SIMPLEX Bruiloften. Sport en Wedstrijden Koloniën Bezoekt SCleine l-Soutstraat 94. B. PAANAKKER Co., Heett geen filialen te Haarlem. PrimaWales-, Sohotsohe- en Belgische Anfhracist Brech-, ©as- en Parel Cokes, Groot® Najaarsopruiming SPONSEN, ZEEMLEER en BORSTELWERK. N. I. KOKKINOS, vQRONDlORiNGËNv ïti J. J. DE WAAL MALEFIJT Zn. P. F. STAAL, StooaivaartberieMee VLEESCHBOÜWERIJ Best vet Winkelvleesoh Heerlijke, zachte I, C» HAM, Barteljorisstraat 39-41 RIJWIELEN van f 70 af. M. STAVIMA, 16 Kleine Houtstraat 16 L. A. DU UN, Luxe- Broodbakkerü Melkbrood. DE HAABLEMSCHE Begrafenis-Societeit. JSegraaf plaat® ie Crooewijk ver boerd. Door den heer M, B. van der Hoe den, commissaris van politie, ls een '■Onderzoek naar do vermoedelijke oor- eaak ingesteld. Men vermoedt, dat er jn hot getimmerte brand ontstaan Zijnde, Sutherland zelf getracht hoeft het vuur te blussohen, doch daarbij in brand geraakt is. Do vrouw, die geen vermoeden had, <Lat haar man zien nog in de branden de bergplaats bevond, werd eerst gis teren op de hoogte gesteld van het omkomen van haar echtgenoot. DE DEKEN VAN HET CONSULAIR CORPS TE AMSTERDAM. Hot Hbld. verneemt, dat er, in ver band met het feit dat de beroepscon suls door hun vele overplaatsingen bij de tot thans gevolgde gewoonte Êtceds tot de In anciënniteit jongste consuls behooren, sprake van is in het vervolg den oudsten beroepscon sul to Amsterdam als doyen van hot Consulaire corps te boschouwen. ONWEER IN HET NOORDEN. Do „Leeuw. CL" maakt melding Van een zwaar onweder, dat zich Zon dagnacht te ruim 8 uur boven Leeu warden en omstreken ontlastte, ver gezeld van zware regenbuien. Van persoonlijke ongelukken hoorde men niet; ook werd, voor zoover bekend, geen gebouw door den bliksem getrof fen. Te Oudkerk werd een koe van den veehouder Joh. V. In de welde dood geslagen, terwijl een boom op het erf van W. II. werd vernield; ook werd daar een kelderruit verbrijzeld. Dat het onweer ontzettend had ge woed bewees de verwarring onder 't vee in een weide onder Blrdaard. Sommige dieren waren in de boorde volle slooten gesprongen, doch wer den gered. Ook in de provincie Groningen moet het dien nacht hevig gespookt heb ben. Naar uit Hoogezand aan de Pr. Gr. Ct. gemeld wordt, is dien nacht bij een hevige donderbui te Kolham een koe in de weide doodgeslagen en zijn te Kleinemeer eenige boomen ge troffen. De hevige regen, die den donder vergezelde, heeft den polder, die pas weer droog gemalen was, weer ge heel blank gezet. Bij sommige landbouwers moeten de aardappels geheel door water over dekt zijn. EEN COLLECTIEF ARBEIDS CONTRACT. Zondag werd, naair „Het Volk" ver neemt, na langdurige correspondentie in een conferentie tusschen de direc tie der Ned. Tramweg-Mij. en het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel een collectief contract afgesloten, waarbij de rechtstoestand van het personeel der maatschappij volledig werd gere geld. Het collectief contract omvat de be palingen voor alle individueele con tracten, die de maatschappij met haar personeel gaat afsluiten, De loo nen, diensttijden, straffen, alsmede de vorming van een permanent scheidsgerecht zijn omschreven. Het contract is aangegaan voor den tijd van 3 jaar. Een clausule, welke het bevat om trent de invoering van staangeld, zal niet in werking treden, voordat de beide contractanten deze in het be lang van den dienst noodzakelijk achten. Met het oog op den toestand der maatschappij, zijn de tot dusver gel dende loonen gehandhaafd, doch tij dens den duur van het contract zal worden onderzocht, in hoeverre ver betering hierin te brengen is. Ook zullen In ai en tijd de grond- Blagen worden gelegd voor de op richting van een pensioenfonds. Door dit contract is eenige verbe tering gebracht, wat betreft verlofda gen, straffen en ontslag. DE DIEFSTAL IN DE KAZERNE. Het 7e regiment infanterie te Am sterdam is naar de legerplaats van Harskamp. De Oranje-Nassau-kazer- »o is dus grooteudeels onbewoond. Do daar vertoevende detachementen ne men slechts enkele zalen in beslag. Sinds eenige jaren heeft elke kazerne ook een inwonenden luitenant. Deze officier vertoeft thans ook in de leger plaats, doch zijn oppasser bleef hier voor verschillende huishoudelijke diensten achter. Deze soldaat heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag een bezoek gebracht aan de apparte menten van zijn luitenant, welke, evenals ai de niet bewoonde vertrek ken der kazerne, behoorlijk afgeslo ten waren. De sloten waren zelfs ver zegeld. De oppasser heeft toen opzijn guinak inspectie gehouden over de uitrustingsstukeu, kloeren en andere eigendommen van den officier en zich .verschillende voorwerpen toegeëigend. Na ol wat van zijn gading was, inge- paki te hebben, trok do ontrouwe in fanterist een burger kostuum van den luitenant aan en verliet toen deftig in dat politiekje do kazerne met zijn «uit TENTOONSTELLING VAN HUISINDUSTRIE. - Do tentoonstelling van huisindustrie In het gebouw Velox te Amsterdam la Dinsdagavond gesloten mot een rede .van den voorzitter, den heer N. G. Brouwer Jr. Daarin getuigde deze, dat zij werkelijk is geweest, wat zij meest ziju eene tentoonstelling van ellende. Wij wilden oen schel licht .werpen op het leven van den huisar beider, zooals het in werkelijkheid is. ten einde het onze bij to dragen tot Verbetering dor misstanden en hiel den er ver van, wat met do waarheid Streed. Mot dit streven hebben velen, lbo eociaal gevoelen, sympathie be toond. Andexen verzetten zich om po» Hüék-ccoHömlscho redenen. Spr. her dacht zoowol de medewerking als don tegenstand. Hij verzekerde, dat deze tentoonstelling een schok noeft doen gaan door hot land en bond zijn hoor ders op hot hart voortaan geen goede ren moer te koopen, vervaardigd in huisindustrie. EEN ZWEMMEND HERT.- Op den 18en Augustus kwain aan de noordkust van het eiland Schou wen, aan do zoogenaamde Osse, een hert aanzwemmen, dat met behulp van een boot door eenige dijkwer kers werd opgevangen en gestald in de schuur van een dijkopzichter, al daar tot tijd en wijle soms belangheb benden zich zouden aanmelden. Het dier was wel erg schuw, maar blijk baar zoo vermoeid, dat de werklui 't ten slotte konden vermeesteren. Op merkelijk was het, dat eenige dagen to voren bij St Philipsland aan de schorren van den Prins Hendrikpol der, alias Slaakpoldor, niedo een hert was opgemerkt, dat evenwel direct vluchtte en, voor zoover ons bekend, niet meer werd opgemerkt. Thans wordt medegedeeld uit Dul- vendijke, dat een schrijven is ontvan gen van den directeur van Artls, waarin vermeld wordt, dat met de stoomboot Willem III, die op den hierboven genoemden datum te IJ- muiden aankwam, voor onzen Dieren tuin een hert aan boord moest zijn, dat evenwel verdwenen was. Inge val de verdwijning op dien dag is op gemerkt aan boord, dan ligt voor de hand, dat het dier reeds in de Noord zee overboord is gesprongen en, zoo schrijft men aan de „Z. N.", dan moet dit geschied zijn op de hoogte van het vuurschip „Scliouwenbank daar het anders onmogelijk aan d Osse in het Brouwershavensche gat zou kunnen aangekomen zijn. Zeer groot is dan toch reeds de afstand, die het dier zwemmend moet afge legd hebben en is het uithoudingsver mogen om te zwemmen bij dit dier verbazend groot geweest. doelde, een seconde later was hij neergelegd. Kapitein De Graaf wordt thans in oen hospitaal te Koeta Radja ver pleegd. De verwonding is van dien aard, dat er maanden met do genie- zing gemoeid zullen zijn. Te zijner vervanging zal de kapitein Stoop als civiel gezaghebber haar Serbodjadi gaan. Zooals ik reeds schreef, ageert die kapitein thans ln Teurom, doch er moet reeds een ander officier gezon den zijn om hem of te lossen. Do andere klewangaanval, waarop ik doelde, speelde zich af in do Gajo Ineös, nabij Rerobo. Daar was een groep infanterie uit Blong Kcdjèren, onder commando vau don onder-luite nant Doutschbein, die een gevoeligcn klap kreeg. Niet minder dan 14 man, de commandant incluis, werden ge wond, waarvan 10 zwaar. Zooals men weten zal, telt een voltallige groep 20 man, zoodat er maar weinig heel huids af zijn gokoben. Bovendien gin gen er 6 karabijnen verloren. De te genpartij daarentegen had slechts het verlies van 2 doodeu te betreuren. PROPAGANDA VOOR VOETBAL. Prijsvraag van dien N. V. B. In het officieel orgaan van den Neder- landscbon Voetbal Bond wordt ge meld, dat, aangezien slechts een twee tal geschriften werden ingezonden naar aanleiding van de door de com- missio uitgeschreven prijsvraag voor een geschrift, dat geschikt is om ge bruikt te worden als propagandamid del voor de beoefening van het voet balspel, de deelneming daaraan als nog voor een ieder is opengesteld en do termijn van inzending der ge schriften is bepaald op 1 November e. k. Als eenige prijs wordt uitgeloofd een gouden medaille, geslagen op bondsstempel van den N. V. B. VLIEGEN. SANTOS DUMONT WEER OP HET TOONEEL. T Scheen maandenlang of Santos Dumont de luchtvaart en de vliegerij had vaarwel gezegd, die eens zijn roem vestigden en hem tot den popu- lalrston man van Frankrijk, neen, van de heele wereld maakten. Zijn laatste proefnemingen, aan boord van zijn No. 16, No. 16bis, No. 17, No. 18 en No. 19 hadden, 't is waar, slechts bitter weinig resultaat opgeleverd, en ieSer ander dan hij zou er door zijn ontmoedigd. Zijn No. 19 en speciaal zijn „De moiselle" hadden niet dan korte en middelmatige vliegtochtjes volbracht. Maar Santos Dumont is begaafd met zeldzame volharding. En hij ging voort aan zijn aerodroom van Saint Cyr to werken, gelegen op een terrein van de Eoole militaire. Zijn pogingen zouden beloond worden. Hij bracht eenige geringe wijzigingen aan zijn „Demoiselle 19", veranderde den mo tor en zette zijn proefnemingen voort. Ze hadden gelukkige resultaten. Prachtige vluchten werden de laatste dagen door de kleine aeroplaan op het veid van St. Cyr volbracht. Eenigen tijd geleden kwam Santos met den heer Maurice Guftroy, die zijn proefnemingen te Bue voortzet, overeen, dat wie der twee vliegman nen 't eerst bezoek van den ander zou ontvangen, hem 1000 francs zou ge ven. En die weddenschap heeft Santos Dumont gewonnen. Dinsdagavond, om vijf uur, besloot hij de reis te ondernemen. Na een korte proefopstijging vloog hij heen, en, op een hoogte van 60 meter, ging 't over boomeji, dorpen, zelfB over een dal, recht op de oerodroom van Buc af. Enkele weinige menschen, hier en daar in *t veld, zagen den sierlijken vogel als een pijl door de ruimte schie ten, en zonder de minste hindernis de acht d negen kilometer afleggen, die Saint Cyr van Buc scheiden. De i-eis duurde ongeveer* vijf minu ten. De landing had zeer zacht plaats, zonder den minsten schok. AANVALLEN IN ATJEH. De Deii-Courant schrijft In de afgedoopen maand (Juli) val len helaas weer twee klewangaanval- len te vermelden. Eén had er plaats ln Serbodjadi, en wel op een gröep uit Lokop, die den civieleu gezagheb ber, don kapitein De Graaf, op een touraée vergezelde. Het was een klei ne bende uit Llnga, die zich in hin derlaag had gelegd. Bij de nadering van de groep infanterie sprong do bende, klewangzwaaiend, op. De aanvallers verkozen bet hazenpad bo ven het oorlogspad. Alleen het bende- hoofd, Panglhna Slamat, rende met de klewang op de spits der groep in. De kapitein ging den man met zijn rotan te lijf, door een ongelukkigen val echter was hij een mom ent weer loos en kreeg een klewangkouw over de linkerhand. Dit was de laatste bouWx <Ueo Panglima Slamat uit- Uit de AreeMerswereld DE AMSTERDAMSC1IE GROND- W ERKERSSTAKING. In de gistermiddag in „Handwer kers Vriendenkring" te Amsterdam gehouden vergadering van stakende grondwerkers, werd de volgende mo tie aangenomen Do vergadering van stakende grondwerkers, vereenigd cn fympathiseerendo met de grondwerkers vereeniging „Helpt Elkander1gehouden op 14 Septem ber 1909 in Handwerkers Vrienden kring, kennis genomen hebbende van het verraderlijk optreden van den R.-K. Volksbond, om buiten voorkennis van een overgroote meerderheid van sta kers bemiddelingsvoorstellen in te dienen bij de grondwerkerspatroons kennis genomen hebbende van bet optreden der R.-K. grondwerkersver- eeniging „St. Leonardus", die dat verraad van don It. K. Volksbond sanctioneerde door de staking op to heffen spreekt hare afkeuring uit ovor het optreden en besluit van lieden af alle connecties met ,,St. Leonardus'' to verbreken en den strijd voor eigen verantwoordelijkheid voort to zetten, doch hare gelederen open te stellen voor de bij „St. Leonardus" aangeslo ten grondwerkers in zooverre die niet met het verraderlijk optreden van die organisatie instemmen weigert de patroons voorstellen te aanvaarden, doch verklaart zich nog steeds bereid om met de patroons te onderhandelen, ziet hot nut er echter niet van in, om opnieuw met bemid delingsvoorstellen tot de patroons te gaan, omdat dezen hun vorige be middelingsvoorstellen zonder bespre king hebben terzijde gelegd handhaaft haro op 1 September aan de patroons medegedeelde voorstellen, met dezo wijziging, dat met 1 Mei 1910 het loon zal worden gebracht op 28 cent per uur, en zal iedereen als onderkruiper beschouwen, die op het oogenblik het werk van de grond werkers opvat. feiïiengdi Nïeaws EEN MISDAAD OF ONVOORZICHTIGHEID. Eenige weken geleden ging een jon ge onderwijzeres met een aantal schoolkinderen wandelen bij de Of- fenbacher fjluis. Aan de eene zijde dei- sluit was het water zeer laag. En op de dringende verzoeken der kinderen stond do onderwijzeres toe dat zij de kousen en schoenen uittrokken, om in het frissche water te ploeteren. La chend en stoeiend speelden de meis jes in het water, toen plotseling iets ontzettends gebeurdede sluisdeuren gingen open, een vloedgolf drong door die geopende deuren en overstroom de de spelende kinderen, met het ge volg, dat 6 meisjes verdronken, on danks de spoedig aangebrachte hulp. Hoe kwam het, dat. die sluisdeuren onverwachts open gingen 1 Jongens, die daar aan het spelen waren, hadden de kruk omgedraaid, waardoor de sluis gesloten was, en zoo de watermassa* aan de andere zij- do tegen de deuren staande, toegang verleend. Een door politie en justitie ingesteld onderzoek heeft den schuldige ontdekt in een elfjarigen knaap, die thans hoeft bekend, dat hij de kruk om draaide. Naar* aanleiding van deze mededee- ling bevat het Berliner Tgbl. een ar tikel om te betoogendat het niet aangaat dezen jongen te straffen, voor de door hem niet gewilde noch voor ziene gevolgen van een onbezonnen daad, want dat de schuldige to Offen bach niet is het kind. dat in onwetend heid een kruk omdraaide, maar de autoriteiten, wier nalatigheid den kleine gelegenheid gaf die kruk om te draaien, en de sluisdeuren te ope nen. Zulke inrichtingen moeten wor den aangebracht op een wijze, dat het niet mogelijk is, door spelende kinde ren dergelijke ongelukken te doen ver oorzaken. Het zou een misdaad zijn, zegt Tlieo- Uor Wolff, den jongen te laten boeten voor dit verzuim van volwassenen. De knaap is reeds genoeg gestraft. Hij loopt rond, zijn geheelo leven, met de gedachte door een onvoorzichtigheid zes ongelukkige kinderen het leven be nomen te hebbenlaat men dit onge luk nog niet grooter maken voor het kind, door zijn ziel te doodeu, door hem ver van licht en vrijheid de ge volgen van een onvoorzichtige dwaas heid. jaren lang te laten boeten, AANSLAG OP EEN SERVISCH MINISTER. De Servische minister van buirten- landischo zaken, Milovanowitsj, werd Maandag, toen hij het departement Yerliet, op de trap vastgehouden door een acteur, Stojkowitsj, vroeger ver bonden aan den nationalen schouw burg te Belgrado, die van den mi nister zijn herbenoeming aan dien schouwburg eischte. Da minister verklaarde, dat dit ge heel buiten zijn bevoegdheid lag. Woedend dreigde StojkowiteJ henj met ae Yuiaf, .waarop de minister vluchtte, steeds door den vertoornden acteur achtervolgd eindelijk snelde do minister een openstaand huis bin nen, waar bij in onmacht viel. Spoe dig toegeschoten geneesheeren brach ten den minister weder bij, maar voorloopig zal hij wel geheelo rust moeten nemen, daar hij een beroerte kreeg van schrik. TOCH NOG ONTDEKT. Een opzienbarende inhechtenisne ming Is to Southend geschied, In ver band met een grooten juweelendief stal van bijna vijf jaren geleden. Do diefstal werd in November 1904 ontdekt in den juwelierswinkel van J. J. Stockall and Sons, Clerkenwellroad te Londen. Men vond daar op een Maandag morgen een der patroons, Thomas J. Stockall, in zijn eigen kantoor vast gebonden, en hij verhaalde, dat hij van Zaterdagavond af ln dien toe stand had verkeerd. De dieven, eerst drie en later vier in getal, waren hcan quasi over zaken komen spreken; zij hadden hem door eon slag op 't hoofd bedwelmd, hem toen vastgebonden, en daarna op hun gemak den winkel geplunderd, waaruit zij voor een be drag van 3000 pond sterling 36.000) aan kostbaarheden stalen. Hij had) zich gehouden alsof hij bewusteloos j was maar zij hadden hem toch een prop in den mond gestopt. Na ver loop van 20 minuten hoorde hij de dieven heengaan. Hij wist de prop uit zijn mond te j werken maar hij kon zijn armen en beenen niet los krijgen. Hij riep om hulp, maar niemand hoorde hem, en j zoo bleef hij daar hulpeloos, den Za-1 terdagnacht en den geheelen Zondag j lang, tot hij eindelijk Maandagsmor- gons, 41 uren na den diefstal, werd gevonden en bevrijd. Do politic kon geen spoor van de dieven ontdekken. De firma, die bij Lloyd tegen inbraak verzekerd was, kreeg het gestolen bedrag vei'goed. Naar het schijnt, heeft nu het ge recht reden om aan te nemen, dat het goheelo romantische inbraakver- haal niets d-an een verzinsel is ge weest en het beweerde slachtoffer, de heer Thomas J. Stockall, is iu zijn huis te Southend in hechtenis geno- VERE GOOLD GESTORVEN. Vere Goold, de Iersche baronet, die ir. Augustus 1907, in samenwerking met zijn vrouw, Violette Goold, de vriendin van deze laatste, Emma Le- viu. te Monaco vermoordde en het lichaam in stukken sneed, is in het bagno te Cayenne gestorven. De moordenaar was tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. 23 Anegang 23. in divers© afmetingen. COMICUaRE£RE^CE PRIJZEN. Aanbevelend, H. HOENDERDOS, LE1DSGHE PLEIN 15-17-19. - Tel. 773 Letteren en Kunst UITGEVERSBOND. Te 's-Gravenhage heeft de Uitge versbond de 46e al gem eene vergade ring gehouden. De heer N. G. Yan Kampen presideerde. In het verslag der handelingen van het bestuur wordt er aan herinnerd, dat „drie belangrijke zaken in 't vo rig jaar zeer op den voorgrond zijn getreden, n.l. 1. Het rapport van de commisste, benoemd naar aanleiding van het verzoek van den Ned. Debi- j tantenbond om voortaan 25 pCt. kor ting toe te staan, 2. De modelcontrac ten \an do Vereeniging van Letter kundigen, en 3. Het Verkeersregle ment. Wat sub 1 betreft wordt in herin nering gebracht, dat een nieuw rap port van do commissie ad hoe wordt toegomoet gezien, terwijl sub 2 met algemeens stemmen op de buitenge wone algemeene vergadering van De cember 1908 werd verworpen. Sub. 3., Verkeersreglement, heeft door de me dewerking van den Bond vele veran deringen ondergaan, terwijl door een flink optreden onzerzijds ervoor ge zorgd is, dat de handel in boeken enz. niet zoodanig aan banden wordt ge legd, dat velen onzer leden in hunne zaken ernstige schade zouden kun nen ondervinden. In herinnering wordt gebracht het overlijden van het oud-bestuurslid J. C. Nijgh en van het lid van onzen bond E. G. Colien, de j buitengewone algemeene vergadering van 23 April heeft den heer dr. H. D. Tjeenk Willink tot eerelid van den bond benoemd. Den nestor der Neder- landsclie uitgevers, den heer A. W. Sijthoff, is op zijn 8üsten verjaardag door den Bond hulde gebracht." j Ter vervanging van den heer Vin-1 cent Loosjes, aftredend en niet tér- stond herkiesbaar, werd de beer S. Warendorf Jr. tot lid van het bestuur gekozen. VAN Kruisstraat 28. Kruisstraat 28 N. V. WELL WORKS a OVERVEEN bheohübh HAARLEM m GEHEEL VRIJE ZAAL TE HUUR, voor Bruiloften en Partijen, 12.50, met PIANO, PIANIST* KLEEDKA MERS, GLASWERK, enz. Zeer ge schikt voor repetitiën en vergaderin gen. Gen. Cr»»jési.r&ai 13$, TRANSATLANTISCHE LIJNEN, Het stoomschip RindjanJ, van Rot terdam naar Java, vertrok 14 Sepi van Southampton. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 14 Sept. te Suez. Het stoomschip Delfland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, vertrok 13 Sept. van Santos. De stoomschepen Eemland en Rijn land, van Amsterdam naar Buenos Ayres4 vertrokken 13 Sept. van San tos. Warmossstraat 22, bl] G. P. HECK. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Arnhem, 6 September. G. Krab, kruidenier te Velp. Rechter-Commis-J saris: mr. H. J. van der Poel Hi<J- dingh.: Leeuwarden, 13 September. P, Boomsma, timmerman en aannemer te Sneek. Rechter-commissaris: mr. C. L. baron van Harinxma thoe Sloo ten. D. Fonk, timmerman en aannemer te Sneek. Rechter-Commlssaris mr. C. L. baron van Harinxma thoe Sloo ten. VGravenKage, 14 September. W* Benders, aldaar. Rechter-Commissa ris: mr. P. Polvliet. r- C, den Boer, aldaar. Rechter- COüMftlsaari^Uïr. mr> .P* L. van Meeu- Wfilfc volgens Engolsch, Fransch of Duitsoh systeem vervaardigd, worden in den kortst mogelijken tijd geleverd. Oude Matrassen kunnen volgens deze bewerking worden verandord. Beeldenfabriek, Haarlem. Telefoon 250 10 pCt. korting op allo voor komende ln Catalogus 1909. Gemakkelijke conditlëen. Aanbevelend, 8T00MWASCH1NRICHTIKG. Amsterdamsche Vaart 20 Per stuk en per abonnement. BILLIJK TARIEF. VRAAGT PRIJSOPGAAF. „DE HOOP,;, Ged. Oude Gracht 66 Prima kwaliteit Telefoon No. 1783. Opgericht In 1847. Ingeschreven kapitaal op Net groot boek fler H. W. S. f 208.000.- Neemt leden aan in den leeftijd van drie tot veertig Jaar. De contributie, naar tien klassen, wisselt af van 1} tot 9 cents per week. De uitkeering bij overlijden bedraagt| naar gelang der klassen, van S3.— tot 154.— en na 25 jaren lidmaat" schap van 35.— tot 162. .Vrijstelling van contributie voor dfr genen, die 86 Jaren lid zijn geweest. Kosteloos: Inschrijving en reglemexjt ten. Aanmelding bij de boden: P. D. VAN DEN BERG, Parklaan 68 en H. VAN' DER LAAN, Lepelstraat 5.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6