Verschijnt digetijkg. behalve op Zon- an feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Stadsnieuws HET TOONEEL Uit de Omstreken 37e Jaargang. No. 8054 MAANDAG 27 SEPTHMBER 1909 jy ABONNEMENTEN AD VER TE NTI6Ni V Haart "B'B BAANDBMi-?f Voai de dorpen ln den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente).. 1.30 MjSR^AL. Advertentten van Vraag" en Aanbod, hoogstens* ie» regels, 25 Cts. per pkatsingi Praneo per post door Nederland1.65 60 ct3- w0°' 3 plaatsingen h contant Gefflustreerd6 Zondagsblad, "voor Haarlem 0J7M Redactie eo Administratiei Groote Houtstraat de omstreken en franco pet post .0.45 iBtcrcommnnaa! Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratie 724. Dltgavs der Vennootschap lonrens Custer. Directeur J. PEEREB00SL Dmkkerilt Zolder Bnitenspaarne 6. Teleloonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten hel Arrondissement Haarlem In dit blad 13 nilalnltend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat TS78, Amsterdam. Telephoon lnterc. 6229. Het aantal voor Vraag en Aanbod dat wij plaatsen, bedraagt vele duizenden en stijgt nog altijd. Het is Uw belang, om bij gelegenheid van deze rubriek gebruik te maken. Ze is goedkoop en levert veel succes op. UIT NUM.MEH ÜESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 28 SEPTEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. St. Bavo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Onderwerp: Het bovennatuurlijk leven der kerk. „DE BELANGRIJKHEID VAN ERNST" DOOR DE „IIAGE- SPELERS". In een zeer lezenswaard artikel in het September-nummer van „Groot- Nedetrland" levert de heer L. Simons eenige „Tooneelbespiegelingen", die, omdat ze afkomstig zijn van een zoo bevoegden beoordeelaar als deze kunstkenner, 't overwegen wel waard zijn. Iu dit artikel' wijst hij ln de eerste plaats op de verschijning op de plan ken van dilettanten bij beroepsgezel schappen, die dan door het publiek in de hoogte worden gestoken, om hun zoogenaamd „beschaafd" spel, maar die soms nog niet eens behoorlijk op het tooneel spreken en articuleer en kunnen; ze broddelen wat onder hun neus weg in eeuwige halfverstaan baarheid. Dat Simons hier o.a. het gezelschap van den heer Verkade op 't oog heeft gehad, ligt voor de hand, want 't is vooral onder de llagespelers dat nige jonge dames-dilettanten uit de „beschaafde" standen zonder het vak nog te kennen, in eens tot air tie ten zijn gepromoveerd. En dan zegt hij verder zeer juiste dingen over dat zoogenaamde ^be schaafde spel", dat o.a. zou uitkomen ln de tooneelstukken van den En- gelschman Bernard Shaw, of van Os car Wilde, waarvan de Hagespelers hun specialiteit mdken. Iloor de heer Simons maar eens: „Door met scherpe kinnetjes in de hoogte te loopen en laag gedécolle teerd te gaan, wordt men nog geen society-lady, zoomin als een zwarte rok van een onhandig mensch een lord maakt, cloch dat zulke quasi we- reldschheid, met speciaal één dame en een heer, die zelfs in geen derde rangs Engelsche drawingroom „ont vangen" zouden zijn, door een deel van publiek en pers bij ons als echte wereldschheid genoten is, in onder scheiding van wat men het burgerlij ke van andere gezelschappen pleegt te noemen, geeft te denken, zoowel omtrent het inzicht van die bewonde raars als omtrent het gehalte der bur gerlijkheid van die anderen." De heer Simons geeft den Hagespe- Jers hier leelijke dingen te hooren, maar 't zijn waarheden, die verdiend zijn. En gisteren-avond bij 't zien van de opvoering van het stuk van den En- gelsckman Oscar Wilde, dat in ons land nog nooit gegeven was, kwamen die opmerkingen ons opnieuw in de gedachte. Dit stuk speelt ook in de Engelsche „society" (de heer Simons zegt te recht, dat „the Society-play" de vloek is van het Engelsch tooneel) en de beeren en dames van „De H-agespe- lers' hadden dus weer lieden uit de goede kringen te Londen voor te stel len. Men moet Londen kennen. .^Vas Verkade mot zijn stootenden, ge- btrokkigen gang op het tooneel, zijn leelijk loopen," zijn geen weg weten met zijn armen zoodat hij zich maar aan alle meubels vastgrijpt, een so ciety-man? En Paul de Groot als Wor thing? De Groot, die evenals Ver kade zijn haar gekapt had naar hét por tret van Oscatr Wilde, die gekleed was en zijn kleeren droeg als een fat soenlijk coupeur, die telkens als hij ging zitten de panden van zijn jas redde en de pijpen van zijn pantalon ophaalde, die met zijn handen als open waaiers op zijn knieën zat die De Groot een society-man? Helen Desmond als freule Gwendoline, die raffelend sprak en alles met een mooien mantel trachtte goed te ma ken een Engelsche lady? En Alice Plato mete een rare pruik haar langs haar hoofd en kameniermaniertjes een jong meisje uit de goede En gelsche kringen? Och kom! 't Waren allen echte Hollanders gebleven met echte Hol- landsche burgerlijkheid! Ze waren dan ook op hun best toen zij, hun Engelsch-doen afleggend, in den toon van hot Duitsche kluchtspel konden vervallen. En het stuk maak te hen dezen overgang zeer gemakke lijk. „De belangrijkheid van Ernst" is een Engelsch blijspel, dat soms ln het kluchtspel overslaat, en dat geheel op persoonsverwarring berust. Dat is al les. Daar moet alle pret iu den avond uit voortkomen. Als meneer John Worthing, die bui ten woont, eens een snoepreisje naar Londen" wil maken, dan beweert hij zijnbroex Ernst, die slecht oppast, te moeten gaan bezoeken. Maar die Ernst bestaat niet. En al3 John's vriend Moncrieff, zich aan zijn socie- ty-plichten wil onttrekken, dan geeft hij voor zijn viriend Mombry, die tel kens ziek is, te moeten gaan oppas sen. Maar dlo Mombry bestaat ook niet. Maar als Moncrieff weer eens gaat „mohbriïsten" geeft hij zich voor den niet bestaanden Ernst uit, en in die kwaliteit van den niet bestaan- den man wordt een meisje op hem verliefd. De rest schenkt men ons ze ker wel; de vergissingen en malle si tuaties, welke daaruit ontstaan, la ten zich wel begrijpen? Van een blij spel, wordt 't dan een klucht Oscar Wilde, die heel sterk is woordspelingen, zinsomzettingen echt-Engelsche, dxoog-komieke staalharde conversatie-vernuftighe den, heeft er in dit stuk de noodige gedébiteerd. Maar Verkade en de zijnen blijven te veel echte Hollanders om die En gelsche „cant" en stance grappighe den naar behooren te lanceer en. De woordspelingen, zinsomzettingen scherpheden uit zoo'n stuk moeten er vlot, rank gepinceerd, als twee klet terende degenpunten, uitgegooid wor den; tsr mag geen wachten, haperen of traineeren bij te pas komen. Men moet zoo iets van een Engelschman zelf eens hebben bijgewoond om er 't pikante, koud-leuke van te snappen. Maar Verkade, die er een paar maal uit was en zich versprak, deed dit ka rakter van die zoogenaamde Engel sche geestigheden niet voldoende tot zijn recht komeu, evenmin als Pine Bolder (een Engelsche „grande da me"!) en De Groot Toen het stuk in het tweede be drijf naar het Duitsche kluchtspel ging afzakken, voelden onze Hollan ders zich dadelijk meer op hun ge mak. Dat werk kennen ze en daar voelden zij zich beter in op hun plaats. En toen bereikten zij het toppunt van het succes. Want succes hadden zij. De zeer mooi bezette zaal amuseerde zich op perbest en beloonde de „Hagespelers" mot een mild applaus, waarvan alle meespelenden hun welverdiend aan deel kregen. Vooral na het tweede bedrijf (het derde bedrijf zakte al weer) ging er een huldiging van de zaal naar het tooneel. Geven de „Hagespelers" dit etuk nog eens, laten zij het dan waar 't Engelsch spelen hen toch niet afgaat —maar nog meer op z'n Duitsch ge ven. Dit Is de eenige oplossing. FRANS NETSCHEÜi De Schandalen ln de Groote Houtstraat. In „Do Politiebode" van deze week wordt een gedeed Lelijke weerlegging gegeven van de beschouwingen over de schandalen in de Groote Hout straat. die voorkwamen in de beide vorige nummers en waaraan wij de hoofdzaken hebben ontleend. Om die reden plaatsen wij nu in hoofdzaak ook de bestrijding. De schrijver begint met te zeggen, dat opvoeden van het publiek heel goed zou zijn, als de mensohen maar wilden luisteren, maar in de practijk is dat geheel anders. „De schrijver schrijft b.v., dat de politie niets doet, wanneer troepen jongens schreeuwende en zich als dronken aanstellend, door de Groote Houtstraat loopen, wanneer deze on- kiesche taal uitspreken tegen het al daar passeerend publiek, of wanneer ze bij troepjes van tien of meer per sonen bij elkaar staan. Dit wil ik ten eerste zeggen, wan neer de agenten van politie in Haar lem zoodanig konden optreden, als ze liefst zelf wilden, dan was lid eraan gauw genoeg een einde. Maar de po litie staat tegenover dergelijke wan ordelijkheden machteloos, omdaJt de wet hierin niet voorziet. Zingen en schreeuwen ie, zoolang de nachtrust niet is ingetreden, niet strafbaar, en het zich dronken aanstellen evenmin, tenzij ze in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren, of tot het plegen van baldadigheid overgaan. Maar als dat gebeurt, is de politie er ook gauw genoeg bij om tot arrestatie over te gaan. Het ln troepjes van tien of meer personen bij elkaar staan is ook niet strafbaar, tenzij het verkeer wordt be lemmerd en het spreken van onkie- eche woorden al evenmin, wel het houden van onzedelijke toespraken, maai* dat gebeurt niet. Nu zal de schrijver misschien zeg gen, goed, het mag misschien niet strafbaar zijn, maar dan kunt u het toch verbieden. Zeker, dat kan, tenminste, in theo rie. Ik ben er vast van overtuigd, ja, ik heb het helaas zelf zoo dikwijls moeten ondervinden, dat, wanneer men hen op het onbetamelijke van hun handelwijze wijst, men een groe ten mond krijgt, of dat men wordt uitgelachen op den koop toe, en wat dan, verder optreden, tot gehoor zaamheid dwingen, geweld gebrui ken. neen, dat kan niet, want er is geen wet of wettelijk voorschrift, dat hierin voorziet." Verder doet de schrijver opmerken, dat de agenten moeilijk kunnen oon- stateeren of jongens in raamkozijnen hebben gezeten, omdat ze oprijzen wanneer eten agent nadert. Hoewel het rijden van jongens ©n meiden in een rijtuig door de stad be slist „aanstoot geeft tegen de goede zeden", blijven zij buiten het bereik van de strafwet. Ten opzichte van de ontwikkeling van de politie te Haarlem, wijst de schrijver verder op den politie-vak- en taai-cursus, die uitgaat van de Haar- lomsche Politievereeniging en gesub sidieerd wordt door de gemeente, aan welken cursus door ongeveer de helft van het politiepersoneel (waar blijft de andere helft Red.) wordt deelge nomen. Ook ontvangen de agenten ai en toe onderricht in gymnastiek, maar te weinig om er nut van te nebben, zoodat deze tijd beter benut kon wor den voor het geven van onderricht in de verbandleer. Hiermee komt de schrijver op een ander belangrijk punt. ..Waarom melden zich in Den Haag beter ontwikkelde personen aan om agent te worden» dan in Haar lem Omdat dat korps zooveel hooger staat dan in Haarlem zooals de schrijver beweert Dat kan zijn, maar ook om een an dere reden. In Haarlem wordt het maar al te zeer gevoeld, dot de dienst daar te zwaar en het aantal vrije dagen veel te gering is. Dit houdt de goed ont wikkelde menschen tegen om in Haar lem te solliciteeren naar de betrek king van agent van politie. Dus wil Haarlem kunnen bogen op een goed ontwikkeld politiekorps, dan moet in Haarlem eerst eene andere dienstregeling worden gemaakt, door den dienst minder zwaar te maken en het aantal vrije dagen te vermeerde ren. maar in de eerste plaats dient het gemeentebestuur gehoor te geven aan bet pas door de vereen i ging aan den Raad der gemeente Haarlem ge richt verzoek, om de agenten van po litie op 55-jarigen leeftijd en na 30 dienstjaren pensioen te willen verlee- nen, bedragende voor leder dienst jaar het 1/45 gedeelte van hun pen sioengrondslag, zonder het 2/3 daar van te overschrijden. Dan zal het ten minste niet meer gebeuren, dat oude en afgeleefde agenten ter assistentie worden geroepen om vechtpartijen te scheiden en de misd rij vers te arres teeren, want het is te begrijpen, dat deze, vóór him tijd oud zijnde agen ten. niet dien dienst kunnen prestee- ren, als altijd in het belang der open bare orde wel wenschelijk is." Schrijver meent verder, dat justitie en politie niet altijd hand aan hand gaan. „Hiervan kwamen mij", zoo schrijft hij. „van een zeker kanton uit een paar aardige staaltjes ter oore. Een agent had een jongen bekeurd, omdat deze eenige ruiten in verschil lende gaslantaarns had stuk gewor pen. Wat vraagt nu de kantom-echter aan dien agent Vindt gij daar nu zoo'n behagen in, om zoo'n jongentje te bekeuren De jongen kreeg eene vermaning en de agent.... Een ander agent wordt met een rotte citroen tegen zijn hoofd gewor pen. De agent bekeurt dien jongen, doch later blijkt, dat die jongen een vals eken naam heeft opgegeven. Ook daarvoor wordt die iongen bekeurd. Deze zaak komt te dienen voor hot Kantongerecht. De Kantonrechter „Nu, het gooien met die rotte citroen ls niet zoo erg, maar voor het opgeven van een val- schen. naam moet ik je toch straf fen Lezers, het behoeft geen betoog, wat er bij die agenten zal hebben omge gaan bij het hooren van dergelijke woorden, in 't bijzijn van verschillen de personen. Zou dat bevorderlijk zijn voor de handhaving der orde Steller eindigt met zijn oordeel uit te spreken over de manier, waarop het best aan de baldadigheden in Haarlem een einde kan worden ge maakt, namelijk „door de agenten in de Groote Houtstraat twee aan twee te laten loopen, en in'de buitenwijken, voor-, tusschen- en na de schooltijden enkele agenten van politie dienst op een rijwiel laten doen. Geef deze agenten 25 A 30 gulden vergoeding per jaar voor het gebruik van hun eigen rijwiel en ik ben overtuigd, dat, wanneer de justitie eeuigszins mee werkt, aan de wanordelijkheden »n Haarlem, waarover zoo wordt ge klaagd, een einde zal komen. Laat Haarlem's burgerij er van overtuigd zijn, dat do Haarlemsche agenten zelve niets liever willen. Maar zoolang in de meeste straten slechts om de twee uur een agent komt, ja soms heelemaal niet, zoo lang is het den agenten onmogelijk, om deze baldadigheden behoorlijk te gen to gaan." Ten slotte roept de schrijver, die met X. onderteekent, de kameraden tot organisatie op. Drankbestrijding. Dinsdagavond 28 September houdt de afdeeling Haarlem der Nederland- sche Onderwijzers Propagandaclub voor drankbestrijding een ledenverga dering in Volksbelang. Een belangrij ke mededeehng zal worden gedaan en verslag uitgebracht van de algemeene vergadering. Remonstrantscha Kerk. Aan het orgel in de Remoustrant- sche kerk alhier is een crescendokast aangebracht. Daardoor is het instru ment veel verbeterd. Haarlemsche Voetbalbond. De competities van den Haarlem- scheu Voetbalbond beginnen Zondag a. s. Wij hopen het programma voor den eersten wedstrijddag nog daar vóór te kunnen publiceeren. De Haarlemsche V. V., die verleden jaar in de le-klasse H. V. B. speelde, komt dit jaar in de eerste klasse van den Noord-Hollandschea Voetbal bond uit. P o 1 i t i e-d i p 1 o m a. Het gewoon diploma verwierven de heeren T. de Vries en P. Oud, beiden uit Haarlem. De examens zijn afgeloopen. Een geoliede koe. Op het terrein van de voetbalclub „Haarlem" is een tribune verrezen, die geverfd moet worden. Do verver heeft een emmer, gevuld met olie en vorf achter de tribune laten staan, die door een koe is leeggedronken. Te oordeelon naar het feit, dat do koe niets in den emmer over liet, moet het goed o-esmaakt hebben. Onder vindt de koe eventueel schade van het gebruik van de ongewone lekkernij, dan ia 't de vraag, wie er recht heeft op schadevergoeding, do boer of de voetbalclub „Haarlem", die er 8 liter olie bij ingeschoten is. VEILING in het veirkooplokaal „de Gouden Leeuw" op Zaterdag 25 September, des avonds ten 5 ure. No. 1. Een huis en erve, met open plaats, waarin café, en met afzonder lijk opgaande ovenwoning aan de Westergracht, get. no. 47 zw. en rood. No. 2. Een Winkelhuis en erve met open plaats en tuin, en afz. opg. Bo venwoning naajst en grenzende ten westen aan perceel no. 1, get no. 49 zwart en rood. Nos. 36. Vier Huizen en erven met open plaats en afzonderlijk opg. Bovenwoning naast en grenzende ten westen aan perceel no. 2, als: No. 3. Get. No. 51 zwart en rood. No. 4. Get. no. 53 zwairt en rood. No. 5. Get. no. 55 zwart en rood.: Na 6. Get. no. 57 zwart en rood. No. 7. Een werkplaats en erve met open plaats en afz. opg. Bovenwo ning naast perceel no. Get. No. 59 zwart en rood. Nos. 811. Vier huizen en erven met open plaats en afzonderlijk opg. Bovenwoning aan de Klarenbeekstr., aLs: - No. 8. Get. No. 58 zwart en rood. No. 9. Get. No. 56 zwart en rood, Na 10. Get. no. 54 zwart en rood, No. II. No. 52 zwairt en rood. De perceelen no. 1 tot en met 11 ge combineerd, opgehouden 35005. No. 12. Een Heerenhuis en en e met grooten Tuin en Achterhuis, aan de Ged. Oudegracht, Get. No. 63. W. Bosman q.Q., 5600. No. 13. Een winkelhuis en erve aan de Ged. Oudegracht, get. no. 156. M. Bakker, 2000. No. 14. Een Buirgerwoonhuis met afzonderlijk verhuurde bovenwoning, ene en open plaats aan het Nieuwe Kerkspleia, get. no. 8 zw. en rood. G. Bonman, 4505. Na 15. Een winkelhuis en erf aan de Doelslraat, get. no. 33. C. Nederkoorn, 960. No. 16. Een Huis en erve met open plaats en schuur en afz. opg. Boven woning aan de Drappenierstraat, got. no. 9 zwart en rood. H. N. Serné, 2835. No. 17. Een huis en erf met tuintje en schuurtjes aan de Kolkstraat, gel. no. 4. Opgeliouden 3245. No. 18. Een zeeir ruim fabrieksge bouw of magazijn, met onderhuis en afz. opg. Bovenwoning aan de Oude Groenmarkt, get. no. 20. Opgehouden 21005. No. 19. Een huis en erve aan de Bakonessevgracht, get. No. 29. Opgehouden J 1805. No. 20. Een Huis en erve met luin aan de Rozenstraat, get No. 5. Uit de hand verkocht. No. 21. Een dubbel Hoerenhuis en erve met tuin, aan de Nieuwe Gracht get. no. 22. No .22. Een dubbel Heerenhuis en erve met tuin, aan do Nieuwe Gracht, got. No. 20. No. 23. Een groot pakhuis of werk plaats met kantoor, zolder, open plaats en erve, aan de Nieuwe Gracht get. no. 18. Na 24. Een groot Pakhuis of werk plaats met zolder, open plaats en erve, aan de Nieuwegracht, get. No. 16. No. 25. Een Stal, koteshuis en erve met daarnaast gelegen gedeelte erf of poort aan de Parklaan. get. Nos. 78 en 80. No. 26. Een Pakhuis en erve mot daairnaast gel-egen gedeelte erf of poort, aan de Parklaan, belend de perceeleu nos. 21, 22, 23 en 25. De perceelen nos. 21 tot en mot 26, gecombineerd, T. II. M. v. Deursen, 34410. No. 27. Een Huis en erf met tuin aan de Korte Wolstraat, get. no. 7. J. Machielse s.q., ƒ1725. No. 28. Een huis en erve met open plaats aan het Groot Heiligland, get. No. 9. J. Soellaart, 1285. No. 29. Een winkelhuis en erv e met ruime woning aan de Van M&rura- straat, get. Na 28. J. G. Uilenburg, 3750. No. 30. Een huis met erf en tuin aan het Zuider Bultenspaame^ got. no. 98. No. 31. Een huis met erf en tuin ten zuiden van hot vorige perceel, get. no. 100. De perceelen nos. 30 en 31 gecombi neerd opgehouden- 3805. No. 82. Een Winkelhuis in de War moesstraat, Get. no. 29. Opgehouden, 8205. No. 33. Een huis met afzonderlijk verhuurd worden bovenwoning aan het Groot Heiliglaand, get. no. 7. Opgehouden, f 1780. Mr. CHAMBLY IN DE KROON. Mr. Chambly heeft een Engelschcn naam; maar de zuiverheid van zijn Hollandsche uitspraak doet vermoe den, dat hij geen vreemdeling is in ons vaderland. Maar vreemd doet hij wel, dat !s niet te zijnen ongunste, deze varkla ring; integendeel, een toovenaar moet anders doen dan gewone menschen. Hij en zijn echtgenoot©, mevr. Chambly-Kardec, ook al goed IIol- landsch sprekend ondanks haar Sla- vischen naam, hebben een talrijk Kroon-publiek Zaterdagavond een aangenamen avond verschaft Want het is wel eens genoeglijk om voor den mal gehouden te wor den, mits 't zoo gebeurt, dat Je er niet achter kunt komen, hoe dat wel gebeurt. En- bij de meeste toeren was en bleef 't een onopgelost raadsel, hoe alles ging als 't ging. Zoo met dc be kende tooverringen, die Chambly al leen uit elkaar wist te krijgen, het werken met den biljartbal. Dergelij ke experimenten zijn echter niet nieuw, evenmin die mot het Amrri- kaansclie geestenkabinet en de wer kingen van dc stille kracht. Toch wa ren ze nog wel merkwaardig genoeg om het publiek belangstellend bezig te houden. Het verbranden van de dame was een nummer, dat heel niet belangwek kend was, omdat 't natuurlijk vast stond voor iedereen, dat de dame in kwestie verdwenen was voor do brand in het papieren hulsel werd ge stoken. Bijzonder interessant was nu ook weer de proef met den 7 maal ver zegelden brief. Nadat zeer vertrouwbare personen uit de dichtwerken van Goethe, Hei ne en Schiller dezen regel hadden gekozen: „Ach da flieszt wie still der Segenbleek, dat de verzegelde brief die gedurende de proef voor ieder zichtbaar in de zaal was geweest ee nige enveloppen bevatte, waarin juist stond opgegeven: naam van den dichter, bladzijde in het boek, num mer van het vers, en de inhoud van den regel. Daarna kneedde de heer Chambly do stukken papier samen, en deze uit spreidende vertoonde hij een rood biljet, waarop nu met gedrukte let ters dezelfde opgaven voorkwamen. Inderdaad een kras stukje. IiuustNa Arbeid. Op het eerstvolgend populair con cert van de Typo- en Lithografische Vereeniging „Kunst Na Arbeid" zal o. a. worden opgevoerd, de groote operette „Meester Tutenbach of Een avontuur op het Zangersfeest", door Hermann Kipper. (Zie verder Stadsnieuws onder laat» ste berichten. SCHOTEN. Men meldt ons Met 1 October krijgt onze gemeen te weer een klasse kinder die tot heden nog in Haarlem mcunten blij ven, thuis. In verband hiermede worden on derhandelingen gevoerd om tijdelijk een of meer lokalen op dc Papentoren- vest to haren. Tevens wordt overwo gen, om spoedig over te gaan tot uit breiding van de school op Schoten (dorp) met drie lokalen en een gym nastieklokaal. Op deze wijze zou dan weder, voor zoolang als het duurt, aan allen een plaatsje kunnen gege ven worden. BLOEMENDAAL. Jubileum. Den len October a.s.*zal h'et 25 ja ren geleden-zijn dat de heer P. Ver gers na een vergelijkend examen Yoor organist, bij de Ned. Herv. ge meente te Bloeinendaal werd be noemd* Mogen dezen geachten musicus nog vele jaren geschonken warden om met dozelfde nauwgezetheid en dege lijk orgelspel genoemde gemeente van dienst tc xiin. {BI.- WeekbU

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1