Verschijnt dagelijks, sehalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. KWARTJES-ADVERTENTIËN Van 't Kantongerecht Uit de Omstreken Binnenland STe Jaargang. Ho. 8092 WOENSDAG 10 NOVEMBEK 1909 Jk MMRLEM S DAGBLAD ABONMBWENTBN PtBR DRiB JHAANDBNl Voor Haarlem i I 1-28 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) B Ï.30 Franco per post door Nederland 1-65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 H <öe omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap tourens Cosier. Dlrectenr 3. PEEREBÖ01B. ADVERTENTIÊNJ Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cta. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0.2S Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advert en tifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing f 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie es Administratie: Groote Houtstraat Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerijs Zulder Bultenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad ls uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. WAAROM hebben onze voor Vraag en Aanbod zooveel succes OMDAT de oplaag van onze Courant zoo groot is en steeds stijgt, zoodat onze advertentiën door vele dulzende abonné's gelezen worden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 11 NOVEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2-3 uur. Schouwburg: Wiener Operette-En semble: Die lustige Wittwe, 8 uur. De Ktroon: Voordracht door- den heer- Geerling, 8 uur. Brongebouw: Lezing door Dr. Hoekstra, 8 uur. Nutsgebouw: Theosofische Vereent ging: Lezing door den heer Van Gin- kel, 8 uur. Café Neuf: Dam-Simultaanséance door den heer Hoogland, 7 1/2 uur. Café de Karseboom: Concert Am- Bterdamsch Trio, 7J urn'. St. Bavo: Cursus in de Katholieke geloofs en zedenleer. OnderwerpOver de oorkonden der overlevering. Heemstede: Lokaal voor Ghir. Be langen: Openb. Vergadering der Chr. Jongel. Vereniging, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het 'Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Lidmaatschappen en Subsidies", in de rubriek Om Ons Heen, le BACH-CONCERT. 'Het eerste van de nieuwe reeks Bacli-concerten scheen er op inge richt om allerlei schoone herinnerin gen wakker te maken. Het geheel© programma een enkel nummer uit gezonderd had twintig of dertig jaar geladen ook uitgevoerd kunnen worden. Wat in deze omgeving eventjes Vreemd deed was het Gebed uit de opera „La Tosca" van G. Puccini welke moderne Italiaan zich dan ook, zoo tusschen Beethoven en Brahms in, weinig op zijn plaats moet hebben gevoeld. Maar ik erken dat het programma bezwaarlijk een betere schikking toeliet Een ander stukje van jonger datum was Chant de Nuit" van Edward Elgar een iraaie, sober, maai' zeer welluidend georkestreerde melodie van te wei nig modern karakter om de eenheid van het programma te kunnen ver storen. De belangrijkste oogenblikken van den avond* dankten wij natuurlijk aan Mengelberg en zijn heerlijk or kest. Begonnen werd met Beethovens eerste Leonore-ouverture mis schien wel het bij het groote publiek minst bekende van de drie grootsche orkestwerken die de meester ter ope ning van zijn eenige opera heeft be stemd. Een mooi, frisch, klaar krachtig werk toch. Treffend vooral dat in het middendeel optredende Florestan-thema: „In des Lebens Frülilingstagen ist das Glück von mil* geflohn" een melodie die den toondichter wel na aan 't hart moest liggen, daar hij er ook in de diep zinnige, spannend dramatische derde Leonore-ouverture geen afstand van heeft kunnen doen. Het is, dunkt mij, nog niet zoo heel lang geleden dat Brahms' derde Sym- phonie op een Bach-programma voor tkwam. Maar de jaren vliegen. Best .mogelijk dus dat de tijdruimte tus schen beide laatste uitvoeringen in werkelijkheid veel grooter is dan zij ons toeschijnt. In ieder geval laat zich hieruit dan met eenigen grond .besluiten, dat die vorige uitvoering een kraohtigen indruk moet hebben gemaakt anders zou zij niet zoo /versch meer in 't geheugen liggen. Maar of zij deze laatste heeft over troffen? Ik zou het niet durven onder- stellon; want wat Mengelberg en de rijnen gisteravond gaven was een en al leven zieL karakter gedragen door de volmaaktst denkbare klank schoonheid. Wat een naieve teeder- heid ligt er toch in dat klarinet-the- ma de klarinet behoort tot de door Brahms bevoorrechte instrumenten van het tweede deel! Wat een in nigheid in het daaropvolgend Alle gretto, en wat een gloed en energie in de beide Allegro'sl Naast deze kunst moet het toch wel geestig spe len met motiefjes en klankeffecten, wat Liszt doet in zijn Symphonisch gedicht „Les Préludes", wel veel gaan lijken op ijdele jacht naar effect. Ik kan dan ook niet zeggen, dat dit werk zoo het al een pompeus slot aan den avond maakte het voorname karakter daarvan heeft verhoogd. Maar deze opmerking bedoelt aller minst iets af te dingen op wat ons de eerste Bach-avond aan voldoening en kunstgenot heeft gebracht. En hiertoe heeft ook de soliste, mevr. E. Böhm-van Endert, sopraanzangeres uit Dresden, het hare bijgedragen, Volgens médedeeling van den heer F. Smit Kleine in het programma boekje is deze kunstenares geboren te Neuse, in Westfalen en maakte hare studiën onder Wally Schauseil te Keulen, Prof. Dr. Richard Müller te Dresden en later in de richting der Nieuwere Italiaansche School bij mevr. Parefalis-Souvestre, gewe zen prima-donna van de „Scala" te Milaan. Wat zij als dramatische zan geres presteert, daarvan gaf zij een schoone proeve in het straks ge noemde Gebed uit „La Tosca". Maar ook in hare liederen van het tweede deel wist zij met hare warme muzikaliteit en haair gave zangkunst veel te bereiken. Voor Brahms' „Von ewiger Liebe" kwam zij in deze zaal wat aan klank te kort, maar „Immer leiser wird mein Scbluramer" en „Wiegenlied" spraken zeer aan. Ook Schumann's „Widmung' werd met groote innigheid gezongen zoodat zij zich de volle sympathie van hare toehoorders won en ten slotte hun geestdrift met een toegiftje (het be kende „Schlafe mein Prinzchen, schlaf' ein") moest bezweren. De zan geres werd bij hare liederen dooi' den heer Mengelberg, dus op hoogst artis tieke wijze, aan de piano begeleid. PHILIP LOOTS. NED. PROTESTANTENBOND. Maandagavond trad voor de afdoe- ling Haarlem van den Protestanten bond in den Schouwburg als spreker op Ds. A. M. A. Reynders van Am sterdam-, die tot onderwerp gekozen had: „De godsdienst v-an onze jonge ren." Eerst werd de'godsdienst bespro ken, zooals die in de jeugd onzer grootoudei's werd beoefend, daarna de opkomst van de moderne richting en de strijd die daarover ontstond. Voor de jeugd, die vroeger in de sleur werd opgevoed, was 't nu moeilijker een besliste keus te doen. In den laats ten tijd heeft spreker een opleving waargenomen op gods dienstig gebied, een strijd tegen het materialisme. Hoe warm zijn die de batten der jongeren, de belangstel ling is ontwaakt. In Amsterdam zijn vele kinderen van vrijzinnigen tot me gekomen, zei spr., om iets te hooren van hoogere zaken. De jongeren zijn niet lauw; zij bestrijden met groote felheid of zijn warme voorstanders. Spr. geloofde, dat uit dien feilen strijd de gods dienst zou geboren worden.- Vervolgens haalde de spr. twee dichters aan, die veel invloed hebben gehad op het godsdienstig leven. P. A. de Genestet, als de vrijzinnige, die wel eens twijfelde en Guido Ge- zelle, de ernstige, innige geloovige. Een 300-tal aanwezigen woonden de voordracht bij. RAAD VAN STATE. Men seint ons uit Den Haag: De Raad van State verwierp heden het beroep van den Commissaris der Koningin tegen de beslissing van Ged. Staten, waarbij het subsidie aan de Roomsch Katholieke School- vereeniging in het Kenaupark, inge volge de Onderwijswet, werd vastge steld op 3405.125. De Commissaris der Koningin voerde aan, dat deze Schoolvereeniging is een winstgeven de onderneming, en dus geen recht op subsidie heeft. De Raad van State evenwel ontkende, dat deze school een winst-karakter draagt en hand haafde het subsidie op het door Ged. Staten vastgestelde bedrag. In zake het beroep van den Raad van Velsen tegen vernietiging van zijn besluit tot niet toelating der ge kozen raadsleden, door Ged. Staten, rapporteerde mr. Cort van der Lin den, die meedeeling van stukken deed. Het Velsensch Raadslid Ver meulen, die met den heer Van der Does ter zitting tegenwoordig was, lichtte namens de niet toegelaten raadsleden hun zienswijze toe op de bekende gronden. Raadsheer mr. Né- rée de Babberich stelde eenige vra gen. Het advies aan de Koningin volgt later.; Dammen. Men schrijft ons: De vereeniging „Damclub Haar lem", die reeds veel deed om hot damspel hier ter stede populair te maken, zal tot dat doel deze week een simultaan-séance houden. Als simultaan-speler is uitgenoo- digd de heer H. Hoogland uit Utrecht, een bekwaam damspeler, die hoewel nog maar twintig jaar oud, in den onlangs gehouden wedstrijd om het kampioenschap van Nederland de meester-titel wist te verwerven. Het is te verwachten, dat deze séance hoogst belangwekkend zal we zen voor liefhebbers van het nationa le damspel. Men zi© verder de annonce in dit nummer j De Blauwe Muis. Over de opvoering van dit stuk, Dinsdagavond in den Schouwburg, schrijft de heer Frans Netscher ons o. a. Zoo'n stukje moet men door een Fransch gezelschap, door Par ij ze naars, zien spelen. En wij zagen het door het gezelschap der gebroeders Van Lier, dooi' Amsterdammers. Dat zegt genoeg en alles. Mevrouw ErfmannSasbach was een aardig, frisch, ondeugend muisje, geknipt voor die rol; Schwab grappig- de oolijk als verliefde spoorwegdirec teur Erfmann was goed als de pro- motiezoekende echtgenoot, en de an deren deden ook hun best als goede Amsterdammers. De stemming was er wel in, en de zaal was vol.... vrijplaatsen. Centrale Werkplaats.. Wegens de reglementsherziening zal van elke afdeeling van de Cen trale Werkplaats der H. IJ. S. M. een tweetal af ge vaardigden gekozen worden tot bijwoning van een verga dering met de groepsvertegenwoordi- ging, op welke vergadering de regle mentsherziening besproken zal wor den. J u b 11 Heden vierde de heer J. Gfeske, werkzaam in de draaierij der Cen trale Werkplaats van de HoJL Spoor zijn 25-jarig jublié. Door zijn kameraden werd hem een souvenir (enveloppe met inhoud) aangeboden en dootr hen tevens voor een vrijen dag gezorgd.: J ongel ingsv er een. Natha- naël. De lezing van Dr. T. Hoekstra, pre dikant te 's-Hertogenhosch, zal Don derdag gehouden worden. Het onder werp is: ..Geest en Stof'# Rolscliaatsensport. Men schrijft ons: Gisteravond omstreeks 9 uur kon men weer een 4-tal jongens in de Bar- revoetestraat zien op rolschaatsen. Zij zwierdlen lustig allen aan een ijsstok door de straat tot groote vreugde van het publiek, die deze nieuwe sport wel aardig scheen te vinden. Bezoek Suikerfabriek. Hedenmiddag brengen een 40-tal leerlingen van de 3de eindklasse der H. B. S. met 3 j. c. en de handels klasse een bezoek aan de suikerfa briek Ho 11 a n d te Halfweg, onder leiding van den directeur, Dr. A. Borgman. SCHOOLVERZUIM. Een Haarlemsche meubelmaker stond terecht, omdat z'n 12-jarige jon gen in September herhaaldelijk de school verzuimd heeft. De vader beweert er niets van te wetenals hij er kennis van gedragen had, zou hij 't wel belet hebben. De kantonrechter meent, dat de va der best had kunnen zorgen, dat de jongen geregeld ter school kwam. Had hij meer van zijn vaderlijken in vloed gebruik gemaakt, dan zou de zaak zeker niet zulke afmetingen heb ben aangenomen. De ambtenaar van het O. M. vroeg 6 gulden boete of 3 dagen hechtenis. AFWIJKING BOUWPLAN. Twee aannemers te Bloemendaal waren van liet bouwplan voor 'n zes tal woningen afgeweken door kelders onder de bedsteden te maken, zonder hiervoor nadere vergunning van B. en W. te hebben verkregen. Een dei' aannemers vindt de zaken zeer overdreven voorgesteld. Een kel der was 't eigenlijk niet, hoogstens een verdieping, waarin een 10 12 mud aardappelen konden geborgen worden. De ingang bestond alleen maar uit een luik. Zoo'n holte onder een slaapplaats kon toch moeilijk als „kelder" aangemerkt worden. De eene aannemer, die verschenen is, verklaart, dat zijn compagnon in deze zaak niet de hand gehad heeft. Het feit komt geheel voor zijn reke ning. Het wil den ambtenaar van het O. M. voorkomen, dat een bouwverorde ning, die reeds eenige jaren in wer king is, wel hij den aannemer bekend zijn kan. Daarom requireert spreker tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. Verder kwamen nog eenige leer plichtwet- en bouwverordeningsover treders. KANTONGERECHT, UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan P. W., te Velsen, overtreding Onge vallenwet, f 3 boete of twee dagen hechtenis. G. B., te Velsen, zich aan boord van een de quarantaine-vlag voerend schip begeven, 10 boete of vijf dagen hechtenis. A. G. S., te Zandvoort, overtreding Drankwet, 25 boete of tien dagen hechtenis. P. Z., te Haarlem, en zes anderen, overtreding Jacht, zeven dagen hech tenis, en 10 boete of vier dagen hech tenis. B. D., te Velsen, en J. A. N., te Schoten, overtreding Wapenwet, f 5 boete of drie dagen hechtenis, en f 3 boete of twee dagen hechtenis. G. v. d. B., te Haarlem, P. G., te Beverwijk, en J. H., te Heemstede, overtreding Arbeidswet, f 3 boete of j drie dagen hechtenis, J 5 boete of vier dagen hechtenis, en f 1 boete of een dag hechtenis. A. de W., te Beverwijk, en E. S. D., te Velsen, overtreding Leerplichtwet, no. 1/5 boete of drie dagen hechtenis, no. 2 vrijgesproken. S. Ó-, te Schoten, en 17 anderen, overtreding IJkwet, 0.50 boete of een dag hechtenis, twee maal f 0.50 boete of twee maal een dag hechtenis, zes maal f 0.50 boete of zes maal een dag hechtenis, f 1 boete of een dag hechtenis, en f 2 boete of twee dagen hechtenis. B. K., te Amsterdam, loopen op den spoorweg, f 2 boete of twee dagen hechtenis. J. D., te Velsen, en Z. J. S., te Schoten, rumoer verwekken, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. A. J. de V., te Wijk aan Zee en Duin, een trekdier onbeheerd laten staan, f 1 boete of een dag hecht. Th. de W., te Wijk aan Zee en Duin, en 17 anderen, loopen of rijden op verboden grond, 5 boete of drie dagen hechtenis, J 3 boete of drie da gen hechtenis, en f 2 boete of twee dagen hechtenis, W. v. d. B. te Noord- wijkerhout, vrijgesproken. J. B.. te Haarlem, overtreding Poli tieverordening Zandvoort, f 1 boete of een dag hechtenis. G. V., te Haarlem, overtreding Pro vinciaal Reglement, en Motor- en Rij wielreglement, drie maal f 2 boete of drie maal een dag hechtenis. J. L. H., te Haarlem, en 19 anderen, overtreding Motor- en Rijwielregle- ment, allen f 1 boete of een dag hech tenis, en W. v. d. K., te Velsen, 5 boete of drie dagen hechtenis. Voorts werden er nog 32 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap, tot drie dagen hechtenis, 5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en f 2 boete of twee dagen hecht. Militaire Zaken. De onderofficiers-vereeniging Mars, die door pasporteering van den heer Bongertman, haar leider in de gym nastische- en schermoefenlngen ver loor, heeft in diens plaats benoemd den heer C. J. J. Könings, sergeant lste klasse bij het 10de regiment In fanterie. Door den Minister van Oorlog is be paald, dat als dienstverrichtingen zijn te beschouwen le. de vrijwillige oefeningen in luchtscheepvaart, in het gebruik van automobielen, in gymnastiek, scher men, zwemmen en gymnastische spe len, mits gehouden onder deskundig toezicht en met voorkennis van den commandeerenden officier van het korps en voor zooveel de luchtscheep vaart en het gebruik van automobie len betreft, van den chef van den Ge- neralen Staf. 2e. het deelnemen aan door het legerbestuur goedgekeurde wedstrij den in luchtscheepvaart, in het ge bruik van automobielen, in gymnas tiek, schennen, zwemmen en gymnas tische spelen, voor hen die daaraan deelnemen met toestemming van den commandeerenden officier van het korps en voor zooveel de luchtscheep vaart en het gebruik van automobie len betreft, met toestemming van den chef van den Generalen Staf 3e. de voorbereiding tot, alsmede de deelneming aan alle wedstrijden te paard, mits een en ander geschiedt met toestemming van den comman deerenden officier van het korps. Beroovingen. Eergisterenavond is een Katwijker verzeild geraakt in een berucht huis aan de Lange Wijngaardstraat, en daar f 1000 kwijt geraakt aan bank papier, terwijl gisterenavond aan een koopman uit Hillegom in een huis van diezelfde straat is ontstolen ruim 800 gulden aan bankpapier. Ofschoon van beide gevallen aan gifte bij de politie is gedaan, is het gestolen geld nog niet ontdekt. Als voor de woningen een agent van politie op post had gestaan, waar op reeds meermalen is gewezen, had den die diefstallen zeer zeker niet plaats gehad. Het wordt tijd, dat de politie afdoende maatregelen neemt. (Zie verdei' Stadsnieuws onder laat ste berichten). BENNEBROEK. Voor een flink bezette zaal hield de tooneelcluh „Nut en Genoegen" Dins dagavond in het Vereenigingsgebouw voor de leden van den R.-K. Volks bond, afdeeling Bennebroek en Om streken, hare eerste uitvoering van dit winterseizoen. De stukken werden vlot afgespeeld en verwierven veel bijval. Heden Woensdagavond worden de zelfde stukken voor de donateurs op gevoerd en Zondagavond a.s. voor liet algemeen publiek. Wegens vertrek uit deze gemeente zal de heer Klijn bedanken als secre taris van de afdeeling Bennebroek Vogelenzang voor Bloembollencul tuur. Door het vertrek van den heer v. d. Aardweg, die alreeds bedankt heeft als bestuurslid, zullen alzoo bij de eerstvolgende vergadering van bo vengenoemde afdeeling twee nieuwe bestuursleden worden gekozen. HAARLEMMERMEER. Door de Hollandsohe Residugas-Mij. is aan den Raad van Haarlemmer meer concessie aangevraagd voor de exploitatie eener gasfabriek. IJMUIDEN. De gestrande „Ida". De gestrande gaffelschoener is In den afgeloopen nacht hooger op het strand gezet en zit thans met zware stuurboords-slagzijde met den kop naar het Zuid-Oosten. Heden zal een expertise gehouden worden naar schip en lading. ZANDVOORT. Tot lid van het kiescollege 'der No- derl. Herv. Gemeente is gekozen jhr. mr. F. K. van Lennep. Voor twee plaatsen moet herstemming plaats hebben tusschen de heer en V. Bieren broodspot en G. van Brummelen, L. N. Weber en H. Schuurman. Tot buitengewoon gemeenteveld wachter alhier is aangesteld de heer J. Jansen, gemeente-opzichter. AUDIËNTIES. De Ministers van Marine en Kolo niën zullen Vrijdag 12 November geen audiëntie verleenen. DUITSCHE DECORATIES. Reuter seint uit Berlijn de verlce- ning van de Roode Adelaair le klasse aan den vice-admiraal Baron Sweerts de Landas Wiborgh en die van do Kroonorde le klasse aan den luite nant-generaal Van Daaien. WIJZIGING KINDERWETTEN. Men meldt uit Den Haag: Eenigen tijd geleden werd mede deeling gedaan dat het in de bedoe ling zoude liggen de invoering der wet tot wijziging der civiele kinder wetten op 1 Nov. j.l. te bevorderen.- Men verneemt thans, dat de noodige uitvoeringsmaatregelen de invoering op even gemeld tijdstip hebben on mogelijk gemaakt., doch dat het in het voornemen van den minister van justitie ligt te bevorderen, dat die wet op 1 December in werking trede. TENTOONSTELLINGEN IN HET BUITENLAND. Het bestuur der Vereeniging voot Tentoonstellingsbelangen te Amster dam verzoekt, belanghebbenden er op te wijzen dat, ter viering von het vijf tigjarig bestaan van het Koninkrijk Italië, van Apr. tot October 1911 te Turijn eene „Exposition Internationa le des Industries et du Travail" zal worden gehouden, aan welke tentoon stelling reeds thans door verschillen de landen officieele deelnemine is toe gezegd. In hetzelfde jaar zal te Rou- baix, in hel noorden van Frankrijk van April tot October onder patronaat van de Fransche Regeering een Alge- meene Diternationale Tentoonstelling worden georganiseerd. EEN MISDAAD? Men meldt uit Den Haag Het sectie-onderzoek van het lijk van den polderwerker, die Vrijdagnacht op den Kweekerijweg werd gevonden heeft uitgemaakt, dat een revolver schot de doodelijke wonde heeft ver oorzaakt. In de borst werd een revol verkogel ge vonden Het aanvankelijk vermoeden, dat het slachtoffer door een kogel uit een stroopors"eweer was gedood, is dus onjuist gebleken. Toen hij gevonden werd door een burger, leefde de getroffene nog, en stamelde nog enkele woorden doch toen de politie met de brancard kwam bleek hij reeds overleden. Gebleken is, dat de man dicht bij dc plaats, waar hij gevonden werd, iu de sloot had gelegen zijn schoenen en broek waren doornat. GAS VERSTIKKING. De heer W. B., wonende aan den Noordsingel te Rotterdam, vond be wusteloos in de keuken van zijn wo ning op den vloer liggen zijn zoon B.= Het jongmcnsch was door gas be dwelmd en is naar het ziekenhuis ge bracht. In de keuken stond eon gas- kraantje open. HET BOOTONGELUK TE GRONINGEN. Toen de stoomboot Achtkarspclcn, varende van Sur huist er veen op Gro ningen, kapitein J. B. Hulshoff, van hier Dinsdagmiddag om 2 uur zou vertrekken, kantelde zij en wierp den zwaren deklast af. Aan boord waren, behalve de bemanning, veer tien personen, van wie zeven zich zelf konden redden, maar vair wie de an dere helft boneden in de kajuit zat op gesloten .Onmiddellijk toog men aan het werk door in het dek, dat thans verticaal stond, een gat te zagen, en kon na ongeveer een half uur de ar me slachtoffers, die in doodsangst tot het middel in het water jamme rend bij elkaar zaten, bereiken. Zij deelden door het gat mee, dat ze met hun zevenen waren, allen gelukkig nog levend. Het eerst werd de oudste, een vrouw van ongeveer 70 jaar, ge red, en achtereenvolgens werden toen naar buiten getrokken nog 4 vrouwen, een kind en een man. Men heeft nog eenigen tijd gedregd in de achterka juit, omdat een zeer opgewonden pas sagier verklaarde, dat nog 6 men- schen daarbinnen moesten zijn, maar dit bleek gelukkig niet waar. De geredden werden aan de overzij de der kade, in een leegstaande wo ning, verpleegd en daarna naai' het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar zij een warm bad en schoone kleeren kregen. Op last van de docto ren bleven zij den nacht in het Zieken-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1