RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Kaaoseis Raadseloplossingen ft Dltslag Wedstrijd De mand met Roeken. Brievenbus WEDSTRIJD VOOR PROBLB. MISTEN. H.H. Problemisten worden er aan herinnerd, dat zij hunne composities teer deelneming in deren wedstrijd, nog tot 15 dezer maand kunnen inzen den bij den Heer J. Meijer, Kruis straat 34, alhier. (Zie voor do condi tiën de rubriek van 14 Aug. l.Lfc De Haairlemsche Damclub houdt ha re bijeenkomsten lederen Maandag avond van 8 tot 12 uur in d8 boven zaal van Café Suisse, Sm edestraat 19, (Ingang naast het Café). Liefhebbers van het Damspel tijn 'daar steeds welkom.. Voordeeiige Muziek. In de stad van zijn Inwoning was Richard's naam voldoende, om u een toonbeeld van vrekkigheid voor oogen te halen. Richard was nóóit heel Scheutig geweest, en toen zijn vader ik wam te sterven en hij diens heele vermogen erfde, toen voelde hij eerst recht hoe straatarm hij was. Van dien dag van zijn er-en af, ging hij nóg zuiniger leven don hij al Jaren gedaan had. De measohen moesten den indruk krijgen, dat hij geen cent bezat, maar ze wisten wei beter. Nu, vertrouwen deed Richard ze dan ook allerminst De ruiten van zijn huis wanen alle gepantserd. En toen hij eens gehoord had, dat zijne wo ning daardoor veel op een bankinstel ling geleek, was hij zóó geschrokken, dat hij direct een dubbel stel luiken had laten aanbrengen. Slechts twee keer per Jaar durfde hij zijn huis te verlaten, namelijk op de dagen, dat hij bij de postspaarbank lijn duiten ging halen. Maar anders had hij niet graag zijn woning alleen Vaten staan. Dat huis, het zag er zoo vuil ült, flat de huurprijzen van do belendende perceelen aanmerkelijk daalden. Naast zóó'n haveloos pand wilde niemand wonen en Richard kon dat niet anders dan aangenaam vin den. Zoo bleef hij onbespied. Evenwel, op een dag zag hij een verhuiswagen voor het huis rechts Van het zijne stilhouden. Een ordeloos boeltje werd ër uitgeladen, 't Moolsló meubel, dat er bij was, was een pia no. En toen dat allee naar binnen was getransporteerd, kwam de eige naar Yan 't zootje aanstappen een man met lange 1 varen, echte muzlek- haren. Den volgenden morgen merkte Ri chard daar alles van. Hij was gewoon tot tien uur te slapen. Dan sleten zijn kousen en schoenen en overige klee- ren minder. Maar ditmaal werd hij om half acht door een geweldig ge- beuk op een piano en een luid gezang gewekt Zijn buurman musiceerde. Den volgenden morgen dito, dito. En overdag dito, dito. Richard had geen leven meer I Na drie dagen hield hij het niet meer uit Toen schroef hij een briefje van den volgenden inhoud aan zijn buurman „Meneer Richard doel wel de complimenten aan zijn buurman met het laaglokklge haar, en wiens naam hij niet kent maar hij zou zich zeer verplicht voelen, als dat gebeuk en gejank wat op hielden." Met een nljdigen ruk aan de bel deed bij dat episteltje In de brieven bus van het bewuste huls, en daarna ging hij thuis op de uitkomst wach ten. Dit was aanvankelijk schitterend. Hec muzikaal lawaai hield zoowaar kort daarna op Zeker werd nu zijn briefje gelezen. Wat zou de kerel be schaamd zijn, dat hij zoo netjes, maar daarom niet minder raak, op z'n muzikaal nummer was gezet 't Moet dan ook maar uit zijn- Maar nauwelijks had hij die over peinzing ten beste gegeven, of hij hoorde een corvardoovende fanfare op de piano hakken, kort daarop een deur dicht slaan, en.... Klinge-Iinge-linge-llnge I I Hemel 1 Wat een duivelsch spekta kel. Was dat luiden I Hij holde naar de brievenbus. Er lag een brief In van den volgenden Inhoud „De heer Felix Bomhard is zeer gevoelig voor de complimen ten van meneer Richard, maar hij begrijpt niets van diens op merking over beivken en janken. Zijn huis ls geen vischwinkel en honden houdt hij er niet op na." Onder de opgewekte tönéfi van een luidrudhftigen Souso-maxsch had Ri chard het briefje geleien en toen die marsch onafgebroken werd vervoled, wel een uur lang, en gevolgd werd door een razend snel concertstuk van Paganlni, dat anderhalf uur scheen te vorderen. toen werd het hem te machtig. Hij schreef een briefje, waarin druk sprake was van ..een idiotengesticht", „muziefc-'dioten en „barbaarscho muzlek-paasie", en der gelijke fraaie uitvindingen meer. Maar halverwege zijn schrijven werd zijn oor door een gegil aan den eenen en een waar gedonder aan den anderen kant getroffen. Hij keek zijn raam uit en zag achter in zijn tuin zijn buurman van rechts met ziin nieuwen buurman van links (een roodharigen zeeman met een houten been), allergeweldigst aan 't kibbelen. De belde mannen lagen over den tuin muur gebogen, en was Richard's tuin niet tusschenbeide geweest, wie weet wait gebeurd zou zijn Richard trok, zoo snel als zijn dorre beenen hem dragen konden, naar het terrein van den strijd, en bij zijn na dering rtep de roodharige, houtb ee nige zeeman hem al toe Meneer Richard, meneer Ri chard Ik kan dat gehamer en ge huil van meneer Bernhard niet lan ger uitstaan, ik vind het onverdraag lijk... Die vent moet met dat muzpek- maken uitscheiden 1 U spreekt naar m'n hart, mé neer. Voor een arm ongelukkig pmn als ik ben is dat lawaai óók niet uit te houden En ik zeg u dan, heerecn, viel hier de heer Bernhard in, dat u zooveel mag redeneeren als u wilt, maar dat u me niet kunt weerhouden mijn roeping te volgen. Kenners zeg gen, dat Ik do éérste pianist en do twééde tenor van de wereld ben. En ik geloof, dat het niet aan u staat, mij in m'n studies te storen, hè Wij storen u niet, riep hier Ri chard. U stoort ons. Dat is ae kwestie. «n- Verroest I Wat zegt u i— Verroest 1 Ik wensch u *t zelfde toe 1 Oude vrek 1 —- Pakhuisknecht I Vunze gierigaard 1 Dubbel overgehaalde aap 1 Richard wond zich op, en wis weet waar hij toe gekomen zöu zijn, als niet de roodharige zeeman hem ge kalmeerd had door te zeggen Laat maar gaan ik zal hem wel krijgen, dat verzeker ik Je. Toen daarop de muzikant zich ver wijderd had, vroeg de zeeman Meneer Richard, hebt u geen braadpan of zoo iets f - Jawel, meneer. Nu, geeft u die mij dan eens. Ik heb het voornemen den jongen man daarop te begeleiden ais hij stu deert Dat zal hij zeker nóóit kunnen uit houden. Richard gaf de braadpan, en de vol gende zes dagen boorde hij minstens zes uren per dag gegil en pianoge speel; en onafgebroken werd die mu ziek door opgewekte braadpan-aria's begeleid. En aan het einde van den zesden dag begon meneer Bernhard ook des nachts zangstudies te hou den, en toen besloot Richard, In over leg met zijn anderen buurman, de zaak bij 't gerecht aan te geven. Onder de tonen van een woedend uitgegilde hravour-aria en een hart- ontroerende sonate op de koekepan, ging Richard naar den kantonrech ter. Deze stelde de behandeling van. de zaak op twee weken later en na het verstrijken van dien tijd ging Ri chard met een gloriefieerend gezicht langs Bernhard's buis naar de recht bank. Jammer flat hij daar hooren moest, dat zijn andere buur, de zeeman, vetrhinderd was wegens ziekte. Maar enfin... hij had argumenten genoeg. Een heels dag ging met de zaak heen en 't eindigde in Richard's voor deel. Opgewekt stapte hij naar huis. Dat was ten minste een suoces, dacht hij. Nu zou aan dat gegil en gespeel wel een eind komen... Wacht hij zou eens even bij den zeeman oploopen; hem van den gunstigen afloop vertellen. Hij belde. Maar er werd niet open gedaan. Meneer is van middag vertrok ken, zei een straatjongen. Onmogelijö Ik heb t toch zelf gfezléü* Met meneer Bomhard. Meneer Bernhard? t Duizelde voor Richard's oogen... Hij stormde zijn huis binnen, naar zijn brandkast. Ze was leeglll..* Met een gil viel hij bewusteloos op den grond neer. Zijn beide buren waren met zijn geld verdwenen, nadat ze hem uit zijn huis hadden gelokt! Een weekje later las men een zon derling-leuk berichtje in de courant. Daar hadden treinconducteurs aan een eindstation in een le klasse-coupé een langharige pruik en een houten been onder de banken gevonden. Wat voor zonderlingen zouden die daar nu hebben laten liggen? vroeger de bla den. En Richard wist er t antwoord op. iU. D.) HET HOOGSTE PUNT DER AARDE. Het hoogste punt der aarde bevindt zich.... op de schrijftafel van den ko ning van Engeland. Dat klinkt een weinig vreemd, niaar is toch waar. Het is een ruw stuk steen, een presse- papier. Maar oneindig veel moeite heeft het gekost om dezen steen op de tafel van den koning te krijgen. De steen is namelijk de hoogste top der aarde geweest, het hoogste punt van den hoogsten berg, namelijk den 8840 M. lioogen Gaurisankar, in het Himalaja-gebergte Sir Everest, de ledder van de Engelsche commissie voor opmetingen, bracht hem den koning als een symbool. ER VIEL NIET AAN TE TWIJFELEN. Een sluwe Hindoe leerde een pape gaai den volzin „daar valt niet aan te twijfelen'", zoo duidelijk mogelijk napraten. Toen nam hij hem mede naar de markt, waar Mogol hem wil de koopen. De Hindoe begreep, dat „hot er aan zat", en vroeg drie hon derd roepyen. De Mogol liet zich schertsenderwijs ontvallen Zoudt gij zulk een groote som waard zijn f De vogol antwoordde Daar valt niet aan te twijfelen# In zijns verrassing kocht de Mogol den vogel dadelijk tegen den gevraag# den prijs en liet hem meedragen naar zijn paleis. Maar spoedig Week liet hem, dat de vogel niets ander» kende dan deze woorden. Vol berouw en schaamte keek hij den duren vogel aan en morde Ik was toch een gek, toen ik M kocht Daar valt niet aan te twijfelen* zeide de papegaai. RUST. Ach beste dokter, zeide een sen- timcnteele dame, die dan ganschea dag niets orders deed dan scheiden en razen op hare dienstboden, ik ge loof dat ik ernstig ziek ben. Wat zou mij mankeeren? Gij hebt rust noodlg, mevrouw, antwoordde da geneesheer. Maar zie toch eens naar mijn beslagen tong. Ook die moet rust hebben, hen» vatte de dokter droogjes. TELEURSTELLING. Koopman (tot den binnenkomen den brievenbesteller). Aha daar komen eindelijk de lang verwacht» bestellingen; laat me eens zien, t zijn wel tien, twaalf brieven tegelijk. Neem mij niet kwalijk, mijnheer, er is voor u niets bij. De brieven zijn allemaal aan uw nieuw dienstmeisje geadresseerd, weet u. GERUSTSTELLEND. Patients. En zoudt u denken, dokter, dat ik kans had op beter schap? Dokter.Buiten twijfell De sta tistiek dezer ziekte bewijst, dat één percent van de lijders herstelt. U bent de honderdste patient, die ik in mijn veeljarige pu-aktijk, onder behande ling heb en de negen-en-negentig an dere patiënten zijn allemaal aan de kwaal gestorven; dus u hebt kans om te genezen. (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden .worden in het volgend num mer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND .VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd Ju verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. De prijs voor de raadsels in de maand Augustus is ten deel gevallen aan ERNST MOOLENAARS, Üit zijn prijs Woensdagmiddag tus- Bchen 12 en 2 uur mag komen halen, 1 (Ingezonden door Corrie .Vueug- denhil). Ik ben een plaats In Nederland van 9 letters. 2 19 vindt men in de keuken* 8 7 6 5 is ©en kleur. 3 4 is een lengtemaat.' Uit een 9 12 kan men drinken# 2. Sveiller). door Pier Heid- ra en ist bree ktk ver cht ist cht een akt ma ma dra cht tw cht dra twee kw Welk spreekwoord van drie Joost gij hieruit 3. (Ingezonden door Johannes Raat- jgever). Ik ben een feest van 10 letters. Een 5 6 2 7 8 is een viervoetig dier. Met een 1 9 10 schrijft men. Een 4 3 2 9 is een lichaamsdeel. Sommige deuren sluit men met een 13 2 1.: 4 (Ingezonden door Aaltje Hul- Singa). Ik ben een rivier. Verander de laat ste letter en ik ben een eiland. 5. (Ingezonden door Suze, Roelof en Lina Smlnk). Mijn geheel bestaat uit 11 letters en ïs een nuttig voorwerp voor leder schoolgaand kind. 7 5 6 is een stuk speelgoed.: 8 9 zit aan een wagen. 9 10 11 8 7 zegt men tegen een lief kindje. 1 2 3 4 6 is een visch. 6. (Ingezonden door Dries en Gris Erbxink). Zet twee plaatsen uit Nederland naast elkaar en ge krijgt een plaats In Noord-Holland. 7. (Ingezonden door Paulien Koele- pieij). 't Is nog kleiner dan oen muis. 't Is nog hooger dan een muis. En toch kan het de keukendeur niet binnen. 8. (Ingezonden door Pier Hold- Weiller). Zet onder elkaar Een plaat» in Engeland. Een plaats in Nederland. Een jongensnaam. Een verkorte meisjesnaam# Een plaats in Schotland. Een plaats in Gelderland. De beginletters vormen den haam een plaats in Engeland. 9. (Ingezonden door Johan en Anne Faber). Mijn geheel bestaat uit 18 letters en wordt door veel kinderen verlangd. De 1 5 15 4 brengt dikwijls iets. Een 6 8 15 9 10 16 12 17 7 is een am bachtsman. 6 11 14 18 is een kleur# 2 8.18 vindt men in sommige hulzen. 4 3 13 15 is een ver korte meisjes- 10. (Ingezonden door Giljam Lo- kerse). Wat koud is, maak ik warm j Wat warm is. maak ik koud. Ik ben bij rijk en arm. Wie lang mij heelt wordt cnkL 11. (Ingezonden door Hendriba de Nobel en Corrie VreugdenMl). Zet onder elkaar Een rivier in Frankrijk. Een land in Europa Een plaats in Zuid-Hodland. Een rivier in Amerika Een eiland in de Zuiderzee. Een land in Azië. Een rivier in Oostenrijk-Hongarije. Een plaats in Schotland. Een provincie In Nederland. De beginletters vormen den naam var: een plaatsje bij den Haarlemmer meerpolder. 12. (Ingezonden door Giljam Lo- kerse). Ik weet iets. Het zijn allemaal gaten en toch is het heel sterk. Ra, ra, wat ls dat? De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Zooals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. 2. Gestolen goed gedijt niet Tol, dol. tin, oog, geit, tien, Gees, dij. 8. Bij dij. 4. Kanada. 5. Het horloge. 8. Ledikant. Lied, kant, Anna Deli. 7. Cornells Tromp. 8. Abram, Bram, ram* 9. GELDERLAND. Genua. Edinburgh Lek. Drenthe. Engeland.' Rotterdam* Londen. Ahr. Nederland# De'fzijL 10. Gulden. 11. Nede Ede. 12. RAM TANTE M A T T H Y S SANTPOORT SCHOTEN BROOD/ ARM T Goede oplossingen ontvangen van Jan en Cor Huijer 11. Zus Duursma 12. Gerda Kurtz 11. Harri de Wijs 12. J. A. de Wijs 12. Willem de Kamper 6* Giljam Lokerse 12. Piér Heidweillar 9. Ernst Moolenaars 10. Andries en Cris Erbrint 11# Jo en Betsie Ploeg 10. Corrie Vreugdenhil 12. Abraham van Brussel 12. Grietje Kwantea 12. Alida en Cornelia van Dillewijn 4. Hendrika de Nobel 12. Nico en Herman Twister ling 6. Johan Koch 8. Nelly en Gretha Willemsen 9. Suze, Roelof en Lina Smlnk 10. Nanne Nauta 12. Johan Raat .gever 12. Zus Baaij 12. Jo en Frans van Egmond 12, Beppie Meijer 9. Maartje Vendel 9. Bernard en Johan Biersteker 12. Betsie Ravelii 8. Ruurtje Aarts 12. Jo Aarts 12. Jilles van Wave ren 12. Thomas van Waveren 12. BEGRAVEN PLAATSEN. Antwoorden Bedel. Umuideni Zandvoort. Aalsmeer. Weesp. Vere. Sluis. Voorschoten* Mark. Maas. Schia IJseL BEGRAVEN PLAATSEN. Goede antwoorden ontvangen van Zus Duursma 12. Giljam Lokerse 12. Piër Heidweiller 12. Andries en Cris Erbrlnk 12. Jo en Betsie Ploeg 12. Alida en Cornelia y. Dillewijn 12. Johan Koch 11. Nanne Nauta 12. Johan Raat gever 12. Zus Baaij 12. Jo en Frans van Egmond 12.- Maartje Verdol 9. Betsie Ravelii 9. Aaltje en Siebe Huixinga 12. Nog Ingekomen na de vorige op gaaf inzendingen van s Zus Duursma. P. C. Oosterhoorn. Corry Vreugdenhil, en Johannes Raatgever. In t geheel 43. Er is flink gewerkt Ik heb heel wat plaatsjes op moeten zoeken en al was er hier en daar eens een, dat ge schrapt moest worden, over 't geheel waren de namen goed gekozen. ik denk, dat er heel wat atlassen gebruikt zijn de laatste weken. Het beste werk was van A. H. ERKELENS, die precies 600 namen gevonden had. Dan volgden JO en BETSIE PLOEG, met 570 en ANNA DAHLHAUS, met 551 namen. Deze drie mogen 3e prijzen, namelijk boeken in pracht band, Woensdagmiddag tusschen 12 en 2 uur bij mij komen halen. Vervolgens een EERVOLLE VER MELDING voor het werk yan x Corrie Vreugdenhil. Christien Smits. Zus Duursma. Cath. C. Doing. Frieda v. d. Ban. Corry Boekman. Frits H. Warn aars, en Nioo J. Twisterling. ZEER GOED was bet werk van i Nanne Nauta. Aaltje en Siebe Huizinga# Maria Marg. Star. Suze Smlnk, Giljam Lokerse.- Ruurtje Aarts. Jo Aarts. Johan Faber. A. en C. H. Erbrink, Abr. van Brussel, en Nelly Erkelens. Ook de overigen, hoewel die allen beueden 300 bleven, hadden goed en netjes gewerkt. (Naar het Engelsch.) Stil toch, Mary, mijn kindje I Je oogen zullen pijn gaan doen 1 Als je zoo oud bent geworden ais ik, zal ja zien, dat er erger dingen zijn dan de dood. Kijk, je hebt Elsbeth toch ook nogzij zal een moedor voor je zijn I Maar het kan Elsbeth lang zoo veel niet schelen zij kleedt zich net jes aan, zij spreekt vroolijk met iedereen en doet alles wat Tante van haar verlangetterwijl Ik ik doe niets dan schreien, den ganschen lan gen dag en gisteren heb ik hem mijn rug toecredraaid, dien leelijiken kapi tein Carpenter, die naar ons huis gaat, en hier ontsnapte haar weer een snik die onze lieve, oude ka mers onderstboven gooit, om de boe ken te halen. Neen, kindje, nu ben je onrecht vaardig tegenover Elsbeth. Denk er aan, dat het luidste schreien niet altijd uit het bedroefdste hart komt eu ik weet wel, dat mijn lieve pupil len allebei evenveel verdriet hebben, ook al toonen zij bet op verschillende wijzen. Verdriet O, ik geloof, dat ik sterven zal, als het ergste gebeurt 1 Maar het zal niet gebeuren Elsbeth Wlntoun's stem klonk hel der eu beslist door de kleine cel, zoo dat de beide anderen verschrikt op keken. Zij was een mooi meisje ven zestien jaar, met kastanjebruin haar en groote, donkere oogen. Haar gezichtje was nu bleek en vertrokken en haar lippen waren vast op elkaar geperst, om haar tra nen te bedwingen. En geen wonder, dat zij wanhopig was, want do bleeke, tengere man, die op het lage, houten bankje zat, was haar neef en voogd en de eenige Vader, dien zij en Mary gekend had den en nu zat hij gevangen in den Tower, ter dood veroordeeld, omdat hij de zijde gekozen had van James Stuart in den opstand van 1715. Het vonnis zou pas over een maand, vol trokken worden, maar er was geen kans op redding. Elsbeth cn haar twaalfjarig zusje waren weezen en toen het bericht, dat Lord Wintoun, met nog vele an deren, gevangen genomen was, be kend was geworden, waren zij mee genomen door een tante, Lady For- tescue, die behoorde tot de partij der Whigs, en die tot nog toe niet veel notitie van de meisjes genomen had. Nu hoopte zij, dat het Lord Wintoun toegestaan zou worden, vóór zijn dood zijn beschikkingen te maken, en dat de twee, vroeger zoo arme wee zen, erfgenamen zouden zijn van al zijn uitgestrekte bezittingen. In ieder geval kan het geen kwaad, nu vriendelijk tegen haar ie zijn, dacht zij bij zichzelf, tot dat allee afgeloopen is. En zij bood den beiden meisjes een tehuis aan in haar prachtige villa op den oever van de Theems, mi liet geen gelegenheid voorbii gaan, om te spotten over do trouweloosheid van haar voogd. Lord Wintoun trok Elsbeths hoofd zachtjes naar zich toe Zweer niet te snel, lievelingJe bent nog jong, al weet ik, dat Je wil sterk ia. Zooals ik al zeg, het leven is voor mij niet zóó prettig geweest, dat het mii moeite sou kosten, heen to gaan. Als Jij en Mary volwassen waren, zou lk ar nog rustiger onder zijn. Want er zullen moeilijke dagen voor jo komen I lk hoop, dat ik mijn testament nog in jelui voordeel mag maken. Jij spreekt den officier nog, die naar ons huis zal gaan, is 't niet Wil jij hem zeggen, dat de papieren to vindon zijn in het ijzeren kistje in den kuiler en ln de folianten in de bibliotheek Ja, voogd, antwoordde Els beth rustig, ik zal er aan denken Daarom alleen ben ik ook vriendelijk er- beleefd tegen hem geweest. Hij za! nu wel voor alles, wat u noodig heeft, zorg dragen I - Ik zou hem liever schoppen en krabben, zei Mary boos. Hij wilde niet eens, dat Walter Stewart, onze bediende, die meegekomen is van het kasteel, mot zijn mannen meereed. „Voor samenzweringen", rei hij. Samenzweringen. mompelde de Graaf somber t zou een muis tegenover een leeuw zijn 1 Arme kin deren 1 Ik zou nog liever twee maal mijn hoofd verliezen, dan jullie in een samenzwering te betrekken (Wordt vervolgd)# ZUS D. Je inzending kwam juist te laat, om den vorigen keer nog vermeld te worden. Als je haar W oeasdagamiddags al op de bus hebt gedaan, is ar toch eenige vertraging met de verzorging geweest. Ja, het zaJ wel een heel werk geweest zijn. Heb je de plaatsen allemaal op je atlas gevonden Doe je met den nieuwen wedstrijd ook weer mee CATOOTJE VAN B. Het is best, als je meedoet, hoor I In welke klasse zit je al GERDA K. Wat een aardig post papier heb jij, met je naam er op Waar ga Je op school WILLEM DE K. Leest je vriend je onze „Zaterdagavond" ook altijd Dan is het best ais hij ook meedoen Woont hij dicht bij je GILJAM L. Ja, je brief kwam de vorige week eigenlijk te laat Ik kon de raadsels er toen nog net bijschrij ven, maar onze Brievenbus was al dicht De raadsels on strikvragen zijn goed. PIëR H. Ja, je had wel flink go- werkt, Piër, maar dat doen er een heelebool, en dan is het een heele kunst om tot de aller bes ten te hooien. De nieuwe raadsels zijn goed. ANDRIES en CRIS ERBRINK. Het is best, als je dis raadsels inzendt Heb Je mooie gevonden JO en BETSIE P. Wel, Jot wat heb jij veel te doen tegenwoordig lk vind het kranig, hoor, dat je toch nog tijd voor onze rubriek overhoudt Kan je alle lessen goed bijhouden, en ben je 's avonds niet wei eens moe en slaperig Vind je handelsrekenen en boekhouden prettige vakken Ik ben nieuwsgierig, wie van jullie beiden Lk a.s- Woensdag zal zien. Of komen jullie samen CORRIE V. Je naam was er zeker tusschen vergeten. Ik heb hem er nu nog maar eens bijgezet. Wat scheelde jij weinig met de prijswinners, tè Je had er zeker veei werk aan gehad. Het nieuwe raadsel is goed Hendri ka schreef het mij ook. Vonden Jul lie bet gezellig samen HENDRIK v S. Het ia best, als je ook meedoet, Hendrik. Waar houd je hot moeet van, van raadsels of van wedstrijden NANNE N. 'Als je naar luchtballon gaat kijken, weet le nooit zeker, wanneer Je weer terug komt, Nanne l Dat gebeurt haast nooit op den vastgestelden tijd. Hebben jullie alle drie de platen opgehangen en gé ven de krijtjes Dog goed af De groe ten aan Cor I JOHANNES W. R. Zoo, houd veel van timmeren Nu, dat tref Je dan met dezea wedstrijd I Ja, ik beo wel een beetje nieuwsgierig naar ai jullie plannen, maar vertel me uiaar niets, dan is het een verrassing, hé Ja, je inzending is goed terecht geko men. hoor I Kom je Je schrift ook nog weer halen ZUS B. Heb Je plano leeren spe len, of probeer Je het dan zoo maar eens Ja, zingen bij een viool zal wel prettig zijn Neeu, ik vind het cueta erg, als je eens een weekje geen tijd hebtdat gebeurt iedereen wel eens I Heb je in deze klas ook huiswerk te maken JO on FRANS VAN E. Vind ja het boek, dat Jo meegebracht hooft, mooi, Frans Ik dacht wel, dat je hei nog niet zoudt kennen Of heb Je geen tijd voor zulke dikke boeken MARIE M. S. Ik vind je plan prachtig. De omtrek van het hoofd is 16 c.M. De middellijn 6 c.M. BEPPIE M. Naaien leeren is wel prett'g, waar ga je dat doen En help je dan verder Moeder Wanneer is het examen MAARTJE V. Ja, je was nog niet bij de besten, Maartje 1 Vond je het een prettig werk Nu maar weer ho pen op een volgenden keer. BETSIE R Zoolang het nog mooi woor is, moeten we er maar van profiteeren, want we hebben nog niet veel gehad, vind je wel In wel ke klas zit je op school En ken je ook nog ar.deren van de raadsel- vriendinnetjes JO en RUURTJE A_ Heb je een prettigen dag gehad, Ruurtje, en ben je nu 15 geworden Ik beu jullie inzending van verleden jaar nog niet vergeten, eu ben nieuwsgierig wat juil'e nu bedenken zuilen I AALTJE en SIEBE H. Ik vind het aardig, dat Siebe ook zelf wat maken kan. Heeft hij dat op school geleerd Ja, do meeste kinderen vin den het oen prettige wedstrijd. NICO en HERMAN T. Jij hebt J® eervolle vermelding scliitterend ver diend, Nico, want je was ©en van de jongsten I Je kent op school zeker ook good aardrijkskunde, is t niet Vind je Fransch prettig Jullie bloemen slaan nog prachtig 1 JOHAN K. Wol ja, Johan, nu de zonaar zoowal om is, moet je maar weer mee komen doen. Ik vind, dat jo veel netter bent gaan schrijven I NELLY eo GRETHA W. Ja. ik ben er wel vroeg mee maar ik hoor ook ieder jaar weer op het laatst kiar gen, dat liet niet af komt, en aan de meeste dingen is ook meer te doen. dan Je oppervlakkig denken zoudt Doen jullie ook mee? Was ie -wel eens meer in L. geweest en kon j« dio lange reis ai alleen maken Is Gretha ook nog naar Artis geweest? Met het zesde raadsel 'ter-gis je toch. geloof ik. SUZE. ROELOF en UNA S. Valt de uitslag je tegen, Suze 43 is ook oen heeleboei om tot de besten te be hoorden. Nu maar weer moed voor een volgenden wedstrijd, vind Je niet Mevr. VENEMA'v. DOORN. 11 September 1909.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 13