Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Stsdssleiiws Uil dc Omstreken Bünacsfand 27e Jaargang. No. 8017 ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1909 ABONNEMENTEN ADVERT ENT INi pBR DUB maandbhi Van 1—5 regels 50 Cis.: iedere regel mee 10 Cis. Bullen hel Arroodbsetteat Voor Haarlem Haarlem van 1—5 regels L—elke regel meer /diS Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen ln den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B| Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Franco per post door Nederland1.65 Cfln—IT?60 Cta" v0°' 3 plMMBgen A contant GtSustoeerd 'voor Haarlem' I I 037* Redactie ea Administratie: Groote Hontstraat 5i>. de omstreken en franco per post .0.45 !at«rcoinrnanaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der VennootscËap Loursm Coster. Dlrectea? I. C. PEEREB0018.Drukkerij i Zolder Bnltenspaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing vaa advertentlün en reclames van buiten bet Arrondissement Haarlem ln dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. V. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon lnterc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 15 AUGUSTUS. Den Hout, Concert Haarlemsch Muziekkorps, 2 1/2 uur. Soc. TVou moet Blycken: Concert Etafmuziek 10e reg Infanterie, 8 uur. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling Alberts frères, 8 uur. MAANDAG 16 AUGUSTUS. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling Alberts frères, 8 uur. Om Ong Heen. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Over een plantsoen en een park" m de rubriek Om Ons Heen. Raadsvergadering. Woensdagmiddag te half 2 verga dert de Gemeenteraad. STUKKEN VAN DEN RAAD. Toch de Krakeling 1 Na de verdere onderhandelingen toet de directie der H. IJ. S. M., trekken B. en W. hun voorstel in, waarbij de krakelingvorm voor het tramnet terzijde gesteld wer<L Zij «teilen nu voor, de concessie te ver- leenen voor de volgende lijnen a. Stationsplein, Kruisweg, Kruis straat, Smedestraat, Groote Markt, Groote Houtstraat, Plein, Dreef, tot de gemeentegrens, en in omgekeerde richtingDreef, Plein, Groote Hout straat, Gierstraat, Koningstraat, Groote Markt, Barteljorisstraat, Kruisstraat, Kruisweg, Stationsplein. b. Stationsplein, Jansweg, Kenne- merplein, Keimemerbrug, Schotc-rweg tot Kleverlaan. c. Verwulft, Ged. Oude Gracht, Raaks over een door en op kosten van concessionarissen nieuw te maken brug over den Zijlsingel bij de Raaks, Zijisingel, Zijlweg tot de grens der gemeente aid aai'. Een minderheid van het College is van oordeel, dat de lijn Noord-Zuid moest zijn Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Groo te Markt, Groote Houtstraat, Plein en Dreef tot do grens der gemeente en omgekeerd, met deels dubbel, deels enkel spoor. Er doet zich dus 't merkwaardige feit voor, dat de meerderheid in het College van B. en W., die op 10 Juni niets van den krakelingvorm wilde weten, op 5 Augustus zelf met het voorstel komt, om de krakeling te ma ken. In verband met het bovenmeege- deelde blijkt, dat de directie van de H. IJ. S. M. de bezwaren van het Da gelij ksch Bestuur heeft weten te ont zenuwen. Trouwens, er was der directie veel aan gelegen, dat de 8-vorin gekozen »ou worden. Bij een onderhoud, dat een onzer met Jhr. Van der W'yck had, drong deze ook zeer er op aan, dat Haarlem den krakeling zou kiezen. Het bezwaar van trams door smalle 6traten, achtte hij niet gerechtvaar digd. In andere' plaatsen zijn veel smaller straten, waardoor trams rij den. Weer het huis in de Kruisstraat. Er is reeds dadelijk in ons blad ge wezen op het feit, dat de Raad in de vergadering van 28 Juli een vroeger genomen besluit vernietigde dooreen voorstel van B. en W., om het per ceel Kruisstraat 45 voor den dienst der lichtfabrieken enz. te bestemmen, te verwerpen. Immers de Raad besloot 2 Juni om die bestemming wel te geven. B. en W. zijn ook tot dit inzicht ge komen en meenen, dat er bij de laat ste stemming een misverstand heerschle, daar zes leden, die vroeger Vóór, nu tegen stemden zonder moti- areering hunner stem. Bltjiibaar heeft men gedacht, dat niet <le bestemming, doch de crediet- verleening in stemming werd ge tracht. B. en W. dienen daarom het voor stel, than3 in onderdeelen gesplitst, jaog eens in.: 't Oude H. B. S.-gebouw. Bij raadsbesluit van 5 Mei werd 't voorstel van B. en W. tot verbouw Van de II. B. S. aan de Jaoobij nestraat aangehouden. Niettemin zal 't ge bouw met 1 September a. s. in gebruik genomen moeten worden voor de H. B. S. met 3-jarigen cursus, benevens «en sedeelte voor de met 1 September te openen Opleidingsschool voor jon gens en meisjes. Vóór die ingebruikneming zijn ech ter verschillende werkzaamheden in dit gebouw noodzakelijk. De kosten worden geraamd op ƒ900. B. en W. vragen, dit bedrag beschik baar te gtellen. Benoeming en overplaatsing leeraren. De opening met 1 September van de H. B. S. met 3-jarigen cursus en daar aan verbonden Handelsschool maakt 't noodig, dat eenige leeraren aan de H. B. S. met 5-jarigen curus ontsla gen, maar tegelijkertijd benoemd wor den aan de eerstgenoemde school B. en W. stellen daarom voor aan de nieuwe school te benoemen Dr. G. de Vries, leeraar in de wis- en natuurkunde, op ƒ2700. J. G. Tuytel, leeraar in de geschie denis en Ned. taal, op ƒ2900. E. A. W. Pauw, leeraar Fransche taal, op ƒ2900. J. H. Mulder, leeraar Hoogdudtsche taal, op 1900. F. E. Vogelsang, leeraar handteeke- nen, op 1900. B. ten Have, leeraar gymnastiek, op 560. Allen onder gelijktijdig ontslag aan de H. B. S. met 5-jarigen cursus. Voor de benoeming van nieuw per soneel aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus en Handelsschool hebben B. en W. de volgende voordrachten inge diend Voor leeraar in de Ned. taal en let terkunde 1. Dr. J. A. Vor der Hake te Alk- maai'. 2. J. Pot te Zierikzee. Voor leeraar in de wiskunde: 1? W. L. Pilaar te Dordrecht. 2. F. Ozinga ta Amsterdam. Benoeming onderwijzer. Tengevolge van toeneming van het aantal leerlingen aan de school voor M. U. L. O. No. 1 is het noodig geble ken, de onderwijskrachten voor de verv olgklasse met een te versterken. Daarvoor hebben B. en W. de volgen de voordracht ingediend: 1. R. van Waard, onderwijzer aan deze school Ln een der zes laagste klassen. 2. J. Aalfs te Baarn. 3. J. H. Voort te Leeuwarden. Verzoek an H. J. Peper, om een ge deelte sloot te mogen dempen, liggen de langs den hem toebehoorenden grond aan de noordzijde van de Schouwtjeslaan. B. en W. adviseeren hiertoe ver gunning te verleenen onder diverse voorwaarden. Adres van F. L. Oosterbroek om vour straat bestemden grond, liggen de in de Tweede Vooruitgangstraat en in liet Verlengde van de Van der Ilulststraat, aan de gemeente over te mogen dragen. B. en W. adviseeren daartoe te be sluiten. Verzoekschrift van Hendrik Kooy, om opheffing van de onbewoonbaar- verklaring van zijn perceel aan de Ravelingsteeg no. 3, nadat hij de noo- dige verbeteringen zal hebben aange bracht. B. en W. stellen voor te besluiten, dat de Raad zich daartoe bereid ver klaart, nadat het voornoemde per ceel overeenkomstig door B. en W. goedgekeurde plannen zal zijn .ver bouwd. Verzoekschrift van C. Grootes, om van de gemeente te mogen koopen een perceel grond, gelegen ten zui den van de Lakenkooperssiraat, ter oppervlakte van 865 vderk. Meter te gen den prijs van 15 per vierk. M. B. en W. ^tellen voor, daartoe over te gaan. TRAMLIJN HAARLEM-BEVERWIJK In 1906 is de concessie voor de tram HaarlemBeverwijk, staande ten na me van de Noord-Zuid-Hollandsche Sloomiram-Mij., overgeschreven ten name der H. IJ. S. M. De H. IJ. S. M. wenscht nu deze concessie over te dragen aan de nieuw gestichte Noord-Zuid-Holland sche Tramweg-Mij. met ingang van 1 October. De beide maatschappijen verzoeken daaro mde ooncessie over te schrij ven ten name van de nieuwe maat schappij. Tevens verzoekt deze laatste con cessieverlenging tot 1 Januairi 1950. B. en W. maken bezwaar tegen de concessieverlenging, en stellen daar om voor alleen de overdracht der concessie die tot 1926 loopt goed te keuren, met deze beperking even wel dat de concessit van rechtswege vervalt voour het gedeelte der lijn KennemerpleinKleverlaan, zoodra de Raad tot aanleg van plaatselijke tramlijn langs dezen weg besluit en de tot standkoming dezer lijn verze kerd is. Naar men weet is de nieuwe Noord - Zuid-Holl. Tramweg-Mij. feitelijk een door de H. IJ. S. M. opgerichte maat schappij. CALVIJN-HERDENKINGSAVOND. De Geref. Jongelingsvereeniging „Nathanaël" zal op Donderdag 19 Augustus a.s., ter gelegenheid van den 400sten geboortedag van Calvijn een herdenkingsavond houden in de Noorderkerk in de Ridderstraat, des avonds te 8 uur. Prof. mr. P. A. Die penhorst zal dien avond een trede houden over Calvijn. De Geref. zangvereeniging „Hosanna" zal eeni ge nummers ten gehoore brengen. Examens. Fransch L o. Geslaagd te 's-Graven- hage do heer H. G. B. Lindeman te Haarlem. Engeisch L o. Geslaagd te 's-Gra- venhage de heeren L. J. Raaxiersma en A. Roodhuizen ta Haarlem. Handteekenan i. o. Geslaagd, te 's-Grav enhage de hoeren C. Visser en J. W. Willebrands te Haarlem. Gymnastiek 1. o. Geslaagd te Utrecht de hear L. D. E. J. Kramer te Haar lem. Bij dealhiergehouden ver kiezing is gekozen tot bestuurslid (pol dermeester) van den Vijfhuizerpolder onder Haarlemmcrliede c.a., de heer Th. Schoarl te Haarlemmermeer. „Or an j e-N assau." Met ingang van 1 September wordt aan de bijzondere school voor M. U. L. O. Instituut „Oranje Nassau" de gymnastiek als leervak ingevoerd. De heer A. J. Meijerink is benoemd tot leeraar aan deze onderwijsinrich ting.. Bloembollencult uur. In het Weekblad voor bloembollen cultuur wordt meegedeeld, dat door H. M. de Koningin als prijs voor de nationale bloemententoonstelling in 1910 een gouden medaille Ls geschon ken, en door H .M. de Koningin-Moe der een gouden en twee zilveren me dailles. Op deze tentoonstelling, die samen valt met het 50-jarig bestaan der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, zal de Royal Horticultural Society zich doen vertegenwoordigen door een deputatie, bestaande uit de heeren Sir Albert Rollit, H. J. Veitch, E. A. Bowles, James Hudson en Rev. W. Wilks, aan wie de redactie van het Weekblad eenige waairdeerende woor den wijdt. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Do tentoonstelling der gekleurde re producties van verschillende weef sels, die in de rotonde van het Muse um van Kunstnijverheid geopend is, blijft nog steeds de aandacht trekken; zij zullen derhalve nog ©enigen tijd tentoongesteld blijven. Zondag is de toegang kosteloos. Onze corr. te Halfweg schrijft: Naar aanleiding van het bericht over het gebruik van zoeklicht bij de Electrische Spoorwagens en de mede- deoling dat auto's daardoor tegen de telegraafpalen rijden, wordt ons op gemerkt, dat langs den geheelen straatweg Amsterdam-Haarlem geen telegraafpalen staan, terwijl de ijze ren palen der electrische geleiding voor een groot deel over de rails staan. Door het gebruik van het zoeklicht is het aantal ongelukken bij avond minder, daar ze meer voorkomen kunnen worden. Als de auto's hij het naderen van een spoorwagen met zoeklicht twee minuten stilstaan in het geval dat de wagonvoerder het licht niet weg neemt, dan zal de chauffeur niet te gen de telegraafpalen (1) rijden^ Verlof Drankwet. Door P. Koopman is aan B. en W. gevraagd om verlof (ingevolge art. 34 dier wet) tot het verkoopen uitslui tend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in net perceel aan de Ostadesiraat 2. AFSTANDSRIT OP DE FIETS. Gistermiddag om 4.39 arriveerden uit Breda bij het „Huis met de Beel den" de heeren H. Menalda v. Schou wenburg en J. K. Tromp. Vanmorgen werd de rit voortgezet naar Arnhem (laatste traject). De twee heeren, in Delft woonachtig, verkeerden in uit stekende conditie. Vanmiddag worden de Haarlem mers uit Breda verwacht. Dan zal blijken, wie den vierdaagschen tocht, waarin pl.m. 480 KM. moest warden afgelegd, heeft kunuen volbrengen. Afstandsrit traject Roermond— Breda 120.8 KM. Vertrokken Vrijdag om 8 uur voorin.,.; de wielrijders mo gen niet vóór 4 uur nam. en niet na 8 uur aankomen. De volgorde was: J. Spierdijk 4 uur, J. H. C. van Ruyven 4 uur 25 min., A .den Held Az. 4 uur 38 min., E. Baak 4 uuir 45 min., J. F. ltter en H. van Rijn om 5 uur, F. M. Delfos en C. K. Enthoven (tandem) 5 uur 5 min., J. Franken 5 uur 20 min., A .Wijsmuller en D .C. Mees 5 uur 45 min., H. Buiskool, L. F. Visbeek, G. H. van Niel, H. J. Wijnberg en J. M. van Walt vormende een vijftal van de fietsclujb „Onder Ons" te Haar lem, om 5 uur 50 min., F. J. Martens, P. J. Boeljon en J. P. J. Veu-stego 5 u. 50 min., II. H. B. Nieman 6 uur 15 min., A. D. Vermeulen, W. J. M. der Haak en A. Pleging, allen om 7 uur 25 min., C .G .Kat, H. J. Coene, me vrouw A. Coene de Vries, M. H. van Zanten, H. van Zanten, J. M. C. van Rees, U. van Dijke, mevr. A. van Dij- keBrantwijk, en A. J. J. de Wolff allen om 7 u. 35 min., C. W. Coene 7 u. 53 min. en J. E. deVries, 7 uur 55 min. De heer J. Spierdijk, de eerst aan gekomen, was zoo weinig vermoeid, dat hij de achtergeblevenen nog een heel eind tegemoet is gereden om ze op te halen. Men meldt uit Zwolle: Voor den afstandsrit II Groningen- Zwolle hadden de deelnemers veel last van tegenwind en regen, vooral voor het traject Beilen—Zwartsluis. Toch waren een achttal om 4 uur» aan het eindpunt alhier, nl. do heeren: mr. V. Fockema, J. H. Crucq, G. L. Kluijver en het vijftal der R. W. V. Hollandia, C. B.Louwe, P. Dick, C. de Jonge, W. R. v. d. Jagt en J. Kar- melsool, terwijl de heeren A. G. J. Blom, A. Denekamp en W. F. Alwin om 4.03 arriveerden. W. van Ingen Schouton en H. W. M. Roelants wa ren achter gebleven. Zij waren beide om 5.35 hier. Voor den rit lie ArnhemZwolle kwamen de drie deelnemers, de hee ren R. E. J. Oosterwijk, A. de Tim merman en A. Oosterwijk gelijktijdig nl. 5.42 aan. Militair© Zaken. Aan den sergeant J. C. Adama, van het 10e regiment infanterie, alhier, is het onderscheidingsteeken voor 6 jaar trouwen dienst toegekend op 15 dezer. Douchebaden. In het Douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in d© afgeloopen week 895 baden genomen, in dat aan het Leidscheplein 630. Fiets gestolen. Gisterenavond omstreeks 9 3/4 uur heeft men voor een perceel aan de Leidschevaart een fiets ontvreemd, nog wel van een ambtenaar van de politie! Slechts 2 minuten stond de fiets onbeheerd. De eigenaar was even naar binnengegaan om de fiets pomp te halen en een kaars af te snijden voor de lantaarn en toen hij terugkwam was de fiets verdwenen. De deur stond op een kier en de dief moest eerst nog door een hekje, dat dicht was. 3e. Diocesane Katholleke- dag in het Bisdom Haarlem. Tot leden van het algemeen comité zijn benoemd uit Haarlem: J. W. A. Beynes, Th. J. A. Bosman, W. M. M. Diepenbrock, M. L. van Gemert, W. B. -Guskens, C. J. Gonnet en P. J. van Kessel, uit BloemendaalAug. Lind ner, uit Beverwijk C. Bleekcr, en uit HaarlemmermeerW. G. de Hey„ (Zl© verder Stadsnieuw! onder laat st© berichten. BLOEMENDAAL. Door het gemeentebestuur is op den hoek van de K loverlaan en den Prof. van Vlotenweg, ten gerieve van liet publiek een rustbank geplaatst. HAARLEMMERMEER. Van een passeerende stoomboot viel bij de Hillegommerbrug in een onbe waakt oogenhlik een meisje overboord in de Ringvaart Zekere B. die het zag, nam spoedig een roeiboot, die daar toevallig ter plaatse lag en mocht het genoegen smaken het kind van een wissen dood te redden. De moeder, die het van de stoom boot af opmerkte, was ondertusschen in zwijm gevallen. HAARLEMMERLIEDE c. s. Gemeenteraadsvergadering. Hedenmorgen vergaderde de Raad van Ilaai'lemmerlied© c. s. Aangevangen werd niet het onder zoek van de geloofsbrieven der lier- kozen raadsleden. Zeer langdurige stemmingen, door het reglement van orde gevorderd, wezen de heeren Faas, VrleeekooD ©n Vink aan als leden van de Commissie van onder zoek. De heeren maakten geen bézwaar en de nieuwgekoaenen werden toege laten. Na de notulen-lezing volgde de voor lezing van de mededeeliugen en inge komen stukken. De boeken en kas van den gemeente ontvanger werden door B. en W. op genomen en in orde bevonden. In kas was 883.40 SCHOOLGELDHEFFING H. B. S. TE HAARLEM. Mededeeling werd gedaan van het schrijven van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken aan liet gemeente bestuur van Haarlem en dat aan de gemeentebesturen in den omtrek, in zake de schoolgeldheffing voor de H. B. S. te Haarlem, welke stukkon reeds eenige dagen geleden in ons blad zijn medegedeeld. Uit ae modcdeelingen van den Bur gemeester bleek, dat een Commissie uit de Burgemeesters der omliggende gemeenten in een particuliere audiën tie bij den Minister deze aangelegen heid nader heeft uiteengezet. Besloten werd, dat B. en W. zich met het gemeentebestuur van Haar lem in verbinding zullen stellen, om de voorwaarden te vernemen, waarop een overeenkomst kan worden geslo ten omtrent de toelating van de leer lingen uit Haarlemmcrliede, tegen het niet-verhoogd© schoolgeld. B. en W. zullen daarover 7 Septem ber rapport uitbrengen. Daarna geschiedde de aanbieding der rekeningen over 1908. Die der ge- meent© wees aan in ontvangst een bedr ag van 30.431.26 1/2. en in uit gaaf 30.268.75 1/2. Het voordeelig saldo is dus 162.51. De rekening van liet Gemeentelijk Armbestuur bedraagt ia ontvangst een bedrag van 8370.79 1/2, en in uitr gaaf 8351.68 1/2. Het voordeelig saldo Is derhalve 19.11. Het legaat-Broekhuizen geeft een ontvangst van 541.04 in uitgaaf 204.64. Het batig slot is dus 336.40. Tot leden van de Commissie van Onderzoek werden benoemd de hee ren Vink, Cos en Barendregt. Ook werd mededeeling gedaan van de rekening van de Gezondheidscom missie te Bloemendaal, die sluit met ecu voordeelig saldo van 385.80 1/2. ln behandeling kwam nu eeu ver zoek vai W. Slootweg, om verlenging van huur te mogen verkrijgen van eeu perceel land. Het gold hier een veenderij, waarvan de huur afloopt, terwijl het laud niet is gebracht in d©n toestand, waarin het opgeleverd moet worden. Deze aangelegenheid werd nogmaals uitgesteld. De mogelijkheid werd overwogen, om een nieuw contract te sluiten tot 1912, onder borgstelling, voor de riclitige oplevering op dat tijdstip. De Raadsleden zullen nu allen eens gaan zien op Maandag 23 Augustus. De heer J. C. van Veen. Rijksvce- avls, verzocht als keurmeester te wor den aangesteld op ©en wedde van 250. De heer Van Veen werd echter benoemd op een salaris van 150. W. Melchior c. s. verzochten om 't mogelijk maken, dat Schoten gas kan leveren aan bewoners van Spaarn- wouda De Voorzitter meende, dat dit niet kon, vóór een concessie-aanvraag in gekomen was. Op het verzoek werd daarom niet ingegaan. Omtrent den aanleg van een weg t© Houtrijk en Polanen werd tot aan houding besloten. Dit adres werd aangehouden, "om het advies van den Inspecteur van de Volksgezondheid in te winnen. Ingetrokken werd het besluit, in vorige vergadering genomen om trent de salarisverhooging van den secretaris, daar dit genomen was bij schriftelijke in plaats bij mondelinge stemming. Do Voorzitter maakte excuus voor zijn vergissing. Daarna kwam de zaak wederom in behandeling. De meesten verklaarden zich tegen verhooging wegens den toestand der gemeentekas. De secretaris woonde deze beraad slagingen bij. Waarom verliet hij da zaal niet, gelijk de vorige maal Na eenige beraadslaging werd het verzoek om erhooging met 250 in stemming gebracht en verworpen met één stem vóór, die van den heer Cos. Een voorstel-Faas, om 125 verhoo ging te geven, werd verworpen met 2 stemmen vóór. die van de heeren Faas eu Cos. De heer Van Barendregt bracht ten slotte verslag uit over de werkzaam heden van de Plaatselijke Schoolcom missie. De toestand in de scholen was bevredigend. Vangenomen werd een suppletoir kohier voor de hondenbelasting. Na nog eenige klachten over wegen en verlichting besproken te hebbeu, ging de raad te half één uiteen. IJMUIDEN. Koninginnedag. Men meldt ons: De commissiet die in Mei j.l. met zooveel succes de Julianafeesteu te IJmuiden heeft geregeld en na afloop ontbonden werd, heeft zich opnieuw geconstitueerd om ook den verjaar dag van H. M. feestelijk te vieren.. Het voorloopig plan is: optocht van versierde fietsen, een verlichte gon delvaart, een vocaal en instrumen taal concert en daarna een schitte rend vuurwexp. Tot heden was de Koninginnedag op IJmuiden nog nimmer gevierd. ZANTVOORD. Gisterenmiddag is door een auto mobiel op den Zandvoortschen weg ouder deze gemeente de hond van den heer De Vries overreden. Aangekomen vreemdelingen J. Cahn, Berlijn, 5 p., Burg. Engel- bertstraat 23. E. Valentin, Neukirclven. Pension Zee- ©n Duinzicht. Cürlus, Essen. 2 p., Pension Zee- en Duinzicht. Prof. Dr. W. Kirchner. Würzburg, 4 p., Hotel Belvédère. v. d. Kamp, Amsterdam, 4 p., Haltestraat 22. G. Benink. Amsterdam. Halteetraat 22. Dames Boissevaln, Amsterdam, 4, Pension S. v. d. Mije. Fam. Steger, Amsterdam, 2 p., Pension S. v. d. Mije. Mej. Memdsen, Amsterdam, Kerk straat 15. Mevr. R. Kiek-Bessie, Amsterdam* 3 p., Oosterstroat 18. PRINS HENDRIK TE RAAMS- DONKVEER. Z. K. H. de Prins der Nederlanden is gisteren omstreeks halftwee te Raauisdonk aangekomen. Z. K .IL werd ontvangen door de commissie van ondersteuning, met den voorzit ter, burgemeester riddesr D. van der Schuereu, aan het hoofd Prins Hen drik nam het terrein der ramp in oo- genschouw en begaf zich daarna naar het R. K. gasthuis, waar de dak- loozen een onderkomen hebben ge vonden. De bevolking was, naar be- richt wordt, zeer onder den indruk van dit blijk van deelneming en be langstelling van de zijde van ons vor stelijk huls. JUBILé J. 6. MEUWSEN, Vijf en twintig jaar geleden begoa de heer Meuwsen te Amsterdam zijn hoedenzaak, die sedert sterk is uitge-' breid, op den Vijgendam. Thans bezit de heer Meuwsen ln Amsterdam al leen drie winkels. Ter gelegenheid van dezen feestdag kwamen velen uit de middenstands- kringen, den Jubilaris geiukwen- schen. De vc-reenigingen, aangesloten bij don Middenstandsbond, waarvaa de heer Meuwsen voorzitter i9, had den een commissie gevormd, welke den jubilaris kwam toespreken, eni een huldeblijk aanbieden. Van vele corporaties kwamen afge vaardigden den heer Meuwsen huldi gen. De drie winkels waren feestelijk versierd.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1