Verschijnt dagelijks, behalve op Zog» en Feestdagen NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. KWARTJES-ADVERTENTIËN si 97e Jaargang. No, 8056 WOBNSDAG 29 8EPTBMBEB 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB HA&NDBNl Voor Haarlem 1.28 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)120 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02X Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem027 H de omstreken en franco per poet 0.45 ültgava iet Vennootschap Loorens Coster. Directeur 1. 0. PEEREB80JL AD VERTENTIÊNi Vaa 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel tnesr 10 Cts. EuKen het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /Ir-, elke regel meer /0.88 Reclames 30 Cent per regöL BIJ Abonnement aanzienlijk rabat Advert cntiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie? Groote Houtstraat 5b'. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratis 724» Drukkerij i Zulder Baltenspaarne 6. Tekfoonnommer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 70—78, Amsterdam. Telephoon lnterc. 6229. WAAROM hebben onze voor Vraag en Aanbod zooveel succes? OMDAT de oplaag van onze Courant zoo groot Is en steeds stijgt, zoodat onze advertentiSn door vele duizende abonné's gelezen worden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 30 SEPTEMBER. Gr .Kerk: Orgelbespeling, 2S uur. Schouwburg: De Hagespelers: Mac beth, 8 uur. De Kroon: Vergadering afd. Heit Witte Kruis, 8 uur. Café „De KarseboomConcert Am- eterdamsch Trio, 7£ uur. St. Bavo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer. Onderwerp: De onfeilbaarheid. Bloemendaal: Raadsvergadering, 1 uur. Schoten: Raadsvergadering, 7^ u. OM ONS HEEN No. 1001. Kog eens de EleetrisGhe Tram Dat ik niet in het vorige nummer teruggekomen ben op de vergadering, die Maandag over de tram-quaestie gehouden is, ligt o. a. hieraan, dat de lezer het verslag van die vergadering al voor zich kreeg en niet graag in één nummer te veel over hetzelfde onderwerp vindt, 't Kwam ook hieruit voort, dat ik hoofdpijn had, als ge volg van de slechte atmosfeer in de zaal. Het was er heet en rookerig, en toen een van de bestuursleden order gaf, een paar ramen, die open ston den, nog te sluiten, alleen omdat er >en wagen voorbijkwam, die een beet je rammelde, was het er bijna on houdbaar. Hoe ijselijk modern in hunne opvattingen verschillende spre ikers dan ook waren of meenden te wezen, onder de aanwezigen was het begrip der moderne hygiëne nog niet zoover doorgedrongen, dat xij zich ter wille van een frisse he atmosfeer voor deze enkele uren het rooken ontzeiden. Zou het tegenover deze liefhebbers niet nuttig wezen, dat in zulke bijeenkomsten de voorzitter ver zoekt het rooken na te laten, al ware het alleen uit beleefdheid tegenover den spreker Ik sprak van modern, omdat het woord mij nog in de herinnering is blijven hangen uit een gesprek met een voorstander van de dubbele lijn, die mij toevoegde „wat ben jij hope loos ouderwetsch 1" Voorstanders van de enkele lijn hebben van den heer Geijl kunnen hooren, dat hun stand punt niet „breed" was en dat zij „vochten tegen windmolens". Nu, over die breedheid van een Standpunt hebben we wel meer ge hoord. Dat is een dooddoener, waar onder we wel weer levend vandaan zullen komen. Met veel meer recht zou ik, wanneer het op dikke woorden aankomt, den voorstanders van de dubbele lijn ge brek aan logica kunnen verwijten. Toen eenmaal de meerderheid in den Raad tot de enkele lijn had besloten, zou het logisch zijn geweest, wanneer de tegenstanders hadden voorgesteld, met deze lijn een proef te nemen voor één of twee jaar en, indien deze niet voldeed, de dubbele lijn te leggen. Het spijt mij, dat ik die oplossing nog niet even heb aangegeven, toen ik in de vergadering het woord had gekre gen. Merkwaardig is het, dat toen ik die na de bijeenkomst aan voorstan ders van de dubbele lijn in overwe ging gaf, dezen er met groote felheid zich tegen verklaarden. Waarom die .hartstocht Was men bevreesd, dat deze proefneming slagen zou Over mijn gebrek aan modern in licht behoeft overigens niemand zich bezorgd te maken. Zelfs geloof lk te ito ogen zeggen, dat lk verder vooruit zag dan de meesten hoe, zal ik straks verklaren. Het eigenaardige van de Maandag- scbe bijeenkomst was wel dit, dat duidelijk uitkwam, hoe de zaak van zóó verschillend standpunt werd be keken, dat vruchtbare discussie eigen lijk niet goed mogelijk was. Zonder twijfel dachten verreweg de meeste aanwezigen aan het belang om te hebben een goede STEDELIJKE tram welnu, dat belang is vierkant in strijd met dat van de Hollandsche Spoor, die immers geen zaken kan doen met een plaatselijk trammetje, dat op zichzelf vast en zeker verlies oplevert, maar altijd het oog geves tigd houdt op haar plannen voor een doorgaande lijn. Een bedenkelijke verhouding noem lk het, dat een con cessionaris andere idealen najaagt, dan die van de ingezetenen der ge meente, waar hij zijn concessie ex ploiteert. Want al wenschte de heer Enschedé als inleider en de groote meerderheid der vergadering blijkbaar de gelegen heid tot doorgaand verkeer in de toe komst niet ai te snijden, dat Haarlem daaraan op dit oogenblik behoefte heeft, zal wel niemand beweren. Welk belang er voor onze gemeente ln gele gen kan zijn om een Leidenaar naar Alkmaar of zelfs een Heemstedenaar naar Santpoort te zien vervoeren, vat zeker geen mijner lezers. Dat is een belang van de Hollandsche Spoor alleen I En wanneer de behoefte aan dat doorgaand verkeer ontstaan mocht naar lk hoop niet vóór den tijd, dat de door Mr. Enschedé nood zakelijk geachte wetswijziging zal hebben plaats gehad dan zullen er altijd middelen te vinden zijn, om die behoefte, ook door de lijn ln de stad, niet te belemmeren. Op dit oogenblik hebben wij in Haarlem een goede stedelijke tram nqodig, die vlot rijdt, zooals de E. N. E. T., maar ook weer niet te vaak rijdt, omdat we Amsterdam niet zijn het vervoer hier nog wel driemaal zoo druk kan worden, vóórdat de trams overvuld raken. Wie eens op de paardentram wil letten, die meerma len maar een enkelen passagier ver voert, zal daarmee moeten Instem men. Dat is de maatstaf voor het ver keer, niet een enkel druk oogenblik na een concert in den Hout, of een voetbalmatch. Wat we ook noodig hebben Is een tram naar Overveen. Zal de Holland sche Spoor die aanleggen Zal zij concessie kunnen krijgen van de ge meente Bloemendaal Ik wijs er al weer op, dat het haar belang niet is. Wat heeft deze maatschappij, die im mers alleen om het doorgaand ver keer de tram in Haarlem wil hebben, aan het zijlijntje naar Overveen Ik heb er al eens op gewezen, dat zij daar ook met haar lijntje zou staan als een kat ln een vreemd pak huis. Immers aan den anderen kant van die gemeente heeft de E. N. E. T. haar lijn en het ligt ln de toekomst, dat de te Overveen en de aan de Kle verlaan ui tl o opende lijn zullen wor den verbonden door een lijntje, dat óf langs den straatweg, óf door de parken gaat. Het spreekt van zelf, dat de totstandkoming van dit cein tuurbaantje hoogst onwaarschijnlijk wordt, zoodra de Hollandsche Spoor een lijntje bezit naar Overveen en de Electriache Spoor een naar Bloemen daal. Daarom heb lk niet goed be grepen, waarom er onder de aanwe zige Ovarveenars voor de motie heb ben gestemd. Dit is evenwel een kleine uitwei ding, als gevolg van mijn overtui ging, dai het veel beter zou zijn voor Haarlem en ziln omstreken, wanneer het geheele tramverkeer kwam ln de handen van de E. N. E. T. Maar 't verwijt van „hopelooze ouderwetschheid" drukt nog zwaar op mijn schouders. Dat moet er af 1 En ik denk daarbij aan de opmerking, door een van de debaters gemaakt naar aanleiding van de klacht over de nauwheid van het Gierstraat-uitein de, namelijk dat de concessionaris van de tramlijn zelf wel voor verwij ding van nauwe punten zorgen zou. Geeft, zou ik willen vragen, de er varing ons reden om dat te verwach ten Zouden er van de E. N. E. T. maatregelen zijn te hopen, om de Damstraat, of van de E. S. M. om de Anthoniestraat te verruimen Ik ge loof er niets van, die maatschappijen zullen dat wel rustig aan de gemeen schap overlaten. Het is dan ook mijn vaste overtuiging, dat mettertijd ons gemeentebestuur wegens het drukkere verkeer in de binnenstad, als gevolg van een steeds aangroeiende bevol king in en om Haarlem, die binnen stad belangrijk zal moeten verrui men. Dat zal groote sommen kosten, en toen ik op de vergadering van Maandag liet onderwerp even aan roerde, ging eer dan ook een ongeloo- vig hél op. De tijd zal leeren, dat de gemeenteraad aan deze noodzake lijkheid niet zal kunnen ontkomen, ook niet door kleine middelen, zooals bijvoorbeeld het wegruimen van de twee dobbelsteen en aan de Groote Houtpoort, die op dit oogenblik, ln 't voorbijgaan gezegd, vaster op hun hinderlijke plaats schijnen te staan dan ooit. In zoover meen ik verder gezien te hebben, dan anderen, die de smalle straten zoo wenschen te laten. Moge mijn reputatie van breedheid daarmee zijn teruggekeerd Deze beschouwing verschijnt als mosterd na den maaltijd. De Raad zal dezen middag reeds zijn besluit heb ben genomen. Maar daarmee is het belang van de zaak niet achter de bank geraakt. Juist het aanleggen der electrische tram door 't hart van de stad, zal de voorlooper zijn van de verruiming der straten, onverschillig of de enkele, dan wel de dubbele lijn zal worden gemaakt. j. c. p. Stadsnieuws HET DUIZENDSTE OM ONS HEEN. Toen onze hoofdredacteur Dinsdag middag uit de drukkerij ln het kan toor aan de Groote Houtstraat terug- koerde, wachtte hom daar een bijzon dere verrassing. Een aantal vrienden en belangstellenden boden hem, met een welsprekend woord van Mr. A. S. Miedema, ter gelegenheid van zijn 1000ste Om Ons Heen de nieuwste uitgave aan van Brockhaus' Con versations Lexicon. Onder een gecalligrafeerde opdracht in het eerste deel teekenen de deelnemers hunne namen. Zeer getroffen door dit blijk van vriendschappelijke belangstelling, be tuigde onze hoofdredacteur daarvoor ziju hartelijken dank en naderhand ook aan Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, die geheel buiten den hoofdredacteur om, door de medewerking van een der Commissarissen, in het nummer van dien dag een Om Ons Heen 1000 A. had weten te plaatsen, dat wel zeer waardeerend voor den schrijver der rubriek is, doch Juist om die reden zekeir piet zou zijn opgenomen, wan neer de hoofdredacteur er van gewe ten had. De leden van redactie en adminis tratie luidden de aardige gedachte ge had, den hoofdredacteur een klapper aan te bieden op zijn 1000 Om Ons Hoe n's, in keurige linnen band. On- noodig te zeggen, dat bij dit denkbeeld van zijn gewaardeerde medewerkers zeer op prijs stelt Hinderwet. B. en W. van Haarlem doen weten; dat van heden op alle werkdagen, van 9—2 uur tot 12 October e.k. 's- namiddags ten 1 ure, ter gemeente secretarie (7e afdeeling) ter Inzage ligt het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van de naamlooze vennootschap Haarlemsche Photo- lithografischo inrichting „de Tulp' om vergunning tot oprichting van eene phato-lithografische inrichting, waarbij als beweegkracht een electro motor van 4 paard ekr ach ten zal war den gebezigd, in het perceel aan de Witte Hearensteeg No. 15, en dat op 12 October e.k., en wel des namiddags ten 1 ure op bet Raadhuis der ge meente de gelegenheid zal warden ge geven, om bezwaren tegen het oprich ten dor inrichting in te brengen. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis, dat door hen is ontvangen eene bekendmaking van B. en W. van de gemeente Schoten, dat ter secreta rie dier gemeente ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het gemeen tebestuur van Schoten om vergun ning tot het oprichten van een ketel huis met stoomketel, eene ammoniak- fabriek, eene stoommachine en ver der bijkomende werken op het per ceel der gemeente Schoten, kadas traal bekend In Sectie B, Nas. 3180, en 414. Op Maandag 11 October 1909, des voormiddag» om 11 uur, zal op het Raadhuis der gemeente Schoten gele genheid bestaan, om bezwaren tegen dit verzoek ln te brengen. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengenoemde tijdstip op de Secretarie der gemeente Schoten kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Eene Herdenking.: Morgen 30 September kan een hoogst nuttige instelling te dezer stede haar 250-jarig bestaan herdenken. We be doelen het „Fonds van Pastoor A. A. Blommert", dat aan R. K. oude vrou wen wekelijks brood, aan sommigen geld en aan degenen, die brood ont- vangen, des winters turf verstrekt Het fonds werd 30 September 1659 ge sticht bij uiterste wilsbeschikking van genoemden geestelijke. Zooals men weet is deze instelling gevestigd in de Lange Veerstraat en wordt ook wel het „Geestelijk Kantoor" ge noemd.. Tentoonstelling. De Typografische Studiekring Haar lem houdt een tentoonstelling van de ontwerpen, ingekomen op een prijs vraag van „Ons Vakblad", maand blad voor dé Typografie, en van ver schillende werkstukken van de leden van den kring, in de bovenzaal van het volksgebouw „Vooruitgang". Examens. Aan het Rheinische Technikum te Bingen zijn voor electrotechnisch in genieur geslaagd de he eren M. J. van Tlüel en D. de Wildt» uit Haarlem. Geen verband.. Van het bestuur der Huishoud- en Industrieschool vernemen wij. dat er geenerlei verband bestaat tusschen het krankzinnig worden van eene vroegere dienstbode en het ongeval, waarbij een andere dienstbode is ver brand. De eerste was bij dat ongeval niet tegenwoordig, heeft daarna ge- ruimen tijd op gewone wijze haar werk in de 6Chool verricht en was sedert Juli daar niet meer in betrek king. Niet aangenomen.- De heer D. van der Most van Spijk, candidaai te Haarlem, heeft bedankt voor het beroep als hulpleeraar aan het Missionhaus (zendingshuis) te Barmen. Lib er ale Unie. De kiesvereeniglng Liberale Unie, houdt op Maandag 4 October een al- gemeene vergadering ln het Nutsge- bouw in de Zijlstraat, avonds 8^ Op de agenda komen voor: Mede delingen van hét bestuur, bespre king raadsvacature district III en rondvraag. Het bestuur verzoekt den leden roet beleefden aandrang, aan het adres van den secretaris, den heer G. Smits, liefst vóór 3 October schriftelijk op te geven namen van Ingezetenen, die naar hun oordeel voor den vacanten zetol van den heer Graveetein in aanmerking zouden kunnen komen. Bank van Leening. 1 Januari a.s. zal heC 250 jaar zijn geleden dat do Stedelijke Bank van Leening te dezer stede werd opge richt. Sedert Januari 1C62 is deze in stelling gevestigd in het gebouw in de Kleine Houtstraat, waarin toen reeds een particuliere Tafel van Lee ning werd gehouden. „Na Arbeid Kun s t". Het Haarlemsch fanfarecorps „Na Arbeid Kunst" geeft dezer dagen een uitvoering met medewerking van het kwartet Orpheus en den humorist A M. Vrugt. QUAESTIE CENTRALE WERK PLAATS. Door het scheidsgerecht inzake de quaestie van den ontslagen wagen maker G. en den ass.-opzichter v. D., aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., is het ontslag van G. ge handhaafd. Catalogus „Pomona". We ontvingen een keurige catalo gus van de firma Jae. P. R. Gale- sloot te Schoten, Koninklijke Vrucht- boomkweekerij Pomona'. Het prac- tlsche boekje bevat alle bijzonderhe den, zooals b.v. over den aanleg van boomgaarden en vruchtentuinen, over planten en snoeien van yruchtboo- men, etc. Eerste Hulp bij Ongeluk- ken. Vrijdagavond wordt de aangekon digde demonstratie van hulpverlee ning bij kleine kwetsuren in de Huis houd- en Industrieschool gehouden. Van 't Kantongerecht PAARDEN EN AUTO S. Dat paarden hun ijzeren concurren ten haten, is begrijpelijk. Minder re- dein is er evenwel voor de koetsiers, om de tuf-tufs een kwaad haat toe te dragen. Toch gebeurt het maar al te vaak Nu stond er zoo'u auto-hatende koetsier voor den Kantonrechter. Hij werd beschuldigd te Halfweg met zijn paard en wagen niet „uitgehaald" ta hebben, toen hem een tweetal auto's achterop reden. De man beweerde, dat zijn paard door den schrik zulke gekke sprongen maakte. Dit werd door rlen getuige de burgemeester Jhr. Mr. Teding van Berkhout had zelf proces-verbaal opgemaakt te gengesproken. De eisch luidde 10 gulden boete of vier dagen hechtenis. Moge t heen een les zijn l EEN ZONDERLING TOEVAL 1 Toevallen zijn altijd ietwat raadsel achtig. Nu ls evenwel het maximum bereikt I Een Jonge man was betrapt op het schieten van een haas in gesloten Jachttijd. De beklaagde beweerde op een snip geschoten en toevallig een haas ge raakt te hebben. Wie gelooft het? De ambtenaar van het Openbaar Ministerie eisch te toen hij hoorde, dat de jongeman vaker togen de Jachtwet zondigt 20 gulden boete of 4 dagen hechtenis. EENHEID VAN TIJD. Bierhuizen en zuurhuizen moeten hier 's avonds ('s nachts) om 12 uur gesloten worden. Nu stond er een Houdster van een ..affaire" in eieren en zuur terecht, omdat ze te 12 1/4 uur nog bezoekers heeft bediend. De vrouw zei, dat het op haar klok pas 111/4 uur was. Een aanmerkelijk verschil, nu we de veelgeprezen eenheid van tijd heb ben. Twee getuigen kwamen verklaren, dat liet heusch 12 1/4 uur was. Nog was de vrouw niet overtuigd, ook niet toen zij 6 gulden boete tegen zich hoorde eischen. Ook had de vrouw fleschjes bier verkocht, die daar meteen leeggedron ken werden. Voor dat feit werd 15 gulden boete of 8 dagen hechtenis gevorderd. De rechercheur Van Zomeren zei, dat de politie veel laat heeft met dit zuurhuis aan den Burgwal EEN DRONKAARD. Een, jonge sigarenmaker stond In het beklaagdenbankje, omdat hij een maand geleden in kenuelijken staat van dronkenschap op straat gevon den is. Kantonrechter Het is nu voor den zooveelsten koer. Waar moet 't heen Als je zoo voortgaat, kom je terecht inde Rijkswerkinrichting. Treurig! Laat dien drank toch staan.... Openbaar Ministerie ik eisch drie dagen hechtenis. Kantonrechter Nu, we zqllen het beste ex var hopen. STRAATSCHANDALEN. Een 19-jarig jongmensch heeft op een Zondagavond in de Anegang in half dronken toestand veel lawaai gemaakt, door vechten, schelden en razen, zoodat een volksoploop out- sttud. De Kantonrechter sprak er schande van, dat zulke jonge mannen op Za terdag- en Zondagavond zooveel spec- takel >n do hoofdstraten maken. De agent Kok verklaarde nog, dat beklaagde en zijn kameraden reeds van te voren eenige keeren door de politie zijn gewaarschuwd. De ambtenaar vond liet ook schan- delijk on eischte vijf dagen hechtenis. Beklaagde vroeg een geldboete, om dat zijn vader pas was gestorven, en zijn moeder ernstig ziek was. KantonrechterDan is het nog schandaliger, om zich zoo aan te stellen DE KLEINE VISCH. Op Spaarndam is alles wat visch is geld waard. De groote visschen wor den verkocht voor ons, menschen, de kleine gaan naai- Artis, voor de die ren. Dit kost veel aan den vischstand, die daardoor zeer veel lijdt. Ook de hengelaars klagen over dit uitmoor den van de visch. Nu stonden twe© Spaarndammers terecht, omdat ze met een zegen ge- vischt hadden, zonder dat ze de klei ne visch weer ln het water hadden geworpen. De eisch luidde 5 gulden boete of 3 dagen hechtenis. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: C. C. W. K., A. G. en J. S., te Zand- voort, en C. L. v. L., te Haarlemmar- liede, overtreding Drankwet, de drie eersten 25 boete of 10 dagen hech tenis, no. 4/10 boete of 3 dagen heelp tenis, J. J. C. S. te Heemskerk, vr - gesproken. C. V. en C. V., te Velsen, M. B., te Heemskerk, P. F., te Zandvooxt, over treding Arbeidswet, no. 1 en 2, 2 maal 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, no. 3, 2 maal f 1 moe te of 2 maal 1 dag hechtenis, no. 4 3 boete of 3 da gen hechtenis. J. M. M., J. II. S. en W. S. te Haar lem, overtreding Woningwet, no. 1 5 boete of 3 dagen hechtenis, no. 2 10 boete of 5 dagen hechtenis, no- 3, 3 maal 10 boete o f3 maal 3 da gen hechtenis. A. N., te Velsen, overtreding Leer plichtwet, 8 boete of 3 dogen hech tenis. Jhr. M. C. R-, te Leiden, overtra ding Algemeen Reglement Vervoer, f 10 boete of 3 dagen hechtenis. R. v. N., te Velsen, J. W., te Voge lenzang en C. de G., zwervende, over tredingen van het Wetboek van Strafrecht, no. 1 en 2, 2 boete of 2 dagen hechtenis, no. 3 3 boete of 3 dagen hechtenis. J .F. de K., en 3 anderen, te Haar lem, overtredingen Politie-verorde- ning Haarlem, f 1 boete of 1 dag hech tenis, en 3 boeite of 2 dagen hechte nis. B. L., N. J. T. en G. v. d. K., te Velsen, overtreding Politie Verorde ning Velsen, no. 1/2 boete of 2 dagen hechtenis, no. 2 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, no. 3 1 boe te of 1 dag hechtenis. L. de B. en W. A. v. B., te Nijmo gen, overtreding Politie Verordening Zandvort, f 1 boete of 1 dag hechte nis. J. E. te Velsen, en P. J. K., zwer vende, loopen op den spoorweg, 2 boete of 2 dagen hechtenis. H .S., te Haarlem, en 31 anderen,; overtreding Motor- en Rijwiel Regle ment, allen 1 boete of 1 dag hecht©, nis. Voorts werden er nog 38 personen veroordeeld w egens openbare dron kenschap, to t3 dagen hechtenis en 1 jaar plaatsing ln een Rijkswerkin richting, 10 boete of 3 dagen hech tenis, 6 boete o f3 dagen hechtenis, 5 boete of 3 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis en 2 boe te of 2 dagen hechtenis. RIJ KS-TUI.^BOUW WINTER- SCHOOL VOOR DE BLOEM BOLLENSTREEK. In do Staatsbegrooling voor 1910 staat, dat in verschillende streken van ons land tuinbouwwinterscholcn ziju gevestigd, aanpassende aan de behoeften van het tuinbouwbedrijf in die streken, doch dat voor een der belangrijkste takken van den tuin bouw, voor de bloembollenteelt, nog steeds een winterschool ontbreekt.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1