jr h Koninginnedag 1909 Het versieren van Vaartuigen. Land en Tuinbonw Leger en Vloot Sport cn Wedstrijden Pers-Overzicht Marktnleuws Stoomvaartberichten AdvertenfiSn Faillissement-Verificatie. Faillissement-Verificatie. Faillissement-Verificatie. Net IVIetsje Bengaalsch Vnur en Wasfakkels, LAMPIONS, llluminatieglazen, llluminatieblokken enz. Anegang 7, over BIMON DE WIT, een groot gemak en voordeel, want men behoeft nu niet meer om naclit- logies te vinden naar het centrum der stad. De eigenlijke verdienste van dit hotelbedrijf in de nieuwe wijken zit hem echter niet in de logeergas ten. Het is de restaurant, die deze in- dichtingen op ^n houdt. Men boet nl weten, dat hoe nijpender hot (lienstboden-vraugistuk wordt ook Ie sterkor do behoefte wordt naar ^etgelegenhedjMi, Oh Waar in de nieu- ,we wijken velé „lastige mevrouwen" en „lastige meisjes" wonen de In dische kolonie in die contrijen wordt op een 30.000 geschat daar zijn huiselijke conflicten aan de orde van den dag. Daarom kan zeer gemakke lijk een inrichting bestaant waar de mevrouw, die in eens „zonder zit", dadelijk eten thuis kan krijgen of zelf met het gezin heen kan trekken om den inwendigen mensch te ver sterken. Vroeger- was men dan ge noodzaakt naar de stad om eten te «turen of zelf daar heen te trekken; thans vindt men dat vlak bij de deur. Op die manier is de schrik van „bru tale meisjes" er bij de dames aan merkelijk minder op geworden. De Duinoorder van de Nieuwe 'Arn- hornsche Courant: 'n Zeer typisch voorbeeld van ronddraaien in een klein kringetje blijft voor mij nog altijd het bezetten der stembureau*, waar lk telkens de zelfde menschen ontmoet, voor wie dat natuurlijk lastig en gloeiend ver velend wordt. En dan te weten, dat in de stad der Passepartouts honder den gepensionneerden en kleine ren teniers rondloopen, die zich hooge- lijk vereerd zouden gevoelen, met de opdracht en hun moeite ruimschoots beloond zouden achten door de zeker heid, 'n heelon dag tijdpasseering te hebben, met den dank hunner mede burgers en een gebakken tong voor 'den luch op den koop toe. Bij een der jongste raadsverkiezin gen vond ik in mijn stembureau liet hoofd van een gemeenteschool, zoodat die inrichting dien dag durende den geheelen schooltijd kop- loos wasl De Amsterdammer van de Pr. Gr. Ct .schrijft: Intusschen we staan nu voor het feit, dat mr. De Vries zijn „rentrée joyeuse" in den Raad zal maken. En zal men hem dan ook weer tot het wethoudersgestoelte afvaardigen? Dat zit nog. Immers de heer De Vries heeft een uit een tactisch oogpunt zeer onhandige daad gedaan. Nadat zijn verkiezing bekend was geworden, hebben de leiders van rechts een feestelijke samenkomst gehouden en daar is druk gespeecht. Toen ieder gesproken had, is ten slotte ook mr. De Vries opgestaan en heeft een re devoering gehouden, waarin hij op quasi-populaire en inderdaad op erg verwaten manier den liberalen de les heeft gelezen, him euvel duidend, dat ®e iemand tegenover hem hadden durven stellen. Dat kon wel eens kwaad bloed zetten bij vrijzinnige raadsleden, die den vörlgen keer zijn verkiezing tot wethouder hadden helpen bewerken, en die hem nu wel eens in den steek konden laten, om ■him stem uit te brengen bv. op den vrijzinnig-democratlschen onderwljs- speclaliteit Klaas de Vries (de heer Ketelaar wil niet in aanmerking ko men) en dan zou de verkiezing van mr. De Vries tot raadslid op stuk van zaken toch nog een misschot zijnl De 'Amsterdamscho briefschrijver van het Utr. Dagbl. schrijft: Zijn er, geachte lezeressen, onder li ook „beroemde" vrouwen? Natuurlijk zijn er... ik vlei er mij Ulthans mede., Welnu, ik moge haar dan waar schuwen voor een ondernemenden Franschman, die ons land schijnt af te reizen, speculeerende op de ijdel- tieid onzer „beroemde" vrouwen. Schoon natuurlijk geen mijner be roemde lezeressen ij-del Is, kan 't zijn nut hebben te vertellen hoe. De man presenteert zich goed. Een Menéér. Zwarte jas, handschoenen. Vertoont de beroemde vrouw die hem ontvangt een lijst van andere beroem de vrouwen, bestemd geconterfeit en zoodoende nog beroemder gemaakt te worden in een groot boekwerk, handelende over alle beroemde vrou wen in de gausche weerld. Men is niet ijdel... laat zich echter Interviewen, belooft een portret. Dan, heel aan 't eind van het sprek, deelt de vreemde mede, dat er aan het afstaan van beeltenis en le vensschets faveurs" verbonden zijn. Die „faveurs' bestaan hierin, dat de „beroemde" vrouw voor de somma van 10 francs per stuk zal kunnen bekomen ten minste 12 stuks dus voor 120 francs van haar eigen af beelding. Verder mocht zij als „faveur" voor de som van 200 francs een deel sa menstellen uit verschillende bladen der uitgave. Anderen hebben deze keuze niet, moeten de deelen band 'yoor band koopen. Beroemde vrouwen van Neder land beschermt uw heiligste goede ren! Bedenkt vooraf of ge wel be roemd genoeg zijt om In een Interna tionaal werk te paradeeren met uw beroemde zusteren, en of men u niet tot de edelsten der natie verheft ter wille van de „faveurs", waarvan an deren het meest profiteeren. Als ik 'n vrouw was... Maar dan was ik nog niet beroemd, en kwam niet ln de verzoeking! LANDVERHUIZERS NAAR AUSTRALI8. We lezen in de Haagsche Courant o. a. Er vertoeft thans te VGravenhage een landverhuizingsagent voor Queonsland, de heer A. C. Shadier Hofwijokplein 84 heeft hij zijn bureau, en geeft hij zijn inlichtingen aan hen, die naar Australië willen verhuizen, om daar als landbouwer hun geluk te beproeven. De hoer Shadier verbelt veel goeds van het verre land. Men heeft er ge brek aan werkkrachten, want wie er zich vestigde, heeft doorgaans al spoe dig gebrek aan loonarbeiders. Alleen aan hard werken gewend zijnde, mannen zou hij de verhuizing willen aanraden. Jongens, die door luiheid of andere ondeugd hier te lan de niet vooruit kwamen, moeten niet denken dat hen ginds de gebraden vogels In den mond zullen vliegen.... Was dat zoo Queensland had al lang geen vogel meer. Alleen aan landbouwers heeft het land behoefte. De Regeering verkoopt hun land tegen /6 bot ƒ60 per acre, Minder dan 160, en meer dan 1250 acres wonden niét verkocht. Men be hoeft, mag zelfs niet aanstonds liet verschuldigde afdoen. In 20 gelijke termijnen van telkens één laar moet dat geschieden. (Rente wordt niet be rekend). Na aankomst in Queensland is het den kooper geoorloofd, eenige weken kosteloos in het Regeerings-Imrui- grantenhuis te verblijven. Gedurende dezen tijd zal het Gouvernement moei te dosn voor hem een betrekking bij een landbouwer te vinden, met een salaris van minstens 12 per week, met kost en inwoning. (Men zal goed doen, die 12 loon met met hetzelfde bedrag hier in Holland gelijk te stel len). De regeering Is bereid, den land bouwer met verder kapitaal ter zijde te staan, om hem in staat te stellen koeien, paarden, zwijnen en land bouwwerktuigen te koopen, en wel tot een bedrag van SO pCt. van de waarde van het materiaal, tegen een rente van 4 pCt. per jaar. De prijs voor koeien varieert van 60 tot 100. Een goede koe kan een opbrengst opleveren van f 10 per maand. Zij, die den overtooht ondernemen (men weet nu zelf wat noodig is zéér veel ambitie en bijzondere werk kracht, en een bestand-zijn tegen een half-tropisch klimaat) krijgen een gedeeltelijke restitutie van hun pas- sagekoslen, die circa ƒ222 bedragen. Voor handwerklieden en gewone ar beiders biedt Australië in 't géén vooruitzichten. TUINBOUWTENTOON STELLING TE ZEIST. De juiste cijfers van het aantal in schrijvingen en inzenders voor de Tuinbouwtentoonstelling te Zeist lui den als volgt 304 inschrijvingen op het program ma voor de permanente tentoonstel ling, 298 op dat voor de speciale ten toonstelling, 135 buiten mededinging of ter opluistering te zamen 735 in schrijvingen van 218 inzenders. De heer F. B. Löhnis, inspecteur Yan den landbouw tevens tuinbouw, te 's-Gravenhage, beeft zich welwil lend bereid verklaard bet voorzitter schap der jury op zich te nemen. 16 buitenlanders en. 78 Nederlan ders hebben het lidmaatschap der ju ry aangenomen. DE VLOOTMANOEUVRES. Dinsdag na de oefeningen, om de haven uit te varen in bepaalde volg orde eu afstand, stoomden de sche pen volle zee in. Daar kreeg een groep, Piet Hein en Friesland, order zïch te verwijderen, de tot nu toe zoo eendrachtelijk sa menwerkende divisie zou voor de helft vijandelijk zijn. Het doel was oefening te houden voor de groeps commandanten, dat op den vijand de beste uitwerking met het geschut ver kregen zou kunnen worden, terwijl de eigen 'schepen zoo min mogelijk van het artillerievuur zouden te lijden hebben. De eerste, de verdedigende groep (Heemskerck en Evertsen) werd als artilleristisch zwakker en minder snel beschouwd, haar vaart was acht mijl. De rol van de andere groep was aanvallen, -g rooter snelheid (11 mijl) en grooter artilleristisch vermogen. De eerste groep moest trachten den afstand binnen do 4000 M. te houden, de tweede groep dien afstand boven de 4000 te doen blijven, doch liefst niet boven do 6000. Het was een on dankbare taak voor die eenste groep, de afstand bleef gemiddeld 5000 M., daalde maar even voor korten tijd beneden de 4000. Niet lang daarna ging het sein van verzamelen op en onge%'eer 12 uur ankerde de divisie op een paar mijl bezuiden het lichtschip Haaks. Tij dens de tactische oefening was ieder een en alles in de alarmstelling, de vorige week reeds was het schip ge deeltelijk gevechtsklaar gemaakt, nu werd het overige verricht om het ge heel gereed te doen zijn en menig projectiel werd denkbeeldig den vijand door de huid geschoten. In den namiddag kwam het oefenen met de torpedobatterij aan de beurt. Na ankerlichten verspreidden zich de schepen en gingen daarna twee aan twee elkaar met torpedo's te lijf. Beurtelings was daarbij het eene schip doel, met een voor het andere schip, dén aanvaller, onbekenden koers en vaart stoomende. Na afloop werden de schepen elk naar eene bepaalde plaats op de kust gezonden, om daar sein oefeningen te houden met de gedeeltelijk gemobili seerde militaire kustwacht. Al seinende werd heen en weer ge stoomd ovar de bank voor Petten en toen het daglicht begon te verflau wen werd een eind weegs zee in ge stoomd en aldaar geankerd, terwijl tevens het noodige werd verricht tot voorkomen en tot afslaan van een moge lijken torpedoboot-aanval. Dinsdagnacht deden drie torpedo- booten een aanval op de voor Petten liggende pantserschepen Heemskerck «ai Evertsen. De zoeklichten ontdek ten de booten. Drie torpedo's werden gelanceerd. Eén torpedo schijnt zoek geraakt te zijn. Van het rendez-vous Elerland werd Woensdagmorgen gemanoeuvreerd en daarna het zeegat van Terschelling in kielwaterlinie in- en uitgeloopen. DE VLOOT IN AMSTERDAM. Na afloop van de vlootmaaioeuvres zal oen groot gedeelte van onze vloot naar Amsterdam opstoomen en zal men in die haven hot interessante schouwspel van een groot aantal oor logsbodems te genieten krijgen. In den morgen van 27 Augustus zullen aankomen de panieerscbepen „Jacob van Heemskerck", „Evertsen" en „Piet Hein", negen groot model torpedobooten en onze onderzeeboot. Alle bodems nemen ligplaats in het Oosterdok. De pantserschepen aan de zijde der Kalkmarkt, de torpedoboo ten voor het Marinepaleis. De schepen blijven tot en met den 29en Augustus on zuilen alle dagen vrij voor het pu bliek te bezichtigen zijn. Kerk ea School NED. HERV. KERK. Bedankt voor 't beroep te Hoornaar door den heer R. Steenbeek, candi- daat te IJselste-in. Beroepen te Ooltgensplaat ds. Van Ameide te Schipluiden. Beroepen te Venhuizen (N.-H.) ds. W. A. F. van Dijk te Schalsum (Fr.). GER. KERKEN. Beroepen te Delft ds. L. Kuiper, te Enkhuizen. Beroepen te De Leek (Gron.) ds. Roorda te Idskenhuizen. WIELRIJTOER DOOR NEDER LAND. Voor den op 19. 20 en 22 dezer te houden snelheidswedstrijd van Am sterdam over Maastricht naar Gro ningen, uitgeschreven door de Am- stordamsche Sportclub Olympia, zijn 25 deelnemers ingeschreven, te weten: C. Kruisbrink, M. Gooy, A. T. Slot, „Drlessen", C. Out, allen te Amster dam G. de Visser. Rotterdam J. C. Konz, AmsterdamA. van der Pol, Rotterdam j J. Wentink, Amsterdam; G. H. Fransen. HilversumJoh. Hoenneman, Amsterdam L. Grousot, Baarn G. van Staveren. Oude Wete ring Chr. Kolkman. Rotterdam J. Peereboom. RotterdamC. Peere boom, Rotterdam M. Zimmermans, Bergen-op-Zoom G. Roos, Amster dam C. van Dam, Delft j Fr. Tacke, Duitschland Behaegbe, Frankrijk „Achillea", VInkeveen A. A. Beller- sen, VinkeveenII. Duim, Amster dam, en All. Louwers, België. Rechtszaken TOEREKENBAAR? Voor hel Gerechtshof te Amsterdam werd gister in hooger beroep behan deld do zaak van den arts C. C. C. H. M-, oud 50 jaar. Den llen Maart van dit jaar had de heer M. zich voor do 4e Kamer dor Amsterdamsche Rechtbank te verantwoorden gehad, beschuldigd dat hij op 20 Juni 1908 in het hotel Palals Royal te Amster dam, met het doel om den directeur van dat hotel, den heer A. Meyer Ezn. van het leven te berooven, een met vier kogelpatronon en een hagelpa- troon geladen revolver op een af stand van een meter op bet bovenli chaam van den heer Meyer heeft ge richt gehouden. Zijn voorgenomen misdrijf werd echter niet voltooid omdat de revolver ketste en de heer Meyer en twee andere personen hem vasthielden. De Rechtbank verklaarde beklaag de schuldig aan bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht en poging tot doodslag, doch achtte hem niet strafbaar, ontsloeg hem mitsdien van alle rechtsvervolging en gelastte zijne plaatsing in een krankzinnigengesticht, den proeftijd van één jaar niet te boven gaande. De deskundigen hadden opneming in een krankzinnigengesticht niet noodig geoordeeld. Van dit vonnis was de heer M. in hooger beroep gekomen. Er waren voor het Hof zeven getui gen gedagvaard, van wie twee tevens als deskundigen, namelijk drs. Van Londen en Meyers, ook reeds voor de Rechtbank gehoord. Nadat de raadsheer-rapporteur ver slag had uitgebracht, werd allereerst gehoord dr. Van Londen, die het door hem met dr. Meyers voor Recht bank uitgebrachte rapport nader toe lichtte. Op een vraag van den president verklaarde de deskundige, dat het in vrijheid blijven van den beklaagde geen gevaar oplevert voor zijn om geving. De heer A. Meyer Ezn., directeur van het hotel Palais Royal wordt daarna gehoord. Hij geeft zijn lezing van de toedracht der zaak. De volgende getuige is do bekende tooneelspeler Louis Bouwmeester, die meedeelt, hoe hij eenige jaren gele den het wapen aan den bekl. had ca deau gegeven. Zijn requisitoir nemend, wees jhr. mr. Van den Brandeler op de z. i. wonderlijke uitspraak der Rechtbank Terecht heeft de Rechtbank den bekl. van poging tot doodslag bij het binnenkomen van den heer Meyer vrijgesproken. De eerste patroon toch was een hagelpatroon, waaromtrent de heer Bouwmeester verklaarde dat het slechts een „bangmaker" was. Doch ook de poging tot doodslag bij de worsteling achtte spr. niet bewe zen. De bekl. was niet met vuurwar pens vertrouwd en wist dus niet, dat toen het wapen geketst had, er nu een kogelpatroon voor den haan was gekomen. De bedreiging nam spr. als vast staande aan waar door getuigen wordt gestaafd, dat het wapen op den heer Meyer gericht is geweest. De conclusie van mr. v. d. Brande ler was deze, dat wij hier te doen hebben met een krankzinnige en dat de maatschappij dient gevrijwaard te worden tegen de gevaren, welke haar in den persoon van dr. M. be dreigen. Ten plotte jeischte spr. schuldig verklaring aan bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht, doch waar bekl. niet strafbaar is, vroeg spr .ontslag Yan rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigenge sticht voor den tijd van een jaar. De beklaagde werd daarop in de gelegenheid gesteld zijn verdediging te voeren. Elk woord wat hier gezegd is, zoo zei de bekl. voorts, valt onder art. 207 2e lid Wetboek van Strafrecht, waarin een straf van negen jaar ge vangenisstraf gedreigd wordt wegens meineed. Niets is waar van wat hier gezegd is. Bij den aanvang der behandeling dezer zaak had de president aan den ln de zittingszaal aanwezigen briga^ dier-majoor der Rijksveldwacht ge last eens te onderzoeken of de bekl. wellicht gewapend was. Bekl. haalde daarop uit den zak van de overjas, die hij naast zich neer had gelegd, een revolver, die hij aan den politie beambte ter hand stelde. DE NIEUWE MINISTER VAN KOLONIëN. „De Nederlander" (Christalljk-llls- torisch) schrijft o. a. liet aftreden van den heer Idenburg als Minister van Koloniën heeft in de pers een algemeene teleurstelling ge wekt, volkomen verklaarbaar bij het heengaan van een zoo bekwaam en sympathiek bewindsman als deze Mi nister. Tegelijkertijd heeft vooral de pers der linkerzijde een stormaanval ge daan op den door H. M. de Koningin tot zijn opvolger aangewezen heer De Waal Malefijt. Men heeft zich niet ontzien te spreken van een „veriee- ling van den buit", van een „uitslui tend politieke benoeming", en boven dien heeft men de geschiktheid de>n nieuwen bewindsman op onaan gename wijze in publieke discussie gebracht. Het wil ons voorkomen, dat dit oor- deelen uitermate voorbarig en opper vlakkig Is. Men vergeet daarbij, dat het materiaal, waaruit Ministers wor den gemaakt, maar zeer schaars voor. handen is, en ook, dat iemand wel een goed Minister kan zijn, al is hij niet bepaald een „specialiteit". De heer De Waal Malefijt heeft ais publiek man een eervollen staat van dienst. Dat hij als Kamerlid oo het glibberig veld der politiek misschien wei eens gestruikeld is, kan men den uieuwen Minister moeilijk als grief aanrekenen. In de Kamer heeft hij meer dan eens getoond, dat hij voor de koloniën een warm hart heeft niet alleen, maar ook dat hij zich, zoo goed als mogelijk is voor hem, die de koloniën niet uit eigen aanschouwing kent, van haar leven en behoeften op de hoogte stelt. Laat men dus afwachten of dit aan den Minister De Waal Malefijt nog niet beter dan aan het Kamerlid toe vertrouwd is. Wie een verantwoorde lijk ambt als dit aanvaardt, doet dit niet op lichtzinnige wijze. Van den afgevaardigde voor Brcukelen, die zich nooit een politiek „Streber" heeft getoond, kan men zulk een lichtzin nigheid zeker niet verwachten. Hij zeïf zou, indien een geschikter func tionaris te vinden ware geweest, zich wellicht liever op den achtergrond hebben gehouden. Het komt ons daarom billijk voor af te wachten, wat uit de samenwer king van den nieuwen Minister mot den opvolger van Gouverneur-Gene raai Van Ileutsz, die wel niemand an ders za-l ziJn uan <*J0 h®01 Idenburg, voor Indië zal worden geboren. DE ZETEL VAN BREUKELEN. Het denkbeeld van „Het IlufSgez'n" om den zetel van den heer De Waal Malefijt aan te bieden aan Jhr. Röeli, wordt druk besproken. De „Nieuwe Courant" schrijft „Slechts dan zou een aanbod als „Het Huisgezin" bedacht, aanneme lijk kunnen zijn, indien het geschied- do uit het besef, dat de Kamer de diensten van den beer Röell als voor zitter niet kon missendan toch zou den de kiezers van Breukelen, op aan sporing van de leiders der rechterzij- do, een dienst aan de Kamer be wijzen, wat met hun kiezersplicht ge heel zoude strooken. Maar h'et is niet waarschijnlijk, dat de bedoeling der door het „Hsg." voorgestelde „hulde" zich zoover uitstrekken zou en nog minder, dat zij door de dnle rochtsche Kamerfracties zou worden gedeeld." „De Standaard" „Zonder op het oogenblik verder op deze denkbeelden in te gaan, w'llen we toch dadelijk de opmerking ma ken, dat er in Breukelen ook nog eenige kiezers zijnen dat die, ten minste de anti-revolutionnairea, vreemd op zullen hooren, wanneer zij hooren spreken over „afstaan" yan hun district. De „Stichische Courant" (ook anti revolutionair) „En ln de tweede plaats, omdat in 1897 na een jarenlangen strijd bij her stemming tusschen den heer De Waal Malefijt en den Katholieken Wierdels eindelijk het district Breu kelen aan de Antir. partij is ten doel gevallen. Sedert is Breukelen hoe lan ger hoe meer als een vast Antir. dis trict beschouwd en zelfs de liberalen hebben het dezen zomer geheel onbe streden in ons bezit gelaten. En zou den we dan nu, ondanks het getrof fen accoord» een yan de weinige vas te zeiels, die wij hebben, gaan prijs geven Wij zullen daaraan in geen ge val medewerken." Beverwijk, 18 Aqg. 1909. Postclijn per Heet. f 2.25. Wortelen, 100 bos ƒ8. Komkommers, per 100 4-/ 8» Aardup. klei, p. Heet. f 2.75. I<L zand, p. Heet. ƒ3.75. Peulen', por kilo ƒ0.15. Doppers, per kilo 0.12. Capucijners, por kilo 0.13. Raspers per kilo ƒ0.13. Tuinboonen, per 1000 0.90. Snijbooncn, per 1000 ƒ2. Iioerenboonen, per 1000 ƒ0.80. Bloemkool, per 100 812. Uien, per Heet. 4. Prei, por bos ƒ0.10. Sla, per 100 krop ƒ1ƒ1.50. Pieterselie, per bos ƒ0.05. Selderie, por bos 0.05. Peren, p. Ilecl. ƒ5. Het st Gorontalo, van Rotterdam naar Java, passeerde 15 Aug. Sagres. Het st. Tabanan, van Rotterdam n. Java, vertrok 17 Aug. van Southamp ton en passeerde 18 Aug. Ouessant. Het st. Koningin Wilhelmiua, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Aug. te Suez. Het st. Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 Aug. do3 v.m. 5 uur Dungeness. Het st. Lombok, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 18 Aug. te Sa- bang. Het st. Armand Behic, met de Fransche mails, arriveerde 17 Aug. van Japan te Marseille. Het st. Willehad (Canadalijn), van Montreal naar Rotterdam, passeerde 18 Aug. v.m. 6 uur Dover. Het st. Soesldijk, van Philadelphia naar Rotterdam, passeerde 18 Aug. v.m. 8 uur 20 min. Wight. Hot si Koning Willem I, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 18 Aug. te Genua. Het st. Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Aug. van Pe- rim. Hel st. Prins Willem III, van Para maribo naar Amsterdam, vertrok 17 Aug. mm. 10 uur 20 min. van Havre. Het st. Sommelsdijk (Neptunelijn), van Baltimore naar Rotterdam, pas seerde 18 Aug. nam. 2 uur 10 min. Lizard. Het st. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, passeerde 18 Aug., des v.m. 11 uur 30 min. Wight. Het st. Besoeki, van Rotterdam n. Java, passeerde 18 Aug. Point de Gall o. Het st. Sindoro, van Rotterdam n. Java, vertrok 18 Aug. van Suez. Het st. Andijk (Neptune Lijn) arri veerde 18 Aug. te Rotterdam van New port News. Hiermede vervul ik den uitersten wil mij door den overledene opgedra gen, zijn hartelijken dank te bren gen aan den WelEd.ZeerGeL Heer Dr. VAN DAM, Arts, voor zijn liefde volle behandeling, bewezen tijdens de ziekte van mijn geliefden Zoon J. H. ZIMMERMANN. Wed. ZIMMERMANN. Bij beschikking van den EdelAehV baren lieer Rechter-Commissaris hl het faillissement van J. GEUL VOET, koopman en winkelier, wonende ié Haarlem, is bepaald: lo. dat de inlevering der vordarlzw gen zal moeten geschieden vóór 6 September 1909 ten kantore van den Curator, Spaarne 94, te Haarlem; 2o. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 24 September 1909, 's voormiddags ten elf ure, ln het Palels van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. A. H. J. MERENS. Bij beschikking van den EdelAcht- baren Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van J. W. DE WAARD, drukker en uitgever, wo nende te Haarlem, is bepaald: lo. dat de inlevering der vorderin gen zal moeien geschieden vóór 9 September 1909, ten kantore van den Curator, Spaarne 60, te Ham-lom. 2o. dat do vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 24 September 1909, 's voormiddags ten 11J ure, in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. W. N. J. M. SMIT. Bij beschikking van den Edel Acht baren lieer Rechter-Commissaris in het faillissement van HENDRIK WEEZENAAR, hlöcmbollenhaudelaar wonende te Haarlem, handelende ou der de Firma WEEZENAAR Co., is bepaald: lo. dat de inlevering der vorderin gen zal moeten geschieden vóór 19 September 1909, ten kantore van den Curator, Ciroote Houtslriaat 164, te Haarlem; 2o. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op VRIJDAG 8 OCTOBER 1909, 's voormiddags ten 10 1/2 ure, in het Paleis van Justitie te Haar lem. De Curator, Mr. H. Ph. 't HOOFT. Terstond gevraagd een flinke Dagdienstbode g. g. v. Loon f 2.p. w. Adressee* ren Kinderhuissmgel 24 na 7 uur. gevraagd, voor halve dagen. Brieven onder No. 18518 Bur. Haari. Dagbl. Hiermede vervul ik den uitersten wil mij door den overledene opgedra- aan de geachte Familie WIT KAMP dank te brengen voor de lief de en belangstelling, bewezen tijdens de ziekte van mijn lieven Zoon J. II. ZIMMERMANN. Wed. ZIMMERMANN. Gevraagd tegen 1 September a. b. een nette Keukenmeid en een net Kamermeisje om de vrouw des huizes behulpzaam te zijn. Hoog salaris en verval. Br. lett. L B aan VAN DER VEN's Boek handel, Lelden. Slaapkamer gevraagd voor direct, prijs ƒ1,25 por week. Brieven onder No. 18520 Bur. Haarl. Dagblad. Schetsjes, plannen en prijsopgaven, kosteloos verkrijgbaar bij de firma

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3