Verschijnt dagelijto. behalve op Zo» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTJEBLAD. Uit de Omstreken 27e Jaargang. No. 8051 DOSDEBDAG 21 SEPT1MBEB 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE ■AANDBNl Voor Haarlem Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gereaögd ia (kom der IJ» '-30 Franco per post door Nederland 1.65 Aizonderl^ke nummersi 0.03 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0J7M de omstreken en franco pet poet i 045 r Veanaotacfiap Lanrena Caster. Dtrecteat 1. C. PEEgEDOOB Tot de plaatsing van advertentlën AD VERTENTlÊNi Van 1—5 regeb 50 Cis.: Iedere regd meer 10 Cis. Buiten het Arrondteanenl Hurl cm van 1—5 regels /te-, elke regel meer/aïö Reclames 30 Cent per regd. B| Abonnement aanrtenlljk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis. per plaatsing! 90 Cts. voor 3 plaatsingen i contant Redacüi es Administratie! Groots Bootstraat Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 D rakkert): Zolder Bulttnspaarne fl. Teleloonnammer 122. reclames van bnlten het Arrondissement Haarlem tal (Hl blad la uitsluitend gemschtlgd bel Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau IXY. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon luiere. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 24 SEPTEMBER. Schouwburg: Albert Vogel: „Stax- ïadd", 8 uur. Circus Carré: Afscheidsvoorstclling, 8 uur. OM ONS HEEN No. 097. Een brief uit Amerika. Toen dk van dit kamp wegging, ging ik naar ©en klein dorp, ongeveer 3 mijl van Kanora. Ik ging daar aan het werk en het was er iets beter, doch het was ook een dorp en men zou daar in handen van liet gerecht vallen, als men daar zoo met menschen handel de. Ik heb daar echter iets gezien, wat ik nooit zal vergeten. Een Russische arbeider was tus schen eene machine gevallen en er bijna in 2 stukken uitgehaald. Op mijn vraag of de man dood was, zeide de haas „Ja. Doch wat hindert dat Dat is niets, elke week komt er een trein met Russen aan en er is veel te veel van dat volk." In sommige kampen zdet men er niet tegen op, om die lui te trappen en te slaan zooals men in Holland een beest nog niet durft te mishandelen, anders zou men met de wet in aanra king komen, maar in het heerlijk© Canada kan men doen, wat men wil. Nu zal ik u echter iets gaan vertel len omtrent de United States, het land ■waar de hondenslavernij is afge schaft, waai- ze althans niet meer in naam bestaat, maar waar de men schen nog minder geacht worden dan de slaven vaa 100 Jaar geleden en waar ze het nog minder hebben dan de honden in Holland. Toen ik voor ongeveer 2 jaar liier In Spokane kwam, kwamen met mij 2 broeders. Zij namen een baantje aan. eei betrekkingsbureau voor 2 dollar ©n na betaling hiervan kreeg men een briefje om den baas van het werk te ioonen. Goed, mijn vrienden gingen naar het werk, dit was in ©en tunnel, en juist toen zij aankwamen, werd er een weggedragen, wiens beide boenen waren afgeslagen door eën stuk rots, dat los raakte. Dit nu was wel geen aanmoediging voor mijn vrienden, doch door den honger gedreven, moes ten ze wel aanpakken. Toen ze een dag gewerkt hadden, xeide de haas, dat er te veel werkvolk was en dat ze konden vertrekken. Verdiend hadden ze niets, want ze hadden slechts één dag'gewerkt, en dien dag hadden ze driemaal gegeten. Dus ze gingen zonder een cent op zak en ruim 30 mijlen van het naastbij- zijnde station. Honger en ellende zou den hun deel geweest zijn, had niet ©en bakker uit een klein dorp hun nog ©en oud brood toegeworpen. En dit is niet één geval, zoo zijn er duizenden op te noemen, waar de werkman noj slechter behandeld wordt dan ©en jlaaf, want 100 jaar geleden, toen men hier slavenhandel dreef, was de eige naar verplicht zijn slaaf te eten te ge ven, indien het tijd was, maar nu men zoogenaamd vooruit is gegaan en in een tijd van beschaving leeft, doet men met don werkman wat men wil. lller zijn er bij hoopen, die geen 40 cent (een gulden Hollandsch geld, Red.) in de geheele week verdienen. Dn indien de menschen vragen waar leven jelui van dan antwoorden ze .van koffie en brood. Niet éénmaal gebeurt het, maar ver scheidene keeren, dat menschen (zéér net gekleed) je staande houden om 5 fta. te vragen om brood en koffie te knopen. En dit is niet alleen in den jvinter, doch ook 's zomers. Hier slapen soma 80 en 100 man in een groot hok, hetwelk men hier jpeamp" noemt. Het slapen bieitin is nog minder dan ©en beest slaapt. Een paard krijgt eiken dag verscb hooi of stxoo, maar eeo menscb moet zich te vreden stellen met eens In de 14 da gen, of als het te erg wordt van het on gedierte, ééns per week, en dan wordt het maar gewoon op den grond ge legd. Dit nu zijn toestanden, die in Holland uiterst zelden voorkomen, doch hier zéér gewoon zijn. Zoo kan waar geen woorden voor zijn te vin den. Een derde punt zal ik u aanhalen uit het land van den machtigen dol lar. Toon ruim een Jaar geleden een Hol lander van hier vertrok naar een kamp ruim 100 mijlen van Spokane, vroeg hij mij of indien er brieven voor hem kwamen. Ik ze hem to© wou zenden. Ruim een week daarna ver nam ik van een anderen kennis, die Juist van hetzelfde kamp terug kwam, dat mijn vriend ziek geworden was. Na eenige dagen wachtens schreef ik hem. Ik ontving op dien brief geen antwoord, en schreef toen naar zijn baas. Nog geen antwoord. Opnieuw geprobeerd, doch weder tevergeefs. Nu is het bijna een jaar geleden, en is het bijna vast, dat deze vriend gestor ven is, doch men verwaardigt Bich niet om te melden of de man begra ven is geworden." Tot zoover de beer Kuiper, die nog aanroert de kinderslavernij in de Ver- eenlgde Staten, die naar zijn mede- deeling werken fn steenkolenmijnen, glasblazerijen en zaagmolens- Het spreekt vanzelf, dat ik wat hij schrijft voor zijn rekening laat. Of er geen overdrijving in 't spel Is, kan ik niet beooxdeelen. Voor zijn vertrouw baarheid pleit deze opmerking „Het is hier in enkele vakken beter „én de werktijd is korter, doch dit be- „wijst daarom nog niet, dat Holland „ver bij Amerika ten achter is." Daaraan zou ik een algemeene op merking willen verbinden."- „Ia het verre land een goed land moet niet de eenige vraag wezen, die men zich stelt. Ben IK geschikt voor het verre laéd moet leder die emlgreeren wil, zich zeer ernstig afvragen. Een jonggezel kan wat wagen. Men schen die hier hun bestaan hebben, zij het dan ook wat karig, die vrouw en kinderen moeten onderhouden, mo gen niet naar verre landen vertrek ken, wanneer zij niet zeker weten, door berichten van familieleden of be trouwbare vrienden, dat hem daar goed betaalde, vaste arbeid wacht. Tot deze conclusie leidt het schrij ven van den heer Kuiper. En mocht iemand met hem willen correspondee- xen, zijn adres is te Spokane (Wash.) Riverside 250 U. S. A. J. C. P. Stadsnieuws SCHEIDSGERECHT. In ons 2de blad komt een belangrijk stuk voor van Mr. Dr. H. R. Ribbius over de vraag, of het invoeren van een scheidsgerecht in het werkliedenre- glement al dan niet in strijd is met de wet. Mi*. Ribbius meent van niet en zet de gronden van zijn opinie uiteen. Nu binnenkort deze zaak in den Raad ter sprake zal komen, is zij opnieuw ac tueel geworden. N. O. G. De afdeeling Haarlem van bet Ne- derlandsch Onderwijzers Genootschap vergadert dezer dagen in het Nut. De afgevaardigden ter algemeene verga dering te Delft zullen verslag uitbren gen. Daarna komt in bespreking een cursus in stenografie en ten slotte be stuursverkiezing. Aanbesteding. Bij de onderhandscbe besteding op Woensdag 22 Sept. voor den verbouw van perceel no. 58 aan den Wagen weg te Haarlem, onder den architect; A. de Ma aker, is ingeschreven als volgt J. v. d. Lande f 10.441, Lervellen en Joustra /8845, Aar. v. d. Lande f8835, Nederkoorn en Machielse /8520, H. London 8380. Folkers 8372, Turken burg f 8330, Van Deursen 8313, Van der 8240, Zand voort ƒ7987, Miezérus 7948, Romein 7812, Kaub en Bier- boom ƒ7797. ZITTING VAN DEN MILITIERAAD. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de zitting van den Militieraad In 1909 voor deze ge meente zal worden gehouden in den Doelen alhier, op Maandag 11 October aanstaand© voor hen, aan wie bij de loting de nummers 1 tot en met 140 zijn ten deel gevallen Dinsdag 12 October aanstaande voor hen, aan wie bij de loting de num mers 141 tot en met 280 zijn ten deel gevallen; Woensdag 13 October aanstaande voor ben, aan wie bij de loting de nummers 281 tot en met 420 zijn ten deel gevallen, en Donderdag 14 October aanstaande voor de overige loteMngen, telkens aan vangende des morgens te 91/2 uur. Vestigen voorts de aandacht op art. 74 der voormelde wet, luidende „Voor den Militieraad MOETEN verschijnen „lo. behoudens bet geval, bedoeld in_art. 11, tweede zinsnede, of in art. „(o, de lotelingen, die vrijstelling ver- „langen wegens ziekelijke gesteldheid „of gebreken „2o. de lotelingen, die vrijstelling „verlangen wegens gemis van de ge- vorderde lengte „3o. de lotelingen, die onderling „de overeenkomst hebben aange- „gaan, waarvan sprake is in de vierde „zinsnede van art. 47 en in den twee- „den volzin, van art. 50." CentraalComitévandr ank- bestrijdende Vereenigingen. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de Vereeniging genaamd Centraal Comi té van Drankbestrijdende vereenigin- gen te Haarlem. De vereeniging bestaat uit gedele geerden van drankbestrijdende veree nigingen te Haarlem, die instemming betuigen met deze statuten en welker statuten niets bevatten wat met deze in strijd is. Zij heeft ten doel den drankstrijd te voeren, door de leiding van die ac ties, die men overeenkomt gezamen lijk te voeren, op zich te nemeu. De vereeniging yoert hare acties door lo. het richten van verzoekschriften aan vertegenwoordigende en bestu rende lichamen 2o. het beleggen van vergaderingen aan de drankbestrijding gewijd 3o. bet uitgeven en verspreiden Yan geschriften op het gebied van drank bestrijding. LANTAARNPAAL OMVER GEREDEN. Gistermiddag te kwart over drie reed de vrachtrijder J. V. op de Ged. Oude Gracht voor den spiegelwinkel van den heer J. D. Niemann tegen een lantaarnpaal op door t schich tig worden van het paaird. De schok was zoo hevig, dat de lantaarn van den paal afbrak. Van het voertuig werd het lemoen vernield. De voerman kwam er tame lijk goed af. Wel viel hij van den bok maar bezeerde zich alleen maar hier en daar. Ongeval Central© Werk plaats. Gisteren had de machinebankwer ker D. Pigge, werkzaam aan de werk plaats van de H. LT. S. M., het onge luk met zijn hand bekneld te raken tusschen den slijpsteen. Het gevolg biervan was, dat hij zijn hand zóo ver wondde, dat hij zijn werkzaamheden moest staken. DE TRAMPLANNEN IN OPENBARE VERGADERING. Door do Vereeniging van Industri- eelen en Kooplieden is in haar giste ren gehouden vergadering besloten, eene openbare vergadering te houden op Maandag a.s.. in een der zalen van de Sociëteit Vereeniging, tenein de het vraagstuk der tramplannen te bespreken De directie der Hoilandsche Spoor heeft zich bereid verklaard, zich op deze vergadering te doen vertegen woordigen tot het geven van inlich tingen. Brandkraan gesprongen. Gisteravond omstreeks half acht sprong op den hoek van de Klnder- huisvest en Nieuwe Gracht een brandkraan- Door de kracht van het water weid het bovenstuk uit den grond gelicht en spoot het water de hoogte in. Een opzichter en een viertal werklieden der gemeente werden spoe dig per teiephoon gewaarschuwd en ter plaatse, waar zij de hoofdhuis af sloten, en ook later een nieuwe kraan aanbrachten. Om 10 uur was toen het ongeval weer hersteld... STUKKEN VAN DEN RAAD. Ingekomen is een verzoekschrift van P. van Gelder alhier, om hem voor f 6 per vlerk. M. een gedeelte grond aan de Van Zompelstraat naast de hulpschool te vexkoopen. Daar tegen het door verzoeker inge diend plan voor de op bedoelden grond te bouwen woning bij B. en W. geen bedenkingen bestaan, stellen zij voor, het verzoek in te willigen. B. «n W. merken op, dat voor de nieuwe H. B. S. met 8-j. cursus en de daaraan verbonden Handelsschool met 2-j. cursus op de Gemeemtebe- grooting, dienst 1909, geen gelden zijn beschikbaar gesteld, terwijl het be drag, op deze begrooting uitgetrok ken voor de H. B. S. meit 5-J. cursus niet voldoende was, aangezien be halve de overplaatsing van leeraren naar de nieuwe school ook eenige nieuwe leeraren benoemd moesten worden. Aan jaarwedden voor deze leeraren zal 3500, aan leermiddelen en administratie 6500 worden ge vorderd, waar tegenover een toene ming van schoolgelden van 9500 zal staan, zoodat B. en W. verzoeken om alsnog op dezen post 10050 beschik baar te stellen., Ingekomen is een verzoekschrift van het Moderamen van „Haarlems Drankweer-eomité', vertegenwoordi gend de zeven volgende vereenigin gen: de afd. Haarlem der Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Al coholhoudende dranken, de afd. Haarlem van de Nationale Goheelorit- iüoudorsvereeniging, de afd. Haarlem van het Kruisverbond, de afd. Haar lem van de Nederlandsche Christen- Geheelonthouders-Bond, de afdeeling Haarlem van de Gereformeerde Ver eeniging voor Drankbestrijding, de afd. Haarlem van do Nederlandsche Onderwijzers Propagandacluh (voor drankbestrijding) en het Geheel-Ont houders Zangkoor „Kunst Adelt' om de verleden jaar verleende subsidie van 250 voor het jaar 19081909 op nieuw voor 1910 te mogen ontvangen, waarbij het Moderamen voor toelich ting naar de Memorie van toelich ting, gevoegd bij het adres van het vorige Jaar, verwijst. B. en W. stellen vbor om aan den heer G. A. Ootmor een stuk grond, groot 62.6 vrk. M. tegen 18.78 jaarlijks te verhuren, aan G. Meppe- link een stukje grond groot 16 vierk. M. tegen f 15 per vierk. M. te ver- koopen, en bovendien aan G. Meppe- link en G. A. Ootmar een stukje grond, groot 4 vierk. M. a 15 per vierk. M. te verkoopen, welke percee- len grond alle behoaren tot een strook grond, gelegen aan den Scho tersingel vóór hun aldaar gebouwde buizen. B. en W. deelen verder mee, dat in dien hiertoe besloten wordt een stuk grond tusschen dit terrein en de ter reinen der H. IJ. S. M. overblijft, zij stellen voor een gedeelte hiervan te benutten voor plantsoen, de be planting zal dan zoodanig geschie den, dat bet seinhuis op de spoor baan aan het gezicht wordt onttrok ken. De vlak langs den spoordijk lig- genden strook grond kan als toegang naar de terreinen der H. IJ. 8. M. dienen; zij stellen voor dien desge- wenscht aan de Maatschappij te verkoopen. SLUITING CAFé's. In de varordening op het sluiten van voor het publiek toegankelijke localiteiten, voor welke vergunning krachtens de Drankwet is verleend, op tijden, waarop wegens omstandig heden misbruik van „sterken drank is te weezen", wordt geen straf be dreigd tegen de overtreders. - De Commissie voor Strafverorde ningen stelt nu vooir de overtre ding Yan het sluiten der cafó's op lo- tingsdagen te straffen met een hech tenis van 6 dagen of een geldboete van 25. De café's die gesloten dienen te zijn van minstens één uur voor de loting tot desnam. half 5, zijn gelegen aan de Nieuwstr Gierstr. (tusschen Nieuwstraat en Vorwuft), Ged. Oude Gracht f tusschen Vetrwulft en Zui derstraat), de Zuiderstraat, de Ged. Voldersgracht, Ged. Raamgracht (tus schen do Drappeniersbraat en Wol straat), de Breestraat en al de stra ten en wegen tusschen de hierboven opgenoemde straten, te beginnen met de Gierstraat. CIRCUS CARRé. T Wea gisteravond niet bijzonder vol in het circus. Zijn alle Haarlem mers er reeds geweest Zoo niet, dan moeten ze zich haasten, want morgen avond wordt de afscheidsvoorstelling gegeven. De verschillende kunstverrichtingen slaagden naar wensch (alleen een paardrijdster kwam twee keer te val len, maar bezeerde zich gelukig niet ernstig) en hadden dan ook eeu wel verdiend succes. 't Programma bood een rijke afwis seling en ©en keur van nummers. Besmettelijke Ziekten. In de week van 15 tot en met 21 Sep tember 1909 zijn voorgekomen: Te Haarlem 6 gevallen van rood vonk. Te Haarlemmerllede 1 geval van roodvonk. Jubilé. 3 November is de heer P. Koppen, werkzaam in de afdeeling vuurwerke- rij aan do Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. 25 jaar bij de Maatschap pij in dienst. Uit de Rechtszaal BALDADIGHEID. J. v. d. S. voelde zich gedrongen, ooi een jongmensch, dat zich in een herberg in de Haarlemmermeer der- mate aansteide, dat de waard hem, geholpen door zijn zoon, buiten de deur wilde zetten, te assisteeren v. d. S. deed dit op een bijzonder kracht dadige wijze. Hij greep des herber giers zoon aan, en sloeg er op. Ver volgens moest de lamp het ontgelden, die brandend tegen den grond werd geslagen. Daarna begon de woeste ling met zijn tabaksdoos te zwaaien, en bezorgde daarmee den zoon voor acht dagen een mooi blauw linker oog, terwij! de vader, die de lamp wou oprapen, nog een pak slaag toe kreeg. De hulp, die v. d. S. zoo belangeloos verleende, scheen door den subst. of ficier niet geapprecieerd te worden, ten minste Z.E.A. eischte zes weken gevangenisstraf. PAARDENDIEF. Een voerman uit Noordwijkerhout had zijn paard naar de wei gebracht, doch kwam den volgenden morgen tot de minder aangename ontdekking, dat het ros verdwenen was. De politie werd gewaarschuwd, die het paard ging opsporen, het in den stal van De Bruin in Haarlem vond, en aan deu eigenaar terug bezorgde. Het paard was in dien stal gebracht door zekeren J. B., die beweerde liet voor iemand, dien hij op den Wagen weg ontmoet had, weggebracht to hebben. Deze bewering nam door hetgeen verschillende getuigen mededeelden, den vorm van zuivere fantaisie aan. J. B. had namelijk het paard aan De Bruin en nog een ander voor 50 te koop aangeboden. Bovendien had eeu visscher, die te middernacht henge lende was aan den waterkant, J. B. op een paard voorbij zien komen. Do visscher had J. B. nog toegeroepen, maar deze had bij wijze van ant woord zijn slappen hoed diep over de oogen getrokken. Een ander bewijsstuk, dat J. B. als den dief aanwees, was, dat in don voederbak van het paard een stuk spek werd gevonden, en nu had be klaagde kort vóór den diefstal een boterham met spek gekregen, die hij onderweg op zou eten. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte, met het oog op het ongunstig verle den van den beklaagde, een jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis, wegens diefstal van vee uit de weide. UITSPRAKEN. J. J. L., zonder beroep te Amster dam, diefstal, 6 maanden gevangenis straf. D. D., vischkoopman te IJmuidc-n, diefstal, 6 maanden gevangenisstraf. C. van W., koopman te Haarlem, openbare schennis der eerbaarheid, 3 weken gevangenisstraf. E. V., visschersknecht te Volendam, zware mishandeling, 1 jaar gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. B. C., huisvr. van W. de H., zonder beroep, gedetineerd, diefstal. 2 maan den gevangenisstraf. L. J. van O., werkman ie Velsen, mishandeling, 1 maand gevangenis straf. A. J., werkman te Haarlem, appél, jachtovertreding, 7 dagen hechtenis. J. de J., arbeider te Upendam, mis handeling, 1 maand gevangenisstr. P. S. den D.. en A. J. E.. arbeider te Hillegom, wederspannigheid, de le. zes weken, de 2e vier weken gevange nisstraf. C. de G., arbeider te Beverwijk, diefstal, 7 dagen gevangenisstraf. L. G., suikerwerker te Haarlem, mish. 40 boete of 20 dagen hecht. D. W., lo9 werkman, te Assendelft, diefstal, 10 dagen gevangenisstr. Examen Politlediploma.- Het gewoon diploma verwierf de heer J. Visser, alhier., Militaire Zaken. De miliciens uit Rotterdam def lichting 1904 en 190G, die van 7 Sep tember tot en met 2 October voor her halingsoefeningen onder de wapenen zouden komen, doch ten gevolge vac de choiera-epidemie aan de oproeping niet behoefden te voldoen, zijn tegen 29 September alsnog onder de wape nen geroepen tot het vervullen van hun werkelijken dienst. Op heden zijn tot nadere oproeping voor eene herkeuring voor Gedepu teerde Staten met verlof gezonden, aangezien zij ingevolge artikel 100 der Militiewet 1901 voor den dienst zijn afgekeurd, de miliciens N. van der Pij] en F. Klomp. Op 28 September per trein van 9.22 zal te Haarlem aankomen een deta>- chemeut sterk 20 onderofficieren en minderen, bestemd om kwartier te maken voor den staf en de bataljons alhier in garnizoen, die op 29 Septem ber d. a. v. als volgt zullen terugkee- rende staf en het 3e bataljon aan het personenstation per trein van 2 uur 16 min.het 4e bataljon per trein van 3.35 uur. Hinder wet.P' net in de vergadering van deu Raad van State verslag uitgebracht over het beroep van het bestuur der Hoilandsche Maatschappij van We tenschappen te Haarlem, tegen het besluit van B. en W. van deze ge meente, waarbij aan J. S. Cohen voor een proeftijd van één jaar vergun ning is verleend tot uitbreiding vaa zijne broodbakkerij aan de Spaant- wouderstraat no. 5. Op grond dat appellant van zijn beroep geen kennis gegeven heeft aan den concessionnaris, werd door Ge deputeerde Staten geadviseerd tot niet-ontvankelijkverklaringsubsi diair werd in overweging gegeven oplegging alsnog van door den Prov. hoofdingenieur aangegeven voor waarden. De wethouder, de heer Joh. de Breuk, zette het standpunt van B. en W. uiteen, terwijl als gemachtigde van don concessionnaris Cohen op trad mr. J. Ii. Thiel, advocaat te Haarlem. B ij t ij d s gered. Gisterenmiddag omstreeks vier uuf geraakte een ongeveer vijfjarig jon getje, genaamd G., uit liet Schoter- iwartier, in den Kloppersingel te water. De heer B., die uit zag, trok zijn jas uit en begaf zich te water. Het gelukte hem den knaap te red den. (Zie verder Stadsnieuws onder laat» et© berichten. HAARLEMMERMEER. 'Aangaande het gisteren vermelde aangevraagde ontslag van den brug wachter J. G. Bertens, wordt ons na der gemeld, dat voornoemde brug wachter, naast de waarneming zijner functie zich ook zeer verdienstelijk heeft gemaakt door het redden van niet minder dan 14 personen, waar voor hem dan ook de gouden medail le is uitgereikt. Wij vernemen, dat bij het bestuuf van den Ilaarlemraermeerpolder geen verplichting tot pensionneoring van 't personeel bestaat en het dus gunst is als er voor hoeveel zulks worde toe gekend; in dit geval kunnen wij den wensch en daarbij do gegronde ver wachting uitspreken, dat het polder bestuur zich ook nu, waai* het geldt een beambte met bijna 30 jaar dienst, die genoodzaakt Is zijne betrekking te laten varen, niet onbetuigd zal laten en hem in staat zal stellen van eerg werkelijke rust onbezorgd te genie ten. Dure klanten. Een paar dronken landloopers, die in bet café van Da tem a aan den Slo* terweg te samen ruzie kregen, werden al spoedig handgemeen, waarbij zij zich zóo woest aanstelden, dat een paar ruiten van het café werden inge slagen, terwijl ook het glaswerk, dat in de gelagkamer aanwezig was, het moest ontgelden en in stukken over

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1