E, Havana-Import GRONDBORINGEN v ^ÉË^Tl Ihee Ons BITTEfiWATEH a 185 ct. p. literflesch Telefonisch aangesloten KUNSTTANDEN 1868 VictQriawater, Sigarenmagazijn „BORNEO", Kruisweg 23, José Coséo del Gam po Th J. J. DE WAAL MALEFIJT Zn. Groote Najaarsopruiming SPONSEN, ZEEMLEER en BORSTELWERK. N. S. KOKKINOS, WILLY SCHORNAGEL, Gediplomeerd N.V. Bronwaterfabriek „HOLLAND". Heropend Aardappelen, Groenten en Fruithandel Heerlijke, zachte Stokpaardjes-Leliënmelk-Zeep I. C. HAAN, Barteljorisstraat 39-41. J. V. BERTHOLEE, bouw om na nog twee-jarig verblijf met een diploma van. Indisch Land bouwkundige de school te verlaten en bij de cultures en de suikerfabrlcag& waar zulke jonge lieden zeer gezocht ïyorden, eon goed bestaan te vinden. Eenige nadere bijzonderheden bo- treffende de benoembaarheid tot can- iiidaat-houtvester zijn te vinden,in het programma der Rijks Landhouw- echpol. OP 'T KANTJE AF De chauffeur van een familie te 01- deuzaal zou Zondagavond gasten Üer familie met de auto huiswaarts bren gen. Toen men do overwogen over de spoorlijnen der G. O. L. S. te Okten- zaal nol)ij was, zag do chauffeur den trein naderen. De chauffeur, hot ge vaar ziende, remde volgens zijn ver klaring uit alle macht en waarschuw de tevens de inzittenden, die onmid dellijk de auto verlieten. Hij kon ech ter. misschien ten gevolge van het minder goed werken der rem, niet verhinderen, dat de auto met het yoorste gedeelte onder den afsluit boom schoof en dezen bewoog in de richting der rails. Inmiddels wis de locomotief genaderd, die den afsluit boom afbrak, terwijl de auto gedeelte lijk weid vernield. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. EEN HACHELIJKE POSITIE. Een gezelschap, bestaande uit vier boeren en één dame, dat Donderdag een zeiltocht gemaakt had van Ter Neuzen naar Vlissingen, keerde des gvonds te ongeveer acht uur in de aven van eerstgenoemde plaats te rug. Door een rukwind sloeg de boot, waarvan bet zeil tegen den mast ge raakte, over zij, en schepte zooveel water, dat zij kantelde. Gelukkig, dat onder de opvarenden goede zwemmers waren, die zichzelf en hun relsgenoo- ten op de kiel van de boot wisten te brengen, waar zij geruimen tijd moes ten blijven zitten. Ten slotte werd hun geroep om hulp gehoord door de be manning van de in de haven liggende provinciale stoomboot, die door het toewerpen van een lijn de boot langs «ij trokken en het gezelschap uit zijn oen ai-de positie redde. KATHOLIEKENDAG. Het uitvoerend comité bestaat uit: tor. E. R. H. Regout, voorzitter, 's- Gravenhage; F. van der Steen, se cretaris, 'b Gravenhage; P. C. M. Philippona, penningmeester, 's-Gra- ■Venhage; mr. J. B. van Berckel, Sche- veningen; N. H. Coene, 'sGravenhar ge; jhr P. M. G. von Fisenne, Rijs wijk; Jhr. J. W. van Nispen tot Se- venaar, 's-Gravenhage; H. C. Silvius, VGxaveuhage; C. D. Wesseling Gxavenhage en H. J., Weve, 's-Gra- ïenhage. Het doel van den Diocesanen Ka tholiekendag is het bevorderen van de toepassing der Katholieke beginse len in het openbare leven en het in stand houden en bevorderen der Ka tholieke eenheid, door op verschillen de plaatsen In het bisdom Haarlem vergaderingen van Katholieken te be leggen, waarop onderwerpen van godsdienstig en algemeen belang In behandeling worden gebracht. De eigenlijk gezegde politiek, dat is de behandeling van de verhouding der Katholieken als staatspartij tot het burgerlijk bestuur des lands en ihunne uitwerking daarop, wordt uit gesloten. DE BEDRIEGER BEDR0GEN1 Er was in hooge mate schurft on der de 34 schapen van den landbou wer J. van Dordt, wonende ln da Beo raster. Om zoo min mogelijk scha de "iden, deed hij hiervan geen «p. .ij den burgemeester, doch ven..ze in alle stilte aan een han delaar in De Rijp. De duisternis werd .Vrijdagavond afgewacht, om de die ren door een paar drijvers naar De Rij pte doen vervoeren en ze zoodoen de aan 't oog der politie te onttrek ken. Doch hij had buiten den waard gerekend. De politie krw.g er lucht van en nam de dieren in Aan de hofstede gekomen, lag de boer reeds ter ruste, die waarschijnlijk droomde van 't welgeslaagde plan. De man deelde mede, dat de boesten aan tongblaar leden, waardoor de zaak heel wat verergerd werd. De inmid dels ontboden disbricls-veearts Hen- geveld, constateerde schurft in hooge mate en nam de 34 schapen namens het Rijk in beslag. De boer lijdt daar door een schade van ongeveer 600, benevens een proces-verbaal met i boete zoo niet gevangenisstraf die hem nog lang zal heugen! Pers-Overzicht BREUKELEN. „De Nederlander" antwoordt op de .Vraag Mochten de Roomsch-Katho- 'lieken van de benoeming van den heer D<' Waal Malefijt tot minister gebruik maken om te beproeven een van de bunnen le doer» kiezen als volgt De quaestie is niet zoo eenvou dig. Toen in 1905 de rechtsche par tijen de nederlaag hadden gele den, nee ft men bij de tusschen- verkiezingen steeds volgehouden, dat de regel, die in 1905 had ge golden elk district behoudt zijn kleur, ook bij de tusschemtijdsche verkiezingen zou gelden. Die regel werd bij de algemeene rverkiezmger in 1909 geliand haafd waarom zou tnen dan nu dien regel niet wederom handha ven tot 1913 1 Er is wel, tijdens de algemeene verkiezingen van dit jaar herhaaldelijk uitgesproken, dat men zich voorbehield ln 1913 dien regel niet meer vast te stel len, maar de bedoeling was, tot dien tijd toe het status quo te handhaven. Daartegenover staat het gevoe len, dat over de tusschenverkie- zingen voor zoover liet geen aanvullingsverkiezingen waren zoo min in 1905 als in 1909 is ge sproken of iets vastgesteld ls. Na d* nederlaag in 190o evenwel was met* bij de „rechtschen" in het algemeen van gevoelen, dat men in 1909 zou trachten den toestand van vóór do verkiezingen 1905 te horstellen, omdat de rechtsche partijen dit ook in 1905 hadden gewild, eu de nederlaag in 1905 uitsluitend aan do liberalen te wijten was; op dat herstel werd blijkbaar aangestuurd en hoewel men in 1909 formeel vrij was om andere te handelen, verwachtte men toch algemeen, dat men zou trachten de partijen, die 't meest verloren hadden, bepaaldelijk de antl-rev. partij, te herstellen in haar vorigen toestand. Stuurde toon daarop aan, dan sprak liet Van zelf, dat men bij de tusschen- Verkiezingen goen andere ge dragslijn kon volgen. Maar in 1909 heeft men uitdruk kelijk en herhaaldelijk verklaard, dat men in 1913 zich geheel vrij wilde houden. Formeel sprak dat yan zelf. Maar men bedoelde meer dan een formeele vrijheid. Zeeg vele Christelijk Historischen wa ren bij do jongste verkiezingen geenszins ingenomen met de handhaving van dien regel. Zij «eiden, terecht, dat met dat stel sel de Christelijk Historische par tij zoo goed als ten doode was op geschreven dat de A.-R. naar vea-ho iding van hun aantal veel te veel zetels hadden, en dat een onderlinge strijd tusschen de ge- coaliseerden, waar dit zonder ge vaar kon, niet altijd moest wor den vermeden. Er is daardoor een wijziging gekomen ln den algem oenen toe stand, en zij die op het wijzigen van den bestaanden toestand in 1913 aandringen, vinden geen re den om in dien tusschentijd allen strijd te ontwijken. Zij meenen, dat integendeel die krachtmeting een gezonde uitwerking zal heb ben en een voorbereiding kan zijn ?oor wat in 1913 ons wacht. Het gesloten convenant, zoo zeg gen zij, laat de quaestie nu, even als vroeger, onbeslistde beslis sing moet verband houden met de over 4 jaren waarschijnlijk aan te nemen houding. Het wil ons voorkomen, dait voor beide stellingen veel valt te zeggen, doch dat men beter doet den strijd hierover niet te binden aan de uitlegging van een con tract, daar dit ten slotte altijd kwaad bloed zet dat het daaren tegen beter is, dat over dit punt alsnog de drie groepen zich uit drukkelijk verstaan, door na ge- «amenlijk overleg een nader be sluit te nemen, hoe gedurende de eerstvolgende periode te hande len. Wat nu in Breukelen ge schied is, blijft dan buiten beoor- deeling en buiten debat. Een andere vraag Ls, of het stellen van een eigen candidoot door de drie partijen, speciaal door de Christeliik- Hlstorischen, doelmatig Ls geweest. ,.De Nederlander" beantwoordt deze aldus Het is onder de Christelijk His torischen een beginsel, dat de dis tricten zoo vrij mogelijk moeten blijven, en dat alleen dan advies gegeven moet worden aan de lei ders in het district, of aan de ge stelde candidaten, wanneer dit verlangd wordt. Naar wij met ze kerheid vernemen, is noch aan ihet hoofdbestuur, noch aan het moderamen om eenig advies ge vraagd. Er zijn in het district slechts zeer enkele aangesloten vereeuigmgen, en vele kiezers zijn bij geen partij aangesloten. On der die omstandigheden wenschen wij de verantwoordelijkheid voor den gang der zaken ten volle te laten aan hen, die in dit district de verkiezing leiden. Alleen sporen wij de kiezers aan om zich duidelijk uit te spreken, en zoo weinig mogelijk thuis te blijven, opdat er werkelijk van krachtmeting sprake kunne zijn. Daar d© heer Doude van Troost wijk behoort tot de Christeliik- Histarische Unie, mag men aan nemen, dat de loden dier Unie, ook al hadden zij geen bezw aar- tegen een der andere candidaten, toch bij voorkeur op hem zullen stemmen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. DRINKT IN DEZE DAQEN SLECHTS het bacteriênvrij, natuurlijk mineraal water uit de Bron te Oberlahnstein Gemengd Nieuws Peary's Pooltocht. Het verhaal van Peary's Pooltocht in de Times wordt besloten met het volgende artikel Het plan van het uitvoeren van uit gestrekte geforceerde marschen gedu rende nog enkele dagen, kon geheel in duigen worden gestort, indien Pea- ry nog weer open kanalen zou ont moeten, of een feile storm mocht op steken. Na een paar uur te hebben ge slapen ging Peary den 4en April weer op weg. Hij beklom een door persing ontstanen ijsrug en zag om zich heen. Het was een mooie dag; het ijs was effen en bestond uit oude stevige vel den, die een gemakkelijker begaan baar pad aanboden, dan de expeditie tot zoover nog vond. De persingsrug- gen, hoowel hoog, konden gemakke lijk worden overwonnen. Do ontwik kelde snelheid wisselde af van 10 tot 25 mijl per uur. Aan het eind van den dagmarsch staken zij een kanaal van 90 M. breed over, bedekt door nieuw gevormd ijs, dat boog onder de zwaar te van hun sleden. Zij waren nu in het gezicht van den 89en graad. Er werd even een kort slaapje gepakt en toen ging het weer verderde 89e graad werd gepasseerd en de marsch van dien dag was ongeveer een her haling van hetgeen de vorige had ge bracht, wat weer en snelheid betreft. In de laatste ua-en gingen zij over jong ijs, dat een kanaal bedekte, het welk do richting Noord-Zuid had. De weg was zoo gunstig, dat de honden er galoppeerden en dat er soms 25 mijl per uur kon worden gehaald. Het geheel herinnerde Peary aan xün er varingen, op de sïcdotbchten 'over tiet Inland-ijs, dat Groonland overdekt. Maar de wind was bijtend koud; zelfs de Eskimo's klaagden. Ditmaal werd Iéts langer geslapen en dan vooruit maar weer; groote scheuren, waar voor Peary zoo gevreesd had, deden zich gelukkig niet voor; het vertrou wen van den leider van den tocht wies. Peary spreekt dan van mist; men zegt ook dat hij een plaatsbepa ling had gedaan, die een breedte van 89 gr. 25 min. gaf. De mist gaf de om geving een doodsch voorkomen; maar de begaanbaarheid van het ijs bleef uitstekend. Ook werkte de stijging der temperatuur tot —15 gr. er toe mee, dat de stroefheid der ijsoppervlakte verminderde; de honden eindelijk toonde zich vol moed en treklust. In twaalf uren waren er reeds 40 mij len afgelegd en nog steeds was er geen spoor te bekennen van open ka nalen in het ijs. Peairy had nu zijn 5 voorgenomen geforceerde marschen afgelegd. Hij had nog juist den tijd voor een snelle zonshoogte-observa tie, dank zij een kortstondige helder heid, gevolg van hot even breken van den wolkensluier. De observatie gaf 89 gr. 57 min. Pea ry schreef in zijn dagboek: „Eindelijk dan toch aan do Pool. De prijs van drie eeuwen zookens, mijn streven en doelwit gedurende twintig jaren, ls dan ten slotte in mijn bezit. Ik kan het niet realiseeren. Alles schijnt zoo eenvoudig, zoo alledaagsch. Het is juist, zooals Bartlctt zei ,toen hij te rugging, en wij spraken over onze aanwezigheid ln deze tot dusver on toegankelijke streken, waarin vóór ons geen mensch ooit was doorge drongen: „het is net als eiken dag." Natuurlijk had ik allerlei sensaties, die het mij absoluut onmogelijk maak ten, den slaap te vatten." En dan vertelt Peary verder, dat de dertig uur, die aan de Pool werden doorgebracht, gebruikt werden voor het doen van waarnemingen. Ook ging Peary nog 10 mijl verder, en nog eon 8 mijl rechts, om overal Ame- rikaansche vlaggen te planten, foto's te nemen en berichten neer te leggen. Dan werd ln alle richtingen de hori zont verkend met den verrekijker, ter wijl bovendien gezocht werd naar een gunstige plek om een looding te ver richten. Vier uren na aankomst van de reizigers klaarde de lucht op, en van dit oogenblik tot het vertrek iri den avond van den 7en, bleef de lucht helder. De laagste temperatuur aan de Pool waargenomen was 83 gr., de hoogste 12 gr. De overwinning was dan door Pea ry en de zijnen behaald; maar nu moest het land worden gehaald voor dat de zomer het ijs aan de kust had losgemaakt. Vijf mijl van de Pool word een looding uitgevoerd; maar op 1500 vadem was nog geen grond gehaald. Op den terugtocht werden de af standen, die op de laatste vijf dag- marschen der heenreis waren afge legd, volbracht in drie dagen. De veine hield op de gansche thuis reis aan. En zonder dat één noodlot tig ongeval te betreuren viel, bereikte men slechts 16 dagen later de kust bij Kaap Columbia. „Toen ook de laatste slede aan land was." schrijft Peary ln zijn reisverhaal „dacht lk dat mijn Eskimo's waren gek geworden. Zij gilden, schreeuwden en dansten tot zij niet meer konden en Ootah (een hunner) ging zitten en zeide ln het Esklmoosch: „De duivel slaapt of hij ls aan 't kijven met z'n vrouw, anders waren wij zeker niet zoo makkelijk te ruggekomen." Het relaas van Peary in de Times besluit met een warme hulde, door hem gebracht aan zijn tochtgenooten en ondergeschikten, voor de schitte rende diensten, hem bewezen en de trouw, dooir hen betoond. Uit het reisverhaal blijkt, dat na het verlaten van de Noordkust van Grantland, zoomin op de uitreis als op de thuisreis, eenig spoor van land is opgemerkt. De Pool of de plaats daar dichtbij, door Peary beireikt, ligt midden in een zeer uitgestrekten, diepen oceaan. Indien echter Cook's waarneming juist is, ligt tusschen 84 gr. en 85 gr. N.Br. en op ca. 102 gr. W.L. een uit gestrekt, nog niet geëxploreerd land. VOOR LUCHTVAARDERS. Een Zwitserseh blad zegt, dat te Auvernier, in het kanton NeucMtel, eer hotelhouder op zijn inrichting een groot uithangbord heeft doen plaat sen, waarop geschilderd staat GARAGE. 'NOILVlS-SaNVldOHaV Dit onderste opschrift, dat goed lees baar is als men bet van boven naar onder ziet, is opzettelijk voor de luchtvaarders bestemd. SPIRITUSTOESTEL IN BRAND. Een 47-jarjge vrouw, die op zichzel- ve woont in een zijstraat te Neuren berg, was bezig op eem spiritustoestel haar potje te koken. Zij wierp het toestel per ongeluk om, waardoor de brandbare vloeistof over haar kleenen liep en deze in brand stak. Als een vlainmenzull liep de ongelukkige den tuin in, waar medebewoners het vuur doofden. Overdeikt met zware brand wonden bracht men de arme vrouw weg. VROUWENDUEL. Een duel tusschen vrouwen op de wapenen blijft een te groote zeld zaamheid, om er niet even gewag van to maken. Bij Napel3 zijn twee jonge meisjes, beiden op een en denzelfden jongen en schoonen Napolitaan ten doode toe verliefd, een twee-gevecht op hot meg begonnen. Na elkander gruwelijk toegetakeld te hebben, werd een barer luist ln de hartstreek ge wond en overleed spoedig. De andere toegetakelde maar niet overledene ls nu de heldin en mag den Napolitaan naar het altaar voeren. Altijd ais de ze haar nog hebben wil. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt do kopie den inzender niet teruggegeve Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Nederlanders! 't Staat in vele boekjes te lezen, en, wat méér zegt., ge hebt 't ook tallooze malen metterdaad getoond: weldadig heidszin is een van uw nationale deugden. Waar uw medemenschen, ver of nabij, door rampen getroffen werden, was 't u steeds 'n vreugde, hun smart te helpen lenigen, hun leed te verzachten. San Francisco werd vernield, en ge tasttet in de beurs. Westfalen zag honderden mijnwer kersgezinnen ln rouw gedompeld, en ge gaaft met milde hand. Messina werd 'n puin gelijk, en rij kelijk vloeiden uw gaven. In vele talen zingt men den lof van uw menschenmin. En zeer zeker verdient ge dien lof! Nu zijn in uw lndië, 'n land waar ge heusch wel wat aan te danken hebt, nog pas zeer onlangs twee plaatsen zwaar door t noodlot getrof fen. De berichten daarover zijn blijk baar aan uw aandacht ontsnapt; mag 'k ze nog even voor u herhalen? Op Java's noordkust lag tot voor enkele weken "t groote, welvarende dorp Kaliwoengoe. Thans ligt 't er niet meer: H werd geheel en al een prooi der vlammen! 3 A 400 huizen zijn er ln de asch gelegd; de schade beloopt 'n ton gouds en de dorpelin gen hebben alles, alles-verloren! En op een der laatste dagen van de vorige maand werd door 'n vtree- selijke overstrooming ontzettende ver woesting aangericht in en bij Loe- modjang (res. Pasoeroean); 5 A 600 slachtoffers werden meegesleurd door den wilden bergstroom; er heerschte een onbeschrijflijke paniek, en ook hier zal ongetwijfeld de materieele schade aanzienlijk blijken. Die beide Jobstijdingen beteek en en dus ellende, gebrek en rouw in bon derden gezinnen, daarginds in uw schoon Insulinde! Zeker, de Javaan klaagt en lamen teert niet; hij berust lijdzaam In z'n lot: „Waar Allah waterstroomen zendt, die de akkers wegnemen, daar buigen wij 't hoofd en zeggen: Hij wil *t zoo!" Maar daarom lijdt hij wel! ook hem bloedt wel t hart bij de gedachte aan z'n jammerlijk ver dronken vrouw of kind, bij den aan blik van z'n verwoeste have! ook hij voelt de ellende, den honger van z'n plotseling ontbloot zijn van al wat hij behoeft! Nederlanders, ge hebt ditmaal blijk baar *n stootje noodig. Laat mij u dat even geven: Komt! geeft allen, hoog en laag, le der naar de mate van z'n kracht! Geeft spoedig en mild, opdat ook de Javaan reden hebbe om in te stera-J men met 't veeltalig loflied op uw zin voor weldoen en leed verzachten! Be denkt, dat zijn dankbaarheid u eens wellicht méér waard zal blijken dan die van welk ander volk ook! Zendt allen, met aanwijzing van be stemming (brand of overstrooming), uw gaven, hetzij rechtstreeks, hetzij door tusschenkomst van ondergete kende, aan den HoogEdelgestrengen Her A. A. C. Harling, penningmes- ter van de vereniging „Oost en Wet' Buys Ballotstraat 2 te 's-Gravenhage, die welwillend de taak van verdore doorzending en verantwoording op zich genomen heft. Nederlanders! betoont u weldadig en blijft uw nationale deugd getrouw, ook thans jegens de arme, zwijgende lijders, daar ver op uw kostbaar Java! opdat ook zelfs de schijn vermeden wotrde, als ware uw gepraat over „tropisch Nederland" en bruine broe ders' slechts holle rhetoriek of wree- de spotternij! G. B. J. VAN HEUVEN, O.-I. ambt. met verlof. s-Hertogenbosch, 14 Sept. 1909. H. Tel. 1506 Tel. 1506 hoek MOLENSTRAAT, heeft de eer de ontvangst te berichten van eene partij zeer goede en billijke IMPORT-SIGAREN a 7 cent per stuk. N. V. WELL. WORKS a OVERVEEN bseshsbs HAARLEM 9 VAN - Kruisstraat 28. Kruisstraat 28 •*»A Verkrijgbaar ia alle buurten der stad. In het bijzonder wordt de aand&oht gevestigd op Souelsoii A f 1,30 per 1/a K.G, Leeghwaterstraat 19 b/d. Koninginneweg. Beveelt zich beleefd aas te kappen voor Bals en Partijen, Soirées enz. SPECIALE INRICHTING VOOR HAARWASSCHING. Abonnement Haarwasschen 6 keer f 4.50 Voor Sohoolgaande kinderen 6 keer f 2.60 Abonnement aan huis kappen per maand f 10.— is aangenaam in 't gebruik. Generaal-VertegenwoordigerD.L. KEÜR, Apotheker, ZIJLSTRAAT 73 TEL. 448. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Utrecht 6 September. H. van de Bilt schoenwinkelier en lederhande laar, te Utrecht. Rechter-commissa- ris: Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije. Zwolle, 8 September. W. van 1' Veen, caféhouder te Kampen. Rech tercommissaris: mr. E. L. Umbgrove. j Winschoten, 8 September. A. Doorn kamp, aannemer te Nieuwolda. Rech- ter-commissaris: mr. D. J. Romkes. Breda, 3 September. J. B. van Wees, te Tilburg, aldaar in naaimachines, handelende onder do firma J. Wijnen. Rechter-commissaris: jhr. mr. A. J. J.1 van Sasse van Ysselt. Airnhem, 9 September. R. Velsink, koopman in sigaren en photograaf te Doetinchem. Rechter-commissaris: mr. H. J. van der Poel Hiddingh. 's-Gravenhage, 10 September. M. J. Couvée, boekhandelaar, te Delft, R.- commlssaris: mr. A. E. Croockewit. G. J. van Parijs, beurtschipper, te Sassenhelm. Rechter-commissaris: mr. H. A. van Rees. Opgeheven: De boedel van wijlen J. D. F. Gitte, laatst gewoond hebbende te Hees, ge meente Nijmegen. C. J. Huigens, Amsterdamv Geëindigd. D. de Ruyter, molenaar te Ernst W. Russell, koopman ln manufac turen. vroeger wonende te Tilburg, de van ouds bekende Lange Molenstraat 2, bij den Kruisweg. Aanbevelend: J. A. BLOEKENS, v.b. JURGENS eerste kwaliteit, met garantie, f 2.50 per tand. KOEKENHEIM, Konink lijk gebreveteerd Mee. Dentist, Nleu- wend ijk 105, Amsterdam. door Iedereen ls de alleen echtef van BERGMANN Co., Radebeul, want deze geeft een zacht rein gelaat, bloeiend jeugdig uiterlijk, blanke fluweel-zachte huid en schitterend mooie teint 50 cts. per stuk, bij: H. VAN DIJK, E. v. VELTUM, F. W. MARTIN, A. OOIEVAAR, volgens Engelsch, Fransch of Dultsoh systeem vervaardigd, worden in den kortst mogelijken tijd geleverd. Oude Matrassen kunnen volgens deze bewerking worden veranderd. Beeldenfabriek, Haarlem. Telefoon 250 In Aardappelen, Groenten, en Fruit. Lange Heerenstraat 11. Oudste adres va» Duinaardappeleö en Zoute groenten.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6