Scott's, Kinkhoest Onze Lachhoek Id. J. G. MlchieLSe, id. KoofdSpzidh"- feir Bouwpolitie. M, J. ae Kook, id. Hoofd" School wo. 8. Id. H. Teerlnk, id. Onderwijzer ■chool voor meer uitgebreid lager on derwijs No. 1, Id. Mej. J. AV la Bas tide, W, onder- .Vrijzeres id. No. 6. 2. Voorstel B. en W.- verhooging poet volgno. 231 begrooting 1909. 3. Id. id. verzoeksclirift van het «uur der Ambachtsschool, bijdrage herbouw school. 4. Id. id. gratificatie J. W. van den Bogaardt, onderwijzer School No. 11. 5. Id. id. wijziging verordening, re gelende den rang, hot aantal en de bezoldiging der ambtenaren en be ambten gemeente-secretarie. 6. Id. Id. vaststelling verordening, regelende de aanstelling der ambte haren der gemeentelijke duinwater leiding en hunne jaarwedden. 7. Id. id. aankoop perceel Leidscho- ■traat hoek Jan Nieuwenhuijzenstr. 8. Id. ld. instelling betrekking di recteur Museum. 9. Id. ld. verzoekschrift voorzitter en secretaris Nationale Tentoonstel ling voor huisvlijt, om subsidie. 10. Id. ld. wijziging Raadsbesluit fl.d. 19 Augustus 1908 No. 21. 11. Id. id. benaming straat. •12. Id. id. verzoekschrift van den ^ijzonderen Kerkeraad Ned. Ilerv. Gemeente, verbod luide venten op Zondag. 13. Id id. vaststelling le suppl. ko hier plaatselijke directe belasting, dienst 1909. 14. Id. id. wijziging instructie di recteur Openbare Werken, hoofdop zichter Bouwpolitie, enz. 15. Id. id. verzoekschrift J. G. Broekhuizen en anderen, verbetering toestand Parklaan O.Z. 16. ld. ld. gebruik zaal Doelen voor gymnastiek c ursus. 17. Id. id. opzegging huur weiland Veerpolder. 18. Id. id. overneming voor straat bestemden grond ten noorden van de Schouwt] eslaan. 19. Id. id. vergunning P. J. van Em beien, uitgangen Aerdenhoutslaan. 20. Id. id. vergunning P. van Dijk, hebben twee steigers in 't Spaarne. 21. Id. ld. vergunning Agenturen- Bureau voor binnen- en buitenland- sche huizen, plaatsen kiosken. 22. ld. td. vergunning wed. A". S. Duijs, dempen gedeelte sloot Schouw tjeslaan. 23. Id. id. id. id. id. 24. Benoeming lid en plaatsvervan gend lid Commissie van aanslag be lasting Bedrijfs- en andere inkom sten. 25. Aanbeveling Curatoren Gymna sium tijdelijke benoeming ieerares in de Duitsche taal. 26. Voordracht B. en W., benoeming vakonderwijzer School voor meer Uitgebreid lager onderwijs no. 1. 27. Id. Id. id. onderwijzeres Buiten gewone school voor L. O. 28. Id. id. id. onderwijzer School voor meer uitgebreid lager onderwijs No. 2. 29. Id. ld. id. id. School No. 10. 80. :id. id. id. id School voor meer Uitgebreid lager onderwijs no. 1. 81. Id. id. id. id. id. no. 2. 82. Vergadering met gesloten deu ren. STUKKEN VAN DEN RAAD. AANKOOP PERCEEL. B. en W. stellen den Raad voor, voor 2400 aan to koopen het perceel Leidschestraat 27, hoek Jan Nieuwen- huizenstraat, groot 100 c.A. B. en W. vragen tevens machtiging om dit huis te doen afbreken tea1 ver breeding der straat TOEZICHT HINDER- EN STOOM- WET. B. en W. stellen voor het toezicht iop de naleving van de bepalingen der Hinder- en Stoom wet, thans opgedra gen aan den Directeur van Openbare Werken, over te brengen bij den dienst der Bouwpolitie, waarom zij ■wijziging der instructies van de be trokken ambtenaren voorstellen. ONDERWIJS-VOORDRACHTEN. Voor de vervulling van een vacatu re ontstaan door het aangevraagd eervol ontslag van den onder wijzer H. Teerlnk aan de m. u. 1. o.- school no. 1, vervolgklassen, hebben B. en W. de volgende voordracht op gemaakt. 1. W. Wyga, Leeuwarden. 2. H. van der Weerd, hoofd te Wijr Be Worm er. 3. S. Houtman te Schiedam. Ter vervulling van de vacature, 'ont- Staan door de benoeming van den heer A. II. D. Wepster aan de buiten- gew. school voor 1. o. hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt .voor de benoeming van een onderwij- Eer aan school no. 10. 1. M. Erenkel, Haarlem, 600). 2. S. Pal, Koog aa nde Zaan. 925). 8. W. van der Maat, Zwolle 900), Ter vervulling van de vacature lean de m. u. 1. o. school no. 2, die Ontstaat door het aangevraagd ont slag wegens huwelijk door mej. J. A. la Bastide, hebben B. en W. de vol gende voordracht opgemaakt voor een onderwijzer ln een der zes laag ste klassen: 1. M. Moerdijk, Arnhem, 1000). 2. W. WigbolduS, Zutfen 850). 8. J. de Vries, Doetinchem 850). ONTSLAG-AANVRAGEN BIJ HET ONDERWIJS. De heor H. Teerlnk, onderwijzer *an de m. u. 1. o.-school no. 1 ver boekt met 16 December eervol ontslag Wegens benoeming tot leer aar in het Êngelsch aan H. B. S. en Gymnasium i Tlel. Mej. J. 'A', la Bastide verzoekt we gens huwelijk eervol -ontslag als on derwijzeres aan de m. u. L o. school bo. 8 met Ingang yen 1 Januari AANVULLING SKOHIER DIRECTE BELASTING. B. en W. bieden aan ter vaststelling het le suppletoirs kohier dor plaats, directe belasting naar het Inkomen, dienst 1909 tot een bedrag van t 23.584.19 1/2. AANSTELLING EN JAARWEDDEN AMBTENAREN WATERLEIDING. Onder intrekking van het wijzigings voorstel van 28 Januari 1908 stellen B. en W. thans voor de Verordening, regelende aanstelling van 'Ambtena ren bij de gemeentelijke duinwater leiding en hun jaarwedden te wijzi gen als volgt: Het pereoneel wordt uitgebreid met één assist,-boekhouder en één opzich ter aan het pompstation. De jaarwedden worden voorgesteld de directeur 2500, enebvens f 700 voor het gemis van vrije woning; (thans is de wedde op ditzelfde bedrag vastgesteld); de boekhouder van 160 Otot 2400; (thans 12002000); de assistenten-boekhouder van ƒ1100 tot 1500 (thans 800—/ 1200); de eerste klerken van 700 tot 1200 (thans 500—/ 1000); de tweede klerken van 450 tot 650 (thans 350-/ 500); de loopers van 600 tot 900 (thans 600-/ 800); de opzichters voor de gemeente en de opzichters aan het pompstation ieder van 1100 tol 1500 (thans 1000 tot 1400). De volgende overgangsbepaling wordt voorgesteld: Voor zoover de bezoldiging der op 1 Januari 1910 in dienst zijnde ambte naren nog niet heeft bereikt het be drag, dat zij zouden genieten, wan neer reeds bij hun benoeming in den op dat tijdstip vervulden rang deze verordening ware van kracht ge weest, zal hun bezoldiging zoo spoe dig mogelijk In overeenstemming ge bracht warden met deze verordening, met dien verstande evenwel, dat de verhooging van jaarwedde, voort spruitende uit het bepaalde bij art 4, en 4e lid, niet meer zal bedragen dan: voor den boekhouder, de asslsi ten-boekhouder, de opzichters en de eerste klerken 100 per jaar. voor de tweede klerken en loopers 50 per jaar. De verordening treedt ln werking op 1 Januari 1910. Uit de Omsirekes De Staking ta IJmuiden. In de vergadering van de zeelleden welke Zaterdagmiddag werd gehou den, is het volgende antwoord aan de reeders samengesteld De vergadering van zeelieden, allen opvarenden van stoomtrawlers, Ln le denvergadering bijeen op Zaterdag den 16en October 1909 des namiddags te 3 uur, ten lokale van den heer List te IJmuiden, handelende tevens ln opdracht van de ledenvergadering Vrijdag gehou den te Egmond aan Zee, besprekende de toestanden van het oogenblik betreffende het conflict met enkele directiën van stoomvlsscherij- maatschappijen, kennis genomen hebbende van het bericht, waarin onder meer wordt ge- 1, dat in de Vrijdag te IJmuiden gehouden vergadering der reeders door dezen werd besloten de gedane voorstellen te handhaven en dat vóór a a Maandag een definitief antwoord van de zeelieden wordt verwacht, draagt hiermede op aan het bestuur der afdeeiing IJmuiden van den Alge- meenen Nederlandschen Zeemans bond, om het volgende ter kennis te brengen van het bestuur der IJmuider ReedersvereenigLng, van de directiën der verschillende reederijen en zee- visscherij-maatschappljen en van de pers le. dat zij, overwegende de billijk heid van de door hen gestelde eischen van oordeel zijn daarvan, thans niets meer te kunnen laten vallen, ter toelichting waarvan zij nog het vol gende vermeenen te moeten zeggen omtrent de respectieve punten van de circulaire d.d. 6 dezer aan de reeders varzonden, waarover het verschil thans nog loopt. Betreffende punt. lij dan opgemerkt, dat waar op verre weg de meeste schepen reeds vier ma trozen varen; zij het voor geen der reederijen en maatschappijen te be zwaarlijk achten ook op de andere trawlers 4 matrozen te plaatsen. De te verrichten diensten toch zijn des zo mers en des winters vrijwel gelijk. Bij tegenspoed in den dienst, b.v. het re- jareeren der gescheurde netten, enz. s de dienst voor 8 matrozen bepaald te lang. Nadat gedurende 11/2 etmaal ach tereen dienst is gedaan, acht men de matrozen niet meer geschikt om nog een volle wacht te betrekken, uit het oogpunt van veiligheid voor schip en bemanning. De drukke vaart op de Noordzee eischt goeden uitkijk en zee manschap en dit toch kan niet worden verlangd en verwacht van door te lan- ;e diensten oververmoeide personen. Jaarbij zij er tevens de aandacht op- {eveeugó, dat het bedrijf onafgebro- sen gedurende den dag en den nacht wordt voortgezet. Voorts blijven de zeelleden bij hun oordeel om" geen jongens als kok te varen, die nog beneden den leeftijd van 16 jaar zijn. De jongelieden van de visscherij school komen ook niet voor dezen arbeid aan boord, doch om het visscherij bedrijf te leeren, terwijl toch de functie van scheepskok aLs een geheel afzonderlijk vak kan wor den beschouwd. Aan een kok op een klein zeeschip met een vrij talrijke be manning mag als eisch worden ge steld van te zijn bekwaam voor zijn vak en zeevast in zijn werk. Uit den aard der zaak missen de jongelieden van de visseherijschool geschiktheid en aanleg, alsook de sympathie .voor Ait wark. Omtrent punt 2a, betreffende de re geling der voeding, blijft men even eens bij bet besluit der vergadering van Vrijdag. D. w. z. Üe zeelieden wenschen datgene voor rekening van de reeders te doen komen, hetwelk an ders onderling voor gezamenlijke re kening moest worden aangekocht, nl. de middagpot en koffie en thee. De broodkost enz. wordt dan door hen nog voor eigen rekening genomen. Zij zijn overtuigd, dat zij daarmede reeds tegemoet komen en niets meer kun- neu laten vallen. Wat betreft het punt 2b, vergoeding van voedingsgeld, zal men zich nu vergenoegen met 30 cent in plaats van den oorspronkelijk door hen gesteldcn eisch van 50 cents. Omtrent de punten 8, 4 en 5 gaan zij met de voorstellen der reeders ac- coord, terwijl zij ook met punt 6 ln zooverre accoord gaan, dat zij de ver zekering tegen ongevallen enz. wen- schen te zien geregeld op den voet van de huidige Ongevallenwet voor werk lieden in andere bedrijven. 2e. dat zij onvoorwaardelijk verlan gen, dat ieder op het schip terugkomt waarop hij diende bij het uitbreken van de staking, terwijl de reederijen en directeuren zich verplichten zich te zullen onthouden van rancune-maat regelen tegen hen, die gestaakt heb ben. Omtrent 't door de reeders aange voerde bezwaar tegen de verhooging van den loonstandaard acht men het noodig er de aandacht op te vestigen, dat in de verhouding van de gage zeer veel arbeid op de stoomtrawlers moet worden verricht. Eene vergelijking met de koopvaar dij gaat daarbij niet op, aangezien aan boord der stoomtrawlers geen over- werk-geld wordt tegoed gemaakt, het welk bij de koopvaardij soms een be langrijk bedrag vertegenwoordigt. De zeevisschers moeten in hun dienst elk oogenblik beschikbaar zijn. Zij hebben geregeld om de vier uren wacht en moeten dan gemiddeld drie malen „halen" des daags en drie ma len des nachts, hetgeen Ln totaal wel 16 uur dienst per etmaal wordt. Daar bij moeten dan nog de netten worden gerepareerd. Ook wordt bij mist met dubbele wachten dienst gedaan. Nog wordt veel arbeid gepresteerd bij ge legenheid van het „vastloopen" der netten. Alles bij alles genonjen kan worden gezegd, dat in de meeste omstandig heden de diensttijd van 19 uur per et- maai nog wordt overschreden. Vóór het binnenkomen in de haven moet nog veel extra-arbeid gedaan ten behoeve van „schoon-schip" maken enz. Van het machinepersoneel kan worden gezegd, zonder overdrijving, dat zij geregeld 14 16 uur per etmaal dienst hebben. In plaats van 4 uur op uren af, gaat het 7 uur op en 5 uur af. De gage der stokers bedraagt middeld slechts 60 gulden voor deze diensten. Daarom kan en mag dan ook van de eischen niet worden afgeweken verklaren zij bij dezen. Se. dat zij bereid zijn a. a Maandag gen de door hen gestelde voorwaar den den dienst weder op te vatten en dat zij den beeren directeuren van zee- vlsscherij-maat8chappijen verzoeken mededeel ing te willen doen aan het bestuur van de afdeel'ng, bij aldien dit voorstel kan worden geaccepteerd. Het adres is geteekend door den voorzitter G. D. F. Meefont en den se cretaris G. van der Plaats. In de vergadering der reeders, wel ke Zaterdagmiddag van twee tot ne gen uur duurde, werd de volgende akte notarieel opgemaakt „Bij akte van zestien October 1909, verleden voor notaris G. D. Boerlage te Velsen, hebben onderstaande ree derijen gesloten de navolgende over eenkomst ,,Geene verhooging hoegenaamd, hetzij direct, ln welken vorm ook, wordt toegestaan op de gages, daar onder medebegrepen alle belooningen in goederen en aandeel ln besommin gen. In geval van overtreding dezer bepaling zal door de betrokken ree- derij een boete worden verbeurd ten beloope van duizend gulden per over treding, ten behoeve van de afdeeiing Velsen van de Vereenlging „Het Witte Kruis". „Bedoelde overeenkomst treedt ln werking op Maandag achttien October 1909, des middags twaalf uur." Deze akte is geteekend door De Al- ^jmeene Visscherij Maatschappij, de Maatschappij tot Beheer van Stoom trawlers, de JZeevisscherij Maatschap pijen Docgersbank-Hoiland I* ii, III, IV en VIÏT de Pesca, de Oceaan, de Kennemerland, de Eendracht, de Ba tavieren, de Sidney-Albert, de Sela don, de Noordzee, de Mini, de Neder- landsche Stoomvisscherij, de Stoom- visscherij Maatschappij „Mercurius", de Schee psexploitatie Maatschappij „Marazaten", de Nationale Stoomvis scherij, de Eerste Heldersche Stoom- trawlervisscherij. Het uitvoerig antwoord van de zee lieden kwam niet ln behandeling. Door de stakers werd Vrijdagnacht een wachtsman van één der visscherij- maatschappijen gemolesteerd. Door het afdeeLingsb9stuur werd deze daad ten zeerste afgekeurd en den stakers aangeraden zich vooral kalm te hou den. Bincenlanê GENERAAL VETTER. Z.E. generaal Vetter, commandant der 3de devisie infanterie, inspecteer de Vrijdag het bataljon infanterie te Maastricht. Bij de oefeningen in het polsstokspringen viel de stok op den rechterschouder van den generaal, die zich vervolgens naar het militaire hospitaal begaf, waar geconstateerd werd, dat Z. E. het sleutelbeen had ge broken. Per rijtuig verliet Z. E. bet hospi taal, om zich te begeven naar de wo ning van zijn schoonzoon, notaris B. gevallen is echte! Van zeer èmstlgen aard. CHOLERA. Men meldt uit Hansweert t)e choleraliider Flips én diens vrouw zijn belden uit observatie ont slagen. Uit Deventer Als verdacht van lijdende te zijn aan cholera asdatica is vrouw Ster ling naar de barak van het zieken huis overgebracht. Twee gezinnen zijn in observatie genomende politie bewaakt him woningen. DOOR DEN STORM. Te Zwartemeer is de hut, bewoond door H. Louwers, ten gevolge van den hevlgen wind omgewaaid. De oude man, die reeds langen tijd ziek te bed lag, had geen tijd en kracht om zich bijtijds naar bulten te begeven. Toen men hem te voorschijn haalde was hij reeds overleden.- PAPENDRECHTSCHE STRAFZAAK De behandeling van de Papendrecht- sche strafzaak voor het hof te Arnhem is thans definitief vastgesteld op 18 November. BAKKERSNACHTARBEID. Negentien bakkerspatroons te Stad- en Ambt-Almelo hebben aan het lid der Tweede Kamer mx. P. J. M. Aal- berse te Leiden, een adres gezonden, waarin zij hun bezworen tegen schaffing van den nachtarbeid voor bakkers uiteenzetten. DE ONTPLOFFING OP ZEE. De begrafenis van den sergeant-ma joor Vreugdenhil en den sergeant-sto ker Luypen, slachtoffers van de ontr ploffing aan boord van een barkas na bij Katwijk, zal heden, Maandag, te Den Briel plaats hebben. Bij de begrafenis van de slachtof fers wordt de minister van Oorlog ver tegenwoordigd door een aan het de partement werkzaam kapitein ter zee. HOLLANDSCHE TJALK GEZONKEN. Het Deensche stoomschip Riberhus kwam te Esbjerg met 4 man van de bemanning een er Hollandsche tjalk aan boord, die 23 dagen geleden Fre- derikstad op de reis naar Brake ver liet. De Riberhus had de tjalk ln leikken toestand aangetroffen en de beman ning aam boord genomen. VALSCHE AANGIFTE. Men meldt uit Katwijk aan Zee Dezer dagen deed zekere K., echtge noot van een vrouw, dm voor haar man en kinderen het brood verdient, aangifte van een diefstal van onge veer 87 en eenige gouden en zilve ren sieraden. Daar er van braak niets te bespeuren viel, viel eindelijk de verdenking op den.... man zelf. Een gedeelte van het geld en de vermiste goederen werd in den tuin verstopt gevonden. Tegen den man werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens val- sche aangifte. GASONTPLOFFING. Te Bussum heeft een hevige gasont ploffing plaats gehad in een villa Wdchmanlaan no. 33 en beboerende aan den heer V. Wiggers de Vries. Bij het ophangen van een gaskroon ten behoeve van don intrekkenden bewo ner, den kapitein der infanterie Pan- nekoek, gebruikte de knecht van den loodgieter E. een lucifer. Een hevige knal volgde een aantal spiegelruiten en twee plafonds werden verwoest, een stuk muurwerk uit de voegen ge zet. Verzekering dekt de schade. Huisraad werd niet beschadigd. HULDEBLIJK LOVINK. Men meldt uit Den Haag: Het uitvoerend comité ln zake het huldeblijk aan den heer Lovink heeft besloten Woensdagmiddag 8 Novem- ber in het gebouw van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap te 's-Graven- hage een bijeenkomst te houden, waarin het huldeblijk den heer Lo vink zal worden aangeboden. Deze bijeenkomst zal toegankelijk zijn voor ieder, die voorzien is van eene kaart, welke op aanvraag door het uitvoe rende comité wordt verstrekt. Na af loop van de aanbieding tal er voor Ieder, die zulks wenscht, gelegenheid bestaan persoonlijk van den heer Lo ving afscheid te nemem ONGELUKKEN. Te Leek is de sluismeester R. C. ver dronken. HET ORANJEKRUIS. De vergadering van de Vereenlging Het Oranjekruis te Amsterdam zal 6 November aldaar gehouden worden in tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Hendrik. Sport eo Wedstrijden VOETBAL. Haarlem ln het veld komen, door beide met een applausje te verwelko men. Haarlem: Utermark (ca.pt.), Serné, De Wolff, Veen, Healey, Alb. Haak, Leslie Miller, Verwey, Bouwmeester, Jur Haak, Filipse. H. F. C. Clifford, Ten Cate, Francken, v. d. Loeff, Seignette, Kater, v. Gogh (capt.), 1 Kimmijser, La Bastide, v. Lennep. KINDERVERLAMMING. De gevreesde ziekte kinderverlam ming neerscht tegenwoordig ook in Leiden niet minder dan vijf-en-twin- iig kinderen lijden er aan. Geen der HAARLEM—H. F. C. HAARLEM WINT, 2-4). "n Lange modder- en piassen-ge schiedenis is de Schoterweg Zondag middag. Druipende boomen onder 'n grauwe lucht, waaruit een frisch re genbuitje neerklettert op parapluies en regenjassen van de sportliefheb bers, die don langen tocht te voet ondernamen hebben, op de propvolle stoomtram, op de talrijke bakjes 't is een naargeestige middag. Als ik evenwel op het veld ben, en een plaatsje op Haarlem's groote tri bune veroverd heb, dan zie ik, dat er toch aardig wat publiek verschenen is, om de van ouds beroemde plaatse lijke match bij te wonen. Het Is vol op de tribune, die een vijfhonderd menschen bergen kan, en ook langs de liintjes is heel wat pu bliek, natuurlijk als altijd ln twee partijen verdeeld. Maar t geeft daar nog geen blijk van ala om twee uur eerst H. F. C„ dan Dan komt scheidsrechter H. J. Wil ling in 't veld. Hij ziet er zeer correct uit, in z'n korte broek-costuum iets slanker dan vroeger schijnt-ie te zijn. Om 2.08 trapt II. F. C. af, na een we derzij dsch gecheer. Natuurlijk is het begin zenuwach tig. 5 minuten lang 'n wild heen-en-weer- getrapt dan komt II. F. C. 't eerst wat op gang, en is spoedig in de overhand. Hoewel de voorhoede lang niet zuiver samenspeelt, maakt zij gebruik van een eenigszins onzeker optreden van de Haarlem-verdedi ging, en het spel is hoofdzakelijk op die helft. Een paar maal moet Uter mark optreden maar 't is eenvoudig werk en hij heeft er weinig moeite mee. Eens brengt Filipse aan de andere zijde goed op, en lost een hard, laag schot, dat door Van Lennep gestopt wordt. Ook een goede aanval van Pa trick Miller dient genoemd te worden, maar overigens lijkt de Haarlem- voorhoede wel een heel slechten dag te hebben, want samenspel ont breekt. Zoo gaat het eerste kwartier voor bij. H. F. C., in het veld de meerdere, opereert met haar voorhoede in het Haarlem-gebied, maar stuit voorloo- pig telkens op De Wolff, die weer in uitstekenden vorm is. Toch schijnt een H. F. C.-goaltje op komst, en de publiek-afdeeling „blauw-wit" verkeert in steeds stij gend enthousiasme. Dan gebeurt het onverwachte. Filipse, die vandaag eindelijk in zijn vorm schijnt te zijn, krijgt den bal te pakken, rent langs de lijn dan naar binnen, op de goal af Schieten of voorzetten Van Lennep verwacht blijkbaar het laatste ilotseling zendt de Haarlemmer een ïard, laag schot recht op den keeper af. Van Lennep „duikt" er te laat naar en tusschen zijne voeten door schiet de bal in 't net (1—0). Haarlem leidt De supporters, die in de laatste mi nuten stilletjes waren, zijn plots in vol enthousiasme de tribune davert van liet gejuich en gebrul. Er is nu twintig minuten gespeeld, H. F. C. schijnt even ontmoedigd door dezen tegenslag en gaat wild af. Meteen wordt Haarlem sterker. Mei'kwaardig, zooals vooral de jon gere spelers aoor zoo'n goaltje bemoe digd worden, en plots met zelfver trouwen er op los gaan. De voor hoede komt bepaald op dreef, en toont een heel aardig, vlot samenspel; vooral de rechterwing speelt goed. Patrick Miller Is zijn tegenstanders voortdurend te snel,- en goede scho ten van hem en Jo Verwey (de laatste is sinds verleden jaar veel beter ge worden), moet Van Lennep behande len. Bouwmeester houdt in 't midden goed het verband tusschen zijn vleu gels kortom, H. F. C. begint het be nauwd te krijgen. Uitstekend is zeker het spel van captain Van Gogh, die telkens den bal mooi aan zijn voorhoede geeft. En dan komt er wel dikwijls een aardig gecombineerde aanval, maar och telkens is De Wolff Mannus Francken de baas, of springt Serné plots er tus schen. om in triomf met den hal te voorschijn te komen. Neen, Haarlem speelt nu 't winnende spel, en alleen het harde werken van de H. F. C.- verdediging, die aanval op aanval afslaat, voorkomt de tweede goal. Filipse verbaast vandaag iedereen. Niet alleen, dat hij na een goede rush een pracht van een voorzet geeft, maar even daarna gaat hij weer on derweg en schiet plotseling hard te gen den paal. De rust nadert. Van Gogh laat Ten Cate en Clifford van plaats verwis selen, maar het geeft niet veel het spel van de linkerwing is vrij zwak jes, en Haarlem's verdediging geeft niets toe. Zoo komt rust10. Ik moet bekennen, dat ik niet meer aan Haarlem's victorie twijfel de roodgebroekten spelen een beslist be ter spel. Trouwens - ik geloof ook niet, dat de H. F. C.-supporters er nog veel hoop op hebben. Toch gaat H. F. C., luid aangemoe digd, nu met een vaartje er op los, en Haarlem's achterhoede komt op vol len stoom. Francken werkt als een paard maar slecht wordt hij gesteund door zijn linkervleugel. Beter is het spel rechts maar toch, verder dan de backs komt H. F. C. niet. en het zijn geen gevaarlijke schoten, die Ju les Utermark krijgt, en op zijn gewo ne solide en zekere manier behandelt. Kort duurt II. F. C.'s overwicht in 't veld. Spoedig is Haarlem weer de baas, en speelt voor de overwinning. Van Lennep houdt een hard, laag schot van Patrick Miller, maar komt later erger in de benauwdheid, als Kater hands maakt, juist op de lijn van het penalty-gebied. Er komt geen goal van. Het blijft 1-4). Maar wacht eens even een Haar lem—II. F. C.-matcb zonder penalty Dat kan niet. La Bastide stopt met de hand een voorzet van Patrick Miller, 't IS pe nalty. Beweging onder het publiek. „Jules, Jules roepen de Haarlem- enthousiasten. Maar Haarlem's cap tain voelt er minder voor, en Jur Haak krijgt de opdracht. Mannus Francken gaat in het doel. Maar de kleine Haarlemmer blijft kalm, en een hard laag schot in den hoek geeft zijn elftal de overwinning. (2-0). Twintig minuten zijn er nog voor den boog. H. F. C. werkt hard door maar Haarlem niet minder, en de blauw-witton kunnen maar niet door de verdediging heen. Alb. Haak speelt uitstekend, doet niets voor Van Gogh onder. Ook Jur Haak in de voorhoede voldoet wel. Kimmijser en La Bastide verdedigen hun doel biet succes, en Van Lennep zie ik eens een onver wacht schot van den jongsten Ilaak mooi stoppen. Even voor tijd nog een scrimmage voor Haarlem's doel, waarin de ver dediging overwint en dan fluit Willing spoedig voor 't laatst. Haarlem heeft met 20 de stadge- nooton verslagen, en het is mijn vaste overtuiging, dat de sterkste gewon nen heeft. Als geheel was het Haarlem-elftal een goed sluitende combinatie, uit in dividucel alle n zeer goede spelers bestaande. Moeilijk is het om de bes ten te noemenik geloof dat Alb Haak, Sim Veen, Do Wolff en Patrick Miller 't meest in aanmerking komen. De nieuwe voorhoede-opstelling vol deed uitstekend. Maar wie, wie zal Utermark kun nen vervangen, als hij (na dit sei zoen) naar Indië is? In wien zal Haar lem een waardigen opvolger voor haar kranigon keeper kunnen vin den Van H. F. C. dien ik in de eerste plaats Van Gogh te noemen, en geloof de niet te stoute veronderstelling te mogen maken, hem dit jaar nog eens naast Haak in de middenlinie van het Nederlandsch Elftal te zien. Vor der do backs, Kater, Seignette en Francken, terwijl v. d. Loeff en Le- sueur „bij tijden" goed speelden. Scheidsrechter Willing als altijd goed. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. peir regel. Ziet niet toe en duldt niet dat Uwe kinderen zoo lyden. Scott's Emulsion zal onmiddellyk verlichting geven en spoedig daarna volkomen genezing brengen. De kleinen zyn weldra verzot op Scott's en kunnen Scott's geraak- kelyk verteeren, zelfs indien ze melk weigeren. De echte wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Visscher met de Visch) op elke verpakking voorkomt. By allo Apothekers en Drogisten. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Kawi arriveerde 16 Oct. te Rotterdam van Java. Het stoomschi pFlotres, van Batavia naar Amsterdam, pass orde 16 Oct. Kaap Finisterre, Het stoomschip Nieuw-Amsterdam, yan Rotterdam naar New-York, ver trok 16 Oct. nam. 4 uur 15 min. van Boulogne. Het stoomschip Zaanland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, arriveer de 16 Oct. te Duinkerken. Het stoomschip Ternate, van Rot» terdam naar Java, vertrok 16 Och van Suez. Het stoomschip Konlnging Willem III vertrok 16 Oct. van Amsterdam n„ Batavia. Het stoomschip Ophir, van Rotter dam naar Java, vertrok 16 Oct. von Lissabon. VERSTROOID. Professor. Het is hier vreeselijk koud. Barbier. Ja, het ls tamelijk frisch professor. Professor. Als u er niets tegen hebt, zal ik mijn hoed ophoudien, ter wijl u mijn haar knipt. BEDENKELIJK. Politieagent. Kom eens gauw van dien muur af! Reporter. Pardon, ik ben jour nalist en moet een bericht over den brand schrijven. Politieagent. Och wat, kom er af, zeg ik u. Daarboven mag u niet blijven. Het bericht .over a-es brand kunt u morgen in de krant lezen. ONGELOOFLIJK. Zij. In de voorrede van uw dicht bundel zegt u, dat u geen enkelen vijand hebt. Hij (glimlachend). Ja, maai- dat was vóór het boek verscheen. Zij. Hé, waarom? Heeft iemand 't dan gelezen. MAATSTAF. Vader. Jonker Habéralks komt gauw je hand vragen. Dochter. Hoe weet u dat? Vader. Hij heeft naar mijn fi- nancieelen toestand geinformeerd. EEN ECHO VAN DE KERMIS. Er liep een man langs de huizen met op zijn schouder een aapje. Kleine Bet kreeg van haar moeder een cent om het aardige diertje, dat haar zoo vermaakt had, te beloonen. Doch zij aarzelde en vroeg toen: Moeder, zou ik de cent aan den aap of aan zijn vader geven? VOORZICHTIG. Juwelier. En u zou graag den naam van de jonge dame in den ring hebben, meneer? Veranderlijke jonge man. Wel... eh... u kon misschien zetten: „aan mijn liefste." Bezoeker. Voor hoe lang ben Ja hier, arme kerel? Gevangene. Weet ïk niete Bezoeker. Hoezoo? Gevanfene. 't Is voor levenslang.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6