Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang! No. 8050 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1909 "r 1 H ABONNEMENTEN PBH BR1B BAANDBNi Vooi Haanem i S 5 2 129 Voor de dorpen In den omirek «raar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.G2X Geïllustreerd Zondagsblad^ voor Haarlem 037 yi de omstreken en franco pet post S a45 Uitgave der Vencaotscfiap toarens Coster. Direct ear J. PEEREB00JS. ADVERTENT IÊNI Vm 1—5 regels 50 Cts.i Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het ArrondfóStfiient Haarlem van 1—5 regels /t—elke regel meer ƒ0.88 Reclames 30 Cent per reget BIJ Abonnement aanzienlijk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Redactie ea Administratief Groote Houtstraat tatercommnnaal Telelooonommer der Redactie 600 es der Administratie 724. Drukker!]; Zolder Boitenspaaroe 6. Telefoonnummer 122. Tot da plaatsing van advertentlSn ea reclames van bulten het Arrondissement Haarlem In dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 70—78, Amsterdam. Telephoon latere. 6220, DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 23 SEPTEMBER, Gr, Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. St Bavo: Cursus ln de Katholieke geloofs- en zedenleea\Onderwerp: Het opperbestuur van Petrus duirrt fei telijk voort in den Paus van Rome. Circus Carré: Voorstelling, 8 uur. OM ONS HEEN No. 996. Een brief uit Amerika. Menigeen heeft het niet best in de oude wereld. Het hapert maar al te vaak aan geregelden arbeid en dus aan de middelen, om vrouw en kinde ren te onderhouden. En zelfs wanneer iemand goed betaald werk heeft, komt het voor dat hij ontevreden is en méér zou wensclien. Om zich heen ziet hij allerlei menschen, die het breeder hebben, hun kinderen beter opv ding kunnen geven, zichzelf wat meer genoegen kunnen veroorloven en zoo kan het licht gebeureu, dat ook hij op grooter verdiensten, op beter positie gaat peinzen en, daar die in 't eigen land niet te krijgen zijD, het oog richt naar over de zee. Amerika, Canada, Australië ha, dat zijn beter landen I Daar is de werktijd korter, het loon hooger. Piet ia er als gewoon werkman heengegaan en heeft nu een eigen zaak, Jan is hel vorige jaar terug geweest, heeft veel geld ver teerd en is er toen weer heen gegaan. Willem spreekt van een broer, dien het zoo goed gaat Kortom, als de man niet oppast, heeft de emigra tiekoorts hem te pakken, geeft hij zijn betrekking er aan en trekt met vrouw en kroost naar 't rijke land over de zee, misschien wel om er groote te leurstelling te ontmoeten en na een half jaar tobbens te wenschen, dat hij toch maar in 't moederland ware ge bleven. Maar daar is zijn plaatsje lang ingenomen. Zooeven ontving ik een schrijven van den heer P. Kuiper, een Neder lander, die te Spokane, in de Veree- nigde Staten van Noord-Amerika, woont. Hij toont zich daarin veront waardigd over een anderen Nederlan der, die de tentoonstelling voor huis industrie te Amsterdam heeft gezien en daarin aanleiding gevonden, om in een Amerikaansclie courant, de S p o- kane Evening Chronicle, de arbeidstoestanden in ons land te ver- ©ordeelen. Ik laat weg, wat de heer Kuiper uit dat artikel aanhaalt, daar ook in Ne derland zelf deze tentoonstelling veel gedachtenwisseling heeft uitgelokt. Belangrijker voor ons is zijn meening, dat er in de Vereenigde Staten en Ca nada nog heel wat erger toestanden voorkomen. Ik neem wat hij mij daar over schrijft, letterlijk over „Om. eenigsziiis eene voorstelling te krijgen van de toestanden in Cana da, moet u deze medegemaakt hebben. Hoe menschen daar nog minder be handeld worden dan honden, stelt de wantoestanden van Rusland in de schaduw. Toen ik in het groote Win nipeg aan het dwalen was, zag ik met mijn vrienden op het bord van een betrekkingsbureuu staan 5 0 men schen gevraagd voor spoor weg a r b e i d. We dachten direct, dat is nog zoo slecht niet en na kort beraad stapten we naar binnen en namen de „job", waarvoor wij aan den bureauhouder ieder één dollar moesten betalen. We zouden dan 2 dollar per dag verdienen. We vertrok ken met den trein (het werk .was in eene andere plaats) en na een halven dag sporens kwamen wij, aan de j?laats der bestemming.^ Dit was een .kamp, waar we zouden werkeü, Ze «topten ons in een hok, waarbij een varkenshok nog fatsoenlijk was* Op jjaag waarjaii mogstSB. alacm, gaf men ons ten antwoord: op den grond. Wel, nood breekt wetten. Na een nacht op de planken te hebben ge slapen, werden we om 5 uur wakker gemaakt en moesten we naar een an der kamp toe, 2 A 3 uur met de slee. Na een heelen dag reizens over 3 me ren en door dichte bosschen kwamen we 'a avonds om 5 uur in ons kamp aan en toen begon het lieve leven pas. We gingen naar den voorman met een briefje van den baas In Winnipeg, hetwelk eene aanbeveling was, dat we een beste slaapplaats moesten hebben en eene goede behandeling. Maar de voorman had geen slaapplaats voor ons, zoodoende zeide hijG a m a a r een huis maken van balen hooL Laag denken konden we niet, omdat het te koud was, want het was toen 30 graden beneden nul. Wij gauw een huis gemaakt en zoo hebben wij den eersten nacht geslapen. De paarden hadden nog een stal maar het werkvolk was nog minder bedeeld dan deze. Geen wonder, de paarden kosten 400 dollar de twee en de menschen nie mendal. Toen. wij hier aankwamen, hoorden wij, dat in het naastbijzijnde kamp 10 menschen door dynamiet in de lucht waren gevlogen, waar niet eens meer naar om werd gekeken. Overal stond daar in het bosch op groote papie ren geschreven :„Gaatnietnaar het Duivelskamp, de dood wacht u." Terug konden we echter niet meer, omdat da weg te lang was en wij geen geld meer hadden. Om kort te gaan, toen wij daar 3 weken gewerkt hadden, namen we daan en vroegen ons geld. De een kreeg drie dollar en de andere twee kregen niets. Schrijver dezes behoor de tot de laatsten. Wij vroegen waar om we geen loon kregen, men gaf ons heel gewoon ten antwoord: Jelui hebben niet gewerkt. En of schoon mijn andere vrienden bewezen, dat we terdege gewerkt hadden, het gaf alles niets, we konden oprukken. Daar waren we echter niet mede te vreden, enfin, 3 bazen kwamen ex bij te pas en een paar voormannen en we gingen maar gauw weg, anders kon den we ondervinden, wie de sterkste was., J. CL P„ (Slot volgt)., Stadsnieuws Circus Carré., De voorstelling Yan gisterenavond mocht zich weder in veel belangstel ling verheugen. .Van de 30 nummers viel, behalve aan de dressuur van den heer Albert Carré, natuurlijk weder aan den Car nadees Tom Jack en de Kunstwielrij- deressen een uitbundig succes ten deel. Als nieuw nummer traden op Les Pages, beroemde hoog en vèrsprin- a, een nummer dat eveneens zeer in den smaak viel, doch wel eenigs- zins beangstigend is. Een der hoeren snijdt nl. bij het springen met de voeten een appel die op den vlij inscherpen kant van een sabel gezet is door, zoodat hij indien hij even te vast drukt met de voeten in het scherp terecht komt en her haalt dit naderhand nog met een ap pel, die op het hoofd van een dame gelegd wordt, waarna de sabel er in gezet wordt. Hij springt dan van den grond met een aanloopje op een tafel en meteen op den rug van de sabel en de ap pel wordt in twee helften gesneden, zonder dat de dame geraakt is, ja, zonder dat zelfs een briefkaart, die onder den appel lag stuk gesneden is. De clowns vermaakten de aanwe zigen weder uitstekend met hunne potsen en grappen, niet het minst Busto met zijn ganzen. N. A. S, Door het Nationaal Arbelds-Secre- tariaat werd Dinsdagavond op ruime schaal verspreid een® circulaire, waarop zij op duidelijke wijze de Grondwerkersstaking té Amsterdam bespreekt, en aandringt op steun. STUKKEN VAN DEN RAAD, B. en W. adviseeren wat betreft het reeds eerder behandelde adres van F. H. de Koning, vertegenwoordiger van de Imperial Continental Gas Associa tion, te restitueeren een som van 96,70 over de jaren 1904 tot en met 1908, door genoemde maatschappij aan grondbelasting betaald. Ingekomen Is een adres van Frans Perquln e. a., met verzoek om de brug tegenover de Leidschestraat te verlagen, of de opritten te verbeteren, aangezien ieder die deze brug met be laden wagens moet passeeren, hinder en dikwijls schade ondervindt. B. en W. ontraden de verlaging der brug, dat belemmerend zou werken op het scheepvaartverkeer. Bij het veranderen van de bestra ting van de Leidschestraat zal worden getracht de helling van den bedoel den oprit zooveel mogelijk te verbete ren. B. en W. stellen voor, op het ver zoek van den marktmeester L. Hy- mensen, om verhooging van salaris met 1 Jan., afwijzend te beschikken omdat diens jaarwedde naar de mee ning van B. en W. niet ongeëvenre- digd is aan de gepresteerde diensten. B. en W. stellen voor, het verzoek van de Holl. Electr. Spoorw. Maatsch. tot het hebben van drie uitgangen naar den openbaren weg onder Haar- lemmerliede en Spaarnwoude in te willigen en de daarvoor benoodigde gedeelten van den berm van genoem den weg op diverse voorwaarden aan verzoekster te verhuren. B. en W. adviseeren, aan J. C. E. L. Schönhuth alhier op diens verzoek een gedeelte grond aan de Juliana- straat voor 10 per vlerk. M. In koop af te staan. Ingekomen is een adres van de fir ma B. Zuithof en Zonen, die zich be reid verklaart aan de gemeente In «'gendom af te staan: a. voor ƒ14,50 per vierk. M. een terrein tusschen het Spaarne en den Scheepmakersdijk b. voor 16 per vierk. M. een strook grond aan den Scheepmakersdijk. Daarentegen zou de gemeente aan ge noemde firma in eigendom moeten overdragen voor 16 per vierk. M. een stuk grond tusschen den Scheepsma- kersdijk en de Papentorenvest. B. en W. achten het in het belang der gemeente, op deze aanbieding in te gaan. Het eerste terrein zou voor- loopig bestemd kunnen worden tot opslagplaats van oud straatmateriaal, thans geborgen op een gedeelte van den openbaren weg (de Parklaan) met het tweede zou een gewenschte straatverbinding verkregen kunnen worden. B. en W. stellen voor op aanvrage eervol ontslag te verleenen aan W. van den Bosch, opzichter der algemee- ne begraafplaats, tegen 1 Jan. a., s. Onze politie, Een onzer berichtgevers schrijft: Maandagavond even elf uur von den een paar politie-agenten termen om een paar beruchte Haarlemmers, waar de stad niet grootsch op behoeft te wezen in de Groote Houtstraat te arxesteeren. Onder hevig verzet werden zij tot aan de Smedestraat medegenomen, maar hier bereikte het verzet het hoogste punt. Trots sabel en gummi stok scheen het, dat de politie voor twee zou moeten bukken. Toe valligerwijze passeerde een adjunct- inspecteur niet in dienst, die een der arrestanten wist te overmeesteren. De agenten, door deze onverwach te hulp een beetje vrijer, bliezen uit alle macht om assistentie en weldra verschenen verscheidene collega's, zoodat de arrestanten naar het poli tiebureau wenden overgebracht. Als een staaltje dat onze politie niet voor een beetje vervaard is, mag dit wel vermeld worden, met een woord van hulde aan het adres yan don adjunct inspecteur.: D. I. U, De tooneelvereeniging Door In spanning Uitspanning zal het seizoen openen met het bekende iooneelspel .Mottige Janus", van M. Spree, ook zal zij deelnemen aan den door de Redetr ij kerskamer „Zwolle" te Zwolle uitgeschreven nation al en tooneel- wedstrijd. Aan dozen wedstrijd mo gen alleen deelnemen vereenigingen, die reeds een eersten prijs hebben be haald. Aanhouding. Dinsdagnamiddag zijn door de po litie aangehouden twee knapen van 16 jaren, S. en H., die In de Groote Houtstraat uit een vrachtwagen pakje hadden ontvreemd. Op aanwij zing van een voorbijganger heeft agent van politie S. gearresteerd en later la H. in zijne woning opge spoord. Een liefhebbend e chtgenoot Gisterenavond omstreeks half ze ven wilde een bewoner van een dar zijstraatjes van den Burgwal zijn vrouw met een mes te lijf. Op het hulpgeroep schoten omstanders toe, die er in slaagden den man uit zijn woning te krijgen en hem het mes af handig te maken, Jubilé. Heden herdacht de heer J. Boon- de rs, werkzaam in de afdeeling vee- rensmederij aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M., den dag waarop hij voor 25 jaar bij de maat schappij in dienst trad. De kamera den beden den jubilaris een fraaie huistafel aan. Van de maatscliappij ontving hij enveloppe met Inhoud en diploma. Hooger beroep. De Officier van Justitie alhier Is In hooger beroep gekomen tegen het vonnis door de Arr.-Rechtbank al hier gewezen in zake tegen L. B. H., G. J. E. L. en L. P. P., waarbij deze zijn vrijgesproken van opruiing door geschrifte, door het verspreiden te Zaandam van het boekje „de Practi- sche Anarchist". LIJN NAAR DE MEER". De spoortrein, al is het dan ook nog maar voor zandvervoer, irijdt reeds in de lage polderlanden tus schen de Ringvaart en den Amster- damschen straatweg; de locomotief „Domburg" met telkens een 10-tal ge vulde en ledige zandwagens doet ge regeld zijn gefluit als voorbode voor den werkelijken spoortrein, hoaren. Unie-collecte, De Dinsdag gehouden collecte voor De Unie, een school met den Bijbel, die behalve geringe kosten ten goede komt aan de Vereeniging tot oprich ting en instandhouding van scholen mot den bijbel hier ter stedel heeft f 666.82 1/2 opgebracht. De bidstond-collecte van Maandag avond 21.66 1/2, Van 't Kantongerecht OVERTREDERS DER BOUWVERORDENING. Elk doet wel eens dingen, waar hij later spijt van heeft. Zoo is 't ook met een winkelier in damosartikelen hier ter stede. 't Atelier, waarin verschillende meisjes werkten, moest op last van de arbeidsinspectie worden vergroot, om dat 't niet aan de gestelde easchen vol deed. De winkelier droeg daarop een metselaar en timmerman op, om het atelier uit te bouwen. Hij verzuimde evenwel, om vergunning aan de bouw- politie te vragen, wat hem nu voor don kantonrechter heeft gebracht. De beklaagde bekende, zonder ver gunning te hebben laten bouwen. De timmerman had echter gezegd, dat zoon vergunning niet gevraagd, be hoefde te worden. Hij had zelfs wei bij een gemeenteraadslid zoo'n „klus je" opgeknapt zonder een vergunning te vragen. Beklaagde wilde den naam van het raadslid niet publiek maken, wel wilde hij 't den kantonrechter in vertrouwen z-eggen. Dit verlangde Z. E. A. niet. De timmerman gaf een geheel ande re verklaring. Hij wist, dat er vergun ning noodig was, maar de winkelier wou de zaak liever stil doem Beklaagde Ik wist 't niet Kantom-echter Daar geloof ik niet veel van. Uit alles blijkt, dat u bang was, 't gemeentebestuur in de zaak te moeien, omdat u wist geen vergun ning te zullen krijgen. De tuin was ai te klein, zoodat verkleining door uit bouw zeker niet toegestaan zou wor den. Wat bobt u nu moeten doen Beklaagde Den uitbouw weer moe ten afbreken. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie vorderde tegen den winke lier wegens 't laten verbouwen zonder vergunning een boete van 10 gulden of 4 dagen hechtenis, Ook eenige menschen uit Velsen hadden tegen de bouwverordening ge zondigd. Volgens den gemeente-op zichter D. Kramer wordt da-ar cel te gen de verordening gehandeld, vooral 't betrekken van woningen, zonder dat voor deze bewoning vergunning ge geven is. Daarom achtte de ambte naar van het O. M. eenige strenge straffen noodig. Tegen een huiseigenaar, die drie nieuwe woningen had laten betrek ken, werd drie keer 20 gulden boete of 3 keer 5 dagen hechtenis geëischt. Deze beklaagde ontkende gedeelte lijk. Hij had de huizen verhuurd te gen den tijd, dat hij vergunning had gekregen. De huurders zijn er toen uit zich zelf ingegaan. Later heeft hij de menschen er weer uit laten zetten. Nu heeft de eigenaar evenwel toch de vergunningen gekregen. Tegen een Haarlemschen architect, die te Velsen een door hein gebouwde villa door de huurders liet betrekken, hoewel nog geen vergunning door B. en W. voor deze bewoning was gege ven, werd 50 galden boete of 10 dagen hechtenis geëischt, DE DRANKWET. Een drietal bierhuishouders uit Zandvoort stonden terecht, wegens 't als verlofhouders in huis hebben van sterken drank. De rijksveldwachter De Bruyn deelde mede, dat in de ge lagkamers nooit iets werd gevonden. Toen gaf de burgemeester vergun ning, om de woonkamers binnen te treden. Bij drie bierhuishouders wer den toen vrij groote hoeveelheden sterken drank gevonden, bij een 13 liter. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen elk der overtreders 25 gulden boete of 10 dagen hechtenis. Tegen een dor overtreders zei de kantonrechter, dat hij bij een volgen den keer minstens 100 boete zou heb ben. Uitspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan R. B.. H. J. R. en J. de K., te Haarlem, overtreding Jachtwet, ze ven dagen hechtenis. G. K., te Enkhuizen, vrijgespro ken, W. van T te Beverwijk, overtre ding Drankwet, twee maal 3 boete, of t wee maal een dag hecht. A. H., te Haarlem, overtreding Ar beidswet, 3 boete of eon dag hech tenis. II. K., te Haarlem, strooperij, 3 boete of zes dagen hecht. D. van B., te Groningen, II G. van E., te Beverw ijk, en J. A. v. d. H., te mAsterdam, in dronkenschap de orde verstoren, no. 1 vijf dagen hechtenis, de beidie anderen 6 boete of zes da gen hechtenis, N. W. en W. R., te Haarlem, straatschenderij, 1 boete of een dag hechtenis, en 2 boete of drie dagen hechtenis. M. v. d. M. te Haarlem, nachtru moer, 5 boete of drie dagen hech tenis. J de W., te Haarlem, en zes ande ren, loopen op verboden grond, 5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boe te of drie dagen hechtenis, en 2 boe te of twee dagen hechtenis. T. Y., G. M. v. d. H. en J. L'., te Haarlem, overtreding Politieverorde ning Haarlem, no. 1 vrijgesproken, de anderen vijf dagen hecht. C. L. te Oogstgeest, P. H. te Ilaar- lemmerliede en A. N. M. W., te Haar lem, overtreding Politie Verordening Haarlem, no. 1 15 boete of vijf dagen hechtenis, met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde, de beide anderen 1 boete of een dag hech tenis. W. A\, en P. G., te Velsen, overtre ding Politie Verordening Velsen, 1 boete of een dag hecht. J. G. van B.. te Driebergen, en drie anderen, overtreding Politie Verorde ning Zandvoort, f 6 boete of drie da- ?en hechtenis, en 1 boete of een dag lechtenis. H. v. d. E., te Assendelft, J. J., te Haarlemmermeer, en VV. V., te Vel sen, overtreding Pfovinciaal Regle ment, no. 1 en 2 2 boete of twee da gen hechtenis, no. 3 twee maal 1 boete of twee maal een dag h-ech. C. v. d B., te Velsen, en drie ande ren, overtreding reglement Visschers- haven te IJmuiden, 1 boete of een dag hechtenis. J. V., en B. L., te Amsterdam, over treding Reglement Dienst, /2 boete of twee dagen hechtenis. W. A'. A., te Haarlem, overtreding Motorkenteekenbesluit, 1 boete of een dag hechtenis. C. K., te Haarlem, overtreding Mo tor- cn Rij wiel wet, 1 boete of een dag hechtenis. E. van D., te Haarlem, en 20 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement, 1 boete of een dag hech tenis. Voorts werden er nog 34 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap, tot 10 boete of drie dagen hechtenis, 8 boete of drie dagen lechtenis, 5 boete of drie dagen ïeclitenls, 3 boete of drie dagen hechtenis, 2 boete, of twee dagen hechtenis. P. S. Azn., te Wijk aan Zee en Duin, vrijgesproken. KINDERZAAK, C. S., te Haarlem, strooperij, 3 boete of 1 week tuchtschool. Militaire Zaken. Bij Koninklijk besluit van 9 Augus tus is bepaald, dat miliciens zich voor eigen rekening geheel of ten deele van kleeding en uitrusting mogen voorzien, mits die in goed bruikbaren staat en voor den dienst geschikt en de bovenkleeding overeenkomstig de vastgestelde modellen is. Dit laatste geldt niet voor het schoeisel, ten aan zien waarvan door den Minister Yan Oorlog afzonderlijke bepalingen wor den vastgesteld. Door den milicien moet dat eigen ondergoed en schoeisel worden on derhouden en gereinigd, waarvoor hem een geldelijke vergoeding wordt toegekend. (Zie verder Stadsnieuws onder laat* ste berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Door den jachtopziener Kokkel- koorn te Vogelenzang is een prachti ge zeearend gevangen in een klem, waarin het dier met de pooten was vast geraakt Aan de Zomorzorgerlaan alhier is men begonnen met den bouw van een bijzondere school. Door B. cn W. is aan den heer E, H. J. Scheltema alhier vergunning verleend voor het bouwen van een villa In het park Hartelust HAARLEMMERMEER, Vanwege de afdeeling Haarlemmer meer van het Witte Kruis zal op een terrein bij de gemeenteschool te Nieuw Vennep een gebouwtje verrij zen. dat dienen moet tot berging van de goederen dier afdeeling. Door do gemeente wordt bedoeld stukje grond aan do afdeeling kosteloos In bruik- leen afgestaan. Bestek en teekening zijn reeds gereed, zoodat zeer spoe dig mot den bouw aangevangen zal worden. Door het Rijk zijn bij de landbou wers Prins, Luiten en Schrama een aan klinische tuberculose lijdemi rund overgenomen en opgezonden naar het abattoir te Amsterdam, HALFWEG, Een zeer bekend man, zoowel hief als in het aangrenzende Haarlem mermeer en daarenboven bij zoo'n tal van schippers, ziet zich door zie kelijke omstandigheden genoodzaakt zijne betrekking neer te leggen; wij bedoelen den brugwachter J. G. Ber- tens, die een kleine 30 jaar de brug bediende tusschen hier en Haarlem mermeer en thans zijn ontslag heeft aangevraagd. IJMUIDEN, Verlaten schoener. De verlaten „Ekonorn" alhier wrak binnengesleept, is publiek verkocht aan den heer Wijnschenk te 'Amster dam voor I 1375. De „Ekonorn" zal gesloopt wor-t den. Beslaglegging. Op het Russische stoomschip XnniT is een tweede beslag gelegd, tot een bedrag van 10.000 gulden ten name van den heer Elstaga te Amsterdam* Straatroof. Door ©en varensgezel uit VlissJn- gen is bij de politie te IJmuiden aan gifte gedaan, dat hij op den openba ren weg is aangevallen en van zijn portemonnaie met geld beroofd. In verband daarmede zijn de jongelie den J. de W. en J. E. te IJmuiden aangehouden. De lieer P. Walles, bureelambte- naar van den Rijkswaterstaat 3e kl. alhier, Ls bevorderd tot bureelambt©»! naar 2e klasse, ZANDVOORT. Waterleiding, Door 135 inwoners en badgasten van Zandvoort is aan den Raad dezer gemeente een request ingezonden/ waarbij er op wordt aangedrongen het daax-heen te leiden, dat Zand/ voort zoo spoedig mogelijk in het b©j zit komt van een goede waterleiding! Bij het request is overgelegd eeo analyse d.d. 16 Juli 1909 van don

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1