NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD» Stadsnieuws Uit de Omstrekeo TJê Jaugang. Ko. 8079 Verschijnt dfiseKjka, beherfvo op 2oa» en Feestdagen- MAANDAG 18 OOTOBBB 1909 ABOHHBMENTBN ADVERT BBTINi pest drib maandbbi r ffijESR Van I—S regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cis. Bulten het ArrohdlsStaJenf Vcof Haarlem ƒ1.29 Hatiriem van 1—5 regds 1^, elke regd meer ƒ0.2® Reclames 30 Cent per reg&' Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ls (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente)r J30 Advertentiftn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) franco per post door Nederland i-65 /$$$j ffW ,»3l 50 Cts. voor 3 Pl33*8^3 contant cX?S B3W *voo, 'rnxta'O3tj< Eedasüe&oote ho»«W«I ije omstreken ea franco pe» poet .0.45 |=gi»Eigja JztsKonnjanaat Telefoonnummer der Refeetle 600 sn der Admlolstreüa 724. Uitgave de» Vennootsdiap loaieos Caster. Direct ear J. C. PSE8EB00R.Drukkerij i Znlder Bniteaspaarae 6. feieloommmmer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad la nitalultend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandscb Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat Tfl78, Amsterdiun. Telephoon interc. 6229. Het aantal M:watx«tjeis-Advei?>texs.tiëii voor Vraag en Aanbod dat wij plaatsen, bedraagt vele duizenden en stijgt nog altijd. Het Is Uw belang, om bij gelegenheid van deze rubriek gebruik te maken. Ze Is goedkoop en levert veel succes op. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 19 OCTOBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Schouwburg: Louis Bouwmeester: De Koopman van Venetië, 8 uur. De Kroon: liet Vrije Topneel. Gebouw HaarL Jong.-Vereeniging: Rede door dep heer Enka. 8 uur. Vergadering Prov. Staten. III. Gemeentezaken. De Ilaadsagenda voor Woensdag vermeldt o.m.; Overneming van voor etraat bestemden grond ten noorden der Schouwtjeslaan. Zaterdag vertelden we, wat het foorstel van B. en W. dienaangaande is. Thans wil k even in herinnering brengen, dat deze aangelegenheid de ze maand juist 4 jaren oud wordt. Het gaat hier n.l. over de gronden van de maatschappij Bosch en Vaart en met deze kwestie in nauw ver band stond de strubbeling, die eenige maanden geleden verhinderde, dat het Schietgebouw van de Oud-Onder officieren op den bepaalden tijd ge opend werd. Door een minnelijke schikking is toen toen gekomen tot overdracht van den grond, waarop het Schietgebouw stond, zoodat deze kwestie ten slotte in orde kwam. Doch nog niet uit de voeten was de kwestie van de over neming van voor straat bestemden grond. Thans komen B. en W. met een Voorstel daartoe, waaruit blijkt, dat van onbebouwde gedeelten in bet ter rein, waarop het Schietgebouw staat, ook een strook grond moet afgestaan worden voor straat. De Maatschappij „Bosch en Vaart" heeft den Raadsleden een lijvig dos sier thuis gestuurd, bevattende de briefwisseling tusschen autoriteiten en de directie der maatschappij, van welke correspondentie we een over zicht gaven toen de schietgebouw- kwestie aan de orde was. De maatschappij acht zich niet bil lijk behandeld. Hadden B. en W-, re den eeren zij, vier jaren geleden het verzoek in zake de grond-overdracht in den Raad gebracht, dan zou de maatschappij er met de toen gestelde yoorwaarden-betaling van de som van f 21700 afgekomen zijn. Thans zal zij ook de 10 pet. onderhoudskosten en de helft van de kosten van den ka- demuur moeten betalen, een schade- postje van f G000, berekent zij. Evenwel „Bosch en Vaart" wil die pum wel betalen,... maar werpt er een balletje van op, of de Raad haar in deze niet kan tegemoet komen, door voor de bestrating goedkooper mate riaal voor te schrijven. Dat zou haar zoo'n f 8000 schelen, becijfert de heer P. Kuiper Jr., direc teur der maatschappij. Dat geeft. 't Is maar een vraag, weet u en de directie van „Bosch en Vaart" denkt: ,,Je kunt nooit weten, hoe oen stui vertje rollen kan!" In dit geval een aardig stuivertje! Korps van de Koninklijke Nederlandsche Weerbaarheids-Veree- niging, afdeeiing Haarlem. Men schrijft ons Het bestuur der afdeeiing heeft aan den Gemeenteraad het verzoek ge richt, om op Maandag- en Donderdag middag na vier uur een lokaal in de nieuwe H. B. S. te willen afstaan, op dat de cursussen voor korporaal daar zouden kunnen Behouden worden. Na tuurlijk zullen die cursussen dan ge regelder kunnen plaats hebben dan tot nog toe, en zeker zal dit ten goede komen aan de aspirant-kaderleden. Verder is door den afd.-comman- dant het plan opgevat, om een biblio theek op te richten- In deze bibliotheek zullen zoo veel mogelijk boeken over verschillende militaire onderwerpen worden opgenomen. Hierdoor zullen dus alle leden in de gelegenheid ko men, om zich ook langs dezen weg op militair gebied te bekwamen. Ook zullen hierin worden opgenomen alle groote verslagen en illustraties, be trekking hebbende op manoeuvres van leger en vloot. Op Zaterdag 7 November a s. zal de afdeeiing „Amsterdam" 's avonds hier komen, om met de afdeeiing „Haarlem" vereenigd, een avondveld dienstoefening te houden. Hierna zul len alle leden worden ingekwartierd, om Zondagochtend wederom uit te trekken voor een oefening. HET NATUURKUNDIG GEZELSCHAP. Ons wordt o. a. gemeld Evenals in vorige jaren zullen er vanwege het Natuurkundig Gezel schap, gedurende den aanstaanden winter, in voorbereiding van lezingen, uitgaande van het departement Haar lem der Maatschappij van Nijverheid, cursusavonden worden gehouden. Is de keuze van een geschikt onder werp vaak moeilijk, dit jaar behoefde het bestuur hierover niet lang te be raadslagen toen de heer S. van Dis sel op de huishoudelijke vergadering onder eenige andere onderwerpen, ook de „luchtscheepvaart" noemde, was de keuze hierop spoedig geves tigd. Leden van liet departement Haarlem der Mij. v. Nijverheid, welke nog niet lid van de afdeeiing het Natuurk. Ge zelschap zijn, kunnen wij geen beteren raad geven, om, indien zij een begrij pelijk inzicht wenschen te hebben in een onderwerp dat zoo actueel is als de luchtscheepvaart, zich als lid op te geven. In de eerste cursus en lezing zullen worden behandeld, de pliysika der lucht, luchtballonnen, de z.g. onbe stuurbare en bestuurbare, of, om het met een fraai woord te noemen de „aerostatika"de daaropvolgende cursus en lezing omvatten de zweef- en vliegmachines, of de „aerodynamika". Wij vertrouwen, dal de belangstel ling van het Haarlemsche intellec- tueele publiek in deze lezingen, welke in de afgeloopen jaren tot de best be zochte voordrachtavonden bleken te beboeren, zal blijven toenemen, en dat de besturen van het Natuurkundig Gezelschap en het departement Haar lem der M. v. N., voor de moeite, die zij zich. getroosten om hunnen leden telken jare op deze voordrachtsavon den iels nieuws voor te zetten, be loond mogen worden door een flinke toename van leden van beide gezel schappen. EEN OVERDEKTE ZWEM- EN BAD INRICHTING. Bij het Gemeentebestuur zijn plan nen ingediend voor de stichting van een overdekte zwem- en badinrichting aan de Raaks. Deze inrichting zal een oppervlakte van 62 bij 30 M. innemen en komt, volgens het plan, met het front naar de Raaks. Het zwembassin, dat door nortonpompen van water wordt voor zien, krijgt een oppervlakte van 12 bij 30 M. Daar men zich voorstelt de Inrich ting te overdekken en het water op een temperatuur van 21 gr. C., wil houden, zal men hier het geheele jaar kunnen zwemmen. Schaken. Gisteren herdacht do schaakclub „Zaandam" haar tienjarig bestaan met een ééndaagschen wedstrijd, waaraan niet minder dan 120 spelers hebben deelgenomenwel een bewijs van don opbloeid van het schaakspel. In de 2de klasse behaalde Dr. Schuc- kink Kool, uit Beverwijk in groep 5 den lsten prijs met 2 1/2 punt, in de 3de klasse de heer J. Abbereen uit Velsen in groep 8 den lsten prijs met 3 punten STUKKEN VAN DEN RAAD. EERVOL ONTSLAG HOOFD OPZICHTER BOUWPOLITIE. De heer J. G. Michielse, hoofdop zichter over de Bouwpolitie, ziet zich genoodzaakt, hoewel noode, met 1 Ja nuari eervol ontslag te vragen wegens 't verstrijken van zijn 65e levensjaar. De heer Michielse heeft 29 dienstja ren en is thans 66 jaar oud. Uit de termen van dit request blijkt duidelijk, dat de heer Michielse tegen zijn zin eervol ontslag heeft aange vraagd. Blijkbaar achtte hij zich, hoe wel hij den leeftijdsgrens heeft over schreden en reeds meer dan 66 jaar oud is, nog volkomen geschikt en be kwaam om van de uitzonderingsbepa ling te profiteered en nog eenigen tijd in den dienst der gemeente te blijven. Waren B. en W. van oordeel, dat zijn krachten thans te kort schoten Dat jjLiioeft volstrekt niet het geval te zijn. De in Mei van dit jaar aangeno men verordening, waarbij deze zaak geregeld wordt, geeft als regel in art. i aan, dat ontslag wordt ver leend (derhalve gevraagd of onge vraagd) met het einde van het kalen derjaar, waarin een ambtenaar zijn 65ste levensjaar lieeft volbracht. Bij wijze van uitzondering kan tel kens voor hoogstens een jaar deze termijn worden verlengd, tot hoog stens het einde van het kalonjaar, waarin het 70ste jaar volbracht is. De vraag is derhalvein welk ge val achten B. en W. de toepassing dor uitzonderingsbepaling gewenscht Wellicht komt het aan 't Collego niet voldoende voor, wanneer de betrok ken ambtenaar nog in alle opzichten in staat is, zijn taak te vervullen, mis schien acht het College méér noodig, bijvoorbeeld dat hij op een zeker oogenblik niet of moeilijk te vervan gen zou zijn- Voor den ambtenaar dien het treft is het zeker een harde slag, niet en kel financieel, maar ook omdat hij dikwijls overtuigd zal zijn, dat zijn arbeidskracht nog volkomen toerei kend is. Uit den aard van de zaak let hij bij het klimmen der jaren het meest op de uitzonderingsbepaling, terwijl toch regel is, dat hij na zijn 65ste van zijn taak ontheven wordt Een andere vraag is deze. Is het in 't algemeen gewenscht, dat B. en W. van de uitzonderingsbepaling geen of weinig gebruik maken? Men moet niet vergeten, dat de eervol ontsla gen ambtenaar moet worden gepen sioneerd en, in den regel op hetzelfde, of bijna hetzelfde, salaris door een ander worden vervangen. De gemeen tekas lijdt derhalve bij deze mutatie schade. En het gemeentebelang kan alleen eischen, dat verzwakte of ver ouderde personen, wier kennen en kunnen verminderd is, door jongeren worden vervangen. Van zoodanigen achteruitgang heb ben wij, ronduit gezegd, bij den beer Michielse geen blijken gevonden. BIOSCOOP-THEATER. Sinds we de heeren Alberts hier hebben, dankt ieder, die van „bios coop' hoort spreken, aan het Kroon- zaaitje, waar allerlei wonder-laferee- len op het doek getooverd worden. En als we naar „de bioscoop" gaan, rich ten we, haast onwillekeurig, onze schreden naar de Smeriestraat. Niet dat wij maar een oogenblik zouden denken, dat de heer en Alberts die be langstelling niet verdienen inte gendeel, we wenschen hun altijd volle zalen toe maar toch lijkt het ons nuttig, er eens de aandacht op te vestigen, dat we hier nog een andere soortgelijke onderneming hebben, die hoewel misschien op wat minder grootschen voet ingericht, toch ten volste de aandacht van de Spaarne- stad-bewoners waard is, we bedoelen het bioscoop-theater op de Groote Markt. De films, die daar snorren, zijn op nemingen van de firma Pathé frères te Parijs, die een goeden naam in deze wereld-van-beeldend-beweeg heeft. Voor een geringen prijs krijgt men daar in een uur heel wat te ge nieten. In bonte rij wisselen het ko mische en tragische element elkander af. Zoo zagen we de vreeselijke histo rie van een tiran voor onze oogen voorbijtrekken, een oogenblik later een dolle klucht zich afspelen, een derde film een lief vredes-tooneeltje beelden. De clou van den avond was wel de geschiedenis van den „jeune Robin son Crusoë", vooral leerzaam voor knapen, in wier jeugdige hoofden de zucht naar avonturen zich genesteld heeft. De beelden zijn van zeer scherpe projectie, vermoeien het oog in 't ge heel niet, zoodat men met belangstel ling iedere nieuwe film verwacht. Toch hebben we ook wel enkele be denkingen. Hoe goed zou het hijvoor beeld niet zijn, zooals trouwens ook de heeren Alberts doen enkele ver klarende woorden bij de zich afspe lende geschiedenissen te geven. Een levendige fantasie hoort er zeker toe, om ze zonder zulk een uitleg te be grijpen. De Fransche opschriften in de entre-actes helpen hier nietwan neer men die taal niet toevallig kent, komt hierdoor juist nog meer ver warring. Voor het overige kunnen we ieder een bezoek aanbevelen.. Men krijgt waar [voor zijn geld I MEDAILLE-DIEFSTAL BIJ BRINKMANN. Gisteravond zijn, waarschijnlijk door insluiping, uit de kegelbanen van café Brinkmann een twaalftal gouden en zilveren medailles en een zilveren lauwerkrans ontvreemd, toe- behoorende aan de kegelclub „De vbegende Hollander", alhier. Tus schen vijf en zeven uur is de daad waarschijnlijk volvoerd. 't Was donker, de deux die toegang tot de banen geeft, niet op slot, nie mand daar ter plaatse aanwezig, 't Was dus allerminst moeilijk om, zon der opzien te wekken, bij de medailles te komen. Deze hangen achter glas ta melijk hoog aan den muur, vrij lang moet de dader geweest zijn om de hoogste te bereiken, 't Glas is waar schijnlijk bij een der boeken uitge licht en daarop afgebroken; een smal le strook tenminste is handig verwij derd. 'n Kleine moeite was 't natuur lijk de overwinningsteekenen van de haakjes te lichten zich weer onge merkt te verwijderen. Er bestaat evenwei ook nog een an dere lezing van t geval. Café Brinkmann komt uit in de Schoutensteeg met een vrij lage poortdeur, waarboven 'n vijf-ruiüg bovenlicht. Een der ronde ruitjes nu is er geheel uit verwijderd, die *11 man vrij gemakkelijk doorlaten kunnen. Is men hier eenmaal door, dan behoeft men slechts een poortje door te loo- pea om op t lage, gemakkelijk te be klimmen, dak van de kegelbaan te ko men. Van daar klimt men door 'n tui melraam zonder veel moeite in de baan zelf. om verder op gegeven wijze z'n slag te slaan. Een der kellners heeft vermoeden op, li mager, vrij lang persoon, met 'n aankomend zwart snorretje, n jaar of drie- vier-en-twinüg oud. Deze heeft langen Ujd voor de medailles staan kijken. De politie doet onderzoek. WEDSTRIJD-SOLOZANG. Zondagavond heeft de nationale wedstrijd voor solozang in de Bron een aanvang genomen. Volgens de gehouden loting hadden dezen avond op te treden de heeren A. Bevelander, 's-Gravenhage, en A. Schnitzler, Rot terdam, tenoren; de dames H. Ver steegKlisters, Amsterdam, L. M. J. y. Leeuwen, Rijswijk, en A. II. van Deun, Watergraafsmeer, sopranen; mej. Johanna Reeser, Haarlem, alt; de heeren G. H. Heynes Tz., Rotter dam, G. C. Wübben, Rijswijk, J. v. Duuxen, Nijmegen en E. J. Hoefman, Haarlem, baritons en de heer Willem Schalkwijk Jr., 's-Gravenhage, bas. De beide tenoren en de bas waren niet op 't appèl, zoodat het rpogram- raa nu, in plaats van 22 want ieder mededinger zingt een nummer voor, en een na de pauze 16 nummers lang was. Ofschoon had kunnen vreesd worden, dat zoo'n lange reeks van uitsluitend solovoordrachlen de belangstelling der toehoorders zou hebben vermoeid, was daarvan toch niets te bespeuren. Integendeel volg de men de uitvoering met veel animo tot het einde toe en beapplaudi"9seerde elk der mededingers, dat het zoo da verde hoewel dan misschien niet altijd uit pure geestdrrift. Het ging er in ieder geval recht prettig en gezel lig toe in de geheele gevulde Bron zaal. Wij willen niet op de uitspraak der jury vooruitloopen, maar kun nen toch wel zeggen dat er in 't alge meen zeer verdienstelijk, een enkele maal zelfs bepaald mooi en artistiek werd gezongen. De belangstelling in het verder verloop van den wedstrijd zal er door dezen welgeslaagden eer sten avond niet minder op zijn gewor den^ Cursus R. K. geloofs- en ze denleer. Dinsdagavond zal kapelaan Willen- borg in de St. Bavo spreken over: De vereischten tot het lidmaatschap der kerN? Donderdagavond over De nood zakelijkheid van *t lidmaatschap der kerk. DIRECTEUR-GENERAAL VAN LANDBOUW. Een gerucht, dat reeds eenige da gen in de stad liep over een benoe ming van den heer E. H. Krelage tot directeur-generaal van landbouw, en dat toen reeds door ons onderzocht werd, circuleert nu in de dagbladen. Wij kunnen het beslist tegenspre ken. Niemand heeft den heer Krelage over dit ambt ook zelfs maar gespro ken. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Door de Vrijz. Dem. Kiesvereeni- ging is candidaat gesteld in de vaca- ture-Graveetein, de heer J. H. Bre- gonje, die de candidaluur heeft aan vaard. Kunstdoor oefening. Het liefdadigheidsconcert, aangebo den door de mannenzangvereeniging „Kunst door oefening" aan weezen, oudjes en armen van Haarlem, zal Dinsdag a. s. in de concertzaal der sociëteit „Vcreeniging" plaats hebben. Als solisten zullen weder optreden mej. Cato van der Hoeven, solo-violon- celliste bij het orkest van het Concert gebouw te Amsterdam, en de heer Carl Philippeau, tenor to Haarlem. Voor de begeleiding zullen zorgdragen de dames F. Gelberd en Louise v. Ooy. De Bechstein-vleugel is uit 't maga zijn van den heer P. v. Ooy, alhier, H. A. S. Dezer dagen vergadert het H. A. S. De agenda vermeldt o.m. Bestuurs verkiezing van 3 leden, benevens 3 bestuursleden voor de Werkloozenkas en uitbreiding der propaganda-com- missie. A anger e den. Hedenmorgen reed om een uur of twaalf op de Kleine Houtbrug een wielrijder tegen auto G. 112, die daar juist passeerde. Het spatbord van de auto brak en 't voorwiel van des wielrijders fiets werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Inbraken. Gisteren Zondagnamiddag tusschen 12 en 9 uur, is ingebroken ten huize van den koopman en winkelier in groenien J. Vermeer, wonende Jans straat No. 11. De bewoners waren af wezig Met een valschen sleutel heeft men de woning ojjengesloten, en daarin alles doorzocht en wat geslo ten was opengebroken. Uit een pe nantkastje op een der bovenkamers, waarvan het slot is vernield, zijn ont vreemd en medegenomen de spaar potten der kinderen, inhoudende te zamen ongeveer 25, benevens een gouden kettinkje, een dito broche en dito ring. Vermoedelijk is het te doen geweest om het koopiuansgeld te stelen, dat Vermeer echter op een goede plaats had weggeborgen en niet door de die ven is gevonden. Tot zelfs in den kel der heeft men een bezoek gebracht. Toen Vermeer met zijn gezin 's avonds omstreeks 9 uur thuis kwam, vond hij de voordeur gewoon gesloten, en ontdekte daarna wat er gebeurd was. Buitenbraak is dus niet gepleegd. Gisteren Zondagnamiddag tusschen 5 en 6 uur is een kelder, waarin groenten en fruit geborgen zijn, gele gen onder perceel 71 aan de Nassau- laan, en in gebruik bij den koopman in groenten A. de Jong, wonende Ro- zenpriéelstraat, opengebroken, en daaruit ontvreemd eenige ponden handperen. Bij onderzoek is gebleken, dat aan dezen diefstal schuldig zijn eenige jongens uit die buurt, en reeds bij de politie bekend zijn. Militaire Zaken. De sergeant-fourier Bulk, van het 3de bataljon 10de regiment infanterie, wordt op 19 October a.s. als sergeant overgeplaatst bij het 2e bataljon, te Den Helder, terwijl de sergeant Wer- neke, van het 2de bataljon op dien zelfden datum als sergeant-fourier alhier in garnizoen komt. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. HAARLEMMERLIEDE. Bij gebrek aan goed gras wordt reeds nu veel melkvee gestald, dit is 2 3 weken vroeger dan het vorige jaar en alzoo bij den slechten hooi- voorraad een geduchte tegenvaller. BLOEMENDAAL, Zondag is aan het Noordzeestrand nabij paal 59 onder deze gemeente, het lijk aangespoeld van den milicien- torpedist Visser, een der slachtoffers van de ramp bij Katwijk, Het lijk was weinig beschadigd, doch vermoedelijk is een arm gebroken. Het lijk is naar het lijkenhuis te Ovarveen overge bracht. Tot onderwijzer aan de Christ school voor m. u. L o. te BloemendaaJ is benoemd de heer A. W. Gravcstein, te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Tc Nieuw-Yennep is, met aanvanke lijk 18 leden een naaivereeniging opge richt, welke zich ten doel stelt, da armen der Geref. gemeente aldaar ta steunen, door hen, voor zoover de kas het toelaat, te bedeelen met eenige door de leden der vereeniging ver vaardigde kleedingstukken. Tot bestuursleden werden gekozen mej. A. den Ouden, mej. A. Spaans en mej. D. de Leen, die onderling do func ties zullen regelen. De contributie werd bepaald op 4 cts. per week en per lid. De meerdere .benoodigde gelden tracht men te verkrijgen door vrijwil» lige bijdragen van meer gegoeden, le den der Geref. kerk. Te Hoofddorp is een vereeniging op gericht van agenten en boden van le vensverzekering-maatschappijen CD begrafenisfondsen, ten doel hebbende om elkander te vrijwaren voor wan betaling, en om alle onaerlijko con currentie op het gebied van verzeke ringen te bestrijden. Onderscheidene agenten en boden in en om deze ge meente zijn reeds als lid toegetreden, zoodat het te voorzien is, dat deze vereeniging wel levensvatbaarheid heeft. HALFWEG, De heer Kroose, onderwijzer aan de bijzondere school alhier, hoeft wegens benoeming tot hoofd eervol ontslag ge vraagd. AERDENHOUTa De steen des aanstoots verdwenen.- De onoogelijke paal, welke ten dien ste van de electrische vorlichting op hei pleintje bij den Viersprong was geplaatst, is thans verdwenen, en zal door een beteren worden vervangen. IJ MUIDEN. Netle manieren. Onze corr. schrijft Zaterdagavond zou door hot too- neeigezelschap onder directie van N. de ia Mar en Speenhof een voorstel ling worden gegeven in de schouw burgzaal van Hotel Nieuwe Willem Barendz. Des middags werd per drin gend telegram opgevraagd, hoeveel plaatsen besproken waren. Toen het antwoord daarop luidde: 75 eon gulden) werd kort daarop een tele gram ontvangen, dat de voorstelling niet doorging. Des avonds vervoegden zich wegens het slechte weer velen per rijtuig en anderen uit de omstre ken per trein gekomen r— de plaatsbe- sprekenden aan den schouwburg en moesten daar vernemen, dat de voor stelling afgelast was. Bij de groote teleurstelling openbaarde z'ch daarbij een verklaarbare ergernis over derge lijke handelwijze van dat tooneelgezei- schap. De nietigve-rklaarde gemeenteraad», verkiezing te Velsen. Naar aanleiding van art. 3G de* wet van 21 Dec. 1861t Stbl. 129 en van het eerste lid van art. 47 van het 1L B. van 4 September 1862, Stbl. 174 wordt de raad der gemeente Velsen door den Raad van State opgeroepen om in zake bet beroep tegen het be-, sluit van Ged. Staten van Noord-Hol land d.d. 25 Aug. 1909, no. 68, waar bij In afwijking van het raadsbesluit van 17 Aug. 1909 als leden van den raad zijn toegelaten de op 27 Juli 1909 gekozen verklaarden P. A. Koel&« mij, A. A. M. Mulder en G. van Rhijn* nadere memorién en bewijsstukken, die tot staving van de bezwaren of be weringen noodig worden geacht, vóór den 29en October 1909 in te zenden aan den Raad van State. ZANDVOORT. Gedurende de maand September j.l> werden albier ontvangen 811 te!e« grammen, terwijl van hier verzonden werden 627 telegrammen. Tot tijdelijk onderwijzeres aa* school B. is alhier aangesteld mej. A« M. Fröger te Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1