NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang No. 8032 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN FBSl DRIB MAANDENl Voor Haarlem f 1*29 Voor de dorpen In den omirek waar een Ageni gevestigd Is (kom der gemeente),130 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 de omstreken en franco per post 0.45 Öitgave der Veaoootscöap Loarens Custer. Directeur J. C. PEEREB90M. ADVERTENT lËNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondlst^ttïnt Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer /0.£fc Reclames 30 Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advert2nti5n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing/ 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groot® Houtstraat Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 2 SEPTEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 23 uur. De Kroon: Kon. Ned. Schouwb. van Bi-ü^el: Adrienne Lecouvreur, 8 uur. St. Bavo: Cursus in Katholieke ge- loreCs- en zedenleer. Onderwerp: De Katholieke kerk nog eenmaal gezien als de door Christus gestichte maat schappij. Stadsnieuws Koningianefeest 1909. (Zie ook Tweede Blad). KERK-CONCERT. Het traditioneele kerkconcert op Koninginnedag blijft op het feestvie rend publiek steeds zijn groote aan trekkingskracht oefenen. Duizenden toehoorders verdrongen zich Dinsdagmiddag weêr onder de machtige gewelven der St. Bavo. Zon der zoo n kerkconcert schijnt nu een maal voor ons Haarlemmers een echt feest niet meer denkbaar ofschoon men zich waarschijnlijk moeilijk zou kunnen verklaren, waarin eigenlijk het feestelijke steekt van een reeks solo- of ensemblenummers, begeleid, het een na het ander, door het doeze lig bescheiden geneurie van 't instru ment, dat vocval bestemd schijnt tot imponeeren en heerschen. Hiermede Is natuurlijk niets kwaads bedoeld aan het adres van den organist in tegendeel ligt er een compliment in opgesloten voor z'n wijze bedacht zaamheid bij de keuze van registra tie. Overigens stond dit concert in ge middelde artistieke waarde niet ach ter bij zijn voorgangers. Daargelaten dat het programma vrijwel uitslui tend uit ernstige, gedragen muziek stukken bestond, was er in de uitvoe ring toch niet zonder succès gestreefd naar kleur en afwisseling. We had den een sopraan mevr. Engelen— Sewing die de aria van Mendels sohn, een tenor den heer Chr. W. F. de Vos die een andere aria uit „Elias", een bariton den heer Jos. M Orelto die eveneens een aria uit genoemd oratorium en bovendien L. - T. Brandts Buys' „Petrus-Klage", we hadden eindelijk een bas den heer F. v. Duinen die de aria „Ge heel des menschen ziel" uit Hol s Vondel-cantate voordroeg. Vervol gens werd er van da mogelijke stern- combinaties in zooverre partij ge trokken dat we het trio „Zu dir o flerr' (sopraan, tenor en bas) uit „Die Schöpfung", een duet (sopraan en bas) uit Méhul's odéra „Joseph" *n „Eece Panis" (voor tenor cn bari ton) van Hol te hooren kregen. Tot pakkend slot vereenigden zich de stemmen der toehoorders voor zoo ver zij dan gevolg gaver, aan de daar toe strekkende opwekking in het pro grammaboekje met die der concert gevers iu een krachtig „Wilhelmus. Aldus eindigden wij zooals we begon nen waren: met een volkslied. ant de heer Lierman had ziju eerste pro- grarumanummer Hochzeitmairsch van Enrioo Bussi doen voorafgaan door een „Wien Neexlands Bloed" dat klonk als een klok. Aan de solisten komt lof toe voor do wijze waar-op zij zich van hunne ongewone Laak heb ben gekweten. Vooral den zang der heer en Orelio en v. Duinen kon men het weinig aanhooren dat deze hoeren zich meer op een tooneel dan op een orgelkoor thuis gevoelen. Mevr. En- gelen-Sewing, hoezeer haar muzikali teit en vaardigheid de aandacht trok ken, kon dit niet zóó geheel doen ver goten en de heer De Vos, afgezien van zijn nu en dan minder gelukkige in tonatie, miste veelal in zijn voor dracht de rustige voornaamheid die in den stijl der gezongen muziek, op de plaats der uitvoering en bij de ge geven begeleiding zou hebben gepast Dit alles belet echter niet hem te waardeeren als tenorzanger van tem perament en goede stemmiddelen. PHILIP LOOTS. HET MIDDAGFEEST, Lang-.- het Spaarne stonden dul- tendei bij duizenden, toen de ver sierde vaartuigjes voorbijvoeren. Het aantal der deelnemende bootjes was niet zeer groot. Blijkbaar had bet zeer ongunstige weer der laatste da ge u velen afgeschrikt om mee te va- reu. Maar wat er voorbij de tribunes kwam, was prachtig versierd. We zullen hier niet wederom namen noe men maar kunnen niet nalaten even te wijzen op de fraaie groote boot „The Scarled Pimpernel", van de familie Beynes. Men kwam op de geoachte deze boot dien naam te geven door den titel van ons feuille- to „De Roode Pimpernel". De kleurenmengeling van het zinne beeldige rood en de andere tinten le vel de een zeer aangenamen indruk voor het oog. Maar ook tal van kleinere booten o'i wberries waren keurig opgemaakt. Daar was een heel klein dingetje, net eon bLoementuiltje, dat parmantig over de wateA lakte scliootdaar wa ren weer groote onder de kiemen in een uitdossing van room-geel en teer- paars daar waren vlugge gieken en slanke wherries, snel schietende over het water, torsende fraaie baldakijns van groen en bloemen. De zangej-essenschaar en de zan gers van „Ouder Ons" hadden onder wijl hun wei wat ondankbare tuak ui'ter aard was de belangstelling voor do bootjes ten einde gebracht. De booten, getrokken door groote sloepbooten, moerden tbans langs liet waterterrein. En als nu en dan de zoo wat milder was dan de regenbuit- tjes was het een aardig gezicht die coquette vaartuigjes te zien heen ein weer wiegen op het zonnespattende water. De achtergrond werd daar gevormd do. r de duizenden, die op den Schalk- wij Kerweg een zeer goed plaatsje von den. De springnuromers vielen zeer in den smaak bij het publiek. Jammer, dat de muzlekboot het gezichtsveld van de tribune-bezoekers zoozeer be perkte. Er werden mooie sprongen gedaan. De beste water-menschen waren dan ook uitgenoodigd, om hun toeren te laten bewonderen. Amsterdammers en Haarlemmers plonsten op het kun st igsi in het water. Men had veei schik in de wonder lijke manieren, die de zwemmers be zigden om te water te geraken. Door het uitvallen van den Water polo-wedstrijd moest er een hiaat 'n het feestprogramma ontstaan. Het pu bliek was lankmoedig, doch verloor eindelijk zijn geduld een beetje, hoe- we' 't z'n humor behield. De pantomime „the dumpshow combination" moest vertoond wor den Aan de overzij lag de schuit En daarop stond het pantomime-huisje mei de uittartende woorden er op geschilderd „Nooit alhier vertoond". Men begrijpt dat deze woorden do aanleiding waren tot velerlei grap pen Doch na veel voetgetrapped, ver wan en rhythmisoh, werd een aan vang gemaakt met de uJtvoering. Door afdrijven en den sterken stroom kon de pantomime-schuit niet in het midden van het Spaarne ge houden w orden- Maar men zag toch alles goed. Do leden van de zwemvereeniging „liet IJ", te Amsterdam, die de pan tomime uitvoerden, oogstten veel ge lach. Het was een koddige geschiedenis, die zich o.p de schuit afspeeldeeen roov ergeschiedenis, gelardeerd met minnekoozerijtjes en aan 't slot een algemeene >n 't water valling. D.ï leden van „Het Y" wisten hun rollen op grappige wijze te volbren gen Verschoidene malen werd er harte- lij k gelachen. Hiermede was het Middagfeest ten einde. HET MUZIEKFESTIVAL OP DE GROOTE MARKT is ook uitstekend geslaagd een groo te menigte was daar voortdurend ver zameld om te genieten van den zang eu de instrumentale muziek, die de verschillende zangvereenigingen cn muziekkorpsen afwisselend ten ge- hoore brachten; vooral 's avonds ston den vele menschen om de .electrisch verlichte muziektent geschaard, en voo" Brinkmann en de Kroon bïeef schier geen tafeltje onbezetliet stadhuis was op de bekende eenvou dige, doch stijl- en smaakvolle wijze met lichtende gaspitjes versierd. Niet minder dan 14 verschillende moziekvereenigingen waarvan slechts één niet uit Haarlem, staken achter eenvolgens van wal. Wel toevallig is het dat juist die ééne, de mannen- zang ver eeniging Caecilia uit Bever- Wijk, ging strijken met den eersten prijs, 100, toegekend door de Veree niging Koninginnedagden tweeden prijs f 50 verkreeg de muziekvereeni- giug Post-Harmonie. den derden prijs £25 de Christelijke Zangvereeniging Soli Deo Gloria. Het wandelend muziekkorps trok de beele stad door. omstuwd door een jolige, dansende en springende me nigte. Alles ging in de beste orde. Alleen dreigde om tien uur de orde in de Groote Houtstraat verstoord te wor den, toen een clubje socialistische liederen zong. Dat viel niet. in den smaak bij de feestvierders, die een dreigende hou ding aannamen. Gelukkig wisten ee- nige verstandige lieden de menschen te kalmeeren. IN DE BRON werd een concert gegeven door de muziekvereeiiigingen Harmonie en St. Caeciliain de pauze gaf het ge mengd koor Onder Ons eenige tang nummers ten beste; verwonderlijk was het. dat het ook hier zoo vol was. Het is haast onbegrijpelijk, waar de menschen vandaan komen. De omme gangen, met muziek voorop, deden dei, ken aan dien goeden ouden tijd, toe er nog een Oud-Haorlemsch marktplein in den tuin van de Bron stond. Afwisselend speelden de Har monie en Caecilia de populaire wijs jes vielen zeer in den smaak. Het concert werd gevolgd door een geanimeerd bal. HET AVONDFEEST. Met het avondfeest was het wel het allerongelukkigst We vertelden al van den hevigen wind en de regenvlagen. Deze weersomstandigheden brach ten telkens het program in de wax. De storm verhinderde de illumina tie van de groote tribune, waar an ders 500 lampions zouden gebrand hebben; de storm direef de muziektent weg en brak de electrische geleiding af; de storm blies vele vaartuigen" van de gondelvaaxt uit den koers, dat ze vastraakten; de storm joeg het pro jectiescherm van de bioscoop de lucht in onder de vertooning van een num mer; de storm deed een stuk vuur werk een verkeerde richting nemen, waardoor het in de kist terecht kwam waarin hot mooie slotstuk geborgen was, en deed dit jammerlijk verbran den, zondar dat iemand er iets aan had; de storm... „Met zooveel tegenspoeden", ge tuigde de heer Binger mistroostig, „hebben we nog nooit te kampen ge had." En de heer Binger kon 't weten: die heeft al wat feestjaren achter den rug. Evenwel, tusschen de buien door viel er nog het een en ander te genie ten. Dan roes de maanschijf boven de wolken-gevaarten uit en het zilver gevloei beglinsterde het onrustig ge jacht van 't water beneden. De Schalk wij kerweg rees mot zijn sil houet van zwart hoornwerk en de dui zenden even verlichte menschen langs den oever tegen den bleek-lichten achtergrond. Haarlemsch Muziekkorps zette ste vig de Volksliederen-mUziek in de avondlucht. Die kwarn goed tot haar recht, be ter dan de zangnummers van Haar lem's Zanggenot, D.I.N.D.U.A. en Caecilia. De wind hield onbarmhartig huis onder de klankitrillingen. Ze wei-den verwaaid en stoven uiteen, tot het een wonderlijke massa snor ge luiden werd. Caecilia kwam er nog het best af. Nu werd het tijd voor de verlichte gondelvaart. DE VERLICHTE GONDELVAART. 's Avonds tegen acht uur was "t aan 't Noorder-Spaarne weer veel drukte en beweging. De bootjes en booten, die aan de gondelvaart zouden deel nemen, ontstaken hun lichten, 't Ging niet gemakkelijk, want door den fei len wind woeien vele lampions in brand en konden de teere vlammetjes in de vetpotjes den stirij'd om t be staan niet lang volhouden. Toen alles tegen negen uur „zoo goed en zoo kwaad als T ging" in vol le gloria stond te branden, was het een aardig gezicht. De vele oranje- lampions teekenden zich sterk af te gen 't zwart der regenluchten en weerkaatsten met veel kleureffect in "t zacht golvende water. Er waren aardig versierde booten, 't Aantal deelnemende vaartuigen was niet groot, maar wat er was, was ook goed. Wanneer we op enkele booten in 't bijzonder de aandacht vestigen, is dit niet, om de andere onze waardee ring te onthouden. Aardig geslaagd was de verlichting van t zeilbootje van den heer Hin. Een eenvoudige maar natuurlijke ver siering en daarom zoo wel geslaagd. Langs mast en zeil-randen waren kleur-rijke lampions gehangen, zoo dat alle lijnen van t scheepje door de lampions geteekend werden. De zangvereeniging „God is mijn lied" had ook veel werk van de versle ring en verlichting gemaakt Ook de verlichting der kleine motor bootjes was aardig, vooral die van de molen. De bootjes van *t Spaarne wedijver den ook in eenvoudige, maar toch smaakvolle verlichting. Om negen uur werd afgevaren. Voorop Weer de Bus-boot met het mu ziekkorps. *t Was zeer jammer, dat de wind en de regen met de teere ver lichtingsmiddelen een wreed spel dreef. Gedurende den tocht woeien vele lampions in brand en woeien an dere lichtjes uit. Daardoor werd aan 't mooie geheel veel afbreuk gedaan. Langs den geheelen Spaarne-oever stond 't evenals 's middags weer zv/art van de kijklustigen. 't Waren er duizendenl Evenals des middags namen er nog geen twintig vaartuigen aan den tocht deel. En toch wasren er ruim 40 inschrijvingen. De grootste helft der deelnemers trok zich terug. In het maanlichte oogenblik, toen de stoet bet terrein voor het Water feest naderde, leverde de booten en bootjes een ftraaien aanblik. Velerlei gekleur van licht dreef er op het wa ter rond en droomde na in den war terspi egel. Lampions gaven teer licht en vet potjes kleurde daar aardig tusschen. De groote boot van Zang en Vriend schap lag in den helderen schijn van acetyleen-licht. Dit laatste maakte nog een oogenblik brand, toen de schuit aan den grond gevaren en met 8leepbooten was vlotgetrokken. Ge lukkig werd spoedig dit ongeval ver holpen. Nadat do vaartuigjes zich zoo goed als dat kon hadden vastgelegd, zou de bioscoopvoorstelling beginnen. Midden in het tweede nummer, raak te een der kanten van bet scherm los, dat op een schuit was uitgespannen en trok een mast, waar het aan beves tigd was, omver. De bioscoopvoorstel ling kan toen geen voortgang meer hebben. Dies ging men aan het vuurwerk afsteken. Dit ging aanvankelijk goed. De luchtslangen schoten hun vuur door de lucht, de zwermpotten knal den en poeften, brillant-zonnen maak ten daglicht in het donker, vuurpij len floten over de hoofden der men schen... tot plots een stuk brandend vuurwerk in de kist schoot waar het slotstuk geborgen werd. Een hevige vuurmassa plofte op en in eenige oo- genblikken tijd was het fraaiste stuk verbrand. Dat was de laatste tegenslag van den avond! Ket slotstuk bestond uit een portret der Koningin in een stralenkrans van briljantvuur, geflankeerd door twee Chineesche palmboomen. Het stuk had een voorfront van 12 M. Helaas, bet mocht niet zoo zijn I 't Was 12 uur, toen de menigte van het feestterrein huiswaarts toog. Er. het regende I DE PRIJSUITDEELING. Na afloop van 't vuurwerk begaven velen zich naar de bovenzalen van De Kroon, waar de prijsuitdeeling plaats had. In de aid. zolderschuiten verkreeg de letterlievende vereeniging Cremer het eere-diploma met zilveren medail le, de zangvereeniging „God is mijn Lied de bronzen medaille. Van de stoomvaartuigen werd dat van de vereeniging „Zong en Vriend schap" bekroond met de zilveren me daille. In de afd. motoubooten werd een eere-diploma met zilveren medaille toegekend aan den heer J. W. A. Beijnes, aan de heeren A. Hartog en Van der List elk een bronzen. In de afd. zeilvaartuigen verkreeg de heer R. A. M. Grippeling de zil veren medaille, de heer Rego Veth een bronzen. In de afd. roeivaartuigen werd een eere-diploma met zilveren medaille toegekend aan den heer W. H. C. Haeseker, een zilveren medaille aan de heeren H. Vermeulen en J. Evelijn. een bronzen medaille aan de heeren J. van Marten en P. van Bork, allen leden van de Roel- en zeilvereeniging 't Spaarne. Zeker tot half drie werd ln de Kroon nog gedanst en muziek ge maakt. KIESRECHTDEMONSTRATIE. Door bet kiesrecht-comité alhier wordt verspreid een oproep tan het Partijbestuur der S. D. A. P. tot deel neming aan de kiesrechtdemonstira- tic, deze maand te 's-Gravenbage te houden. De demonstratie zal bestaan uit een openlucht-meeting, benevens uit een optocht met muziek en banieren. Als sprekers worden genoemd de heeren Duys, Henri Polak, Troelstra, Spiekman, Oudegeest, Van Kol en Mevr. Roland Holst. ORGELBESPELING in de Groot©- of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 2 Sept., des nam. van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Propramma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Adagio, M. Brosig. 3. Sonate, Th. Salomé. a. Andante, Allegro moluto. b. Andante. c. Allegro con moto. 4 Canzonette, J. Rheixiberger. 5. Traumerei, R. Schumann. KANTONGERECHT. Heden werden de navolgend© uit- spraken gedaan T. M., te Haarlem, J. L., te Zand- voexrt, en M. D., te Beverwijk, over treding Leerplichtwet, 5 boet© of vijf dager hechtenis, 5 boete or drie da- gen hechtenis. J H. C., t© Haarlem, overtreding IJkwet, twee maal 0.50 boet© of twee maal een dag hecht. A. J-, te Velsen, m dronkenschap de or te verstoren, 15 boete of vijf dagen hechtenis. H. V., te Velsen, P. S. V., te Wijk aau Zee en Duin, ©n A. J. B., t© Bloe- mendaal, loopen op verboden grond, 3 boet© of drie dagen hechtenis, 6 boete of drie dagen hechtenis, en 1 boet© of een dag hechtenis. J. A. T., te Haarlem, en 5 anderen, ot ertreding Politie Verordening Haar lem 3 boete of twe© dagen hechte nis 2 boet© of een dag hechtenis, 1 boete of een dag hechtenis, en 0.50 boet© of een dag hechtenis. p M.f te Beverwijk, en drie ande ren, overtreding Motorverordening Wijk aan Ze© en Dum, f 1 boete of 1 dag hecht. j. K., te Velsen, en G. W. S., ie Bloemendaal, overtreding Politiever ordening Velsen, No. 1 1 boete of ccn dag hechtenis, No. 2 vrijgespro ken. J. H. en W. H., te Haarlem, over treding Algemeene Politieverordening Heemstede, 1 boet© boete of 1 dag hechtenis. D G. en II. B., te Amsterdam, en J. D., te Haarlemmerliede. overtre ding Politie Verordening Haarlem merliede en Spaarnwoude, No. 1 en 2 f 1 boete of een dag hechtenis, No. 3 f 2 boete of 1 dag hecht. P K., en W. M., te Velsen, over treding Provinciaal Reglement, 2 boete of 1 dag hecht. IJ D., te Velsen, loopen op den spoorweg, 1 boet© of twee dagen hechtenis. C. C. F. D., te Velsen, en 9 ande ren, rijden zonder licht, 1 boete of 1 dag hecht. Voorts werden er nog 32 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot drie dagen hechtenis, met een jaar opzending naar eene Rijkswerkinrichting, drie weken hech tenis, veertien dagen hechtenis, zeven dagen hechtenis, drie dagen hechte- n.a, 10 boete of drie dagen hechtenis, 7 boete of drie dagen liechtenis, 5 boet© of drie dagen hechtenis, 3 boe te of drie dagen hechtenis, en 2 boe- t3 o! twe© dagen hecht. (Zi© verder Stadsnieuws onder laat ste berichten.- Uit de Omstreken SCHOTEN. Ko nin ginneda g. Dinsdagmorgen om half acht kwa men de kinderen met hun ouders op het Pretoriapiein samen, om in op tocht en met muziek naar de versier de boot te marcheeren, die aan den steiger van de Werf „Conrad" lag. De tocht ging naar Zaandam, waar men aan wal ging, om naar een speeltuin te wandeLem Hier werden verschillende spelletjes gedaan, waar voor eenige prijzen beschikbaar wa ren. Ook werden ververschingen u't- gedeeld. Vervolgens ging men weer aan boord, om op de schoone Zaan nog wat rond te varen, waarna de terug tocht werd aanvaard. Precies half acht meerde de boot weer aan den steiger. Elk was tevreden en voldaan, ook over do uitstekende regeling. Al gemeen werd de wensch geuit nog eens zoo'n boottocht te houden. Als dan 't weer nog wat meewerkt, dan zal het succes nog grooter zijn. In het kwartier verzamelde om half drie de heer Stend op het Soenda- plein zijn muziekkorps. Er werd dik wijls onder hevige stortregens con cert gegeven, 't Programma was Wilhelmus, Souvenir de Leeuwarden, Entre nous, Wals, Le Croise, And. I en II, Le Vestival, Marsch, Doux Avoux, Wals, Volkliederen. Het concert op het Pretoriapiein kon om een ernstige zieke niet door gaan, daarom werd het programma op het pleintje voor de Reitssüaat nogmaals gegeven. Een woord van dank aan den lieer Stend en zijn mu- z.kanten is verdiend. Schoten heeft dit jaar dus rustig feest gevierd. Men geve zich dus spoe dig als lid op. SPAARNDAM, Do afdeel'ng Spaarndam van de Nederlandsche Staatspensioen-partij hield Zaterdagavond een ledenverga dering in Café Telescoop. Besloten werd met algemeene stemmen, om steun te verleenen aan den Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden voor zijn actie in zake wettelijke rege ling van sluRing van kantoren eu winkels. HAARLEMMERMEER. Toon nog het grootst gedeelte dof bevolking te Haarlemmermeer Maan dagmorgen in diepe rust lag, waren reeds tal van landbouwers en veld ar beiders, begunstigd door het maan licht, bezig aan don veldarbeid. Eer de dageraad aanbrak, was reeds me nig voer erwnten binnengehaald. Jam mer, dat de arbeid ten gevolge van den regen weer spoedig gestaakt moest worden. Gereformeerde Kerk. Beroepen te Vijfhuizen de heer A. Thiol©, candidaat te Vrijhoeve-Ca pe] le. BEVERWIJK. Ons Konlnginnefeest slaagde on danks het minder gunstige weder op een enkel nummer na, zeer wel. De kinderen zongen aardig voor '1 Raadhuis, de ringstekerij voor fiets rijders gaf algemeen voldoening, ter wijl ook de ringrijderij met pauird en rijtuig, alsmede de gymnastiekuitvoe- ring, alles op de Breestraat, een ech te feeststemming brachten en onder hielden. Niet weinig werkte ook hier toe mede de kranige dilettantenclub of „Harmoniekapel zonder Steun". Het feestnummer voor den avond liep helaas op niet© uit De Internati onale Bioscoop-Mij. zou eene voorstel ling geven op het land vóór Akeren- dam van half negen tot half elf. Doch de duizenden, die regen en windvla gen trotseerden zagen het doek wit, hoe lang zij ook wachtten, net geluk te de Bioscoop-Mij. niet om ook maar één beeld op het doek te brengen. Geen wonder dat men onvoldaan en mopperend huiswaarts keerde of de teleurstelling omzette In een vroolijk „Oranje Boven!" VELSEN. Brutale inbraak. Een brutale Inbraak heeft Dinsdag middag plaats gehad op de tuinderii „Rozenstein", nabij Velsen. Terwijl de huishoudster naar de Koningiunc- feesten te Velsen was en de bewoner met zijn zoon en personeel in den tuin achter he; huis werkzaam wa ren, is men van ter zijde binnenge drongen en heeft uit een bedstede eon tremme "1 weggenomen, waarin ook hei geldkistje met ƒ95 van de huis houdster, papieren en sieraden van den bewoner. Na den trommel open gebroken t© hebben, heeft men zich meester gemaakt van het kistje en een gouden ring. De inbrekers voel den zich blijkbaar niet op hun gemak, daar andere voor d© hand liggenda sieraden en op andere plaatsen gebor gen geld van den bewoner onaange- roeru bleven liet ledige kistje is la ter in een beek stuk getrapt terug gevonden. De politie was spoedig ter plaats». De mogelijkheid is niet buitengeslo ten, dat twe© orgeldraaiers, die on langs een nacht hun orgel in da schuur hebben mogen bergen en Dins dagmiddag de huishoudster ontmoet ten, aan deze inbraak niet vreemd ziju.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1