Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. HET TOONEEL 27« Jaargang. Mo. 8099 DONDEBDAG 18 NOVEMBER 19C9 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN pen DRIB HAANDBNl Voor H&ariem 1.26 Voor de dorpen te den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H 'e omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loareas Custer. Directeur J. C. PEEREBÖ01» AD VERTENTïÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel mee? 10 Cts, Bulten het ArrondT^^mcnt Haarlem van 1—5 regels k—elke regel meer a ae reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertent!gn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regelS; 25 Cts. per plaatsing» 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat totereommunaai Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratie 724. Drukkerij! Zolder Bnltenspaarce 6. Teiïioonnnmmsr 122. Tot de plaatsing van advertentlën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 19 NOVEMBER. Schouwburg: Carmen, 8 uur. Gemeenteraadsverkiezing, 8-5 uur. OM ONS HEEN No. 1036. Brieven van het 34ste Raadslid Aan de Kiezers. Wanneer U mocht denken, dat ik den dag vóór de Raadsverkiezing U ga onderhouden over dat onderwerp, dan zijt ge abuis. Het komt niet bij me op. Zonder U onaangenaam te willen wezen, moet ik toch zeggen, dat het boter aan de galg gesmeerd is. Ge blijft toch voor een groot deel thuis en pruttelt dan naderhand, inplaats van als wakkere en vroede mannen op te komen, wanneer het tijd van kiezen is en de gelegenheid dus daar, om te toonen wat ge wilt. Ja, als van Houten in zijn kieswet maar bepaald had, da"t ieder die zijn kiesplicht ver vult, van den voorzitter een kwartje krijgt, dan zoudt ge wel present we zen 't Is treurig en droevig, dat iemand, die dan toch kiezer is, zijn gansche reden van bestaan als zooda nig zelf wegcijfert, door niet te komen kiezen Derhalve stap ik van het onderwerp af en wensch uw aandacht op iets aangenamers te vestigen. Heeft het uwe aandacht wel getrok ken, dat er op dit oogenblik zoo wei nig belangrijke punten aan de orde zijn? Di den gemeenteraad, bedoel ik. Het Is er stil, als in den komkom mertijd. Het is waarwe hebben bet bouw- plan-Oosteubroek. Maar dat is specia- Iiteitswerk. Daarover voert een ge woon lid, ais ik bijvoorbeeld, het woord niet. Vooraf kan ik U wel zeg gen, wie er straks in den Raad over zullen discussieeren: de heeren Rin- kema en Modoo, waarschijnlijk de heer Lasschuit en van de tafel van B. en W. de burgemeester en de heer de Breuk. Let op, ol het zoo niet uit komt Dan is er verder de quaestie van on ze leege huizen. Beste kiezers, is het niet zonderling verdeeld in de we reld? Terwijl de administratie op 't stadhuis bijna in letterüjken zin krom ligt, zoodat de wethouders met hun beiden éen kamer moeten deelen en de overige localibeiten dikwijls alle in gebruik zijn genomen, zoodat ze een bezoeker moeten ontvangen inde gang, hebben we een huis als een kas- teeL leegstaan in de Kruisstraat en een heel weeshuis op 't Heiligland. Waarom trekken de wethouders maar niet vast in een van de twee vraagt u. Houdt me ten goede, maar zulke dingen begrijpt u niet. Een wethouder is, zoo niet letterlijk, dan toch figuur lijk, aan het Stadhuis gebonden. Be ter geen eigen kamer, dan geen eigen kamer op 't Stadhuis. Ik wil maar. zeggen, dat er over deze twee huizen plannen waren, die schijnen te hebben afgedaan. Voorts zijn er n .euwe ingediend, die waar schijnlijk nog niet rijp zijn ('t is niet erg groeizaam op 't Stadhuis, het du«-rt lang vóórdat de vrucht tot vol len wasdom komt) en ten slotte de al lernieuwste plannen, die nog niet in onze hoofden zijn ontkiemd en waar over ik U dus ook nog niets vertellen kan. Het schilderijenmuseum, zegt ge, ja zeker, dat is een belangrijk ding, maar daaraan wordt druk gewerkt. De nieuwe plancen daarover zijn in rondlezing. We moeten das maar rus tig afwachten en kunnen dat te veili ger does, omdat collega Middelkoop de benoeming tot lid van de Commis sie aanvaard heeft en het dus niet te verwachten is, dat nog een schilderij van Hals zou durven nat of „blind" worden, daar ze bovendien uit de ge- yaarlijke zaal zijn weggenomen. Ziedaar don het voornaamste wat er aan de orde is. De rest bestaat uit kleingoed, onbelangrijke zaken, waar over het maar veiliger is, dat we geen meening hebben en die we dus zonder hoofdelijke stemming gewoon zijn aan te nemen. Ik voel dus, dat de rijksdaalder per zitting al te gemakkelijk wordt ver diend en ben daarom, blakende van liefde voor mijn gemeente, op een nieuwe oedachte gekomen. Waarom zou de Raad niet eens gaan reizen Chefs van afdcelingen reizen, wethou ders reizen moet de Raad dan maar altijd thuisblijven Neen, zeg ik U, ook ons College dient zijn blik te ver wijden en zijn horizon te verruimen. In 't belang en dus ook voor rekening van de gemeente. Neem bijvoorbeeld de openbare speolplaatsen, die al zoolang in de maak zijn en waar niets van komt. Een Raadscommissie van twaalf per sonen wordt benoemd, om daarvoor te gaan reizen en komt te Frankfort. Raads- en andere commissies komen graag te Frankfort. Haben Sie he r auch Spiel- p I a t z e vraagt een onzer aan den burgemeester, in het beste Nederland- sche Duitsch, waarover hij beschikt. O jawohl. En de burgemeester laat -een Kremser voorkomen, wat wij hier zouden noemen een Jan Ple zier, en de heeren rondrijden naar de openbare speelterreinen, waar de Raadscommissie verrukt vandaan komt. „Maar hoe doet u dat vraagt daarna de woordvoerder aan den bur gemeester. „Zijn die terreinen dan geen cent waard „Natürlich", zegt de burgemeester en vraagt om nadere toelichting. „Ja, ziet u, wij in Haarlem hebben ook wel gronden, maar als we ze in handen hebben, lijken ze ons altijd te duur voor speelplaats en verkoopen we ze maar weer voor bouwterrein. Dat brengt op, weet u. Geldinder Sacke „In der Tasche'fluistert een ander hem toe. „Ja juist. Also, hoe doet u dat hier „G anz einfac h", zegt de burge meester wij nemen eerst een stuk voor speelterrein en verkoopen dan de rest voor bouwgrond." „Ha ja". Der Commissie gaat een licht op. Breed van opvatting toch, die buitenlanders. En de heeren wor den door den burgemeester het stad huis uitgebogen. Als ze in Haarlem terugkomen, !s hun blik zeer ver ruimd. Is dat niet een honderd gulden of wat waard Er is nog een ander punt, dat nood zakelijk in het buitenland dient te worden onderzocht. Dat is de quaestie van asphaltbestrating en, in verband daarmee, de regeling van het verkeer op rolschaatsen. In deze Commissie zullen de jongste leden van den Raad zitting dienen te hebben, omdat zij de kunst van schaatsenroilen of rol- scbaatseren zullen moeten leeren, wat van de ouderen in het College niet meer te vergen is. De Groote Hout straat kan dan, mits 's avonds na twaalven wegens de veiligheid van *t verkeer, onder leiding van een der heeren Martin als oefenterrein dienen- Wie op zoo'n plaveisel rijden kan, die steekt als 't moet op rolschaatsen de Pyreneên over. Zoodra de heeren goed geoefend zijn, wordt een reis ondernomen naar Berlijn e ndaar een studie gemaakt van asphalt en rolschaatsen in de practijk. Ik beschouw dit als een zóó gelukkig denkbeeld, dat ik me zeer gevleid zal voelen, wanneer in den eersten aan leg van asphalt te Haarlem, mijn por tret erbij Ingesmolten wordt met een lauwerkransje er onder. Op deze manier heb ik vier en twin tig Raadsleden nuttige bezigheid ver schaft, zoodat er nog negen overblij ven. Die vormen een Commissie aan gaande de reiniging, met bestemming naar Parijs. Van deze Commissie wensch ik zelf deel uit te maken, ik wil graag naar Parijs, ik bedoelde reiniging heeft mijn volledige belang stelling. Alleen moet ik tegen dien tijd in het woordenboek eens nakijken. wat gemeentereiniging in 't Fransch is. „Mijnheer de directeur", zoo spre ken we bij aankomst in de wereldstad het hoofd van de reiniging toe, „wij zijn in Haarlem al jarenlang bezig met te overleggen, hoe we de gemeen tereiniging zullen verplaatsen. We ko men er maar niet verder mee. Kunt u ons ook raad geven De directeur laat ons dan alles zien en wanneer dat afgeloopen is, ver klaart hij, dat deze inrichtingen tot stand zijn gekomen omdat er gehan deld is. „Ik heb", zoo zegt hij, met echt Franschen zwier, „vernomen, dat door u tot dusver over de zaak wel veel gesproken en geschreven, maar nog niet gehandeld is. En nu is het noodzakelijk, dat wanneer er iets tot stand moet worden gebracht, ook ge handeld wordt 1 Bonjour, mijne hee ren, goede reis, groet uw beminnelijk vaderland Ik ken hetdriemaal ben ik in de Ardennen geweest en daarna in Brussel I" De Commissie, te beleefd om over deze aardrijkskundige vergissing te vallen, neemt afscheid. Haar ge zichtskring is zeer verruimd gewor den door dit bezoek aan Parijs Geachte kiezer, ik reken op uwe al- gemeene instemming en verblijf hoog achtend ÜET 34ste RAADSLID. Voor kopie conform J. C. P. Stadsnieuws GEMEENTERAADSVERKIEZING. Morgen Vrijdag heeft de stem ming plaats voor de benoeming van een lid van den Gemeenteraad in district III (vacature-Gravestein). Candidaten zijn de heeren G. Adri an, J. H. Btregonje, J. Joosten en Mr. J. H. Monnik. De stemming heeft plaats van 85 uur in de schoolgebouwen Leidsche- plein 36, Wijde Geldeloozepad 1 en Klein Heiligland 12. De uitslag wordt morgenavond op de gewone wijze voor onze bureaux in de Groote Houtstraat bekend ge maakt. De Vrijz. Dem. bond verspreidt een vlugschriftje over „Onze Gemeen telijke Politiek" en een strooibiljet ter aanbeveling der candidatuur-Bre- gonje. De besturen der Rechtsche Kiesvar- eenigingen geven een biljet uit ten behoeve van Mr. Monnik's candida- tuux. Woensdagavond werd in grooten ge tale verspreid de „Volksstem", uitga ve van de afdeeling Haarlem der S. D. A. P., ter aanbeveling van de can- didatuur-J. Joosten. Vergadering H. A. S. In de Dinsdag gehouden vergade ring van het H. A. S. werd besloten, dezen winter eiken Dinsdag bijeen komsten te houden. De heer J. Joos ten zal in die bijeenkomsten spreken over „Vakvereenigingsadmipistratie'" en de heer Eggink over de „werk zaamheden van voorzitter en secre taris". S. D. A. P. Vrijdag a. s. vergadert de afdee ling Haarlem van de S. D. A. P. De agenda vermeldt o. m. verslag pen ningmeester, herstemming voor een lid van het partijbestuur (H. Roland Holst en L H. Hermans) en een be stuursvoorstel tot het houden eener openbare vergadering. Jacobvan Lennep. De tooneelvereeniging Jacob van Lennep maakt a.s. Zaterdag een reis je naar Mechelen, om daar op uit- noodiging van de ook hier bekende tooneelvereeniging „De Dylezonen" op te voeren „Met den handschoen getrouwd" en „In Politiek". Op hunne beurt zullen de Dylezonen dan in het volgend voorjaar hier de gasten zijn van Jacob van Lennep. Kweekschool voor Ond er- wij zers. Alle candidaten van de Kweek school alhier slaagden voor het exa men vrije- en orde-oefen in gen. Maan dagmorgen eindigden de examens. Van de jongelui verwierven dit voor jaar 22 de akte als onderwijzer, drie bovendien die voor Fransch en negen die voor teekenen. Mars Deze week geeft de Onderofficiere- Vereenlging „Mars" een feestelijke biiaenkomst. „LE ROT', DOOR DE TOURNéE ACHARD. „Le Roi" is een echt Fransch stuk, of neen, juister nog een echt Pairijsch stuk, want alleen Parijs is de stad, die de stof leveren kan .voor zulk een komedie, Parijs als de metropool vol vermaken, zelfs voor gekroonde hoof den. Men weet het, niet waar, dat aller lei vorsten, giroote en kleine, bekende en haast onbekende monarchen dik wijls naar Parijs gaan, niet alleen om den wereldvrede te verzekeren, maar ook wel eens om zich op z'n Pa- xijsch te verstrooien. „Le Roi" is ook zulk een vorst. Maar welke avonturen hij daar be leeft, zullen we maar niet vertellen, want die zijn ook al weer erg Pa- rij sch. Laten we volstaan met te ver halen, dat hij bij een bezoek aan een bekende tooneelspeelster er het por tret van zijn oom, den Koning van Engeland vindt staanI Aardig is deze koning geparodieerd, de vorst die bijna geen Fransch kan spreken, bang is dat de menschen hem dus niet zullen verstaan en daarom haast schreeuwt en afschu welijk dictionnaire-Fransch gebruikt. Kostelijk was ook de feestavond met zijn mal ceremonieel. Maai naast „le Rol" is de député Bourdier de hoofdpersoon, een bur german die opgeklommen is, en nu socialistisch Kamerlid is geworden, maar een socialist, die zijn roode ideeën en allures laat varen zoodra hij weet, dat de koning hem een be zoek zal brengen. De parodie op dit soort van socialistische Kamerleden in Frankrijk is ook heel aardig. Niet onaardig is ook gevonden de gram- mophoon, die deze député er op na houdt, waair hij een toespraak in spreekt en die dan voor zijn kiezers, die hem komen bezoeken, wordt afge draaid 1 Maar hoe 't kwam, dat hij Minister werd en „le Roi" het nieuwe han delsverdrag teekende, neen, dat zul len we ook maar niet vertellen, want dat is ook alweer al te Parijsch. Een vermakelijk figuur in het stuk is de vrouw van den député, een meisje uit het volk, zonder opvoeding of manieren, die nu ineens „une gron de dame" geworden is, maar een soms lastige flapuit gebleven is. Zij doet denken aan Madame Sans Gêne, die de drie auteurs van het stuk want er zijn drie mannen aan te pas gekomen om het te schrijven! be paald voor den geest heeft gestaan. Men herinnert zich uit „Madame Sans Gêne" nog wel de les, die zij krijgt in goede manieren als zij een avond naar het hof moet en hoe zij dan met haar sleep en haar buigin gen in de war zit, welnu, dit tooneel is door de auteurs gewoonweg geco- pieerd, want ook de vrouw van den députë krijgt zoo'n les, raakt ook in haar sleep verward, maakt ook een mal figuur op den grooten avond. Maar evenals Madame Sans Gêne had zij veel succes met dit tooneeltje; 't pakte weer. Vermakelijk was eveneens het ty pe van den hoveling, die met „le Roi'" meereist en voor zijn veiligheid heeft te zorgen. Zijn slimheid moet nu blij ken uit allerlei Sherlock Holmesach tige vermommingen en finesses, die echter steeds mislukken, want steeds wordt hij herkend. Het stuk is aardig en vlot geschre ven; het houdt bezig en amuseert. Maair het kan alleen In 't Fransch en door een Fransch gezelschap ge geven worden. Vertaald zou het niet kunnen worden. Er komen woord spelingen, pikanterieën op Parijsche toestanden en Fjxinsche politieke ze den en figuren In voor, die overgezet in 't Hollandach hun geur zouden verliezen of geen be tee ken is meer zouden hebben. Hier en daar is 't be paald geestig en tevens striemend als 't zekere situaties op de vorstenreixen en zekere Fv&nsche zeden en politie ke usances lachend in 't licht stelt. Maar hatelijk is het nooit; daarvoor is 't te luchtig, onschuldig, frivole; de badinage blijft hoofdzaak en houdt de toeschouwers in een gullen lach. Het is amusementswerken we zouden t nog wel eens willen zien om nog eens een amusanten avond te hebben. 1 Was heerliik de Franschen dit stuk te zien spelen. Zeker we weten wel, dat 't niet allemaal eerste krach ten waren, want die gaan in den winter met de reizende gezelschappen niet op tournee. Maar de Franschen zijn zulke geboren acteurs en actri ces, dat zij met gelijkwaardigheid aan talent nog aangenamer te zien zijn dan hun Hollandsche confrères, die dikwijls al te burgerlijk en te stijve-harkerig zijn. 't Ging dan ook als gesmeerd, vlot, vief en frisch. 't Was een lust om naar te kijken. De dikke Achard was een goed député-type van het platte land; zijn dikke, plompe figuur scheen er hem als voor aan te wijzen; in den diplomaat had het gezelschap een kostelijk komiek, vol verve, in ventie en humor, lenig en leuk; de „Roi" van den heer Leprince was waardig, stijf en mal genoeg om hem tot een aardig tooneeltype te maken; en Madame Dalbert was als de vrouw van den député een niet onverdien stelijke Madame Sans Gêne-figuur, ofschoon onze Mevrouw Mann-Bouw- meester 't haar toch verbeteren zou. De zaal was op de eerste rangen goed bezet. FRANS NETSCHER. Volksweerbaarheid. Zaterdag zullen de vereeiügingen Volksweerbaarheid afdeeling Haar lem, en Bloeruendaal Commando een velddienst houden in de richting Bloetnendaal. De leden zullen zich te 8 uur n.m. verzamelen aan het sta tion Overveen. Bij de oefening zal gebruik gemaakt /orden van losse patronen. Een vreeselijke daad. Gisterenmiddag verwondde 7.ich Iemand in de Generaal Cro_njéstraat zóó met een mes aan den hals, dat hij, toen hij naar het gesticht „St. Johan nes de Deo" was overgebracht, daar weldra overleed. De man verkeerde, toen hij de daad pleegde, in staat van dronkenschap. Commissie C tot wering van schoolverzuim. Het lid der Commissie C tot wering van schoolverzuim, de heer G. Max, nam als zoodanig zijn ontslag. DE BEROOVING VAN MAAN DAGAVOND. De politie heeft ook nog een derden persoon gearresteerd, H. genaamd, eveneens een vriend van vrouw K. Het drietal is in het Huis van Bewa ring opgesloten. Sedert tristeren is het huis in de Lange Wijngaardstraat op den hoek van de Ceciliasteeg ontruimd en de bewoner v. A. verhuisd naar don Burgwal. De vrouwelijke bewoonsters van dit perceel, die verdacht worden /830 te hebben ontroofd aan een Hil- legommer, bevinden zich nog in het Huis van Bewaring alhier. Het perceel in de Lange Wijn gaardstraat op den hoek van de Pie terstraat, is nog bewoond, daarin heeft naar men meent, de berooving van f 1000 plaats gehad. De bewoon ster is op vrije voeten. Vóór dat per ceel staat 's avonds nog een agent op vaste post, die tevens toezicht houdt op een verdacht perceel, verrezen in de Pieterstraat, bewoond door twee vrouwen en zo keren A. Najaars Vacanti e-k oio- nies. Bij dit winterig weer denkt nie mand meer aan v ac antiek ol on i es Toch zijn er Haarlenische kinderen uit. Zij maken deel uit van de na jaarskolonie te Nunspeet. Het 21-tal zal er tot 4 December verblijven Hetvroolijk Tooueel. De heer J. II. Róssing schrijft in H Nieuws van den Dag over boven staand gezelschap „Het vroolijk Tooneel" heeft gisterenavond (1 Sep tember) in het bioscooptheater van Nöggerath, voor het eerst de tooneel- gordijnen geopend. Het heeft zich ge toond trouw aan het karakter van „vroolijk" .In dat karakter hebben de Rido's gewerkt, bewerkt en vertaald; in dat karakter hebben de tooneelis- ten gespeeld. De klucht vroolijk, spelenden vroolijk, het publiek vroo lijk. Andere bladen schrijven in denzelf den geest, en prijzen 't ensemblespel der acteurs en actrices zeer. 21 November speelt 't „Vroolijk Tooneel" in den schouwburg alhier. Wie van de klucht houdt, verzuime dus niet er heeu te gaan. IJ s b a a n. Ofschoon nu nog niet onder water staande, zal de particuliere ijsbaan aan de Zomervaart weder in exploita tie komen. De spoorbaan heeft er nu een heel stuk afgesneden en dit per ceel land in twee deelen verdeeld. STUKKEN VAN DEN RAAD, DE KWESTIE-OOSTENBROEK. In druk is thans verschenen hei adres van den heer F. L. Oosten broek aan den Raad, in zake de be kende bouwkwestie. De heer Oostenbroek deelt mee op 17 Mei 1.1. verzocht te hebben aan B. en W. de projectiestraat namens do gemeente over te nemen. In Juni ver zocht hij hetzelfde voor een projectie straat aan de Zuidzijde van de Pot- gieierstraat, 5 Juli verzocht hij daar op om goedkeuring op een bouwplan voor 40 woningen. Na nogmaals op 30 Augustus aan B. en W. geadresseerd te hebben, wei gerden B. en W. op 14 September de bouwvergunning op grond hiervan, dat de projectiestraat geen openbare weg was. De heer Oostenbroek merkt op, dat die straat wel openbare weg gewor den zou zijn, wanneer B. en W. die straat hadden overgenomen. Uit het „stelselmatig stilzwijgen van B. en W." gelijk adressant het noemt, leidt hij af, dat „B. en W. het geven van een antwoord op de vraag tot overneming van de bedoelde pro jectiestraat hebben ingehouden, om een motief te hebben voor weigering der bouwaanvraag." Deswege komt adressant van de be slissing van B. en W. in beroep. Het bestuur van den Nederl. Chf. Bouwarbeidersbond, afd. Haarlem, verzoekt den Raad in verband met het verzoek van den heer Rinkoma om een door den heer F. T.„ Oosten- broek aan den Raad gericht verzoek, ter zake van overneming van voor straat hestemden grond gelegen be zuiden de Potgieters Lr aat alhier iu de eerstvolgende zitting aan de orde te stellen, wegens de gruote werkloos heid in de bouw- en aanverwante vakken, het zoo mogelijk daarheen te willen leiden, dat de Raad besluit onverwijld tot de overneming van dien voor straat bestemden grond over te gaan, opdat B. en W. in de gelegenheid gesteld worden, vergun ning te verleenen, iet uitvoering van de voorgenomen bouwwerken. TE VELLEN BOOMEN. B. en W. stellen voor de volgende hoornen enz. te vellen en te verkoo pen: In den Hout 6 middelmatige zware beuken, (Hinderen de onderplanting); 4 eiken. (Zijn uitgeleefd en moeten door jonge boomea worden vervan gen); 33 jonge beuken (slieten). (Kun nen geen goede hoornen worden, zijn ziek, krom of zonder kop). Op het Spaairne van de Damstraat tot den Koudenhorn: 16 iepen, 4 kas- tanjeboomen, 7 linden en 3 populie ren. (Deze aanplanting is door afster-# ven of omwaaien zoodanig onderbro ken, dat een geheele vernieuwing be slist noodig is geworden). Op het Kennemerplein 15 kastanje- hoornen (Verscheidene dezer boomen zijn reeds zoodanig door storm ver minkt, dat zij niet kunnen blijven staan. Den geheelen regel door jonge boomen te vervangen). Op het Staten Bolwerk bij de villa van Mevrouw Mirandolle, 5 eiken, 2 linden, 1 iepenstruik en 2 iepen. (Zijn overbodig en hinderen betere boomen in hunnen groei). Op den Kinderhuissingel 29 iepen en 5 linden. (Bij den jongsten storm woeien hier reeds een drietal boo men om, terwijl andere, om om waaien te voorkomen, moesten wor den kaal gehakt. Bovendien staan deze boomen in den weg aan verbe tering van den verkeersweg). Winterbehoeften. De Nederduitsch Hervormde ge meente zal een circulaire verspreiden, waarin den leden bijdragen gevraagd worden tot aanschaffing van winter behoeften voor de armen der ge meente. Voor meerdere bijzonderheden zie men achterstaande advertentie. Postdulv e n-v e re eniging.,,De Vrijheid". In de laatstgehouden vergadering van de Postduiven-vereeniging ..De Vrijheid" zijn tot bestuursleden geko zen de heeren: J. L. van Herp, le.» voorz., G. J. Broekhulzen, 2e-voorz., Fr. van Amerongen, le-secr.f H. Th. van Wel, 2e-secr., D. de Geus, pen ningmeester, F. A. Wessellnk en C v. <L Aar. commissarissen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1