%root bezwaar, dat do eindpunten der ,over te dragen straat ook worden overgedragen. Wanneer doze gedeel ten behooran aan een onder, kan dat bezwaar opleveren. De hoer DE BREUK bestrijdt dit laatste. Kan da overdragende eige naar geen medewerking krijgen, dan kan men hem helpen door den ander door onteigening te dwingen tot over- dracht van de emdgc- ieelten. Het is de bedeeling, te waarschu wen dat geen plannen worden ge maakt, vóór de straten zijn overgeno men. En nu meen en B. on W., dat de in het verlengde liggende straten tegelijk behooren te worden overgedragen. Dat i« niets nieuws: het gebeurde reeds eerder, dat B. en W. aan dezen fiisch vasthielden. De heer LASSCHUIT is het eens piet het tweede deel van 't door dan heer De Breuk gesprokene; minder met het eerste. Het duurt zeer lang .vóór de zaak van do goedkeuring der plannen in orde ia. Men kan wel grijs ,»ijn vóór zooiets in orde te. De heer TJEENK WILLINK meent, dat dit een bezwaar te tegen het voor stel van B. en W., dat van een aan te leggen straat niet dadelijk het eind punt ia vast te stellen: Neemt men het voorstel van B. en W. aan, dan kan men nooit dergelijke later uit te brei den straten overnemen. Spreker is t daarom met den heer Modoo eens en stelt voor. het voorstel I03 te maken van de toelichting en het artikel zóo te wijzigen, dat de Raad te beslissen beeft of het uitzicht ©p uitvoering van het uitbreidings plan al dan niet vermindert De heer THIEL meent, dai dit amendement zoo niet behandeld kan worden, daar het voorstel van B. en W. is gewijzigd. Overigens kan die be slissing niet aan den Raad overgela ten worden. De uitvoering van het besluit Is immers overgelaten aan een ander College dan de Raad, nL aan B. en W. B. en W. kunnen wel voorstellen „overwegende, dat wij van oordeel zijn", maar nooit„overwegende, dat de Raad van oordeel is." 'De heer MODOO blijft tegen het .voorstel van B. en W. Wat zit er in vredesnaam achter dit voorstel Spr. meent, dat B. en W. niet rechtstreeks zeggen, wat zij meenen. (Gelach). Spreker verklaart, maar te zeggen, zooals hij t meent. Men maakt het nu voor de eigenaars onmogeLijk te bou wen, wanneer niet de heele straat kan overgedragen worden, in den zin als B. enW. wenschten. Spr. meent dat er maar één royale manier is, nl ver werping van het voorstel van B. en W. De heer VAN STYRUM acht het wel nobel van den heer Modoo zoo voor die arme eigenaars op te komen. Maar men zit hier in do eerste plaats om te vragen Wat is 't belang der Gemeente Bovendien, de aanvallen gaan niet tegen het thans voorgestel de maar tegen de in 1904 aangeno men bepalingen. Wil men dat veran deren, dan moet men voorstellen, dat besluit van 1904 in te trekken. Den heer TJEENK WILLINK was het ontgaan, dat het amendement- Van Styrum, althans wat daarvan is overgebleven, door B. en W. is over genomen. Spreker acht da redenee ring van den heer Thiel niet geheel juist. Spr. handhaaft zijn amende ment. Het amendement-Tjeenk Willink wordt verworpen met 11 stemmen vóór en 18 tegen. Vóór stemden de heeren De Braai, Tjeenk Willink, V. d. Berg, Seignette, Loomeijer, Welse- naar, Van da Kamp, Modoo, Visser, Thijssen en Lasschuit. Het door den heer Van Styrum ge amendeerde voorstel van. B. en W. wordt thans in stemming gebracht en aangenomen met 19 tegen 10 stem men. Tegen stemden de heeren De Braai, Tjeenk Willink, Seignette, Welsenaar, Van de Kamp, Winkler, .Visser. Thijssen, Lasschuit en Modoo. PUNT 8. De heer H. Ch. Ploeg, Gedempte Oude Gracht, heeft sinds jaren een contract tot afneming van duinwa ter der gemeente voor een minimum- verbruik van 100 kub. M .per jaar. Over het jaar 1901 is hem aangere kend een waterverbruik van 413 kub. M., nl. Ie kwartaal 24 kub. M., 2e kwartaal 24 kub. M., 3e kwartaal 29 kub. M., en 4e kwartaal S3o kub. M., en dat het groote waterverbruik ln het 4e kwartaal 1901 gevolg was Yan een lek in de leiding, toevallig ont dekt door een deskundige. Hij verzoekt daarom den Raad om hetgeen hij in den vorm van Surplus- geld over 1901 heeft betaald boven een bedrag van *10 cents per kub. wa ter te mogen terug ontvangen. B. en W. stellen voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar het niet weuscbelijk is voort te gaan met terugbetaling van water geld voor te Veel gebruikt water. Aldus wordt besloten- PUNT 9. De heer H. Dielemans alhier, ver zoekt teruggaaf van te veel betaald svatergeld wegens het ontstaan van oen lek. B. en W. adviseer en afwijzend, daar do gemeente niet verantwoorde lijk gesteld kan worden voor lekken in een binnenleiding, die niet door den dienst der waterleiding is aange legd. Wordt goedgekeurde PUNT 10. De brugwachters in dienst der ge meente; aangesteld op een aanstel ling voor doorloopend dag, nacht en Zondagsdienst, voor welken dienst zij bij een dienstverband van gemiddeld 80 uren per week, een loon van ƒ12 ontvangen, hetwelk na aftrek voor 1 fonds voor weduwen en weezen 11.59 blijft, verzoeken den Raad het loon der brugwachters, hetzij door een ver hooging in eens, of door verhooging langs periodieken weg, ln eenen voor hun gunstigen zin, te doen wijzigen. Daar deze materie bij de wijziging van bet Werkliedenreglement ter sprake komt. stellen B. en W. voor. thans afwijzend óp bet yerïoéE Jfl be schikken. Aldus wordt besloten. PUNT it De heeren Joh. de Breuk" én F. M. van Lijnden stellen thans den Raad voor in de plaats van het door den Raad niet aangenomen onderdeel van het onfcwerp-besluit, behoorende bij het voorstel van B. en W. te lezen het volgende: a. Stationsplein, Kruisweg, Kruis straat, Barteljori8Straat, Groote Markt, Groote Houtstraat, Plein, Dreef tot d9 grens der gemeente. In verband met dit voorstel trekt de heer De Breuk in het door hem te de zer zake gedaan voorstel. In de vergadering van 18 Augustus werd de lijn door de Smedestraat, Koningstraat en Gierstraat verwor pen. De H.D.S.M. verzoekt in een schrij ven aan den Raad om de lijnen door Gierstraat, Koningstraat en Smede straat bij wijze van proef voor den tijd van één Jaar toe te rta-an. Blijken de ingebrachte bezwaren gegrond, dan neemt do H. U. 8. M. op zich voor haar kcaten alle in de ge noemde straten gemaakte werken we der op te ruimen. Eveneens verzocht ad'ressante een dergelijke proefneming toe te staan om de voorgestelde lijnen langs Krocht en Zijlstraat en door de Fr Halsstraat, voor welke laatste lijnen de Raad van Administratie thans ook concessie verzoekt. De heer J. H. W. GrÖndomann en 20 andere neringdoenden, aanwonen- den en eigenaren van peroeelen in do Gierstraat, en de Koningstraat, hebben in een adres aan den Ge meenteraad verzocht, om terug te komen op het besluit van 18 Au gustus 1.1., niet in te gaan op het thans door de heeren De Breuk en Baron Van Lynden gedane voorstel, ori alleen het oude tracé van de paar dentram ter beschikking te stellen van de H. IJ. S., doch het daarheen tc leiden, dat het thans door de H. IJ. Spoor gedane verzoek worde toege staan. De heeren Ernst H. Krelage, J. Thijssen en E. Levert stellen den Raad voor het volgende besluit te nemen a de in beginsel aan den heer Grippeling verleende concessie niet definitief aan de H. IJ. S. M. te ver- leenen, b. aan die E. .N. E. T. in antwoord op haar request van 25 December 1908 mede te deelen, dat de Raad be reid is met bekwamen spoed een con cessie-aanvrage voor den aanleg van eene electrische tram langs den Ziil- weg naar O verveen in overweging te nemen. De beer Van Styrum stelt voor het ontwesp-raadshesluit (gedrukt stuk no. 261) te lezen als volgt: a. Stationsplein, Kruisweg, Kruis straat, Smedestifaat, Groote Markt, Koningstraat, Gierstraat, Groote Hout straat. Plein, Dreef tot de grens der gemeente, en in omgekeerde richting: Dreef, Plein, Groote Houtstraat, Groote Markt, Barteljorlsstraat, Kruisstraat, Kruisweg, Stationsplein. In behandeling komt het voorstel- Krelage c. s- De heer KRELAGE licht het voor stel toe. De bezwaren tegen de Com missie van de H. IJ. S. AL zijn nog altijd blijven bestaan. Spreker gaat de geschiedenis der zaak na. Toen de concessde-Grippeling verleend werd, waren de lijnen naar noord en zuid in verschillende handenalthans be halve ingewijden, wist niemand, dat deze tram in handen zou komen der H. IJ. S. Ivi. Toen dit laatste geschied was, veranderde de zaak, omdat men wilde een lijn AlkmaarLeiden, later Alkmaar—Hoek van Holland. Spr. brengt hulde aan B. en W. voor de hardnekkige wijze, waarop B. en W. steeds hebben gestreden tegen het uit handen geven van de macht over de Haarlemsche straten. Maar er is een cogenblik gekomen, dat de houding van B. en VV. minder scherp omlijnd was en zij de bezwaren niet zoo meer deelden. 20 October 1908 deelden B. en W. die bezwaren nogook ln het stuk dat April verscheen, vindt men die bezwaren. In October 1908 hebben B. en V;;. een voorstel gedaan aan de H. IJ. S. M., om voor het doorgaand ver keer een lijn te maken rond de stad als verbindingslijn tusschen de lijnen van Alkmaar en Leiden. Op dit zeer acceptabele voorstel is door de H. IJ. S M. nooit geantwoord. Dat be vreemdt spreker, en hij legt er hier nog eens den nadruk op. Verder de geschiedenis nagaande, merkt spr. ©p., dat de Raad geen ken- nis draagt van de motieven, die bij de bespreking tusschen het Gemeente bestuur en de H. IJ. S. M. bij het Gemeentebestuur den doorslag heb ben gegeven, tot bet Raadsstuk van 5 Augustus, waarbij B. en \Y. meedee- len voor de door de H. IJ. S. M. ge- wenschte lijn te zijn gewonnen. Op dit eenigszins geheimzinnig schijnend overleg tusschen B. en W. en het Gemeentebestuur ontbreekt de critiek van den Raad, daar deze daar van niet op de hoogte is gebracht Zeer merkwaardig acht spr. de nu door de H. IJ. S. M. voorgestelde proefneming van een jaar. Spreker begrijpt niet, waarom do H.IJ.S.M. een zulke kostbare proefneming wil. Verder verdedigt spr. de lijn naar Bloemendaal aan dé E.N.E.T. Komt de lijn aan de H.LJ.S.M., dan is 't de VTaag of de logische lijn, door de E. N. E. T. gedacht, tot stand komt. Er blijft steeds bezwaar bestaan tegen de concessie aan de H. IJ. S. M. De Raad schijnt ook huiverig voor *n definitie ve concessie. Spr. acht het voorstel, door spr. c.s. ingediend, het meest af doende, het tridderlijkste en het meest condinte. Spr. oppert de mogelijkheid, dat de concessie door de H. IJ. S. M. wordt aangehouden tot den laatsten termijn en de concessie dan zonder resultaat zal blijven. De Raad la niet gebonden iüin de IL IJ. S. M. Spreker heeft t nu niet over de verhouding van B. en W. tot de H. U. S. M. De heer VAN STYRUM had het bo ter gevonden, als de heer Krelage het beroep op de goede trouw achterwege had gelaten. Is het ridderlijk de H. IJ. S. AL, wie men van 1906 af de voor- loopige concessie gaf, deze thans af te nemen? Spreker zou dit een zeer betreurenswaardige daad vinden. Het bezwaar van het doorgaand verkeer, begrijpt spr. niet Wanneer de Raad bepaalt, dat de rails niet komen te liggen tot aan de grens, dan kan er nooit een doorgaand verkoer komen. Maar, zegt men, als de rails zoover liggen, dan ben 'k bang voor de toekomst, dat men toch doorgaand verkeer zal nemen. Evenwel, de Raad kan dat toch later besluiten, welk be sluit men nu ook neemt. Des heeren Krelage's houding doet spr. denken aan den vroegeren toe stand van Haarlem, toen de men- scben om 7 uur binnen moesten zijn, omdat anders de poorten dicht waren. De heer Krelage wil het doorgaand verkeer buiten sluiten. Spr. consta teert, dat men dit toch in zijn macht heeft. Overigens zou spr. het er mee eens kunnen zijn tegen het huidige stelsel van ooncessie-verleenen. De heer KLEUNENBERG erkent, dat iedereen het bezwaar Yoelt van de doorgaande lijn. Anders zou de H. IJ. 8. M. er niet op staan dat armoe dige lijntje door Haarlem te exploi- teeren. Maar die doorgaande lijn maakt men onmogelijk, door de pas sagiers te dwingen over te stappen. Spreker zou het zeer betreuren, wanneer de Raad zich niet aan de H. IJ. S. M. gebonden achtte. De Raad is wel degelijk aan de H. IJ. S. M. gebonden. Daarbij bejammert spr. het, dat de heeren Krelage c.s. de lijn naar O ver veen aan de hoofdlijn door do stad koppelen. Spr. is er 'n groot voorstan der van de lijn naar Overveen te ge ven aan de E. N. E. T., die de belang rijke lijnen in en om Haarlem exploi teert. De VOORZITTER merkt op, dat in dit stadium het voarstel-Krelage c.s. niet op zijn plaats is. Dat was het laatst mogelijk ln April, toen deze kwestie ter sprake kwam. Spr. acht. het een zaak van goede trouw de be ginsel-concessie aan de H. IJ. S. M. te handhaven. Wie moet de concessio naris zijn, als der H. IJ. S. M. de con cessie wordt ontnomen? Zal het niet zeer moeilijk zijn in do toekomst met concessionarissen te onderhandelen, als men deze beginsel-concessie af neemt? De zaak is niet, gelijk de heer Kre lage meent, veranderd. De gevaren van een doorgaande lijn zijn, naar het oordeel van B. en "W., thans voor komen. De heer KRELAGE heeft geen ant woord gekregen op zijn voornaamste vraag, waarom de H. IJ. S. M. niet geantwoord heeft op het voorstel een tram te leggen rond de stad. Spreker erkent, dat het niet goed is op geno men besluiten terug te komen; maar het is beter ten halve te keeren, dan ten heele te dwalen. Het besluit om trent het verplaatsen der Gem. kwee- kerij ging ook tegen een vroeger be sluit in. Op de kwestie der tram past spr nu de woorden toe, toen .door den voorzitter geuit: Les idéés raair- ehentl De VOORZITTER bestrijdt de mee- ning van den heer Krelage. Het plan van de tram rond dc stad is door de H. IJ. S. AL onderzocht; maar het plan bracht zooveel moei- lijniieden mee-, dat men er van moest ai zien. De heer VAN STYRUM verduide lijkt zijn woorden van straks door er op te wijzen, dat het systeem om eerst beginsel-concessies te geven, oiijuist is. Laat men onderhandelen cn uan dadelijk een definitieve won- cessie geven. Het voorstel A der heeren Krelage c.s. wordt met 15 tegen 12 stemmen verworpen. Vóór waren de heeren Willink, de Breuk, van Lijnden, Loo meijer, Smit, Sneltjes, Krelage, van de Kamp, Schram, Winkler, Visser en Thijssen. 1-Iet tweede deel van het voorst ol- Krelage c.s. komt in behandeling. De heer AIODOO meent, dat het niet aangaat de concessie voor de lijn langs den Zijlweg aan de E. N. E. T. te geven. Die is op het oogenblik geen; concessionaris. Da heer KRELAGE merkt op, dat de E. N. E. T. nog een nadere con cessie-aanvraag heeft toegezegd. Nu kan men de E. N. E. T. berichten, dat die aanvraag in overweging zou geno men kunnen worden. De VOORZITTER stelt aanhouding voor. De heer VAN STYRUM merkt op; dat dit tweede deel niet in behande ling kan komen, omdat de lijn langs den Zijlweg valt onder de concessie aanvraag van de H. IJ. S. M. De heer KRELAGE trekt het twee de deel, ook namens de mede-voor stellers, in. In behandeling komt het voorstel- Van Styrum. De heer VAN STYRUM zijn voorstel toelichtend, wijst er op, dat zijn voor- et el de moeilijkheden van den bocht in de lijn bij het Stadhuis voorkomt, orndat de bocht daar nu anders wordt. Bovendien was de Raad den vorigen keer onvoltallig. Sprekend over de proefneming, voorgesteld door de H. U. S. AL, zegt spr., dat de rufvarste «temming alleen dan ver kregen kan Wórden, als zijn voorstel het eerst in stemming komt De VOORZITTER stelt voor eerst te stemmen over het voorstel—-van Sty rum. De heear VAN DEN BERG geeft den heer Van Styrum In overweging te bepalen, dat ook voor de door hem voorgestelde lijn een proefneming van een Jaar wordt gesteld. De heer LASSCHUIT is daar tegen. Hij wenscht eerst het voorstel-Van Lynden—De Breuk in behandeling te nemen. De heer VAN STYRUM wijzigt zijn voorstel zoo, dat niet voorgeschreven wordt, dat dc lijn loopt tot de grens1 van de gemeente; door alleen aan tó geven als eindpunt Dreef. De Raad kan de lijn dan bepalen1 tot vóór de grens der gemeente, ter voorkoming der doorgaande lijn. Voorts vult spr. zijn voorstel zoo aan, dat de lijnen in de Smedestraat, Gierstraat en Koningstraat moeten worden verlegd naar de door den Raad aan ta wijzen straten, wanneer na een Jaar die straten niet geschikt blijken voor het tramverkeer. De heer HULS WIT is tegen het voorstelVan Styrum. Houden de trams rechts, dan moet de tram van de Kruisstraat de Smedestraat in, de lijn uit de Barteljorisstraat kruisen. Zulk oen toestand is er ook in de Koningstraat. Spr. ontraadt hei tradnet te leggen door de parallel- stralen. De Gierstraat is over 61 M. zoo, dai de tram 10 c.M. van het trottoir komt. Aan den anderen kani is dan 1.65 M. ruimte. Spreker zegt, dat de kwestie de ge moederen bezig houdt. Sommige huis gezinnen zijn verdeeld in parallel- strators enhoofdlijnstraters. Laat men de proef niet nemen: de straten wor den tweemaal opgebroken. De heer SNELTJES is het met den heer HuLswit eens. Het adres-Grün- demann verbaast spr. De heer Grün- demann raakt niet uit zijn isolement, maar komt er juist in. De vrachtwa gens hebben last bij 't ontladen vooi de winkels. Met rijtuigen kan men er dan niet meer komen. De heer MODOO acht de proef, voorgesteld door den heer Van Sty rum zeer ge wenscht. Na een jaar kan men de lijn veranderen, gelijk men wil. Na dien termijn zullen de hee ren, die nu bang zijn, blijde zijn dat de proef genomen is. De heer VAN ROSSOM zegt, dat het de vraag is of de H. IJ. S. AL wel be reid is de proef te nemen, die de hoer Van Styrum wil. Spr. is er dan ook voor de proef te nemen: gelijk de H. IJ. S. M. die wil. De heer VAN STYRUM merkt op, dat op de door hem gedachte lijn ook rechts kan gereden worden. De bezwaren in de Gierstraat er kent spr.; maar de bezwaren tegen de Noord-Zuidlijn zijn grooter. Met deze lijn krijgt men geen vlug verkeer. Spr. zou nu zijn voorstel wel willen Intrekken, als men hem de garantie gaf, dat het andere parallel-straten- systeem zou aanvaarden worden. Alaar die garantie geeft niemand. De VOORZITTEP slaat aan de zij de van den heer Van Styirnm, wat het vlug verkeer betreft. Dat heeft spr. ook in H college van B. en W. ge zegd. Afaar toch raadt spr. den heer Van Styrum aan zijn voorstel in te trekken, om een zuivere stemming mogelijk te maken. De li car DE BREUK wil de proef zoo ueiucu, dat een jaar de lijn Noord- Zuid wordt gelegd. Blijkt die lijn met voldoende, dan kan men de andere lijn door de paraiielstraten bij leg gen. De straten kan men niet Yerhree- üen. Wil da H. IJ. S. M. een proef, laat zij dan de straten varbreedea. Le VOORZITTER merkt op, dal verhreediug mogelijk is na een Jaar. B. en W. kunnen dan zeggen, dat de concessie alleen voortgezet kan wor den, wanneer de te nauw gebleken gedeslten 'orbreed warden. 'iet voostel-van Siyxurn wordt ver worpen, voOr waren de Heeren van den Berg, Kleijnenberg, Seignette, Van Styrum, Kr use man, Modoo, Schreuders en Spoor. Aangenomen werd het voorstel-De Breuk-van Lijnden, tegen waren de heeren Willink, Seignette, N. Kruse- man, Smit, Kruseman, Modoo, Schreuders, van Rossum en Spoor. Daarna staakten de stemmen over het voorstel van B. en W. om een proef te nemen voor een jaar, met een lijn door Smedestraat, Gierstraat en Koningstraat, zooals de Holl. Spoor dat voorstelt Tegen stemden de heerenDe Braai, De Breuk, Hulswit, Van Lyn den, Welsenaar, Sneltjes, Krelage, Van de Kamp, Schram, Winkler, Vis ser, Thijssen Lasschuit en Loosjes. Op het oogenblik is dus besloten de electrische lijn aan te leggen langs hetzelfde traject als dat der Haarl. Paardentram. Den volgenden keer wordt echter opnieuw gestemd over het voorstel om de H. IJ. S. AI. den proeftijd van een jaar toe te staan voor deze lijn, aangevuld met de lijn door de paral lelstraten. PUNT 12. In 1906 is de concessie voor de Iram HaarlemBeverwijk, staande ten na me van de Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtram-Mij., overgeschreven ten name der H. IJ. S. M. De H. IJ. S. M. wenscht nu deze concessie over te dragen aan de nieuw gestichte Noord-Zuid-Holland- sche Tramweg-Mij. met ingang van 1 October. De belde maatschappijen verzoeken daaro mde concessie over te schrij ven ten name tan 3e nïeowe maat-' schappij. Tevens verzoekt deze laatste con cessieverlenging tot 1 Januari 1950. B. en W. maken bezwaar tegen de ooncessiev er lenging, en stellen daar om voor alleen de overdracht der concessie die tot 1926 loopt goed te keuren, met deze beperking, even wel, dat de concessie van rechtswege vervalt voor het gedeelte der lijn KennemerpleinK lever laan, zoodra de Raad tot aanleg van plaatselijke, tramlijn langs dezen weg besluit en de tot standkomiug dezer lijn verze kerd is. Naar men weet is de nieuwe Noord- Zuld-Holl. Tramweg-Mij. feitelijk een door de H. IJ. S. M. opgerichte maat schappij. Wordt goedgekeurd, PUNT 13. Een gedeelte van den berm van den weg langs de Leidsche Vaart onder Noordwijkerliout, groot 1 Are, staat ten name van de gemeente Leiden en de gemeente Haarlem gezamenlijk. Daar de gemeente Leiden ©enigen grond daar ter plaatse wenscht te verkoopen aan de gemeente Heemste de, stellen B. cn W. voor, de rechten dor gemeente Haarlem op gemeld per ceel aan do gemeente Leiden over te dragen. Aldus wordt besloten. PUNT 14. B. en W. stellen voor, vergun ning te verleenen aan P. van Dijk, fa brikant te Alfen aan den Rijn, voor het hebben van twee toegangswegen naar en van den Spaarndamschen straatweg voor een perceel te Scho ten. Wordt goedgekeurd. PUNT 15. B. en W. stellen voor, ƒ8000 be schikbaar te stellen voor rioleering, verlichting en aanleg van een hulp- rij straat van den voor straat bestem den grond in den Veerpoider. Aldus wordt besloten. PUNT 16. Door het bosfciur van den Alg. Ned. Wielr. Bond is verzocht, om vergun ning tot plaatsing van een waarschu wingsbord aan de Kleverlaan bij dei Korte Kleverlaan onder Bloemen daal. B. en W. stellen voor, ben te mach tigen bedoelde vergum uiig, welke wordt gevraagd in het belang der veiligheid, tot wederopzeggens to ver leenen. Wordt goedgekeurd* PUNT 17. De firma Peitenburg en Zonen ver zoeken aiwijkiug van art 7, la der Bouwverordening bij 't maken van eon broeikas in den Veerpoider. Aldus wordt besloten. PUNT 18. In verband met de omstandigheid, dat voor de met 1 October a.s. toe te laten leerlingen op de scholen voor L. O. zal moeten beschikt worden over twee lokalen van de hulpschool aan de Van Zouipolstraat, welke lo kalen tot wederopzeggens aan de Re genten van het Gereformeerde Wees huis werden afgestaan, advlseeren B. en W. om de verleende vergunning met ingang van dat tijdstip in te trekken. Wordt goedgekeurd. PUNT 19. B. en W. stellen voor de percee- len Kleine Houtstraat 130 c en d en Burgwal 93 rood onbewoonbaar te verklaren. Aldus wordt besloten. PUNT 20. B. en W. stellen voor, in overeen stemming met het advies der Arron- dissements-schoolopziener, om den heer C. P. Visser, onderw. aan de Op leidingsschool voor jongens, eervol ontslag te verleenen, daar de opening der opleidingsschool voor jongens en meisjes op 1 Sept. 1.1., en een daar mede verband houdende verplaatsing van leerlingen de instandhouding de zer betrekking overbodig maaki. Aldus wordt besloten. PUNT 21. Hot plantsoen van het Wllhelmlna- park behoort aan de Naaml. Venn. „Hollandsch Grondbezit", in liquida tie. De eigenares verkeert in dergelij ke omstandigheden, dat zij niet lan ger het plantsoen daar kan houden doch zich genoodzaakt ziet, het plant- ioen-terrein als bouwgrond uit te ge ven en tot dat tijdstip het plantsoen niet meer te onderhouden. Omdat daardoor de belangen der omwonenden worden geschaad, ver zoekt de Naaml. Venn, echter het Ge meentebestuur den grond te willen aankoopen of te ruilen tegen een ge deelte gemeente-grond. De heer W. C. Gobius on 23 ande re bewoners van het park verzoeken in gelijken geest. B. en W. zijn echter van meening, dat de bewonerg en de eigenaars in de eerst» plaats belang hebben bij het behoud van bet plantsoen. Het offer is te groot, om aan te koopen. Kon het plantsoen om niet aan de Gemeente worden overgedragen, dan zou deze voor het onderhoud kunnen zorgen. B. en VV. stellen voor, het verzoek van de hand te wijzen. Aldus wordt besloten. PUNT 22. Benoeming van twee wethouders. Aftredend zijn Dr. J. Nieuweuhuij- zen Kruseman en Dr. H. D. Kruseman De heeren Dr. J. Nieuwenhuljzen Kruseman en Dr. H. D. Kruseman warden met algemeene stemmen her kozen. Zij verklaren, onder bijralsbetui- jrfneen hun benoembar te aanvaar den en worden door den yoorzitter geluk gewenscht. PUNT 23. Bonoeming dór vaste commissies. De Commissie worden samengesteld als volgt: Commissie tot het ontworpen en herzien van verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd (ar tikel 166 Gemeentewet): de heeren Jhr. mr. F. W. van Styrum, AL*. J. Spoor, Air. J. N. J. E. Thijseen en Mr. P. Tjeenk Willink. Commissie van bijstand in het b» heer der gemeente-financiën: de hee ren: Air. J. N. J. E. Thijssen, F. AL Baron van Lijnden, B. E. C. Seig<« nette en Z. Middelkoop. Commissie van bijstand in het be heer der openbare werken: de heeren: J. H. Welsenaar, L. Modoo, A. Rin- kema en J. F. Hulswit. Commissie van bijstand in het be heer der gemeente-bedrijven: de hee ren: A .Rinkema, J. J. Sneltjes, W. A* J. van de Kamp, C. G. Loomeijer Jr., J. L. E. L Breda Kleijnenberg, H. van den Berrg, A. van Rossum en J. F- Hulswit. Commissie van bijstand in het be heer en het onderhoud van den Hout en de Plantsoenen: de heeren: J- Winkler en F. M. Baron van Lijnden. Commissie van bijstand in zake het verloenen van pensioen en onder stand: de heeren: L. Modoo en W. A, J. van de Kamp. PUNT 24. Commissarissen der Stadsapotheek bevelen ter voorziening in de vacatu re, welke zal ontstaan door de aftr» ding van den commissaris (apothe ker) J. J. Sneltjes, aan de heeren J, J. Sneltjes en R. Duym. De heer J. J. Sneltjes wordt herbe noemd. PUNT 25. Benoeming van ©en lid voor de com missie voor de Tramplannen. Aftredend is de heer J. F. Hulswit. De heer J. F. Hulswit wordt herbe noemd. PUNT 26. Benoeming van twee commissari» sen aan de Bank van Leening. Aftredend zijn de hoeren B. E. C- Seignette en A. Gravostein. Gekozen worden de heeren Smit en De Braai. De heer De Braai wordt benoemd b:i tweede vrije stemming. De hoer DE BR AAL spreekt ziinó erkentelijkheid er voor uit, dat d« Raad hem gedurende 9 jaren vrij heeft gelaten van dergelijken arbeid. Hij zal nu gaarne zijn diensten geven. PUNT 27. Benoeming van twee leden der Ge zondheidscommissie. Aftredend zijn de heeren C. G. Loo meijer Jr. en J. H. Welsenaar. De aftredenden worden herkozen. PUNT 28. Benoeming van een regent van het SL Elizabeth's of Groote Gasthuis. Aftredend is Dr. H. D. Kruseman. De aftredende wordt herkozen. PUNT 29. Benoeming van twee leden van dó Commissie van Toezicht op het HaarL Muziekkorps. Aftredend zijn Dr. J. Nieuwenhulj zen Kruseman en Dr. H. D. Kruseman Dr. J. Nieuwenh. Kruseman en Dr. H. D. Kruseman worden herkozen. PUNT 30. Benoeming van drie leden van de Commissie voor bezwaarschriften pL directe belasting. Aftredend zijn de heeren J. J. Snel tjes, F. M. Baron van Lijnden en R. H. Krelage. De aftredenden worden herkozen. PUNT 31. Na advies van den Inspecteur van het middelbaar onderwijs en ook van de plaatselijke oommissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs al hier Ingewonnen te hebben, bevelen B. en W. voor een benoeming aan da Avond handelsschool aan: lo. voor leeraren in de Nederland- sche taal: G. Max, A. van Ekeren, en F. J. A. Paesi; 2o. voor 1 eeraar in de Fransch* taal: R. Bogtsfcra; 3o. voor leeraar(es) in de Engelschó taal: Mej. A. N. H. W. van der Lin den, J. A. J. Paulen en H. Cransbarj- 4o. voor leeraar in de Duitsche taal: A. K. D. Spruit; 5o. voor leerares in boekhouden es handelsrekenen: Mej. M. H. Sabeïia; 6o. voor leeraren in het handelsre kenen: H. Wieringa (tevens directeur) en L. J. Raaderema; 7o. voor leeraar in de handel» aardrijkskunde: E. de Boer, en 8o. voor leeraar ln het schoon schrijven: F. J. A. van Ghert. B. en W. merken op dat het nlaf mogelijk was voor elke dier betrek kingen een aanbeveling in te dienen, waarop meer dan een benoembar* persoon voorkwam. Aldus wordt besloten. PUNT 32. Voor de benoeming van gen onder, wijzer aan de school voor meer uitge breid lager onderwijs No. 1, ten ein de werkzaam te zijn ln een der laagst* zes klassen, hebben B. en W. de vol gende voordracht opgemaakt 1. P. Rezelman, onderwijzer oaa school no. 6, alhier (jaarwedde ƒ750). 2. J. de Vries, te Doetincbem (jaar wedde 850). 3. H. J. Bitter, te Gouda (jaarwedd® /925). De heer P. Rezelman wnvdt be noemd.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7