Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e jaargang. No. 8051 DONDERDAG #0 SEPTEMBER 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABOKHBMENTBH PBSi DRCB JSAANDBNl Vooff Haarlem f 1,28 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente),1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 X Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 >4 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Yennootecfiap Loarsns Custer. Directeur J. PEBREBQ018L ADVERTENTSÊNi Van 15 regels 50 Cts.: Iedere regel mees- 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /L—elke regel mm ƒ0. i8 Reclames 30 Cent per regel BIJ Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administraties Groote Houtstraat 5b'. fetoommnnaaS Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratie 724» Drukkerij: Znider Bniteospaarae 3. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon latere. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 1 OCTOBER, Schouwburg: N. V. Ned. Opera en Operette v/h. Rembr. Theater: Faust, 8 uur. Haarlemmer liedje c.a.: Raadsverga dering, 10 1/2 uur voorin. OM ONS HEEN No. 1002. Nabetrachting van den Gemeenteraad. Eindelijk 1 De tramquaeslie, waarover jaren Is gewerkt, werd Woensdagmiddag in den Raad opgelost. En dat wel met, niet bekwamen «naar wezenlijken spoed. Een poging van den heer Schram, om de discussie te doen heropenen, mislukte, de Raad wou er niet aan. En bij de stemming, die onmiddellijk volgde, werd met de kleinst mogelijke meerderheid, 17 tegen 15, besloten tot het nemen van de proef met de dub bele lijn. De tram zal dus aldus wor den gelegd Station, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Groote Markt, Ko ningstraat, Gierstraat, Groote Hout- traat, Plein, Dreef en terug Dreef, Plein, Groote Houtstraat, Groote Markt., Snvedostraat, Kruis straat, Kruisweg, Station. Zooals men weet heeft de Helland- sche Spoor de proefneming met deze lijn aanvaard. Nu aldus de hoofdzaak geregeld is, zal ook over de bijzonder heden wel eenstemmigheid worden verkregen. Heit bleek bij de stemming, waarom de heer Schram heropening van de debatten vroeg. Hij is namelijk sedert de vorige vergadering van meening veranderd, stemde toen tegen, thans vóór de dubbele lijn, en heeft daar mee aan de zaak den doorslag gege ven. Anders zouden de stemmen op- nieuw hebben gestaakt. In dit opzicht heeft dus de Holland- sche Spoor haar zin gekregen. Hoe de proefneming voldoet, zullen we ver der zien. De Maatschappij kreeg niet wat ze wenschte ten opzichte van de twee andere lijntjes. Deze zullen moe ten zijnStationsplein, Jansweg, Kennemerplein, Kennemerbrug, Scho- terweg tot Kleverlaan, en Verwulft, Ged. Oude Gracht, Raaks, over een door en op kosten van con cessionarissen nieuw le maken brug over den Zijlsingel bij de Raaks, Zijl- air gel, Zijl weg, tot de grens der ge- r eente. En hiermee stap ik Yoorloopig van de electrise he tram af, in de hoop, "dat we er weldra op zullen kunnen stappen. Er kleefde den Raad ditmaal nog oen andere bijzonderheid aan en wel deze, dat het College compleet was, op de vacature-Gravestein na. Dat is een zoo zeldzaam verschijnsel, dat er wel een streepje van mag aan den balk. Toch gaf deze voltalligheid niet tot Uitvoerige discussiën aanleiding. In tegendeel gleden de talrijke voorstel len glad onder den hamer door en zelfs het veranderde werkliedenregle ment bracht geen lang debat mee. De Commissie van voorbereiding mocht dat zeker als een hulde aan haar werk beschouwen en den heeren De Breuk, Loosjes, Tbiel en Thijssen zal bet aangenaam hebben aangedaan, toen uit den Raad hun arbeid werd geprezen en de behandeling van de zaak eindigde met een warm toege juicht woord van donk van den bur gemeester. Drie punten werden meer in het bijzonder aangeroerd. De heer De Braai wenschte, dat de organisatie niet alleen bij algemeene, maar ook bij bijzondere belangen van den werk plan zal kunnen optreden, doch hier in steunde hem alleen tie heer Mid delkoop. Blijkbaar ging do Raad mee, o. i. zooi* terecht, met do door den heev Kleünehberg uitgesproken gedachte, dat niet voor alle kleinig heden de vereeniging In 't vuur wordt gebracht. Het tweede punt was de guaestie van een gemiddelden arbeidstijd. Wel hebben de gemeentewerklieden 60 uur per week, maar in enkele bedrijven, voornamelijk bij de plantsoen wach ters, is dit een gemiddelde, de werk tijd des winters belangrijk korter dan in den zomer. De lieer Lasschuit roer de het punt aan en de heer Van de Kamp wist to vertellen, dat er onder de plantsoen arbeiders zijn, die In Mei, Juni, Juli en Augustus negentig en een half uur hebben gewerkt en méér. Met grooten nadruk zei de voor zitter „DAT zal ik eens onderzoe ken 1" Het derde punt betrof het scheids gerecht. Onze lezers hebben het voor stel gelezen, dat daarover door de heeren Kleijnenberg c. s. is gedaan. Het ontbreekt mij aan ruimte,, om op dit oogenblik daarop uitvoerig in te gaan, zoodat ik den lezer naar het raadsverslag verwijs, maar dit is wel zeker, dat de arbeider hecht aan het woord scheidsgerecht. Dat geeft hem een gevoel van grooter ze kerheid, van volslagen veiligheid. En de naam is in de wereld ook wel iets, dat weten allerlei menschen, die in de wereld ondernemingen beginnen, of boeken of tooneelstukken schrij ven de naam is suggestief, geeft van te voren een indruk. Daarom was het m. 1. niet billijk, dat de heer Spoor van „voor de gek- houderij" sprak, aJ kan toegegeven worden, dat de beteekenis van epn Commissie van advies ten slotte niet voel geringer is, dan die van een scheidsgerecht, vooral wanneer dit laatste, zooals hier, toch niet geheel absoluut zou zijn geweest, namelijk B. en W. niet op zij zou hebben gezet. Ik bedoel, dat in ernstige gevallen de praotijk zal meebrengen, dat B. en W. zich aan de adviezen der Commissie van advies zullen houden, om de een voudige reden, dat anders welhaast geen Commissie van advies meer te krijgen zou zijn. Dit feit mogen de belanghebbende arbeiders bedenken, wanneer zij be treuren, dat het woord scheidsge recht ook ditmaal uit het werklieden reglement is weggebleven. Zoo snel ging de behandeling van liet werkliedenreglement, dat de agen da te vier uur afgehandeld was. Maar toen kwam do interpellatie van den heer Sneltjes over de straatschanda len in de Groote Houtstraatdie wel een zonderlinge wending nam, daar zij spoedig uitliep op een appreciatie van hot politiekorps en do geschikt heid van don Commissaris. Op dit laatste punt zal ik nu, even als vroeger, niet ingaan. Ik kan er het nut niet van inzien, beschouwin gen te leveren over het beleid van een Rijks-ambtenaar, van een man dus, wiens benoeming, noch wiens over plaatsing of ontslag, het gemeentebe stuur in do hand heeft. Indien Raads leden van oordeel zijn, dat deze amb tenaar beter elders, dqn te Haarlem op zijn plaats zou wezen, dan zullen zij vóórdat zij een request tot over plaatsing bij de Koningin indienen scherp omschreven feiten moeten heb ben verzameld, waaruit des Commis saris ongeschiktheid voor Haarlem duidelijk zou moeten blijken. Met me- dedeelingen van ongenoemde agenten bereikt men dan niets. Elk debat over deze quaestie zonder zoodanige gege vens moet dus eindigen op niets, ge lijk ook de interpellatie van den heer Sneltjes, hoe goed ook bedoeld, op niets uitgeloopen is. Maar er is een andere kant aan de quaestie, die van grooter beteekenis moet worden genoemd en dat is hoe de hoofden van politie de straat- schandalen beschouwen. Ik kan niet anders zeggen, dan dat het antwoord van den burgemeester op de vragen van den hoer Sneltjes mij bitter heeft teleurgesteld. Jhr. B or eel telde wat er gebeurt inderdaad te licht. Ze ker, wanneer er In de Groote Hout straat niets anders gebeurde dan wat .stoeien en duwen en moer onschul dige daden" van jongelui onder el kaar, dan zou de voorbijganger, toe geeflijk voor wat jeugdigen overmoed, zich daarin kunnen schikken en de winkelier geen overlast ondervinden. Maar zóó gering Is het immers niet 1 Heeft de heer Visser niet verteld van heele troepen, die het in- en uitgaan van de winkels onmogelijk maken Heb ik niet met eigen ooren gehoord, hoe in de Vereeniging van Groote Houtstraat-bewoners een alleszins vertrouwbaar man vertelde, hoe hij een half uur lang zijn woning niet had kunnen binnengaan, omdat de portiek door jongens versperd was hoe, een anderen keer, zijn vrouw in het gezicht was gespuwd, toen zij probeerde de lastpakken te verdrij ven Heb ik zelf niet ondervonden, hoe op een Zondagavond drie kwa jongens een vierden opzettelijk tegen mij aansmeten, klaarblijkelijk in de hoop, dat ik reageeren zou en zoo aanleiding geven tot een relletje Op mijn leeftijd knijp je dan de vuisten dicht en gaat maar op zij, maar op Zondagavond waag ik mij in de Groo te Houtstraat niet meer. Om al die redenen en nog veel meer leek mij liet antwoord van den burge meester zeer teleurstellend. Ook over het geval van den heer Leupen. Dat zou aan hem zelf te wijten zijn, om dat hij met een dronken loteling handgemeen geworden was 1 Zeker, ik begrijp, dat de heer Leupen zich verweerd heeft, toen de dronken jon gen tegen hem aanviel, maar de lote ling was dan toch zeker de schuldige, niet de bedaarde burger, die rustig door de Houtstraat ging. Ib heb me afgevraagd, of ik droomde, toen ik hoorde, dat er ook tegen den heer Leupen proces-verhaal is opgemaakt Het bestuur van de Groote Hout straat-Vereeniging kwam met goeden moed van een onderhoud met den burgemeester terug. Of het nu niet aan een misverstand zal denken Want onze burgemeester is een op recht man en eerlijk bovenal. Maar ik zou tot Z.E.A. willen zeggen „Burgemeester, u kent den toestand „nietKom u zelf overtuigen, op Za terdagavond, op Zondagavond, ook „in de week, want de overlast Is „voortdurend. En dan zult u, ik ben „er zeker van, niet meer protesteeren. „tegen het woord schandalen, maar „u zult maatregelen nemen, ver scherping van de politieverordening „voorstellen, de pohtie-ambtenaren „en beambten opnieuw op hun plich- „ten doen wijzen, de bewaking in de „Groote Houtstraat doen uitbreiden, „kortom, dan zult u een einde maken „aan een toestand, die niet langer „zoo voortduren mag I" J. C. P. Stadsnieuws „Voor Vaderland en Ko ning". Niettegenstaande het zeer slechte regenachtige weder van Zondag 26 September 1.1., hield de vereeniging tot verhooging van 's lands weerbaar heid „Voor Vaderland en Koning" te Haarlem toch haar jaarlijkschen ou derlingen schietwedstrijd op de mili taire schietbanen te Overveen. Er zou worden geschoten in twee klassen op 300 Meter afstand, met geweer mo del '95. Door de welwillendheid van me vrouw Douairière Mi-. D. Visser van Hazerswoude-Van Merlen, bescherm vrouwe der vereeniging, was evenals vorige jaren als eere-prijs beschik baar gesteld een gouden Waltham- horloge. Door loting werden de schutters verdeeld in groepen van vijf, waar van de twee hoogste schutters van elke groep afzonderlijk moesten kam pen in één serie om den eere-prijs. Deze eere-prijs werd gewonnen door den heer J. Baartee. Uitslag der 1ste klasse de heeren D. Teekens 1. G. van Zalen 2, D. Sala 3, J. Viets 4, F. A. Boeree 5, J. van Dordl 6, II. Koene 7, N. H. Twister- ling 8, II. ten Brinken 9 en G. van Loenen 10. 2de klasse M. Mozer 1. Kampioen over 1909 werd de heer F. A. Boeree, met 59 punten. De uitreiking dezer behaalde prij zen zal op nader te bepalen datum plaats hebben. Telefoonverkeer.- De Staatscourant bevat 't bericht, dat Breslau, Deutsch-Lissa en Zwic kau (Saksen) zijn opgenomen In het telefoonverkeer met Haarlem.. Gemeen te v e ld wachters. De „Vereeniging van Gemeente veldwachters in Noord-Holland" hield gisteren haar algemeene najaarsver gadering in de Korenbeurs. De verga dering, die niet druk bezocht was, werd door den voorzitter te 121/2 uur met een opgewekt openingswoord ge opend, waarna door den secretaris verslag werd uitgebracht van de werkzaamheden en den toestand der vereeniging in het afgeloopen jaar. Hoewel het ledental wegens verschil lende mutatie's gedaald was van 76 tot 72, gaf het verslag toch alle reden tot tevrodenheid. Het financieel ver slag over hetzelfde tijdvak sloot met een klein batig saldo. De aftredende leden, n.1. de heeren B. H. J. Starmans te Assendelft en J. Homan te Harenkarspel werden daar na met bijna algemeene stemmen her kozen, terwijl in een bestaande vaca ture werd gekozen de heer D. Couwen- hoven te Schoten. Een bestuursvoorstel tot wijziging van enkele artikelen van het huishou delijk reglement werd na een breed voerige discussie aangenomen. Daarna werd het bestuur opgedra gen om In samenwerking met andere gcm.-ambteuaarsveroemgingen stap pen te doen om een wettelijke pen- sionneoring te verkrijgen, waartoe al le mogelijke middelen langs ordelij ken weg zullen worden gebezigd. Na het afdoen van eenige huishou delijke aangelegenheden werd de ver gadering gesloten. Woningbouw. Door den heer F. L. Ooetenbroek, eigenaar van een perceel gronde, grenzende aan de Potgieterstraat, aan welke straat men voornemens is tot den bouw van veertig woningen over te gaan, is bij herhaling aan B. en W. verzocht, hem mede te deel en, onder welke voorwaarden het college van B. en W. bereid zou warden be vonden om met het oog op de aan staande bouwplannen de projectie- straat, ontworpen op voormeld ter rein, namens den Raad dezer gemeen te van adressant over te nemen. Adressant verzocht mede, onder aanbieding van een ontwerp voor den bouw van veertig woningen, hem vergunning voor den bouw dezer wo ningen te willen verleenen. B. en W. besloten de gewaagde ver gunning te weigeren, omdat bedoelde projectiestraat niet is een openbare weg In den zain van art. 1, le lid der Bou wverord ening. De heer F. L. Ooetenbroek spreekt in een adres aan den Raad zijn verbazing uit over deze weige ring. Volgens adressant blijkt duide lijk uit het aangevoerde motief voor de weigering der bouwaanvraag, dat B. en W. het geven van een antwoord op de vraag tot overneming van de bedoelde projectiestraat hebben inge houden om een motief te hebben voor weigering der bouwaan vraag. Ten slotte verzoekt adressant den Raad der gemeente Haarlem aan het college van B. en W. op te dragen het geven van antwoord op da bij herhaling gedane vraag omtrent overneming der bedoelde projectie straat niet langer te verdagen. V oetbalwedsttrijd. Zondag a.s. wordt op het terrein aan de Spanjaardslaan een voetbal wedstrijd gespoeld tusschen H. F. C. II en Hercules II uit Utrecht. De match neemt le twee uur een a vang. A a n r ij d i n g. Gisterenavond kwam de elektrische spoorwegwagen no. 2, die te 7.20 met volgwagen van Zond voort komt, in botsing met een verhuiswagen van den stalhouder Voor ting, die tegen over het station in de Tempelierstraat voor t café „Het Wapen van Amster dam" stond. Door de dreuning van den grond, die de spoorwegwagens veroorzaakte, week nL 't lemoen van den verhuiswagen naar die zijde uit, en werd door de tram gegrepen. De hierdoor achteruitrijdende wagen liep tegen de afvoerbuis van genoemd café, die geheel verbrijzeld werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en ook de dienst ondervond geenerlei vertraging. Benoemd. Do heer M. de Vries, onderwijzer aan de Christelijke school voor den wei-kenden stand alhier, is met In gang van 1 Januari a.s. benoemd tot hoofd van de Christelijke school te Haasolto Haarlemsch Muziek korps. Het Haarlemsch Muziekkorps, on der leiding van den heer Ch. P. W. Kriens, gaf Woensdagavond een abonnements-zaalconcert in het Bron gebouw, waarvoor het publiek, en te recht, voel belangstelling toonde en in groot aantal verschenen was. Niet minder dan vier nieuwe nummers stonden nl. op het programma. Als het voornaamste mogen we wel nr. 4 noemen, de uitvoering van de eerste en tweede acte van „Faust", van Gou nod", die duidelijk liet blijken, dat het werk goed ingestudeerd was. Vooral de Introduction, Chant des moissonneurs in de le acte en de Ronde du veau d'or en Valse, in de twoode acte werden door Kriens' or kest, waarin de eerste violist wel een kracht van groote beteekenis is, uit stekend gespeeld. Het publiek toonde zich zeer dankbaar voor het nieuwe nummer. Minder bekend zeker als de Faust- muziek was de ouverture „la Prin- cesse Jauue" van Saink-Saëns, die ook voor het eerst op het programma stond, maar ons, vooral wat ile com positie zelf aangaat, maar matig be viel ook de uitvoering was uiel dat Veel mooier was die van de „Valse lente" van Massenet, na de pauze. Van de al van vroegen: bij het publiek bekende nummers hadden de suite d'orcbeslre „Féte do Charité"1 van Lecocq, en de ouverture „lm Reiche des Indra', van Lincke, veel succes; de Priestermarsch uit Athalia werd o. t. in veel te snel tempo gespeeld. Kunst Door Oefening. De Mannenzangvereenïging „Kunst Door Oefening" is voornemens haar 10-jarig bestaan op 2 Oct. feestelijk te herdenken. Den 14en Oct wordt een concert gegeven in de Soc. Vereeni ging, waarbij als solisten zullen op treden mej. Kato van der Hoeven, vio- loncelliste van het Concertgebouw orkest te Amsterdam, mej. Louise van Ooy, voor de begeleiding, en de tenor Carol Phlippeau, beiden van hier. Voor de weezen en armen van Haar lem zal een gratis concert gegeven worden, terwijl tot slot op een feest avond voor leden, donateurs en kunst lievende leden een onderlinge kwar tetwedstrijd zal gehouden worden op 23 Oct., waarbij zal toegepast worden het nieuwe beoordeeiingssystcem (het puntenstclsol). De jury zal dun be staan uit de heeren H. Völlmar, dir. van de Kon. Zangvereen. Caeciüa, den Haag, N. li. Andriessen, dir. der Manneuzaugvereen. Caecïlia, Amster dam, 1L W. G. van Nieuwenhovon, van de Kon. Zangvereen. Breda's Mannenkoor, Willem Keu-per, van de Kon. Zangvereen. Nijmeegseh Man nenkoor, en Carcl Phlippeau van de Manueuzangvereen. „Kunst Door Oefening", Haarlem. Jacob van Lennep. Deze Haarlemsche tooneclverocni- ging zal eerstdaags baar openings voorstelling geven in de Kroon, op gevoerd zal worden „Met den hand schoen getrouwd', door onzen oud stadgenoot Fabricius, een tooneelspel in 3 bedrijven. H a a r 1 e m's Kinderkoor. De SL-Ct. bevat de IvouinkL goed gekeurde statuten van de kinderver- eeniging eu zangschool „Haarlem's Kinderkoor" te Haarlem. De vereeniging stelt zich ten doel: a. de beoefening van den kindccr- zang; b. de beoefening van de theorie van den zang. Dit doel tracht zij te bereiken tloor wekeJijkscli'c bijeenkomsten voor meisjes en jongens van minstens 10- jairigen leeftijd, verdeeld over zooveel zangklassen, aJs door den directeur wenscbelijk worden geacht, en door elk jaar minstens ééne uitvoering te geven voor ouders en genoodigden. Arsène Lupin. Zaterdagavond gaat in den Schouw burg aan den Jansweg het detective- blijspel „Arsène Lupin" door het Rot- terdamsch Tooneelgezelschap, onder directie van don heer P. D. van Eys- den. Volgens de couranten heeft dit stuk overal enorm succes gehad. DePostharmonie. De muziekvereeniging van post- en telegraafbeaxubten „De Postharmo- nic" is voornemens in het laatst van October baar 13de uitvoering te ge ven onder leiding van haren directeur den heer J. Blad, die toot deze gele genheid een geheel nieuw programma heeft samengesteld. Verder zullen de blijspelen „Roode Sander" en „Ver gift" worden opgevoerd, terwijl het geheel besloten wordt met een bal Goed afgeloopen. Gisterenmiddag omstreeks half vijf reed er op den Schalkwijkerweg ecu rijtuig van den heer Otto, wonende to Haarlem, liet paard werd schich tig en sprong to water, terwijl het rij tuig op den wal bleef staan. Door eenige voorbijgangers werd het dier op het droge geholpen, en kon de heer O. zijn weg \ervolgen. Aanbesteding. Voor de levering van het benoodig- de ligstroo voor het nachtleger in het garnizoen Haarlem, gedurende het tijdvak van 1 Nov. 1909 tot 31 Och 1910 is het laagst ingeschreven door den UcV C. J. Verbeek, te Hoofddorp voor 32.75 per 1000 KG. Ploegbaas. Op de zadelmakerij der C. W. S,, waai- nog geen ploegbaas was, is als waarnemend de heer C. Fortgens, za delmaker, benoemd.- Crescendo. Ter vergadering der werkende le den der mannenzangvereeniging Crescendo werd tot directeur benoemd de hoer Henri Pielage. Volgens reglementaire bepalingen geschiedde ook deze benoeming voor één jaar. Uit de Rechtszaal DE POLITIE EN DE STRAAT SCHANDALEN. Op Zondag 13 Juni wilde de agent Kion aan den Kinderhuissingel een dronken man aanpakken, om hem naar M poliiie-bureau te brengen. Dit was niet naar den zin van een jon gen man, die den arrestant trachtte tc ontzetten en daartoe den agent mishandelde, door hem een schop te gen 't been en een klap in het gezicht te geven. Deze jonge man stond heden te recht wegens verzet en mishandeling en hoorde door 't O. M. wegens dit ernstige feit TIEN DAGEN GE-, VANGENISSTRAF eischen. Nu kwam ook een Giroole Hout straat-schandaaltje! Een 19-jarige jongen stond terecht wegens verzet tegen de politie. Een zijner kameraads werd op Zondag avond negen uur in de Groote Hout straat gearresteerd, omdat hij 'Se staat van dronkenschap verkeerde. Dit was voor een clubje half dronken jongenlui aanleiding om zich tegen den agent Mulder te verzetten. Toen deze hulp kreeg, hielden de kamera den op, maar de 19-jarige ging voort met verzet plegen. Nu stond hij daarvoor terecht. President: wat heb je er op aan te merken? Beklaagde: Ik weet niets meer. Ik was dronken... President: Waarom was je dron ken? Beklaagde: Ik weet niet, wat tc veel gebruikt... President: Was er aanleiding om zoo dronken te worden, of wilde jul lie alleen in de Groote Houtstraat do boel wat op stelten zetten?... Beklaagde: Och, dat weet ik nlet..j Het Openbaar Ministerie: Wegens dit hoogst-amsüge feit eisch ik EEN MAAND GEVANGENISSTRAF, President: Nog iets tot je verdedi ging te zeggen? Beklaagde: Och nee...- OPRUIMING. De m&nufactnrier Broekmans to Aalsmeer hield opruiming. Hij had veel kijkers en koopers in z'n winkel. Onder ben waren twee gezusters uit dat dorpje, die met behulp van een sloop verschillende dingen ongemerkt trachtten mee te nemen. Ze werden evenwel betrapt, waarop een costuumrok, een lap japonstof en twee stukken kant te voorschijn kwa men. Nu ontkenden de vrouwen. Ze had den alles willen betalen en het in den sloop gestopt,-, omdat ze... voor de andere bezoekers niet wilden we ten, welke koopjes ze uitzochtenl Tegen beiden werd 10 weken ge- vangenisstraf geëischt. Na deze eisch toonden de vrouwen veel berouw. ONEERLIJKE SCHIPPERSKNECHT Een 18-jarige schippersknecht heeft op 2 September ten nadoele van zijn baas J. v. d. Wolff te Ililtegom 25 gulden weggenomen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1