Verbod Rijden. Doctor M. J. F. SGHUITE rsjonp Kort Nieuws. Rechtszaken Onze Lachhoek Dr. GOEDKOOP is tot nader aankondiging AFWEZIG. Advertentiën Dagmeisje Dagdiensfbode Dagmeisje Bloemistknecht Sigarenkistjes plakken Machinale Brel-inrichting Slechte Schrijvers C. NAN, Kaïnpersingel 48. dering, dat liet klein we toont werp II spoedig in behandeling zal komen. Als plaat» der volgende algemeene »©rgadéring werd Utrecht aangewe zen. EEN BOTSING MET DE POLITIE. Na afloop van een meeting, welke Zondagavond door de vrije socialis ten in den tuin van het café van den heer Van der Lier, op den Haarlem merweg te Amsterdam was belegd, en yvaarop de heeren F. Domela Niou- fcvenhuis en G-- Rijnders het woord hadden gevoerd, ging een troep mee ting-gangers socialistische liederen Ringende den Haarlemmerweg af. i Na een poosje werden zij uiteenge jaagd, doch om op het Nassauplein Iveer bijeen te komen. Daar kwam hot bpnteuw tot een botsing met de politie fn thans op ernstige wijze. Volgens de lezing der politie werd iiüt de dichte menigte met steenen ge- toorpen en was zij daarom genood zaakt, van de sabel gebruik te maken. Twee mannen en een vrouw wer- Öen gearresteerd en naar het nabij- ftijnde politieposthuis gebracht Tegen de mannen is proces-verbaal S.pgemaakt wegens overtreding der lepaling in de politieverordening, be rstend© de volksverzameling. („Tel.") BLOEDVERGIFTIGING. r Een 70-jarige weduwe te Biervliet, idie de vorige week een puistje aan het Voorhoofd openkrabde, kreeg bloéd- Vergiftiging en is thans aan de ge- folgen daarvan overleden. ONDERSCHEIDINGEN- Bij Koninklijk besluit is Jhr. tor. A. F. de Savornin Lohman, lid |ran de Tweede Kamer der Staben-Ge- heraal, benoemd tot Minister van ifetaat. Voorts zijn benoemd: tot ridder In de orde van den Ne- "Herlandschen Leeuw: mr. J. H. van Roijen, mlnister-re- js'fdent met den persoonlijken titel van buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Tokio; tot officier ln de orde van Oranje- 'iNassau; J. Hennebicq, voormalig bijzitter in Be Nederlandsche consulaire recht bank te Teheran; tot ridder in de <xrde van Oranje- Ts'assau: J. S. Daorell, oonsul te St. George sBexmuda; dr. R. M. R. Moretti, vice-oonsul te Zante; G. J. van Oppen, consul te Rosario ide Santa Fé; F. O. R. Roepke, consul te Valdivla; S. B. He ward, vice-consul te Mon treal; W. Crosby, vice-consul te Hobart- Ifcown; A. C. Jorissen, hoofdagent der Ne- Serlandsche Bank voor Zuid-Afrika, te Pretoria. Jac. Loopuit, koopman te Kaapstad; T. Pijl, voorzitter der Wilhelmirm- jvérecniging te Antwerpen; ds. W. Hoek, predikant bij de Ne- öerlandsch Hervormde Gemeente te Brussel; Th. A. Eekman, industrieel te Brus sel; Anselm Hartog, te Berlijn; is bevorderd: tot commandeur in de orde vah den ïsederlandschen Leeuw: mr. A. P. Th. Eyssell, president ♦Van den Hoogen Raad der Nederlan den, te 's-Gxavenhagie; zijn benoemd: tot ridder in de oirde vah den Ne- Herlandschen Leeuw; mr. J. H. van Goor, raadsheer in Öen Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gravenhage; jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeije, president der arrondissements-recht bank te 's-Gravenliage; mr. C. E. Havelaar, advocaat te Rotterdam; J. Pompen, vicairis-generaal van het bisdom 's-Hertogenbosch, te 's-Herto- genbosch; mr. J. Pli. Suyling, raad-adviseur bij het Departement van Justitie, te VGravenhage; tot officier in de orde van Oranje Nassau: dr. A. C. M. Schaepman, kanunnik 9U president van het seminarie te Rij- 'èenburg; L. N. Le Bron de Vexela, kanunnik, Beken en plebaan te Roermond; F. L. de Graeff, voorzitter Yan het college van regenten over de gevan genissen te 's-Gravenhage; dr. J. L. Heldring, voorzitter der Vereeniging „Mirjam" te Amsterdam, predikant bij de Nederduitsch Her vormde Gemeente aldaar; mr. J. P. de Meijere, referendaris bij het Departement van Justitie, te 'e-Gravenhage> tot ridder in "de orde van Oranje- Nassau: S. D. J. H. Krol, predikant bij de Nederduitsch Hervormde Gemeente le Lith; A. Voorhoeve, predikant bij de Ne derduitsch Hervormde gemeente te •Amsterdam; J. E. Schröder, predikant bij do 'Êvangelisch-Luthersehe Gemeente te Arnhem; M. J. van der Hoogt, geestelijk ver zorger bij het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen en zenuwlijders „Veldwijk", te Ermelo; A. Harmens, secretaris van het col lege van regenten over de Rijkswerk inrichting te Hoorn; S. E. Beyl, directeur van de bijzon dere strafgevangenis voor mannen te Leeuwarden; J. C. Knuttel, vertegenwoordiger van vereenigingen op het gebied van kinderverpleging, emeritus-predikant ie Ter borg; H. den Bouter, voorzitter der ver- •eniglng „Liefdewerk voor Kinder bescherming" ondea patronaat ,VAn den H. Hieronymus Aemlllanufl, te Rotterdam; Le bevorderd: tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw: Haretr Majesteit adjudant in buiten gewonen dienst de luitenant-generaal F. H. A. Sobron^ oud-Minister yan Oorlog; zijn benoemd: tot ridder in de orde van den Ne derlandschen Leeuw: mr. R. van Veen, L. F. Duymaer v. Twist, P. van Vliet Jr., W. C. J. Paa- stoows, F. H. Wichen en mr. F. J. Bol- sius, leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; J. M, baron van Voorst lot Voorst, lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel, te Zwolle; mr. dr. S. Sybenga, griffier der Staten van Groningen; G. R. C. M. Raupp, burgemeester der gemeente Tilburg; F. M. A. van Schaeck Mathon, bur gemeester der gemeente Nijmegen; uur. I. Everts B.Hzn., wethouder der gemeente Arnhem; dr. J( Verdam, rector-magnificus der Rijksuniversiteit te Leiden; mr. J. C. Naber, hoogleeraax aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. H. T. Korsten, rector-magnifi cub der Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; dr. H. II. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam; K. ten Bruggencate, Inspecteur van het middelbaar onderwijs, te '6-Gra- venhage^ inr. R. Fruin, Rijksarchivaris in Zeeland, te Middelburg. (Wordt vervolgd) De „Times' verneemt uit Peshawar dat er weer onrust broeit aan de Noordwestelijke grens van Engelsch- Indië, nu aan de grens van Kuram. De Engelsclic ambtenaren hebben de hoofden in Kuram vermaand de mo vers in hun gewest te weerstaan, en hun daartoe hulp toegezegd. In het Khost-Jal sporen de mollans den stam aan om strooptochten te onderne men, zeggende dat op die wijze ver kregen goed wettig eigendom is. Jaurès vertelt in de „Humanité", dat een socialistisch officier, kapitein Gérard, tegen zijn wil, onder voor geven, dat hij krankzinnig was, in het militaire hospitaal „Val de Grace" was opgesloten en eerst in vrijheid werd gesteld, toen de artsen verklaar den, dat hij volkomen gezond was. Jaurès zegt. dat Gérard het slacht offer was van een cóterie. Hij staat met zijn eerewoord borg voor het geen hij mededeelt en eischt van de regeering opheldering. De gevangenissen te Barcelona zijn zoo overvol, dat men genoodzaakt is, een aantal gevangenen uit die stad over te brengen naar andere steden van Catalonia. Volgens een offieieele opgave zijn naar aanleiding van de jongste gebeurtenissen niet minder dan 990 personen, onder welke echter slechts 60 Catalanen, ln hechtenis ge nomen. Uit het verslag der gemeente-archi tecten blijkt, dat gedurende de jong ste onlusten in Barcelona in het ge heel 247 barricades zijn opgericht. De onkosten voor het weder in orde bren gen der bestrating bedragen 23.700 peseta's. De Liberté is de naam van een nieu wen luchtkruiser, door de heeren Le- baudy vervaardigd voor het Fransche leger. Op de proefvlucht heeft het schip, volgens een bericht in de pers, uitstekend voldaan. Met zijn motoren van 135 P.K. verkreeg het een snel heid van een 55 K.M. ln hot uur. De Liberté komt te liggen te Belfort, op de Duitscbo grens. Te Toulon zijn in de laatste dagen schietoefeningen gehouden, ien doel hebbende de uitwerking na te gaan van de projectielen op zware en mid delmatig zware pantsers. Het buiten dienst gestelde pantserschip „Jena" diende als schijf. Uit de proeven bleek, dat de uitwerking der kogels op de middelmatig zware pantsers, zeer groot is Een groot aantal gra naatsplinters drongen door to<t bin nen in het schip en richtten daar ern stige verwoestingen aan. Bij het vergaan van do „Columbia" zijn volgens de thans bekend gemaak te cijfers 42 personen verdronken, 116 gered. De Uruguaysche overheid doet een onderzoek naar de quaestie, wie schuld hoeft. De kapitein van de „Schleeien" heeft alles gedaan om de aanvaring te vermijden en heeft la ter onmiddellijk de booten laten uit zetten en vele menschenkevens gered. De Ostendensch© sloep Nr. 07 is in den nacht in den grond geloopen door heit Fransche stoomschip „Amiral L'Hermite". De schipper verdronk. De bemanning werd door de „Amiral L'Hermite" te Duinkerken geland. Te Shields (Engeland) zijn 6 geval len van pokken geconstateerd aan boord van het Engelsch© stoomscliip „Atlas", dat uit Buenos Ayres kwam. Onlangs werd gemeld, dat de Fran sche onderwijzer der zonen van prins Max-Egon van Fürstenberg, bij een boottochtje op het meer van Ueberlin- gen, een arm van het meer van Kon- stans, in het water gevallen en ver dronken was. Het parket van Kon- stans heeft nu echter een vervolging bevolen ten laste der zonen van den prins, wegens manslag door onvoor zichtigheid. Een onderzoek toch heeft, naar het heet, bewezen, dat de onder wijzer in het water is geworpen door zijn leerlingen, die hem een poets wilden bakken. De ongelukkige kon niet zwemmen en verdronk, niette genstaande de moedige reddingspo gingen van de onvoorzichtige knapen. Van den boycot der Engelschen in China wordt als oorzaak genoemd, dat een Engelsche inspecteur van po litie Meyer een Chinees had gedood. Meyer werd door de oonsulaire recht bank vrijgesproken maar de Chinee- 2en beweerden, dat dit een partijdige vrijspraak waa geweest. Daarom werd dan ook met kracht gestreefd naar het geven van uitbreiding aan de boy- cot-bewegiag. De Engelschen in China pclirijven deze en andere verdrietelijkheden in China toe aan den invloed van Arne- rikaansche zendelingen, die naar d«W Engelschen klagen te groote sympathie aan den dag leggen voor de Chineezen Naar de .Times" uit Petersburg verneemt, hoeft do fearitsa weer last van haar zenuwen. De schikkingen voor de reis naar de Krim en Italië zullen er misschien om veranderd moeten worden. Leger en Vloot DE OORLOGSSCHEPEN. Maandagochtend hebben de Jacob van Heemskerck, Evertsen en Piet Hein met de hen vergezellende torpe dobooten de Amsterdamsche haven weer verlaten. Gedurende hun kort verblijf in de hoofdstad heeft liet den schepen geenszins aan belangstelling van de zijde van liet publiek ontbroken. Niet alleen, dat zij van den wal voortdu rend door tal van nieuwsgierige oogen werden gadegeslagen, maar het wemelde in het Oosterdok letter lijk van bootjes, die bezoekers aan boord van de schepen overbrachten. De geheele vloot is nu naar Den I-Lelder gestoomd. NOORD-BRABANT. Het pantoersclüp Noord-Brabant, commandant kapitein ter zee Van Voss, heeft thans Nederlandsch-Indië verlaten, op reis naar New-York, ten einde tegenwoordig te zijn bij de Hud- son-F ultonf eesten. BEVORDERINGEN. Bij Koninklijk besluit zijn aan de navolgende gepensionneeixie opper-, hoofd- en subalterne officieren van de landmacht de hoogere rangen ver leend, hieronder vermeld, ais de rang van luitenantegeneraal aan de gepensionneerde generaal- majoors P. J. von Stein Callenfels en C de Wit, beiden van het wapen der artillerie de rang van generaal-majoor aan de gepensionneerde kolonels A. G. van Tricht, van don plaateelijken sta I, en C. J. Poivliet. van hert. wapen der genie, en aan den mei den rang van kolonel geponsionneerden luite nant-kolonel C. A. Prins, van het wa pen der Koninklijke marechaussee de rang van kolonel aan den met den rang van luitenant- kei one' gepensionneerden majoor J. II. Ecgelbregt, van hel wapen der in- fenterie de rang van luitenant-kolonel aan den gepensionneerden dirigee- rend apotheker met rang van majoor. It van Gelder, van het personeel van den geneeskundigen diensrt der land macht da rang van majoor aan de gepensionneerde kapiteins J H G van Sn reeken en J. W. C. Wolterbeek, beiden van het wapen der infanterie, en aan den gepension neerden eersten luitenant, met den rang var kapitein, J- A. Franken, van het wapen der infanterie da rang van ritmeester aan den gepensionneerden eersten luitenant J. M. H. ten Kate, van het wapen der cavalerie. Aan de ondervolgende gepension neeixie officieren van het Neder- lardsch-Indisch leger zijn verleend de titulaire hoogere rangen, als aan den generaal-majoor der In fanterie M. Segov. dien van luitenant- ger.eraal aaL den kolonel-titulair der infan terie W. P. Stutterheim. dien van gereraal-majoor aan den majoor der artillerie H. J. J. Knibbeler, dien van luitenant-kolo nel. ZEDENMISDRIJF, De Hooge Raad deed uitspraak in de zaak van denHaagschen tandmees ter H. H., door het gerechtshof te Gravenhage, met bevestiging van een vonnis der Haagsche rechtbank, ver oordeeld tot 6 jaren gevangenisstraf Geen der middelen gegrond achten de, verwierp de Hooge Raad het be roep. Letteren en Kunst Uit de Amsterd. Kout van de Prov. Gr. Ct. Men weet, dat de heer Willem Royaards, onder meer den heer Brondgeest, als regisseur bij „Het Tooneel" heeft geëngageerd. Edoch, deze is den vorigen winter ernstig ziek geweest, hoeft tweemaal een ern stige operatie ondergaan on terwijl hij eerst het engagement bij den heer Royaards had aangenomen, moet hij, naar ik hoorde, thans hebben doen weten, dat zijn gezondheidstoestand hem niet veroorloofde in do eerste maanden het zware regisseurswerk op zich le nemen. AI9 de heer Royaards daarin berust, sou er, naar men mij verzekerde, plan bestaan don heer Chrispijn te engageeren en per tele gram naar Amsterdam te ontbieden. En deze komt zeker, welke voorwaar den ook gesteld worden hij zal den hemel danken als hij aan het heerlij ke Insulinde zijn rug kan Laten zien 1 MY OFFICIAL WIFE. De Koninklijke Vereeniging „Het Ncderlandsch Tooneel" gaat aan staanden Donderdag een stuk spelen, getrokken uit den bekenden Engel schen roman von Savage My official wife". Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en zorgvollen Vader, den Heer CORNELIS SCHOON, na een langdurig en geduldig lij den in den ouderdom van 63 jaren. Wed. R. M. SCHOON— v. d. WERFF. D. H. C. SCHOON. Haarlem, 29 Augustus 1909, Smedestraat 22. De ter aardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 2 September a.6. des middags 12 uur op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de hulp en den bij stand tijdens de langdurige ziokte en het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mej. ANTJE PRINS, geb. BOSCHMAN, inzonder heid aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. MOOJEN, aan Zuster v. d. EST, Zuster v. d. GRIENT en Heeren Predi kanten der Doopsgezinde Gemeente. J. PRINS. ANNA PRINS. Haarlem, 30 Augustus 1909. Stoomvaartberichten Hoe ongelooflijk ook, het is werke lijk gebeurd. Op liet achterbalkon van een tram staat een dame. Een heer, die zioh in het bezit van een zitplaats verheugt, staat op om die voor de dame in te ruimen. Mag ik u m ij n plaats aanbie den vraagt hij hoofsch, waarop het minder verwachte antwoord volgt Dank u, om op een warme plaats te gaan zitten. Waarheen zoo haastig, mijn vriend Naar den juwelier en naar den pianostemmer mijn vrouw en haar klavier zijn ontstemd. (Zoon van een beroemd man stelt zijn jongen voor). Je zult eens zien, deze jongen zal nog iets van beteeke- nis worden in de maatschappij, net als zijn grootvader. Bekende. Ja, het talent springt altijd een geslacht over. Wat kijk jij benepen Ja, verbeeld je, tegen mijn doch ter is proces-verbaal opgemaakt, we gens rooken in een coupé niet-rooken. Advocaat (die pleit voor een zoon, die Ln dronkenschap zijn moeder heeft vermoord, in 't vuur van zijn rode). Bodenk. dat het slechts een arme wees is. A. Ik hoor, dat de weerkundige naar hert ziekenhuis vervoerd is. B. Dat is zoo. De schok was te hevig voor hem. Welke schok 1 B. Een van zijn yoorspellingen kwam uit. Voorbijganger. Is dat varkens- vloesch cp den weg van u, baas Boer. Varkensvleosch Wart be doel je D'r loopt een varken van mij daar. Voorbijganger. Zoo maar d'r is net oen automobiel voorbijgereden. Tante. Zeg, Jantje, vertel me eens, weet je, hoe dikwijls een mensch van tanden verwisselt Jantje. Ja, tante, tweemaal. Het laatste krijg je een gebit- Het stoomschip Frederik Hendrik, van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerde 29 Augustus, voorm. acht uur, te Havre. Het stoomschip Frisia, van Buenos Ayres naar Amsterdam, arriveerde 29 Aug. te Rio Janeiro. Het stoomschip Zaanland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, arri veerde 29 Aug. te Santos. Het stoomschip Billiton, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 29 Aug. te Antwerpen. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 28 Aug. v&n Tanger. Ilert stoomschip Rhipeus, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 27 Aug. Gibraltar. Het stoomschip Pyrrhus, van Am sterdam naar Java. arriveerde 28 Au gustus te Liverpool. Het stoomschip Sloterdijk vertrok 28 Augustus v.m. >an Philadelphia naar Rotterdam. Het stoomschip Amsteldijk (Neptu ne-lijn), van Newport News naar Rot terdam, passeerde 30 Aug. v.m. 2 u. 15 m. Lizard Het stoomschip Soestdijk, van Rot terdam naar Philadelphia, passeerde 29 Augustus, 's nachts 11 u. 50 min. Lizard. Het stoomschip Rotterdam, van Rotterdam naar New-York, passeerde 29 Augustus des nam. 6 uur 5 min., Scilly. liet stoomschip Zijldijk (Canada- Li in), van Rotterdam naar M(introal via Hamburg, arriveerde 29 Aug., des namiddags, te Hamburg. Het stoomschip Djocja arriveerde 29 Augnstus var. Hamburg te Rotter dam. Het stoomscliip Besoeki arriveerde 29 Augustus van Rotterdam te Bata via. Het stoomschip Sindoro, van Rot- 1 terdom naar Java. vertrok 29 Aug. 'van Colombo. Hert stoomschip Wilis, van Rotter dam naar Java, arriveerde 29 Aug. te Southampton. Het stoomschip Solo. van Java naar Rotterdam, passeerde 30 Augustus Poriin. Hert stoomschip Goentoer, van Java naar Rotterdam, arriveerde 30 Au gustus te Marseille en zette de rois voort. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 28 Aug Perim. Het stoomschip Madura, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 28 Aug. Kaap Finisterre. liet stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 29 Aug. van Lissabon. De BURGEMEESTER van Haarlem brengt ter kennis, dat in verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaring van Hare Majesteit de Koningin op 31 Augustus o.k., het RIJDEN mot bespannen en onbespan- nen voertuigen ln de Dubbele Buurt en op den Schalkwijkerweg van de Z om ervaart af tot aan de grens der gemeente des namiddags van 2J uur tot na afloop der middagsfocsten en des avonds van 7 1/2 tot na afloop der avondfeesten zal zijn VERBODEN. Haarlem, 30 Augustus 1909. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. De praktijk wordt waargenomen door: Dr. TEN OEVER, Dreef 2. Dr. ADRIAN, Nieuwe Groenmarkt 24 A. Door een noodlottig ongeval trof ons wederom een zwaar en smartelijk verlies door het over lijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer HENDRIK VAN NIEL Hz. in den ouderdom van 51 jaar. Uit aller naam. Wed. H. v. NIEL Hz., en Kinderen. Haarlem, 30 Aug. 1909. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. hervat 1 September de praktijk. AGENTESSEN gevraagd, voor den verkoop van ver pakte Thee, tegen hooge provisie en gesteund door flinke reclame. Leve ring in depót. Brieven onder No. 18622 Bur. Haarl. Dagblad. EEN JONGE WERKSTER vraagt beleefd werkhuizen. Brieven, onder nummer 18614, aan het Bureau van dit Blad. Wordt terstond gevraagd een net, eenvoudig DAGMEISJE niet beneden do 16 jaar, van 7 1/2— 71/2. Zich aan te raoldon Scholerweg 126 rood, na 8 uur. Wasch buitena huis. Gevraagd oon bekwame Winkeljuffrouw een goede school doorloopen hebben de. Zich 's avonds na 7 uur aan te molden bij A BR. MEYER, Groote Houtstraat 16. Mevrouw HOOG—VAN TUBERGEN vraagt een Dagmeisje niet bonoden de 16 jaar, van des na middags 2 uur tot des avonds 7 of 8 acht uur, om do dienstbode tot hulp te zijn. Prot. Godsd. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur, Jordensstraal 26. Gevraagd een flinke Dagdienstbode v. g. v. z., tegen half September. Adres Leidscheslraat 29. gevraagd Ridderstraat 20. Een net Meisje P. G., biedt zich aan als Kinder- of dordo meisje, get. staan ton dionste, leeftijd 18 jaar. Br., no. 18611, bur. v. d. blad. GEVRAAGD, in een klein gezin, loon f2 per week. Adros Houtple'n 3 Een net Burgermeisje goed bekend met wollen-, linnen-, stop-, maas -en verstelwerk, zag zich gaarne eenige dagen geplaatstook genogen in winkel, huishouding of bij kinderen behulpzaam to zijn. Br., no. 18613. bur. v. d. blad. Aan de Duvenvoordestraat 108 kunnen Twee Meisjes geplaatst worden voor het verrichten van werkzaamheden. Leeftijd 16—18 j. Mevrouw DE KAT, Leidsclic Vaart 224, vraagt een P. G., van 71/2 tot 41/2 uur, «iet bene den do 15 jaar. Zich aan te meidon 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Dagdiensfbode Gevraagd eon netto Dag-dionslbodo, netjes kunnende worken en goed kun nende koken. Adres te bevragen Bur. Haarl. Dagblad. Gevraagd te Hilversum, flinke JUFFROUW voor alle werkzaamheden, ook koken en naaien, mot behulp van dagmeis je 's morgens. Goede behandeling. Loon f 150. Brieven B. '49 Kanaal- weg, Scheveningcn. Gevraagd eei: door J. W. DE GRAAFF, Zijlstraat 37. Kantoorbediende gevraagd, bekend met dc moderne ta len. Brieven onder No. 18624 Bureau Ilaarl. Dagblad. 011 ©en flinke JONGEN' gevraagd, bel den mot liet vak bekend bij N. F. ROOZEN Co., Houtvaart, Overveen. Werkhuizen gevraagd voor alle dagen, door nette Weduwe. Adres te bevragen Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd bekwame Costuumsfrijksters JUL. WULFF Co.. Ververij en Cliem. Wasscherij. Gevraagd een Bieekersknecht die met spoelen bekend is, Zuider Buiten Spaarne 22. Winkeliers gevraagd Voor een nieuw op te richten Spaar kas, op nader overeen te komen voor waarden. 13r. fr., no. 18618, bur. v. d. blad. Heden overleed, tot onze die pe droefheid, door oen noodlot tig ongeval, onze innig gelief de Zoon, Broeder, Behuwdbroe- der en Oom, de Heer HENDRIK VAN NIEL Hz. in den ouderdom van 51 Jaar. Haarlem, 30 Aug. 1909. Wed. H. v. NIEL. M. A. ICKELSHEIMER VAN NIEL. H. ICKELSHEIMER Isz. en Kinderen. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. Ben nette vrouw vraagt beleefd een paar wasschen aan huis Adres Dr. Leidsstraat 29. Een heldere waschvrouw vraagt bei leefd wasschen aan huis i Is ook genegen uit werken le gaan. I Br., No. 18631 Bur. Haarl. Dagbl. Bij GE-BHARD SALM, Maertenv. Heemskerkstraat 69, kan een net MEISJE geplaatst worden ter oplei ding of een die het vak reeds kent. Wordt gevraagd een net meisje, om streeks 14 jaar, kennis van mazen strekt tot aanb. AdresWed. M. ROOIJ, Oranjestraat 42. 1 November biedt zich aan een net R. K. Meisje v. g. g. .v, leeftijd 23 jaar, bij een eenige of hulpbehoevende Dame. Br., No. 18628 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedf zich aan tegen 1 5Sept. of 1 Oct. een R. K. burger dochter als huishoudster, van buiten en liefst buiten, met alle werk zaamheden bekend. Brieven onder No. 18629 Bur Haarl. Dagbl. Zij, die voor hun FRANSCHE CONVERSATIE ©en half jaar of langer op zeer voor- deelige condities buitenslands willen vertoeven, vervoegen zichZIJL- WEG 21 D. H.H. Barbiers Gevraagd oen Barbiorsaunkom®- l'ng of «en Leerling, eenigszius mei het vak bekend, flink salaris, bij II. J. A. APPELHOEF, Anthoniestraai No. 50. krijgen in 10—26 lessen een geheel verbeterde hand bij Conditiën billijk, succes verzekerd Ook per correspondentie. Kost en Inwoning aangeboden, met goede slaapkamer, 'en huiselijk verkeer 1 Adres Frankestraat 33. In- of Samenwoning Een gegoede burgerjuffrouw, mid- delb. leeftijd, P. G., vraagt Dame of Heer. Mooien stand, nette omg. Br., no. 18609. bur. v. d. bloa. Nette Commensaal gevraagd, bij menschen zonder kinde ren. Adres te vernemen Bur. Haarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3