Weerbericht Tbermometerstand Uit de Omstreken Kerk co School Sport eo Wedstrijden Kort Nieuws. öemengd Nieuws Pers Overzicht Rechtszaken Telegrammen Amsterilamseiie Beurs. Marktnieuws Burgerlijke Stand MEDEDEËLINGEN VAN HET fcONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 10 October 1900. Hoogste barometerstand 770.3 m.M. te Hoorta (Azoren) laagste 734.5 m.M. te Thorshaven. Verwachting tot den avond van $7 October Wind afnemende, daarna toene- jnende meest Z.W.-lijke wind. Ge6teldhoid van de luchtzwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk (Tegen. Temperatuurdezelfde. •BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 faur 757 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 760 m.M. te Haarlem. Zaterdag 16 October ^Hoogste gisteren 9 uur F. 65 Laagste hedennacht F. 58 Hoogste heden tot 19 uur F. 57 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 80 Cts. per iregeL wen's GEMEENTERAADSVERGADERING. Woensdag te half 2 vergadert de Gemeenteraad. ,,K ij k j e n o g 's om!' Henri ter Hall heelt navolging kregen met zijn revue: „Kijk je nog 'e om.' Het eerste bedrijf speelt In zekere Btxaat, waar een drukkerij gevestigd Is. Op de bovenverdieping dier druk kerij voor de geopende glazen deuren verrichten twee jongmaatjes hunne .werkzaamheden, terwijl ze van tijd tot tijd eens even op straat gluren Een jongen van ongeveer 18 jaar komt de straat door, een handwagen voortduwende en gaat ook voorbij ge melde drukkerij. Dan roepen de jong maatjes hem na: „Kijk je nog 's oml' .waarop de achttienjarige omkijkt, boos een steen opneemt en dezen in de richting der jongens werpt, echter Bonder dezen te raken, maar wel, he laas, de glazen deuren. Tweede bedrijf speelt achter de schermen: Klacht bij de politie en 'onderzoek daarvan. Slot-apotheose: Verschijning voor den kantonrechter op 27 dezer. Winkel-opening. Hedenavond wordt in de Groote Houtstraat no. 77 geopend de ver plaatste winkel van de bekende firma Haverschmldt en Klaje, Stoomverve- rij en Chemlscho wasscherij. Wij kunnen niet anders doen dan ïïe firma gelukwenschen met deze ibverplaatsing, aangezien de nieuwe winkel tweemaal zoo groot is als de vorige, een kapitale winkelruit ver toont, terwijl in de portiek daarnaast een zeer mooie plaat van Grieksch marmer is aangebracht, dragende den naam der firma. Bloem ententoon stelling 1910. Voor deze nationale tentoonstelling zijn de volgende medailles beschik baar gesteld: Gouden medailles door de gemeente Hillegom, de afd. Hillegom der Alg. Vereoniging voor Bloembollencul tuur, den heer Jhr. F. Teding van Berkhout alhier, en den heer C. W. R. Scholten Jr. uit Amsterdam. Zilveren vergulde medailles door de heeren de Erven Loosjes en den heer Dr. H. D. Kruseman. Zilveren medailles door de heeren de Erven Loosjes, Dr. H. D. Kruse man, A. J. H. baron v. Lyndon, C. G. Loomeyer Jr., F. C. A. Bölger en Mr. W. A. 't Hooft; en een bronzen med. door Jkvr. A. A. A. C. Koenen, allen uit Haarlem. Jeugdige dieven. De diefstal van het horloge iocbo- Ihoorende aan een werkman, die aan de Paviljoenslaan aan 't werk was, blijkt bedreven te zijn door drie Jon gens van omstreeks 10 jaar oud. Twee van dit bocfjespak zijn gebroeders zij maakten reeds op 8-jarigen leeftijd naam als diefjes. Het horloge was brutaalweg beleend door de jongens- ^>Lf. U it donkerst Haarlem. Een buitenman, die gisteravond niet oen paar vrouwen was meege- faan, miste een bedrag van ƒ50. Twee ekenden van do justitie, Z. en B. v A., zijn in verband hiermee aange houden. Ergens anders werd een man, die doze week ook in het gezelschap van eenige vrouwen vertoefde, een be drag van 48 ontfutseld. Een andere bekende der justitie D. v. A. is daar voor aangehouden. Jubileum. Heden was het 25 jaar geleden, 'dat onder het personeel van de Cen trale Werkplaats der II. IJ. S. M., hot. Zieken- en Ondersteuningsfonds Ar chimedes werd opgericht. Het fonds jnag zich nog steeds in een groot aan tal leden verheugen. Douchebadhuizen. In het Douche-badhuis dan het Leidscheplein zijn in de afgeloopen week 718 baden genomen, in dat aan den Koudenhorn 719. Luchtvlucht. liet Natuurkundig gezelschap en de Maatschappij van Nijverheid, afd. Haarlem houden dezen winter in No vember en December cursussen en le zingen over bestuurbare luchtballons en vliegmachines. We komen nader op deze voor drachten terug. INKRIMPING VAN DE ZOMER- VACANTIE Na de meening van de leeraren over inkrimping van de zomervacantie te hebben vermeld, vroegen wij per circulaire die van de ouders der leer lingen op de scholen voor middelbaar en hooger onderwijs. Een zeer groot aantal antwoorden is reeds ingekomen. In ons nummer van Dinsdag zullen wij daarvan een overzicht geven, zoodat aan ouders, die ons hunne meening nog willen doen kennen, verzocht wordt, die uiterlijk Maandagochtend te 12 uur in te zenden aan ons bureau, Groote Houtstraat 53. BLOEMENDAAL. Grondaankoop voor bot nieuwe Raadhuis. De Gemeenteraad heeft na gehou den geheime zitting besloten voor het nieuw to bouwen Raadhuis aan te koopen van den heer A. II. Brede- meyer te Overveen, het perceel tegen over het Hotel „Van Ouds het Raad huis" voor een bedrag van f 15000. De gemeente is reeds eigenares van hot openliggend driehoekig stuk grond daaraan grenzende en van den grond waarop de tolgaarderswoning staat. Hiermede is dus beslist, dat het nieuwe Raadhuis niet op Kweekduin te Bloemendaal, doch te Overveen zal gesticht worden! Inspectie Landweer. Het jaarlijks onderzoek voor de landweer zal in deze gemeente wor den gehouden op Woensdag 10 Novem ber a. s. in het wagenhuls bij de Ned. Her. Kerk te Bloemendaal Achtergebleven Ooievaar. Zijn de ooievaars reeds overal ver trokken, hier kan men dagelijks nog een ooievaar zien op het buiten Els- wout, welk dier zeker door de anderen is verlaten. HEEMSTEDE. Brandweer. Door B. en W. zijn benoemd aan brandspuit No. 2 tot 2e-lyitenant de heer S. P. Adriaense tot 6ergaant- majoor de heer J. M. J. Braam, tot sergeant aan de voorslangen de heer J. Beelen, tot sergeant aan den aan brenger de heer P. J- van Empelen, en tot sergeant aan de perspomp de heer J. J. van der Weiden. Niet de buren maar de kinderen hebben de woning van 't gouden echt paar Wied ijk versierd HILLEGOM. De heer II. Heys alhier is benoemd tot waarnemend hoofd der school met den Bijbel te Lunteren (op de Veluwe) SCHOTEN. Vrijdag gooide een jongen een steen door de ruiten van de stoomtram van half negen. De ruit werd verbrijzeld en een inzittende dame licht gewond. De politie stelde een onderzoek in. Hedenmorgen is door de politie uit de Jan Gijzenvaart opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon. Het is naar bet lijkenhuLsje overge bracht. SLOTEN.' Gisteravond is het huls met winkel en werkplaats van den rijwielhande laar G. Struik aan den Ringdijk van de Haarlemmermeer geheel afge brand, de inboedel en eenige rijwie len zijn mede door de vlammen ver nield. Daar de brandspuit van de Lijnden zeer laat ter plaatse kwam, zijn de belendende gebouwen door het begieten met emmers water behouden. Naar men zegt is de brand ontstaan door het omvallen van een petroleum- toestel. Assurantie dekt de schade. .VELSEN. Raadsstuk. J. H. Baateu, uit Haarlem, ver zoekt om opheffing der onbewoon baarverklaring van liet perceel aan den Rijksstraatweg Wijk G No. 83, afdeeling Santpoort der gemeente Velsen. De gomeente-bouwk. opzichter, D. Kramer Czn., zegt in een rapport over bedoelde woning, dal deze wel in bewoonbaren slaat Is gebracht, maar dat de trap niet heeft de ver- eischte breedte, en de luchtkoker op het privaat niet op de vereischle hoogte is opgetrokken dit laatste zou direct verholpen worden, doch de trap kan moeilijk op de vereischle breedte gebracht worden, nu alles ge reed is. IJMUIDEN. Alhier zijn aangekomen drie vaar tuigen van den lorpedodienst voor opruiming van hot wrak van de Alba nabij Zandvoort. 'Adolf. Onze correspond ent meldt: Uit parliculiore bron vernemen we, dat do 10 opvarenden van den Duit- schen stoomlogger Adolf P G 131 ge red zijn door den Duitschen stoom trawler Felix en te Geestemunde zijn aangebracht. DE STAKING VAN HET STOOM- TRAWLERPERSONEEL. In de gisterenavond gehouden ver gadering te Egmond Is besloten vast le houden aan den elach van 4 ma trozen. Men deelde ons mede, dht men daartoe verplicht was voor een bete re wachtverdeeling, omdat met 3 man aan dek zooveel wacht gedaan moet warden, dat er te weinig nacht rust overschiet. Hedenmiddag ver gaderen de stakers om een eindbe slissing te nemen. Tegen Maandag wordt een groot aantal Engelsche trawlers ver*wacht. ZANDVOORT. In de haven van IJmuiden liggen sedert een paar dagen drie vaartui gen van den torpedodienst, welke in opdracht hebben het wrak van het En- sche stoomschip „Alba" nabij Zand voort op te ruimen. DE HEER LOVINK. De heer Lovink zal op 5 November a. s. zijn betrekking van directeur- generaal van Landbouw neerleggen. EEN POST VERBRAND. De directeur-generaal der posterij en en telegrafie maakt in de Stct. be kend, dat de brieven en andere stuk ken voor Transvaal, behalve Johan nesburg, alsmede voor Lourenzo Mar- quez en Inhambane, welke gedurende het tijdvak van 11 t/m 17 Sept. J.l. in Nederland zijn ter post bezorgd en met de op 18 Sept. d. a. v. van Sout hampton naar Kaapstad vertrokken boot zijn verzonden, tijdens het ver voer in Zuid-Afrika door brand zijn vernield. DE DOOD VAN FERRER. De gisteravond in Frascati te Am sterdam gehouden openbare vergade ring van de afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Federatieven Bond van Gemeentewerklieden, werd door den voorzitter, den heer Snik- j kers, geopend met een woord van pro- J test legen de Spaansche regeering. Staande en met algemeene teeke-1 nen van Instemming werd dit woord van herdenking en protest door de! talrijke aanwezigen aangehoord, j ONGELUKKEN. Een 5-Jarig knaapje, dat te Mo-1 riaaushoofd (gemeente Kerkwerve), k dicht bij den in werking zijnden ko- reumolen speelde, kreeg een der wie ken tegen het hoofd, met het gevolg, dat het op de plaats dood bleef. tang geschat en mort. donderend ge raas stortte de locomotief zich op dien wagen, dis totaal versplinterd werd. Drie der inzittenden werden op slag gedood, terwijl er vier levensgevaar lijk gewond werden. Lady Constance Lytton en mrs. Blailsford (kiesrecht/dames), Maan dag te Newcastle tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld, omdat zij weigerden waarborgen te geven van verder goed gedrag, zijn op vrije voeten gesteld. Men schijnt dus niet meer tot kunstmatige voeding over te willen gaan, en liever de dames die weigerden voedsel tot zich te nemen, vrij te laten. Ces are Lombrosó schijnt ernstig ziek. Een dokter is van Maran naar Turijn ontboden om hem te behande len. Tolstoj gaat geen lezingen houden, gelijk eerst was aangekondigd. Zijn gezondheidstoestand laat geen verre reizen toe. Ook van een lezingstour- née van dr. Michoiow met de voor de Stockholmsche vredes-conferentie be stemde memorie komt niets, want de politie verlangt vooraf het stuk te lezen. Om vrouwen aan te moedigen het beroep van tuinierster uit te oefenen, heeft het Pruisische ministerie van landbouw een verordening uitgevaar digd, bepalende dat vrouwen, die tot nu toe aan de koninklijke scholen voor tuin- en fruitbouw te Geisenheim, Proskan en Dahlem alleen als toe hoorderessen werden toegelaten, ook het eindexamen mogen Op bevel van den voorzitter van het Parijsche gerechtshof, dat op 3 No vember het proces-Steinheil zal heb ben te behandelen, zullen in de ge rechtszaal geen vrouwen worden toe gelaten, lot teleurstelling der Parij sche dames, die voor het sensatio- neele geval reeds een stormloop op entrée-kaarten op touw hadden ge zet. craten en vele vrijzinnigen ae deco ratie-kwestie een uitnemend middel vinden, om dr. Kuyper te trappen, en daarmee ook de anti-revolutionnaire partij te benadeelen; 4o. Men vertrouwe nu toch, dat dr. Kuyper voor de zwijgende houding, die hij thans aanneemt, zijn redenen zal hebben. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. Zooals wij onlangs reeds meldden, is door het bestuur van den Haar- lemschen Voetbalbond een commissie benoemd, die aan hoeren candidaat- scheidsrechters en ook aan de scheidsrechters uitlegging en verkla ring dear spelregels zal geven, waar na gelegenheid voor de scheidsrech ters zal bestaan om „ten overstaan van die ooinmi&sie eene proeve van hun bekwaamheid af te leggen" zooaLs de ons toegezonden circulaire vermeldt. Gisterenavond had in Café Neuf deze eerste 6pelregel-uiHogging plaats door Jhr. Mr. L. H. van Lennep, die voor een tiental II. V. B.-scheidsrech ters eene heldere en bevattelijke ex plicatie gaf van het eerste deel der officieele spelregels, in hoofdzaak omvattend de voorschriften betreffen de speelterrein en verdere spel-ingre- diënten, en de bevoegdheid van den scheidsrechter. Verscheidene vragen van de aan wezige scheidsrechters werden door den heer v. Lennep beantwoord. Na afloop zijner explicatie van het eerste deel der spelregels op de volgende avonden warden verdere ge deelten verklaard werd door twee scheidsrechters examen afgelegd. LOOPEN, Vrijdag nam te Parijs de groote loopwedstrijd ParijsBrussel een aanvang. Afstand 328 K.M. 10 M. Acht en vijftig loopers hadden zich voor dezen reuzen wedstrijd doen inschrij ven. De wedstrijd zal in drie dagrit- ten geloopen worden, zoodat Zondag de deelnemers aan de eindstreep te Tervueren worden verwacht. RICHEfT GEVALLEN. Uit Juvisy wordt geseind Bij de vliegwedstrijden heeft de avia- teur Richet een val gedaan van 15 meters hoogte. Hij kreeg vele kwetsu ren de geneesheeren kunnen zich nog niet uitspreken over de gevolgen. De aeroplane is volkomen vernie tigd. Volgens do „Mannheimer Volks- stimme" zijn te Mannheim voorloopig 1800 werklieden in de tabaksindustrie ontslagen. De voortdurende aanwas van de voorraden, waartegen de afzet niet half opwoog, heeft de fabrikan ten tot dezen maatregel genoopt, waardoor helaas honderden werklie den naar liet zich laat aanzien, weken lang werkloos zullen zijn. Dezer dagen haalde een kapitein van liet Fransche leger tijdens eene oefening zijn karwats over het gezicht van een soldaat, die, naar hij meen de, niet spoedig genoeg voor hem uit den weg ging. De soldaat hield zich bedaard, maar diende na afloop de.r manoeuvres een aanklacht in. De of ficier werd veroordeeld om zijn excu ses aan den «mishandelden soldaat aan te bieden en kreeg bovendien twee weken arrest. In den laten middag reed 'een slager met zijn wagen, waarin een achttal personen zaten, langs de spoorbaan van de lijn Reinickendbrf- Grosz-Schönebeck, In Duitsohland. Ofschoon het zoo goed als geheel don ker was, verzuimde de man, zijn lantaarns op te steken. Bij Wittenau wilde de_ slager met zijn voertuig nog den overweg oversteken, ofschoon In de verte een trein in volle vaart na derde. Hij had den afstand echter te OOK EEN BETOOGING I 2000 chauffeurs van taxi-auto's te Parijs waren kwaad, omdat de poli- tie-rechter Hamelin bij overtredingen te zwaar straft. Nu gingen ze 's nachts met hun 2000 auto's naar de woning van den rechter en begon nen daar op toeters een vreeselijk la waai te maken. 'I Duurde een half uur. Toen maakte de politie er een eind aan en stopte 35 belhamels in 't hok. Eerst nadat door de kameraden voor 't bureau veel spectakel gemaakt was, werden de gevangenen weer in vrij heid gesteld. Maar.... hun namen zijn opgeschre ven. 't Zaakje zal dus wel een naspel in de rechtszaal hebben. COOK GEHULDIGD. Uit New-York wordt geseind Cook, die begeleid door het sub-co mité van den „Board of Alderman" naar de „City Hall" was gekomen, werd daar ontvangen door den waar- nemenden burgemeester, die hem een schrijven ter hand stelde, waarin hem het eere-burgerschap van de stad wordt verleend als hulde voor zijn moed en volharding, en omdat hij de eerste is geweest, „die de „sterren en strepen" heeft geplant op den top van de aarde." STORM IN AMERHCA. Te Memplis zijn vele personen ge dood en een groot aantal gewond voorts vele andere steden en dorpen vernield door een storm, die in West- Tenessee woedde. DE TSAAR NAAR ITALIë. De Tsaar van Rusland zal Donder dag in Italië aankomen. „De Rotterdammer" (antï-rev.) plaatst een Ingezonden stuk van den heer J. van Puffelen over de lintjes- kwestie. De inzender betitelt het „Voor de eere Gods". Hij zegt, dat dr. Kuyper in de laat ste dagen meer dan ooit wordt belas terd en beschimpt, doch' dat dit zijn eigen schuld is, omdat hij maar hardnekkig blijft zwijgen, waardoor hij maakt, „dat de Naam des Heeren hoe langer hoe meer word't gelastend." „En waar nu onze partij de eere Gods zoekt, zoo laat zij nu den weg tot zuivering inslaan. Als de partij dit nu niet doet, zijn er dan geen termen voor de Kerk van Christus, waarvan ook dr. Kuyper lid is, om de eer van God te handhaven in dit onaangename geval? Moet de smaad, door de handelingen van een lid op politiek terrein op de Kerk ge worpen, niet door haar worden afge wend? Ook dr. Kuyper Is een mensch, ge lijk alle menschen, en dient in dit ge val ook gelijkelijk te worden behan deld. Wie beticht wordt van kwaad, zal, onschuldig zijnde, zich verontschuldi gen, maar moet ook zijn schuld be kennen voor God en den mensch als hij gefeild heeft." De redactie plaatst bij dit stuk een onderschrift, waarin zij vraagt: Denkt men nu toch housch, dat er geen rede nen bestaan, waarom dr. Kuyper thans zwijgt?" Het beste is, dunkt ons, deze hou ding: lo. Publiek licht oin te oordeelen ie er niet voldoende; men moet spreken niet van een bekende, maar van een onbekende lintjes-kwestie; 2o. De integriteit van dr. Kuyper blijft Intusschen voor ons vaststaan; 8o. Men hebbe er een zeer wijd ge opend oog voor, dat de soclaal-demo- NED. HERV. KERK. Beroepen te Buiksloot (toez.) ds. B. C. Verhagen te Everdingen. CHRIST. GER. KERK. Beroepen te Barneveld ds. J. Jansen te Terneuzen. ACADEMISCHE EXAMENS. "Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het le natuurkundig examen door den heer II. J. J. Blauwkuip. Lelden. Bevorderd tot doctor In do rechtswetenschap na het verdedigen van Stellingen mej. M. H. Obreen, ge boren te Oegstgeest. Leiden. Geslaagd voor het candi- daatsexamen ln de rechteD de heeren B. D. Renssen te Arnhem, en C. J. de Vriesopropaedeutisch examen in de geneeskunde de heeren B. Nierstrasz te Leiderdorp, J. J. Homoet te Arn hem, en P. S. R. Kosters te Deventer. Leiden. Geslaagd voor het candi- daatsexamen godgeleerdheid 2e ge deelte de heer G. J. Sirks voor het doctoraal examen in de rechten de heer A. J. M. Leesbergvoor het eer ste natuurkundig examen de heeren A. van der Ven en R. Ledeboer. Groningen. Eerste natuurk. ex. R. J. Wolvius. Tweede uatuurk. J. J. Jonkman. VRIJE UNIVERSITEIT. Bevorderd tot doctor in de theolo gie de heer J. G. Geelkerken, op proef schrift „De Empirische Godsdienst psychologie". HOOGE RAAD. Voor den Hoogen Raad werd ge pleit over de vraag of onder „diensb boden of bedienden", waarvan art. 1950 No. 3 B. W. zegt, dat zij in een proces als getuige kunnen gewraakt worden ook behoort een gemeente ambtenaar in een zaak, waarin de gemeente partij is. In een door de gemeente Lichten voorde gevoerd geding besliste de rechtbank te Zutfen, dat een beambte dier gemeente op grond van gezegd art. als getuige niet kon worden ge hoord; van dit vonnis stelde de ge meente cassatie-beroep in, waarin voor haar werd gepleit door mr. R. V. Bakker en voor de tegenpartij door jhr. mr. E. C. U. van Doorn. Conclusie proc.-gen. Noyon over 14 Voor den Hoogen Raad werd ge pleit over de volgende zaak. Ter ge legenheid van het bouwen van een nieuwe schutsluis te Zaandam had de gemeente volgens den naburigen eige naar „enorme" hoeveelheden zand doen storten in en tot demping van het water voor zijn perceel gelegen, zonder maatregelen te doen nemen ter voorkoming van schade aan zijn perceel, waardoor schade is ontstaan en waarvoor de naburige eigenaar de gemeente tot vergoeding in rechten aansprak. De gemeente riep haar aannemer in vrijwaring op, doch Rechtbank te Haarlem en Hof te Amsterdam ver klaarden de vordering niet ontvan kelijk op grond, dat waar uit de dag- vaaiding bleek, dat het hier betrof werken door derden uitgevoerd, de eischer omstandigheden had moeten aanvoeren wat hij niet heeft ge daan waaruit te beoordeelen valt of zij die het werk maakten tot de gemeente in zoodanige betrekking stonden, dat -de gemeente voor hen volgens art 1408 B. W. aansprakelijk zou zijn. Van die beslissing kwam de eige naar in cassatie, voornamelijk op grond van het bepaalde bij art. 625 B. W. Voor hem trad op mr. E. Gose- ling, advocaat te Amsterdam, en voor de gemeente Zaandam mr. W. A. Telders. Advocaat-generaal mr. Orl zal over 14 dagen conclusie nemen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Rotterdam. Th. C. (of Th. G.) de Wit kapper (winkelier) curator mr. A. van derHoeven P. J. van Beers, schoenmaker; cu rator mr. J. P. Bruijnzeel. H. Klaassen, stucadoor en aanne mer curator mr. V. van Peski. Rechter-commissaris in deze zaken mr. F. M. C. E. Koksma. Middelburg. D. van Wijck Hzn., koopman en winkelier te Terneuzen. Rechter-commissaris jhr. mr. W. H. Iloeufftcurator mr. J. F. van Deinse. Amsterdam. P. Oud, veehouder te Naarden. Rechter-comm'ssaris mr. J. W. Huijsinga; curator mr. J. J. C. Eschauzier. Assen, M. Kats, koopman te Bei- len. Rechter-commissaris mr. F. J- Campliuis; curator mr. J. T. Lint horst Homan. Amsterdam. J. Zwaan, koopman en handelaar in rijwielen, aldaar. Rech ter-commissaris mr. J. W. Huijsinga curator mr. A. B. Gomperts. A. T. E. Vroom, vroeger secretaris der Club de Bienfaisance, thans zon der beroep, aldaar. Rechter-commis saris mr. J. W. Huijsingacurator mr. F. C. Déking Dura. Opgeheven J. J. Bakker, winkelier in hoeden en petten, Groeneweg 89 te Gouda, en K. J. Velthuizen, koopman en winkelier in sigaren en tabak, te Rotterdam.' Failliet verklaard resp. 22 en 29 Sep tember 1909. Geëindigd A. Dijkhuizen Sz., reeder en winke lier te Scheveningen. L. Quick, weduwe van M. Buys, vee houder te Maarsseveen. W. Gerritsen fimmor, hulsschilder wonende te 's-Gravenhage. M. van de Westelalcen, graanhande laar te St. Michiels-CesteL J. Kers, metselaar en aannemer lé Apeldoorn. Th. E. Harkink, te Amsterdam. F. Kok, drogist, te Amsterdam. J. F. A. Lindsen, koopman (e Utrecht, aldaar gehandeld hebbende onder de firma A. M. Casteleyn. a. de commanditaire vennootschap onder de firma van der Meer Zol- ner, voorheen kassiers en commission- nairs in effecten te Breda b. de na latenschap van Henri Antonie Daniel van der Meer jr.c. Siebercht Johan nes Cornelis Zolner de sub b en c genoemden destijds be- heerende vennooten van voornoemde vennootschap, beiden gewoond heb bende te Breda. DE SPAANSCHE CORTES. MADRID, 15 Oct. (Reuter). Nadat minister-president Maura eindelijk het dekreet, gelastende bijeenxoeping van de Kamer, had voorgelezen, barstte de meerderheid los in toejui chingen. Nourris, de onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken riep uit: Leve de Koning! leve Spanje! leve het leger!" Bijna alle afgevaardigden stemden in met die kreten. De Carlis- tische leden echter riepen alleen: „Leve Spanje!" De republikein Ceryera riep daarop uit: „Ja, Spanje leve, maar een Spanje met eere." De heer Dato, de herkozen presi dent, hield daarop een rede, waarin hij de afgevaardigden aanmaande tot kalmte bij de ernstige besprekingen, die de Kamer wachten waarna hij lof toezwaaide aan de troepen, die bij Melilla strijden en aan generaalMari- na. Een aantal republikeinen protes teerden heftig. Zij schreeuwen: Breng hulde aan het leger, maar niet aan den geueraal! Toen protesteerden de conservatie ven. De zitting werd daarna opgeheven,. BETOOGINGEN. BERLIJN, 16 Oct. (Reuter). Na middernacht poogden ongeveer 200 betooge-rs, onder de kreten „Weg met Spanje! Leve Ferrer!" naar het ge bouw der Spaansche ambassade in de Regentenstrasse te trekken; de po litie kon de betoogers uiteen drijven, zonder tot maatregelen van geweld de toevlucht te nemen. Openingskoersen van 16 Octobei 1909, LABOUCHERE UTaNS Co.'» BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 8. Tel. Na 57K STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 77 5ï8, 3 1/2 Certific. N. W. S. 92 1/4, Russen 1909 93, Russen 1906 96 1/2. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 9 1/4. TABAKSAANDEELEN. Deli Mij. 460, Medan 258, Nieuwe Asahan 79, Rotterdam Deli 365, Se- nerubah 425. PE TROLEUM-AANDEELEN: Koninklijke Petr. 456 1/2. Per lak 93. MIJNAANDEELEN: Ketahoens 263, Redjang Lebong 92o, Great Cobar 128 1/2. De AMERIKAANSCHE MARKT opende flauw. Atchison Topeka 1201/2, Denver 47 1/2, Erie 341/4, Kan sas 45, 72, Missouri 46 1/4, Rock Island 401/4, Southern Rails 30 7/16, Union Pacific 2041/2, Wabash 18 3/4, Steel 901/4, 911/8, Carren 70 3/4, C. Marl ne's 7 1/8, 231/4. BEVERWIJK. Groentenmarkt. Aangevoord en verkocht te Bever wijk op 15 October 1909 Poslelijn, per mandje 30 ct. Andijvie, 100 str. 1.50. Koolrapen, per 100 4. Wortelen, 100 bos 6. Bieten, per 100 1.25. Augurken, per mondje f 1. Aardap. klei, p. Heel. 2.50. Id. zaad, 4. Snïjboonen, per 1000 60 ct. Heerenboenen, per 1000 60 ct. Roode kool, per 100 f 5. Witte kool, per 100 6. Savoije kool, per 100 7. Bloemkool, per 100 7—12. Uien, per Heet. 2. Prei, per bos 12 1/2 ct. Sla, per 100 krop f 1. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie. per bos 5 ct. Appelen, per Heet. 5.50. Peren, per Heet. 4. Druiven, per kilo 45 ct. HAARLEM. BEVALLEN: 15 Oct- J. C. Logtenborg—Negrijn s. C. KunkelerBrans z. 18 H. J. Schim mei—Saeijs d. 15 M. Fluister—Arends d. 16 L. Timmerde Jong d. 15 C. v. Opzeelandv. Balen d, 14 W. C. M. de DroogNieuwenhuizen z. 16 S. M. Stouten—Pothuizen z. OVERLEDEN: 14 Oct. M. Raonlng, 68 j., Burgwal- BLOEMENDAAL. (GetrouwdP. J. de Moet en E. M. H<*>gen. Bevallen C. van Schaagen—Van Beusekom, d., J. M. Bloemzaad—Van Eijk, z., M. L. Beek—Pijpop,s z., C. M, Preuen—Van Schle, z. Overleden Ch. Elfring, 57 j. HEEMSTEDE. OndertrouwdP. T. Kortekaas éh M. A. E. Uvenhoven.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2