JJr&ëÈÊË$ï\\ 8edacUe 6n MmtaWn,ö#i Hoote<roa? Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ^aar aea, ar* -fc J tentii 27« Jaargang. No. 8058 ZATERDAG 25 SEPTEMBER 190» A f' ABONNEMENTEN ADVERTENTNi PER drbb maandbni Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cis. Bulten het Arrond-sssaient Voor Haarlem I1-2® Haarlem van 1—5 regels /V—elke regel meer a Sfct Reclames 30 Cent per read. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der EwcES?Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)a]-30 Advertaittën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Ffanco per post door Nederland 1.65 j|r j|j8|I50 Cts. voor 3 plaatsingen contant de omstreken en franco per post s 0.45 tetercommaBaall Telefoonnummer der Redactie 600 coder Administratie 724 _.'Uftgave der Vennootschap Lonr&ns Custer. DtrecteorS. 0. PEEREBÖ051Drnkkerlji Zoider Bnitcnspaarae 6. Telefoonnummer 122. Toi de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Meermalen komt het voor, dat ons een voor 3 maal (tweemaal betalen) wordt opgegeven en dat men enkele uren na de eerste plaatsing komt vragen, om de advertentie niet meer te plaatsen, OMDAT HET DOEL DAARVAN REEDS BEREIKT IS. Dat is een gevolg van onze zeer groote en nog altijd stijgende oplage. EERSTE BLAD. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. AGENDA ZONDAG 26 SEPTEMBER. Den Hout, Muziekuitvoering, 2-1 uur. Schouwburg: Tooneelvereen.: D. L Mottige Janus, 7J uur. Brongebouw: Opera-concert, 8 uur. De Kroon: Voorstelling B. Chaim- djly. 8 uur. KI. Vereeniging: Openingsvoorstel ling, 7i uur. MAANDAG 27 SEPTEMBER: Soc. Vereeniging: Vergadering der ^Vereeniging van Industriealen, enz. 8 uur. De Kroon' Simultaan-wedstrijd J. ;s, 7 uur.- OM ONS HEEN No. 099. Brieven van het 34ste Raadslid Aan de Kiezers. Het is, waarde kiezers, een volko- taen menschelijke eigenschap, dat we alles wat ons zelf en onze omgeving betreft, zoo mooi en deftig mogelijk wenschen te maken. Daar komen uni formen, staatsiekleedtng, deftige titels en praedicaten uit voort en onder de velen, die daarom lachen, zijn er maar weinigen, die er niet trotsch op zouden zijn, wanneer zij ze bezaten. Ik vertrouw daarom, dat niemand mij zal uitlachen, wanneer ik bij deze een Voorstel doe tot het invoeren van een gebruik, dat het aanzien van den Raad niet weinig zou verhoogen. De manier waarop tot dusver de ge- tneontebegrooting wordt behandeld, ■bevalt me niet. 't Gaat te huiselijk. Wanneer er algemeens beschouwin gen worden gehouden, zijn het ge woonlijk zwaar op de handte betoo- gen over de gemeentefinanciön, die op niets uitloopen, maar meestal komen die beschouwingen in 't geheel niet Voor en valt de burgemeester, om zoo te zeggen, met de deur in huis, door t° beginnen met de uitgavenJaar wedde van den burgemees ter. Ik vind dat hoe zal ik zeggen uiet statig, niet waardig genoeg. Waarom niet een inleidende toe spraak, met een overzicht van wat er In het volgend jaar te doen zal we zen, in den trant van de troonrede voor de beide Kamers? Dat Staatsstuk, pas verschenen en door minister Heemskerk voorgedra gen, wensch ik «enigermate na te volgen, wanneer ik hier een ontwerp aanbied van een rede, die aan de be handeling van onze gemeente-begroo ting vooraf zou kunnen gaan. Mijne Heeren, Onze betrekkingen met de buiten gemeenten zijn, sedert er uitzicht be staat, dat de verhoogde schoolgelden voor het middelbaar onderwijs niet van langen duur zullen zijn, van den meest vriend schappel ij ken aard. Tot ons leedwezen moeten wij daarvan Zweden uitzonderen, welk land zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft Uitgezonden, om ons voldoening te vragen voor het feit, dat door den al hier gevestigden advocaat Mr. P. Ti- deman beslag is gelegd op een .Zweedsch oorlogsschip. Eerlang zal U een voorstel bereiken, waarbij U wordt in overweging gegeven, Mr. Tidcman ter beschikking van de Zweedsche regeering te stellen, of wel bij wijze van vergoeding aan deze re geer in g het bootje van onzen haven- tneester aan te bieden. Oorlogsgevaar «chijnt het gebeurde vooralsnog niet tc zullen opleveren. Ofschoon de toestand van land- en tuinbouw niet onbevredigend kan worden genoemd, staat te vreezen, dat de gemeente Overveen zich ter wille van de aardappel- en bollenteelt zal verzetten tegen een door ons ge- wenschte uitbreiding van dulngron- den voor onze waterleiding. In den toestand van handel en nij verheid kwam eenige verbetering, ook het scheepvaartverkeer is dit jaar o. a. door het in de vaart brengen van een nieuw dubbelskiff der Roei- en Zellvereeniging, niet onbelangrijk toe genomen. De toestand van de gemeentelijke bouwterreinen is over H algemeen gunstig, de klachten over schandalen in de Groote Houtstraat doen vermoe den, dat hier op bijzondere wijze zal dienen te worden ingegrepen. Burgerlijke ambtenaren en militai re ingezetenen kwijten zich op lof waardige wijze van hun taak, voor zoover niet onder de laatsten sommi gen zijn, die tot de bovenvermelde rustverstoring in de Groote Hout straat meewerken. Hulde komt voor al toe aan het militair fanfarekorps, dat meermalen de stemming op straat levendig en aangenaam weet te ma ken. De financieele toestand der gemeen te is niet ongunstig. Voor zoover de belastingschuldige, aan betalen ge wend, er niet op pleegt te durven re kenen, dat de belasting dalen, maar wel dat zij stijgen zal, kan de U reeds gedane mededeeling, dat voor 't vol gend jaar een kleine belastingverla ging mag worden te gemoet gezien, U niet anders dan aangenaam treffen. Intusschen wordt dezerzijds verwacht, dat gij hierin geen aanleiding zult vinden te trachten een of meer van de dure wenschen en verlangens, waar mee Gij, Mijne Heeren, allen de zak ken vol hebt, vervuld te krijgen. Juist in tijden van geldruimte mag zuinig heid als een deugd worden aange merkt Het gewijzigde werkliedenreglement heeft U eindelijk bereikt: moge de overtuiging U doordringen, dat de hoedanigheid in overeenstemming is met den duur der voorbereiding. Het voornemen bestaat, een Raads commissie in 't leven te roepen, waar aan al de wenschen van de burgerij electrisch licht in de geheele gemeen te, asphalt in onze voornaamste win kelstraten en zoo meer, evenwel zon der belastingverhooging, ter bestudee ring zullen worden voorgelegd. Onze tramplannen bevinden zich op den goeden weg naar finale oplos sing, ln zooverre dat wanneer bij U, mijne heeren, geen grooter eenstem migheid komt te ontstaan, alle plan nen voor een electrische tram geheel en al zullen worden opgelost en de paardentram alleen zal overblijven. Wetsontwerpen zijn in overweging tot het aanschaffen van een uurwerk in de Raadszaal, voor zoover de meer derheid der leden niet van oordeel mocht wezen, dat zij toch wel weet, hoelaat het Is en dat er overigens vóór den aanvang der Raadsvergadering overvloedig gelegenheid bestaat om particuliere uurwerken gelijk te zet ten op de vermaarde klok, die tn de groote zaal van 't stadhuis is opge steld. Het aanbrengen van een telephoon- toestej in de onmiddellijke nabijheid van de Raadszaal zal eerlang een punt van ernstige overweging in Uw College kunnen uitmaken. Verwacht wordt, dat de Raad zal zwichten voor de herhaalde pogingen ler dames van de huishoudschool tot 2 het verkrijgen van grooter subsidie en daarmee erkennen, dat volharding door de Vries en te Winkel niet ten onrechte als een woord van het vrou welijk geslacht is aangemerkt. In verband daarmee kan geen voor stel tot invoering der vereenvoudigde spelling op onze scholen worden ver wacht, ook niet omdat daarmee onmo gelijk zou zijn na te gaan, wie zijn taal kent en wie niet, wat met name bij de keuze van ambtenaren ter se cretarie ernstig bezwaar zou kunnen opleveren. Koopers voor de gemeentepercee- len op het Heiligland (het voormalige weeshuis) en op de Kruisstraat zullen wellicht bij Uwen Raad een gewillig oor vinden, aangezien uit het langdu rig ongebruikt blijven van deze per- ceelen blijken kan, dat de gemeente daaraan geen behoefte heeft. Door het besluit tot benoeming van een controleur der plaatselijke inkom stenbelasting zal het mogelijk blijken te zijn, het cijfer van veler Inkomens met grooter zorg en nauwkeurigheid na te gaan, dan tot dusver mogelijk was. Aan Uwen Raad de taak, om wanneer dit in den aanvang tot eeni ge ontevredenheid aanleiding zou kunnen geven, te wijzen op do voor des Jen, die daaraan verbonden zijn on de noodzakelijkheid, dat leder bij draagt in de algemeene lasten naar zijn ware draagkracht. Pruttelen is gemakkelijk en kan iedereen. Met opgewektheid het goede prijzen is moeilijkertoont, mijne heeren, dat voor U, die de uitverko renen zijt der burgerij, deze laak niet te zwaar is. Mij dunkt, geachte kiezers, dat zoo'n toespraak vóór de behandeling der be grooting lang geen kwaad zou doen. Wie die rede zou moeten houden Ge weet, ik ben niet onbescheiden. Terwijl mijn colleges spreken, zwijg ik. Ook daarvoor en daarna I Ik tart u, in de raadsverslogen van Haar lem's Dagblad mijn naam te vinden. Maar ja, indien een zoodanige rede als waarvan ak hier een model geef in den Raad zou worden uitgesproken, dan zou ik het op pry's stellen, dat dit geschieden mocht door Uw dienstvaardigen dienaar HET 34STE RAADSLID. Voor copie conform J. C. P. Stadsnieuws Treinverkeer. Wegens het maken der aansluitin gen enz. aan het vernieuwe viaduct te Amsterdam zijn de laatste nachten allo spoorwegarbeiders uit de omge ving aldaar werkzaam. Ingevolge de werkzaamheden kwa men Vrijdagmorgen meerdere treinen van Amsterdam met vertraging hier binnen. Douchebaden. In het Douche Badhuis aan het Leidschepiein zijn in de afgeloopen week genomen 987 baden, in dat aan den Koudenhorn 503. Haarlemsche Henge laars- Vereeniging. Deze gaat Zondag te Bennebroek onderling prijsvisschen op baars. Ver schillende prijzen zijn uitgeloofd, o. a. een schilderstuk door den heer Valk. Verder vele geldprijzen. De schaakmeester Mieses te Haarlem. Maandag a. s. geeft de bekende meester Jacob Mies es een simultaan- séance in de bovenzalen van de Kroon Aangezien de séance voor hot publiek toegankelijk is (zie advertentie), kun nen schaakUefhebbers van de gele- genhei dprofiteeren. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor te voldoen aan een verzoek van J. Miezérus, om drie uitgangen te mogen hebben van 2 M. en één van 1 M. voor 7 te bou wen perceelen op het perceel Heem stede, kad. D 188, tegen een recogni tie van 7. De Commissie voor de Strafver ordeningen stelt voor airt. 1 sub 1 van de Bouwverordening zoo te wijzigen, dat in concrete gevallen gemakkelij ker zal uit te maken zijn, wat „een openbare weg" is in den zin der ver ordening. De Commissie stelt daarom voor als „openbare weg'" te beschouwen: a alle op 1 Juli 1909 voor het pu bliek toegankelijk gestelde wegen, lanen, voetpaden, wallen, open plaat sen, pleinen, straten, stegen, sloppen, markten, bruggen, kaden, alles met de daarvan deel uitmakende stoepen en trottoirs, wie ook daarvan eige naar moge zijn, tenzij bij bijzondeur- lijk daartoe strekkend besluit van den Raad is bepaald, dat zij voor de toepassing dezer verordening hebben opgehouden openbare weg te zijn; b. elke strook gronds niet vallende onder letter a. waaromtrent bij bij zonderlijk daartoe strekkend besluit van den Raad is bepaald, dat zij voor de toepassing dezer verordening vol doet aan de vereischten voor openba ren weg. De heer C. D. Caalen, Schoter- weg 13, verzoekt bouwvergunning voor een houten werkplaats met pan nen gedekt op het perceel kad. G 121 e&nste ged., daarbij verzoekend af wijking van art. 7 b der Bouwveror dening. B. en W. stellen voor dü toe te staan B. en W. vragen de begrooting 1909 met eon post van 1160 te ver hoogen om 80 schoolbanken, die be- noodlgd waren voor de met 1 April geopende Buitengewone school vootr L. O. Wegens overplaatsing van leer lingen van de Opleidingsschool voor jongens naar de Opleidingsschool voor jongens en meisjes, is de aan eerstgenoemde school verbonden on derwijzer J. Rol aan die Inrichting overcompleet Het personeel van de Derde Bur gerschool is met 1 September be noemd aan de School voor m. u. 1. o. no. 2, om werkzaam te zijn In geen hoogere dan de zesde klasse, waaron der ook Is het plaatsvervangend hoofd A. C. Nakken. Daar echter aan een school voor m. u. 1. o. ais plaatsvervangend hoofd alleen kan worden benoemd een der onderwijzers, werkzaam In een hoo gere dan de zesde klasse, kan de on derwijzer A. C. Nakken aan deze school als zoodanig niet verbonden blijven. Door vermindering van het aantal leerlingen van School no. 11, zal wel dra de betrekking van Mej. M. A. Vrijer kunnen worden opgeheven. In verband hiermee stellen B. en W. thans bij de benoeming van vast personeel aan de Opleidingsschool voor jongens en meisjes, de volgende voordrachten voor: Voordracht tot benoeming van een onderwijzeres), plaatsvervangend hoofd: lo. A. C. Nakken, plaatsver vangend hoofd aan de School voor meer uitgebreid lager onderwijs no. 2 alhier; 2o. J. Rol, onderwijzer aan de Opleidingsschool voor jongens al hier; 3o. Mej. M. A. Vrijer, onderwij zeres aan de school voor gewoon la ger onderwijs no. 11 alhier. Voordrachten tot benoeming van een onderwijzer(es). Eerste voor dracht: lo. J. Rol, 2o. Mej. M. A. Vrijer, 3o. J. de Vries, te Doetinehem. Tweede voordracht: lo. Mej. M. A. Vrijer, 2o. J. de Vries, te Doetinehem. 3o. H. J. Bitter, te Gouda. De Commissie voor de Strafver ordeningen 6telt een in de practijk noodig gebleken aanvulling voor van art. 89 der Bouwverordening. Art. 89 bepaalt den termijn, waarin B. en W. beslissen over een ingeko men Bouwaanvraag. De Commissie 6telt nu voor, dat B. en W. de beslissing over een Bouw aanvraag hoogstens vijf weken kun nen verdagen, wanneer het betreft grond „voor het geheel of voor een gedeelte voorkomend op een ter inza ge liggend ontwerpplan van uitbrei ding of van herziening daarvan als in de naaste toekomst voor den aan leg van een straat, gracht of plein bestemd," of waaromtrent bij Raads besluit krachtens de Woningwet tot zoodanige bestemming is besloten. De termijn van vijf weken wordt gerekend van den dag af, waarop het verbod tot aanbouw of herbouw van kracht geworden is of de niet goed keuring van het Raadsbesluit onher roepelijk werd. Muziek in den Hout. Muziekuitvoering op Zondag 26 September, 's nam. 2£ uur, door Haorlemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma: 1. Ungarische Marsch, Fucik. 2. Ouverture Zum Namenstage von Kaiser Franz, Beethoven. 3. Caprice Italien, Tschaikowsky. 4. Zwei Militar Marsche, I MilitiLrs- marsch, 2 Kriegsmarsch, Richard Strauss. 5. Fantaisie de Ballet Le Source, Delibes. 6. Valse de Ballet Casse-NoLsettc, Tschaikowsky. 7. Fantaisie op oude opera's, Kop- pey. Dit programma bestaat uit num mers, die dezen zomer voor het eerst op het repertoire zijn gekomen. CARRé's AFSCIIEIDSVOOR- STELLING. Voor het laatst heeft het Haarlem sche publiek, ten minste een heel klein deel er van, dat het nog half met banken gevulde circus niet eens bezette, van Carré kunnen genieten. Er werd een aardig slatprogramma uitgevoerd, en ook nu weer genoten de succesnummers van alle voor gaande voorstellingen de publieke fa veur. Tom Jack, de Proveani, Albert Carré Busto ze werden allen voor 't laatst door het Haarlemsce publiek toegejuicht. En toen om half elf als slotnummer de heer Gustave, Tschetrkcssenrijder, rondvloog en we daarna vertrokken toen stroomde *t circus vol, alle employé's, de dames ook, hielpen aan het uit elkaar nemen en aftakelen. Stoelen en banken worden eerst weggedragen, de ophoogingen, de porti res volgden...... Vanmorgen was van Cairré's circus niets meer aan t Geldelooze pad te zien. Even willen we hier twee dingen memoreeren. Ten eerste dat de heer Albert Carré ten behoeve van de lig- hal voor tuberculoselijders 50 schonk, en ten tweede, en dat Is van eenigszins minder belang dat hij een zeer vriendelijk gestelde dank betuiging onder zijn programma van gisteravond had gezet. We zijn er kentelijk,.maar... er staat dat lvij zijn dank aan de Arnhem schc bur gerij betuigt. Carré, Carré! Het waren oude programma's... DonkerstHaarlem. Dat de vrouwen, die sommige stads kwartieren onveilig maken, ook wel eens het slachtoffer van anderer roof zucht worden, bewijst een voorval de zer dagen in de Ossehoofdstecg ge beurd, waar aan een der vrouwen, toen zij beschonken was, alle dingen van waarde door twee mannen zijn ontnomen. Horloge, gouden ring, por- temonnaie met inhoud, haarkammen zelfs werden buitgemaakt. Wat waar de had, werd in de Bank van Leening te gelde gemaakt, waar door de poli tie de voorwerpen in beslag genomen werden. De haarkammen.... werden ten ge schenke gegeven aan andere vrouwen. De politie bracht de twee mannen achter slot. Straatschandal en. Gisterenavond ongeveer tien uur moest de politie handelend optreden tegen eenige opgeschoten kwajongens in de Groote Houtstraat, die het eeni- gen heeren lastig maakten, notabene omdat zij een hoogon hoed op had den: het wordt hoe langer hoe fraaier. DE MELK WORDT DUURDER. Do Haarlemsche Melkverkoopers- vereeniging Onderling Belang heeft in hare ledenvergadering van Vrij dagavond besloten om met ingang van 1 October a.s. de prijs van de flesschenmelk en de volle melk met 1 ct. per flesch en per liter te verhoo gen, omdat de hooioogst zoo goed als mislukt en het veevoeder verbazend duur Is. HET T00NEEL „STARKADD" DOOR ALBERT VOGEL. Carré's clown Busto met zijn gan zen heeft al heel wat op zijn geweten.. Door de groote aantrekkingskracht, die van zijn wondere toeren met de rodders van lipt Kapitool op den ..kunstsmaak" van het Haarlemsch publiek uitgaat, heeft hij liet de vori ge week onmogelijk gemaakt, dat een voorstelling van de „Koninklijke" in den schouwburg doorging, en nu, gisterenavond, was zijn afscheid van de Spaarnestad schuld, dat alles wat „kunstlievend" was, naar do linnen tent op het Lakenkoopersgilde was getrokken, en wij slechts met ons veertigen in de groote zaal op den Jansweg bleven zitten. Toch is de voordracht van Vogel doorgegaan. En we mogen dan ook wel beginnen met hem dank te zeggen voor deze hoffelijkheid tegenover de weinigen, die gekomen waren om hem te hooren, en omdat we daar-: door weer een avond met kunstgenot hebben gehad. ..Starkadd" is het werk, waarmede Vogel zijn loopbaan als artist begon nen is, en 't eerst naam gemaakt heeft, llij was toen dat is eenigo jaren geleden nog officier en had Alfred Ilogenscheidt's werk ingestu deerd. Toen is hij zich In het publiek gaan wagen. Zijn eerste optreden had te Rotterdam in de zoal van het Nut plaats, en 't was er hem met de keuze van deze stad om tc doen het oordeel van Joh. de Meester in de „N. R. Ct." te vernemen. En toen deze den vol genden dag in zijn werk veel te prij zen had gevonden, was het pleii be« slecht hij zou doorgaan op den' eenmaal ingeslagen weg, een weg, dia hem na zijn reis door Indië naar fb nancieele onaihankclijkheid heeft gc-i leid, zoodat hij zijn ontslag uit den' dienst kon nemen en zich nu geheel aan de voordrachtkunst kan wijden. Starkadd is een zoon van hetzelfde;' land als Hamlet. Hij, Starkadd, dq held en skald, trekt voor zijn koning uit, om de Friezen, die eon inval in Denemarken hebben godaan, te tuch tigen. Maar als hij dan als overwin naar terugkeert, vindt hij alles ver anderd de koning vermoord dooi" zijn eigen zoon, en Helga, 's koning? dochter, die zijn bruid zou zijn gewor den, van hem „vervreemd. En dat aller bewerkt door een eerzuchtigen, sluj wen hoveling. De trouwe Starkadd wreekt zijn vorst cn verlaat dan aiy een geknakt man zijn vaderland. We noemden daareven „llamlct"y maar dit stuk van Shakespeare gaal veel diepor dan „Starkadd", en is ooit dieper van zin. ITet werk van deii Vlaming Hegenscheidt zit meer aai! den buitenkunt, blijft meer aan de oppervlakte, dringt niet zoo ver in d« menschelijke ziel door. Starkadd een „drukke" held, een man met vee' luide exuberantie, een man, die ziet gauw in zware zinnen uit, een mu< van de „daad", terwijl Hamlet meel do peinzer, de droomer is. En de aard van het talent en var het geluid van Vogel eigent zich bij* zonder goed voor de figuur van Stan kadd. Want ook Vogel is forscb, is zwaar, is ruig in zijn persoon d< imponeerende geweldiglvoid van dei dapperen, gegriefden skald gaat hou 't beste of. Wel beeldt hij ook de andere perso* ncn uit dit werk uit, zooals den oud -u' koning, den prins, de koningin, dei hoveling, en zelfs prinses Ilelga, we geven dadelijk toe, dat hij zijn uit beelding zoekt te bereiken door kin» derachtige trucjes of door altijd misj lukkende stem-immitatios van vrou» wen, maar slechts door ja, hoe zul len we 't zeggen door „aandui dingen", en meer niet, in zijn stenv geluid, waardóór elk der optredemH personen toch zijn eigen geluidskar rakter krijgt en behoudt, maar hot knap dit olies tot een zekere hoogti ook moge wezen, de persoon Vog«# leeft, dien hij ons geheel in een heel# kan geven, ;s toch Starkadd. En dez( figuur weet hij dan ook tot een go heel op to bouwen, te laten zien er levenzelfs de spaarzame gebarcj bij zijn voordracht beletten niet, dai we hem duidelijk het drama van zijl leven zien doormaken. Vogel wist deze figuur, zelfs .mei groote terughoudendheid, zijn ruig heid te doen behouden. Het viel ons ook op, dat Vogel s ga luid zich in de laatste jaren zoo gd cultivoord heefthij is zijn stem n' geheel meester en weet, als een goei behandeld instrument, er precies uJ te halen wat hij wil en wat moei Ook zijn ademhaling is onder 't zed gen zoo rustig geworden, terwijl hf daar vroeger nog wel eens last md had. Vogel Is bepaald vooruit gegaan. Maar wanne>er krijgen we nu ecni wat nieuws van hem FRANS NETSCHER. Vergadering van den Gl mcenteraad. Woensdagmiddag vergadert de Gt mcenteraad.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1