Verschijnt degelijk», behalve op Zoo- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 'tentiëM AGENDA Stadsnieuws Uit de Omstrekeis Binnenland Spar» en Wctistrijdea 27« Jaargang. No. 8078 MAANDAG 25 OCTOBER 1900 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIB iKA-SNDENi Voor Haarlem 1.11129 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37X <c omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loarens Coster. Dlrectenr i. C. PEEREBöOSL ADVERTENTIËN» Van 1—5 regels 50 Cis.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arronöir^mefit Haarlem van 1—5 regels /Ir-, elke regel meer ƒ0.Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing» 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie es Administraties Groote Eiïcfttstr&af Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratie 724, DruÉSerljs Zolder Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing vaa advertentiën en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem In dit blad ts uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. V. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon lnterc. 6229. Het aantal voor Vraag en Aanbod dat wij plaatsen, bedraagt vele duizenden en stijgt nog altijd. Het is Uw belang, om bij gelegenheid van deze rubriek gebruik te maken. Ze is goedkoop en levert veel succes op. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZUDEN. EERSTE BLAD. DINSDAG 26 OCTOBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Gebouw „De Nijverheid". Ver. ge wijd aan het onderzoek op geestel. ge bied. Lezing door den heer N. de Fre- mery, 8 uur. De Kroon: Klavieravond van Wil lem Andriessen, 8 uur. St. Bavo: Cursus in de Katholieke ge loof s- en zedenleer. Heemstede: Raadsvergadering, 1\ uur. Haarlemmerliede: Raadsvergade ring, 11 uur. ,Veisen: Raadsvergadering, 1 uu'r. KORPS VAN DE KON. NEDERL. WEERBAARHEIDS-VEREENIG1NG Afdeeling „Haarlem'. Ons wordt verzocht, het volgende te plaatsen: Door den waarnemend korpscom mandant is definitief bepaald dat de Kerstoefeningen in de Omstreken van Haarlem zullen worden gehouden. De kapitein der infanterie, F. G. Hoffmann, te N aarden, heeft zich wel willend bescliikbaar gesteld één der dagen als leidei' op te treden. Haar lem zal dus in de gelegenheid zijn iets meer van de arbeid, door het korps verricht, te zien. Dat het streven van het korps ook van hoogerhand met te vredenheid wordt gadegesagen, hier van getuigen de verklaringen van den Luit.-Generaal Sabron en van den luitenant-kolonel van de staf, Van Terwisga na hun bezoek aan het kamp in 1908 en die van den inspec teur der infanterie na afloop van zijn bezoek, dit jaar aan het kamp bracht. Zeer zeker getuigt hiervan ook de Memorie van Toelichting bij het wetsontwerp tot vaststelling der begrooting van Hoofdstuk VIII (Oor log) waarhij een subsidie van 1000 aan de K.N.W.V. wordt toegekend welke aldus luidt: „De K. N. W. V. hoeft op het gebied der weerbaa'rma- king van de Nederlandsche jongeling schap zeer veel goeds tot stand ge bracht. Met lofwaardigen ijver gaat zij op dien weg voort." Het ledental neemt voortdurend toe; de oprichting van nieuwe afdeelingen is in voorbe reiding." De kaderopleiding neemt in het korps een zeer groote plaats in hieraan worden dan ook de meeste tijd.en de beste krachten gewijd, want het streven is, om ieder dien rang te laten bekleedcn, waarop hij, met het oog op zijne ontwikkeling, aanspraak kan maken en aangezien het meeren- deel van de leden eene IL B. S. of een daarmee gelijk gestelde inrich ting van onderwijs heeft bezocht of bezoekt en dus aan het wetenschap pelijk deel voor het examen van Vaan drig heeft voldaan, mag men zich niet tevreden stellen, de leden tot ge oefende veldsoldaten te vormen, want zooals de luit.-kolonel van Terwisga zeide: „In een fabriek wordt toch ook de plaats van een werkman niet door een ingenieur ingenomen." En boven dien, heeft het recht om na een kor ten proeftijd in het leger den rang, bij het korps behaald, niet reeds aanlei ding gegeven om te spreken van het „Cadettencorps van de Verlofsofficie ren"? Dit korps, dat, zij het ook naar zijn bescheiden krachten, medewerkt tot het voorzien in de kadernood bij het leger, is zeer zeker aller belangstel ling en steun waard. Proza en Po z I e.- Voor haar soirée had hef mannen koor „Proïa en Poëzie." directeur de heer Henri Pielage, Zaterdagavond den Schouwburg in beslag genomen. En het huis was, van gaanderij af tot parterre toe, geheel gevuld. Een aardig programma werd afgewerkt. De twee klucht-zangspelen hielden de aandacht der toeschouwers van het begin tot het einde geboeid. Vooral „De gefingeerde minnaar" ontlokte den hoorders door zijn dolle situaties en snedige gezegden, telkens en tel kens weer lachsalvo's. Het werd dan ook vlot en met groot entrain ge speeld. Wien zullen we meer roemen, de parvenu-rentenier van Abschöten, om zijn geheel in toon gehouden, droog-komische, opvatting, of Anna, die dienstbode, gefingeerd minnaair, de heer Van Peuteren, alles te gelijk was? We weten het niet, maar dat het insloeg en 't succes verdiend was, dat kunnen we met allo gerustheid zeg gen. Ook de kleinere stukjes werden uitstekend vertolkt. De avond weerd-besloten met een animeei'd bal, dat onder leiding van den heer Ch. Heemskerk, uitnemend slaagde. Tot den morgen bleef men in gezellig samenzijn bijeen. ALBERTS FRèRES. In de Kroonzaal wei'den Zaterdag avond de mooie films van de bekende bioscoop der Gebrs. Alberts afgewik keld; op het natte doek wisselden zeer fraaie en duidelijke tafereelen elkan der af; zoo zag men in een reeks van beelden de opleiding van den jongen Franschen matroos; als kleine jongen verlaat hij het moederlijk huis, om op een instituut onder bekwame lei ding tot man gevormd te worden, werkelijk een interessant nummer. In Vidocq, een gaeihoef, kon men eenige overeenkomst zien met Arsène Lupin door de geniale wijze, waarop deze uit het bagno to Brest weet te ontsnappen, om ten slotte, na een reeks van zeer merkwaardige avon turen tot inspecteur van politie te Parijs benoemd te worden. Het pu bliek, dat de zaal matig bezet had, be tuigde herhaaldelijk zijn ingenomen heid met het vertoonde. MEVR. ANNIE BESANT. De bekende Thcosofe mevr. Annie Besant heeft gisteravond in het Bron gebouw voor een stampvolle zaal e>en voordracht gehouden over „The New Aera" (den n'euwen tijdkring). Zij schetste de geschiedenis der bescha ving en haar aandeel in de ontwikke ling der menschheid. Iedere bescha ving, die haar hoogtepunt heeft be reikt valt weer terug om plaats te ma- keu voor een nieuwe. Alleen wat. zij den menschel gebracht heeft, blijft. Zoo bracht het oude Indië aan de we reld het begrip van plicht, Perzië dat van reinheid, Griekenland dat van schoonheid en Rome dat van wet. Daarna besprak zij het Christen dom, dat o. m. het begrip van indivi dualiteit en altrui6me bracht en gaf daarop haar beschouwingen over den Godsdienst, zooals spreekster dien dacht. Uitvoerig besprak mevr. Besant de verhouding van dien Godsd'enstvorm tot de bestaande Godsdiensten, de wijsbegeerte en de wetenschap en zijn invloed op het maatschappelijk leven. H a a r 1 e m's Kinderkoor. Men schrijft ons: De tweede jaarvergadering van Haarlem's Kinderkoor, werd Zater dagavond onder leiding van den voor zitter, den heer P. van Ooy, gehou den. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek zeer duidelijk de goede gang yan zaken. Ongeveer 300 kinderen van 10-16-ja- rigen leeftijd, verdeeld over twee cursussen woonden geregeld de we- kelijksche repetitiën bij en traden bij meer dan eene gelegenheid met suc ces in bet openbaar op. Dat in ver band hiermede de directeur, de heer J. de Nobel met den meesten lof voor zijn energie en tact vermeld werd, be hoeft geen betoog. Nog zij vermeld, dat om practische redenen de derde afdeeling voor meis jes van meer dan 16-jarigen leeftijd van Haarlem's Kinderkoor werd ge scheiden en dat dit thans, mede on der leiding Yan den heeir De Nobel, een zelfstandig karakter verkreeg. De commissie van verificatie bracht over het beheer van den penningmees ter een zeer waardeerend verslag uit, de aftredende directeur en de be stuursleden, de heeren J. M. W. Se- venhuysen en H. van de Wateren werden met algemeene stemmen her kozen. Gymnastiek. Hier ter stede is opgericht de Veree- niging van Gymnastiekonderwijzers en -onderwijzeressen te Haarlem en omstreken. Het doel der vereeniging is het behartigen van de belangen der lichamelijke opvoeding in 't alge meen en die der gymnastiek in het bijzonder. Het voorloopig bestuur be staat uit de heeren J. A. v. d. Boom, voorzitter, Coornhertstraat 31; J. Hop, secretaris, Schermerstraat 25, en me juffrouw A. Zanstra, penningmees- teresse, Duvenvoordestraat 72. Lid kunnen worden dames en hee ren, die de bevoegdheid bezitten tot het geven van volledig gymnastiek onderwijs (lager of middelbaar). Wie sympathiseert met het doel der vereeniging, kan toetreden als buiten gewoon lid. DE STUIVERS-SPAARBANK. Zaterdagavond hielden de commis sarissen van de Stuivers-Spaarbank een buitengewone bijeenkomst in Café Brinkmann. De voorzitter, de heer J. Drost, memoreerde de oprichting der Spaarbank vóór dertig jaren, wijdde eenige waardeerende woorden aan den heer A. v. d. Voort, thans eere voorzitter, die tot do oprichters be hoord heeft, stelde het nut der instel ling aan het licht en bracht een woord van hulde aan de commissaris sen, die eeheel belangloos voor de Spaarbank werkzaam zijn. Politie vak- en taalcur sus. In de „Politiebode" komt een ver slag voor van bovengenoemden cur sus, gehouden vanwege de Haarlem- sche Politie-Vereeniging „Verbetering zij ons Streven", waaraa nwij 't vol gende ontleenen. De lessen werden gegeven door den heer A. Lankester, hoofdonderwijzer te Den Haag, ze vin gen 24 November 1908 aan en eindig den 10 September 1909. Aan dezen cursus hebben 59 personen deelgeno men. De inkomsten aan contributie enz. bedroegen f 289.72 1/2, de uitga ven f 375.14, zoodat door de vereeni ging 85.42 1/2 aan den cursus is moeten betaald worden. Aan het exa men onderwierpen zich 17 deelne mers; de uitslag was dat 9 agenten het diploma en 5 agenten het diploma met aanteekening verwierven. KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERESSEN. Verschenen is het acht-en-dertigste jaarverslag van bovengenoemde in stelling van onderwijs. We ontleenen er het volgende aanDe dames G. G. Gerritsen en M. G. Petri vroegen haar ontslagde ledige plaatsen werden ingenomen door de dames E. II. C. Bosch en F. Polak. De leercursus ving aan met 41 inwonende en 53 uitwo nende leerlingen. Aan het einde van den cursus bedroeg 't geheele aantal leerlingen 94. Voor de akte van onder wijzeres slaagden 15 leerlingen, voor de akte in nuttige handwerken 19 en voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek 15 leerlingen. In de vaca ture, in het bestuur ontstaan door het bedanken van den heer Mr. P. Tjeenk Willink, werd voorzien door de be noeming van den heer Mr. W. Cnoop Koopmans. Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruseman, aan de beurt van aftreden werd herbenoemd. Ned. H e t v. Kerk. Ook ds. G. W. C. Vunderink te Amersfoort heeft bedankt voocr het be roep naar Haarlem. Naar men zich herinnert heeft ook Ds. Lamm erts van Bueren voor dit beroep bedankt STUKKEN VAN DEN RAAD. Gratificatie van J1000. B. en W. stellen voor, den heer L. C. Dumont, directeur van Openbare Werken, een gratificatie van f 1000 toe te kennen voor zijn bemoeiingen in zake den verkoop van bouwterrein. De voorspoedige exploitatie van de gronden van het voormalig Laken- koopersgilde, dat bijna geheel voor bouwterrein verkocht is en van die van het Fonds-De Haas, is voor een groot deel aan zijn bemoeiingen te danken. Ontslagaanvrage. Mej. C. J. S. Salm verzoekt met 1 Ja nuari wegens huwelijk eervol ontslag als tijdelijk leerares in de wiskunde aan de Meisjesschool voor M. O. al hier. Afwijking Bouwverordening. De heer C. D. Caalen verzoekt een berg- en werkplaats te mogen doen bouwen op door hem aan den heer L. Schoorl verhuurden grond, gelegen aan de Reguliersstraat. B. en W. stellen voor, die afwijking toe te staan. VOORUITGANG", Zaterdagavond herdacht de Harmo- nievereeniging van dien naam door het geven van een concert in het Brongebouw haar éénjarig bestaan. We hoorden deze vereeniging ook, naar wij meenen, den len Mei j.l: en een vergelijking makende met de uit voering van dien datum en die van Zaterdagavond in het Brongebouw, kunnen wij èn directeur èn leden ge- lukwenschen met den merkbaren vooruitgang, die te constateeren viel. De stemming hoewel niet vlekkeloos, is goed vooruitgegaan, terwijl het sa^ menspel te loven valthet slagwerk is zeer goed. Van nuanceering moet nog meer werk worden gemaakt, ter wijl een aanvulling van de midden stemmen o. i. zeer noodzakelijk is. Dat harmonievereenigingen geen hoorn kwartet bij elkaar kunnen krij gen, is zeer begrijpelijk, doch alto's en barritons zijn ook uitstekende vul- lingsinslrumenten. Toch viel de bege leiding in de polka voor 2 pistons te loven, terwijl de twee uitvoerenden een „zeer goed geluid" hadden. Ook deze heeren speelden goed samen. Een welgemeend, applaus volgde na dit nummer. Jammer, dat harmonievereenigin gen als deze haar toevlucht altijd ne men om ter afwisseling voordrachten ten beste te doen geven. Zelfs traden er acrobaten op. Van het duo Musscher moet echter getuigd worden, dat het met hun ko mische voordrachten het kleine aantal aanwezigen aangenaam bezig wist te houden. Boom omgewaaid. Gisterochtend is te ongeveer half tien een zware beukeboom, staande voor de villa van den heer L. Wege- rif, Frederikspark, tijdens den hevi- gen wind over het hek van het Bron- gebouw gevallen, waardoor eenig hekwerk geheel verbrijzeld werd. Plantsoenwerkers zaagden den geval len reus spoedig in stukken, zoodat eenige uren later niets dan een afge broken stomp de plaats aanwees, waar de beuk gestaan had. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. HEEMSTEDE. IJk. Door de gemeente- en rijkspolitie zijn wederom 6 winkeliers bekeurd, wegens 't gebruik van ongeijkte ma ten en gewichten. BENNEBROEK. Bij het'gemeentebestuur alhier is een schrijven ingekomen van het R. K. kerkbestuur, dat zij genoegen ne men met het besluit in de Raadsver gadering van 18 October j.l. genomen in zake een minnelijke schikking tus- schen de gemeente en het kerkbestuur over den bouw van een muur op ge meentegrond en wel op dezen voet, dat het kerkbestuur alle onkosten zal betalen en bovendien f 100 voor ongeveer 4 1/4 vierk. M. aan de ge meente, zoodat thans beschouwd kan worden, dat deze lastige kwestie wel ke do gemoederen der ingezetenen ruim een jaar bezig hield, is afgeloo- pen. De installatie van den heer F. H. v. Kempen, eervol ontslagen secretaris ontvanger en ambt. van den BurgerL Stand alhier, benoemd tot burgen» ter te Montfoort en Willeskop zal Don derdag 22 October in een plechtige raadsvergadering plaats vinden. Om 10.55 uutr des morgens wordt de nieu wen burgemeester daartoe met een landouwer van het station Oi dewater door de wethouders afgehaai-1. De ingezetenen zijn allen uiigenoo- digd om de vlaggen uit te steken en heden, Maandagavond, is eer: verga dering belegd om plannen te beramen ten einde den Burgemeester op fees telijke wijze in te halen. In November a.s. zal de alhier be staande propagandaclub Pius X huispropaganda gaan maken met het doel om goede lectuur te verkoopen en leden aan te werven voor den R. K. Volksbond, afd. Bennebroek en O. BLOEMENDAAL. Voor een paar weken geleden bracht de chauffeur O. een auto voor zijn pa troon naar Amsterdam en kwam met den trein terug. Toen hij thuis kwam, bemerkte hij, dat uit den zak van zijn jas, welke hij over zijn arm had ge dragen, een portefeuille verdwenen was, waarin een rijbewijs zat en twee bankbiljetten van f 10. Vermoedende, dat hij de portefeuille verloren had, deed hij hiervan aangifte bij de po litie te Amsterdam en hier. Hoe vreemd keek hij echter op, toen hij dezer do^en, de portefeuille met het rijbewiis thuis bezorgd kreeg met de mededeeling, dat deze in de Kalver- straat te Amsterdam was gerold en de zakkenrollers het geld voor zich zelf hadden behouden. AERDENHOUT. De door de di'rectie der electrische tram getroffen bepaling, dat reizigers van Bentveld naar Haarlem en om gekeerd, tegen hetzelfde tarief kun nen reizen als van Haarlem op Aer- denhout wovdt door inwoners van Bentveld en omgeving met vreugde begroet aangezien voorhéen tot de hal te Bentveld hetzelfde tarief verschul digd was als van Haarlem naair Zand- voort. Doordat de bestuurder niet op zijn wagen aanwezig was had op de Zand- voortschelaan een aanrijding plaats tusschen een wagen beladen met stee- nen van M. Wesseling en een wagen beladen met aardappelen van T. Vink. De laatste wagen werd zoo bescha digd, dat de vracht moest worden overgeladen op een anderen wagen. Daar dit voor Vink een belangrijk schadepost je is, heeft hij van een en ander aangifte gedaan bij de politie. ZUID-SCHALKWIJK, Bij den veehouder Petrie aan de Zo- mervaart is een koe aan miltvuur ge storven op last van den districts veearts is het dier verbrand en wordt de stal ontsmet. De toestand van den heer Hartge- rlnk alhier, oudste lid van den raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, is, naar wij met leed wezen moeten melden, steeds achter uitgaande en thans zeer ernstig. IJMUIDEN. De kommies der 1ste kl., de heer D. Visser alhier, is overgeplaatst naar Rotterdamde kommies 2e kl. R. Brink van Ouder-Ainstel naar hier, met ingang van 1 December. ZANDVOORT. Door B. en W. zijn op de aanbeve ling voor ambtenaar van den Burger lijken Stand in de plaats van den heer D. Driehuizen, die als zoodanig bedankt had, geplaatst do heeren F. Zwaan, wethouder en M. Koning, Lid van den Raad alhier. Bij beschikking van Gedeputeerde Staten dezer provincie is de milicien A. D. Paap van de lichting 1909 afge keurd voor den dienst bij de Nationa le Militie, De heer D. Keur alhier Is benoemd tot bode voor het ophalen van de huurpenning der gemeentelijke arbei derswoningen. De agenda voor de Woensdag a.s., des nam. 7 1/2 uur te houden Raads vergadering luidt: Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Eervol ontslag onderwijzer. Benoeming hoofd der Herhalings school. Verhuur gemeente-grond. Benoeming gemeente-opzichter. Benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Rioleering., Namen straten. Verbreeding Groote Krocht, Halt* straat enz. Gemeentebegrooting 1910. De storm welke Zondag hier woed de lokte vele vreemdelingen naar het strand. De zee leverde een mooi schouwspel, doch kwam niet geheel tot den duinrand. Vanwege den stormwanrschuwing* dienst Is de Puntbal met de punt naar beneden geheschen wat betee- kend storm uit het Z. W. HET NOORSCII-ZWEEDSCHE GRENSGESCHIL. Het scheidsgerecht in zake het schil over de zcegrens tusschen Noor wegen en Zweden, deed Zaterdagmid dag in het gebouw van het Perma nent Hof van Arbitrage te 's-Graveu- hage uitspraak. De secretarisgeneraal deed voor lezing van het vonnis, in de Fran- sche taal gesteld, welke voorlezing ongeveer een half uur in beslag nam.. De heer De Dardel, tijdelijk zaak gelastigde van Zweden, deelde liet volgende mede, omtrent de betcekenis van de gevallen uitspraak omtrent het Zweedsch-Noorsch grensgeschil. De grens is thans vastgesteld bijna geheel overeenkomstig de oude Zweed- sche grenslijn. De nieuwe grenslijn verloopt minstens even gunstig. Tot aan punt XX tusschen Koster en Ileja zijn de Zweedsche conclusies geheel gevolgd. Wat overigens de grenslijn aangaat krijgt Zweden voor zijn deel de geheel Grisbardarna, welke juist het hoofdpunt in de twist vormde en die volgens de Noorsche aanspraken van vroeger tijd zoowel als van jon ger dagteekening geheel tot Noorwe gen zouden behooren. Het Zuidelijk gedeelte van Sköttegrund, het minst belangrijk gedeelte van het terrein in quaestie, wordt feitelijk alleeu aan Noorwegen toegekend. UITSLAGEN WESTELIJKE EER STE KLASSE. HerculesQuick, 2—1. 11. V. V.—D F. C., 2— 1. H. B. S.Ajax, 1—0. VelocitasHaarlem, 13. H. F. C.—Sparta, 2—4 Hercuies heeft Quick geslagen I dal is wel de grootste verrassing, die we in langen tijd in do Westeiijko competitie gehad hebben. Hercules speelde met twee, Quick met vier invallers, en direct namen de Utrechtschen door een ver schot van Begeer de leiding vlak voor rust maakte Stern mooi de tweede goal, zoodat Hercules met rust met 2—0 leidde. Na rust was Quick veel sterker, maar had geen veine, terwijl Sueth- lage speciaal bewaakt werd. Een ver schot van Stempels werd het eenige tegenpunt, zoodut Hercu les won met 2—1. H. V. V. sloeg D. F. C. op 't ratuljo; de Dordtenaars hadden veel tegen spoed in dezon wedstrijd en konden pas in de tweede helft hun 0—2 ach terstand verminderen. RESERVE EERSTE KLASSE. Haarlem II-V. O. C. II, 2-2. Sparta II-H. F. C. II, 5-0. Ajax II (A'd.)H. B. S. II, 0—4. Quick IIHercules II, 40. WESTELIJKE 2e KLASSE. Afdeeling A. V. O. C.Concordia, 40. (Concordia speelde o. m. zonder Thomee). A. F. C.—D. V. V., 5—1. D. V. S.—E. D. O., 5—0. V. U. C.—Achilles, 4—2. Afdeeling B. R. A. P.Alcmaria Victrix, 1—8. AdelborstenAllen Weerbaar, 0—3, Victoria—Kampong, 1—3. U. V. V.—V. V. A., 0—2. 3e KLASSE. D. O. S. B.Bloemendaal, 2—3. OOSTELIJKE le KLASSE. P. W.—'t Zesde, 5—i. Dit was een merkwaardige maich.- Binnen vijf minuten was P. W. al met 30 voor, en voerde voor rust den stand tot 5—0 op. Na de hervatting ging 't Zesde met moed aan 't ophalen, en slechts door haar verdediging te versterken, kon P. W. aan een nederlaag ontkomen 54 was de uitslag.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1