Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken 27e Jaargang. /Jo. 8055 DINSDAG 28 SEPTEMBER 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBS DRIB MA.tNDBNl Voor Haariem I f 129 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)120 Franco per post door Nederland ,1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haariem027 H de omstreken en banco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loarena Custer. Directeur 1. C. PEEREB00S. AD VERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—-, elke regel meer ƒ0.3® Reclames 30 Cent per regel* Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advert en tien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant Redacüe en AdministratieGroot© Houtstraat ktereommanaai Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën eo reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandscb Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam, Telephoon latere. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 29 SEPTEMBER: Gemeenteraadsvergadering, 1£ uur. Rrongebouw: Concert ELa&rL Mu ziekkorps, 8 uur. OM ONS HEEN No. lOOO. Over Om ons Heen. Nu ik No. 1000 boven deze rubriek kan schrijven, zij het mij vergund, geen ander onderwerp te kiezen, dan de rubriek zelf. Niet uit ijdelheid, waarlijk niet, want in den grond van de zaak doet het er weinig toe, of nu het duizendste of het negenhonderd ste of het elfhonderdste vandaag in de courant komt te staan dat hangt eenvoudig af van de vraag, wanneer toevallig de rubriek begonnen is. Maar de mensch is nu eenmaal zoo, dat hij in den drom van zijn mede- menschen voortgaande, nu en dan bij een mijlpaal even wil blijven staan, en tot hen die het dichtst bij hem zijn, zeggen „ik zou wel graag even rus ten en omkijken, toe, wacht even met mij 1" In dien zin en met die strekking zal, hoop ik, de lezer het mij ten goe de houden, dat ik vandaag schrijf over mijn eigen werk. Ik zeg nog eens: niet om er op te stoffen, want de sterkste indruk, dien ik er vandaag van krijgen kan, is deze, dat het ad- tiid gebleven is beneden wat ik wenschte en bijna steeds beneden dat gene, wat ik meende te kunnen be reiken. Wij, journalisten, die den hal- ven dag niet anders doen dan lezen, raken er wel diep van doordrongen, dat ons werk, hoe goed ook bedoeld, nooit anders wezen kan dan een al lernietigst klein stofje in de uiting der gedachten, een stofje voorbestemd tot een leven, kort als een zucht, en in da drukte van het leven nauwelijks beter hoorbaar. Openhartige menschen hebben dan ook wel eens gezegd, dat de rubriek oppervlakkig is. Ik geef het dadelijk toe. maar ik zou alleen willen vra gen kon ze anders zijn Geheel af gescheiden van de vraag, of de jour nalist tot eeu diepgaand betoog in staat zou zijn, is dit wel zeker, dat hij 't nooit kau geven in de paar ko lommen, waarover hij in zijn courant mag beschikken, en ik zou er durven bijvoegen, dat hij oppervlakkig wezen moet. Het is zijn taak niet, een on derwerp uit te putten, maar veeleer met een kort woord zijn lezers er toe te brengen, zelf er over na te denken. Hoogstens kan hij daarbij de punten aanwijzen, waarop hun aandacht voornamelijk kan blijven rusten. De lijnen, die deze punten verbinden, moeten zij in hunne gedachten zelf weten te trekken. Ik noem dat zoo nuchter op, alsof het een dagelijks voorkomende zaak zou zijn. Integendeel ls het een ide aal. Want om bij de lezers de lust tot eigen nadenken op te wekken, dient een artikel, hoe oppervlakkig dan ook. toch aan zekere eischen van vorm (taal en stijl) en.... van bezie ling te voldoen. Of de journalist zelf meent, dat hij die dag aan dag be reiken kan Men moet het zich niet voorstellen. Nauwkeurig, some wel pijnlijk, zelf onderzoek heeft hem geleerd, dat hij naar zijn oordeel maar hoogst zelden deze beide eigenschappen in zijn werk had samengevoegd. Den eenen keer was het de vorm, die hem onbevre digd liet, den anderen keer ontbrak de bezieling. Onze groote vriend en onze groote vijand ls namelijk de routine. Er is, durf ik zeggen zonder van mijn vak kwaad te spreken, bijna geen bedrijf, waarin de routine een zoo groote rol speelt als juist de journalistiek. De redacteur kan heelwat voor zijn cou rant doen, dat buiten zijn hart om gaat. Schrijven, waarvoor menschen, die het zelden doen, hun verstand in beweging moeten zetten, wordt bij «hein licht een gewoontebeweging van de pen. Routine doet gemakkelijk de woorden vinden, routine geeft den vorm aan, zoodat er een redelijke ver deeling van de stof ontstaat, een be gin. een midden en een slot, die door een niet al te on zichtbaren rood en draad aan elkaar zijn gehecht. En als men mij vroeg „hoe is bet toch mogelijk, dat je bijna eiken dag een artikel kunt schrijven dan heb ik altijd geantwoord „routine, gewoon te.De bakker bakt zijn brood, de machinist drijft zijn locomotief, de journalist schrijft, t Is zijn hand werk. Als ze geen routine hebben, kunnen ze geen van drieën hun werk verrichten. In zoover is de routine onze groote vriend. Hij kan ook onze groote vijand zijn. Als de bakker alleen de handgrepen doet, die zijn vak mee brengt, de machinist enkel de hand vatten omdraait en ze denken er niet verder bij na, gebruiken hun hersens niet, dan is het werk toch slecht gedaan. Wie in couranten schrijft, kent dat gevaar van het werktuiglijke, van het gedachtelooze, maar al te goed. Het is niet maar een holle boutade van ons vak, dat het gemakkelijkste is een artikel te schrijven zonder ODderwerp. Louter van woorden, aaneengeregen tot be hoorlijke zinnen, maar zonder levend middelpunt. Precies als nette klee- ren, gehangen over ©en costuumpop. Hoe vaak die routine mij in deze rubriek bij 't oor heeft gevat, of juister gezegd bij den neus heeft ge had, zal waarschijnlijk de lezer zelf wel hebben opgemerkt. Zonder mij op dit oogenblik met statistische becijfe ringen bezig te houden, kan Ik er zelf wel van zeggen meer dan mij lief is. Misschien is deze beschouwing wat pessimistisch gestemd. Althans zou ik voor geen wereldsch goud willen, dat men er de conclusie uit trok alsof ik van de rubriek geen genoegen had ondervonden. Een van de voordeelen voor den schrijver ligt in het werk zelf, in de poging om den lezers iets te zeggen, waarin een tiende, des noods een vijftigste, als 't moest niet meer dan een honderdste, eenig be lang zou stellen. Dat is het juist wat ons vak zoo aantrekkelijk maakt Yoor zoovelon, die het om redenen van stoffel ij ken aard zoo graag zouden verlaten, maar de kracht missen om den band te verscheuren, dien zij ge voelen, dien zij minstens hopen, dat er tusschen hen en' hunne lezers be staat. In dat opzicht past het mij, bij deze duizendste dank te betuigen aan wie mij vriendelijke woorden zeiden, of briefjes schreven over de rubriek, of die mij, het gebeurde meermalen, een onderwerp aanwezen, dat voor behandeling geschikt was, of wel, en dat kwam natuurlijk onophoude lijk voor, inlichtingen verschaften. Een journalist mag schrijven, zonder de hulp van velen doet hij weinig of niets. In dat opzicht gelijkt hij veelal, als ik een plastisch beeld gebruiken mag, de trechter tusschen drank en karaf. Vooral dank aan wie hun kri tiek en hun afkeuring lieten blijken. Dat laatste gebeurt veel te weinig.Niet omdat de menschen geen aanmerkin gen hebben, maar omdat ze, hetzij uit bescheidenheid of omdat ze meenen, dat de journalist in zijn hooge wijs heid er geen aandacht aan schenken zou. de kritiek maar liever voor zich houden. Ik wil wel zeggen, dat nog niet lang geleden een vrij uitvoerige varoardeeling van een van mijn be schouwingen mij genoegen heeft ge daan. al moest ik dan ook den brief schrijver antwoorden, dat we in de quaestie, waar het om ging, een heel verschillend standpunt innamen. En daarmee kom ik vanzelf tot een ander punt. Over Godsdienst en poli tiek schreef ik nooit die passen niet in een neutraal blad. Wei over aller lei andere onderwerpen gemeenteza ken. wetenswaardigheden van allerlei slag, dingen dus, die uit hun aard tot de neutrale zóne behooren, maar ook over onderwerpen, die de menschelij- ke levensbeschouwing raken. Die be schouwingen gingen nooit diep ik zei immers, dat de journalistiek op pervlakkig is maar daaraan wil ik toch niet toegeschreven hebben, dat er nog nooit principieele gemoedsbe zwaren tegen werden ingebracht- Veeleer zou ik er de conclusie uit wil len trekken, dat er bij groot verschil van opvatting en overtuiging veel is, wat de menschen in den grond der zaak met eikander eens zijn. Die er varing is een van de aangenaamste indrukken, welke ik in den loop van de Jaren mocht opdoen en die nu van zelf heden met frisschen glans naar voren komt. En hiermee hebben wij, meen Ik, lang genoeg bij den mijlpaal stilge staan. Ik wil niets liever, dan verder gaan en ik hoop, dat gij. Lezers, mij zult willen vergezellen. Hoeveel in vloed routine ook op ons werk uit oefen©, op den duur kan de bakker liet niet stellen zonder wat waardee- ring voor de qualiteit van zijn brood, verliest de machinist de liefde tot zijn vak, wanneer nooit eens een ander van belangstelling daarvoor blijken doet. Welnu, het gaat den journalist niet anders. En met een beroep op Uwe vriendelijke belangstelling, onver schillig of die zich uite door instem ming of kritiek, vang ik met mijn tweede duizendtal aan. J. C. P. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen den Raad voor zich te verweren tegen den eisch van den heer A. H. van Wickevoort Cromme- lin, te Heemstede, om schadevergoe ding voor de schade, geleden tenge volge van het struikelen van zijn paard op 5 October. Bloedvergiftiging. In hei laatst der vorige week viel het kindje van den heer K. met het oog op een emmer, waardoor een oogenschijnlijk onbeduidend wondje ontstond. Met een spons werd het af- gewasscken. Den volgenden morgen bemerkte de moeder zeer tot haar schrik, dat liet oog heel erg was op gezwollen. Spoedig werd een genees heer gehaald, die bloedvergiftiging constateerde, en oogenblikkelijke op neming in het Diaconessen huis nood zakelijk vond. De toestand der kleine ivus aanvankelijk niet zonder gevaar, doch is thans verbeterd. BOND VAN NEDER LA NDSCIIE ARCHITECTEN. Deze vergadert a.8. Zaterdag 2 Oc tober om 10 uur des voormiddags in café Brinkmann. Punten van behandeling I. Notulen der JuLi-vergadering. II. Mededeel In.gen van het bestuur omtrent zijn werkzaamheden. III. Regelen voor het uitschrijven van nationale prijsvragen. IV. De administratieve bepalingen, Afd. IV in den onlangs verschenen tweeden druk der A. V., door hoog leeraar J. A. v. d. Kloes. V. Rondvraag. Voor het verdere deel van den dag is het volgende programma vastge steld 12 uur. Lunch in Café Brinkmann 12 uur 50. Vertrek per H. IJ. S. M. naar Zandvoort. 2 uur. Bezoek aan het landgoed ,,Duin- en Kruidberg", onder leiding van den architect J. J. van Nieuker- ken. met welwillende toestemming van den HoogEdelgestr. beer J. F. Cremer. 4.30 uur. Bij gunstig weer bezoek" aan Bloemendaal's villaparken. Bij ongunstig weer aan oude gebou wen te Haarlem. 6 uur. Gemeenschappelijke maaltijd in de Kroon. Voor het Lighalfonds. In de week van 19 tot 26 dezer werd in bartel ij ken dank ontvangen van den heer Oscar Carré een gift van f 50. Tevens mag wel met blijdschap melding gemaakt worden van het drukke inteekenen als begunstigers voor het fonds der ingezetenen van Schoten. Geheele straten, soms huis aan huis, traden toe, verleden week. Men weet wel, dat de minste bijdrage (voor den werkman) één kwartje is voor het geheele jaar. Bedrijfsbelasti ng. De burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer gemeente, dat het op den 24sten September J.l. executoir verklaard kohier No. 5 afd. IVI op de Bedrijfsbelasting dezer gemeente, dienst 1909/1910, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ls ter hand gesteld. SCHAAKSEANCE. De gezellige bovenzaal van „De Kroon was gisteravond in beslag ge nomen dor de schakers. De bekende schaakmeester Jacob Mieses gaf daar op uitnoodiging van de twee Haar lemse he schaakvereenigingen, een ai- mul taan-seance tegen 30 spelers. Om 7 uur ving de wedstrijd aan. De heer Mieses is een naar schatting 40- jarige kalme Duitscher, die den strijd heel gemoedelijk opvatte. Hij schreed langs de tafeltjes met de borden en had spoedig zijn tegenzetten klaar. Toch was 't duidelijk te zien, dat hij gauw z'n mannetjes kende, want bij enkele der sterkste spelers besteedde hij meer aandacht aan 't spel. Er werden mooie partijen gespeeld. De schaakmeester werkte daartoe mee door veel variatie in de partijen te brengen. Bij den een legde hij zich zuiver op 't positie-spel toe, maar bij den ander waagde hij weer aardige vrije zetten. Typisch was o.a. een koainginne-offer dat hij aanbood, om daarna in een mooie combinatie mat te bewerken. Hij toonde zich een meester op alle wapensl We herinneren ons een par tij, die hij feitelijk al lang verloren had, maar tot eenige prachtige pat valletjes uitzette. Jammer voor hem vloog de tegenpartij ex niet inl Na een uur spelens begonnen al de eerste slachtoffers te vallen. Toen 't eerste schaapje over den dam was, volgden er meer. De meeste partijen eindigden even wel tegen 11 uur. Om 11 3/4 uur was t laatslo slachtoffer gevallen en maakte Dr. Ch. F. Haje den uitslag bekend. Van de 30 partijen had de heer Mie ses er 20 gewonnen, 7 verloren en 3 remise gemaakt. Gewonnen werd door de heeren: C. Nijssen, Stol, P. C. Bouwmeester, Dr. Ch. F. Haje, F. A. Puts, J. Hoo- geveen, H. Fick.. Remise maakten de heeren: mr, Ch. Enschedé, J. A. J. Paulen en D. Anr dréa. Dr. Haje wenschte den heer Mieses met dit succes geluk en de aanwezi gen gaven met applaus hun instem ming te kennen. Oogenschijnlijk lijkt 't succes van don heer Mieses niet zoo bijzonder groot. Men moet evenwel bedenken, dat onze stad goede schakers beeft, en bovendien, dat de simultaanspelcr toeliet, dal er geconsulteerd werd. Enkele partijen speelde bij dus tegen twee, dirie of soms wel vier „vijan den." Het aantal bezoekers was niet grooL Jammer, want ook 't kijken was ©en genot. Hier volgen een tweetal der gewon nen partijen: Mieses,, Puts. 1 e4 e5 2 Pc3 Pc6 3 g3 Lc5 4 Lg2 Pf6 5 d3 dö 6 Pa4 Lgi: 7 f3 Le6 8 Pc3 de5: 9 b3 Dd4 10 Lg5 Pb4 11 Pe2 Dal:! 12 Dal: Pc2:t 13 Kd2 Pal: 14 Tal: Pd7. 17 gf4: g5 16 Lh4 ef4: 17 qb4: q5 18 fg5: fg5: 19 Lg5: Tg8 20 Pf4 h95: 20 Pf4 hq5: 21 Pe6 gh4: 22 Pc? f Kd8 23 Pa8: Tg2f 24 Ke3 h3 25 Till h2 26 a4 KcS. 27 d4 cd-4: 28 Kd4: Kb8 29 e5 Te2 30 e6 Te6: 31 Th2: Ka8: 32 Th8 f Pb8 33 f4 a6 34 b5 Ka7 35 ba6: Tafi: 36 Kco Ta4: 37 Kbo Tal 38 Th7 Tbl+ en wint. Mieses: Hooge veen: 1 ei e5 2 f4 d5 3 ed5: e4 4 Pc3 Pf6 5 Lc4 Lb4 6 Pge2 00 7 d4 Lg4 8 00 Te8 9 h3 Le2: 10 Pe2 Pd5: 11 Ld5: Dd5: 12 f5 c5! 13 c3 Cd4: 14 cb4: d3 15 Le3 Pc6 16 Pc3 Dc4 17 a3 Pd4 18 Khl Pc2 19 Dd2 Pal: 20 Tal Te5 21 Tfl Tae8 22 Tf4 Dc8 g4 DU8 24 f6 gf6: 25 Pdl Dc8 26 Ld4 Dc2 27 Del e3 28 Lc5: fe5: 29 Tf5 e2 30 Pf2 Td8 31 Kh2 a2 32 De2: dlD 33 De5: Dd6 34 Tg5f KfS. D e Eondr acht. Wij hobben ontvangen het jaarver slag van de coöperatieve broodbakke rij- en verhruiksvereeniging „De Een dracht", waaruit blijkt, dat de veree- niging, die vijf jaar geledon tot stand kwam, bloeiende is. In het afgeloopen jaar nam het le dental met pl. m. 250 toe en bedraagt thans 723. Door deze toeneming moest het personeel worden uitgebreidin de bakkerij zijn werkzaam -. de mees terbakker, 5 bakkers en 6 broodbezor gers, terwijl het aantal broodwagens met 3 gestegen is, en 10 bedraagt. In bet laatste boekjaar is voor 18000 meei- aan brood omgezet dan het vo rige. Voorgesteld zal worden 10 aan dividend uit te keeren. Aanbesteding. Door B. en W. van Amsterdam is aanbesteed het leveren vana ha ver en stroo ten behoeve van de paar den van den stadsreinigingsdienst b. idem voor de brandweer, van 1 Oct. 1909-30 Sept. 1910. Minste inschrijvers Grippeling en Verkley uit Haarlem voor 72,95 voor haver, C. J. Verbeek (Haarlemmer meer), (32.50 voor stroo per 1000 kg., voor beide diensten. Ned. Maatsch. tot het ver richten van Mijnbouwk. Werken. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde gewijzigde statuten van de Naamlooze Vennootschap: Nè- derlandsche Maatschappij tot het ver richten van Mijnbouwkundige Wer ken, te Haarlem. Alinea 1 en 2 van arl. 5, luidende „Het kapitaal der vennootschap be draagt 750.000, verdeeld in 750 aan deden, elk groot 1000, uit te geven In 5 serieën, ieder groot 150.000. De eerste serie is geplaatst en het bedrag daarvan bij het verlijden de zer akle volgestort", vervallen en worden vervangen door de nieuwe alinea 1 en 2, luidende „Het kapitaal der vennootschap be draagt f 1,500,000, verdeeld in 1500 aandeeien, elk groot 1000, uit te ge ven in 10 serieën, ieder groot 150.0UÖ. De eerste 5 serieën zijn geplaatst het bedrag daarvan is volgestort. De geoliede koe. De geoliede koe van Zondag heeft haar snoeplust duur betaald. De verf met olie, welke vermoedelijk de kleur van melk had, heeft haar een loodwit- vergiftiging bezorgd en het leven ge kost. Voor den eigenaar zeker een groote sfliade. le meer daar het vleesch voor de consumptie wel ongeschikt zal wezem Trilmneschilders wordt dus aange raden, hunne verfpotten Zondags be ter weg te bergen, ter voorkoming van moer sterfte onder de koeien. W ij k 1 o k a a L Men meldt ons: Binnenkort zal een begin gemaakt worden met het bouwen van een wijk lokaal van de Ned. Herv. gemeente in de Schneevoogtstxaat in bet wijk van Ds. Weener. Dit zal een heele verbetering wezen, daar nu hier, dan daar catechisatie wordt gehouden. Faillissementen. Bij vonnissen der Arr. Rechtbank alhier, dd. 28 September 1909, zijn in staat van faillissement verklaard: le. A. M. J. B. Sprengers, banket bakker te Haarlem (Koninginneweg). Rechter-commissaris mr. W. H. van Nes van Meerkerk. 2e. Zwart Arendsen, schoenwinke- lier, te Haarlem (Kleine Houtstraat)* Rechter-co/nniissaris als voren.. Militaire zaken. Ten einde het commando over het garnizoen weder op zich te nemen, koert de kolonel P. A. Spaan den 29sten September a.s. per trein, die om 2.16 uur uit de legerplaats te La ren alhier aankomt naar Haarlem terug. Gevaarlijk spelletje. Men kon hedenmorgen omstreeks zeven uur op het Spaarne zekeren D« W. zien loopen, die de aardigheid had. telkens met een groot broodmes door de lucht (o gooien, dat telkens door zijn goed Mgerichtén hond werd opgezocht en bij hem teruggebracht. Bii de Kaarscladeveer had hij het mes opnieuw weggeslingerd, toen hij door twee politieagenten gegrepen werd, waar hij zich niet het minst om bekommerde. Toen hij tegen de agen ten zeide „laat mij nu los, anders ga ik niet eens mee, dat weet jo wel", waren de agenten maar zoo verstan dig hem los te laten. De man ging toen zonder moeite mede naar het politiebureau, trouw gevolgd door ziin houd. Schot en gelost. Gisteren, Maandagavond ten 8 uur, zijn in den Haarlemmerhout twee pistoolschoten gelost. Eenige agenten van politie en plantsoenwachters heb ben dadelijk den Hout doorzocht, maar niets verdachts gevonden. Op hol. Gistermiddag omstreeks één uur ge raakte het paard van den heer Van Dijk op den Schoterwg op holbij de Klo veria an werd het door een blee- kersknecht gepakt en tot staan ge bracht. Een wonder mag het heeten, dat op dit drukke uur alles zonder on gelukken is afgeloopen. Willen is Kunnen. 1 OcL a. s. is liet 12 1/2 jaar geleden, dat het fanfarecorps van „Willen is Kunnen" werd opgericht. Om dit feit te herdenken zal het corps 20 Nov. a* s onder leiding van den directeur, den heer D. Couwenhoven, den dona teurs en kunstiievenden leden in den schouwburg een muziekuitvoering aanbieden. CONCERTEN IN DE SOCIËTEIT VERF.ENIGING. De lijsten, rondgezonden door de commissie zijn volteekend, zoodat do concerten van het Haarlemsch Mu ziekkorps, onder leiding van den heer Ch. P. W. Kriens in de Vereeniging doorgaan. De data's worden nader bekend gemaakt. EEN TWEEDE SLACHTOFFER. Ongeveer een half jaar geleden go- raakte een inwonende dienstbode d.v Haarlemsche huishoudschool door 't onvoorzichtig omgaan met een kachel In brand. Het meisje bekwam zulke ernstige wonden, dat ze kort daarna! overleed. Een ander dienstmeisje, dat bij het voorgevallene tegenwoordig was,- schrok zoo hevig, dat ze sinds dien: tijd aan toevallen en zenuwoverspan ning is gaan lijden. Gister is het meisje naar Mcerenberg overgebracht (Zie verder Stadsnieuws onder laat- ste berichten. SCHOTEN. Heden werd door het gemeentebe stuur aanbesteed :het maken van stallen en loodsen voor de gemeente reiniging. Ingeschreven werd door 21 aanne mers. Hoogste inschrijver H. van Duinho ven, te Haarlem, voor 4850, en laag ste inschrijver was H. G. J. Engering, te Schoten, voor 2370. De gunning zal later plaats vin den. Vereeniging ter bestrijding der gel delijke gevolgen van onvrijwillige werkloosheid te Schoten. Bovengenoemde vereeniging zal a.- s. Donderdagavond in het café van den lieer Staal, Gen. Gronjéstraat, haar jaarvergadering houden. Op da agenda komen de volgende punten

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1