Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. «5. AGENDA Uit de Omstreken Binnenland 27c Js.&Tgang. Ho. 8043 MAAHDAG 18 BEPTÏMBER 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABOSEüBMBNTBB PBR DRIB BAAMDBMl Voor HamleiB i1^8 Voor de dorpei In den omtrek waar een Agent gevestigd b (kom der gemeente)130 5 Franco per post door Nederland Aizcnderlljke nummers 0-<gW Geïllustreerd Zondagsblad, voor HaarlemOjïMI de omstreken en Iranco pet post 0.45 tJIigave der Veanootsebap Eosrens Coster. Directeur J. 8. PEEREBÖOa ADVERTENTIÊNi Van 1—8 regels 50 Cts.; Iedere regel meer 10 Cis. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—6 regels /i—elke regel meer ƒ0.20 Reclames 30 Cent per regel. BIJ Abonnement aanzienlek rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) DO Cts. voor 3 plaatsingen jt contant Redactie en Administratie: Groote Dontstraat lattrcommnnaal Teleloonnammer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij; Zolder Bnitenspaarce 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van aövertentiën i reclames van balten bet Arrondissement Haarlem b dS blad b attainitend gemachtigd bei Algemeen Binnen- i Warmoeastraat 76—7% Amsterdam. Telephoon latere. 6223. Advertentle-Burean D. Y. ALTA, DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DINSDAG 14 SEPTEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Circus Oscar Carré: Openingsvoor stelling, 8 uur. St Bavo: Cursus in Katholieke ge- Joofs- en zedenleer. Onderwerp: Be stuur van de kerk. Stadsnieuws ONZE KWARTJES- ADVERTENTIëN. Onze kwartjes-advertentiëa van Srraag en aanbod hebben een voortdu rend stijgend succes. In Juli 1908 plaatsten wij er 1987, In Juli 1909 2322, dus 335 meer. In Augustus 1908 plaatsten wij er 1753, in Augustus 1909 2116, dus 363 meer. Te zamen in twee maanden dus 698 méér. Vanwaar dat succes Het antwoord is zeer eenvoudig. Door onze groote en iedere maand stijgende oplage, die aan deze en alle advertentien een zoo groote publici teit verleent* Onttrekking van grond aan den openbaren dienst. B. en W. brengen ter kennis, dat aar den Raad der gemeente wordt [voorgesteld, een gedeelte gemeente grond, ter grootte van 15 M2., gelegen aan het Spaarne bij de Friesche Var- kensmarkt, aan den openbaren dienst ie onttrekken. De stukken, hierop betrekking heb bende, liggen gedurende acht dagen op de secretarie ter inzage. 'Arbeidsgeschil. De Kamer van Arbeid voor de Con fectiebedrijven alhier, behandelde de zer dagen eene klacht, ingediend door eene firma te dezetr stede tegen een strijkster, die in strijd met eene schriftelijk gesloten arbeidsovereen komst hare betrekking eensklaps op- zeide en stelde na een uitvoerig onder soek deze firma In het gelijk. Echter wenschte de firma van haar recht op schadeloosstelling geen ge bruik to maken. Cassatie. De Officier van Justitie alhier heeft cassatie aangeteekend tegen het von nis der Rechtbank, waarbij F. J. V. al hier, is ontslagen van rechtsvervol ging, in hooger beroep, ter zake van overtreding der arbeidswet. Jubilé. 21 October zal bet 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. Timmer, werk zaam in de afdeeling wielendraaierij aan de Centrale W erkplaat® der H. IJ. S. M., bij de maatschappij in dienst traid- PALEIS VAN JUSTITIE. Het Bloemendaalsch Weekblad Juicht toe, dat aan het personeel van de Haarlemse lie Rechtbank een rech ter zal warden toegevoegd en gaat dan aldus voort: „Wanneer nu de verdeeling der functionarissen over de verschillende 'kamers van het rechtsgebouw aan de Jansstraat verbeterd wordt, zoodat de ambtenaar van bet O. M. bij de kan tongerechten van uit t doosje, waar in hij met 2 bedienden gepakt zit naar een behoorlijke kamor kan ver huizen en de advocaten-kamer bene den wordt aangebracht begint de rechtsorganisatie te Haarlem er een beetje op te lijken. Achterlijk zijn dan nog de advocaten, die nog niet ge zorgd hebben aan de rechtbank zoo voor zich als voor hunne vreemde confrères een eigen gelegenheid te hebben om litteratuur en jurispruden tie te raadplegen. De rechtbank staat einds jaren welwillend het gebruik barer bibliotheek toe, maar deze is alleen toegankelijk als de raadska mer, waarin ook verificatie-vergade ringen van faillissementen plaats vin den, vrij is. Er komt in bet gebouw ruimte te kort voor een afzonderlijke bibliotheek, zoodat zelfs al sloegen rechtbank en balie de handen ineen de moeilijkheid groot blijft Intusschen ligt achter het gebouw 'de groote kostbare lap, aanvankelijk voor huis van bewaring bestemd, braak. Welk een verspilling van be- lasti n <n>enn ingenl JAN VAN DEN BERG GEHULDIGD. Zaterdagavond vierden de Haarlem leden hun feest In het Brongebouw, met een onderlinge bijeenkomst, 'waarop dans en voordrachten de hoofdzaak waren. Eenige speeches werden daartusscben gehouden. Jan van den Berg sprak namens het be stuur, om den heer P. A. Charbon, lid en mede-oprichter van Haarlem, het eerebdimaatschap aan te bieden. Toen kwamen de hoeren J. J. Swens en J. de Breuk Lzn., die namens H. F. C. aan het bestuur van de jubilee- rende vereen iging een krans aanbo den. Tenslotte sprak de heer A. van der Velde, lid dar feestcommissie, tot Jan van den Berg. In een korte rede schets ste hij Van den Berg's groote ver diensten en reikte hem een prachtigen krans over, die, zooals hij mededeel de, uit kleine bijdragen van alle wer kende leden betaald was. Een aardig idéé was het van het bestuur, deze clubkrans. Het enthousiasme In de zaal was geweldig. Jan van den Berg antwoordde, dankte voor deze hulde en hoopte nog vele jaren Haarlem te helpen leiden. (Algemeene toejuichingen). Militaire Wielrijders. De militaire wielrijders, die eenige dagen onze gasten zijn geweest, en hier Zaterdag aankwamen, hadden toen reeds een flinken oefeningstocht achter den rug. Woensdagmorgen 11 vertrokken zij onder commando van kapitein Groothoff uit Assen, ped delden over Meppel naar Kampen, yaar zij tegen 2 uur aankwamen. Zij werden ingekwartierd in de kazerne, ni des middags oefeningen te hebben gehouden tegen het instructie-batal jon. Den volgenden morgen vertrok ken zij over Heerden naar Deventer, waai' oefeningen werden gehouden mot het lste bataljon van het 1ste re giment infanterie en met huzaren van het 4e regiment. Nog dienzelfden dag werd de tocht voortgezet naar Apel doorn, waar de troep werd ingekwar tierd. Vrijdagmorgen ging hot naar Hilversum, waar overnacht werd. Den volgenden dag was Haarlem het einddoel. De wielrijders hadden toen tot opdracht, om de voeling, die verloren was geraakt, te herstellen tusschen een Oostpartij en een West partij. De eerste voeling werd ver kregen bij Aalsmeerdoor verken ning bleek, dat de ringvaart door de Haarlemmermeer door de tegen partij (wielrijders van het 4de en 10de regiment) was bezet. Tegen drie uur werd Haarlem be reikt. De tocht was tot op dat oogen- blik zeer voorspoedig geweest. Ver melding verdient, dat twee gehuurde motorfietsen den troep vergezellen, voornamelijk voor den ordondanoe- dienst Vanmorgen zijn ze weer ver trokken naar Alkmaar, daarna gaan ze naar N aard en, om ten slotte Woerfsdag te Amersfoort te arrivee- ren, waar ze zullen deelnemen aan de manoeuvres. Een aantal Ingezetenen traden, krachtens de wet op de Inkwartiering, op als gastheer en. Niet allen waren bijsier op dit bezoek gesteld. Sommi gen inkwartiering komt niet zoo vaak voor wisten niet, dat de in gekwartierde uitbesteed mag wor den. Dai hracht een hunner in groote odgelegenheid. Hij moest Zondag uit de stad en vond bet toch wel een beetje mal, zijn echtgenoot© met den onbekenden gast op te schepen- Anderen wilden de militairen niet in een gewoon logement huisvesten, eu brachten Jien in meer comfortabele hotels onderdak. Een en ander bewijst, dat bet stel sel van inkwartiering feitelijk uit den tij-1 is. Ons moderne familieleven past niet meer aan bij dergelijke uit den ouden tijd overgebleven gebrui ken. Militairezaken. Ten einde ook bij de militairen zoo veel mogelijk het drinken van onge kookt, als is bet ook leidingwater, te gen te gaan, zullen alle militairen bij uitrukkende diensten koffie in de veldflesch medenemen, waartoe steeds deze drank In de keukens aanwezig zal moeten zijn- Zaterdagmiddag begaf zich de ge neraal-maj oor, bevelhebber in de le militaire afdeeling, naar de infante- riekazeme alhier, ten einde een in spectie te houden over het gedeelte der kazernOj waar op 31 Augustus j.1. een brand was uitgebroken-: Delessen der Remonstrant- sche Zondagsschool zijn herval De bibliotheek voor eenige maanden op gericht, telt 40 deel en. Voor oud-leer lingen bestaat 't voornemen voor do zen winteravondbijeenkomsten te or- ganiseeren.; Zangconooura. De Charloische Mannesmangveree- mging „Kunst na Arbeid" heeft ter gelegenheid van haar twaalfjarig be staan een driedaagschen zangwed strijd uitgeschreven te Rotterdam. Aan den eere-wedstrijd van de eer ste afdeeling dubbel gemengde kwar tetten op Zondagavond 19 September nemen deelCon Amore, Haarlem Onder Ons, Schiedam H. P., Haar lem, en de Damiaatjes, Haarlem. Als verplicht koor is opgegeven Avondvrede, naar het Hoogduitsch, van Spiita. Con Amore. directeur de heer J. Wolterus Grootendorst heeft Bede v. het Vaderland, van ValeriusH. P.. directeur de heer Henri Pielage, Oost West, Thuis Best van Ph. Loots en de Dami aatjes, directeur de heer Henri Berghuis, De Nachtegaal van F. Men delssohn, en Onder Ons, directeur de heer B. Jurgens, Aan dia Toonkunst, van E. Erdelmann, als nummer naar keuze. Voor dezen wedstrijd zijn drie prij zen uitgeloofd, een groote verguld zilveren medaille, een groote zilveren medaille en een groote bronzen me daille. Bij eiken prijs behooren negen draagmedailles en diploma's.: TUINBOUWTENTOONSTELLING TE ZEIST. De firma Zöchar Co., alhier, ont ving op de tuinbouwtentoonstelling te Zeist een eersten prijs en een ©ere prijs voor een inzending van winter harde Nymphaca's in verschillende kleuren, tentoongesteld met een ach tergrond van Rietgras, Pijlkruid, en Typha's, terwijl moer naar voeren Dotterbloemen bloeiden. De firma Groenewegen, uit Sant poort, ontving een tweeden prijs voor een mooie inzending éénjarige gewas sen. Ernstig ongeval. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur had in de Soutmansstraat een onge val plaats. De heer J., die zich van zijn zolder naar beneden wilde bege ven, viel door een onbegrijpelijk toe val van de trap. Zwaar gewond aan bet hoofd en de knieën, werd hij door zijn vrouw opgeholpen en naar het gesticht van St, Johannes de Deo ge bracht, waar de hoofdbroedar bet eerste vèrband legde. Goed afgeloopen. Snijders, die verleden week het on geluk bad bij den Zijl weg onder een auto te geraken, waarna hij naar het gasthuis werd gebracht, zal spoedig dit gesticht kunnen verlaten, daar hij reeds flink vooruitgaat. IN DE GROOTE HOUTSTRAAT. Zondagavond kwart voor 11 werden een paar meisjes van ongeveer 20 jaar In de Groote Houtstraat lastig gevallen door een aantal opgescho ten jongens van een jaar of 18. Een der meisjes verdedigde zich zoo met haar parapluie, dat de aanvallers op den loop gingen. Onze berichtgever meldt, dat er op dat oogenblik ln de Groote Houtstraat van de Markt tot de brug slechts één politie-man aanwezig was. De beer A. C. Nakken, waar nemend hoofd een er openbare school voor Uitgebreid Lager onderwijs, staat op do alphabetiscbe voordracht voor hoofd eener openbare lagere school te Gouda, Circus Carré Hot circus Carré komt morgenoch tend te half 9 met een extra-trein nan het goederenstation alhier «nn, Alweer. Zaterdagavond kwart over elven ontstond op do Parklaan een hevige woordenwisseling tusschen opn vrouw die avond aan avond daar de omge ving onveilig maakt, en een man. Voorbijgangers en omwonenden werden onthaald op een scheldpartij, waardoor veler ergernis werd gewekt Wanneer komen er op die punten politieposten (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. 'AERDENHOUTj Naar onze correspondent meldt kre gen in de laatste dagen vele wielrij ders die den Oosterduinschen weg passeerden banddefecten doordat de doornenhaag aan de Westzijde van den weg juist gesnoeid la, waarbij al tijd vele doornen op den weg blijven liggen.; Wielrijders, die dezen straat weg passeeren zij dus aangeraden zooveel mogelijk de Oostzijde te hou den. Veel last van ratten en muizen. De voorgaande weken werden door één bewoner niet minder dan 14 rat ten gevangen, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat wegens de jachtvel den in de nabijheid niet één bewoner in staat is een kat te houden, want niet zoo gauw hebben zij er één of zij verdwijnt even spoedig om nooit weer te keeren. Een ander kwaad is, dat enkele vil labewoners, om hot natuurschoon ln hun tuinen te verhoogen, van uitge rooid e eiken boomstammen verheven heden hebben laten aanbrengen, waartusschen bet ontulg zich gaarne nestelt. H A ARLEMMERMEER. De groote najaarspaardemnarkt zal dit jaar te Hoofddorp worden gehou den op 21 Oct. as. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer door de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, afd. Haar lemmermeer, een verloting van paar den en landbouwgereedschappen enz. aan deze markt worden verbonden. De verloting zal alsdan plaats heb ben den daarop volgenden dag, zijn de SS October. Diefstallen. Bij den tuinder K. aan de Lijnden, heeft men ongeveer een honderdtal kooien uit zijn tuin ontvreemd. Tegen den dader, zekeren v. d. M., die door de politie werd opgespoord, is proces verbaal opgemaakt. In den laatsten tijd komen veelvul dig diefstallen voor van kippen, ko nijnen enz. in de omgeving van Vijf huizen- en Spieringweg. Het schijnt wel een georganiseordedievenbende te zijn die deze streek tot haar operatie basis heeft gekozen en alzoo onveilig maakt. Tot op heden Is het detr politie nog niet gelukt één der daders te snap pen, hetgeen evenwel zeer wensche- lijk zou zijn. De heer W. G. van der Wal zal te Hoofddorp een cursus houden tn paardenfokkerij en paardenkennis voor Jongelieden. De Zondag gehouden meeting van de Geheelonthouders Vereeniging was slecht bezochteen 150 personen wa ren op het land aanwezig Prof. Dr. J. van Rees, van Hilversum, en de heer P. A. Nicolaas, van Amsterdam, traden als sprekers op. Wegens het verbod der burgemees ters van Haarlemmermeer en Haar- lemmerliede in zake optocht, muziek e«i zang waren een achttal veldwach ters op het terrein aanwezig. SLOTEN. Het geheele Burgerlijk Armbestuur heeft zijn ontslag bij den gemeente raad ingediend. HEEMSTEDE* Diefstal. Uit de in aanbouw zijnde villa op de voormalige buitenplaats „Zuidetr- hout" la timmergereedschap ont vreemd, IJMUIDEN. Koninklijk bezoek. Z. K. H. de Prins zal morgen per gewonen trein te 3.06 arriveeren, om hot reddingstation ln dienst to stellen en zal weder te" 4.45 vertrekken* Ziektegeval.' Aan boord van het stoomschip Byl- gia, hedenmorgen van Pernau aan gekomen met bestemming naar Zaan dam, hebben zich bij den kok ver dachte ziekteverschijnselen voorge daan. De man is in de ziekenbarak opgenomen ter observatie. Het schip moei voorloopig te Umuiden blijven liggen. Pernau Is niet besmet verklaard, ZANDVOORT. 'Aangekomen vreemdelingen H. J. de Jong, Schauwenburg, Am sterdam, Pens. Thalatta. G. J. Smit, ld., Hotel Hollandals, 3 pers. J .Spaan, Pension Mia Casa, 2 p. Mevr. A. E. Groote^ kL, Pension Muildhenk, 2 pers. Gisterenavond werd alhier zwer vende aangetroffen de 8-jarige N. B. uit Haarlem. Hij ia door do politie derwaarts gebracht. Dinsdag 14 September zal van des voormiddags 10 uur tot nam. 1 uur het strand in de richting van Noord- wijk onveilig zijn, daar er alsdan schietoefeningen zullen worden ge houden door de bataljons van het 4de reg. Infanterie, in garnizoen te Lei- Door notaris J. C. Burkens te Haar lem is ln Hotel Driehuizen alhier ver kocht de dubbele villa „Betsy", gele gen aan den Kost verloren Straatweg. Kooper werd de beer Biemond te Amr sterdam voor /9000. HOFBERICHT. De Koningin-Moeder zal a_s. Dins dagnamiddag te 2 1/4 uur een bezoek brengen aan de groote tuinbouwten toonstelling te Zeist Het bezoek zal voornamelijk gelden de tentoongestelde giroenten en ooft Dumonceau, echtgenoot© t Militaire Huis Gravin van don chef van het var H. M. de Koningin, en hare doch ter, zijn enkele dagen de gasten van H. M. de Koningin-Moeder ten pal ai ze Soestdijk. OPENING STATEN-GENERAAL. De gewone zitting van de Staten- Generaal wordt op Dinsdag 21 Sep tember 1909, des namiddags te één uur, in eene vereenigde vergadering der beide Kamers geopend door eene Commissie door de Koningin aange wezen, waartoe worden benoemd de ministers, hoofden van ministerieel© departementen. DE VENEZOLAANSCHE GEZANT. Van het Venezuelaansche gouverne ment is thans te 's-Gravenhage amb telijk bericht ontvangen dat de heer Grisanti benoemd is tot gevolmachtig de van Venezuela bij de Nederl. Re geering. OM EEN KLEINIGHEID. Vrijdagmiddag kregen twee neven te Valkenburg bij Leiden twist over eon kleinigheid. Het kwam tot hand tastelijkheden, tengevolge waarvan de een zijn neef een steek met een mes ln de zijde toebracht. Door twee doktoren werd de man verbonden. De toestand van den getroffene is ernstig. De dader is onmiddellijk gearresteerd en ln verzekerde bewaring gesteld. DE GELDELIJKE NOOD DER GEMEENTEN. NaAr het „Hbld." verneemt ls het Xmsterdamsche gemeentebestuur met de maatregelen, voorgesteld door de Staatscommissie voor de Gemeente- financlën, volstrekt niet ingenomen en is er thans sprake van, dat de Ge meenteraad van Amsterdam zich bin nenkort bij adires tot de Tweede Ka mer zal wenden om mededeeling te doen van de bezwaren, die de Raad heeft togen het ingediende ontwerp. Is dit juist, dan is het gemeentebe stuur blijkbaar van de meening, die reeds van verschillende kanten is uit gesproken, dat uitbreiding van belas ting in een door lasten reeds zwaar gedirukte gemeente niet voldoende kan bijdragen tot verlichting van dien belastingdruk, tenzij die uitbreiding geldt hét toevoegen van nog niet be laste of te weinig belaste objecten, waarbij valt te denken aan de rechts personen en aan andere bronnen, die met het bestaande belastingstelsel niet voldoende kunnen worden aan geboord. B.v. het bezit van bouwter reinen, dat doour de gemeente slechts getroffen kan worden door de weinig beteekenende opcenten op de hoofd som dear Rijksgrondbelasting, en aan de talrijke forensen, die volgens de bestaande wettelijke bepalingen bui ten aanslag moeten blijven. De Gemeenteraad kan er don tevens nog eens den nadruk op leggen, dat om Amsterdam afdoende uit zijn toestand van financieelen nood te helpen, toch een betere -rege ling van de financieel© verhouding tot Rijk noodig zal zijn. In deze rich ting zal, naar bet ons wil voorkomen, de Regeering trouwens wel meer pres sie ontvangen na de ondervinding die gemeenten als Rotterdam, "s-Graven hage, Utrecht e.a. hebben opgedaan bij bet opmaken de-r begrootingen voor 1910. MUNTBILJETTEN. De minister van Financiën Kolk man, brengt ter kennis van het pu bliek, dat tot 1 October 1909 nog gole- genheid bestaat om muntbiljetten ln te wisselen (bij de betaalmeester», kantoren en de kantoren der Neder- landsche Bank), maar dat van 1 Oc- ber af alle niet ingewisselde muntbil jetten onherroepelijk waarde- loos zullen zijn. Ieder die nog muntbiljetten bezit, wordt met nadruk aanbevolen, die op een der bovengenoemde kantoren in te wisselen. Deze bepaling geldt slechts vool muntbiljetten, d. w. z. alleen voor de biljetten van I 50 en 10, waarop het woord „muntbiljet" voorkomt, en dus niet voor de sinds 1904 uitgegeven blauwe bankbiljetten van 10. GASONTPLOFFING. De heer E. Kin te Woelde (N.-Br.)' was Vrijdagmiddag ln zijn woning bezig met de gasleiding. Eensklaps had een hevige ontploffing plaats, waarbij hij op slag gedood werd. DE BRAND TE IERSEKE. Do woning, die door den brand ver nield werd, was een landbouwerswo ning, staande in het midden van het dorp. Beneden sliepen man, vrouw en een zoon, boven sliepen de knecht, een 33- jarige ongetrouwde man en de 21-ja- rige dienstbode. Vrijdagnacht, ongeveer half twaalf, werd de reeds bejaarde man gewekt door het hulpgeschreeuw van de meid. Toen hij naar boven wilde ijlen, werd hem de toegang tot de trap versperd door dikke rookwolken, waarvoor hij moest wijken. Met zijn vrouw en zoon snelde hij naar buiten, onmachtig hulp te yer- leeneu. Toen de brandweer ter plaatse ver scheen, stond het huis reeds in lichte laaie. De woning brandde geheel uit. De lijken van den knecht en de dienstbode wei-den later gedeeltelijk verkoold gevonden. De knecht was klaarblijkelijk in bed gestikt, zonder eerst te ontwaken. De lijken zijn naar de begraafplaats overgebracht. Huis en inboedel waren verzekerd bij de Ziorikzeesche Verzekerings maatschappij en bij de Algemeene Brusselsche Brandverzekering. Do oorzaak van den brand is onbe kend. EEN GOED ADRES VOOR POST ZEGELVERZAMELAARS. Een postzegelverzamelaar te Lochein schreef, meldt het „Hbld.", voor een paar maanden den erfprins van Mon tenegro om een collectie postzegels van dat land. Dezer dagen ontving hij als antwoord daarop per aan ge tee kenden brief 80 stuks. DE HAAGSCHE GRONDZAAK- QUAESTIE. De Vrijzinnig Democratische Kies- veroeniging te 's-Gravenhage nam met algemeene stemmen een motie aan, waarin de wensch wordt geuit, dat liet raadslid Van Liefland het voorbeeld van den heer Jan se zal volgen en ontslag nemen, terwijl uit drukkelijk er op wordt gewezen, dat de vrijz.-dem. niet gelijk de kiesverec- niging 's-Gravenhage, de verkiezing dezer heeren heeft bevorderd. MOORD TE KOEKANGE. De gearresteerde Brouwer heeft, naar uit Asson aan de „Avondpost" wordt geseind, bekend medeplichtig te zijn aan den moord te Koekauger- veld. EEN VALSCHE CHèQUE, Een bediende van den heer S. v. i. B rij wielhandelaar aan het Waler- looplein te Amsterdam, zekere W., is sinds Zaterdagmorgen plotseling ver dwenen, tegelijk met het meisje waar hij TVmgang mee had, de 18-jarige B. Alvorens zich uit de voeten te ma ken, heeft W. aan een bankinstelling te Amsterdam, waar de heer v. d. B. geld in deposito heeft, een vervalsch- tc chèque aangeboden, zóó nauwkeu rig nagemaakt, dat het geld daarop werd uitbetaald eene som van 2150. Toen de diefstal werd bemerkt, stel de men oogenblikkelijk de politie van het geval ln kennis, doch de ijverige naspeuringen leidden tot nu t<* nog niet tot het gowenschte resultaat. W. was reeds een negental maan» der- in dienst van den he^r v. d. B. en voldeed ln alle opzichten. LOOS 'ALARM. Woensdagnacht meende een ver pleegster van het Rijks krankzinni gengesticht te J£edemblik, dat een der patiënten zich over het dak verwij derde. Onmiddellijk maakte zij al arm, zoo ook de nachtwakerin alle richtingen werden nasporingen go- daan. Évenweiin de inrichting werd appèl gehouden, waaruit bleek, dat allo verpleegden present waren. Toch zal vooreerst een dubbel oog

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1