Gordijnnaaisters. 1.1 F. UI T WOUT, Costuumstrijksters ersjonp AdvertentlBn ANTJE PRINS. eeb. BOSCHMAN. Dagmeid Bi OPROEPING. Dr. DINGER, heeft de praktijk hervat. JAC. J. SON, is weder te coasulteeren. Dagmeisje Flinke Dagdiensthode G. H. BLITS, L. 1.0., nette werkzaamheden. er achter vandaun moest, daar petten en hoeden niet in bedwang te houden Snaren. Eindelijk, toen de motor zoo hord 'Jiep, dat we van da wentelende schroefschoepan niets meer zagen, zij maken 1200 omwentel'ngen in de minuut werd 't toestel losgelaten cn reed met een snelheid van 25 ki lometers over de grasvlakte. En nu de Zondag. Zullen we lanj; stilstaan bij hetgeen niet voorvie dezen oentonig voortkruipenden, 'n zonnehitte snik-warm en zomernamid dag De opkomst was weer gering op 't. veld en ontzettend groot daar bui ten. Op weilanden en wegen was Am sterdam neergestreken. Zat te puffen in de hitte, zat te eten uit ontelbare karbiezen, zag om een uur of zeven ,woor drie aanloopen, maar vliegen, dat zag niemand. Oef I We hebben nu nog een spran keitje hoop op vanmiddag.... Ineens was in allen de spanning ge komen. Zou hij nu toch... I Daar ging 'l toestel van don grond en de lucht in, werkelijk de lucht In. Men ver heugde zich in een sierlijke opsteve- ning naar omhoog, helaas, op drie kwart meter hoogte,, dook de machi ne weer en reed rustig met stilgezette motor zijn vaart uit. Dan nog een po ging, maar daarbij kwam het 580 K.G. zware toestel niet eens van den grond, Even later, om half acht, galmde een officieeio stom» „Er woïdt vandaag niet gevlogen 1" Teleurgesteld gingen de weinigen binnen en de velen buiten hu'swaarts. LUCHTVAART. In alle stilte bouwt de familie Hoin- ricli Lonz te Mannheim, volgens een nieuw type, een groot luchtschip met Oen voor zijn berging bestemde loods. Dr. Karl Lanx heeft er de noodige middelen voor beschikbaar gesteld. Over de inrichting en bouw van het nieuwe luchtschip, deelt de Neue Ba- dische Landeszeitung het volgende mee Het schip zal 22,000 kg. wegen, wordt 129 M. lang en 18.4 breed. De gasinhoud zal 20,000 kubieke meters bedragen, dat is 4000 meer dan de nieuwste Zeppelin (III). Deze hoeveel heid gas wordt over tien kogel- er acht ringballons verdeeld. De eigen lijke luchtbal bestaat dus uit 18 af- deelingcn, die door zuig- en drukiei- ding met elkaar in verband staan. Dc \erdeeling in 18 ruimten heeft ten doel het gasverlies, dat zich voordoet zoodra do luchtdruk afneemt, te be perken. Het gas, dat bij vermindering van den luchtdruk uit de kogelbaüons wegstroomt, wordt door do ringbal lons opgevangen, van waar uit het in de kogelballons teruggepompt kan worden. Het luchtschip krijgt vier Daimler-niotoren van 135 P.K. elk, die aan het schip vermoedelijk een snelheid van 60 K.M. zuilen varlee- nen. De motoren drijven twee assen, waaraan twee schroeven van 31/2 M. middellijn zitten. Het geraamte van den luchtbol bestaat uit hout in drie of vier laagjes over elkaar. Alu minium wordt bij het nieuwe lucht schip haast niet gebruikt, wel staal. Voor hel buitenhulsel wordt een ka toenen stof genomen, die met Para gummi overtrokken is. Om het type van den ringballon te beproeven bouwt prof. Schütte, de ontwerper van de plannen voor het luchtschip, op het oogenblik een ringballon van 17.4 M. uitwendige en 7.5 M. inwen dige middellijn. Met dezen ballon zul len binnenkort proeftochten gedaan worden. De Daily Mail houdt maar niet op met prijzen uit te loven. Thans stelt zij 12,000 gulden beschikbaar voor den luchtschippex, die met een luchtschip zwaarder dan lucht, in één jaar tijds den grootsten totaal afstand af zal leggen in Frankrijk of in Engeland. Bedoeld is mot den groot&ten to taal afstand, de s*m van alle afstan den, die gevlogen worden, (behalve die in een aerodrome) onder contröle van de Eugelsche of Fransche lucht vaartclub. Van 30 Augustus tot 1 September worden op de tentoonstelling te Frankfort groote internationale lucht- echeepvaartwedstrijden gehouden. Den eersten dag staat een bailon- vossenjacht op het programma; den tweeden dag een wedstrijd met voor uit opgegeven doel, en den derden dag oen lange afstands-wedstrijd. Men meldt uit Den Haag aan ,,Die Heimat" Onze stadgenoot, de bekende vlieg machine-constructeur J. Deixler, ont ving van de Aero-Gluh te Londen voor een aldaar geëjposeerd model eener vliegmachine,, de groote bronzen me daille. Wij lezen in ,,De Kampioen": Louis Blériot wordt overstelpt met brieven, ultnoodigingen, aanbiedin gen en verzoeken van allerei aard, zoodat hij een paar secretarissen voor zijn correspondentie heeft moeten aannemen. Reeds den eersten dag heeft hij te Londen niet minder dan 9000 brieven ontvangen. Daarvan be vatten 1000 gelukwenschen van be kende staatslieden, schrijvers, man nen der wetenschap; financiers, enz., en 703 worden besloten mét een uit- noodiging om te komen dineeren. Voorts bestelden 226 een vliegtoestel. Ruim 600 brieven bevatten verzoeken om geld voor ziekenhuizen en andere Inrichtingen of hulpbehoevende parti culieren. Verder waren er brieven van menschen, die een autogram vroegen; van uitvinders, die verbete ringen voorstelden; van photogra- fen, die het portret wilden maken van den heer en mevrouw Blériot; van schouwburgdirecteuren, die vrijbiljet- tcn aanboden, onder voorwaardel dat zij het bezoek van Blériot aan hun schouwburg mochten aankondigen; van een panopticum-eigenaar, die zijn afbeeldsel ln was wilde maken; Van Jongelieden, die vroegen of zij eens een uurtje met hem mee moch-i ten vliegen; van een impresario, die een contract met hem wilde sluiten ▼oor een reeks voordrachten: en ook' van verscheidene dames, die In weerwil van mevrouw Blériot den vermaarden man een liefdesverkla ring sondern ROOD EN WIT—HAAGSCHE CRICKET CLUB. Voor de demi finale van den Tele- graafbeker speelden Zondag Rood en Wit en H. C .C. op het veld aan de Spanj aardsl aan. De Haarlemmers begonnen met 107 te maken: J. y. Gogh, b. Feith 13 Mr. A. A. Diemer Kool, c. v. Reasema, b. de Groot 25 W .v. Waveren, c. de Groot, b. Feith 8 J. J. Swens, b. de Groot, 0 Hold er t Sr., b. de Groot 7 Capt, J. Posthuma, b. v. Loon 15 Holdert Jr., b. de Groot 5 L .H. Koolhoven, b. v. Loon, 1 1L Kruseman, c.. Coops, b Feith 23 W. F. Gordon, b. Van Reesema 6 P. Heye, not out 0 Extra's 9 Totaal 107 Kool speelde een goede, hoewel eenigszins gelukkige innings, Kruse man speelde uitstekend en ook Pos- thuma's 15 was zeer verd ions tel ijk. Van de Hagenaars nam De Groot 4 wickets voor 43, Jhr. mr. C. Feith 3 voor 89, Van Loon 2 voor 16 en Van Reesema 1 voor 0 De H .C. C. ging nu aan bat, maar behalve Feith Jr., die er flink op los sloeg, maakte niemand een noemens waardig totaal en de innings sloot op 66. Feith Sr., lbw. b. v. Waveren 7 Feith Jr., b. Waveren 27 Aernout, b. Posthuma 0 Van Loon, b. Van Waveren 2 La Chapelle, b. Posthuma 0 De Groot, run out 3 De Beufl, b. v. Waveren 1 Coops, b. Holdert Jr. 11 Fokker, c. Posthuma, b. Holdert 8 Van Panhuys, not out 4 Van Reesema, b. Holdert Jr. .0 Extra's 8 Totaal 66 Van Waveren was vooral in 't begin onbespeelbaar en nam 4 wickets voor 10 runs, Holdert Jr. 3 voor *18 en Pos thuma 2 voor 85. Weer gingen de Haarlemmers nu aan bat, maar het bowlen van De Groot en Van Loon bleek bijna allen te machtig; de meesten verdwenen voor 'n schijntje en alleen Swens, die uit stekend speelde, en Kool haalden de dubbele cijfers. Het totaal werd 87. Kool, b. Coops 28 v. Gogh Sr., b. de Groot 0 Swens, b .la Chapelle 38 W. van Waveren, lbw. de Groot 6 i Holdert Sr., lbw. v. Loon 0; Posthuma, c. de Groot, b, Loon 1 Holdert Jr., b. de Groot 0 Koolhoven, run out 1 Kruseman, b. de Groot 9 Gordon, b. la Chapelle 0 P. Heye, not out 0 Extra's 4 Totaal 87 Om te winnen moesten de Hage naars dus nu in vrij korten tijd 129 uns maken, en bijna waren ze daar- Na de reprise had de Haarlemsche I L Le Cid (71 KG.), Sherlock, in aanvoerder Remmelta spoedig succes 4.40 1/2. met een hard, zuiver schot (2—2),2. Dampierxe <70 KG.), Morris, vele waarmede hij zijn tien goals in dit lengten, seizoen (uit een totaal Van 17) vol maakte. Weer namen de Amsterdammers i nu de leiding (23), maar de veteraan Capitanus Rusticus, die evenais vroe ger uitsteken dspeelde, zorgde even voor tijd met 'n hard schot voor den gelijkmaker, zoodat de spannende ontmoeting eindigde in een voor bei de partijen welverdiende 8—3. In plaats van het gewone gemoe delijke spelletje in zulke vriendschap pelijke ontmoetingen, werd door bei de partijen hard gewerkt; VOETBAL ALS BEROEP. De Engelsche rechter heeft uitge maakt, dat een beroepsvoetballer oen werkman is, daar hij de directeuren van twee vereenigingen veroordeeld heeft ora aan twee spelers, die tijdens een wedstrijd ongevallen kregen, een wekelijksche toelage van 12 gulden toe te kennen. ZWEMMEN. RICHMOND—LONDEN In den strijd van Richmond naar Londen, afstand ongeveer 15 mijl kwamen 32 zwemmers uit, onder wie acht dames. Eerste werd H. Taylor van de Chadderton Swimming Club in 3 u. 28 min. 51 sec. Jar vis, de win ner van het vorig jaar, kwam zes mi nuten later als tweede aan. Eduard Meijer, van Amsterdam, de eenige Hollandsche mededinger, kwam tiende aan. DUINDIGT. Ook Zondag trof Duindlgt het uit stekend, in alle opzichten was het zeer gued, zeldzaam zomerweer, flink bezette velden gaven scherpe eind strijden te zien. De prijzen-draverij, waarmede aan gevangen werd, gaf een verrassing doordat Sierraette, gereden door Jan de Boer, als eerste over de streep ging. Op Delwig was nog al vertrou wen, doch de hengst schijnt nog niet geheel hersteld te zijn van zijn kreu pelheid. Liontje V ging 2 seconden later als tweede voorbij den rechter en Leen- dert ais derde. Kaffer was niet te hou den in den Clingendaal Cup. Twee maal ging hij er vandoor, waardoor zijn kans op winnen totaal verkeken was. Killick op Golden Amor in den zadel was nu het aangewezen paard, vooral toen in de finish bleek, dat Ly- sistrata zelve de Cup niet begeerde. Hellograaf was de winner op het po- pier en ward dit ook in werkelijkheid, j Het tweede échec leed de Stal Hiermede vervullen wij den trourigen plicht u kennis te ge ven dat hoden zacht en kalm, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 89 jaar is overle den, onze geliefde Eclitgenoote, Moeder en Dochter, MeJ. J. PRINS. ANNA PRINS. T. BOSCHMAN. Haarlem, 13 Aug. 1909. Anthoniestraat 45. De ter aardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 17 Aug. ten 12 ure, aan den Schoterweg. HUWELIJK. Iemand met vaste betr. zoekt kenn. met Jong meisje of wed. z. k., om na wederztjdsoh goedvinden een huwelijk aan te gaan. Br., no. 18439, bur. v. d. blad. Wordt GEVRAAGD ezin een in en klein Net Meisje voor licht huiswerk. 14 a 15 jaar. Fr. br., no. 18448, bur. v. d. blad. Een net. R.-K. Burger Meisje 21 jaar, zag zich gaarne geplaatst, tot assistentie in het huishouden, het liefst in klein gezin. Br., no. 18455. bur. v. d, blad. Tot onze diepe droefheid over leed heden zacht en kalm, onze lieve Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer ABRAHAM VAN DAMME, in den ouderdom van 75 Jaar. Uit aller naam, M. VAN DAMME, geb. BRUINIER Haarem, 15 Augustus 1909, Esschilderstraat 26. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Ter aardebestelling Dinsdag 17 Aug. voorm. 11 uur op de nieuwe begraafplaats. Plaatsing gezocht voor een flink meisje, 17 jaar, R. K., als 2de-meisje, in een winkel of an derszins, met September of later 3 jaar in éen betrekking geweest zijn- Sfc» V. g. g. v., voor don dag of dagen nacht. Franco brieven onder No. 18469 Bur. Haari. Dagblad. Een nette Weduwe j R. K., m. b. leeftijd, zoekt een betrek king als huishoudster bij weduwnaar of klein gezin. Brieven aan Mej. M. v. d. HULST, Velseroord, Zeeweg 9. Gevraagd voor terstond een WERKMEID als noodhulp of voor vast. Brieve® onder No. 18472 Bur. Haarl. Dagbi- Er biedt zich aan een nette Wed., 40 jaar oud, als hl houdster, bij nette Weduwnaar of oude dames. Brieven onder No. 184) Bur. Haarl. Dagblad. 3-471 Een net Meisje zag zich gaarne geplaatst als dienst bode of iets dergelijks, liefst omtrek Haarlem. Brieven onder A 21 Boekh. J. MUUSSES, Parmerend. Er biedt zich aan met 1 September as., een net Meisje. P. G., liefts in een klein, maar ne* gezin. Br., no. 18432. bur. v. <L blad. Gevraagd tegen 1 September of eer der eene nette Dienstbode ïoed kunnende werken en van g. g. ioon f 3.50 p. w. Adres HEGER3, Dr. Mezgerstr. 52. Zandvoort. Dadelijk een flinke gevraagd van 7 tot 7 uur. Loon 2.50 per Week, Groote Houtstraat 46. Tegen 1 Sept. gevraagd in kl. gez. net Meisje voor dag en nacht, niet ouder dan 15 a 16 jaar, v. g. g. v. Adres te verne men Bur. Haarl. Dagblad. Heden overleed op zee door een noodlottig ongeval tot onze groote smart onze innig gelief de Zoon en Broeder 2e scheepsmachinist, in den ou derdom van ruim 20 jaar. J. A. TRAANBERG. M. TRAANBERG— VAN SOEST en Kinderen. Haarlem, 15 Aug. 1909. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. J. PANDER ZOON, Kruisstraat t vragen terstond bekwame Modes - Hoeden een 2de Modiste of flinke appreteuse gevraagd, kunnende garneeren. Brieven, onder nummer 18436. aan het Bureau van dit Blad. NAAISTERS. Wordt voor terstond gevraagd: een bekwame Costuumnaaister. en een flinke Linnennaaister tegen hoog loon (vast werk). Br., no. 18461. bur. v. d. blad. GEVRAAGD voor Woensdag en Za terdag, van 9—2 uur. eene Werkster Opgaaf waar getuigen te vernemen. Br., uo. 18440. bur. v. d. blad. Gevraagd een WERKVROUW Hun laatste wicket viel ten slotte op 115, zoodat Rood en Wit op het kantje af met 14 runs won. Posthuma bowlde nu 6 voor 59 runs, van de Hagenaars speelde Van Loon met 35 een goede innings. Feith Sr., b. Holdert Jr., 20 Feith Jr., b. Posthuma 0 Aernout, b. Posthuma 5 v. Loon, c. Holdert Sr., b. Posthuma 35 La Chapelle, c. Gordon b. Pos thuma 21 De Beus, c. Gordon, b. Holdert Jr 0 Fokker, b. Posthuma 3 de Groot, not out 13 Coops, b. v. Waveren 0 Van Panhuijs, b. v. Waveren Van Reesema, c. and b. Posthuma Extra's ij vonnis der Arrondissement»-j Rechtbank te Breda, d.d. 10, Creutz in den Grooten prijs van Sche Augustus 1909, is in staat van faillis- veningen, waarin Le Chevrier met sement verklaard: FRANCISCUS Foij en The Dasker met den grooten ANTONIUS v. VELSEN, assuradeur,' Engelschen jockey W. Saxby in den wonende te Teteringen vroeger woon-j zadel ongeplaatst werden; deze ren nchtig te Haarlem, met benoeming voor buitenwerk, en ook bekwaam in wer dgewonnen door Schoolmaster,1 van don EA- **eer Mr- W. p- A-kamers doen. Aanmelding 'n persoon waarachter met drie lengten Galago HELLEGUS, lid dezer Rechtbank, totj Dinsdag en Woensdag van 9—2 uur. als twoede en Cragetto derde. Rechter-Commissaris en van onder- Adres: Jansstraat 55. Een waar kunststuk was het win- Smekende, kantoor houdende Rid- nen van Rheingoid. Schönrock wist derstraat No. 10 A te Breda, tot Cu- de 4540 Meter in 7.25 2/5 in onberis-rat°r4 GEVRAAGD oen nette Loopjongen, van 1416 jaar, m het Bloemenmagazijn Kruis straat 42. Aanmelding 's avonds na 1 uur. Er biedt zich aan een aankomend Reiziger onverschillig welke branche. Brieven onder No. 18465 Bui-. Haarl. DagbL pelijken gang met den 6-jarigen vos hengst te gaan. De vroegere eigenaars moeten toch zeker in hun eentje wel gezegd of gedacht hebben: dat had den wij van Rheingoid nooit ver wacht. Vent d'ouest, aan wien door velen een zeer groote kans werd toe gekend, eindigde ongeplaatst. Drubec was tweede en Orneisa der de, doch geen van beiden maakten een mooi parcours. De Steeple chase was gereduceerd tot een match tus- De Curator, Mr. A. H. LIJDSMAN. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan Mevr. de Wed. C. J. PETERS—TER SELLE, gewoond hebbende te Heemstede, Bosch en Vaartstraat 11 rood en al daar overleden op 24 Juli J.l. worden verzocht daarvan vóór of op 15 Sept. schon Le Cid, die gemakkelijk winner1909 opgaaf of betaling te doen aan werd, en Dampieme, die het geheele Mevr. de Wed*. D. J. TER SELLE traject aflegde. SCHOLTEN, Bosch en Vaartstraat Hoel bezienswaardig was deze ISrood, Heemstede. steeple niet Le Cid wandelde. 1 De gedetailleerde uitslag luidt als Een nette WERKSTER gevraagd, Woensdag, Vrijdag en Za terdag, van 8 tot 2 uur. Brieven onder No. 184G6 Bur. Haarl. Dagblad. Totaal CRICKET. H. C. C. II sloeg Rood en met 10 wickets. H. C. C. II maakte 122 en i 0, R. en W. II 34 en 99. 115 H. V. G. B. I—DE JONGE KAM PIOEN II, 3-3. Onder tamelijk veel publieke be langstelling werd Zondag door H. V. G. B.'s eerste zevental en De Jonge Kampioen II uit Amsterdam, in de zweminrichting aan de Houtvaart I een vriendschappelijke waterpolo- match gespeeld. D. J. K. II had een Invaller, de Haarlemmers, zonder Hulswit, kwa- men uit met: A .F. Oostenbroek (doel); I C. van Dijk en R. W. P. Peereboom j (achter); J. H. la Bastide (midden); „Capitanus Rusticus", R. Remmelts (aanvoerder) en A. Verwey (voor). De wedstrijd was zeer spannend en de spelqualitelt goed tweede klasse. H. V .G .B. nam het eerst de leiding uit een penalty, genomen door „Capi tanus Rusticus", onder welk schoon- pseudonlem een H. V. G. B.vete raan rechtsbuiten speelde. Spoedig maakten de Amsterdammers met een mooi schot gelijk, nog voor de rust gevolgd door hun tweede punt, dat door den captain Kok gemaakt werd. Ruststand 12 voor de Amsterdam mer». volgt: Groningenprijs. Prijzendraverij voor Nederlandsche paarden van 3 jaar, die nog geen lsten prijs won nen. Minimum-afstand 2000 Meter. 1. Sierraetta (2000), J. G. de Boer, in 3.49 1/5. 2. Lientje V (2000), A. Mol, in 3.51 1/5. 8. Leendert, (2000), Nieuwstadt, in 3.56 4/5. Clingendaal Cup. Ren op de vlak ke baan voor 3-jarige inlaudsche paarden Afstand 1300 Meter. 1 .Golden Araor (57 KG.), Killick. 2. Lysistrata (55 1/2 KG.), Reardon. 3. Gaat weg (55 1/2 KG Sherlock. Friesiandprijs: Handicap voor Ne derlandsche paarden. Minimumaf stand 3000 Meter. 1. Heliograaf, (3300), Schönrock, in 5.31 1/5. 2. Caecarewïtch (3150), A. Mol, In 5.31 4/5. 3. Tal li ens Charm (3125), R. Mon sieur in 5.35 3/5. Grooteprijs van Scheveningen. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Handicap. Afstand 2900 Meter. 1. Schoolmaster (55 KG.), Dalton, In 3.21. 2. Galago (55 KG.), Tasker, drie lengten. 3. Cragette (55 KG.), Sherlock, 3/4 lengte. Ovcrijselprijs. Recorddraverij. Mi nimumafstand 4500 Meter. 1. Rheingoid (4540), Schönrock, ln 7.24 2/5. 2. Drubec (4540), Ockhorst Jr., in 7.26 1/5. 3 .Orneisa, (4700), Schuijl Jr., In 7.29. Ammonshoogteprijs. Steeple chase voor paarden van 4 Jaar en ouder. Afstand 3600 Meter. OOGARTS, heeft de PRACTIJK HJBRVAT. Tandarts, Tandarts, Biedt zich aan in klein gezin, flinke DIENSTBODE ruim 30 j., werken. Br. 68 R. P. G., goed kunnende fr., Bakenessergracht Gevraagd een net Adres Pie ter Kiesstraat 11. Gevraagd met 1 November een flinke Keukenmeid die genegen is huiswerk te verrichten. Zich aan te melden DLnsdag en Woensdag van 79 uur des avonds. FIKKERT, Wilhelm'nastraat 34. Br biedt zich aan voor terstond een net Buitenmeisje voor tweede- of keukenmeisjev. g. g. v. Leeftijd 22 jaar. Brieven onder No. 18470 Bur. Haarl. Dagblad. Een jonge Werkster GEVRAAGD, van goede getuigen voorzien. Adres Parklaan 25. BEKWAME Strijksters, Droogsters en Reksters gevraagd, tegen hoog loon. Firma Jb. SMITS ZOON. Bloemendaal. Gevraagd bekwame JUL. WULFF en Co., Chem. Wasscherij. Ververij en Strijkster gevraagd voor vast, bij Mej. JANSEN, Klever- laan, tweede dwarsstraat over het spoor Gevraagd 1 September of eerder die zelfst. kan werken en oenigszins met koken bekend, niet beneden 20 jaar, P. G., v. g. g. v. (mondelinge). Br. fr.. no. 18459, bur. v. d. blad. Er biedt zioh aan een net Meisje, als tweede meisje of meid-alleen, in een stil gezin, tegen 1 September of eex-der, v. g. g. v. Br., no. 18457. bur. v. d. blad. Een net Burgermeisje P. G., zag zich gaarne geplaatst als assistente ln de huishouding of an derszins. Er zal meer gelet worden op goede behandeling dan op salaris. Br., uo. 18446. bur. v. d. blad. DAGMEISJE GEVRAAGD, boven de 18 jaar, van goede getuigen voorzien. Barteljorisstraat 44. Plaatsing gevraagd voor eon net meisje, ter opleiding ln het costuumvak. Brieven, onder nummer 18438. aan liet Bureau van dit Blad. GEVRAAGD net MEISJE, voor halve dagen, om licht huiswerk te verrichten. Br* ven, onder nummer 18435. aan bet Bureau van dit Blad. Een flink gevorderd aankomend Meubelmaker govraagd bij J. L. MOMMAAS, Korte Houtstraat 18. VOERMAN biedt zich aan, goed mot paarde® kunnende omgaan, vrij van sterken drank, v. g. g. v. Br. fr. W V 2857 Boekhandel v/h. P. KLUITMAN, Alk maar. H.H. Barbiers Te Zaudvoort gevraagd een aanko mende bediende, naar verkiezing in- pf extern, bij J. II. WEBBER, Halte straat 16. Een flinke gevraagd (halfwas) bij SPRUIJT, P. Kiesstraat 11. PRIVAAT ONDERWIJS en TOE ZICHT STUDIE van Ripperdastraat 4, in Wisk. en Boekh., Ilandelsrek. cn Rekenk. Er bieden zich aan 2 Bakkersgezellen, bekend met de Brood-, Koek- en Beschuitbakkerij, liefst tegen October, in Haarlem of omstreken. Br., no. 18431. bur. v. d. blad. Les in Handteekenen Woensdag- en Zaterdagmiddag, van 24 uur, tegen f 1 per week. Brieven, onder nummer 18434. aan het Bureau van dit Blad. H.H. Kappers Tegen half September a. s. een net te, bekwame Bed'ende gevraagd. AdresMETSELAAR, P. Kiesstr. 8. GEVRAAGD een Barbiersbediende goed kunnende scheren en haarsnij den, intern. Zondags vrij. Bij W. J. SPANJAARD. Heemstede. H.H. Coiffeurs Spoedig gevraagd een aaukomena Bediende. Brieven, onder nummer 18460, aan het Bureau van dit Blad. Iemand, over 3000 4000 gld. kun nende beschikken, zoekt eenige Brieven, onder nummer 18447, aan het Bureau van dit Blad. Eten net oppassend Jongmensch, 25 jaar, v g. g. v., zoekt een betrekking onverschillig waar of waL Br., no. 18420. bur. v. d. blad. H.H. KLEERMAKERS Vestenmaakster vraagt werk aan huis, goed kunnende knoopsgaten maken. Ook genegen pantalons af W werken, besteld of goede confectie. Adres te vern. bur. v. d. blad. Zadelmakers- Aankomeling GEVRAAGD. Nassaustraat 23. Kost en Inwoning aangeboden, goede slaapkamer, a huiselijk verkeer. Adres Frankeslraat 33. Een klein, ongem. Voorkamertje te huur, voor nette Juffrouw, a 80 cent per week. Adres L. Heerenstraat No. 31, tusschen Jans- en Kruisweg. TE HUUR een ruim Benedenhuis, Nieuwe Kruisstraat 18. 'oldersgracht 51. 3 p. w. Te bevragen

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3