Br. BAKKER Burgerlijke Stand Advertentiën Beëindiging Faillissement Dienstbod® Keukenmeid, Dienstbode Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KQNINKL. NED. MET. INSTITUUT. {Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Blldt, 8 October 1009. Hoogste barometerstand 769.2 m.M. 'te Riga (Oostzeekust van Rusland) laagste 728.1 m.M. te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 9 October Wind krachtige, later afnemende Westelijke tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtaanvan kelijk nog buiïg, later opklarend. Temperatuur i geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 754 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. ïbermometerstaad te Haarlem. Vrijdag 8 October Hoogste gisteren 2 uur F. 68 Laagste hedennacht F. 61 Hoog8te heden tot 18 uur F. 57 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cta. per tregeL KEIJSER'S SchOBianmaaaiUn ■I 32 Lange Veerstraat kort financieel overzicht, waaruit 'blijkt, dat In 1908 f 142.60 1/2 aan ad- imnstratiekosten werd besteed, en een som van 287.50 als salaris van tien secretaris, van 16 Maart tot 31 December 1908. Op de begrooting dienst 1909 is een Hom van f 2650 uitgetrokken, waar van 800 voor den secretaris en f 100 Voor administratie. Raad van Beroep. In verband met de wijziging van de tarieven betreffende de Ongevallen wet, worden een groot aantal zaken bij den Raad van Beroep alhier aan hanging gemaakt. In September had de Raad vijfmaal zooveel zaken te be rechten als gewoonlijk. Aangeho uden. Door de Amsterdamsche politie is gisteren alhier een gouden horloge ketting in beslag genomen, welke on geveer een maand geledon op het Rembrandtplein te Amsterdam door straatroof was ontvreemd. Als verdacht zich aan dit misdrijf te hebben schuldig gemaakt is door de Rotterdamsche politie aldaar een man «angehouden.- Schadepost.- Bij het neerlaten van een kist met kleedingstukken is deze terechtgeko men door de groote spiegelruit van den kleermaker E. Davidson, Groote Houtstraat 31, die daardoor ls ver brijzeld. Jubileum. De heer J. F. Nuyens, Leeroar M. O. en onderwijzer aan de R. K. Par. Burgerschool, Ged. Oude Gracht al hier, is 14 Oct. 25 jaren onderwijzer. 'Aanvankelijk was hij werkzaam aan eeno bijz. school te Deventer, later aan do openbare school te Limmen. Thans is de heer Nuyens ongeveer 20 Jaren onderwijzer aan de school hiér ter slede. Als 1 eeraar teekenen was hij oprich ter en eerste directeur der toeken- fccbool van den R. Iv. Volksbond, Ier- wijl zijn cursuslessen steeds door ve len worden gevolgd. Verschillende zij ner leerlingen verkregen daardoor een werkkring als teekenaar, opzich- tor of learaaar aan eene ambachts school. Buiten het onderwijs leverde hij «Tjne geïllustreerde Critisch-humo- rlstlsche uitgaven, terwijl hij als leL ferknudige sedeert 't begin medewer ker is aan het Weekblad Si. Bavo. Geacht doar superieuren en colle ga's en bemind door zijn leerlingen en oud-leerlingen, zal het den verdien stelijken jubilaris op zijn feestdag zeker niet aan bewijzen van belang stelling ontbreken. Militaire zaken. De zittingen voor den militieraad In het 2e district van Noord-Holland zullen plaats hebben In den Doelan 'alhier op 1116, op 18 tot en met 23 en op 25 October a.s. aanvangende de vier eerste dagen des voorm. om 9 1/2 uur en de overige dagen om 10 uur. Morgen per trein van 2.84 keert liet detachement, dat bestemd is geweest tot opruiming der Legerplaats bij La zen, onder commando van den kapi tein A. S. de Jongh, naai* het garni zoen alhier terug. Ongeluk. Hedenmorgen omstreeks half 12, kwam juffrouw' De N., woonachtig in de Zuidpolderstraat, op den Heeren- singel zoodanig te vallen, dat zij niet In staat was verder te loopen. Nadat zij bij den heer Roos, groentonhande- luar, wonende Heerensingel hoek Fa- briclusstraat, was ingedragen, werd do hulp ingeroepen van haar zoon, die ook in de Zuidpolderstraat woont. Deze droeg zijn moeder naar haar woning. Een verpleegster, juist In de buurt aanwezig, verleende hulD. Beknopt driemaand elljflcsch overzicht van den toestand der On derlinge liramd waar borg-Ver eeniging voor de Gemeente Haarlem. Aantal deelhebbers op 1 Juli 1909 106L Vermeerderd door toetreding met 16. Aantal deelnemers op 1 Oct 1909 1077. Verzekerd kapitaal op 1 Juli 1909 f 5.544.249. Vermeerderd door toetre ding met 70760. Verzekerd kapitaal op 1 Oct. 1909 f 5.615.009. De Bachconcerten. Bovenstaande concerten zullen de zen winter op 9 November, 7 Decem ber, 11 Januari, 22 Februari en 8 Maart in de concertzaal van de So ciëteit Vereeniging gegeven worden. Gev. Voorwerpen. Een kwartje, Schoterweg 13. Een schoolspaarbankboekje ten no- me van v. Daalen, Wouwermanstraat 41 rood. Een gummibal, aan het politiebur. Een notitieboekje, Cornelissteeg 12. Een insigne v. d. vereeniging Olym- pïa, K. Heerenvest 2. Een zilveren armband, Smedestr. 29 Een kinderportemonnale inh. eenlg geld, L. Molenstraat 36. Een pakje inh. 6 snoeimessen, Wijngaardstr. 28 rood. Een zweep, L. Annastr. 12 B. Een rozenkrans, L. Annastr. 35. Een bezem, Heerensingel 43. Een gulden, Gasthuislaan 24. Een inedalje van een voetbalclub, L. Heerenstr. 4 a. Een cape, 2e Zuid Polderstr. 59. Een damesstrik met broche. Palm straat 8 rood. Aangifte is gedaan dat uit een wei land aan de Leidschevaart een rijwiel wordt vermist. Uit de Omstreken OVERVEEN. De man, die volgens ons bericht Zondagmiddag op de Brouwersvaart, een fietsrijder een duw gaf, waardoor deze in het water tuimelde, vraagt ons mee te dealen, dat hij den fiet ser niet heeft aangeraakt. Diens fiets slipte, toen hij wilde uitwijken. Zoo kwam de wielrijder te water,, SCHOTEN. De heer N. Dorland alhier Is met ingang van 15 October benoemd tot agent van politie in Vlaardingen. Ten nadeele van den heer K. alhier zijn 6 konijnen ontvreemd. Van den dader nog geen spoor. Door eenige gehuwde dames alhier is een vereeniging opgericht, welke zich ten doel stelt aan hulpbehoeven de kraamvrouwen steun en hijstand te verleenen. Presidente is mevrouw Van Wageningen, Spaansche Vaart straat 121. SANTPOORT. Het café „de Uilenboom" zal voor rekening van den eigenaar, den heer M. Enzerink, door den heer P. de Boer, alhier, verbouwd, vergroot on tot een hotel ingericht worden. Bij do gisteren gehouden aanbesteding was genoemde aannemer de laagste in schrijver. Donderdag den 28en October a. s. zal in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier eeh districtsvergade»- ring van onderwijzeressen en onder wijzers aan vrijzinnige Zondagsscho len van Haarlem en omstreken ge houden worden. De vier slagers alhier hebben beslo ten, te beginnen op 10 October a. s., des Zondags te 10 uur in den morgen hun winkels te sluiten. Zulks ge schiedt mot voorkennis van de sla- gersvereeniging „Kennemeriand", die daarmede bedoelt den eersten stap te doen op den weg naar geheele Zon dagsrust. HILLEGOM. S. U-, oud 72 jaar, te Hillegom, Iveeft voor den officier van justitie te Haarlem bekend op do beide jeugdige appeldieven geschoten te hebben. Na zijn bekentenis is U. op vrije voeten gesteld. HAARLEMMERMEER. In IJ- en Ilaarlommcrmeerpolder is de beetwortelenoogst begonnen; ook dit product valt tot op heden tegen; klein gewas en laag»gehalte nl. bene den het middelmatige. De jaarlijkscho inspectie over de in deze gemeente wonende verlofgan gers der Landweer, zal op 4, 5, 6 en 8 Nov. a. s plaats hebben in het raadhuis te Hoofddorp. Andermaal zijn er weer honden aangetroffen, die in het weiland van den landbouwer v. \V. jacht maakten op een troep schapen, die daar Ho pen. Een der dieren werd in de sloot gedreven en deerlijk gehavend. Men hoopt het evenwel nog in het leven te kunnen houden. De eigenaars van de honden zijn bekend, zoodat in dit ge val het geven van schadevergoeding misschien niet uit zal blijven. Door den bouwkundige De Hey, te Hoofddorp, is namens zijn principaal den heer Biesheuvel aanbesteed, het bouwen van een woonhuis, verdeeld in 2 woningen. Begrooting 5600. Ingekomen waren 19 inschrijvings biljetten. Laagste inschrijver de heer Vyma, te Hillegom, voor 4798, voor timmer en metselwerk. Het schilderwerk alleen is gegund voor 260. To Hoofddorp zijn Donderdag j.l. in publieke veiling verkocht 5 woon- en winkelhuizen, behoorende aan de erven H. Jansen, staande te Hoofd dorp voor f 4950. Kooper D. Helder, alhier. Voorts eene stalhouderij met woning, behoorende aan de erven Jansen, te Hoofddorp, voor f 2850. Kooper J. Jansen alhier. De kapitale boerderij „De Stad Hoorn", gelegen in Sectie I I. to Haarlemmermeer, groot 56 H.A'., bouw-, wei- en tuinland, is Donder dag J.l. In publieke veiling te Hoof<i- dorp gekocht door den heer Den Dekker, te Werkendam, yoor 97000. HALFWEG. Veiling. Een koffiehuis met zaal en twee huisjes alhier bracht Donderdag in publieke veiling op 5700, doch werd niet gegund; vier woon- en winkelhui zen en twee woonhuizen kwamen op f 12930, doch werden niet afgemijnd. IJMUIDEN* Beslaglegging. Door de reederij van den Duitachen harlnglogger Dortmund AE 43, wordt van de directie van den stoomtraw ler ELsa, die den logger overstoomde, f 30.000 schadevergoeding geüischt. Voor dit bedrag is beslag op de Elsa Misteeinea Nu de verbetering van de kust- lichting te IJmuiden is gereedgeko men, is men begonneQ met de vcran- dering van de mistseinen aldaar. Werden tot heden bij mist signalen gegeven door een sirene-misthoorn, in de toekomst zullen deze seinen, al le van gelijken toon, worden gegeven door een misthoorn welke bediend wordt door de Electrische Centrale die ln het begin van dit jaar werd ge bouwd ter bediening van de kustv er- lichting. Voor dat doe Iheeft men bij bedoel de Electrische Centrale een luchtcom pressor van 10 paardenkrachten ge plaatst, terwijl voor de meerdere ze kerheid van 't bedrijf bovendien een reserve-compressor in,deze centrale is opgesteld. Het ligt In het voornemen om op den kop van de Zuidpier den nieuwen misthoorn te plaatsen en een reser- vehoorn op den omloop van den bui- tenvuurtcxren. Door den eerstgenoem de zullen geluidsgroepen van twee en door laatstgenoemden hoorn geluids groepen van vier stooten, elk met een duur van 2 1/2 seconde en met een tusschenruimte van 8 1/2 seconde, worden gegeven. Eerst na de indienststelling van de hiervoren genoemde nieuwe mistsein- inrichtingen zal de thans bestaande, door stoom gedreven, misthoorn af gebroken worden.- Met dezen arbeid is men reeds zoo ver gekomen dat se dert een paar dagen met den hoorn op den buiten vuurtoren proeven wor den genomen. Hot geluid van de hoorns onderling zal verschillend gemaakt worden op dat voorbijvarenden weten zullen wel ke van de twee misthoorns op dat oo- genblik dienst doet. Ongeluk. Aan boord van den stoomtrawler „Gerberdina Johanna" had op zee in de machinekamer eene ontploffing plaats, waardoor twee stokers P. en S. genaamd ernstig verwond werden. Beiden zijn gistermorgen te IJmui den geland en voorloopig opgenomen in liet nieuwe wijkgebouw van het Witte Kruis daar een verder vervoer van nadeeligen invloed had kunnen zijn. ALG. NEDERL. ZEEMANSBOND. Door de afdeeling IJmuiden van bo- vengenoemden bond is aan alle direc- tiën van Zeevisscherij-Maatscliappijen aldaar een schrijven gezonden, waar in zij o. m. vraagt le. De bemanning van een stoom trawler te doen zijn als volgtschip per. stuurman, 4 matrozen, le machi nist, 2e machinist, 1 stoker en een b e- varen kok op een gage van minstens 50 gld. per maand 2ê. dat de voeding, tot heden door de bemanning zelve bekostigd, in het vervolg door de Maatschappij worde verstrekt 3e. dat de uitbetaling der gages niet langer geschiede door den schipper in een of andere herberg, doch ten kantore der Maatschappij aan iedor der schepelingen, -die zulks verlangt, zal wekelijks 10 gulden van zijn ver diend loon worden afbetaald 4e. behoudens in gevallen van een reisje van 2 A 3 dagen worde na iede re reis minstens 24 uren vrijaf gc ven. 5e. na des Zaterdagsmiddags 12 uur en gedurende den Zondag niet meer uit te varen 6e. dat de bemanningen van de schepen voor rekening der Maat schappij worden verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van alle risico aan de uitoefening van hunnen ar beid verbonden, d. w. z. in geval van overlijden, levenslange, geheele of ge deeltelijke invaliditeit en tijdelijke on geschiktheid. We kunnen hieraan toevoegen, dat <le bemanning der groote stoomtraw lers gewoonlijk niet minder is dan ge vraagd wordt, doch dat als kok dik wijls een jongeling of leerling der Visscherijschool meevaart op 25 gul den gage. Dat de reederijen de voe ding voor hare rekening zal nemen, lijkt ons zeer onwaarschijnlijk; daar voor zijn de resultaten van de vlsch- vangst werkelijk niet gunstig genoeg, evenmin voor een verzekering zonder premie. De andere vragen voor zoover ze in behandeling genomen zullen worden, zullen wel geen ernstige te genkanting ontmoeten. Aanvaring. Gisterenavond is de motorschuit Katwijk Drie bij het verlaten van de nieuwe sluis in aanvaring geweest met een tremstoel. De motorboot moest aan den grond gezet worden om zinken ie voorko men; daar ze ernstig beschadigd werd. De boot was niet verzekerd. Dynamiet in steenkool. Men meldt ons: Ofschoon men over de öorzaak' van het ongeluk aan boord van den IJmui der Stoomtrawler Gerberdina Johan na weinig mededeelzaam la, verna men we dat werkelijk een of meer dy- namietpatronen ontploft zijn en dat reeds een vorige reis een dergelijke ontploffing heeft plaats gehad, toen machinist en stokers aan dek waren. Men vond toen de ledige huizen, doch verzuimde bij aankomst de ko len na te zien, zoodat dit ernstig on geluk gedeeltelijk te wijten is aan nalatigheid. Thans worden de kolen nagezien. De Gerberdina Johanna be hoort aan de Algemeen e Vlsscherij- Mij., die voor haar schepen Duitsche kolen gebruikt. ZANDVOORT. GEMEENTELIJKE ARBEIDERS WONINGEN. Woensdagmorgen om half twaalf heeft de aannemer M. van Ommeren aan het gemeentebestuur overgedra gen het complex arbeiderswoningen, gelegen bij het Diaconiehuis der Ned. Herv. gemeente te Zandvoort Daar bij waren tegenwoordig het college van B. en W., het meerendeel der raadsleden en de inspecteur voor Volksgezondheid, de heer D. E. Won ting uit Utrecht. De burgemeester, de heer Beekman dankte namens het gemeentebestuur den heer Van Ommefón, den architect J. H. Welsonaar, en den opzichter J. Jansen Jz. voor de keurige aflevering en sprak zijn tevredenheid daarover uit. Het 20-tal arbeiderswoningen in twee rijen van 10 onder één dak te genover elkander geplaatst, maakt dan ook een kapitalen indruk. De wo ningen zijn opgetrokken uit rood steen en voorzien van een zwartpaar- se panbedekking. De kleuren van deu ren, ramen en kozijnen zijn donker groen, lichtgeel en bruin. Door een voortuintje, omgeven door een flink houten hek, komt men over een straatje aan een breede voordeur, uit onder- en bovenhelft bestaande. Wordt die deur geopend, dan ziet men onmiddellijk voor zich de zoldertrap, en een deur, die leidt naar een ruime, tweeraams voorkamer met een licht grijs gebloemd behang. Het achterge deelte wordt ingenomen door een zij- kamer en de keuken. Voor diverse kasten is natuurlijk gezorgd. Door een keukendeur komt men op een klein gangetje, waarin het privaat en de achtertuindeur uitkomen. Om van het privaat gebruik te maken, hoeft men dus niet den tuin in, wat zeker een voorrecht is. Op den zolder vindt men twee aardige slaapkamers, vóox en een achter. Is men in den achtertuin, een flinke lap gronde gearriveerd, dan valt het oog dadelijk op een flinke houten schuur, die een steenen vloer blijkt te hebben. De achtertuin is eveneens met een stevig houten hek omgeven, en er loopt een straatje door. De twee rijen huizen komen met hun achtertuinen uit op een straatje, waarin twee mooie steenen diepbo- ring-pompen [35—40 M. diep) zijn ge plaatst, welke heerlijk water oplov ren. Evenals aan de voorzijde van de huizen zijn daar eenige palen plaatst, dienende voor electrische weg- verlichting. Zooals reeds gezegd 't geheel maakt een kapitalen indruk. Zandvoort is de derde gemeente in Nederland, die zelf den arbeiderswoningbouw ter hand heeft genomen. De huizen zijn alle reeds verhuurd tegen 1.60 per week. Om tot de bevoorrechte bewoners te hooren, moet men minstens vijf jaar inwoner van Zandvoort zijn geweest, doch zóó groot was het aantal lief hebbers, dat er geloot moest worden. Vermelding verdient nog, dat op het tuinzand zwarte aarde is gebruikt voor de vruchtbaarmaking, terwijl de woningen voorzien zijn van een uit stekende fegen afwatering. Half October worden ze ln gebruik genomen. Tot stationschef alhier is benoemd de heer Gerritsen, thans in gelijke be trekking te Koog Zaandijk. ihniiesuaiia AZIATISCHE CHOLERA. De Mmister van Binnenlandsche Zaken heeft Narva besmet verklaard wegens Aziatische cholera.. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen he den des namiddags te vier uur- Aan de orde is Mededeeling van het besluit der Centrale Afdeeling om aan de lijst der in de afdeelingen te onderzoeken wetsontwerpen nog toe te voegen het wetsontwerp tot verhooging van het Ie hoofdstuk der begrooting van uit gaven van Nederi.-Indië voor 1909 (uitrusting en reiskosten Gouverneur- Generaal). TWEE MENSCHEN VERDRONKEN. Te Cabauw (Utr.) geraakte gister morgen de veertienjarige dochter van J. v. K., terwijl zij aan het melken was, in een sloot en verdronk. Da va der, die het ongeval zag, wilde zijn dochter grijpen, dioch kwam daarbij zelf in 't water terecht, waaruit hij na eenige oogenblikken levenloos werd opgehaald. Eerst later werd het lijk van zijn dochter opgevischt. REDDINGSBOOT OMGESLAGEN. Woensdag, toen de reddingsboot te Petten (N.-H.) haar gewonen dage lij kschcn tocht ondernam, werd zij plotseling door een hooge stortzee overvallen, zoodat zij omsloeg. Van de bemanning, bestaande uit 14 per sonen, wisten 2 zich dadelijk door zwemmen te redden. De andere 10 klampten zich aan de boot vast, 2 geraakten er onder. Na veel moeite werden ook deze laatsten bijgebracht- EEN ONTPLOFFING. Gisternamiddag moest een knechit van den drogist C. A. de Kruyff in de Lange Jansstraat te Utrecht iets uit den kelder halen. Bij het aansteken van een lucifer sprong een bus met benzine met ee nkrachtlge knal uit een. De knecht werd aan het hoofd en de handen gekwetst De luchtdruk was zoo sterk dat eenige ruiten in het bovengedeelte van het perceel sprongen, terwijl een raampje van den kelder werd geslingerd door het raam van een perceel aan de over zijde. De brandweer bluscht espoedig de vlammen. VERDACHTE ZIEKTEGEVALLEN. Te Leerdam heeft zich een verdacht ziektegeval voorgedaan, men ver moedt met cholera te doen te hebben. Do woning wordt door de politie be waakt. Ook uit Gorinchem wordt van zulk een ziektegeval melding gemaakt. NEDERLANDSCHE PELGRIMS te ROME. Uit Rome wordt bericht, dat de Paus Donderdagochtend een groep Nederlandsche pelgrims in audiëntie beeft ontvangen. Sport es Wedstrijden PAARDEN. Op de harddraverij van de Hard- draverij-Vereeniging Lisse en Omstre ken, waaraan door tien paarden werd deelgenomen, is de eerste prijs ge wonnen door Bonny All, van J. A. Geerson te Woerden, berijder H. P. Schönrockde eerste premie door Baron Wallace, van denzelfde, en de tweede premie door Indigo Boy, van J. Schoor, te Medemblik, berijder C. Bier. Amsterdamsehe Bears. Openingskoersen van 8 Oct. LABöUCllnKE OYENS Co. s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 8. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 21/2 Certific N. W. S. 771/8, Consols 87 3/8, Hope's 87 1/2. Z. AMERIK. STAATSFONDSEN. C. Peru 9 7/16, Pref. Peru 3613/16. TABAKSAANDEELEN op koersen van gisteren. PETROLEUM-AANDEELEN zeer vaste stemming: Koninklijke Petr. 456/60, Sumatra Palembang 165, Perlak 147 1/4. Zuid- Perlak 192. MIJNAANDEELEN iets luier: Ketahoons 258, Preferente 406 Red- jang Lebong 920/2, Great Cobar 127^, A'dam Java Rubber 134. DE AMERIK AANSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 122, Denver 45 3/8, Erie 341/2, Kansas 44 11 16—72 1/8, Ontario 48, Rock Island 37 5/16, Sou thern Rails 30 1/8, Southern Pacific 130 1/2. Union Pacific 207 3/4, Wabash 10 1/4, Nab. Pittsburgh 8 3/4, Steel 89 15/16, Carren 70 7/8, C. Marines 7 1/8—22 3/4, Suiker Cultuur 109 1/2. Vorstenlanden 176 3/4, Amalgamated 82 1/2, Un. Cigars 80, Hide Leather 48, South Iron Steel 19 7/8. telegrammen DE MOEILIJKHEDEN TE KHARBIN. PETERSBURG, 7 Oct. (Reuter.) liet Officieele In lichtingsbureau deelt mede Vertegenwoordigers van eenige mo gendheden, welke in China handels belangen hebben, hebben zoowel te Peking als te Petersburg twijfel ge uit over de rechtmatigheid van het optreden van het stedelijk bestuur van Kha.rbin. In desbetreffende nota's aan de Chineesche en Russische regeerin gen, zoowel als in mondelinge mede- deelingen, trachtten de genoemde ver tegenwoordigers aan te toonen, dat enkele bepalingen van het op 10 Mei 1909 te Peking onderteekemie verdrag zich hiertegen verzetten. De aan de burgers van deze mogendheden hij tractaat verleende exterritoriale rech ten betreffen echter uitsluitend het recht van eiken buitenlander om voor zijn eigen consulaire rechtbank te recht te staan, stellen hem echter niet vrij van de verplichting stedelijke en andere heffingen te voldoen en zich te voegen naar de ingevoerde verorde ningen. Kharbin ïs een bijzonder type van een concessie, die zich door een bui tengewoon liberaal en tegenover vreemdelingen zeer gastvrij bestuur van andere concessiën onderscheidt. Tengevolge van onduidelijkheid van paragraaf 6 van de spoorwegovercen- komst kwamen misverstanden voor, die In het gebied van den Chlneeschen Oosterspoorwog een zeer onzekeren toestand hebben veroorzaakt, welk de Russische zoowel als de bultenland- sche bevolking terughield van blijven de vestiging en van het aanknoopen van ernstige handelsbetrekkingen. Zoo is het dus in het belang van de buitenlandsche mogendheden, zelf mede te werken tot den spoedigen ai- loop van de tusschen Rusland en Chi na gevoerd wordende onderhandelin gen. DE TSAAR EN TURKIJE. LIVADIA, 8 Oct. (Reuter.) Gister avond ontving de keizer het buitenge wone Turksche gezantschap Ln plech tige audiëntie. Bij het daarop volgen de feestmaal zat de buitengewone Turksche gezant Rifaat-pasja naast den Tsaar. HAARLEM. ONDERTROUWD 7 October. A. J. de Landmeter en D. van El. BEVALLEN 7 October. C. A. J. Jaspersen, gob. Van Dijk, z. 8 October. N. Leunk, geb. Jonk, d. OVERLEDEN 7 October. H. Hazenkamp, 59 jaar, Jansstraat. A. C. van Oudenaarde, feb. Orizand, 60 j., Hazepaterslaan. October. J. Wensing, 63 j.. Vaart- straat, HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE* GETROUWD: J. Zondervan en L'. Westerman. BEVALLEN: M. Steketée—Groeneberg z.; I. D. Ilcidavan deer Hoorn <L C. 'A. Meeg- des—van Velzen z. S. Paape—v. GitS zoon. OVERLEDEN: H. Loogmans, z., 1 jaar* Marktnieuws Veemarkt. Aangevoerd en Verkocht op 7 Octö- ber 1909 82 koeien, prijzen f 84150. 5 Vaarzen, prijzen f 62—f 70. Graanmarkt Hoofddorp. Nieuwe tarwe /6a/ 8.75 per 80 kiL Haver f 5.10 a 7.10 per 100 kiL Kogge f 5.25 a 5.75 per 75 kiL Wintergerst, f 4.90 a f 5.25 per 65 kiL Zomergerst 4.50 a 5 per 7 Okil. Groene erwten, 9 a 13 per 85 kil.- Karwijzaad f 15.25 a f 16.75 por 50 kil. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ons betoond door het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer HEN DRIK VAN NIEL Hz., betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, Wed. II. VAN NIEL Hz.— BRINKMAN, en Kinderen. Haarlem, 7 October 1909. De Curator in het faillissement van de Naamlooze Vennootschap Haar- lemsche Automobiel- en Motorrijwiel- fabriek voorheen „A. van Altena", gevestigd te Heemstede, bericht, dat tengevolge van het verbindend wor den der Slot-Uitdeelingelijst dit fail lissement een einde heeft genomen* De Curator. Mr. P. TJEENK WILLINK. HERVAT heden de praktijk. Bloemendaal, 8 Oct. 1909. Ernstig. Een net Jongraensch, (25 jaar), met eenig kapit., niet in do gelegenheid in kennis te komen met jonge dame, wenscht langs dezen weg in kennis to komen met beschaafde Jonge Dame, kapitaal geen vereischte. Geheimh. verz. en verzekerd. Br., liefst met portret, ond. 1. A., aan Gertenbach's Adv. Bur., Zandvoort, Te Amsterdam wordt tegen 1 No vember in een klein gezin zonder kinderen een flinke, zelfstandige gevraagd. Loon f 120. Br., no. 19159, bur. v. d. blad. Een net Bfóeisje 23 jaar, P. G., zag zich gaarne ge plaatst, met Nov., als huishoudster of meid-huishoudster, tot heden in dus danige betrekking werkzaam. Br., no. 19154, bur. v. d. blad. Baker gevraagd in klein burgerzin, tegen Februari. Brieven, onder nummer 19155, aan het Bureau van dit Blad. BOEKHOUDING Voor een meisje van 16 jaar, wol ka een jaar les heeft in de Boekhouding, wordt plaatsing gezocht op een Han delskantoor. Br., no. 19156, bur. v. d. blad. Gevraagd een fatsoenlijke Dagdienstbode netjes kunnende werken, v. g. g. Adres Te ij Ier straat 38 A. beneden 16 jaar. Er biedt zich aan m net Meisje, om eiken dag uit lin nen- en wollennaaicn te gaan, 70 cent per dag. Br., no. 19157, bur. v. d. blad. GEVRAAGD met 1 November a.s.j eene bekwame, flinke mutsdr. verpl. en v. d. P. G. Loon f 200, met spoedige verhooging na gebleken bekwaamheid. Zich aan te melden, mits v. g. get. voorz., btj Mevr. v. d. KUYLEN, Amsteldijk no. 129, Amsterdam, van 11 u. v.m. tot uur n.m. Eenvoudige Juffrouw ruim 50 jaar, bieclt zich aan als Huis houdster, liefst bij eenig burgerheer of weduwnaar. Thans nog in betrek king, doch wenscht te veranderen. Br. fr., letL M., b. d. Boekh. AL KNIJNENBERG, Krommenie. KNIPSTER. Voor het knippen van ondergoede ren enz. wordt een knipster gevraagd. Brieven, onder nummer 19152, aan het Bureau van dit Blad Te Zandvoort wordt GEVRAAGD, met Nov. e.k., eene knappe Dienstbo de, die goed kan werken en een bur gerpot kan koken. Condities monde- .tng te regelen. Br. fr., SAAF's Boek handel, Zandvoort, lett. W. A. Met begin November biedt zich aap" een R.-K. Dienstbode g. g. vz., als keukenmeid of alleen, Fr. br.. lett B., DIEPENDAAL'S Boekh., Santpoort.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2