnt ons niet waarschijn lijk, dat de Kamer het zou verwer pen. Het zal een van de eerste zaken wezen, die aan de orde komt zoodra de Kamer hare zittingen weer heeft begonnen en het is hoogst onwaar schijnlijk, dat de groote rechtsche meerderheid haren Minister zou af vallen in een aangelegenheid, die afgescheiden nog van alle politieke neiging op zichzelf zoo onweerspre kelijk billijk is. Door de jaren heen is het Rijkssubsidie aan Haarlems Mid delbaar Onderwijs gelijk gebleven, terwijl het met de uitbreiding der school had behooren te stijgen. Gaan de nieuwe plannen door, dan ontvangt de gemeente onmiddellijk na de in werking treding 23000 per jaar, terwijl ze vroeger maar ƒ7000 kreeg. Een belangrijk verschil en dat te meer, omdat dit nieuwe subsidie geen fixum worden kan. Voor elke pa- xallelklasse meer zal ƒ1000 meer ge subsidieerd worden, zoodat 's Rijke steun gelijken tred zal houden met de uitbreiding van de school. Dat het subsidie ook verminderen zal, wan neer onverhoopt de scholen voor M. O. in omvang mochten afnemen, kan geen bezwaar zijn voor wie die moge lijk niet groot achten. Toch is waarschijnlijk het finan- ciec'e voordeel niet het grootste voor deel, dat Haarlem bij deze nieuwe voorstellen kan behalen. Zelfs is liet twijfelachtig, of er voor onze gemeen te wel een rechtstreeks geldelijk voor deel in verscholen zit. De verhooging van het schoolgeld voor de leerlingen van bu'ten toch heeft, naar verluidt, slechts zeer weinige ouders afge schrikt. Hoe hoog precies de vermeer dering van de schoolgeldopbrengst geraamd wordt, zal blijken uit de ge- meentebegrooting, die we eerstdaags mogen verwachten. Teekenend voor den toestand is het, dat een overgang van leerlingen, aanvankelijk bestemd voor do H. B. S., naar het gymna sium, dne verwacht werd, volstrekt niet heeft plaats gehad, een bewijs dus, dat de ouders het middelbaar onderwijs voor hunne kinderen wil len, onverschillig wat het kost. Directe geldelijke winst zal ei' dus Waarschijnlijk voor Haarlem tn de feieuwe subsidie-voorstellen niet liar- £en. Om een heel andere reden mogen wij Haarlemmers ons dan ook ver heugen in die plannen. Ze zullen den Haarlemschen gemeenteraad In staat stellen, op de verhooging van school gelden voor Leerlingen van buiten te rug te komen, iets dat natuurlijk ook door den Minister als voorwaarde van de eubsidieverhooging wordt ge steld. Want al hebben, zooals ik daar even zei, de ouders zich door het hoo gere schoolgeld niet laten afschrik ken, al zal deze en gene wel vermin dering van B. en W. hebben ontvan gen, dat velen die verhooging moeilijk vallen zal, ligt voor de hand. Het besluit daartoe is dan ook in den Haarlemschen gemeenteraad, ik mag zeggen met tegenzin genomen. Het was een daad uit nood, omdat al le andere middelen faalden. Nu de Regeering hare aanvankelijk afwij zende houding heeft laten varen en tot verhoogiug van subsidie bereid gevonden word!, zal de Haarlemsche gemeenteraad mets liever doen, dan het schoolgeld voor de buitenleerlin gen weer te verlagen, waarschijnlijk tol het bedrag van GO, dat ook van de Haarlemsche leerlingen wordt ge vorderd. In weerwil van wat daar over hier en daar in een booze buii ge legd en geschreven mag wezen, heeft Haarlems gemeentebestuur volstrekt geen lust in de rol van den lastigen pa, die den tiran speelt in de omge ving, maar wenscht gaarne te zijn de groot© vriend van de kleinere gebu- ren. De bloei van Haarlem, met an dere woorden, hangt met dien van de omringende gemeenten ten nauwste samen. Tntusschen zijn we, nu eindelijk de Minister over de brug is gekomen met de zaak nog lang niet in 't repne Het is nu aan de buitengemeenten zelf, om te toonen wat zij kunnen en willen doen. Het is billijk, schrijft de Minister, dat Haarlem ook van hen een subsidie ontvangt Onze lezers zullen zich herinneren, dat al de om liggende gemeenten, op Beverwijk na, «n een gelijkluidend adres den Minister hebben doen weten, dat zij hij de Hoogere Burgerscholen te Haarlem zoo groot belang hebben. Terecht meent de Minister, dat zij voor het behoud van dat voordeel dan ook wel een financieel offer mogen over hebben. Ik weet wel, dat de draagkracht van deze gemeenten zeer verschillend is, maar daarmee kan natuurlijk ook rekening worden ge houden en het is in elk geval een ge lukkige omstandigheid, dat de twee gemeenten, wier belangen het grootst zijn, Bloemendaal en Heemstede, zeer wel in staat kunnen worden ge acht een flink bedrag aJs subsidie in Haarlems gemeentekas te storten. Hoe die bijdrage moet worden be paald, onafhankelijk van het aantal leerlingen, dan wel als bijdrage per leerling, laat de Minister natuurlijk mm de gemeenten te bepalen over. Dot zijn details, waarmee men zich in den Haag niet inlaten kan. De be sturen van de omliggende gemeenten zullen dat met Haarlem wel eens wor den, wanneer zij zich maar op het al gemeen standpunt willen stellen, dat zij er een bijdrage voor over hebben. Ik kan niet aannemen, dat sommige gemeentebesturen zich daaraan nu zouden willen onttrekken. Toen zij liet gelijkluidend adres, waarvan ik hierboven sprak, aan den Minister verzonden, moeten zij wed beseft heb ben ,dat dit pas de eerste stap was op den goeden weg en dat de tweede stap noodwendig zou moeten volgen op de logisch te verwachten vraag van den Minister.welken daadwerkelijken 6teun verleenen nu Uwe gemeenten zelf Bij dit stelsel komen de ouders uit gemeenten, die zich daarvan zouden willen onthouden, vanzelf in H ge drang. De Minister schrijft woorde lijk „Voor het geval (dat) een der belanghebbende gemeentebesturen mocht weigeren tot het aangaan van een dergelijke overeenkomst in ede te werken, zoude er mijnerzijds geen bezwaar tegen bestaan, dat van de leerlingen, afkomstig uit die gemeen te, een hooger schoolgeld werd ge heven r De ouders kunnen het zich voor ge zegd houden en hunnerzijds gepas ten invloed uitoefenen op het bestuur hunner gemeente. Het sluiten van deze overeenkom sten ral intusschen wel zooveel tijd vorderen, dat een nieuwe regeling niet vóór 1 Sept. 1910 in werking tre den kan. Op dien datum wil de Mi nister dan ook het nieuwe subsidie, wordt het door de Kamer aangeno men, in werking stellen. Voor B. en W., vooral voor onzen wethouder van onderwijs Mr. Thiel, is het een belangrijk succes, dat de Regeer ia g haar afwijzend standpunt heeft verlaten en zich nu ook tot re delijke tegemoetkoming bereid toont. Andere gemeenten in den lande, die in hetzelfde of een soortgelijk geval verkeeren, zullen niet nalaten de bres door Haarlem geschoten, moe te be stormen. Slechts één opmerking valt over het nu voorgestelde subsi-die te maken, en wiel dit, dait het lager Is dan bépaald is voor het bijzonder middelbaar on derwijs. Bij de wet van 14 Juni 1909 is bij art. 45 bis alinea 3 liet subsidie aan bijzondere H. B. S. vastgesteld op 45 per lesuur voor een S-j. c. en 50 voor een 5-j. c. per wekelijks ge geven uur onderwijs, tot een maxi mum van 30 per klasse, bovendien wordt een bijdrage verleend van ƒ1000 in de aan den directeur uit te koenen jaarwedde en voor de kosten van stichting, inrichting en onderhoud of huur van een gymnastieklokaal, vol gens bepalingen, bij algemeenen maatregel van bastuux vast te stellen. Deze bepalingen zijn belangrijk gun stiger, dan die welke de Minister voornemens is ten opzichte van de Haarlemsche H. B. S. voor te stellen. Zou het niet mogelijk zijn, die be tere voorwaarden ook voor ons ge meentelijk M. O. te verkrijgen J. C. P. St&dssieaws HAARLEMSCHE INCASSOBANK DÜYM SPRUYT. De firma Duym en Spruyt heeft in haar gebouw aan den Kinderhuissin- gal een niouwe, ondetrgrondsche, brandvrije kluis laten aanbrengen. De heer A. W. Duym is expresaelijk naar Berlijn gegaan, ten einde proef nemingen bij te wonen met die kluis in de fabriek van de Panzer Aktien Gesellschaft Berlin N., waarvan die kluis afkomstig is. De kluis is hoog 2.10, lang 4.10 eu breed 3.25 M., terwijl de vloer 1.80 M. beneden den waterspiegel ligt. De vier muren van eerste kwaliteit hard gebakken srtcen, gemetseld met enkel portland cement, zijn 45 c.M. dik. De zoldering is voorzien van lagen, be staande uit 113 stalen balken, die een diameter hebben van 12 c.M., waar boven 4 lagen hardgebakken steen zijn aangebracht. De ingang tot de kluis wordt ge vormd door een stalen deur, die niet minder dan 2000 kilo weegt De deur, die 23 c.M. dik is, en samengesteld uit verschillende pantserlagen, wordt geopend met twee verschillend wer kende sleutels, die een wiel losmaken of vastzetten, waarmee 16 forsche klauwen in beweging warden ge bracht, die achter een breede stalen rand grijpen. I11 de kluis, die electrisch wordt verlicht, is plaats voor pl.ro. 600 lo ketten, die geopend worden met twee sleutels, waarvan de cliSnt er eene en de bank de andere in bezit houdt. Om een loket te openen, moeten beide sleutels gebruikt worden. Militaire Zaken. De 2e-Iuitenant J. J. Rutgers, van het 10e regiment infanterie wordt ven 16 Augustus a. s tot JTOctober d. a. v. gedetacheerd bij het regiment genie troepen. Boottocht. De muziekvereenïging „Vooruit gang'' en niet de muziekvereenïging „Voorwaarts" ls het, die Zondag een Boottocht naar Alkmaar houdt. Afstandsrit op de flets. Zoo 's middags tusschen half twee en half zes kan men bij 't Huis met de Beelden,'1 tegenover de Spanjaards- laan de driekleur zien uitwapperen. Kn daarbij aan een tafeltje, overdekt met paperassen, houden majoor T. L. van Wagtendonk en de heer Van Tue- renhout de wacht Wat daar wel gebeurt? In het gras strookje langs den weg zitten bood- schappen-fietsenden daarover te be raadslagen; en ook grooter menschen kijken eens naar dat schijnbaar zon derling gedoe van de beide heeren. die daar op den openbare weg, alsof 't de gewoonste zaak der wereld gold, aan een tafeltje zitten. Af en toe komt er iemand wiens nieuwsgierigheid te zeer geprikkeld is, informeeren naar de bedoeling van dat alles. Dat is nog al eenvoudig. Beide hoe ren vormen nl. den contróle-post voor den afstandsrit, dien de Nederl. Bond v.oor Lichamelijke Opvoeding deze week houdt. We hebben daarover reeds 't een en ander mc-egedeeld; maar herhalen liier nog eens, dat de Bond daartoe een vierhoek over ons land heeft uit gestrekt, waarvan de hoekpunten ge vormd worden door Haarlem, Am- hem, Roermond en Breda. Nu zijn er Woensdagmorgen fiet sers op weg gegaan, uit elk der vier plaatsen. Die uit Haarlem gingen naar Arnhem; die uit Arnhem naar Roermond; die uit Roermond naar Breda en die uit Breda naar Haar lem. Zoo wordt er gedurende vier dagen elk een traject gereden, zoodat de deelnemers na vier dagen rijdens de vier trajecten van den weg Haarlem- Arnhem-Roermond en Breda hebben afgelegd. Behalve deze individueele deelnemers rijden ook groepen van 5 personen mee. Wie der enkellingen de 500 Kilometer aflegt, krijgt een medaille, de groepen van vijf verwer ven dan een beker. Zoo zijn er Woensdag uit Haarlem 35 deelnemers vertrokken, onder wie twee dames. Ook twee vijftallen en een tandempaar. Behalve deze afstandsrit wordt er nog een andere gehouden ln het oos telijk deel van ons land. Gistermiddag te 4 uur 47 minuten kwamen aan den controlepoet te Haarlem aan de vier deelnemers, die 's morgens te 5$ uur uit Breda wairen gefietst, na den vorigen dag den af stand RoermondBreda te hebben af gelegd. 't Waren de heeren M. G. J". Bevers, F. M. L. Bevers, Ch. Polis en H. van der Maesen de Sombreff, al len uit Maastricht. Zij kwamen alle vier in goede con ditie aan; natuurlijk zonverbrand en erg warm. De jongelui, die tusschen de 20 en 22 jaar zijn, klaagden over de Hollandsche straatwegen,- die veel vermoeiender zijn, dan de Mac-adam- wegen in 't Zuiden. Echter erg ver moeid waren ze niet; wel hadden ze last gehad van zadelpijn. Maar overigens zagen ze er goed uit. Na een bad genomen te hebben, gingen ze in hotel Lion d'Or logee- ren. Vanmorgen om acht uur begonnen ze aan hun derde traject van 120 KM. De contróle-post, die des morgens voor den afrit opgesteld is aan de Schalkwijkerpoort, regelt ook het. vertrek der deelnemers. Zij gingen thans op weg naar Arnhem. Vanmiddag tusschen half 2 en half 6 worden de rijders hier verwacht, die eergister uit Arnhem vertrokken. Zaterdagmiddag tusschen half 2 en half 6 zal echter het aardigste oogen- blik komen, wanneer de 35 deelne mers, die Woensdag van hier vertrok ken waren weer moeten aankomen uit de richting Breda. Wie dan hier aankomt, heeft den geheelen tocht volbracht. Het binnen komen der kranige fietsers zal wel de moeite waard zijn oin eens een kijkje te gaan nemen aan het „Hals met de Beelden." Als gemeld zijn onder die 35 zes fietsers uit Haarlem en omgeving, nl. de heeren: F. M. Delfos, C .K. Entho ven, A. D. Schlatborn (IJmuiden), C. L. F. Sarlet( A. Pleging (Velsen), J. H. C. van Ruyver en bovendien nog een vijftal van de Ha&rL Wielrijders- vereen. „Onder Ons", de heeren H. Buiskool, L. Vesbeek, G. H. van Niel, II. J. A. Wijnbergh en J. M. van Weel. De stoet wordt begeleid door de Wielrijdersvereenigiug Velo en inge haald dootr Ouder Ons. De Commissie voor contróle, hier ter stedej ontvangt veel medewerking van de families Korthals Altes en Peltenburg bij de maatregelen, die in het belang van den afstandsrit wor den genomen. Uit Zwolle wordi gemeld: Van de 14 deelnemers aan den af standsrit Arnhem—Zwolle kwamen hier 13 aan, nl. mr. A. Fockema, 5 u. A. G. J. Blom, 5 u. 1 min.; A. Deue- kaxnp, 5 u. 1 min.; W. F. Alwin, 5 u. 11 min.; W. van Ingen Schouten, 6 u. 20 min.; C. B. Louwe, P. Dick, C. de Jonge, W. R. v. d. Jagt en J. Kar- meisool (vijftal R. W. V. Hollandia), 7 u.; G. L. Kluyver, 6 u. 26 min.; 11. W .M. Roelants, 6 u. 26 min. en J. II. Cruca 5 u. 1 min. Voor den rit Groningen—Zwolle ar riveerden 3 van de 4 deelnemers, nl.: R. E. J. Oosterwijk, A. de Timmer man en A. A. Oosterwijk, allen om 6 u 39 min. Donderdagmorgen 0111 8 uur zijn al le deelnemers weer vertrokken, 13 in de richting Groningen, 8 in de rich ting .Arnhem. Alle wielrijders kwamen in goede conditie aan; alleen het vijftal „Hol landia" had nog al ongelukken gehad met de banden. Uit Arnhem meldt men d.d. 12 de zer: Op 11 Augustus kwamen te Arn hem aan de volgende 34 deelnemers aan den afstandsrit Haarlem—Am sterdam— Arnhem (122.5 KM.-: A. Baak, Amsterdam, J. P. J. Ver- stege, Leeuwarden, J. F. Itter, J. Spierdijk en II. van Rijn, allen van Amsterdam, J. H. C. van Ruyven, te Haarlem, welke deelnemers te 5 uur, dc eerste geoorloofde aankomst, aan de controle waren. Vervolgens kwa men F. M. Delfos en S. C. K. Entho- ven uit Haarlem te 5.23; P. IJ. Boel- jon, Amsterdam en D. C. Mees, Krim pen aan de Lek, 5.41; C. G. Kat, Hoorn en J. Franken, Amsterdam, 6 uur; A. Pleging, Velsen, A. den Held Az., Rotterdam en H. II. B. Nieman, Am sterdam, 6.02; J. E. de Vries, Leeu warden, C. W. Coenen, den Haag, en J. H. C. van Rees, den Haag, 6.05; F. J. Martens en A. Wijsmuller, beiden Amsterdam en het vijftal van de Haarlemsche fietsclub Onder Ons. nl. nl. de heeren II. Buiskool, L. F. Vis boek, G. H. Niet, H. J. Wijnbergh en J. M. van Weel, te G.07; de heer en mevr. Coene uit Amsterdam, de hee ren A. D. Vermeer, M. H. van Zanten en W. J. van der Haale van de Wiel rijdersver eeniging, Rotterdam, te 7.2; H. van Zanten. H. van Dijke, mevr. van Dijke-Rantwijk en A. J. J. de Wolff, allen uit Rotterdam, te 7.7. Deze deelnemers vertrokken Don derdagmorgen naar Roermond ill8.7 K.M.). De N. R. Ct., meldt nog: Het is wel jammer dat de deelne ming niet wat grooter is. Den eersten dag liet het zich zoo gunstig aanzien; niet minder dan 71 personen startten toen in Haarlem. Slechts een 15tal bereikten Arnhem, wat in hoofdzaak aan de warmte te wijten was. Examens hoofdact e. Haarlem, 11 en 12 Aug. Geëxami neerd 13 vrouwelijke candidaten. Ge slaagd de dames C. W. L. Albers te 's-Gravenhage, T. Heuvel en A. Ou denhoven te Haarlem, P. N. Moltzer te Bloemendaal, C. M. Nieuwensteed te Amsterdam, H. J. Wijsman te Zandvoort. Gelaagd L. O. handteekeneu de heeren J. P. Strijbos en A. P_. Slolk, uit Haarlem, en II. A. van Schuyt, uit Schoten. Alberts frères. Voor een vrij volle zaal werden gis teravond, de eerste der zes aangekon digde bioscoopavonden, de mooie films afgewikkeld, 't Komische, het tragische en 't sensationeels wissel den elkaar op het doek af. Iets nieuws werd vertoond in de panorama's van Bistira. Deze film is nl. niet uit de hand gekleurd, maar direct in kleu ren opgenomen. De beelden waren dan ook fijner van tint dan de andere gekleurde. De voorstelling van „de Kroeg", van Emlle Zola vormde het hoogte punt van den avond. Uitstekende Fransche tooneelspelers hebben daar aan meegewerkt, en de film is even tjes 800 M. lang. Als staaltje van ac tualiteit werd vertoond het Keizerlijk bezoek te Middachten. Het publiek be toonde zich zeer ingenomen met het geen er te zien, en te hooren werd gegeven. De heer Alberts lichtte de beelden op z'n bekende, voortreffelijke wijze toe. Rectificatie. Geslaagd voor Engelsch L. O.: Me juffrouw W. A. Lugien te Haarlem, niet W. A Luyten. Brandje. In een bovenhuisje in de Lui test cog brak gisteravond een klein brandje uit, dat echter zeer spoedig werd go bluscht. Terwijl vrouw H. eventjes uit was, en de kinderen alleen thuis waren, vatte de slang van het gas komfoor vuur, dat vervolgens het be hang aantastte. Door het geroep van de kinderen werd een postbode ge waarschuwd, die het vuur doofde. (ZUj verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Ornsfcrekea HAARLEMMERLIEDE c.a. Raadsvergadering op 14 Augustus 1909 des voormiddags te 10$ ure. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven raads leden. 2. Ingekomen stukken en ïuededee- lingen. 3. Aanbieding gemeente-rekening, dienst 1908. 4 Adres van W. Slootweg tot ver lenging huur perceel land te Haar- lemmerliede (aangehouden vorige vergadering). 5. Adres J. C. van Veen, benoeming keurmeester en verhooging belooning als zoodanig. 6. Adres W. Melchior c.s. omtrent gaslevering te Spaarnwoude nabij Spaarndam. C. Adres C v. d. Goes tot aanleg van een weg te Houtrijk en Polanen. 8. Adres verhooging jaarwedde ge- m een te-secre t ar is. SANTPOORT. Het lljarig zoontje van den heer H. Röben, alhier, dat te Zwolle bij fami lie logeerde, had het ongeluk door een groenten wagen overreden te wor den, met het noodlottig gevolg, dat 't een kwartier daairna overleed. Zaterdag a.s. zal het lijkje op de algemeene begraafplaats „de Biezen", alhier ter aarde worden besteld. HAARLEMMERMEER. In deze gemeente, doch voornamê* lijk in hei Zuidergedeelte, doet zich op verscheidene plaatsen de zoo zeer gevreesde varkensvlekziekte voor. Ve le varkens zijn er reeds aan gestor ven. Graan en Zaadmarkt to Hoofddorp. Op de beurs te Hoofddorp was Don derdag j.l. nog niets dan karwijzaad aangevoerd. Puik zaad kon 15 inclusief gelden Het aanbod overtreft op heden de vraag. SLOTEN. Door den chef-veldwachter alhier ls proces-verbaal opgemaakt tegen een koopman alhier, als verdacht van diefstal van konijnen; in den laatsten tijd werden er velen vermist. Op 26 Augustus a.s. zullen alhief 'ringrijderijen met rijwielen en twee wielige rijtuigen gehouden worden. ZANDVOORT. JUBILEUM STATIONSSHEF. De heer J. P. de Klerk, stationschef te Zandvoort, viert heden zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar aan de H. IJ. S. M. Vroeger reeds gaven we eenige bij zonderheden over de loopbaan van den chef. Hij is «en algemeen geacht en gezien man, bij zijn personeel als hij de reizigers. Geen wonder dan ook, dat men dezen dag voor den ju bilaris tot eeh feestelijke wilde ma ken. Vanochtend vroeg begon het al, toen een Duitsche kapel den stations-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1