Verschijn* dagelijks; behalve op Zoar en Feestdagen maandag 20 beptbmbeb 1909 NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ABOSSafflBSTEN 27e Jaargang. Ho. 8048 HAARLEM S DAGBLAD PBR DRIB HA&NOBNi Vooi Haarlem S 5 IJ> Voor de dorpen In den omlrek waar een Agenl gevestigd Is {kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland i,. 1-65 Afzonderlijke nummers 0.02H Cdlllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem i 037 H de omstreken en Tranco pet post 0.45 ütëgave der Vennootscfiap bonrens to ter. Directeur 6. PEB8EB90H. ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regela 50 Cts.j iedere regel meer 10 Cts. Bulten hel Arrondissement Haarlem van 1—5 regels Ir-, elke regel meer f0.t6 Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat AdvertentMn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaaisingi 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie ea Administratie! Groote Houtstraat letercommunaa! Telefoonnummer der Redactie 600 eo der Administratis 724. Drukkerij! Zulder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van bulten bet Arrondissement Haarlem In dit blad la uitsluitend gemachtigd bet Algemeen Binnen- en Bultenlandscb Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoasstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Intete. 6220. BIT NUMMER BESTA AT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 21 SEPTEMBER. Gr. Kerk. Orgelbespeling, 1—2 uur. Schouwburg: N. V. „Het Tooueel": Adam in Ballingschap, 8 uur. Circus Carré: Voorstelling, 8 uur. SI Bavo: Cursus in Katholieke go- loots- en zedenleer. Onderwerp: Het opperbestuur v. d. Heiligen Petrus moet ten allen tijde voortduren. Stadsnieuws FAILLISSEMENT-VAN NIEL.. Zooals wij reeds berichtten heeft hot Hof te Amsterdam het vonnis tot f ail lietverklaring van den heer H. van Niel vernietigd. Wij lezen daarover nader in Bloemend. Weekbl. De aanvrage tot failliet-verklaring Was in eersten aanleg door den ad vocaat van den heer v. N. bestreden op de volgende gronden wij zijn niets schuldig, want er bestaat een quitantie, waaruit blijkt, dat wij al les hebben afbetaaldwanneer aange nomen wordt, dat onze rekening, waarvoor faillissement wordt aange vraagd, nog niet gedelgd is, dan moe ten wij nog geld toe hebben, want de londsen, die op onze rekening voor kwamen, zijn gestegen en ze zijn in dertijd door de curatoren in het fail lissement der bank zonder aanzeg ging bij deur waar der s-axploit ver kocht, men moet ze dus nog altijd aan ons verantwoorden en ten slotte er is geen samenloop van schuldeischers, want de andere schuldeischers zijnen worden geregeld betaald. De rechtbank achtte de beide eerste beweringen nietige uitvluchten, om dat haar uit de boeken werd aange toond, dat de overgelegde quitantie ,(van een kleiner bedrag) geen betrek king had op de groote rekening, die KLOg open stond, en omdat voor haar Was toegegeven, dat de voor rekening van den schuldenaar verkochte effec ten, door curatoren met zijn voorken nis waren te gelde gemaaktwat het derde verweer betreft, deelde de recht bank blijkbaar het standpunt van den curator, dat, waar nog andere op- eisohbare schulden bestonden en, van de opgeëischte schuld per saldo ruim f 15.000, geen aanbod van betaling werd gedaan, deze niet betaald kon .worden, zoodut de boedel verkeerde in den toestand van te hebben opge houden tc betalen en zijne vereffening door een curator dus op haar plaats was. Bij het instellen van het hooger be roep werden dezelfde verweermidde len aangevoerd. Voor het gerechtshof werd ook de inmiddels benoemde cu rator gehoorddiens onderzoek van den boedel had item tot de overtuiging gebracht, dat debet en credit elkander ongeveer dekten, wanneer de vorde ring der N. en Z. H. Bank in reke ning werd gebracht voor het bedrag, dat uit de boeken bleek. Het hof heeft op grond van de vol gende overwegingen het vonnis der rechtbank vernietigd: „O. ten aanzien van do door gere- quireerden voorgestelde exceptie van «iet-ontvankelijkheid dat de requestranten blijkens het in leidend request zijn opgetreden als uitmakende de gezamenlijke erfgena men van den overleden gefailleerde; dat, aangezien bij de Faillissements- wet geen uitzondering is gemaakt op de bepaling van art. 341 rechtsvorde ring, requestranten zeker in hun ap pèl zijn ontvankelijk O. ten principale dat, aangezien in deze niet sunimierlijk is gebleken, dat de auteur van requestranten verkeer de in den toestand van te hebben op gehouden te betalen, de door de recht bank voormeld uitgesproken failliet verklaring behoort te worden Yernie- tigo verklaart appellanten ontvankelijk, vernietigt de failliet-verklaring." Hieruit moet o. L worden opge maakt, dat het hof het vorderings recht van curatoren als vaststaande aanneemt. De overweging ten principale is, als jan feitelijken aard, onttrokken aan de beoordeeling van den rechter in eassatie. De curator heeft op grond jan 'shofs overweging omtrent de niet-ontvankelijkhedd, welke hem on juist voorkomt (Art 341 Rv. handelt over de gewone procedure, waarvan de bepalingen z. L in geen enkel opzicht op de bijzondere fallLissements-proce- dur-e van toepassing zijn) den heer pech ter-commissaris in het faillisse ment der N— en Z.-II. Bank machti ging gevraagd om cassatie oau ta .teekenem Toonkunst Men meldt ons: Onze „Toonkunst" afdeeling te Haar lem, geeft In het volgende seizoen twee uitvoeringen. De eerste op 28 'januari, de tweede op 22 April 1910. Op 28 Januari wordt de „Elias" van F. Mendelssohn Bartholdy uitgevoerd waarbij als solisten zullen optreden mej. Tilia Hill (van Linden van den Heuvell), sopraan, Berlijn, Mevrouw J. Hendrikse—Mik, Alt, Rotterdam, en den heer Jac. van Kempen, tenor, BloeinendaaL De hoofdpartij „Ellas" zal worden gezongen door een Yoortreffelijken zanger Dr. P. Deutsch, bas uit Win- terthttr, die nog nooit in Nederland optrad. Op 22 April wordt „der Fliegende Hollander" van Richard Wagner, in concertvorm gegeven. Daarbij zullen als solisten medewer ken Mevrouw A. NoordewierRed dinglus, sopraan, Hilversum, Mej. Marie Bies, alt, Haarlem en de heeren R. van Schalk, tenor Amsterdam, Ge rard Zalsman, baxyton, Haarlem en B. J. Barendse Jr., bas, Den Haag. Aan het Utrechtsch Stedelijk Or- chest wordt de begeleiding van beide uitvoeringen opgedragen. Blijkens achterstaande advertentie beginnen de Koorrepetities op Maan dag 4 October a.s. LighaL Men verzoekt ons o. s. Inlichting te willen plaatsen. Bij het circuleeren der inteekenbiljetten voor het Lighal- fonds blijkt nog steeds de juiste betee- kenis van Vereeniging tot bestrijding ter tuberculose en Llghalfonds niet voldoende bekend te zijn, hetgeen he laas dikwijls ten gevolge heeft, dat een inteekenbiljet voor dat fonds blan co wordt teruggegeven. Vereeniging en Lighalfonds behooxen tot één, maar hebben elk eene afzonderlijke kas. Het Lighalfonds is opgericht uit sluitend ten behoeve der verpleging van on- en minvermogende tuberculo selijders, omdat deze arbeid „het ge nezen van de ziekte", niet tot het program der tuberculosebestrijding behoort. Die tuberculeuse zieken han gen, wat- hunne genezing betreft, ge heel af van de particuliere liefdadig heid. Dat is treurig, maar gelukkig voor hen wonen er in Haarlem en om streken nog medelijdende menschen genoeg, die voor hun lijdende stadge- nooten best wat kunnen missen en dit ook gaarne willen. Na deze mededee- ïiug hopen we dat velen op hun be sluit terugkomen, waarvan de admi nistrateur van het fonds, Th. Lim- perg, Zijlstraat 64, gaarne bericht zal ontvangen* Kwartetconcours.- Op het Kwartet-concours van de Mannenzangvereeniging Kunst na Arbeid te Rotterdam, werden Zondag avond in de hoogste afdeeling voor gemengde dubbel kwartetten door de Haarlemsche kwartetten de volgende prijzen behaald: 4e prijs: Con Amore, dir. de heer Grootendorst (Polyhymnia), 3e prijs: Damiaatjas, dir. de heer Henri Berg huis (D.LN.D.U.A.), Ie prijs: H. P. met de loffelijke vermelding, dat deze prijs werd behaald) met 367 punten, het hoogste aantal van den geheelen wedstrijd. 1L P. kwam voor de eerste maal uit, zong zonder directeur en bestaat uit de dames M. Gysbertse, Tine Pielage, C. C. Pielagev. d. Meyden, C- Boeying en de heeren N. Kuyper, P. v. d. Berg, F.: ter Wol beek en Henri Pielage, allen van het gemengd koor „Onder Ons"* Uitgevoerd werden het verplicht koor Avondvrede van W. van Thie- nen en Oost West van Philip Loots als koor naar keuze. 25-Jaxig Jubileum. De heer J.- C. Hoed was heden 25 jaar als doozenmaker aan de Zeepfa briek „Het Klaverblad" werkzaam ge weest. Door een der directeuren, den heer Swens, werd de jubilaris harte lijk toegesproken. Hij ontving namens de directie een gouden horloge met inscriptieen verder verschillende ge schenken van zijn kameraden. WOESTDUIN. Na een langdurige en nuttige zomer rust, opent zoowaar Woestduin dezer dagen weer zijn hekken voor wedstrij den. Heropeningsmeeting wordt dit feit jjebeeteiu De Straatschandalen ln de Groote Houtstraat. In het pas verschenen nummer van „De Politiebode" wordt de beschou wing over bovengenoemd onderwerp voortgezet. De schrijver citeert uit het bekende werk van Mr. Gewin de eischon, waaraan de politieman dient te voldoen en laat daarop deze merk waardige beschouwing volgen Nu gelooven wij niet te veel te zeg gen, wanneer wij beweren, dat ons politiekorps, In zijn geheel genomen, aan die hooge eischen nog op geen stukken na voldoet. En dit kan ook niet van het korps warden geëischt, waar het voor die taak geen opvoeding ontvangt. Ons agentenpersoneel wordt meest al gerecruteerd uit personen van bui ten. die wei lichaamskracht, doch niet voldoende kennis bezitten er zijn er onder, wien het angstzweet uitbreekt, wanneer zij een proces-ver baal hebben op te maken, en dat zij zelfs de door de gemeente gemaakte verordeningen niet kennen, blijkt dag aan dag. Onze politieverordening schrijft b.v ln art. 58 bis voor, dat met hoog stens 3 boete zal worden gestraft, hij. die tegen een perceel leunt, of in raamkozijnen, dorpels, stoepen, bor dessen en kettingen zit of speelt, en nu heeft men b.v. 's avonds tusschen 8 en 10 uur in onze winkelstraten slechte even de oogen den kost te ge ven, om te zien., dat de daar surveil- leerende agenten van het bestaan dier bepalingen niets afweten, óf ze niet toepassen, wat er in beide geval le a op wijst, dat aan hun opvoeding tot etraatopvoeder iets ontbreekt De gevolgen van het niet letten op de overtredingen, die wij hierboven noemden, veroorzaken vooral in onze winkelstraten den winkeliers niet al leen overlast en schade, neen, zij werken er juist het plegen van straat schenderijen ln de hand. In onze Groote Houtstraat b.v. komt het vaak voor, dat clubjes van tien en meer jongens en melden uren lang postvatten voor den een of anderen winkel. Zij leunen tegen de ramen, versper ren den ingang tot de deur, braken tegen de voorbijgangers vaak een taal uit, die het onmogelijk maakt, met vrouw of dochters zich in die straat te bewegen en de politieagen ten doen precies of zij niets zien, of zii niets hooren. Als er maar niet ge vochten wordt, vinden velen hunner het al lang mooi genoeg. Vooral op de Zondagavonden ziet men horden van jongens, lollende en zich als dronken aanstellende, die Houtstraten totaal onveilig maken, maar zuolaug de voor de nachtrust gestelde tijd nog niet is ingetreden, schijnt het voor onze straatopvoeders onmogelijk te wezen daaraan iets te doen, hoewel zij tocb met de Politie verordening in de hand, dan wel met het Wetboek van Strafrecht, aan dat onveilig maken van straten zeker een einde kunnen maken. Hun nalaten wijst er alweer op, dat hun opvoeding aLs politieman niei deugt, wijst er op, dat him de tact niet is aangeleerd, om zonder juist tót arrestatie over te gaan, een einde te maken aan deze niet passende dingen. Men moet ons goed begrijpen wij willen van onze straten geen kerkho ven maken, waarin geen lach of vreugde mag worden gehoord, maar tusschen liet uitslaan van allerlei lie derlijke taal en tusschen het voor gewoon aangelegde menschen onmo gelijk maken om zich veilig langs den weg te bewegen en een kerkhof, ligt nog een heele ruimte, die met gepast vermaak en gepast beweeg langs den weg is aan te vullen. Wanneer onze politie wat meer pre ventief optrad, en als dat niet hielp, krachtdadig, wij zouden in onze hoofdstraten een vrijwat anderen en beteren toestand hebben. Wanneer de politie eens begon b.v., om maar iets te noemen, de over treders van art. 58 bis te waarschu- ewn, en wanneer dit niet helpt, te verbaliseeren, wij zijn er zeker van, dat zij in onzen kantonrechter eai bij zijn ambtenaar bij het Openbaar Mi nisterie, zijn steun zouden vinden, om die verordeningovertreders tot hun plicht te brengen. Maar van zulk optreden ziet men slechts zelden een voorbeeld. Wanneer de politie haar gezag laat gelden, is dit meestal op hardhandige wijze." Hierop volgt eeu beschouwing over het gebrek aan medewerking bij het publiek, en over de wenschelijkheid, dat de justitie verzet tegen de politie veel zwaarder, dan thans geschiedt, zal straffen. Het artikel eindigt met de opmer king, dat twee man niet voldoende is. om de arde in de Groote Houtstraat te handhaven en sluit met deze woor den „Maar behalve, of liever boven het „versterken van de politiemacht bij „avond in onze hoofdstraten, moei „staan da opvoeding der agenten „voor de taak, die hun kan worden „opgelegd. „Alleen dan, wanneer het publiek „weet, dat de agenten voor hun taak „zijn berekend en dat zij weten waar- „heen en tot hoever hun bevoegdhe den leiden, zal het respect krijgen „voor onze rustbewaarders en zal „het zich gaan onderweirpen aan „hun gezag." Tot zoover het artikel, dat natuur lijk daarom merkwaardig is, omdat de tritAek op de politie wordt uitge oefend door een orgaan der politie zelf. En dat wel doc«r een blad, dal zich altijd zeer gematigd uitdrukt. NAAR HET KAMP, Vanmorgen zijn de lichtingen 1904, 1906 en 1909 van het 3e en 4e bataljon van het 10e regiment infanterie een kleine 1200 man, naar de legerplaats bij Laren vertrokken. Dat gaf een heele drukte In den vroegen ochtend. Reeds om twee uur was 't reveille, en om 4 uur appèl voor 't 4e bataljon, dat 't eerst zou vertrekken. *t Was nog pikdonker toen een lange colonne, waaraan geen eind scheen te komen, uit de kazernepoort aan den Koudenham marcheerde. Dat waren de manschappen van 't 4e, die onder commando van den majoor W. D. A. Ophorst naar het opladingsterrein bij het hoofdmagazijn van de Holl. Spoor trokken. De stafmuziek ging aan de spits, en licht en luchtig liepen de sol daten op de opwekkende tonen langs de donkere grachten, aangestaard door een enkelen voorbijganger. De achterhoede werd gevormd door een afdeeling hospitaal-soldaten. Op bet ladings-emplacement stond een lange extra-trein, uit vijftien war gens bestaande, gereed. De manschap pen werden bij de waggons ingedeeld, de eigenaardige compagnies-huifkar ren en do brancards op een paar platte wagens geladen, en voort ging het. Spoedig daarop kwam de ambulan ce-wagen en kondigde verwijderd tromgeroffel de nadering van het 3e bataljon aan, onder commando van den lult.-kolonel jhr. J. T. van Spengler, Het was intusschen licht geworden, en de bedrijvigheid die gepaard ging met de inlading van manschappen en bagage werd door verscheidene be langstellenden aangezien. Spoedig verscheen de commandant van het re giment, de kolonel Spaan, ter plaatse, die met denzelfden trein vertrok. De troepen etappen uit aan het sta tion Muiderpoort te Amsterdam en marcheeren dan naar het Larensche kamp. Dit is een marsch van ongeveer zes uur. In de legerplaats staan de tenten, waarin gebivakkeerd wordt, reeds gereed, In den namiddag worden het le en 2e hat. uit Hoorn en Den Helder, ver wacht. Het 10e regiment is daar dan bijeen om onder commando van den kolonel Spaan oefeningen te houden. De afdeeling wielrijders is vanmor gen om zeven uur naar Laren ver trokken. Fotografie. Ons wordt gemeld Op de algemeene vergadering van den Nederl. Fotografen Kunstkring, den 14den dezer te Utrecht gehouden, is met algemeene stemmen besloten, in 1910 to Haarlem eene fotografie tentoonstelling te houden. VERGADERING TYPOGRAFEN. Men schrijft ons: Zaterdagavond hield de Typografi sche Vereeniging „Tot Nut en Gezel lig Verkeer" in het café „de Karse- boom', haar driemaandelijksche ver gadering. Uit do verslagen van secretaris en penningmeester kon men opmaken, dat do vereeniging vooruitgaande is, zoowel financieel als in ledental. Een 6-tal personen werd als lid ge ïnstalleerd en hun door den voorzit ter der Vereeniging, den heer D. van Bokhoven, met een passende toe spraak hei insigne der vereeniging aangeboden. Verder had een verkiezing plaats van vier commissieleden voor het as. Kopperfeest; als zoodanig werden ge kozen de heeren: G. E. Voget, S. Hee- res, Abr. Vxoigt en P, Kotrthtfyen, die de benoeming aannames* HET ROODE KRUIS. Men deelt ons het volgende mede Toen in den aanvang van dit jaar bekend werd, dat Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden door H. M. de Koningin was benoemd tot Voorzitter van het hoofd-comité van „Het Neder- land8che Roode Kruis", wekte deze benoeming in alle kringen veel be langstelling. Alras bleek, dat de Prins het voornemen koesterde eene reorga nisatie van deze Vereeniging tot stand te brengen. „Het Roode Kruis" is op gericht in 1867 „tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslie den in tijd van oorlog" en was ook in vredestijd werkzaam met het onder richten en oefenen van verplegend personeel en het aanschaffen van ma terieel, om als de nood aan den man kwam, gereed te zijn. Spoedig echter openbaarde zich het streven, de werk kring der Vereeniging uit te breiden en hulp te brengen waar zulks noodig mocht blijken, b.v. bij rampen en epi demieën. De drang naai' dit vredes werk werd steeds sterker en zoo rijpte het plan deze uitbreiding van werk kring ook als doel der Vereeniging in de statuten vast te leggen. Bij Koninklijk besluit van 2 April 1909 is bepaalddat het doel der Ver eeniging ,'IIet Nederlandsche Roode Kruis" zou zijn, behalve het verleenen van hulp in tijden van oorlog", mede te werken tot leniging van den nood bij rampen in binnen- of buitenland", en dat de Vereeniging om de vervul ling van haar taak mogelijk te maken zich ln vredestijd zou kunnen wijden aan maatschappelijk werk. Bij het bestuur van het in 1868 opge richte plaatselijk comité voor Haar lem eu Omstreken vond. dit streven van den Prins veel sympathie en na dat de Voorzitter van het comité als afgevaardigde in de in Juni 1.1. gehou den algemeene vergadering van liet Roode Kruis, welke door Z. K. 11. werd gepresideerd, deze plannen na der had liooren uiteenzetten en van die vergadering verslag had gedaan, besloot het bestuur de propaganda voor dit menschlievend ondernomen krachtig aan te vatten. Het bestuur heeft het voorrecht ge had den burgemeester van Haarlem bereid, to vinden het eere-voorzitter- schap van liet comité te aanvaarden, terwijl de burgemeesters van 10 om liggende gemeenten hunnen steun verleenden door ais leden van het eere-comité op te treden. Met het bestuur hebben deze hee ren eene circulaire onderleekend, die Yorzondon is ter begeleiding van een oproep om steun, door den Prins ge richt tot alle Nederlanders. Het Haarlemsche comité heeft het initiatief genomen tot de oprichting eener afdeeling der „Vereeniging tot Eerste Hulp bij Ongelukken", die be oogt door het houden van cursussen zooveel mogelijk personen in dien geest te bekwamen terwijl het comi té tevens de samenstelling en oefe ning eener transport-koloime, die in oorlogstijd hare werkzaamheid zal ontvouwen, krachtig zal steunen. Het neemt de vrijheid ieder, die tot nu nog geen bijdrage schonk op te wekken het inteekenbiljet alsnog ingevuld te zenden aan een der bur gemeesters, ledèn van het eere-comité, of aan den penningmeester van het Haarlemscli comité, Raamsingel 8 Op do vergadering tot oprichting der bovenvermelde afd. (zie adverten- tio in dit nummer) zal Dr. Fagee Schaeffer eenige schijngevallen de monstreer en en toelichten, de heer A. de Lom*, voorzitter der afd. Am sterdam, een inleiding houden. De heeren J. J. Galjart, G. A. Luitingh, Jj a. Stolk en J. Tates zullen de ge vallen behandelen. SCHOOL VOOR BEJAARDEN. Ons wordt verzocht het volgende te plaatsen De school voor bejaarden, gehou den wordende in school No* 11, Ge dempte Oude Gracht, wordt Vrijdag 1 October weder geopend. Het onder wijs, dat kosteloos is en lezen, schrijven en rekenen omvat, wordt gegeven gedurende de maanden Octo ber tot Februari, en wel Maandag- en Donderdagavond van 8 tot 91/2 uur voor vrouwen en meisjes, en Dinsdag en Vrijdagavond van 8 tot 10 uur voor mannen. Zij, die van de lessen wen- schen gebruik te maken, moeten zich aanmelden bij het hoofd, den heer J. W. van don Bogaardt, in de school, den len October, des avonds van 8 tot 91/2 uur. Serenade. Door het muziekkorps van het Le ger des Heila werd Zaterdagavond een serenade gebracht aan den heer Swaanswijk, wonend in de Vooruit- gangstraat, die zijn 25-jarig jubilé als schaver aan de Centrale Werkplaats der H. IJ* S. M-. herdachte Examen polltiediploma. Het gewoon diploma verkreeg P. W* Voskuyl, het diploma met aan tee ke ning II. Ploeger, beiden uit Haarlem* Hooger beroep. Door J. H. van de K. is appèl aan- geteekend tegem het vonnis der Recht bank alhier, waarbij hij ter zake van diefstal van een rijwiel is veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden. (Zie verder Stadsnieuws onder laat* ete berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De gemeenteraadsverkiezingen* Naar wij vernemen zijn ter inlich ting van den heer minister verschil lende stukken, betrekking hebbende op de laatste gemeenteraadsverkie zingen en de daartegen ingebrachte bezwaren, door gedeputeerde staten naar het departement van binnen- landsche zaken opgezonden. (BI. W.). AERDENHOUT. Haarlems toekomst. Een troepje jongens en meiden, af komstig uit Haarlem, in leeftijd af wisselend tusschen de 14 en 16 jaar, liep gisterenmiddag op de Zandvoort- schelaan de liederlijkste taal uit io kramen. De politie, die juist per rij wiel achter hen aanreed, nam hen duchtig onder handen en geleidde hen tot buiten de gemeente. De welbekende villa van den heer G. J. Bunge, aan den Van Lennepweg alhier, nadert haar voltooiing, en zal binnen een paar maanden door de fa milie ln gebruik worden genomen. HEEMSTEDE. WATERLEVERING. Door B. en W, van Heemstede is aan B. en VV. van Amsterdam mede gedeeld, dat door hen wordt overwo gen, in die gemeente een drinkwater leiding tot stand te brengen. In ver band hiermede is door hen de vraag gedaan, of en, zoo ja, op welke voor waarden de gemeente Amsterdam be reid zou zijn do voor Heemstede be- noodigdc hoeveelheid water to leve ren. Aangezien er, naar het B. en W* voorkomt, voor Amsterdam geen be zwaar bostaat het voor Heemstede be- noodigde water te leveren, worden door hen onderhandelingen te dezer zake met B. en VV. van Heemstede ge voerd, welke hebben geleid tot het op maken van een overeenkomst, welke den Raad ter goedkeuring wordt aan geboden. (Hbld.) Do alhier gehouden Uniecollecto voor de school uiet den Bijbel heeft opgebracht ruim 276 gulden. H AARLEMMERLIE DE. Tot ons leedwezen moeten wij be richten, dat de heer C. Hartgcrink to Zuid-Schalkwijk, oudste lid van den gemeenteraad en algemeen geacht in gezetene, sinds eenigen tijd ernstig ziek is. HAARLEMMERMEER. Do kapitale hofstede „Stad Hoorn^ met bijna 60 H.A. houw- on weiland, komt in de eerste helft der volgende maand In publieke veiling. SPAARNDAM. De afdeeling Spaarndam van deö Bond van Staatspensionneeriug, hield 1.1. Vrijdag een vergadering. Ingekomen was een verzoek van de Noord-Hollandsche Federatie om sympathie te betuigen met haar plan om in Mei 1910 een groote meeting te houden. Door de afdeeling werd besloten sympathie te betuigen. Vervolgens werd een huishoudelijk' reglement opgemaakt, dat aan het Hoofdbestuur zal worden opgezonden ter verkrijging van de vereischte goed* keuring. HOOFDDORP. Met zekerheid kan*gemeld worden, dat niet dit, doch een volgend Jaar met den bouw eener R. K. school to Hoofddorp zal begonnen worden. De heer Bijvank, godsdienstonder wijzer der Herv. Gemeente alhier La In gelijke betrekking benoemd to Am sterdam* IJMUIDEN. Vischaanvoer en vischopbrengst, V In Augustus van dit jaar zijn aan',

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1