NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. «029 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1909 Q HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB MAANDBNl Voor Haarlem 1,1.i1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom de? gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers 0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 037 X „de omstreken en franco per post 0.45 Oitgave der Veonootssbap Loureos Custer. Directed? J. C. PEEREB0Ö8L AÖVERTEN'i'JÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.; Iedere regel me» 10 Cts. Euiten het Arrondtee:nen> Haarlem van 1—5 regels L—elke regel meer ƒ0. 2i> Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie eo Administratie; Groott Houtstraat tetorcoramunaaS Telefoonnummer der Redactie 600 se der Administratis 724* Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Teïefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoessiraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DERDE BLAD. Euiteniandsch Overzicht DE KRETENSER QUAEST1E. De Turksche regeoring heeft gister aan de vertegenwoordigers der mo gendheden, die de bescherming van Kreta op zich hebben genomen, het antwoord op de collectieve nota van 18 dezer ter hand gesteld. Zij ontkent daarin vijandige gevoelens jegens Griekenland te koesteren en recht vaardigt hare houding ten opzichte van den keirn der quaestie, die alleen de mogendheden en Turkije aangaat. Zij spreekt haren dank uit voor de afdoende oplossing van de vlagquaes- tie en verklaart, dat thans ook de weg is gebaand voor de regeling der andere hangende quaesties. De regeering behoudt zich het recht voor om de mogendheden te ver zoeken éen einde te maken aan de 'betoogingen der voorstanders van de annexatie op Kreta, maar spreekt niet over de regeling der regeering van dit eiland. 31 dezer komt de Grieksche Kamer bij elkaar. Zullen er dan nog „har tige" woorden over de Kretenser quaestie gesproken worden? 't RUSSISCHE POLITIE SYSTEEM. De rechtbank te Teroki (Finland) heeft het onderzoek in zake den moord op den Doema-afgevaardigde Herzenstein (gepleegd in 1906), beëin digd en uitgemaakt, dat de misdaad is geschied op aanstichting van dr. Doebrowin, den leider van den be- ruchten „Bond van het Russische volk." Zij heeft de verdere behande ling dezer zaak voorloopig uitgesteld en bevel gegeven tot inhechtenisne ming van Doebrowin. Maar... wie zal dT. Doebrowin vin den? De'leider der Russische revolutio nairen Wilhelm Boertzeff, bekend uit de geschiedenissen van Azef en Har- ting, maakt in het Duitsche sociaal democratisch orgaan „Vorw&rts", sensationeele onthullingen openbaar onder den titel: „DE TSAAR EN ZIJN POLITIE BEAMBTEN". Hij beweert, dat de Tsaar geenszins de willooze man is, waarvoor hij ge woonlijk wordt gehouden, of een werktuig in de handen der camarilla, doch de groote leider dear Russische geheime politie, dio volkomen op de hoogte is van al hare daden. Den Tsaar worden geregeld geschreven documenten voorgelegd met nauwkeu rige mededeelingen over de handelin gen der Russische geheime politie. Boertzeff geeft een facsimile van een bladzijde van deze documenten. Boetrt- zeff, die thans te Berlijn vertoeft, kondigt nog verdere onthullingen aan. 't Zonderlinge is. dat de bewerin gen van Boertzeff niet worden tegen gesproken. Zou alles dan toch waar zijn? DE REVOLUTIONAIRE ELEMEN TEN TE BARCELONA. U:t deze Spaansche stad wordt ge- meU dat do bekende bomaanslagen ivar beginnen Op twee achtereen volgende dagen hebben er op twee verschillende punten ontplofiingen plaatc gehad, echter zonder slachtof fers te maken. Beide keenen waren de moordwerktuigen geplaatst in de on middellijke nabijheid van gebouwen, •aar talrijke revolutionnairen, ver dacht van deelneming aan de jongste onlusten, gevangen zitten. Van dé daders, geen spoor. De overheid woedt thans ook tegen de familie en bekenden van de onder wijzers der moderne scholen. Ver schillende bloedverwanten en vrien den van den bekenden leeraar Ferrer, wiens naam ook genoemd werd in verband met den aanslag op itonmg Alfonso door den anarchist Mathieu Morral te Madrid, zijn uit de stad verbannen met verbod, deze dichter dan 250 K.M. te naderen, Ferrer zelf heeft zich over de grenzen gered. Volgens officieele berichten zijn 20 personen, meest nationalistische on derwijzers, verbannen, terwijl vier andere tot gevangenisstraf zijn ver oordeeld. De volksleider Francisco Norat is, onder beschuldiging het oproer in de wijk Campo-Galvani te hebben aange stookt en kloosters te hebben brand gestoken en geplunderd, in hechtenis genomen. Bovendien zijn nog 7 personen, die vluchtende monniken van hunne ha ve hebben beroofd, benevens een aan tal vrouwen, die een werkzaam aan deel hadden genomen aan het jong ste oproer, achter slot en grendel ge zet. En geregeld volgen nieuwe gevan gennemingen. DE STAKING IN ZWEDEN. De xegeering heeft ove»r eenige voorstellen tot bemiddeling beraad slaagd, maar we maakten gister reeds de veronderstelling! ze kwam tot 't resultaat, dat die voorstellen niet geschikt waren de regeering tot eenigen stap in die richting te bewe gen. Volgens de gehouden officieele teh ling bedraagt het aantal stakers thans 255.668 en hebben na 18 dezer 23.129 personen den arbeid horvat. In den toestand komt dus nog niet veel verandering. Of de kalmte zoo zal blijven? Opmerkelijk is, dat er geruchten gaan, dat 't stakerscomité een andere houding zal gaan aanne men. Welke? De regeering heeft het garnizoen van Stockholm versterkt met een ba taljon infanterie en bovendien is bij Koninklijke verordening de bevoegd heid der stedelijke overheid uitga- breid, waairuit men zou mogen aflei den, dat men den toestand niet recht vertrouwt en op alle gebeurlijkheden voorboreid wil zijn. EEN STAKING IN BELGIë? 't Land onzer Zuider-buren wordt door een ernstige staking bedreigd. Het Centrale comité van den Mijn- werkersbond heeft nl. besloten, om in de maand October de algemeene werkstaking uit te roepen, wanneer voor dien tijd de negen-u rige ar beidsdag niet. mocht zijn toegestaan. 'T DEENSCHE MINISTERIE. Gisteren is de Deensche volksvexie- gemvoordiging aan het debatteeren geweest over het nieuwe ministerie, dat niet bepaald met blij gejuich door sommige woordvoerders begroet werd. Vooral de benoeming van Christensen tot minister van lands verdediging werd scherp aangeval len. Een vijftigtal Deensche mannen van naam en invloed hebben besloten heden te Kopenhagen in optocht naar den koning te gaan en, bij monde van een deputatie, te protesteeren te gen de benoeming van Christensen. Op een vraag aan den geheimschrij ver des konings, of deze de deputatie zou ontvangen, kwam het antwoord, dat de koning daarover eerst den mini3ter-president moest raadplegen. 't Is dus nog afwachten I DE TOCHT VAN ZEPPELIN. De luchtgraaf is gistermorgen met z'n Zeppelin III te Friedrichshafen opgestegen om naar Berlijn te steve nen. Hij is niet zoover gekomen. On derweg had hij pech! Bij Neurenberg raakte een der cylinders onklaar, zoodat hij moest'landen en wachten op een nieuwe motor, 's Nachts of anders van morgen zou de reis ver volgd worden. ONTPLOFFING. De patroonfabriek te Manfried is in do lucht gevlogen twee personen zijn gedood, 13 gewond, wier toestand hopeloos wordt geacht, en drie licht gewond. KEN MIJNONGELUK. Een lift, dia 13 man bevatte, stortte op den bodem van een schacht van dc „Naval Colliery Companyte Pe- nycraif. De lift bevatte, naar later geseind werd, 24 man vijf werden er gedood, '15 gekwetst. Bimieafaud DR. KUYPER'S ANTWOORD. Naar de Tijd uit goede bron ver neemt, is van dr. Kuypers' hand ter perse een brochure over de bekende zaak LehmanWestmeijer, met een nu volledige overlegging der gewissel de brieven en stukken. De brochure zal spoedig, na dr. Kuyper's terugkeer in het vaderland, het licht zien. Het „Ar'n. Dgbld." meldt inlusschen dat het gerucht, dat Z.E. de minister van Staat, dr. Kuypor, binnen enkele dagen van zijn vacantie-reis zal te rugkomen, onjuist is. Naar liet blad verneemt, heeft Z.E. bij het nemen van een bad in een hotel te Interla ken, door een val een rib gebroken, waardoor allo verdere reisplannen moesten worden opgegeven. Voorloo pig is volkomen rust noodzakelijk. De toestand is gelukkig bevredigend, zegt het blad. EEN ZENDELING VERMOORD. Onder dit opschrift plaatsten wij gisteien de droeve tijding, dat de heer A. Lett, zendeling van het Rijn- scho Zendinggenootschap te Barmen, op de Meutawei-eilandeu verraderlijk vermoord is door dezelfde bevolking, waaronder hij reeds zooveel jaren had geleefd, ten wier behoeve hij meer dan eens bemiddelaar is geweest om te zorgen, dat de straf voor gepleegde euveldaden zoo licht mogelijk zou zijn en dat niet de onschuldigen met de schuldigen zouden moeten lijden. Het is nu zoo schrijft de N. R. Ct. al een viertal jaren, dat onze soldaten op de Mentawei-eilanden, behoorende tot de residentie der Pa- dangsche Benedenlanden, doende zijn, om daar meer geordende toe standen te scheppen. Veel hulp hebben wij daarbij gehad van den oudsten der te Sikakap gevestigde zendelin gen, den heer A. Lett. Wil men een voorbeeld hoe de heer Lett, steeds in het belang dezer oermenschen werk zaam was? Den 15en September 1906 werd de luitenant Van Seventer bij kampong Taïkako, op Noord Pagei, Verraderlijk overvallen. Door de niet genoeg te waardeeren hulp aldus een brief uit Padang aan de 1#Java- bode" van de zendelingen op dat eiland, voornamelijk van den heer Lett, werd de bevolking op vreedzame wijze zoodanig tot onderwerping ge bracht, dat het mogelijk werd dc hoofdschuldigen le "straffen. Reeds toen de Condor met de noo- dige aanvullingsmanschappen ter roe de van Sikakap kwam, om de Menta- weiers voor hun verraad te straffen, verscheen do heer Lett, om de aange name tijding te brengen, dat de be volking van Takakap zich geheel had onderworpen. De Mentaweiers, die mot hun kleine vaartuigjes om de Condor heen zwierven, hadden echter geen lust aan boord te komen, voor dat de heer Lett, die even naar bene den was gegaan, weer aan dek ver scheen. Er zou echter toch naar Taikako opgerukt worden. De heer Lett ging er Tan te voren heen, zoodat toen on ze soldaten op die kampong aanruk ten, zij den heer lelt te midden van de allen met vlaggen voorziene inlan ders zagen aankomen. Niet lang daarna vertrok de heer Lelt voor een achttal maanden naar Europa. Begin Februari 19U3 werd Untenant Van Seventer weer bij Tai kako overvallen en nu zelf gewond. Er waren er die dit oplevende verzet toeschreven nan de afwezigheid van den zendeling Lett. Na zijn kort verlof naar Europa is de heer Lett weer naar de Mentawei- eilanden teruggekeerd om zijn liefde werk voort le zotten. En nu is de man, die zich om goede redenen zoo veilig achtte op die afgelegen eilanden, die de taal van het volk sprak, die voor hen als een vader was, verraderlijk door diezelfde nienschen vermoord I Zijn nagedachtenis zal in hooge eere blijven 1 DE GEDESERTEERDE SERGEANTS De drie onderofficieren, die de ka zerne te 's-Hertogenbosch zijn gede serteerd, hebben uit Luik, waarbeen zij op do weggenomen fietsen geped deld zijn, aan hun familie geschreven dat zij er zich uitstekend hebben ge amuseerd en dat men in do café's veel met hen had opgehad. De een, die zijn viool had medegenomen, zorgde voor do muziek, en hij speelt zeer goed, de vroegere deserteur zong de hem nog van vroeger bekendo Fran- sche liedjes, terwijl de derde, zooals men zegt, met het bakje rondging. Het drietal begreep echter goed, dat het zoo niet kon voortduren. De rij wielen werden te Luik verkocht er de drie hoeren gingen naar Brussel, 't Is uit deze plaats, dat Donderdag te Den Bosch een schrijven van hen is ontvangen. De twee Bosschenaars schreven, dat ze spijt haddon over het voorgevallene, doch daar ze wisten, wat hun te wachten stond, straf en degredatie misschien, hadden ze be sloten door den zuren appel heen te bijten. Als hun brief in Den Bosch aankwam, schreven ze, zouden zij reeds op weg zijn naar Parijs, waar zij zich bij het Vreemdenlegioen zou den aanmelden. Zij beloofden nog uit Parijs nadere berichten te zullen zenden. DE NIEUWE VERKIEZING IN AMSTERDAM II. 't Hbld. schrijft: Donderdag nog is door B. en W aan Gedeputeerde Staten medeg*. deeld, dat de Raad besloten heeft dc heer Smit niet toe te laten als UI van den Gemeenteraad en ook de heer Smit zelf is volgens artikel 31 Gemeentewet met de redenen van 's Raads beslissing bekend g maakt Gedurende acht dagen staat be vrij aan den niet-toegelatene, aan elk lid van den Raad en aan den Burgo master om tegen de beslissing van den Raad bezwaren bij Ged. Staten schriftelijk in te dienen (art. 33 G.W.) En indien Ged. Staten ambtshalve omtrent de beslissing van den Raad uitspraak willen doen (art. 35 G. W.) geven zij den Raad binnen acht da gen bericht van dit voornemen. Indien echter in deze acht dagen niets van bovenstaande gebeurt is de beroepstermijn verstreken en kan een nieuwe verkiezing uitgeschreven worden, welke dan waarschijnlijk half September zal plaats hebben. Voor de gemeente beteekent oen nieuwe verkiezing een kosten van ongeveer /150. Bij eventueelen strijd zal zij den kiesvereenigingen heel wat meer kosten. Wij hoorden dat de Roomsch-Ko- tholleken beslist van plan zijn met een eigen candidaat uit te komen. In een hoofdartikel schrijft 't Alg Handelsblad nog: Daar de hoer Sleef feitelijk door de kiezers van district II tot Raads lid verkozen is en slechts een vergis sing van drie stembureau-leden en een onvolkomenheid wn de kieswet maakt, dat hij niet tot Raadslid kan worden toegelaten en een nieuwe verkiezing noodzakelijk is, opporde de heer Vliegen het denkbeeld en een onzer lezers volgde hem in een schrijven na den heer Sleef bij en kele candidaatstelling te doen verkie zen, door geen tegencandidaat te stellen. Hoe hartgrondig wij ook de verkie- Haarlemmer Halletjes EEN ZATERDAGAVONDPRAATJB. De meesterknecht ter drukkerij Icwam met een heel bedrukt gezichten een half bedrukte pagina van „Haar lems' Dagblad" bij me. Meneer, zel-le in mineur. Wel informeerde 'k deelnemend. Fideiio is weg- somberd3 z'n grafstem. Zal met vacantie zijn, opperde 'k optimistisch. D&t kan wel, schamperde-ie te rug, maar ik zit zonder Halletjes- kopie. En dan met een noodend arm gebaar naar de zes dreigend witte Halletjes-kolommetjesDèièr moeten ze staan I Z'n zoon Jan weerde ik af. Is in geen velden of wegen te zien I Neef Wouter dan Mogen de lezers voor zijn pen be waard blijven, meende de druk- overste. i 'k Begreep zijn uitroep-blik als ant woord op mijn vraag blik. Goed dan, ik schrijf ze I Nauwelijks had 'k Fidelio's Halle tjes-pen van huis laten halen of het aanmatigend knok'kel-getik van neef Wouter evenals de bekende „moe ders tred" zijn 'smans eigenaardighe- den, „uit duizenden te herkennen" viel op m'n deur. Tijd om „binnen" te roepen, liet hij me niet. Dat was ook minder z'n be doeling, want de paar maten van den deurroffel, dien de heer Wouter voor t'n binnenkomen pleegt te laten lioo- ren, is minder een vraag, dan wel een uitroep, die overgezet zijnde In spraak, zooveel beteeken end als „Ik ben 't 1" „Meneer Wouter I" verwelkomde 'k den neef Fidelio's. Maar de verheu ging, diie 'k in m'n stem trachtte te leggen, was wat geveinsd, want *k zag, dat 'k hem niet gauw kwijt zou zijn. M'n bezoeker trok een gezicht, alsof hij zeggen wilde ,,'k Kan nou niet bij m'n neef terecht, nu kom 'k dan maar bij jou." Het tweede symptoom van een lang durige visite was, dat hij zonder boe of ba te zeggen naar den muur liep an daar 't bordje met den vriendelijken wenk voor tijdroovende bezoekers „Tijd is geld omkeerde. ,,'k Houd niet van frasen", zeide hij, zijn handeling verduidelijkend. Nu moet je al een heel engelenge duld hebben, als je na zulk een zon derling entrée nog vriendelijk kunt zijn. Maar in me rees een plan tot wraak. „Waaraan heb 'k 't genoegen te danken.... Wouter, die nog altijd met den achterkant van 't tijd-aan- geld-gelijkstellend bordje bezig was, liet me niet uitspreken, maar draaide zich om met een blik, waarin een wereld van verachting over zulk een,huichelarij lag. Toen hij me lang genoeg had aan gekeken, om me te doordringen van zijn oordeel over mijn houding, zei hij zoo losjes weg: „En Fideiio is ook zoo weg, hoor 'k." „Waarom zegt u dat op zoo'n eigenaardige manier?" vroeg 'k voorzichtig. Maar Wouter vond 't niet de moeite waard daarop in te gaan. „Weet je waarom hij de her een in ging wedervroeg hij sarcastisch. „Niet? Ze zeggen, dat hij met vacan tie is", maar 'k geloof onder ons ge zegd en gebleven, dat hij benauwd was voor de Oostlandsche oorlogs schepen, want toen 'k hem in 't laatst van do vorige week sprak over den oorlog tusschen Oostland en Zuid- land, was hij al wat wit om den neus. En nu 'k van Hopma hoorde, dat-ie uit de stad was, heb 'k er 't mijne van gedacht." Lezer, gij die Fideiio nu al jaren en jaren kent, die eiken Zaterdagavond bij hem te gast waart op een déiicieus Halletje, gij weet, dat zijn hart al heel weinig overeenkomst heeft met dat van een haas. Vandaar, dat 'k nadrukkelijk pro testeerde tegen zulk oen Lage aantij; ging. „Als 't Hopma zelf nog was, die niet zoo'n beetje onder vrouwliefs pan toffel zit en niet eens moed had om laatst over tienen thuis te komen, kon 'k me dat nog begrijpen", zei 'k kwaad over neefs achterdocht. De telegrambesteller bracht T laat ste oorlogsnieuws. „De onderzeeër van de Nederlandscho vloot is door <Lq Oostlandsche torpedo's in den grond geboord", las 'k voor. „Neem me niet kwalijk, dat 'k gauw heenga", zei neef Wouter bleek, „maar 'k moet nog 't een en ander doen. Gegroet dus. Met reusachtige stappen verdween m'n bezoeker. „De groeten aan Fidelix) 1" riep 'k hem na. 'k Had goed geraden Wouter is met den eersten trein afgereisd. Dat fortuintje had 'k te danken aan 't maritiem waterfeest, dat dezer da gen door de Nederlaudscho vloot op onze kusten wordt gegeven, 't Is een barre tijd. 's Avonds staan de kran ten vol met ijselijke verhalen van zee. zieke collega's, die aanvankelijk meer kopie sloegen uit hun zeeziekte, dan uit het oorlogsspel. Maar later werd het erger. Terwijl we zoo rustig, of niet de Koele Oost landsche vloot op den ondergang van de Nederlandsche eskaders loerde, in de stad zaten, werden er een vijftig mijlen van ons vandaan derde deelen van oorlogsschepen in den grond ge boord. Eigenlijk was de zaak nog ingewik kelder en ging er telkens één pantser schip van de drie, dio door een en hetzelfde pautserschip werden voorge steld, naar den kelder. Volgens die nieuwe rekenmethode is 1 1 dus 2. Om mot- die ingewikkelde rekensom niet te maken te hebben, liet de com mandant van het oorlogsschip, dat de Nederlandsche onderzeeër vernietig de, nog een salvo na losbranden. Toen waren de onderzeeër en de schijn-on- derzeeër uit het gevecht gesteld. Wel een practische methode, die van de Marine, om een oorlogsschip tot drie schepen te vermenigvuldigen. Op die manier is t een klein kunstje om' onze vloot grooter te maken, dan die van 't machtige Engeland. Overi gens doet deze manier denken aan Multatulie's zooveelste sprookje van Gezag, volgens hetwelk Hassan het den inenschen wijs maakt, dat zijn da dels drio maal grooter waren dan ze in werkelijkheid waren. Overigens merk je in de stad weinig van 't oorlogsgedoe. Alleen zie je au en dan een vuilkleurige torpedo-boot door bet Snaarna scharr-xlen. Die boo ten zijn geen reclame voor de wijd vermaarde Hollandsche zindelijkheid: De driekleur aan de achtersteng ver toont ongeveer de kleuren van een poetslap. Meer werden we gewaar in 't bin nenland van 't Waterfeest te land, dat dezer dagen gevierd werd Toen de drijvende waterbekkens pardoes op onze hoofden waren neergevallen, le ken de stad en de omstreken voel op een circus, waar straks een water- ballet zou vertoond worden en de stalknechts nu bezig waren het bas sin te vullen. Het Meteorologisch In stituut in De Bildt vertelt, dat we in Juli al onze dubbele wateivportie heb ben gekregen. Hoeveel zal 't niet in Augustus zijn I Misschien komt het de landsverde diging in deze troebele tijden te pas. Het heeft er ten minste veel van, of heel onze Hollandsche waterlinie oorlogstoestand is gebracht. We pruttelen nu wel over het water- teveel, maar Dinsdag zijn we toch weer goede maatjes met het water, wanneer „Koninginnedag" ons allen op of bij bet Spaarne noodigt. Dan is 't.voor den derden keer Waterfeest; maar zoo een, waar wel Neptunus gastvrij zal ontvangen worden, doch -Pluvius als een ongenoode gast, dien men volgens 't recept buiten de deur zet, wordt beschouwd. De god van het horizontale water zij Dinsdag in ons midden maar die van het verticale vocht schenke zijn aandacht dien dag liever aan streken, waar men geen Koninginnedag viert 1 Mag 'k, nu 'k 't toch over Koningin nedag heb, een verzoek van oen on-1 derwijzer overbrengen Men heeft od school zoo weinig tijd om den kinderen de nieuwe versjes voor het kinderfeest te leeren. Zou het niet mogelijk zijn, dat men vol gende jaren de hulp van de onderw zers eerder inriep Wie wel tijdig de hulp inroept, ls de Gezondheidscommissie, die aan de Gemeentebesturen van de dorpen in den omtrek verzoekt, om de klachten bussen in het Gemeentehuis te mogen plaatsen. Gelijk men heeft kunnen lezen, vol doen de meeste Gemeentebesturen aan dat verzoek. Niet alzoo B. en W. van Heemstede, die van meening zijn, dat de stijl van het busje niet overeen stemt met dien van bet Raadhuis. Wat nu B. en W. willen het busje vastmaken aan een van de aanplak borden, waar de straatjeugd het wol spoedig zou losgepeuterd hebben en er een klacht zou moeten worden Inge bracht over verduistering van klach ten. Een andere mogelijkheid is, dat <H Gezondheidscommissie een busje laat maken in Hoemsteedschen Gemeente- huisstijl, of een Gemeentehuis 1 af zetten in stijl van het klachtenbusje. We vxeezen, dat op SI Augustus de driekleur niet uit het gebouw zal kunnen wapperen, daar noch een non» male vlaggestok, noch een gewonr vlag in Raadhuisstijl rijn. Doch waar zou het heen, als niotó mocht gebeuren buiten den stijl va^ het omgevende Dan mocht dit Za< terdagavondpraatje gewis niet ge schreven zijn door FIDELIO AD. INT.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 9