Weerbericht Tbermometerstand KEIJSEB'S Schoenenmagazijn, Binnenland Pers-Overzicht ivecuïszaKeu Sport eo Wedstrijden Laatste Berichten telegrammen bnrgerüsjke Stand Stcomvaartberichten Advertentiën MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 11 Sept. 1909. Hoogste barometerstand 774.4 m.M. te Horta (Azoren); laagste 754.3 m.M. te Ille d'Alx (Westkust van Frankrijk) Verwachting tot den avond van 12 September: Wind: zwakke tot matigen, Zuide lijken tot Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht: meest licht bewolkt. Temperatuur: warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Uur 763 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 76-4 m.M. te Haarlem. Zaterdag 11 September Hoogste gisteren 9 uur F. 65 Laagste hedennacht F. 47 Hoogste heden tot 12 uur F. 66 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cis. per regel. 11 32 Lange Voorstraat neus afgesneden. Door de spoedige hulp van den geneesheer zal het hoogstwaarschijnlijk gelukken den neus weer in den varigen toestand te rug te brengen. Terwijl de broodventer K., wonende 6 an de Cru qui us, zijn paard en wa gen een oogenblik onbeheerd aan den IJweg liet staan, geraakte dit door een of ander voorval te water. Gehol pen door onderscheidene gedienstige handen, werd alles spoedig op het Öiroge gebracht, doch K. bekwam veel materieele schade aan wagen en tuig, terwijl de inhoud van den wagen ook door het vuile water gedeeltelijk on bruikbaar was geworden. Een goede waarschuwing tegen het onbeheerd laten staan van paard en wagen, dat voornamelijk in deze gemeente over matig veel voorkomt. De veiling der vruchten van 7 boom gaarden, welke te Hoofddorp publiek zouden geveild worden, ls niet ge heel doorgegaan. De koopers wilden 'de eigenaars dier boomgaarden voor diefstallen aansprakelijk stellen, waarop zich 5 verkoopers terug trok ken. De vruchten van 2 boomgaarden brachten op f 250. ZANDVOORT. Met ingang van 1 September ls tot tijdelijk onderwijzeres aan school B 'alhle raangesteld mej. J. Enschedé, te Haarlem. Door de politie alhier zijn aange houden de minderjarigen J. K. en J. rA. L. B., die alhier rondzwierven. Zij zijn door den inspecteur van politie naar hunne woonplaats Enschedé te ruggebracht In eene door de Christelijk Natio nale Geheel-onthoudersvereeniging alhier gehouden vergadering, werden twee nieuwe leden aangenomen en gaven zich vier op om lid te worden. Als 5e bestuurslid werd gekozen de heer J. M. van Brummelen. Besloten werd eene zangvereeniglng op te rich ten. Voor huisbezoek en geschrlfts- yersprelding werden commissies be noemd. De vragen omtrent den alco hol werden wegens het late uur niet beantwoord, maar uitgesteld tot de Volgende vergadering. 'VERBOUWING VAN HET PALEIS HET LOO. Was al reeds eerder bepaald, dat het Koninklijk Palels Het Loo een ver bouwing zou ondergaan, thans zijn de plannen daarvoor ontworpen. Be halve de zijvleugel, waar thans de paardenstallen 2ijn, zal ook de oost- yleugel verbouwd worden. Do too- neelzaal wordt naar den westvlougel Overgebracht, terwijl de plaats der keuken door apartementen wordt in genomen. De woning van den con cierge komt meer in de nabijheid van het Paleis. De iruimte, voor deze ver anderingen noodig, wordt gevonden aan de achterzijde van het Paleis. Wanneer dit alles in gereedheid ge bracht is, zal in het Paleis over meer ruimte kunnen beschikt worden en zal in een dringende behoefte aan rneor logeerkamers zijn voorzien. MIJNWETJE-VAN KOL. Naar Het Volk vernoemt, heeft de Katholieke Kamerclub besloten, de op .verzoek van tien leden uitgeschreven vergadering der Tweede Kamer ter behandeling alsnog van Van KoTs mijnwet je In bijzijn van den voorstel ler zeiven, niet bij te wonen. Op gezag van een der Katholieke Kamerleden, weerspreekt de Hoef ijzer-correspondent van het „HblcL" deze bewering. DE FINANCTEELE NOOD DER GEMEENTEN. De Regeering is voornemens de be handeling van het wetsontwerp in zake gemoente-financiën zooveel mo gelijk te bespoedigen, meldt de Tel. Zekér zal het in dit zittingjaar in de Tweede Kamer aan de orde worden gesteld. Db Cbolera. Vlaardingen. De te Vlaardingen in observatie ge stelde leden van het gezin van den choleralijder aldaar, zijn gistermid dag ontslagen. Do toestand van den patiënt zelf is vooruitgaande. Dirksland. De rljksseruminrichting heeft be richt, dat er in de uitwerpselen van den schipper aldaar, bij wien zich Donderdagnacht verdachte verschijn selen voordeden, cholerabacillen ge vonden zijn. Gorinchem. Men meldt uit Gorinchem, dat de choleralijder aldaar heden als geheel hersteld het gasthuis zal verlaten. Duisburg. Daar een matroos van hot stoom schip Willem Dispertus onder verden king staat van aan cholera te lijden, is de bemanning in de quarantaineba rak opgenomen. Tot dusver is niet gehleken, dat de verdenking juist is. MOORD BIJ KOERANGE. Gisteren zijn te Assen B. en F., de verdachten van den drievoudigen moord te KoekangerveLd. gevankelijk binnengebracht. Zij werden per rij tuig vervoerd, dat op het perron voor reed. Een groote menigte was aanwe zig, die luide verwenschingen uitte. In het paleis van justitie had onmid dellijk een verhoor door den rechter commissaris nrr. Pelinck plaats. In beslag ls eenomen een onderbroek van B., die geheel met bioed bevlekt is. De „Ass. Crt." meldt, dat de tweede verdachte, F., Vrijdagmiddag dadelijk na zijn overbrenging naar Assen, weer is vrij gelaten- Do tweede arrestatie van P. Br. houdt verband met een na zijn vrijla ting gebleken feit, ml. dat hij een bankbiljet van f 200 heeft gewisseld, terwijl onder de verkoopsom, die Bak ker voor de schapen ontving, zich een bankbiljet van 200 bevond. Hij zal nu worden verhoord in te genwoordigheid van een drietal per sonen uit Staphorst, bij wie hij na den moord aan huis is geweest Gisteren werd te Wijk aangehouden V. A., meer bekend onder den scheld naam Pot. Hij is naar Assen overge bracht. Uit verschillende mededeelin- gen zou gebleken zijn, dat het zweep je, dat in de woning van de vermoor den gevonden was, aan v. A. zou toe behoor en. Men vond in het genoemde feit reden om hem aan te houden. Vermoed wordt, dat men nu de twee daders gearresteerd heeft. ONGELUKKEN. In de Engelsche Steeg te Amster dam is gistermorgen een driejarig kind uit een derde verdieping geval len; 't werd met gespleten schedel dood opgenomen. BRANDEN. Door onbekende oorzaak ls gisteren te Vrlescheloo (Gron.) de behuizing van II. Boltje afgebrand. Alles was verzekerd. Door spoedige hulp bleef er nog veel behouden. ONDERZOEK INGESTELD. De Kamerleden Helsdingen en Duys hebben, naar aanleiding van de mededeelingen over knoeierijen, die zouden hebben plaats gehad aan de werken der zeeweringen te Callants- oog, Donderdag persoonlijk een on derzoek ter plaatse ingesteld, var- neemt de N. R. Ct PATRIMONIUM. Naar het „Vad." verneemt, zal in do J aarlij ksche Bondsvergadering van het Chr. Werkliedenverbond Pa trimonium, in Januari te houden, ter sprake komen de fusie tusschen Pa trimonium, het Christelijke Werklie denverbond en Maarten Luther. EEN VROUW VERKOCHT. Een zonderlinge ruiling had dezer dagen in het dorp S. in de provincie Gron. plaats. Een landbouwer en zijn arbeider besloten, van vrouwen te ruilen; de arbeider zou daarbij een „koopsom" van f 7200 krijgen. Deze „koop" is nu gesloten: de vrouw van den arbeider woont thans in de woning des landbouwers, de vrouw van dezen verblijft In de nede rige woning van den arbeidetr! We schrijven 19091 NIEUWE ARMENWET. De „N. Ct." verneemt, dat in de rede tér opening van de zitting der Staten-Gene raai een wetsontwerp be treffende de armenzorg zal worden aangekondigd. Over inhoud en strek king valt overigens, volgens het blad, nog niets bepaalds te zeggen, „daar het nog in het allereerste stadium van voorbereiding is." EEN ZWARE SNOEK. 'Als een buitengewone zeldzaam heid zij vermeld, dat de visscher Vaandering uit Grafhorst in het Zwijnsleger een snoek ving van 25 pond, dien hij verkocht voor f 6.25. WERING VAN DEN KRUIS- BESSENMEELDAUW. Een wetsontwerp is ingediend, hou dende bepalingen tot wering van den Amerikaanschen kruisbossenmeel- dauw. Ter toelichting van dit wetsontwerp wordt medegedeeld, dat de Neder- landsche Tuinbouwraad hot departe ment van landbouw heeft geadviseerd tot verbod van invoer van krulsbos- senstruiken en andero gewassen, die gelijk deze, vatbaar zijn voor besmet ting door de bedoelde ziekte, in het bijzonder met het van Duitschland uit daarvoor dreigend gevaar. Aangaande dit advies ls het gevoe len ingewonnen van prof. Ritzema Bos, het hoofd van den phytopatholo- gischen dienst, die eene sluiting der frenzon inderdaad aanbevelenswaar- ig achtte, ook voor roode, witte en zwarte aalbessen, frambozen, en sier planten van het geslacht Ribes, als mede voor deelen dier gewassen. Daar intusschen het gevaar bijna uitslui tend schuilt bij de soorten die geteeld worden om do vrucht, konden volgons de regeering, de sior-Ribessoorten vei lig achterwege blijven. De tuinbouwraad en prof. Ritzema Bos oordeelden dat onder zekere voor waarden de invoering van nieuwe va riëteiten alsmede zendingen met een wetenschappelijk doel, konden blijven toegestaan. De regeering heeft dia twee uitzonderingen in het ontwerp opgenomen. Bij die toelating bij uit zondering blijven die gewassen na tuurlijk onderworpen aan de bepalin gen ter uitvoering der druifluiscon- ventie en kan de invoer dus niet ge schieden langs andere kantoren dan die daarvoor in de druifluisbepalin- gen zijn aangewezen. In overeenstem ming met die bepalingen, alsmede met die tot wering der San-José- schildluis, hebben de bepalingen van dit wetsontwerp ook op den doorvoer betrekking. JAARVERGADERING VAN DEN NEDERL. BOND VAN GEMEENTEAMBTENAREN. Te Maastricht had ten stadhulze door het dagelij ksch bestuur de offi- cieele ontvangst plaats van de leden van den Ned. Bond van gemeente ambtenaren. Nadat het orkest der stedelijke mu ziekschool „Wien Neerlands Bloed," „La Rrabansonne' en het Wilhelmus van Nossauwe" had ten gehoore ge bracht, stelt de secretaris Van Op pen, den Ned. Bond van gemeente ambtenaren aan het dagelijksch be stuur, voor. De burgemeester neemt hierna het woord cn roept allen een hartelijk welkom toe in Maastricht, en niet het minst aan de Belgische en Luxem- burgsche afgevaardigden, welke van hunne belangstelling voor hunne Ne- derlandsche broeders deden blijken. Spreker hoopt, dat de dagen hier doorgebracht, van groote voldoening zullen zijn, en stelt voor een glas te ledigen op den groei en bloei van den bond. Hierop speelde de muziek nogmaals „Wilhelmus van Nassauwe", waar na de voorzitter, de heer Van der Laan, dankt voor de gulle ontvangst hier genoten, en zijne mede-ambtena ren voorstelt, een dronk te wijden aan de welvaart van Maastricht. Voorts brachten nog dank de afge vaardigden van België en Luxemburg voor hun gastvrij onthaal, alhier ge noten, waarna de burgemeester de of ficieels receptie verklaart gesloten, en de aanwezigen uitnoodigt, de zalen van het stadhuis te bezichtigen. NED. STUKADOORS PATROONS BOND. Ter jaarvergadering van den Ned, Stucadoors Patroonsbond werd aan genomen een voorstel, om door stem ming te doen beslissen, of men in principe vóór de oprichting ls van een weduwen-fonds. In de commissie voor onderzoek werden aangewezen de heeren: P. Eddes van Dordrecht, Th. F. Visser van Den Haag, en B. D. de Vries te Haarlem. Hierna werd de vergadering, be staande uit 90 personen, door de afd. Groningen een lunch in de „Harmo nie" aangeboden. EEN VREEMD HEERSCHAP. G. D.t geboortig uit Steggerda, ge meente Weststellingwerf, maar se dert eenigen tijd te Steenwijk wonen de, trekt daar thans zeer de aan dacht. Hij ging steeds voor een vrouwspersoon door, diende ais meid en was in den laatsten tijd te Steen- wijk huishoudster. De vrouwenrol werd hem echter te kras, nu hij de 23 gepasseerd is. Maandag liet hij zijn lange haren kort knippen, kocht zich een mannenpak en verscheen in het publiek als een flink jonkman. Nu zal hij trachten zijn naam Grietje In Gerrit veranderd te krijgen. KINDERVERLAMMING. De kinderverlamming treedt in Ha gen (Geld.) en omgeving epidemisch op. Er zijn in één dag niet minder dan 23 gevallen aangegeven. In het geheel zijn 10 gevallen met doodeb'ken af loop voorgekomen. Op last van den minister zijn eenige dokters uitgenoo- digd tot het instellen van een bacterio logisch onderzoek naar den oorsprong der ziekte. DR. KUYPER. „Nu het politieke spel weer zal gaan beginnen en Ommen's afgevaardigde, dr. Ivuyper, zijn zetel op het Binnen hof weer zal gaan innemen; nu dr. Kuyper van buiten-af" is terugge keerd", wijdt de „Nieuwe Rotterdam mer Courant" een artikel aan hem en herinnert daarbij aan de Lehmann- Westmeijer-geschiedenis. Het blad wijst er op, dat de ophel dering van de zijde van dr. Kuyper tot nog toe niet gekomen is en dat ,,llet Volk" verklaarde, nog meer mar teriaal in de Jintjes-zaak in handen te hebben, dat dit blad zou publiceeren, zoodra en voor zooveel noodig mocht worden, hare stellingen met bewijzen te staven. „Nu „Het Volk" In de lange weken, waarin dr. Kuyper „buitenaf was, de bewijzen, die het zoide nog in han den te hebben, niet gaf, moet dr. Kuy per de eerste zijn om het onhoudbare van den toestand te beseffen, en te pogen, zijnerzijds daaraan een einde to maken", schrijft het blad. „Hij zelf heeft met zoovele woorden erkend, dat in de zaak meer licht kan, en ook moet worden gebracht. Hij i3 thans buitenaf-a f. Voordat de beslommerin gen, aan het Kamerlidmaatschap ver bonden, opnieuw zijne krachten In be slag zuilen gaan nemen, resten er nog twee kalme weken, nagenoeg. De gelegenheid ls schoon, om de meest volstrekte opening van zaken te ge ven, zooals die In de gegeven omstan digheden mag worden geëischt Dr. Kuyper kan zich den dank van alien verwerven. Indien 't bericht van „De Tijd", dat wij kort geleden tn ons blad overna men, juist is, kunnen wij zeer spoedig van dr. Kuyper's hand een brochure tegemoet zien. Er is over deze zaak nog eens meer eeno brochure aange kondigd, die echter tot den huldigen dag niet is verschenen. Eenige aan drang onzerzijds, om het dan nu ein delijk maar zoover te laten komen, is dus wellicht niet ongepast. Mogen wij, als het niet meer mot een ingezonden stuk in „De Standaard" afkan, al thans door eene brochure bemerken, dat dr. Kuyper inderdaad terug is, en zijne aanvankelijke meening, dat meer licht in de duistere zaak moet worden verschaft, niet op de hergen heeft achtergelaten. Ook opdat het, zeker niet denkbeeldig, gevaar worde voorkomen, dat hij, bij de heropening van het parlementaire leven, mis schien tegen zijn zin, „buitenaf zal worden gesteld." MOORD TE APELDOORN. Vrijdag is voor het gerechtshof te Arnhem behandeld de bekende moord zaak te Apeldoorn tegen W. P., bak kersknecht, die beschuldigd is van moord op zijn patroon, den bakker A J. Scholten, op 12 Febr. 1909. Door len vermoorde was P. na Kerstmis 1908 de dienst opgezegd, om dat deze knecht de vrouw van den hakker wel eens kuste. Den 25sten Fe bruari 1909 zou P. zijn dienst verla ten. In den r.acht van den 12den Fe bruari werd vrouw Scholten 's nachts wakker door een rochelend geluid. Zij zag licht in haar slaapkamer, dat evenwel snei verdween. Zij meende iets ritselends te hooren. Dat iemand toen de trap is opgeloopen, acht zij niet waarschijnlijk, want dan had zij hei moeten hooren, omdat de trap erg kraakt. Na een poosje riep zij den knecht. Toen deze met lioht kwam, zagen zij het bed vol bloed eu den man ver moord. De vrouw en beklaagde na men, toen zij het huis doorliepen, waar, dat een horloge, hetwelk de vrouw aan een haakje in haar kamer had gehangen, in de keuken op de tafel lag, dat de grendel niet op de deur zat en een prop papier in de bel. Bij de eerste behandeling voor het Hof de zaak is uitgesteld, omdat da vrouw niet kon gehoord worden verklaarde de dienstbode, dat men van den zolder wei in de slaapkamer van Scholten kon komen zonder de trap te gebruiken. Zij en een andere knecht verklaarden ook, dat er een intieme verhouding bestond tusschen vrouw en knecht, waartoe de eerste wel aanleiding zou gegeven hebben. P. zelf zou zich ook wel er over heb ber uitgelaten, dat de vrouw meer van hem hield dan van den baas. Het mes, da.t in de kast van bekl. Ls gevonden, is door dr. Hesselink, te Arnhem, onderzocht. Langs fotogra- fischen weg kon worden aangetoond, dat er bloedvegen op zaten, en ook is slagaderlijk bloed, in talrijke spat jes. gevonden op het verlengstuk van het lemmet Het verhoor van de vrouw van den vermoorde had gisteren plaats. De vrouw van den vermoorden bak ker handhaafde haar verklaringen voor de rechtbank te Zutfen afgelegd. De beklaagde hield zijn onschuld staande. De advocaat-generaal aannemende, dar, de vrouw niet medeplichtig was aan dozen moord en dat beklaagde dien bedreven had met voorbedachten rade, oordeelde de 15 jaren gevange nisstraf, waartoe de rechtbank te Zutfen beklaagde had veroordeeld, te gering, en requireerde levenslange gevangenisstraf HAARLEMSCHE VOETBALBOND. In plaats van den heer Mr. H. II. A. Oosterhoff, die als zoodanig be dankte, is de heer R. Remmelts tot competitieleider van den Haarlem- schen Voetbalbond voor 't komende seizoen benoemd. GEMEENTEVERSLAG 1908. De gister genoemde cijfers van ver pleegden in het SL Elisabeth's Gast huis, welke cijfers voorkwamen in een staat, in het eigenlijke Gemeente- varslag zelf, hadden alleen betrekking op de voor eigen rekening of ten koste van andere gemeenten verpleegden. In het uittreksel uit het verslag om trent het Gasthuis, dat als bijlage Ls bijgevoegd, vind men heden de cijfers van het totaal-aantal verpleegden. Eervol ontslag. De heer W. Reinders, ambtenaar bij de Electrische Spoorweg Maatschap pij heeft eervol ontslag uit zijne be trekking aangevraagd, met ingang van 1 October a.s. Centrale Werkplaats. Tol waarnemend ploegbaas in de afdeebug wagenmakerij aan de Cen trale V^erkplaats der H. IJ. S. M., is bc-noemd de heer P. Burghorn, wa genmaker in genoemde afdeeling. IIET SCHEIDSGERECHT CENTRA LE WERKPLAATS. Door den geschorsten wagenmaker, di> een assistent-opzichter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. kort geleden enkele bloedende ver wondingen toebracht, zijn de heeren W. de. Geest, wagenmaker, en J. Jan- een, schilder, uitgenoocflgd zitting te nemen in hot scheidsgerecht, welke uitnoodlging door hen is aangeno men. Als getuigen In deze quaestie zullen verschillende wagenmakers uit de afdeeling van den assistent-opzich ter gehoord worden. Zang en Vriendschap. Door de Koninklijke Liedertafel „Zan- en Vriendschap" is voor het eerstvolgend concert in studie geno men het omvangrijke koorwerk „Dies Israe", vun Verheij. Muziek in den Hout. Muziekuitvoering op Zondag 12 Sept., des middags 2$ uur, door Haar- lemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kiriens. Programma: 1. Marche Militaire, Kriens. 2. Ouverture in ItaliSnischen Style, Schubert. 3. Ballet Cappelin, Delibes. 4. Fantasie aus der Oper der flie- gende Hollander, Wagner. 5. Ouverture Athalia, Mendelssohn. 6. Indiigo Walzer a.d. Operette Tau- send und eine Nacht, Strauss. 7. Ballet de l'opéra Gustaaf III, Auber. Soc. Trou moetblycken. Concert op Zondag 12 September 1909, des avonds 8 uur, door de Mu- ziekvereeniging „Harmonie", direct.: de heer H. W. Hofmeester Rz. Programma: 1. Marche Picadore, Sousa. 2. Ouverture „Le domino noir", Auber. 3. Rosen aus dem Süden," Con- certwalzer, Strauss. 4. „Frühlings-Erwachen". Idylle, Bach. 5. Fantaisie brillante da l'opéra „Carmen", Bizet. 6. Grande marche héroïque, Fran- cols. 7. Ouverture „La Princesse En- chantée", Govaert. 8.a. „Anno nuovo, vita nuovo', ma zurka, Cossettl. b. Pavane Ecossaise, Valier. 9. Grande potpourri populaire, Re- naud. Groote Houtstraat-vereeni- ghig- In de algemeene ledenvergadering, die deze vereeniging Woensdag hou den zal, komt o. a. in bespreking maatregelen te nemen tegen de avond baldadigheden en richting der tram lijn. Overreden. Gisterenmiddag werd in de Cronjé- straat het 5-Jarig dochtertje van den melkslijter Rakker, door een met een paard bespannen groentenwagen over een der beentjes gereden het kind werd door den vader onmiddel lijk naar dr. Boshouwers gebracht, die geneeskundige hulp verleende. Militaire Zaken. A. s. Maandag 13 dezer zal ten over staan eener commissie, bestaande uit den kapitein C. K. Muller, 2e-luitenant Teuhaeff en sergeant le kl. Vink, een examen worden afgenomen aan hen, die het brevet van meester op het ge weer wenschen te behalen. De uitslag van den door het 3e ba taljon 10e regiment infanterie gehou den schietwedstrijd is als volgtle. prijs milicien Geijkeman met 59 pun ten, 2e prijs mil. Lobman met 64 p., 3e prijs mil. Ammerslaan met 67 p., 4« prijs mil. Barend met 76 p., 5e prijs mil. Zwaan met 76 p., 6e prijs mei. Mossel met 80 p., 7e prijs mil. Muise la ar met 89 p. Er werd geschoten op 200 M. in knielende houding; elk schot met af zonderlijke tijdsopneming. Waardee ring treffers tijd. ONGELUK AAN DE MELKBRUG. Bij het opendraaien van de Melk- brug aan hef. Spaarne geraakte giste renavond het 7-jarig meisje Smit met haar voetje tusschen de brug en den wal, waardoor de groote teen bijna geheel werd afgekneld en twee teen tjes platgedrukt werden. Het arme kind werd binnengedragen bij dr. Moojen, die haar geneeskundige hulp verleende. Wij vernemen, dat het kind nu is opgenomen in 't Gasthuis, en 't goed maakt. Het ongeval ontstond doordat het kind haar beentje onder het geslo ten hek door stak, en haar voetje door de draaiende brug liet meesleepen, totdat opeens een opening tusschen de brug en den wal ontstond, waarin haar voetje bekneld raakte met 't be kende gevolg. in dichtgedraaiden toestand staat het hek op korten afstand van het draaiend bruggedeelte. Tusschen den-' onderkant van het hek en de straat is dan een flinke opening. Kinderen steken hun beenen door die opening en kunnen zoo bij de brug komen. Het komt ons dan ook voor, dat de toe stand verbetering eischt. Men zou het hek beter kunnen doen aansluiten, of wat verder van de brug plaatsen, opdat de kinderen die mot den voet niet meer kunnen bereiken. Inkwartiering. De 4e compagnie wielrijders uit As sen is hedenmiddag aan de infanterie kazerne aan den Koudenhorn gearri veerd. Zij kwam uit de richting Aals meer. Do heele troep (89 man sterk) «wordt bij burgers ingekwartierd. Maandag vertrekt de compagnie weer om haar oefeniugstocht voort te zet ten. Vermist. Sedert ongeveer een week wordt hier ter stede vermist de heer J. v. D., reiziger. T e w a t e r. Eergisteren viel bij de Kleine Hout- brug een kind te water. Een koetsier van Gebr. Heersma, D. L., trok zijn ja* uit, legde die op den wal, en begaf zich te water, hoewel niet kunnende zwemmen, maar mocht toch het ge noegen smaken de kleine op het dra ff:! te brengen. Intusschen was zijn jas verdwenen. Gisteren werd hem door een In specteur van politie een briefje ge toond, dat hij herkende, als uit zijn jas afkomstig. Weldra bleek, dat de au hij de ouders van het kind, zeke ren v. d. B., van het Groot Heilig land, zich bevond en door een vrien dinnetje van de drenkelinge was me degenomen. Toen hij dat kleedingstuk terug kwam halen, werd hij hartelijk bedankt voor zijn menschiievendheid en ontving bovendien een belooning. G e v. Voorw.: Een cocarde met twee bolletjes, Colensostraat 42 rood. Een portemonnaie met inhoud, v. Marumstraat 14. Een portefeuille, Gen. Bothastraat No. 3. Een witte rok, Koninginneweg 73. Een ceintuur, aan het Politiebu reau. Een taschje en kaart voor schoolbe zoek. Gasthuisstraat 9. Een colbertjas, Groot Heiligland No 82. Een broche, Rozenpriëelstraat 36. Een regenjas, Brouwersstraat 82. BENNEBROEK. ERNSTIG ONGELUK. Gisterenavond was de bloemist knecht A. van der Wiel in een der schuren van de Gen. Bulb Comp. op zolder bezig met het inladen van man den bloembollen in de Lift. Waar schijnlijk doordat deze te hoog was opgetrokken viel ze uit de haak en stortte naar beneden, en Vun der Wiel, die met den eeneu voet op de lift stond, werd medegenomen. Zeer ernstig aan het hoofd verwond werd hij in bewusteloozen toestand bene den opgenomen en door dr. Kouwe- naar verhonden, waarna hij per rij tuig naar de Mariastichting te Haar lem werd vervoerd, waar hij gisteren avond reeds is overleden. Hij laat een vrouw en dertien kinderen achter. DE „Z. III". FRIEDRICHSHAFEN, 11 Septem ber-. Het luchtschip „Z. Ill", te 4.40 opgestegen, is na eenige manoeuvres hoven het meer van Constanz, te 4.50 vertrokken, in de richting van Con stanz. Het weder is zeer mooi, er waait een zwakke noordenwind. DE EX-SJAH. TEHERAN, 10 September. De ex- Sj'ali bracht den nacht door te Mira- bad en vertrok vervolgens naar En- seck. De reis zal ongeveer twaalf da gen duren. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. MELILLA, 10 September. De Moo- reu deden een aanval op liet kampe ment van Sidi-Ahmed aan Spaan- sclie zijde werden twee soldaten ge kwetst. Te Penon vuurde de vijand gister avond, doch hij werd verdreven, zon der dat de Spanjaarden verliezen leden. Het is onmogelijk de verliezen van de Mooren te schatten. Amsterdamscbe Beurs. Openingskoersen van 11 September 19D9, LABOUCHLRE Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 79 3/16. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 104 1/2, Lteli Mij. 469, Me- dan 255, Nieuwe Asalian 80, Rotter dam Deli 366, Senembah 410. PETROLEUM-AANDEELEN. Ko ninklijke Petr. 4501/2, Sumatra Pa- lembang 166 1/2, MIJN AANDEELEN. Ketahoens 264, Redjang Lebong 428, Great Cobar 120. Gew. Cult. 1771/2. De AMERIK. MARKT opende vast: Denver 47, Erie 35, Kansas 47 3/8, 73 1/4, Missouri 41 11/16, Rock Island 38 3/4, Southern Pac. 126, Southern Rails 30 15/16, Union Pacific 205, Wa bash 20 3/4, Steel 79 7/8, Carren 68 1/4, C. Marine's 7 1/8, 21 S/4. HAARLEM. BEVALLEN 10 September. J. C. Dudink, geb. Van Hoof, z. 11 September. J. Westra, geb. De Jong, d. OVERLEDEN 10 September. II. W. Beuningh, 70 j Krelagestraat. A. v. d. Wiel, 51 j Kamperlaan. J. H., 9 j., zoon van P. Brack, Staten Bolwerk. Het st. Pyrrhus, van Amsterdam n. Java, passeerde 9 Sept. Gibraltar. Het st. Prinzregent Luitpold, van Rotterdam naar Japan, vertrok 9 Sep tember van Genua. Heden overleed aan typhus op den jeugdigen leeftijd van 9 jaar HERMAN BRACK, innig geliefd eenig kind van P. BRACK, en B. IL BRACK— DE RUIJTER. Haarlem, 10 September 1909. Volstrekt eenige kennisgeving. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hun op rechten dank aan den Heer Directeur en Zusters van liet Stads- Armen- en Ziekenhuis voor de zorgvuldige ver pleging en behandeling van hun Moe der, de Wed. TIESEMA, geb. HA» MANN, gedurende haar ziekte en overlijden. Ph. VAN DEN EIJKHOF* Echtgenoote en Kinderen. Haarlem, 11 Sept. 1909.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2