Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken Blaaeiïlaed 27e Jaargang. Mo. 8019 DINSDAG IT AUGUSTUS 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBH DKIB MAANDBNl Voor Haarlem f Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente)1.33 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers 0.02K Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en Iranco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap toarens Cosier. Direct ear i. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIE Ni Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Eulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /L—elke regel mee?/(Xtfi Reclames 30 Cent per regd. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administraties Groote Houtstraat intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 eu der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van bniten het Arrondissement Haarlem in dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Bümen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 18 AUGUSTUS. Gemeenteraadsvergadering, 1 1/2 u. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze .lezers een artikel „De Contróle op onze plaatselijke In komstenbelasting" in de rubriek Om Ons Heem STUKKEN YAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor, den heer II. M. Jaimett, tijdelijk '1 eeraar in de aardrijkskunde aan de II. B. S. met B-jarigen cursus, als definitief loer- aar aan te stellen. De oude Fontein. De Vereen'ging tot Verfraaiing verzoekt de oude fontein in den Ilout door en op kosten der vereeniging te mogen doen herstellen. Zij wijst er op, dat er vele stemmen opgaan om deze fontein te behouden en dat dit natuurlijk niets afdoet aan de plannen, om ook een nieuwe op te x'chten. Het voorstel der vereeniging komt ons wel aannemelijk voor, mits zij niet alleen n u de foutein herstelt, maar ook 't jaarlijksch onderhoud be talen wil. Waarom zouden we niet twee fon teinen hebben, een op de oude plaats en een voor 't Paviljoen 't Watergeld. De heer Levert stelt voor, een uni form-tarief van 10 cts. te heffen voor duinwater, dat door een niet door moedwil of grove onachtzaamheid ontstaan lek is weggevloeid. Hoe wenschelijk het ook zou zijn, de watergebruikei's die dit ongeval treft, te gemoet te komen, gelooven wij toch, dat het voorstel van den heer Levert niet voor aanneming vat baar is. Het zal in veel gevallen niet uit te maken zijn, of er al dan niet moed wil en zeker niet, of er grove onacht zaamheid in 't spel is. Met het maken van dit on derscheid wordt aan B. en W. en de administratie van de waterleiding een onmogelijk te vervullen taak op gelegd. Bovendien schept de Raad zichzelf er een reeks van lastige be slissingen mee over gevallen, waarin de gunstige bepaling zal worden af wezen en de aanvrager, daarmee niet tevreden, iïn hooger beroep komt bij den Raad. Muziek vereeniging „V oor- waarts". Zaterdagavond hield bovenge noemde vereeniging, directeur de heer P. P. Wit, een gezelligcn avond ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan in de groote zaal van de Vauxhal. Het zaaltje was ter gelegenheid hiervan smaakvol versierd met groen en bloemen. Te ongeveer 9 uur opende de voor- .zitter de bijeenkomst met een korte bespreking, waarin hij er den nadruk op legde, dat 't juist voor deze veree niging zoo een heuglijk feit was, om dat deze vereeniging, niet alleen d© kunst d'ende, doch ook aan de pro paganda, daar waar zulks noodlg was, medewerkte. Alsnu voerde do muziek eenige num mers uit, waaronder Souvenir de Trois Vierges, Marsch, van J. J. de Kever. Inplaats van een voordracht zooals het programma vermeldde, werd een causerie gehouden door den hefer Schouten. Nog werkte mede de zaoigvereeni- ging „Excelsior", dir. de heer P. de Nobel, door eenige liederen te doen nooren. Ook het tooneelstukje „Papa gaf permissie", hetwelk werd opgevoerd door de tooneelcluh „De blauwe Vaan", werkte mede tot het welslagen dezer bijeenkomst. Als laatst© num mer vermeldde het programma ieen Tombola, waarna de aanwezigen 'pog eenige uurtjes bijeen bleven, tot het maken van een dansje onder lei- d'ng van den heer Bongers. Te water. Maandagmorgen omstreeks elf uur geraakte een omstreeks 12-jarige jon gen in de Amsterdamsche Vaart te genover de Nicolaas Beetsstraat. Door bet geroep van werklieden van de .Centrale Werkplaats werd een voor bijganger op de Vaart gewaarschuwd, welke zich gekleed te water begaf en er in slaagde den reeds zinkenden jongen op het droge te brengen. LOTING NATIONALE MILITIE. 1 Was heden weer voor menigen jongeling een gewichtige dag! Hij was opgeroepen naar „den Doelen", om daar één nummertje uit de natio nale militie-flesch te 'trekken; dat kleine stukje papier, dat moest be slissen, of hij vrij man zou blijven, of soldaat worden. Dezen eersten dag waren ruim 200 jongelingen opgekomen, om naar Foriuna's gunst te dingen. Dat bracht in de oude schuttetrszaal weer iets van de oude drukke bedrijvig heid. Een voor een moest voor den mi litieraad komen, waar de voorzitter, oud-generaal Van Tuerenhout, den naam van den gegadigde met de boe ken controleeirde. Kwam dat alles uit, dan klonk 't: „Ga je gang!" Dan dan strekte de loteling de hand uit naar de goudvisch-kom... welk stukje zou hij nemen? Onderaf?... bovenaf?... nou enfin! van buiten niets ie zien, een gepakt op goed ge luk „op hoop van zegen." Nu had hij 't tussehen de vingers, nu was de keus beslist. Wat zou 't zijn? Zelf nog niet kijken, eerst *t lot overgeven aan den voorzitter, die met kalme gelatenheid o, wat een marteling voor den ongeduldigen naar zekerheid verlangenden jon gen! 't ringetje van '4 lot afschuift en dan 't nummer afroept. Als de voorzitter dan begint b.v, zes... dan kan 't zijn zes honderd, zes en negentig, en ook enkel zes. Nieu we spanning dus. Als de voorzitter 't nummeir heeft afgelezen, krijgt de jongeman 't lot, en mag hij zich ook overtuigen. Dan even onder den maatstok en weg. De een, die een hoog nummer ge trokken heeft en dus vrij is, met een blij gezicht. Een ander, die aange- loot is teleurgesteld, of onverschillig. Wanneer de jongens de Gasthuis straat inkomen behoeven de ouders, vrienden of geliefden meestal niet te vragen: „ben je vrij?" of „ben je soldaat?" Dat is op de gezichten der lolelingen wel te lezen. Een deel der lotelingen was zoo verstandig kalm naar huis te ga De anderen gingen inclubjes de stad in, om daar met de nummertjes op hoed of pet rend te loopen en plelzier te maken. Gelukkig wordt 1 aantal beschon ken lotelingen van jaar tot jaar ge ringer. Daarmee vermindert ook 't getal ordeverstoringen en opstootjes. Er- werden vanmorgen niet veel hoog© nummers getrokken. Voor de jongens, die morgen en overmorgen moeten loten, een buitenkansje. In 't kwartiertje, dat we aanwezig waren werden door de 15 lotelingen getrokken: 3 vrije nummers, i twij felaars en 8 nummers die beslist sol daat-worden voorspellen. Een trrok er nummer drie. De aanwezigen lach ten, maar de loteling niet. Een der anderen lootte ook aan. Hij liep weg vroolijk zeggend: ,,'t ken me niks schelen, ik heb toch broeder- dienst." „D. I. U." Op de laatstgehouden algemeen© vergadering der toon-eelvereeniging „Door Inspanning Uitspanning" het bestuur samengesteld als volgt J. Janse, voorzitter, J. W. Groene- veld Jr., secretaris, J. W. Groeneveld Sr., penningmeester, F. A. de Zwaan en C. Kroase, commissarissen. Het secretariaat ia gevestigd Rol- J andstraat 44. Naar het Concours. De muziekvereeniging „Na Arbeid Kunst" zaJ a. s. Zondag uitkomen in de 2de afdeelmg fanfare van den wed strijd, uitgeschreven door de zang- en muziekvereeniging „Trou Moet Blij- cken" te Amsterdam. Zij zal uitvoeren twee nummers naar keuze Les Cul- rassiei's A la Frontiere, Puech Trave, arr. J. Blad, en Une Soirée a Trianon, fantasie, O. Coquelet, Examens. Geslaagd voor L. O. gymnastiek" E. L. E. Bakker, te Haarlem. Voor L. O. Fransch: Mej. C. L. Maassen te Haarlem. Rectificatie. Onze stadgenoot, de heer J. J. Klim- bie is geslaagd voor L. O. Engelsch, niet mej. J. J. Klimble* ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavo-kark te Haarlem, op Donderdag 19 Aug., des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium eu Fuga, J. S. Bach. 2. Adagio ui t de 4e Symphonie, Mendelssohn. 3. Sonate, A. Mailly. a. Allegro b. Andante. c. Allegro con brio. -4. Offertoire, Th. Dubois. Begrafenis A. van D am m e. Hedenmorgen werd onder alle een voud geheel overeenstemmende met het karakter van den overledene ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. van Damme. Vele belangstellenden wa ren aanwezig, waaronder de heeren Joh. de Breuk en C. J. Gonnet, beide respectievelijk chefs van den overle dene. Aan het graf werd niet gespro ken. Een bloemenkrans dekte het lijkkleed. NACIITVEILIGHEIDSDIENST. In de Maandagavond gehouden vergadering van de Vereeniging d e Haairlemsche Pers is o.a. be sloten een schrijven van dankbetui ging te richten tot de „Nachtveilig heidsdienst en Contrólo", onder di rectie van den heer M. Pothov voor de zorgvuldige bewaking van verschillende kostbare voorwerpen In het ongesloten pershuisje op het Oud Haairlemsch Marktplein. Stuivers Spaarbank, afd. Haarlem e. o. van den Volksbond te gen drankmisbruik. Gedurende de maand Juli j.l. zijn ingebracht 519 posten met een bedrag van 1.427.71, uitbetaald 72 posten, met een bedrag van 1.210.03 en uitge reikt 17 nieuwe boekjes. Stedelijk Museum. Vermeldden we onlangs de uitga ve van een nieuwen Franschen cata logus van het Stedelijk Museum, thans is ook vanwege het gemeente bestuur der 33ste druk der Holland- sche uitgave, die meer uitgebreid is, verschenen. Als bijlage is daaraan toegevoegd eene uitgebreide genealo gie van het geslacht Fabricius, waarvan Jhr. J. C. W. Fabricius in 1883 het schoone legaat aan de ge meente schonk. Verre van fraai. Men schrijft ons: Men weet dat de „onbewoonbaar verklaarde" perceelen veelal aan de verwaarloozing worden prijs gege ven, tot ontsiering der stad en tot groot genot der straatjeugd, die hun afbraaktalenten toonen. Schandelijk is de toestand van zulk een perceel in de Wester-Boogaardstraat, hoek Lange Vlamingstraat. De planken bevatten allerhande opschriften, uit het geraamte van het dak groeit allerlei onkruid, terwijl t tot bergplaats dient van allerlei voorwerpen zelfs voor een ouden kin derwagen. De Vereeniging tot Ver fraaiing zou hier misschien een goed werk kunnen doen. Treurig. Gisteravond reed een koetsier in de Groote Houtstraat, die een akelig vrachtje in zijn open rijtuig had, na melijk een groot aantal opgeschoten, halfdronken kwajongens, die over en op elkander lagen en om het spel te voltooien op blikken trommels sloegen, dat 1 een leven als een oor deel was. Daar de politie geen vat op deze yertooning scheen te hebben, ging de troep ongestoord verder. (Zie vorder Stadsnieuws onder laat ste berichten. HEEMSTEDE* Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donder dag, den 19en Augustus 1909, des avonds om half acht uur. Te behandelen onderwerpen 1. Voorstel van B. en W. om Mej. E. M. H. Duijns aan te wijzen voor het geven Yan herhalingsonderwijs aan meisjes. 2. Behandeling van de aanvulling der vacature in het onderwijzend per soneel aan de O. L. School. 3. Klacht van den heer P. Kuiper Jr. over een uitdrukking van den heer A. Honig, Raadslid, in ïake onder houd der plantsoenen op Bosch en Vaart met voorstel van B. en W. 4. Adres van het bestuur der Wo- ningvereenlglng „Berkenrode" te Heemstede, om vaststelling van stratenplan met voorstel van B. en W. 5. Voorloopige vaststelling der ge meente-rekening, dienst 1908. 6. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1908. 7. Schrijven van den heer Minister van Binnen!andsche Zaken in zake het Middelbaar Onderwijs met voor stel van B. en W. 8. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van art. 30 der Bouw- en Wo ning-verordening. 9. Ingekomen stukken en mededee- lingen. OVERVEEN, Gisteren vierde de Zeereerwaarde heer Ten Brinke, pastoor alhier, zijn 70sten verjaardag. Vele parochianen toonden hun belangstelling door de vlag uit te steken. HILLEGOM. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde wijziging in de sta tuten van de Naamlooze Vennoot schap Hillegomsche Bankvereeni- ging. SLOTEN. Voor M. O. Hoogduitsche taal ;d de heer L van Dijken. DE VERDWENEN GOUDEN TIENTJES. Naar het Hbld. verneemt, is de ge schorste beambte der Ned. Bank te Amsterdam op last der justitie naar het Huis van Bewaring overge bracht. Door twee rechercheurs werd hij per rijtuig van het Binnengast huis, waar hij verpleegd werd, der waarts vervoerd. ACHT WONINGEN AFGEBRAND. Zondagnacht zijn te Oosterhout door onbekende oorzaak, acht burger woningen tot den grond afgebrand, de meeste inboedels gingen mede in de vlammen op. De brand was zoo onverwachts dat aan redden niet viel te denken. Wegens watergebrek kon de brand weer weinig of niets uitrichten. De panden zijn alle verzekerd, doch r, zoodat de eigenaar groote scha- laag, zoo de lijdt. Ook de Ook de verschillende inboedels zijn niet of laag verzekerd. DE BEROOVING VAN DEN AMERIKAAN. De Amerikaan, die ver loden week Dinsdagmorgen in café „Polen" te Amsterdam bestolen werd, its vertrok ken, zonder dat do politie aldaar hem eenige hoop heeft kunnen geven, dat hij zijn portefeuille met inhoud terug zou krijgen. He-t heeft eenige verbazing gewekt, dat de gauwdieven zich zoo vlug en ongemerkt met hun buit uit de voe ten hebben kunnen maken. De oplos sing moet waarschijnlijk hierin ge vonden worden, dat do Amerikaan met de beide gauwdieven ln het café gezeten was bij een der houten schot ten, die in het middengedeelte de ta feltjes van elkaar schoiden. Dit schot schijnt de beide heeren in staat te hebben gesteld, om ongezien de plaat te poetsen. VERZET TEGEN DE POLITIE. Maandagmiddag wilden bij de over- Bfenglng van een zestal beruchte per sonen naar het huis van bewaring, per politiewagen, uit het politiebu reau Pauvvensleeg te Rotterdam, een aantal handlangers, voornamelijk vrouwen uit de Zandstraat, die over brenging beletten. Zij braken door 't ilitiecordon heen en drongen zelfs it bureau binnen. Herhaaldelijk moest met de sabel gechargeerd wor den, waarbij verschillende personen hoofdwonden kregen. HET ONGELUK OP DE „ZAANSTROOM". Het Hhl<L vernam over dit treurige ongeluk, waarbij twee menschen (o. a. onze stadgenoot Traanbergj om kwamen, nog het volgende. De lijken van den 2en machinist Traanberg en den stoker De Kort zijn Zondagnacht te 1 uur door de politie te Amsterdam in beslag genomen gelijk gewoonlijk na ongelukken geschiedt. De politie stelt een onderzoek in, om te doen uitmaken, of hier ook van „dood door schuld" sprake kan zijn. Maandagmorgen zijn de le machi nist, de heer Ooievaar, met den Inge nieur van het toezicht op den dienst van het stoomwezen, den heer A. C. van de Stadt met het onderzoeken van den ketel aan boord van de „Zaanstroom" aangevangen. Hetgeen wij als voorloopig resul taat hiervan vernamen, komt hierop neerDe „Zaanstroom" lag in reser ve, maar is nog in Februari j.l. van wege het rijkstoezicht aan een keu ring onderworpen. Machines en ke tel zijn toen goedgekeurd. De globale indruk van het onderzoek op heden was, dat de boel niet versleten is, het geen met het goedkeuren in Februari overeenstemt. Aan nalatigheid meen de men het ongeluk niet te kunnen wijten en zoo slecht, dat daardoor het ongeluk veroorzaakt is, waren de machines niet. Het onderzoek naai do oorzaak zou voortgezet worden. De reparatie in de machinekamer te lJmuiden werd aldus verklaard De le machinist Ooievaar voer voor de eerste maal met de f,Zaanstroom", kende haar machines dus n. zoo goed. In de sluis te lJmuiden heeft hi; een onderzoek ingesteld, waarbij hl; constateerde, dat het peilglas niet goed werkte. Hij heeft toen nieuw peilglas ingezet. EEN SCHANDELIJKE BEROO. VING TE AMSTERDAM. Vader had centen gebeurd en zus was met zes gulden uitgestuurd en 'n lombardbriefje, om te gaan lossen, wat in tijden van nood bij „Oome Jan" was gebracht. Vroolijk liep 't kind wat ze kon, om maar gauw weer terug te zijn bij va der en moeder, met 't begeerde goed. Op de Heerenmaz'kt spreekt haar een man aan. Hij vraagt bezorgd aan zus, of ze niet soms een gulden te weinig in haar portemonnaie heeft. Nee, meheer, zegt *t kind ver baasd. En vriendelijker nog wil hij 't wel even voor haai' nazien Geef je portemonnaie maar even hier. .In goed vertrouwen staat de naïeve kleine haar schat af, ten fine van on derzoek. DAn, na wat ijverig snuffelen, reikt hij het portemonnaitje weer met een 't Is in orde, hoor. Verheugd en dankbaar, spoedt zus zich nog méér. Totdat... haar in de bank van lee ning een bittere ontgoocheling wacht, als* ze bemerkt, dat er zich slechts één gulden meer in de beurs bevindt. Hevig ontsteld en snikkend holt ze naar huis. De ellendige slraatroover was na tuurlijk niet meer te zien. Als signalement kon zus opgeven „dat hij een krom heen had". Naai' de Cour. verneemt, loopen vooral 's Zaterdagavonds, als dikwijls kinderen worden uitgestuurd, om pandjes te lossentmeer dergelijke in dividuen rond, loerend op prooi. EEN OPZIENBAREND FEIT. Men meldt uit Breda aan de Tel. Binnenkort kan verwacht worden een Kon. besluit, waarbij de aankoop dei* Baronielaan, door de gemeente Breda, nietig verklaard zal worden. Do Baronielaan, op grondgebied der gemeente Teieringen, Ginneken en Princenhage gelegen, eertijds eigen dom eener particuliere bouw-maat- schappij, is onlangs door de gemeente Breda voor f 25,000 aangekocht. De acte is gepasseerd en de koopsom be taald. Het besluit tot aankoop is door Ged. Staten van Noord-Brabant goed gekeurd ook de Raad van State had geenerlel bedenking er tegen. Geen wonder, dat het te verwachten Kon. beslu't h'er ter stede groot opzien baart en men een en ander in ver band brengt met het feit, dat de bur gemeester van Ginneken, het Tweede- Kamerlid, de heer Passtaors, zich een tegenstander der overneming be toonde. DE PRINS VAN BELGIë. Men meldt uit Vlissingen De „Bruxellesville", met prins Al- bert aan boord, arriveerde Maandag nacht aan de reede. De inmiddels hier aangekomen autoriteiten begaven zich Maandagmorgen te 7 uur per sleepboot aan boord. Een deputatie van hot Belgisch loodswezen ging, vergezeld van het muziekgezelschap „Ons Genoegen", per sleepboot „Tha mes" daarheen, om den prins van zijn reis naar de Congo te begroeten, die daarvoor hartelijk dankte. De prins ontplooide aan boord het nieu we vaandel der loodsen, dat nu ont rold in den stoet werd mede terugge voerd. De „Bruxellesville" lichtte te 9 uur het anker en zette de reis naar Ant werpen voort, omstuwd door jachtjes. De ministers van België yoeren de „Bruxellesville" tegemoet* TOURISME, Naar de N. R.. CL- verneemt, be staan er bij een groote firma plan nen, om in overleg met den A. N. W, B., Toeristenbond voor Nederland, bij den ingang op den hoofdweg vaa allo steden en dorpen in ons land bordon te plaatsen, aanduidende dcu plaatsnaam. Bepalingen tussehen die frrma en het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B., dier plannen be treffende, hebben reeds plaats gehad. OPENBAAR EN BIJZONDER ONDERWIJS. Door den Raad der gemeente Putten is besloten behoudens goedkeuring van Ged. Staten de openbare schooi te Huizen op te heffen eu in zijn geheel te verhuren aan de veree niging voor Chr. Nat. Schoolonder wijs. De huur van de school met drie lokalen werd bepaald op f 224, die van de onderwijzerswoning op ƒ120. liet aantal leerlingen pl.m. 170 was ge daald tot 2. EEN LIMBURGSCUE FRANS ROSIER. Men schrijft uit Limburg aan „De Tijd.": Ook deze provincie heeft haaf Frans Rosier in den bekenden uilbre ker Bernard Janssen; geboortig uit Waussum (Limburg). Wat al toeren die man heeft uitge haald! Nog dezer dageu wist hij te outsnappeu uit de gevangenis te Gel- dern, en liep van daaruit in één stuk door tot Wankum (Rheinland) over een afstand van minstens 17 kilome ter, waar hij gepakt werd. Maar dit L3 niet zijn sterkste stuk. Reeds als kind ontsnapte hij uit 'n Duitsche gevangenis en verleden jaar wist hij in Roermond uit te breken. Na zijn vertrek uit Roermond heeft de politie alle zeilen bijgezet om Jans sen te krijgen, maar gedurende een geheel jaar bleef Janssen in vrijheid. Hoe ijverig de politie ook zocht, van Janssen geen spoor. En toch moet hij meermalen gezamenlijk met politie mannen de Limburgsche Maasveeren over zijn gevaren. Janssen wist zich steeds uitstekend te verkleeden, zicb enorm Ylug te verplaatsen en lag rus tig te bed thuis, wanneer de politie hem in de nabijheid zocht. Eens kwam de politie hem zeer te na. Terwijl aan zijn deur door een der marechaussees geklopt werd, lag Janssen te bed. Een zijner huisgenoo- ten, die iets vermoedde, spoedde zich naar de deur en verzocht de politie even te wachten totdat men goed en wel aangekleed was. Toen werd de deur geopend, huiszoeking gehouden, maar Janssen was gevlogen. Hij was in der haast een der ramen uitge sprongen en had zich bij buurman onder een wijngaard op 't dak ver borgen. Janssen was reeds als kind op zijn gebied een... genie. Eens kwam de politie aan zijn ouderlijk huis. Maar intusschen, dat men onderzocht, zat Janssen in den schoorsteen. Reeds als klein kind klauterde hij" op dak en in lantaarnpaal. Dat fietsen en dergelij- k eartikelen voor hem niet altijd even veilig waren, valt te begrijpen. Hij is dan ook, bij al zijn kunststukken een zekere schrik voor zijn omgeving, waar hij algemeen als „de Witte" bekend staat. De jongeman (hij kan pl.m. 28 jaar oud zijn) weet zich uitstekend voor te doen. 't Is 'n „gewikste kerel", een tweede Frans Rosier^ die (hadde hij een goede opvoeding genoten) voor iets beters dan de gevangenis bestemd was. ZOON SCHELM. De Scheveningsche politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een door den brigadier Blokpoel achter haalden jongen man, die het medelij den trachtte op te wekken van bewo ners van het Belgische Park en reeds 5 aan giften had ingezameld door valschelijk voor te geven, dat hij gebrekkig was. Het bleek, dat hij zijn rechterarm onder zijn jas had opgebonden. HET PAVILJOEN BLARICUM. .Verloren ia het paviljoen Blaricum, bij de grens der gemeente Huizen, dat als café met uitzichttoren, om zijne schoone vergezichten op het geheele Gooi en op de Zuiderzee algemeen be kend was. De tegenwoordige bezitter is begonnen het te sloopen, met het doel op de plaats van de rotonde een landhuis te bouwen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1