NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws Uit de Omstreken Binnefilasti 27e Jaargang. No. 3028 Verschijnt dagelijks, behalve op 2on« en Feestdagen. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1909 ABONNEMENTEN ADVERTENT IÉ Ni pbr drbb maandbni p Vao 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten hei ArrondlsSÊföent Voor Haarlem i i I 1 f 1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1elke regel meer /O.SÊÖ Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen In den omtrek waar een Agen! gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 Advertantien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Ffanco per post door Nederland CTWil50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant GdËËSd ESES&a, voor Haariem I I I I I 1 I I I 037H Redactie ea Administraties Groote Houtstraat 5b. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnnmmer der Redactie 60G en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Loareas Coster. Dlrectear J. PEEREB0Ö& Drukkerij; Zolder Buitenspaaraa 6. Teiefoonnammer 122. Tot de plaatsing van advertentlën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem ln dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitcnlandsch Advertentie-Bureau D. V. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DONDERDAG 26 AUGUSTUS. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2-3 uur. Brongebouw: Concert Strijkorkest v. HaarL Muziekkorps, 8 uur. INVOERRECHTEN OP BLOEM BOLLEN. Het nieuwe Amerikaansche tarief k. vastgesteld als volgt Begonia's, Gloxinia's, Narcissen en Tulpen-bollen en Convallaria majalis- kiemen 1 dollar per duizend. Astilbe, Diolytra, Hyacinthen en Convallaria majalis-polien 2 1/2 dollar per duizend. Lelies en Callas 5 dollar per dui zend. Amaryllis, Canna's. Daldia's, Iris Kaempferi en germanica en Paeonia's 10 dollar' per duizend. Alle andere bollen, bol- of knolge wassen, die voor hun bloemen of bla deren gekweekt worden, een halve dollar per duizend. Naar bet „Weekblad voor Bloem bollencultuur' schrijft, kan de Ne- derlandsche kweeker tevreden zijn. De Yereeniging voor Bloembollen cultuur heeft meermalen haar invloed aangewend, ten einde bij vroegere Amerikaansche tariefwetgeving vrij stelling of verlaging van invoerrecht le verkrijgen. Ook ditmaal heeft het hoofdbestuur in die richting advies uitgebracht, toen dit bij de voorberei ding van het Amerikaansch tarief door de Nedeiiandsche Regeering vraagd werd. In het bijzonder is het aan de tarief commissie van de Society of Ameri can Florists te danken, dat het hin derlijke tarief naar de waaide op bloembollen vervangen is door een „zeer bevredigend" specifiek tarief. Hot voornaamste voordeel van deze verandering is, dat bierdoor alle strijd met de Regeering ten aanzien Van de waai'de fier bloembollen wordt voorkomen en te lage aangifte uitge sloten zal zijn. Terwijl er voor d-e goedkoope soorten eene kleine ver meerdering van invoerrecht tot stand gekomen is, is het verminderd voor de duurdere en betere soorten. Vol gens een hekend Amerikaansch vak man zou de gemiddelde vermindering voor bloembollen nagenoeg 30 pCt. bedragen, een oordeel, dat dei' redac tie van*het Weekblad in hooge mate overdreven voorkomtveeleer zal dit cijfer op 12 pCt. te stellen zijn. Een niet te versmaden voordeel van net nieuwe tarief zal zijn, dat de fac turen voor de legalisatie zeer vereen voudigd zullen kunnen worden, en dat het voldoende zal zijn het aantal en de soort dei- bloembollen, zooals de nieuwe tariefwet aangeeft, daarop te vermelden, benevens de totaal- waaide van elke kist. Officiecle voor schriften te dien aanzien ontbreken evenwel op dit oogenbiik nog. Examens. Geslaagd voor L. O. Hoogduitscb mej. J. M. de Kruyff en voor M. O. Hoogduitsch de heer P. Rezelman, beiden uit Haarlem. Schaken. De Amsterdamsche Schaakclub is 'door bet Haarlmsch Schaakgezel schap uitgenoodigd tot het houden van een wedstrijd, welke zal gehou den worden op Dinsdag 14 September Een spannende strijd kan verwacht worden, daar de beide clubs over een flink aantal sterke krachten beschik ken, Verlof Drankwet. Door A. W. E. Otte is aan B. en W. gevraagd, om verlof (ingevolge art. 34 dier wet) tot het verkoopen van alco holhoudenden drank anderen dan «terken drank voor gebruik ter plaat se van verkoop, ia het perceel aan den Kruisweg no. 56. Hinderwet. Op 7 September 's middags 1 1/4 uur kunnen bij B. en W. bezwaren ingebracht worden tegen 't verlcenen der volgende vergunningen: le. aan C. Scharpff, vergunning tot bprichting van eene smederij in het perceel aan de Schagchelsbraat no. 87. 2e .aan de firma Gebr. Merens, ver gunning tot uitbreiding van hare fa briek, door bijplaatsing van twee electromotoren elk van 20 P.K., in 't perceel aan het Zuider-Buiten Spaair- ne no. 56. De stukken liggen ter inzage op de secretarie (7de afdeeling).- FEESTVIERING KONINGINNE DAG. Door de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer zijn een aantal medail les beschikbaar gesteld voor het fes tival. Ruim twintig vereenigingen hebben zich er voor opgegeven, waarvan zes op bet feestterrein zullen optreden. Morgen wordt een aanvang ge maakt met het opstellen der nieuwe muziektent op de Groote Markt. Vrijdag wordt er in de Barteljoris- straat een kantoor geopend voor ver koop van kaarten der feestelijkhe den. Begin dezer week richtte Koningin nedag zich weer tot het personeel der scholen om bijstand bij de kinder feesten, die stellig in voldoende mate zal worden aangeboden. 600 kinderen gaan met een stoomboot afvaart Melkbrug. 2400 zullen in '1 Haarlem merhoutpark spelen. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. Het bestuur van het Verband der Handelsgartner Deutschlandes zal zich bij het 50-jarig jubileum der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur in 1910 doen vertegenwoordigen. Groote regenvaL Volgens de opnemingen aan het Pompstation van de Haarlemsche Duinwaterleiding te Oveneen Is gis terenavond en in den afgeloopen nacht 62.8 m.M. water gevallen. Dit is een regenval die in deze streken zeer zeldzaam is. Heden werden hét stoomgemaal van Spaarndam en de molens in de om liggende polders, in werking ge steld om het overtollige water naar buiten te malen. Het water viel zoo overvloedig, dat de anders droge slooten in den om trek van de Leidschevaart, nu tot aan de randen gevuld waren. Vanmorgen verspreidde het water in de stadsgrachten, waarschijnlijk door den hevigen regenval, een zeer onaangename lucht, waardoor honderden vischjes bo ven kwamen. Al vroeg kwamen er jongens niet schepnetten de vis- schen vangen. Ook grootere ver schalkten menig vischje. Cremer. Men verzoekt ons mee te doelen, dat de vereeniging „Cremeir" in haar vergadering van Maandagavond de jaarverslagen goedkeurde. De aftre dende bestuursleden werden herko zen. Als bibliothecaris werd gekozen de heer A. Hoeve en als commissaris de heer C. W. Harbort. Benoemd. Onze stadgenoot, de heer C. Oder- kerk, tijdelijk onderwijzer te Hille- gom, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. schoolste 's-Gravenzande. Personalia. Als organist aan liet Huis van Be waring alhier is benoemd de hoer D. Ph. Immer Jr. Bloembollen beurs. De Bloembollenbeurs te Haarlem werd Maandag 23 Augustus bezocht door 418 personen. Op de Beurs te Ilillegom waren Donderdag j.l. aanwezig ruim 200 per sonen. R.-K. Kerk. „Het Centrum" meldt Het heeft Z. H. den Paus behaagd, te benoemen tot kanunnik van bet katliedraal kapittel van Haarlem den weleerw. heer II. J. Zondag, pastoor te Vogelenzang. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. BLOEMENDAAL. Op de terreinen van Hotel Woest- duln zal Vrijdag de jaarlijksche schietwedstrijd van de ondorafdeeling Kennemerland, van den Algemeenen Nederlandsclien Politiebond worden gehouden. Voor dit doel zijn door eenige notabelen fraaie prijzen ter be schikking gesteld. Na afloop zaJ in een der zalen van Hotel Woestduin een ïeestvergadering worden gehouden, waartoe de medewerking is verzekerd van een tooneelvereeniging. Mej. C. Oostwald, alhier, is ge slaagd voor L. O. Fransch. SCHOTEN. Gevlogen met kooi en al. Hedenmorgen kwam oen bewoner van de Cronjéstraal, die gewoon is zijn vogels nacht en dag buiten te la ten hangen, tot de onaangename ont dekking, dat een mooie lijster met kooi en al weg was. HEEMSTEDE. Onder voorzitterschap van Mr. D. E. van Lennep vergaderde Dinsdag avond in Het Wapen van Heemstede de afdeeling van den „Volksbond Ver eeniging tegen Drankmisbruik"; Na lezing der notulen, die met een kleine wijziging onder dankzegging voor de goede zorgen, daaraan be steed, werden gearresteerd, ging de vergadering over tot de benoeming van een bestuurslid, noodig geworden door de periodieke aftreding van den heer W. A. Dolleman, die niet herkies, baar was. Mot algemeen e stemmen werd in zijne plaats benoemd de heer Mr. C. J. Boerlage, dien, niet ter vergadering aanwezig, van zijne benoeming zal worden kennis gegeven. Vervolgens las de secreiaris het jaai-verslag voor. Hij mocht voor zijn correct overzicht den dank der verga dering inoogsten. Verder brachten de beide afgevaar digden ter algemeen© vergadering, verleden jaar te Zaandam gehouden, verslag over die bijeenkomst uit. Met belangstelling werden bunne versla gen aangeboord. Ter algemeens vergadering, te Utrecht te houden, werden als afge vaardigden benoemd de heeren Ver meer en Niessink. Na de rondvraag, waarin een der aanwezigen vroeg, of er ook kans bestond, dat er dezen winter eens een wetenschappelijke voordracht voor de leden zou kunnen worden gehouden, restte den voorzitter nog de taak. om aan den aftredenden secretaris, den heer W. A. Dolleman, een woord van warmen dank te brengen voor de vele en velerlei werkzaamheden, door hem in het belang der afdeeling ver richt. Hij sprak den wensch uit, dat de afdeeling in hem mocht blijven vinden een ijverig lid. Armwezen. Door het Gemeentebestuur is in 1908 rechtstreeks bedeeld: in geld 45.95, in natura f 3179.90; aan col lecten is ontvangen f 111.20; het getal bedeelden bedroeg 48, waarvan 14 hoofden van gezinnen en 34 andere gezinsleden. Onder de som van f 3179.90 zijn de verpleegkosten begre pen van 10 krankzinnigen. H1LLEGOM. Voor L. O. Fransch is geslaagd do heer H. J. Post, alhier. HAARLEMMERMEER. Rijwielongeval. Twee wielrijders kwamen op den Venneperweg met elkander in botsing zoodat zij beiden onzacht kennis maakten met den grond. Een van hen verstuikte zijn pols, terwijl beiden bloedende schrammen bekwamen aan hun handen en het hoofd. Niet ver genoeg voor elkander uit te wijken, schijnt de oorzaak geweest te zijn van dit ongeval. Ergerlijke baldadigheid. Eenige baldadige jongelui, die te vens onder den invloed van sterken drank verkeerden, drongen Zondag avond met geweld de woning vaneen alleen wonende vrouw, aan den Slo- terweg, nabij Huig sloot, binnen. Al daar maakten zij zich aan allerlei er gerlijke baldadigheden schuldig, ter wijl zij de vrouw, die zlcli wilde ver wecken, nog een klap en een stomp gaven, waarna zij zich verwijderden. De politie doet ijverig onderzoek naai de toedracht der zaak. De daders zijn bekend. Kon inginnef eest. Te Nieuw-Vennep zal Konmgin's verjaardag herdacht worden, door het geven van een concert door het fanfarecorps „Crescendo" aldaar. Het plein, waar dit concert zal worden ge geven, zal een feestelijk aanzien wor den gegeven en met lampions enz. des avonds worden verlicht Te Hoofddorp spant zich de Wilhel- mina-vereen'gnig er voor, die dan ook een heel aardig programma heeft sa mengesteld. Wedstrijden met paard en rijtuigen, afgewisseld door alle mogelijke kinderspelen, zullen den ge- heeien dag vullen, terwijl het plaatse lijke fanfarecorps hare welwillende medewerking zal verleenen door het geven van muziek. De presidente van liet dames-comité voor «en huldeblijk aan H. M. de Ko> ningin heeft het volgend telegram ontvangen van II. M. de Koningin „Ten hoogste waardeer ik cLe be- wijzen van aanhankelijkheid, mij ook in Haarlemmermeer ten deel geval len. Ik stel er prijs op, het dames-co mité mijn volle instemming te betui gen met het voornemen, de bijeenge brachte gelden beschikbaar te stellen tot verbetering van leermiddelen en lokaliteiten der bewaarscholen te Hoofddorp en Abbenes. WILHELM INA.' De Rijks-najaarskeuring van tot dekk'ng bestemde hengsten zal dit jaar gehouden worden te Hoofddorp op 24 Sept. a. 8. J. Silver, schilder te Hoofddorp, die Woensdagmiddag werkzaam was aan de zoldering der niouwe beurs aldaar, is door bet kantelen eener plank van een aanzienlijke hoogte gevallen en ernstig gekneusd opgenomen. Per ziekenwagen is hij naar de ouderlij ke woning alhier gebracht en verder onder geneeskundige behandeling ge steld. SLOTEN. Mej. P. van Raalte is geslaagd voor L. O. Fransch. VELSEN. De Gemeenteraadsverkiezing. De meerderheid in 't College van B. en W. adviseerde aan Ged. Staten dat het te vroeg sluiten der stembus, in tegenstelling met de minderheid, geen invloed kon hebben op den uit slag der verkiezing. Aar. de papierfabriek „De Een dracht" worden vijftig losse werklie den ontslagen. Z ANDVOORT. Vier kwartjesvinders, die op het strand 'alhier hun slag poogden te slaan en reeds een Duitscher hadden overgehaald met hen in do duinen een spelletje te spelen, hadden buiten de politie gerekend, die van hun aanwe zigheid kemiis droeg en den Duit scher met hun practijken bekend maakte, waarna hij verder niets meer met hen te doen wilde hebben. De heeren, het zeker onaangenaam vin dende, steeds op een afstand door de polit'e gevolgd te worden, oordeelden het wijzer maar met de tram naar el ders te vertrekken. HET OLYMPIA-PALACE WORDT AFGEBROKEN. Het Olympia-Palace is voor goed gesloten. Door de eigenaars wordt overwogen om liet voor andere doel einden te verbouwen of af te breken en de vrij komende gronden voor bouwterrein te verkoopen. Aangekomen badgasten: Mej. L. Tjebbes, Arnhem. Kostveilorenstraatweg 13. A. en G. Knap, De Leek, 2 pers., Kostveilorenstraatweg 18. Graaf Schulenburg, Oldenburg, 2 pers., Pens. Wilhelmus. Mevr. Hessels—Schuiling, Zuidla ren Heerenstraat 3. H. Zingsheim, Keulen, 8 pers. Haar lemmerstraat 26. T. H. Wenning, Rotterdam, 4 pers. Hotel Het Wapen van Haarlem. Mej. v. Heesbergen, Dordrecht, Hotel Hrt Wapen van Haarlem. Mej. Heijl, Dordrecht, Hotel Het Wapen van Haarlem. J. A. Hoowy, Hengelo, Marisstr. 9. J. A. Wegkamp, Amsterdam, 5 p., Stichting Bennoheim. Jan van Ark el, Amsterdam, 5 pers. Stichting Bennoheim. V. J. Smit, Amsterdam, 5 pers., Stichting Bennoheim. M. van Gelderen, Amsterdam, 5 p., Stichting Bennoheim. Z. J Balster, Amsterdam, 4 pers., Stichting Bennoheim. H. F. Meijerink, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis. G. Baud, Amsterdam, 2 pers., Hotel Groot Badhuis. H. Hunzinger, Keulen, Hotel Groot Badhuis. A. Malthes, Hilversum, Hotel Groot Badhuis. Denekamp, Deventer, 8 pers., Pension Vallo. Dr. Ten Oever, Haarlem, 8 pers. Pension Vallo. Da. Bierens de Haan, Aerdenhout, 6 pers. Pension Vallo. Dr. HIrschmann, Berlijn, Hotel d'Órange. H. Leibfried, Berlijn, 2 pers., Hotel d'Órange. S. Reich, Berlijn, 2 pers., llotel d'Órange. Dr. J. Perl, Berlijn, 2 pers.. Hotel d'Órange. Heinemann, Duisburg, 3 pers. Hotel d'Órange. P. Silmis, Dusseldorf, 2 pers., Hotel d Orange. A, Neresheimer, Munchen, Hotel d'Órange. Fam. Lacane, Waalre, 8 pers. Hotel d Orange. Doheff, Keulen, Hotel d Orange. G. Harlfinger, Dresden, 3 pers., Hotel d Orange. G. de la Maar, Hilversum, 2 pers. Hotel d Orange. Marakuttler, We enen, 3 pers. Hotel d Orange. J. Kattenburg, Amsterdam, 5 pers., Hotel d'Órange. Dr. J. Graanboom, Amsterdam, 2 p. Hotel d'Órange. Jonas Lugenohl, Amsterdam, Hotel d'Órange. H. Johnson, Londen, 2 pers. Hotel d'Órange. HOFBERICHTEN. Dinsdag 31 Augustus, ter gelegen heid van den verjaardag van de Ko ningin, zal ten Palaïze Het Loo een gala-dejeuner plaats hebben, vooraf gegaan door een cour van gelukwen- sching De Koningin-Moeder heeft met het oog op liet voor een boottocht zeer ongunstig weder, voorloopig moeten afzien van liet voorgenomen bezoek, op heden, aan de havenwerken van Rotterdam. De Koningin-Moeder zal zich a.s. Zaterdag van Soestdijk naar Het Loo begeven, ten einde tot na den ver jaard ag van de Koningin ten Palei- ze aldaar te verblijven. MIDDENSTANDSTENTOONSTEL LING TE AMSTERDAM. De Middenstandstentoonstelling zal op 31 Augustus voor bet laatst ge opend zijn. Woensdagavond zal dr. J. Nouwens een voordracht houden over de bevor dering van het klein-bedrijf in Oos ten r i j k-H on ga rij e. TWEEDE KAMER VERKIEZING. BREUKELEN. Gisterenavond had. een gecombineerde vergadering van de hoofdbesturen der anti-rev. en Roomsch Katholieke kiesvereenigin- gen plaats. Het staat thans vast, dat de Roomsch Katholieken een eigen candidaat zullen stellen ook de anti- rev. zuilen met eeu eigen candidaat uitkomen Over de houding, aan te nemen door de Roomsch Katholieken, bij eene eveniueele herstemming, zal in een nadere conferentie, na de stemming te houden, nader worden beslist. Naar de „Tel." verneemt, zijn ook de Christel ij k-historischen in dit dis trict, voornemens een eigen candidaat (e stellen, in de vacature-De Waal Malefijt bij de aanstaande Kamerver kiezing. In verband hiermede wordt do naam reeds genoemd van een lid der Provinciale Staten, zitting hebbende in dit district MIJNWET VAN KOL. De Haagsche correspondent der Tel." meldt Naar ik verneem, is tot op dit oogenbiik omtrent de behandeling van lietontwerp-mijmvet-Van Kol door de Tweede Kamer nog niets met zekerheid bekend. Het verzoek, dat door minstens tien leden gedaan moet worden, om de Kamer voor de slui ting nog een dag te doen vergaderen, schijnt nog niet te zijn geschied. De heer Van Kol zelf trouwens bevindt zich sinds geruimen tijd in het buiten land en zal eerst in September terug- keeren. EINDEXAMEN II. B. S. De heer K. ten Bruggencate, in specteur van het M. O., bepleit in een brochure afschaffing van de eindexa mens der II. B. scholen, welke exa mens hij noemt „noodeloos, dikwijls wreed, belemmerend, geldverslin dend, africhting bevorderend, tijd vermorsend, ze-nuwspannend", en die z. geen voldoende waarborgen ge in. Hij wil ze .vervangen zien door einddiploma's, afgegeven door de leeraren dor school, maar voor de contróle niet, als bij de gymnasia, ge committeerden, die scholen, leeraren, noch leerlingen kennen, maar toe zicht van den inspecteur, die kan we ten wal een gecommitteerde in geen jaren gewaar wordt. De leerlingen, omtrent wie geen overeenstemming verkregen wordt CvLsschen directeur en Inspecteur eenerzijds en de vergadering van leeraren anderzijds, kunnen naar een dubbele beroepscommissie gaan, tel ken jare door den minister van Bin- nenlandsche Zaken benoemd, en waarheen ook alle extraneï gaan, be nevens alle leerlingen van de 5-j. H. B scholen, die om een of andere re den nog niet het recht hebben verkre gen (of dit hebben verloren) om haar leerlingen te bevorderen. STUURLIEDEN-EXAMENS. De commissie voor de stuurlieden examens zal, blijkens mededeeling in de Stct., aanvangende 14 September, zitting houden te 's-Gravenhage. EXAMEN VOOR MACHINISTEN. De commissie voor do machinisten examens, bedoeld in art. 8 der Schip- perswet, zal, blijkens mededeeling in de Stct. overeenkomstig de bepalin gen vervat In het reglement voor de machinisten-examens, en het sleep- vaartreglemect, aanvangende 14 Sep tember, zitting houden te Rotterdam. Men z'e voor bijzonderheden de SlcL DE NIEUWE MAILBOOT DER Mij. .(.ZEELAND". Gemeld wordt, dat de mailboot „Prinses Juliana", de eerste der drie nieuwe mailbooten der maatschappij „Zeeland" op Maandag 6 September te Vlissingen wordt verwacht. Op Woensdag 8 September zal dan de officieele proeftocht worden ge houden en wol naar Queenboro en terug. SPREKENDE CIJFERS. Voor de betrekking van dorpsreini ger te Wirdum op een weekloon van 11,50, hebben zich niet minder dan 205 sollicitanten aangemeld. IIOOGE BELASTINGEN. Reeds is gemeld, dat de hoofdelijke omslag in Den Haag verhoogd zal worden. De „Nieuwe Crt." weet thans mede tc doelen, dat het op 31/2 komt en dat tevens de opcenten op het Personeel tot 130 zullen stijgen. MAATSCHAPPIJ TER BEVORDE RING DER VEEARTSENIJ KUNDE. De 50sle algemeene vergadering vaü deze maatschappij zal Vrijdag 15 en Zaterdag 10 October te Utrecht wor den gehouden. EEN NIEUWTJE VOOR POSTZE GELVERZAMELAARS. Bij Koninklijk besluit is aan de heeren P. J. van Harderwijk te Schie dam en W. van Eeden te 's-Graven hage, opgedragen verschillende bui ten gebruik gestelde Koloniale post- waarden en kleurproeven daarvan ten bate van den lande te verkoopen en alle met dien verkoop verband houdende werkzaamheden te ver richten. Naar men verneemt zullen genoem de heeren in het a.s. winterseizoen bedoelde postwaarden aan de verza melaars teu verkoop aanbieden. HIJ WILDE NAAR DE TUCHT SCHOOL. Door de Zaandamsche politie Is een 15-jarige jongen aangehouden, die voor 14 dagen het ouderlijk huis le Enschedé was ontloopen, te Am sterdam een schuitje had gestolen, waarmede hij naar Zaandam was ge varen, om het daar voor zes gulden aan to bieden. Naar hij te kennen gaf deed hij dit met het doel in een tuchtschool te worden geplaatst. Nu daar hoort hij ook thuis! HONDENTROUW. Dezer dagen werd te Gendringen een man begraven. Na de begrafenis zag men steeds in de buurt van het kerkhof zijn hondje en 'n paar dagen later vond men het dier gestorven op het graf van zijn baas. HYGIëNISCH CONGRES. Op den 3den en 4den Sept. wordt te Groningen gehouden het Sociaal Hy giënisch Congres. Als referenten zul len optreden Prof. dr. Molengraaff van Delft, en W. Drost, adjunct di recteur der Gron. Waterleiding te Amsterdam, over: „de beteekenis van het hydrologisch onderzoek van den bodem, met het oog op de volksge zondheid." De heer W. Thieboul, arts te Maas sluis, zal spreken over: De hygiëni sche toestanden aan boord van vis- schersvaortuigen." Bij de behandeling over de wijzi ging der Woningwet, wordt er op ge wezen door de praeadviseurs, dat bur-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1