Verschijnt dagelijks, behaive op ton- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken Bfoneiiland 27e Jaargang. No. 8018 MAANDAG 18 ADGÜSTU8 10C9 HAARLEM'S DAGBLAD ABOHHEMENTEN PBR DREB KAANDBNl Voor Haarlem iI l n, l f 129 Voor de dorpen ln den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)0130 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 h Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. PEEREBQOfil AD VERTENTSËNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts, Bulten het Arror^'~:?nient Haarlem van 1—5 regels l—elke regel meer ƒ0. ès Reclames 30 Cent per regel Bfj Abonnement aanzienlijk rabat Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing] 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie eo Administraties Groot© Houtstraat Istercommoiiaal Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratie 724. Drukkerij i Znider Bnltecspaarns 6. Teiefoonnommer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem ln dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 17 AUGUSTUS, Sr .Kerk: Orgelbespeling, 1-2 uur. Soc. Trou moet blijcken: Concert Strijkorkest van Haarl. Muziekkorps, ft uur. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Velsen: Raadsvergadering, 1 uur. Stadsnieuws 't Zilveren priesterfeest van Dr. Tb. M. Vlaming. De parochie van Onzo Lieve Vrouw Rozenkrans en den Heiligen Domini- )us hoeft Zondag met veel sympathie en opgewektheid 't zilveren priester leest van haar pastoor gevierd. Van de kerk aan 't Spaarne en van vele woningen dor parochianen wap perde de driekleur als leest-symbool ontplooid. t Kerkgebouw was smaakvol met bloemen en groen versierd en maakte oen rijken indruk. Om 10 uur 's morgens zou de plechtige dienst aanvangen. Reeds lang te voren stroomde 't groote kerk gebouw met belangstellenden vol, zoodat velen zich met een staan- plaatsje moesten vergenoegen en nog meerderen terugkeeren. Om 10 uur had de indrukwekkende Intocht van den jubileerenden pries ter plaats, die ingehaald werd door meisjes. Alle aanwezigen verhieven zich van hun plaatsen en onder krachtige be geleiding van 't orgel klonk 't WELKOMSTLIED. Den Priester1 Gods ter eere Weorklinke 't welkomstlied, Het stijge uit aller harten Nu 't d'eersten feestgroet biedt. Gij kleinen strooit uw bloemen, En luide zingen wij: Wees welkom, welkom herder Op 't zilveren feestgetij! Uw feest is 't feest van allen, Want ieder onzer weet Dat Gij voor ons bij Jezus Als middelaar optreedt. Gij zijt voor groot en kleinen De priester offeraar, Door wien wij daag'lijks allen Mee off'ren op 't altaar. 'Aanvaard dan onze hulde, U blijde aangeboon, En wacht' U eenmaal later Een rijker eeuwig loon. Wil ons ook straks gedenken Als gij aan 't altaar zijt, En Jezus voor ons vragen Het loon der eeuwigheid. Dadelijk na deze ontvangst besteeg Kapelaan P .J. Raëskin den kansel, om Dr. Vlaming toe te spreken. Uw parochianen gevoelen zich gelukkig zoo zei de spreker om tot u de zen dag de eerste woorden van ge- lukwensch te kunnen spreken. Wij danken den goeden God, dat hij u al dien tijd heeft willen sparen en in Zijn drenst gebruiken, om aan 't heil onzer zielen te arbeiden. Nu gij uw heilige priesterwijding van voor 25 jaar gedenkt, willen de parochianen ox op dezen dag bewijzen brengen van hun liefde en aanhankelijkheid. Zij hebben u 't welkomstlied toegezongen, 'dc kerk versierd en u in hun gebeden herdacht. Nu is ook aller wensch, dat de goede God u moge sparen en dat Hij Zijn zegen nog ruimschoots over u zal neerstorten, opdat ge naar li chaam en ziel de kracht zult hebben pm nog vele jaren in den wijngaard des Heeren te arbeiden, tot zegen der parochie. Hierna zong 't koor dc lofzang „Ve- ni Creator". Heerlijk klonk de forsche zang en 't machtige orgelspel door de groote ruimte. Daarna droeg de jubileerende pries ter de Hoogmis op, waarbij Z.Eerw. Werd bijgestaan door de kapelaans der parochie H. M. D. Hellebrekers, P. J. Raëskin en L. H. J. Beysens. Dr. Vlaming betrad den kansel om z'n geliefde parochianen toe te spre ken. Eerst voelde hij zich gedrongen dank en eere te brengen aan God, die hem dezen schoonen dag deed bele ven. 't ls een van de weinige mijlpa len op den wag des levens, waarbij men een oogenblik moet stil staan om te overdenken, wat achter ons ligt. Met Paulus (zendbrief aan Korinthe) kan spreker uitroepen: „Ik dank God voor zijn gaven..." Wol komt er ook nu schuldbesef in zijn hart, maar hij vertrouwt op de groote genade des Heeren en gelooft in zijn heilige roe ping. Ik ben zoo vervolgde Dr. Vla ming pas 4 1/2 jaar in deze paro chie. Heb ik wel eenig recht op zoo veel liefde en sympathie van mijn parochianen? Ik dank God voor deze heerlijke bewijzen van trouw. 't Beste geschenk, dat ik aan mijn kerk kon geven, achtte Ik de Angelus- klok, die driemaal daags de geloovi- gen zal herinneren aan de groote da den van Jezus en opwekken tot ge bed. Dr. Vlaming eindigde: Nu ga ik naar 't altaar, om daar voor u mijn volk de mis op te dragen. 't Was een indrukwekkende plech tigheid. Na de mis begaven de kerkmeesters en enkele genoodjgden zich naar de pastorie, waar den jubilaris 't schenk der parochie werd aangebo den. U Was, naar we vernamen, een bedrag van 2400. Hierbij werd de jubilaris toege sproken door den heer L. Allard, 's Middags om half twee werd de jubilaris per rijtuig afgehaald en naar 't Jongenspatronaat gebracht, waar Dr. Vlaming in een feestelijke bijeenkomst gehuldigd werd. Een geschenk (bestaande uit hang klok), getuigde van de waardeering, die t patronaat heeft voor den be minden pastoor. 's Middags van 2 1/2 tot 4 1/2 uur hield Dr. Vlaming ln de pastorie een receptie. Velen maakten van deze gelegen heid gebruik om den Jubilaris per soonlijk hun geluk wensch en aan te bieden. Te 4 1/2 uur had een feestelijke bij eenkomst plaats van de Congregatie der Heilige familie, waarbij ook de Jubileerende priester aanwezig was. Ook hier werd Dr. Vlaming een g schenk aangeboden. Dit bestond uit een iraai gewerkt vaandel. Ook van andere zijde heeft Pastoor Vlaming nog velo bewijzen van sym pathie ontvangen. De jubilaris ontving namens den Paus hot volgende telegram van ge- lukwensching van kardinaal Merry del Val: „Ter gelegenheid van uw 25-jarig priesterschap zeudt de Heilige Vader van gehoeler harte zijn zegen als een kostbaar geschenk van do Goddelijke genade aan u, uw familie en de leden uwer parochie." Hedenavond zal aan de kinderen van de leering een feestavond hene vens een bioscoop-voorstelling worden aangeboden. Zang en Vriendschap. In de a. s. algemeene vergadering der werkende leden van do Kon. Lic- dertafel Zang en Vriendschap wor den behalve de gebruikelijke jaarver slagen van secretaris en penning meester aan de orde gesteld de ver kiezingen van bestuursleden. De periodiek aftredenden zijn de heerenB. Langeveld, T. C. Niep- haus, J. van Breemen en P. van Ooy. Ex am en s. Geslaagd L. O. Engelsch. Mej. J. J. Klimbiefuit Haarlem. Goed afgeloopen. Door het springen van een flesch kreeg de banketbakker B. in de Klei ne Houtstraat gloeiend heete abriko- zenpuip èn zijn gezicht, dat op een paar plaatsen deerlijk verbrand werd. De oogen bleven gelukkig gespaard. Muziekuitvoering op de Grooie Markt. De muziekuitvoering in den Hout van Woensdag 18 Augustus wordt Vrijdag 20 Augustus gegeven op de Groote Markt. Lekken In 4e Waterleiding. Tot groote verwondering van le dereen, waarschijnlijk ook wel van den adressant zelf, heeft de gemeen teraad onlangs, tegen het afwijzend advies van B. en W., aan den heer F. Rozenhart teruggaaf verleend van kosten van duinwater, dat ten gevol ge van een lek uit zijn leiding was ontsnapt. Aanstaanden Woensdag zal de Raad, als gevolg van het succes van Rozenhart, nog twee andere, soort gelijke aanvragen hebben te behande len, namelijk van de heeren Ploeg en Dielemans. B. en W. hebben natuur lijk opnieuw en krachtig het toestaan van deze verzoeken afgeraden, maar we zijn er benieuwd naart wat de Raad zal doen, nu het soortgelijke gevallen geldt als dat van Rozenhart, terwijl het toch waarlijk niet gera den is, met deze teruggave maar luchtig door te gaan. Er is, zonder twijfel, iets hards ln om wanneer iemand buiten zijn schuld een lekkage krijgt, hem het nutteloos weggevloeide water toch te laten betalen. En wanneer alle bruikers eerlijke lieden waren als deze drie aanvragers, zou het ge meentebestuur den strengen maatre gel niet behoeven te nemen. Maar er zijn ook andere, slordige en oneerlijke, aan wie we geen zacht moedigheid behoeven te verspillen. De slordige zijn die, welke het wa ter ergens in de leiding wel hooren rulschen, maar er zich niet druk over maken, vóórdat ze bespeuren, dat het lek niet voor de gemeente, maar voor hen zelf een nadeel is. De oneerlijke zijn er waarschijnlijk op dit oogen blik nog niet, maar zouden stellig wel komen, wanneer de 'Raad de strengen wat minder stijf gaat hou den Er is bij watergebruiker6 een nei ging tot verspilling. Niet zoozeer op zettelijk, als wel onbewust, uit gebrek aan overleg en nadenken. We herin neren ons dat nog wel uit den tijd, ioen hot tarief niet per meter, maar per kamer berekend werd en hot er dus volstrekt niet op aankwam, of Iemand vijftig of honderdvijftig ku bieke meters gebruikte. Er werd toen met het water vroolijk omgesprongen. In den zomer liep de kraan door om geregeld koel water te hebben en ln den winter om het vriezen te beletten: zelfs gaat het verhaal van een familie, die den geheelen nacht den trekker van het closet openzette, om dat eens grondig door te spoelen. Al deze slechte gewoonten komen weer boven, zoodra de gemeenteraad vergoeding gaat geven voor door lek kage weggeloopen water. Hoe gemak kelijk wordt immers zoo'n lek niet gemaakt door menschen, die aldus hun baldadige waterverkwisting wil len bedekken en de financieele gevol gen daarvan ontgaan! Zeg niet, dat de menschen zoo niet zijn. Als 't er op aankomt, de ge meente een poets te bakken, ziet me nigeen niet tegen een... handigheidje op. De water gebruikers moeten worden opgevoed tot zuinigheid. Het is goed, dat zij inzien, dat elke verspilde me ter te betreuren is. De voorraad ln de Overvoensche duinen is maar niet on begrensd, gelijk spoedig genoeg zal blijken, wanneer B. en W. in den Raad komen met voorstellen tot uit breiding van Haarlems watergebied. Daarom moet alles wat verspilling kan veroorzaken, streng worden te gengegaan en wanneer een fatsoenlijk burger het nadeel van een lek over komt, hoe jammer dat ook ls, zit er niets anders dan betalen op. Zoo dikwijls moeten de goeden het voor de kwader, ontgelden. De directeur van de waterleiding, de heer Havelaar, wijst in zijn advie zen nog op twee andere punten: dat het, wanneer de Raad aldus doorgaat, de gemeentekas een belangrijke som kan kosten en dat de gemeente op deze wijze bovendien een zekere ver antwoordelijkheid op zich neemt voor binnenleidingen, die niet door de wa terleiding zijn gemaakt. Om al deze redenen vertrouwen wij, dat in 't algemeen belang van een zuinig waterverbruik, de Raad Woensdag liever zal erkennen, dat hij zich in 't geval-Rozenhart vergist heeft, dan aan de twee nieuwe adres santen hun verzoek toe te staan en1 zich daarmee ln te schepen op een avontuur, waarvan indexdaad de ge volgen hoogst nadeelig kunnen zijn. (Zie verdor Stadsnieuws onder laat ste berichten. BEVERWIJK. Hedennacht vermoedelijk ongeveer half drie is er ingebroken in de bol lenschuur van den heer Schiff, gele gen aan de Groenelaan alhier. Niet alleen worden vele bollen vermist, doch het niet meegevoerde is gedeel telijk vertrapt, terwijl verschillende soorten (dure en goedkoope) zijn door elkander geworpen. Juist waren in deze schuur gisteren meerdere partijen dure soorten geborgen. De politie doet ijverig onderzoek en waarschijnlijk.de daders reeds op 1 spoor. Langs den weg gemorste bollen toonden aan, dat zij zich door de Groenelaan verwijderd hebben-, VELSEN. De kwestie omtrent de verkiezing. B. en W. stellen voor, de gebruike lijke Commissie van Onderzoek te be noemen. ZANDVOORT. Zondag was het bezoek aan onze plaats weer enorm, tot Iaat ln den avond was het strand nog vol bezoe kers. Vele baden werden genomen en de gelegenheden waar muziek werd gegeven, waren overvoL Door en B. en W. is aan de vereeni ging „de Zandvoortsche Feestcommis sie" vergunning verleend op 31 Aug. a.s. een bok met tuig en wagen te verloten. In het Olympia Palace trad Zater dagavond op het Ensemble Artisti- que, dir. Solser en Hesse, opgevoerd werd het tooneelspel „In Drift", waar in de heer L. de Vriendt 7 rollen ver vulde en het blijspel „Leliekruid". Verder traden nog op de heeren Charles Braakensiek, Pinkxter en Jac. Sluijters Jr., mevrouw Hesse Slauderof, en mevrouw Solser—Wil- lemsens. De opkomst van het publiek was zeer bevredigend. DE PRINS NAAR FRIESLAND. Prins Hendrik zal de zeilwedstrij den te Sneek op Woensdag a.s. bij wonen. Dinsdagnamiddag arriveert do Prins te Leeuwarden, naar men zegt per motorboot, om aldaar te over nachten en den volgenden dag naar Sneek te vertrekken. EEN ONGEILUK OP DE „ZAANSTROOM". Te IJmuiden is door Ilr. Ms. „Zee hond:" binnengesleept de „Zaan- stroom", van de Iiollandsclie Stoom boot-Maatschappij, op weg van Am sterdam naar Huil. Veertig mijlen van de kust ontstond ln den stoom ketel een. defectde stoom ontsnapte met kracht en verbrandde den 2den machinist J. A. Traanberg uit Haar- lem, en H. de Kort uit Amsterdam beiden zijn aan de brandwonden be zweken. De „Zaanstrooni' was intusschen zijn beweegkracht kwijt geraakt en lag totaal hulploos. De „Zeehond" trof het schip ln haar hulpbehoevende positie aan, en nam het op sleeptouw naar IJmuidon. LEER OM LEER. Het N. v. d. D. schrijft Schertsend heeft de Duitsche Keizer gezegd, dal de familie Bentinck de mooie, historische bekers uit de 17e eeuw wel goed mocht laten bewaken. Z. M. veroorlcve ons de scherts te beantwoorden met dezedat de be heerders van het Zeughaus te Berlijn wel terdege mogen opletten op een onder hunne hoede berustend klein kanon, want iedere Nederlander, die er voor staat en de geschiedenis op het etiket leest, gevoelt zekere verzoe king in zich oprijzen. Dit keurig bewerkte kanonnetje heeft de stad Delft zich ln de 17e eeuw te Dantzig laten vervaardigen. Napoleon zag 't te Delft en liet het gelijk met meer mooie dingen gebeur de naar Parijs overbrengen. Daar vond 't het Duitsche leger bij de be zetting van Parijs in 1815, en toen werd het kunstige eigendom der stad Delft.... overgebracht naar hetZeug- liaus te Berlijn, waar het nog staat. Opgepast, bewaarders I EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Het Vad. vertelt Dezer dagen stond in een van de kleinere Haagsche bladen een adver tentie van ongeveer den volgenden inhoud: Een dame, biedt wegens ver trek naar Indië haar prachtig zin genden kanarievogel aan tegen ad- vertentlekosten. Alleen dierenvrien den komen in aanmerking. Iemand schrijft er op en reeds den volgenden dag komt er een persoon in livrei en met een vogeltje bij zich, die hem zegt, dat hij een van de 98 sollicitanten is en dat hij 't beestje kan krijgen, na betaling van 1 ad- vertentiekosten, mits hij *t beest goed verzorgt, want de „freule" wag er erg aan gehecht en het was ook een kost baar dier. Na verzekerd te hebben, dat het beestje een leven zal hebben als een prins, wordt de man eigenaar. Als hij echter een paai- dagen later een kennis ontmoet, die hem vertelt, hoe hij als een uit 98 sollicitanten voor 1 aan advevtentiekosten van een „freule" een kostbaren kanarie hooft gekocht, dan begrijpt hij, dat hij de dupe is geworden van een han- digon oplichter en ook... dat het beestje nooit zal zingen. NIET LANGER OP ZONDAG. Het Reglement van den Bond van Gemeente-ambtenaren in Nederland wijst aan, dat de jaarvergaderingen bij afwisseling op Zondag en op een werkdag gehouden zullen worden. Bij monde van de heeren Bredée, hoofdcommies ter Gemeente-Secreta rie te Amsterdam en Koelman, secre taris der gemeente Hoogeveen, werd ln de vorige jaarvergadering, tegen dezen reglemcntairen maatregel, meor bepaaldelijk tegen dat gedeelte waarin sprake is van vergaderen op Zondag, geprotesteerd. Een zeer geanimeerd debat had toen plaats. Thans is door het hoofd bestuur op de agenda voor de jaar vergadering, te houden op 10 Sept. te Maastricht, geplaatst een voorstel om de jaarvergaderingen alleen op werkdagen te houden, en in dien geest daarmede do bepalingen van het reglement ln overeenstemming te brengen. EEN FRANSCH DESERTEUR. Bij de politie te Arnhem heeft zich aangemeld zekere G. D., een deserteur van het 158e regiment infanterie, in garnizoen te Lyon. TENTOONSTELLING TE RIJSWIJK. Op 21, 22 en 23 Sopiember wordt te Rijswijk (Z.-H.) eene nationale ten toonstelling gehouden op het gebied van tuinbouw, landbouw, paarden en vee, bloemen en planten, vruchten teelt en pluimveehouderij. Deze ten toonstelling, welke staat onder hot eere-voorzi iters chap van den burge meester wordt georganiseerd door de Koninklijk goedgekeurde Vereeni ging „Rijswijk's Bloei", welke zich onder meer ten doel stelthet bevor deren van hot Vreemdelingenverkeer. Het tentoonstellingsterrein, gelegen bü de balte der stoomtram Don Haag- Delft, is ongeveer 2 bunder groot. Reeds zijn tal van inzendingen uit de omgeving ingeschreven, maar ook uit andere doelen van hot land zal deel neming zeer gewaardeerd worden; tot 20 Augustus kan worden inge schreven. Het programma en verdere inlich tingen zijn te verkrijgen bij het secre tariaat der tentoonstelling, Prins Hendriklaan 8, te Rijswijk. KANAAL VERGIFTIGD. Omtrent de vergiftiging van de Zuid-Willemsvaart door de Maas- trichtsche gasfabriek wordt aan de ,,'s-II. Ct." gemeld, dat de vorige week weer een groote slachting onder de visschen hoeft plaats gehad van Maastricht tot Lanklaer (België) oen afstand van 24 kilometer. Op oen avond, dat aan de slu;s het water werd afgeladen, kwam er groote be weging onder de visschen, die tegen den dood hadden te vechten. Den volgenden morgen zag men de geheele vaart tusschen Maastricht ©n Lanklaer met zieke en doode visschen bedekt. Nooit hebben de oeverbewo ners zulk een vondeling gezien. De zieke en doodo visch werd met dui zenden en duizenden kilo's met man den, kruiwagens en karren vervoerd en aan den man gebracht. De grootste verwoesting schijnt aan gericht ondor de brasem, waarvan zelfs de dikste, tor zwaarte van 2 A 3 kilo's, dood op het water dreven. STAATSCOMMISSIE WERKLOOSHEID. De St.-Crt. bevat een Koninklijk be- sluit van 30 Juli, waarbij, uit overwe ging, dat het wenschelijk is maatrege len te treffen ter voorkoming en be strijding van werkloosheid, alsmede tot leniging harer gevolgen, wordt in gesteld een Staatscommissie, aan welke is opgedragen te onderzoeken a. in hoeverre de Regecring over de middelen beschikt, om snel en vol doende ingelicht te worden over den stand van de binnenlandsche arbeids- aangelegenheid en den omvang on den aard van werkloosheid in de ver schillende vakken en welke aanvul ling deze middelen behoeven b. wat de Regeering kan doen, het zij door steun van personen of corpo raties, heizij zelfstandig, zoowel tot voorkoming of bestrijding van werk loosheid ais tot leniging van de ge volgen daarvan met bepaling, dat door deze Staats commissie aan H. M. de Koningin verslag zal worden uitgebracht aan gaande de uitkomsten van het door haar gehouden onderzoek, welk ver slag de voorstellen zal bevatten, waartoe dit onderzoek haar eventueel aanleiding mocht geven, zullende elk lid dor Commissie de bevoegdheid hebben van zijne zienswijze, voor zoo veel die van dc meerderheid der Com missie afwijkt, in eene afzonderlijke aan het verslag toe te voegen nota te doen blijken. Tot lid, tevens voorzitter, is be noemd mr. M. W. F. Treub. ONDANK IS 's WERELD's LOON. Een Duitscher was al eenigen tijd bij zekeren F. in de Hopel (bij Maas tricht) in den kost. Hij stond blijk baar bij zijn kostwrouw goed aange schreven; immers, hem werd door zijn kostvrouw het geld voorgeschoten om een rijwiel te koopen; verder werd den Duitscher 'n nieuw pak kleeren verstrekt, en ruim 15 mark verschot gegeven, om een borrel te kunnen drinken. Voor enkele dagen, toen de kostganger ook nog 14 dagen kostgeld moest betalen, besteeg hij zijn rijwiel en reed er van door, zon der tot heden terug te zijn gekomen. Ondank is 's werelds loon. EEN KONINGSPARADIJSVOGEL IN ARTIS. Door H. M. de Koningin, Bescherm vrouwe van het Kon. Zoöl. Genoot schap „Natura Artis Magistra", is aan het genootschap een prachtige» koningsparadijsvogel ten geschenke gegeven De vrrrassend mooie vogel, van de Aroe-eilanden afkomstig, ls voorloopig gehuisvest bij de andere parad ijsvogels in de papegaaienzaal, m afwachting van het toekomstig verblijf in de volières van het nieuwe vogelhuis, waarmede men liet volgend jaar gereed hoopt te komen. EEN KINDERZIEKTE. In de buurt van Alstaden, op dö grens komt, volgens de „Avp.", in de kinderwereld een nieuwe ziekte voor, Op een gegeven oogenblik worden de kinderen verlamd. De doctoren staan machteloos tegenover deze „kinder verlamming" en kennen de middelen niet ter bestrijding. Een der aange taste kinderen is reeds gestorven. Het heeft zelfs den schijn, alsof de ziekte aanstekend is. BLOEDVERGIFTIGING. Een onderwijzer uit het zuiden van Friesland logeerde bij den heer F. 'n Friesland's noord-ooslhoek. Hij krab de eea puistje aan de wang open, bet hoofd zette op en hij overleed daarna aan hersenvliesontsteking. WEER EEN SLACHTOFFER VAN KWARTJESVINDERS. De Duitsche student W. B. zou met de Batavierboot uit de Boompjes te Rotterdam naar Londen vertrekken.' Hij studeert in Engeland. Na zijn ba gage aan boord gebracht te hebben, ging hij nog eens aan den wal en werd, door de Boompjes wandelende, aangesproken door twee als heeren gekleede personen, met wie hij al pra tende de stad inliep. Die heeren brachten hem In een café, waar weet de student niet, en haalden hem over tot kaartspel. Men ging aan* het har ten-azen en de student was in een ommezien 340 mark kwijt. De kwart jesvinders poetsten de plaat en hun slachtoffer heeft, zonder een cent van het geld terug te zien, zijn reis moe ten vervolgen. GEEN VADERLANDSLIEVEND CONSUL! Men deelt uit Bordeaux mede, dat door 21 daar woonachtige Hollandera aan den minister van Buitenlandsche

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1