Winkeljuffrouw-Leerling KEIJSER'S Schoenenmagazijn. Gevraagd en aangeboden Gevraagd Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET fLONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 8 Sept. 1909. hoogste barometerstand 769.6 m.M. fe St. Mathieu (Westkust van Frank rijk); laagste 749.7 m.M. te Seydin- Jüord. Verwachting tot den avond van September: Wind: zwakke, veranderlijke wind. Gesteldheid van de lucht: licht be- Srolkt, droog weer. Temperatuur: warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. uur 769 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. Xhermometerstand te Haarlem. Vrijdag I September Hoogste gisteren 9 uur F. 60 Laagste hedennacht F. 49 Hoogste heden tot 19 uur F. 68 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel 32 Lange Voorstraat ONDERSCHEIDINGEN. (Vervolg). Benoemd zijn tot commandeur In de orde van OranjeNassau Mr. P. Hennequin, oud-voorzitter 'Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt Zeeland, te 'Aardenburg. Tot officier In de orde van Oranje- Kossau G Mesdag, agent Nederlandsche ÏJank te Groningen. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-N assau H Volders, warmoezier te 'e-Gra- Venhaae n W. Coopman, voorzitter kleermakêr- Vakschool te Arnhem. F. Claessens, directeur der aarde werkfabriek „De Sphinx" te Maas tricht II. Eras, wollensto ff en fabrikant te Tilburg. B C. E. Zwart, directeur Ameter- iflamsche Boek- en Steendrukkerij, voorheen Ellerman en Co., Amster dam. N. Brouwer, voorzitter tentoonstel ling huisindustrie te Amsterdam. J. Ament, zuivelconsulent in Lim burg te Roermond. W Ouwehand, materleeL-inspecteur der Noord- en Zuid-Hollandsche Red ding-Mij. te Amsterdam. F. Hombach, voorzitter provinciale fegelingscommissie paardenfokkerij in Zeeland, te Hulst. G. Hasselman. secretaris Neder landsche Maatschappij tot bevorde ring Vlasindustrie. 's-Gravenhage. II. Roes. kapelaan-adviseur Boe renbond te Deurne. J Boei', voorzitter Veenkolonisten B cere rib oud te Vaendam. J ten Houten, voorzitter afdeellng Winterswijk Geldersche Overijselscho Mij van Landbouw te Winterswijk. Jhr. W. Prins, algemeen penning meester idem te Velp. L Bruyelle, voorzitter hoofdcomitó tentoonstelling „Stad Tilburg" te Til burg. H van den Muysonbergh, le secre taris „Stad Tilburg", te Tilburg. A. Lievegoed. 's-Hertogenbosch. Benoemd tot ridder in de orde van ileo Nederlandschen I.eeuw Mr. A. Andree Wiltens, raadsheer Hooggerechtshof Ned.-Indië. Mr J Loudon, gepens. Oosi-Ind. hoofdambtenaar, laatstelijk president Raad van Justitie te Batavia. F Overduyn, resident van Bantam. G de Bruyn Kops, Oost-Indisch hoofdambtenaar met verlof, laatste lijk resident van Bali en Lombok. N H. van Maren, hoofdinspecteur, chef van dienst in- en uitvoerrechten in Ned.-IndiS. J. Heyning, Oost-Indisch hoofdamb tenaar met verlof, laatstelijk hoofd ingenieur le klasse bij den water staat in Ned.-Indië. C. Weys, gepens Oost-Ind. hoofd ambtenaar, laatstelijk hoofdingenieur 2de klasse bij den waterstaat in Ne- derl.-Indié. Th. Stelnmetz. voorzitter Comité van bestuur Nel.-Indische -Spoorweg maatschappij te Samarang. Dr. R. VYyckerheld Bisdom, gene- raai-majoor, chef geneeskundige dienst Ned.-Indië. C Schuckink Kool, gepens. dirigee- 1-end officier gezondheid 1ste klasse Ned.-Ind. leger. C. van Drimmelen. agent-generaal voor immigratie in Suriname, lid van den raad bestuur dier kolonie. B. Schuylenburg, chef afdeeling pensioenen bij het departement van Koloniën. T de Tourion Bruyns, voorzitter keuringscommissie voor het departe ment van Koloniën te Amsterdam. Benoemd tot broeder in de orde van den Nederl. Leeuw P. Schreuders, teekenaar le klasse bij den topographischen dienst in Nederl.-Indië. J. de Corte, opziener le klasse bij Münwezen in Nederl.-Indië. C Verdier, opziener boschwezen In Ned.-Indië. Tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau Dr. R. Verbeek, laatstelijk hoofd ingenieur mijnwezen Ned.-Indië, J. Viehoff, administrateur bij het departement van Koloniën. Bevorderd tot officier Oranje Nas sau: P. de Rood e la Faille, inspecteur agrarische zaken in Ned.-Indië; G. Engelherts, luit.-kolonel der ar tillerie Indisch leger; Benoemd tot officier Oranje Nas sau: Jhr. mr. A'. de Graaff, tijdelijk waarnemend gouveraementsseoreta- ris in Indië; mr. W. Boekhoudt, lid Raad van Justitie te Batavia; J. Brondgee-st, laatstelijk president Weeskamer te Soerabaja; H. Hultman, nataris te Soerakarta; H. Roll, laatstelijk directeur oplei dingsschool inlandsche artsen te Weltevreden; D. Vooren, laatstelijk inspecteur in- landsch onderwijs vijfde afdeellng te Amboina; C. Penning .inspecteur burgerlijken veeartsenijkundigen dienst Ned.-In dië; J. Benjamin, hoofdagent Koloniale Bank te Soerabaja; J. van Oosterzee, koopman te Ba tavia; H. Rosenthal, koopman te Batavia; J. Hummel, administrateur der Ja- va-China-Japanlijn; dr. J. van Breda de Haan, afdee- lingschef bij het landbouwdeparte- raent te Buitenzorg; dr. W. Tromp de Haas, super-in- tendent respectievelijk van de gouver- nements-guttapercha-onderneming te Tjipetir en van de gouvemements- caoutcbouc-onderneming te Langaa. Jhr. H. van der Wijck, directeur verschillende cultuurmaatschappijen; Th. Ellis, lid Koloniale Staten te Suriname; A. Gooszen, lnfanterie-kapitein N.- Ind. leger; J. Crena Uiterwijk, kapitein com- mandant der troepen in Suriname, tijdelijk chef bouwdepartement al daar; R. Posthumus Meijes, oud-luitenant ter zee le kl.; tot ridder Oranje-Nassau: Mevrouw A. Weber geb. Van Bos- se te Eerbeek; J. te Kolsté, openb. onderw. te Koe- taradja; A. Scheuer, lid landraad te Koeta- radja; H. Burkunk, Oost-Iud. ambtenaar met verlof, laatstelijk waterstaatsar chitect bij B. O. W. Ned.-Indië; W. Wintgens, Oost-Ind. ambtenaar met verlof, laatstelijk waarnemend adjunct-inspecteur scheepvaart Ned.- Indië; J. Hondius van Herwerden, gezag hebber gouvern. marine Ned.-Indië; A. E ij ken, O.-l. ambt. met verlof, laatstelijk controleur B. B. Java en Madoera; B. Maurits, O.I. ambt. mot varlof, laatstelijk commies residentiekantoor Djokjakarta; F. Dessauvagie, administrateur de pot leermiddelen teBa tavia; Lira A Pat, luitenant Chineezen te Muntok; C. Leidelmeijer, ambt. -4e klasse uitvoerrechten enz. te Langsa; H. Dahmen, conlrolechef Staats spoorwegen op Java; A. Nitzschke, stationschef op Java; J. 1-lalfhide, distrlctsgeneesheer in Suriname; M. Langsbevg, kantonrech ter te Curac-ao; J.,Roskes, tweede secretaris Nederl. Zendingsgenootschap te Rotterdam; ds. H. Dijkstra, te Smilde, voorz. deputaten der generale Synode voor de Zending der Gereformeerde Ker ken in Nederland; ds. II. ten Kate te Sliedrecht, voorz. Voreeniging Evangelisatie onder Mi litairen in Ned.-Indië; G. A. de Koning, hoofdcommies de partement van koloniën; C. van Kakum, infanterle-kapitein, directeur der kader school enz. te Tjimahi; J. van Hecht Muntingh Napjus, in fanterle-kapitein, civiel gezaghebber te West-Goa; W. Rozendaal, infanterie-kapltein, gewezen civiel-gezaghebber te Boven- Doeaon; G. Versteeg, officier van gezond heid 2e klasse Ned.-Indië; P Kaniesse, onder-luitenant infan terie, civiel gezaghebber Celebes. GEBOORTE EN STERFTE. Aan een statistiek der geboorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in Nederland c-ver Juli 1909, is ontleend Aantal inwoners op 1 Juni 1909 5.357,394, levend geborenen 13.792 of 27.72 op de 1000 inwoners per jaar overleden zonder levenloos aangege- venen 5336; aantal overledenen zon der levenloos aangegevenen op 1000 inwoners per jaar 10.68. Overleden op den leeftijd van min der dan een jaar 1147, 1—4 jaren 457, 5—13 jaren 193, 14—19 jaren 145, 20— 29 jaren 306, 3039 jaren 264, 4049 jaren 330, 5064 jaren 758, 6579 ja ren 2324, 80 jaren en daarboven 499, onbekend 5. Gemengd Nieuws DE STRIJD TEGEN DEN ALCOHOL. In den Amerikaanschen staat Alaba ma, waar reeds een verbod op ver koop van alcoholische dranken be stond, heeft het wetgevend lichaam zich genoodzaakt gezien verschillende maatregelen te treffen, ten einde ver dere ontduiking te beletten. Voortaan zal het verboden zijn om alcoholische dranken op te leggen, te vervoeren of te verkoopen; Is het ver bruik behalve in eigen woning of in die van een vriend eveneens verbo den, terwijl ook geen reclame mag mag woirden gemaakt voor zulke dranken, behalve in de nieuwsbla den. Wanneer iemand in dien staat aan een ander drank verstrekt, tengevol ge waarvan deze beschonken wordt, en in dien toestand een derde ver wondt, is deze gerechtigd een eisch tot schadevergoeding in te stellen te gen den schenker. Reeds werd een ingezetene, in wiens woning een flesch whiskey was aangetroffen, in hechtenis gesteld, en een neger, die twee vaatjes bier langs de straat vervoerde, onderging het zelfde lot. Zij, die zich nog In het bezit van sterken drank bevonden, kunnen zich dus slechts voor gevangenschap vrij waren, door de smokkelwaar weg te werpen. DE VAKVEREENIGINGEN IN ENGELAND. De agenda voor het Trade Union Congres, dat den 6en September a.s. en de vijf volgende dagen te Ipswich zal worden gehouden, is nu openbaair gemaakt. Onder de voorstellen is er een van de vereeniging van Londensche glas blazers, waarbij het congres verzocht wordt zijne afkeuring te kennen te geven van eiken middellijken of rechtstireekschen dwang op de arbei dende klassen, om deel uit te maken van het territoriale leger, en van de bepaling, waardoor het mogelijk wordt gemaakt, dat deze troepen wer den gebezigd om arbeidsgeschillen te onderdrukken. Een ander worstel bevat een pro test tegen eventueele doorvoering van den militairen dienstplicht. Verder is er een voorstel ingeko men, waarbij de iregeering wordt aan gezocht om een minister van arbeid als lid van het kabinet te benoemen, tot wiens ressort alles wat op den ar beid betrekking heeft zou behooren. HARTEWENSCHEN VAN EEN AU TOMOBILIST. L'Accessoire de l'Automobile geeft een lijst van alle hartewenschen, die de automobilist door uitvinders en genieën zou willen zien vervuld. Als daar zijn: Een band, die niet leegloopt; een wagen die geen leven maakt; een taxa meter, die het juiste getal aangeeft; een middel om den chauffeur te kun nen missen; straten zonder kullen en hobbelingen; goedkoope benzine en olie, een accumulator, die niet ont laadt; een agent te fiets, die geen au to's opschrijft; een zomerhuisje, dat niet aan een stoffige straat ligt; een glasruit, waar men ook bij regen doorheen kan kijken; een hond, die zich niet laat overrijden; een patent, waarvan de prioriteit niet bestreden wordt; een blad, dat de automobiel ongelukken niet aandikt; calcium- carbid, die ruikt naar bloemengeur; een wielrijder, die niet denkt sneller te rijden dan zijn vriend; een automo bielfabrikant, die bekent, dat zijn za ken slecht gaan; een signaalhoorn, die een aangenaam geluld voort- brengt en de voetgangers niet Irri teert; een rechter, die er geen zin in heeft, chauffeurs wegens te snel rij den te veroardeelen; een man, of een vrouw, dlo bijna overreden wordt en die toegeeft, dat het eigen schuld zou geweest zijn; een phonograaf, die al le woorden getrouw weergeeft, die ie mand uitgestooten heeft, die zeer veel haast had, en plotseling een panne krijgt; een elikbord, waardoor de voorbijgangers voor vuil worden be waard blijven; een wielrijder, die ver rukt Is buiten een automobiel in volle vaart te ontmoeten; een onfeilbaar middel om ingeslapen koetsiers te wekken; een middel, om met den be stuurder van een auto-taxi te praten, zonder genoodzaakt te zijn het hoofd uit het raampje te steken. HET NEGENDE ZIONISTEN CONGRES. Het negende Zionistencongres, dal met het oog op de verrassende gebeur tenissen in Turkije, zoolang mogelijk is verschoven, ten einde de gunstige wending der situatie te volkoraener te kunnen overzien, zal gehouden worden te Hamburg, van Zondag 26 tot Vrijdag 31 December van dit jaar. EEN CULLINAN-GESCIIIEDENIS. De Londensche correspondent van het „Berl. Tageblatt" weet van een merkwaardigs Cullinan-episode te verhalen. Hij put zijn mededeelingen uit de „Transvaal Leader", welk blad echter ook de juistho'd van het ver haal niet voor zijn rekening neemt. Men zal zich herinneren, dat de Cullinan ongeveer 4 jaren geleden ln de Premier-mijn gevonden werd. Nu zou deze kolossale diamant nog slechts een deel zijn geweest van den steen, die inderdaad gevonden werd. Er moet nog een stuk voorhanden zijn dat 4323 karaat weegt, 10 duim om vang en 3 1/2 duim in doorsnede heeft. Dit fraaiere en grootere deel van den steen werd door Inboorlingen ontdekt en wordt, zooals het verhaal luidt, in een schuilhoek in een der versterkte plaatsen van Zoutpansberg bewaard. Verscheidene bekende Hollanders in dh deel van het land kregen kennis van de vondst, ontdekten de bewaar plaats, en knoopten onderhandelin gen aan over de teruggave van den steon. Het inlandsche opperhoofd, aan wien de steen oorspronkelijk was toevertrouwd, is thans naar Pretoria gegaan, en heeft den steen daar aan don rechtmatigcn bezitter overhan digd, tegen betaling van 1000 pond sterling en de belofte, dat hij niet wegens ougeoorloofden diamantkoop zal worden vervolgd. De onderhandelingen zouden zijn gevoerd door een Hoilandsch spre kend Transvaler, die daarvoor een aanzienlijk bedrag zou hebben ont vangen. Noch op de Londensche bureaux van de Premiermijn echter, noch op de groote diamantmarkt van Hatton Garde, is iets van deze wel wat fan tastisch klinkende vondst bekend. Goesseff, de naar Siberië verban nen secretaris van Leo Tolstoi, heeft vódr zijn vertrek nog verlof gehad op Jasnaja Poljana zijn zaken in orde te brengen. Ilij mocht een kwartier met Tolstoi's dochter en een kwartier met de heeren Makowetski en Schmidt, die hem in zijn werk opvolgen, spre ken. Den dichter zelf mocht hij niet anders ontmoeten dan voor eene be groeting. Het afscheid was zeer tref fend. In de pers wordt algemeen ge wezen op do ongerijmdheid, Goesseff ta straffen wegens verspreiding van Tolstoi's geschriften en den schrijver zelf ongemoeid te laten. Er is sprake van. een interpellatie in de Doerna. Laatste Berichten Mishandeling. Gister is in 't gerechtsgebouw in structie gehouden in de zaak van de mishandeling van den heer Leupen. De heer Leupen zal nog eenlge we ken in 't Diaconessenhuis verpleegd moeten worden. MAATREGELEN TEGEN CHOLERA- GEVAAR. We hebben ons dezer dagen tot het Gemeentebestuur gewend met het ver zoek de maatregelen te mogen publi- ceeren, welke van Gemeentewege wer den genomen tegen mogelijk choleira- gevaar in de Gemeente. Ons is verzocht vooralsnog geen meedeeling daarvan te doen, daar men publiciteit in dit geval voorbarig en noodeloo8 achtte. In het Gouvernementsgebouw kwa men hedenmiddag te één uur de voor zitters van de Gezondheidscommissies en de Inspecteurs van de Volksge zondheid samen om maatregelen te beramen tegen chol era-ge vaair in de provincie Noord-Holland. Deze vergadering was niet voor de pers toegankelijk. Te water. Gistermiddag duwde een 12-jarig meisje een kinderwagen, waarin een jong kindje gezeten was, bij ongeluk in den Heerensingel. De moeder, dat ziende, sprong te water, maar kon haar kindje niet redden. Op haar hulpgeroep kwamen eenige personen toeschieten die na veel moeite moe der en kind op het droge brachten. De kleine, die reeds bewusteloos was, werd bij een bewoner binnengedragen en kwam eerst bij nadat de gewone pogingen toegepast waren om drenke lingen bij te brengen. Een kwartier duurde dit; toen kwam het kind bij kennis en werd naar huis gebracht. Gev. Voor w er pen. Eon zilveren insigne, Spekstraat 1. Twee Fransche leerboeken, Ged. Oude Gracht 22. Een rozenkrans ln étui, Gasthuis laan 158. Een hondenhalsband, Jansweg 40. Een portemonnaie inh. eenige cen ten, Raamsingel 36. Een gouden manchetknoop, Rijp- straat 35. Een collyhond, Sophïasiraat 15 rd. Een witte zakdoek waarin geknoopt een zakmes, 2e Zuidpolderstr. 51. Een doublé armband. Zuidpolder straat 7. Een huissleutel, aan het politiebu reau- Aangifte is gedaan van het vermis sen van een handwagen, welke onbe heerd in de Groote Houtstraat stond. sport en Wedstrijden VOETBAL IN ROTTERDAM Hot gemeentebestuur heeft de op 't Schuttersveld te Rotterdam spelende vereeniging doen aangeven, dat met het oog op de heerschende chole ra en de daar geplaatste barakken, dit terrein voorloopig niet bespeeld mag worden. Het is te hopen, dat, wanneer op 26 September de compe titie-wedstrijden een aanvang nemen, deze maatregel zal worden opgeheven aangezien anders de Rotterdamsche vereenigingen alle wedstrijden uit moeten spelen, hetgeen ook voor den goeden gang der competitie niet wen- sehetijTf is. Telegrammen TER DOOD VEROORDEELD. SANTIAGO DE CHILI, 2 Septem ber. De vroegere kanselier der Duit- sche legatie Becker, schuldig ver klaard aan manslag, brandstichting, vervalsching van wissels, verval- sching in de rekeningen dor legatie en oplichterij, is ter dood veroordeeld. Stoomvaar tlignchten Het st. Billiton, van Amsterdam en Antwerpen naar Java via Londen, passeerde 2 Sept. Vlissingen. Het st. Hollandia, van Amsterdam naar Buenos Ayres, vertrok 2 Sept. v. Dover, Het st. Goentoor, van Java naar Rotterdam, vertrok 1 Sept. van Tan- ger. Het st. Nlas, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 Sept. te Port- Said. Het st. Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam- passeerde 2 Sept., voormiddags 5 uur, Dungeness. Het st. Banda, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 Sept. te Sa- bang. Het st. Prins Frederik Hendrik ar riveerde 2 Sept. van Paramaribo te Amsterdam. liet st. Nieuw-Arasterdam arriveer de 2 SepL van New-York te Rotter dam. Het st. Prinz Eitel Friedrich, van Rotterdam naar Japan, arriveerde 1 Sept. te Peuang. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 3 Sept. 1909, LABOUCtiERE OYENS Co. s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT: 2 1/2 Certific. N.W.S. 78 3/8, 3 1/2 Certifio. N.W.S. 93 1/4, Consols 87 3/4, Consols 87 3/4, Hope's 87 3/4, Russen 1909 94, Russen 1906 97 1/8. Z. AMERIK. STAATSFONDSEN: C. Peru 8 5/8, Pref. Peru 34. TABAKSAANDEELEN: Bindjey 102, Deli Mij. 445, Nieuwe Asahan 74 1/2, Rotterdam Deli 350, Senembah 392. PETROLEUM-AANDEELEN: Kon. Petr. 453, Moeara Enim 192 1/2, Su matra Palembang 166 3/4. MIJNAANDEELEN: Great Cobar 122 3/4. AMERIKAANSCHE MARKT. Atchi son Topeka 117, Denver 48, Erie 35 3/4, Kansas 481/4, 72 7/8, Missouri 42 7/8, Rock Island 39 3/16, Southern Rails 31, Union Pacific 201, Wabash 21, Steel 78 3/16, Carren 66 3/4, C. Ma rine's 6 7/8, 201/2. Marktnieuws HAARLEMMERMEER. Karwijzaad 15.2515.75 inclu sief. Rogge 5.506 per 75 Kilo. Wintergerst 55.50 per 65 kilo. Verder was niets aangevoerd. Al het overige staat nog op het land. burgerlijke slaaé HAARLEM. BEVALLEN Sept. 2. C. A. P. VanderBos- schaart, z., E. v. Koningsbruggen— Kockelkoren, d., J. G. Hagedoorn— Bierman, z., 3. A. E. ter WalKlein- hout, z., A. M. SprengersKolk, z., M. H. Balm—Gielen, s. OVERLEDEN Sept. 2. A. P. Tiesjema—Hamann, 74 j., SchotersingelJ. v. Oplool, 72 j., Scheepmakersdijk3. H. W. Jore, 22 j., Voorhelmplein. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. ONDERTROUWD: J. H. Zijp en II. R. Cos. GETROUWD: A. Kerkhoven en W. Snijder. BEVALLEN: J. C. van Bakelvan Geldorp z. HEEMSTEDE. Bevallen II. C. van der PolsVis ser, z., M. J. C. KramerGroen, z., J. KoningZweers, d. Overleden H. M. Roosen —v. d. Veldt, 80 j. Getrouwd Dr. J. W. Langelaan en S. A. Lueassen, W. P. Hulshoff Pol en M. E. Mooij, J. Kortekaas en W. v. d. Vlugt. Koloniën OVERSTROOMING OP JAVA. Een bericht meldt, dat in de residen tie Besoeki in het Zuidoostelijk deel van Java zware overstroomingen heb ben plaats gehad. Naar schatting kwamen hierbij 600 inlanders om het leven. Spoorwegbruggen werden door den stroom meegesleurd. De schade aan eigendommen en aan den oogst toegebracht, is zeer groot. De N. R. Ct. teekent hierbij aan Besoeki is de naam van de oostelijke ste residentie van Java. Daar dit ge west over het algemeen bergachtig is met eenige hooge toppen, kunnen overstroomingen daar wel verwacht worden. Het bevreemdt echter, dat zulk een lievige overstrooming in de ze maand, die nog behoort tot den drogen tijd welke in Oost-Java scherper optreedt en langer duurt voorkomt. Wij achten het dan ook niet onmogelijk, dat wij hier te doen heb ben met een overstrooming veroor zaakt door vulcanische werking, Het zeer algemeen gestelde tele gram verstrekt geen gegevens om te bepalen, welk gedeelte van de resi dentie Besoeki meer in het bijzonder zoo zwaar bezocht werd. Rechtszaken DOODSLAG. Het Arnhemsche gerechtshof ver oordeelde M. B.„ een met een woon wagen reizend koopman, wegens mis handeling met doodelijken afloop na een twist stak hij een herbergier te Kerkrade een mes in het hart tot 6 jaren gevangenisstraf. StoomvaartbericMen TRANSATLANTISCH ELUNEN. Het stoomschip Ternate, van Java naar Rotterdam, vertrok 2 Sept. van Djeddah. Het stoomschip Billiton, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 2 Sept. te Londen. Het stoomschip Zaandijk, van Bal- timore naar Rotterdam, passeerde 2 Sept., namiddags 5 uur, Scilly. Het stoomschip Zaanland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, arriveer de 2 Sept. te Montevideo. Het stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia vertrok 2 Sept. van Genua. Heden overleed na een langdu rig lijden mijn innig geliefde Echtgenoot en der Kinderen zorgdragende Vader JACOBÜS TAN MIERLO, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 45 jaren. Uit aller naam. Wed. J. VAN MIERLO- WUNHOUT.. Haarlem, 2 Sept. 1909. Krom 7. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, de Wed. Adriana Petmlla Tiesema- geb. HAMANN, in den ouderdom van bijna 75 jaar. P. H. v. d. E1JKHOFF en Echtgenoote, en Kinderen. Haarlem, 2 September 1909. Algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw VAN DER VEGTRIETBERG bedanken voor de belangstelling, bij de geboorte vatf hunnen Zoon ondervonden. Visites worden gaarne afgewacht Donderdag 9 September a.s. Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen innig gelief den Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, den Heer J0HAN JACOB WEBER, betuigen wij onzen innigen dank. Wed. J. J. WEBER— LIPPITS. MAX WEBER. 'Arnhem: A. M. WEBER— RAADSVELD. P. RAADSVELD. Haarlem, 2 September 1909. Dagmeisje gevraagd, van 15 tot 18 jaar, van 8 uur tot half 8. Loon ƒ1.75 per week. Mevr. VAN DE VEN, Leidschevaart No. 230. Taille-, Rokken- en Manteiwerksters kunnen geplaatst worden bij Art et Modes, Wilhelminastraat 59, beuo vens aank. Leerlingen ER BIEDT ZICH AAN ,door familie-omstandigheden een tweede- of kindermeisje, R K., v g. g. v.alleen bij Katholieken, ook bui ten Haarlem. Brieven onder No. 18666 Bur. Haarl. Dagblad. Een net Loopmeisje gevraagd Oosterstraat No. 23. Wed. J. C. GEHRELS, Overvo^n, vraagt een bekwame Platstrijkster en een bekwame Droogster. Flink Dagmeisje gevraagd, P. G., voor Maandag, 15— 17 jaar. Loon ƒ1.50, Gierstraat 85 be neden. Nette, flinke Werkmeisjes (ook jongens onder 14 jaar) ge vraagd. Hollandscbe Kruiden Praes Fabriek, Schoterweg 186. ais Noodhulp en voor vast, bekw. Keukenmeisjes, Dienslb. als Meid alleen en Dagmeisjes. AdresMej. MOSER, Kl. Houtstraat 91. Terstond gevraagd een aankomende Winkeljuffrouw, in een Dameshoe denwinkel. AdresKoningstraat 41. Met November gevraagd in een klein gezin een nette Dienstbode van goede getuigen voorzien. Te be vragen bij GEBR. VAN BREDERODE Boekhandel, Groote Markt. Mej. SLEBOS, Begijnehof 8, vraagt tegen 15 Sept. en 1 November 2nette Dienstmeisjes voor dag en nacht, Ln goede betrek kingen. DIENSTBODE gevraagd Adres Korte Spaarne 23. Er biedt zich aan tegen half November e^n Link buiten meisje, 24 jaar oud, liefst omsLroken Haarlem. Br. fr. aan J. TIENSTRA, p. a. Mevr. BUNDELS, Jac. v. Lan- nepkade 101, Amsterdam. net, flink meisje, niet beneden de 18 Jaar, van 7 1/2 tot 2 uur. Adres te ver nemen Bur. Ilaarl. Dagblad.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2