BEECHAM'S Pt UEN Moederschap Brengen U Gezondheid. SCOTT'S Emulsion PrimaWales-, Schotsche- en Belgische Antbraciot Kerk en School Leger en Vloot Sport er Wedsfrljck® Uit de Arbeiderswereld Pers-Overzicht Jaarlijksche verkoop: 6.000.000 doozen. Brech-, Gas- en Parel Cokes, BERLITZ SCHOOL H(Q 8 tmm SS LANGUAGES. 55" j s 32 Lange Veerstraat 32 lal TH: 1790. N. V. Bronwaterfabriek „Holland" - A'dam DE TWEEDE KAMER behandelde gisterenochtend het eerst een aantal kleino ontwerpen, waar na de wijziging der landweerwet in behandeling kwam, in hoofdzaak be doelende om te verduidelijken dat de landweer kan worden opgeroepen in tijd van oorlog of oorlogsgevaar en op welke wijze dat geschieden zal. Voorts tot inlijving van de viermaan- ders bij de landweer en ter bepaling dat de landweer- zal gebezigd worden tot dekking van eventueele mobilisa tie. Dit een en ander zette minister Cool uiteen in antwoord op het al gemeen. Was het blijvend gedeelte dan nog wel noodig? had de heer Ter Laan gevraagd Vooreerst wèl, zeido de Min., met het oog op het kader, maar miss'chien niet na een eventu eele herziening der militiewet en van de landweerwet, tot aanvulling van officieren en kader. De Min. hand haafde de noodzakelijkheid van het jaarlijksch onderzoek naar kleeding en wapens en van de twee herhalings oefeningen van 6 dagen elk in de 7 jaren landweerdienst. Men ziet hieruit waarover het de- nat liep, door den heer Ter Laan ge voerd togen den Min., die steun ont- ving van de hoeren Thomson, Eland en Duymaer van Twist. Het lot van een amendement van den heer Ter Laan om de tweede herhalingsoefening te doen vervallen, werd reeds gisteren vermeld. Br was weinig aandacht voor het debat daarover. En nog vóór de pauze werd het ontwerp aangenomen zonder stemming, verklarende de socialisten, dat zij geacht Wilden worden tegen te hebben gestemd. Geconstateerd zij, voor de belang hebbenden, dat do Min. een milde en ruime toepassing toezegde van het artikel betreffende de vrijstellingen. iNrt de pauze werd de behandeling der Indische begrooting voortgezet, waarbij de heeren -Bos en Thomson de meening verdedigden dat het vlag vertoon onzer scheepsmacht in Chi na, Japan, San Francisco ten laste van Nederland, niet van Indie moest komen, of dan slechts ten deele. De heer Van Karnebeek was het niet met hen eens want- het vlagvertoon ge schiedde omdat we een koloniale mo gendheid waren. De Min. van Koloniën nam deze argumentatie over en voegde er bij dat de kosten gering zouden zijn. In afwachting eene-r nader regeling achtte hij het juist ze ten laste van Indië te brengen. Een poging van dj'. Bos om een priacipieelo beslissing uit te lokken, i dc-or vermindering van den betreffen- den post met 100 mislukte; het amen dement, door den Min. ontraden, weid verworpen met 47 tegen 19 stemmen. Een deel van den dag en voorts des avonds werd gedebatteerd over het Koloniaal Etablissement, dat men van Amsterdam naar Utrecht wildo overbrengen. De heer De Vlugt kwam tegen die verplaatsing op, evenals de heer Hubrecht, die niet zoo'n groot etablissement noodig achtte. Dat het geleidelijk kon worden opgeheven be twistte de heer Snouck Henkemans, die, in het belang van den handel voornamelijk, eveneens het établisse ment te Amsterdam wilde behouden. Meerdere sprekers voerden nog het woord, deels ten gunste van Amster dam, de heeren Van Karnebeek Van Hoogstraten ten gunste van Utrecht. De Minister betoogde,, dat men naar een terrein in Utrecht had omgezien, omdat de onderhandelingen met Am sterdam geen gevolg hadden gehad mits er maar een etablissement was. was liem de plaats der- vestiging vrij onverschillig. Een amendement van den heer De "Vlugt, om in principe uit te maken, dat liet etablissement te Amsterdam zal blijven gevestigd, werd, door de commissie van rapporteurs aanbevo len, aangenomen met 49 tegen stemmen. De laatste hoofdstukken der Indi sche begrooting werden daarna zon der stemming goedgekeurd. Onder voorzitting van den heer Van Nispen, die in de avondvergadering den president verving, begon daarna de behandeling van het wetsontwerp tot aankoop van de lijn Batavia-Bui- tenzorg, dat door dj-. Bos bestreden werd, omdat die aankoop z. i. veel te duur uitkwam. Hij betoogde dat de Regeering zelf een lijn moest aanleg gen, omdat z. i. do concessionnaris misbruik maakte van haai- positie. Spr. drong aan op schorsing der be raadslaging over het onderwerp, ten zij do Kamer het aanstonds mocht willen verwerpen. Daarna bestreed de heer llelsdingen 't ontwerp, deels op historische gronden en werd het onder handen genomen door den heer Boogaardt, die, als oud-inwoner van Batavia, en het betoog van den heer Bos ten volle onderschrijvende, ver klaarde dat de spoorwegtoestanden ginds deze hooge uitgaaf niet wettig den. De Minister betwistte dat en voerde aan dat het ontwerp het eenig mid del was om ©en einde te maken aan de misstanden van den spoorwegtoe- etand in en om Batavia. Werd deze wet verworpen, evenals in 1881, dan zou wederindiening niet kunnen uit blijven. Do Minister verzocht met 't oog op net vergevorderd uur en 't gering aantal leden de beraadslaging tot heden Donderdagochtend te verda len. I Dit werd goedgekeurd. i BEGRAFENIS BARON MACKAY. Do Koningin-Moeder liet gisteren ten sterfbuize een krans leggen op de lijkbaar van baron Mackay. B. DE JONG. Te 's-Gravenhage overleed op 51- jarigen leeftijd de heer B. de Jong, civi-el-ingenieur, sedert 1903 referen daris, hoofd van het technisch advies bureau aan het Departement van Wa terstaat. GEEN CHOLERA. Het Nedorlandsche stoomschip Snel is uit observatie aan het quarantaine station bij Maassluis ontslagen en op- gestoomd naar Rotterdam. Het ziekte geval aan boord bleek bij geneeskun dig onderzoek geen cholera te zijn. NED. HERV. KERK. Beroepen te Oudeschild op Texel ds. A. I. Rijnders te Oosterland op Wieringen. Drietal te Amsterdam: ds. J. Buenck te Maassluis, dr. F. J. Los te Koude- kerke, ds. G. W. C. Vunderink, te Amersfoort. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ter Neuzen ds. J. F. van Hulsteijn, te Waarder. Bedankt voor het beroep te Purmer- end door ds. V. Hepp, te Antwerpen. Bedankt voor het beroep te Hee renveen door ds. J. Gispen te Barne- veld. EVANG. DER HERV. KERK. Aangenomen het beroep naar Beek- bergen (Geld.) door den heer N. C. de Regt, te Valthermond (Dr.). ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voor het Candi da Vs-e>xamen in do rechten de hee ren H. F. van Walsem en Tli. A. Fruin. Leiden. Geslaagd voor het candi- daatsexamen in de Nederlandsche let teren de heer F. W. van Wijk. Groningen. Geslaagd voor het 1ste natuurkundig examen de heer W, van Dijk. Geslaagd voor doctoraal rechten: mej. J. C. Nieuwkamp en de heer J. van Wensen. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen do heer- A. Zeldenrust, geboren te Amsterdam. HERHALINGSOEFENINGEN. Het ligt in bèt voornemen van den Minister van Oorlog het volgende jaar bij liet wapen der infanterie miliciens der lichting van 1909 van 16 Augustus tot en met 10 September; die van do lichtingen van 1903 en 1904 Van 12 tot en met 22 September voor herhalingsoefeningen onder (Se wape nen te doen komen. VOETBAL. Het wedstrijdprogramma van den Haarlemschen Voetbalbond voor a.s. Zondag luidt le Klasse. H. F. C. 3V. V. Hercules, 2 uur. Z. V. V.—E. D. O. 2, 2 uur. Klein Haarlem—Kinheim, 2 uur. HeemstedeHaarlem 3, 10 uur. 2e Klasse. Hercules 2H. F. C. 4, 10 uur. Haarlem 4V. V. Concordia, 10 u. UnionKlein Haarlem 2, 2 uur. VlctrixE. D. O. 3, 10 uur. 3e Klasse A. F. C. AchillesE. D. O. 4, 2 uur. Haarlem 5Union 2, 10 uur. 3e Klasse B. H. F. C. 6—Prinses Juliana, 10 uur. DE NIEUWE LEERLING-OVEREEN KOMST IN DE DIAMANT NIJVERHEID. In do gisteravond gehouden leden vergadering van de Amsterdamsche Juweliersvereenigmg is de concept- leerlingovereenkomst met den A. N. D. B. behandeld. Tegen enkele artikelen werd' hef tige oppositie gevoerd. Ze werden ech ter bij stemming goedgekeurd, en de geheele leerling-overeenkomst in stemming gebracht, werd bij accla matie aangenomen. De leerling-overeenkomst is dus thans voor een tijdvak van vijf jaar definitief tot stand gebracht. De Amsterdamsche Juweliers Veree- niging krijgt behalve aanvulling van opengevallen plaatsen over vijf jaar verdeeld 2200 leerlingen. De A. N. D. B. den achturigen arbeids- STAKING GEëINDIGD. Tusschen den metselaarspatroon Friedel en zijn werklieden, te Amster dam, is het tot een overeenstemming gekomen. DE ZAAK—VAN HEECKEREN. De I-Iaagsche Iloefijzercorrespon- dent van 't Alg. Handelsblad schrijft: In De Standaaird leest men, als driestar, onder den titel „Valsch ge rucht": Van wel ingelichte zijde meldt men ons: Er doet een gerucht door do Pers de ronde alsof onder liet Kabioet- Kuyper stukken, betrekking heb bend op de zaak-Van Heeckeren v. Keil, uit het archief van Buiten- landsche Zaken zouden gelicht zijn, en in het geheim archief der Ko ningin weggeborgen. Dit gerucht is ten ©enenmale valsch. Do stukken waarop men blijk baar doelt, hadden betrekking op een geheel andere aangelegenheid, die hoegenaamd niets met de zaak-Van Heeckeren van Keil uitstaande had. Ziehier een „valsch gerucht"... door De Standaard verspreid. Niemand» heeft, voor zoover ons heugt, ooit be weerd dat een geheim dossier is aan gelegd over de zaak-Van Heeckeren. Dat kon onder het Kabinet-Kuyper ook niet geschiet! zijn, want er be stond toen nog geen „Zaak-Van Heec keren." Wèl bestond toen echter een zaak-Van Lyhden, en het zijn stuk ken die daarop betrekking hebben, waai-van een geheim dossier is maakt. Stukken waaruit bijvoorbeeld wellicht zou blijken: dat minister Van Lynden den gezant Van Heeckeren in den Ministerraad tot ontslag heeft voorgedragen, omdat hij handelde te gen 's Ministers instructies (maar op instructies van dr. Kuyper)... dat dit ontslag door dr. Kuyper is gestuit... dat nochtans de poging van minis ter Van Lynden, uit de zitting van den ministerraad, den heer Van Heeckeren is overgebracht... dat de ze daarop een boozen brief aan zijn chef heeft geschreven... dat de heer Van Lynden wederom zijn ambtge noot van Binnenlandsche Zaken ter verantwoording riep, wegens het ver klappen van het verhandelde in een Ministerraad... en dat laatstgenoem de antwoordde: „Wat ik met een ge zant particulier bespreek, heb ik niet te verantwoorden." Een briefje van dezen, of een dergelijken, inhoud, zou men althans stellig in het dos sier -vinden. En nog wel andere briefjes. Genoeg om te doen zien. welk een bedenkelijk begrip van het premierschap dr. Kuyper had. Intusschen hebben we nu, in De Standaard, de erkentenis gekregen, dat er een geheim dossier bestaat. En dat nog wel in een driestar. En „van welingelichte zijde." OFFICIEUSE AANKONDIGING. „Land en Volk" schrijft Het trekt de aandacht, dat mejuf frouw Westmeyer met hare publica ties betreffende inr. Tideman voor den dag komt eenig© maanden na dato en aan rlen vooravond van de be handeling der zaak in de Tweede Ka mer. Zou dit een aankondiging zijn, in En^elschen stijl, dat men in de Ka mer straks van de zaak-Kuyper een zaak-Tldeman zal trachten te ma ken INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. per regel. Scott's Emulsion zorgt voor eene normale vorming en krachtige ontwikkeling vnn het kind, indien de moeder vóór de geboorte van het kind Scott's gebruikt. Moeheid en zenu wachtige neerslachtigheid worden tevens ver meden. En na de geboorte van het kind ga men voort met te gebruiken, waardoor weldra, sneller dan door eenig ander mid del, de verloren kracht terugkeert. Scott's Emulsion is gemdkkelyk in tc nemen en zeer licht verteer baar. De echte Scott's Emulsion wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Visscher met de Visch) op elke verpakking voorkomt. By alle Apothekers en Drogisten. Rechtszaken De Papendrechtsche Strafzaak Eerste dag. De Dordtsche rechtbank had 13 De cember 1907 te rechten over het smaadschriftdélict van den Papen- drechtschen werfarbeider Hendrik Garsthagen die in de „Dordtsche Ct." van 11 September 1907 beweerde, dat onder alle kringen der bevolking te Papendrecht bekend is, dat daar ge regeld mishandelingen van arrestan ten, dóór de politie en in het gemeen tehuis plaats vinden; dat hij des Maandagsmorgens 9 September 1907, wetende, dat de politie hem Zondag avond daaraan voorafgaande, om het breken van een ruit in dat gemeente huis had gezocht, zich vrijwillig naar dat Raadhuis had begeven en- de ontvangst ten gemeentehuize in één woord beestachtig was. Omtrent de beestachtige ontvangst, verhaalt Garsthagen in dat ingezon den stuk, dat hij onmiddellijk na zijn binnentreden van het gemeentehuis van d»en gemeente-veldwachter De Meij een geduchten stomp op zijn neus kreeg, waardoor het bloed uit de toegebrachte wonde op den vloer stroomde. „Voornoemde veldwachter kwam met een handdoek opdagen", al dus vervolgde bedoeld ingezonden stuk „en dreef de brutaliteit zóóver, dat hij nota bene aan on dergeteekende (Garsthagen), ge lastte, om zelf al het bloed van den vloer op te nemen. Deze groo- te handdoek was evenwel in lang niet voldoende om do hoeveelheid te verzwelgen. Een 2e handdoek moest er aan te pas komen, waar mede hij (De Meij) toen zelf de sporen van zijn misdrijf trachtte te verwijderen blijkbaar vond hij zijn bevel aan ondergeteekende bij nader inzien wel wat Al te onbe schaamd. Neemt men nu in aanmerking, /dut de heeren hem vooraf zijn pet onder den neus hadden gehouden om vast „wat" bloed op te vangen en dat ook zijn kleeren van bloed doorweekt waren, dan voorzeker kan men veilig aannemen, dat on dergeteekende op barbaar sche wijze mishandeld is. Gisteravond nog perste het bloed weder onder de aangebrachte pleister uit. Zoo wel de burgemeester, die bij de mishandeling tegenwoordig was, als de gemeente-veldwachter De Meij voornoemd, alsmede de rijks-veldwachter Van den Berg, verklaarden vlak in zijn gezicht, dat zij zeker wisten, dat onderge teekende de bewuste glasruit had vernield .ZIJ hielden zulks zóó he vig vol, dat ondergeteekende ten slotte en ten eindo raad maar uit riep „Slaat mij dan maar dood". De rijksveldwachter Van den Berg heeft zelfs den treurigen moed ge had, om ondergeteekende, nadat hij reeds zoo hevig bloedend ver wond was, nog een paar extra slompen in het aangezicht toe te brengen. Ten slotte bekende een ander de ruit vernield te hebben". Do rechtbank te Dordrecht achtte 't onderzoek naar de waarheid van de aan de veldwachters ten laste geleg de feiten, niet toelaatbaar, vond, dat de uitdrukkingen „beestachtige ont vangst" en „treurige moed" verder gingen dan noodig was, om in het algemeen belang te handelen dat be klaagde niet in het algemeen belang handelde, omdat het inzenden van het stuk in een krant niet wordt gerecht vaardigd. daar hij had kunnen kla gen bij de bevoegde macht en dat bo- vendien bedoelde feiten niet zijn ten laste gelegd aan de veldwachters in de uitoefening hunner bediening. Garsthagen werd tot 2 maanden gè- vangenisstraf veroordeeld. Het Hof in Den Haag, waarbij de veroordeelde in appèl was gekomen, verklaarde, d.d, 5 Maart 1908 Garst hagen schuid'g, veroordeelde hem tot vier maanden gevangenisstraf, omdat het Hof meende, dat het algemeen be. lang de plaatsing van het stuk in de krant niet eischte, omdat beklaagde had kunnen klagen bij de bevoegde macht, wat hij wel gedaan heeft, zon der evenwel af te wachten, óf, en welk gevolg daaraan zou worden gegeven, terwijl in het stuk evenmin sfrrake is van aan de ambtenaren ten laste gelegde feiten in de uitoefening hun ner bediening. De Hooge Raad beslissende over dit arrest van het Hof, 'n Den Ilaag, be paalde, dat dit geen recht had gedaan op den door Garsthagen aangewezen rechtvaardigheidsgrond, „dat het met de plaatsing van zijn stuk zijn bedoe ling was, bekend te maken, welk een fijne politie het te Papendrecht was" Omdat het Hof naar de aannemelijk heid van dien grond geen onderzoek had gedaan, werd het arrest vernie tigd en de zaak verwezen naar het Hof in Den Bosch. Dit laatste meende, dat een beroep op het algemeen belang niet kon gel den en dat van de beweerde mishan delingen niets was gebleken. Het veroordeelde Garsthagen tot 2 maanden gevangenisstraf. Andermaal heeft de verdediger, mr. Dicke, zich daarop in cassatie voor zien en de Hooge Raad vernietigde voor de twééde maal, thans op f o r- meele gronden, een arrest door een Hof gegeven in zake het smaad- schriftdelict-Garsthagen, omdat het Bossche Hof de beleediging der veld wachters bewezen achtte door gevolg trekkingen ,uit aanwijzingen verkre gen. Het Hof te Arnhem heeft thans de zaak te berechten. Heden werd de zaak aangevangen. Er zijn door het O. M. 71 getuigen gedagvaard en ook de «verdedigers, mrs. Dicke en Van Hamel, hebben een serie getuigen op geroepen. VRIJGESPROKEN. In zake den door de Amsterdamsche Rechtbank tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeelden rangeerder, beschul digd van het wegnemen van postpak ketten uit colliwagens op bet emplace ment van het Centraal-Station, werd in hooger beroep door het Gerechts hof het vonnis vernietigd, daar het ten laste gelegde niet wettig en overtui gend bewezen werd geacht, en de on middellijke invrijheidstelling van be klaagde gelast. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd: Matth. Bruyn, tegenwoordige woon- of verblijfplaats onbekend. H. Palmen, te 's-Gravenhage. Firma van der Meer en Lutzke en hare beide firmanten W. H. A. vnn der Meer en W. Lutzke, te 's-Graven- hage. Uitgesproken: 's-Gravenhage, B. E. Halbard, al daar. Rechter-commissaris: jhr. mr. P. L. van Meeuwen; curator: mr. E. Belinfante. F. Brand, aldaar. Rechter-com- missarls: mr. P. Polvliet; curator: mir. S. Fnanzie Berenstein. C. P. Duin, aldaar. Rechter-eam- missaris: jhr. mr. Van Meeuwen; cu rator: mr. G. C. J. Varenkamp. Stottaivaartircriciiteu Het stoomschip Kavvi, van Rotter dam naar Java, arriveerde 16 Nov. te Marseille. Het stoomschip Prins Willem IV, van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 15 Nov. te St. Michaels. Het stoomschip Sommalsdijk (Nep tune Lijn), van Rotterdam naar Balti more, passeerde 17 November, v.m. 6 uur 5 min. Lizard en v.m. 10 uur 10 min., Scilly. Het stoomschip Zijldijk (Canada- Lijn), vertrok 16 November, v.m. te 7 uur, van Montreal naar Hamburg en Rotterdam. Het stoomschip Solo, van Rotter dam naar Java, passeerde 17 Novem ber Point de GaJle. Het stoomschip Vondel, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 16 Nov. van Algiers. Het stoomschip Banda, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 16 Nov. van Marseille. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 17 Nov. te Sabang. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 16 Nov. te Sabang. Het stoomschip Eemland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, arriveer de 16 Nov. te Duinkerken. Het stoomschip Hol land ia, van Am sterdam naar Brazilië en - Buenos Ayres, vertrok 16 Nov. van Lissabon. Het stoomschip Maasland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, vertrok 16 Nov. van Santos. Het stoomschip Andijk (Neptune- Lijn), van Baltimore en Newport News naar Rotterdam, passeerde 17 Nov., nam. 1 uur 50 min., LlaarcL zijn alom verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten en voor de lezers van dit blad aan onderstaande adressen in doozen van 0.75 (56 pillen) en van f 1.75 (168 pillen), bij 6 doozen tege lijk 4.25 en f 10.—. Men kan zich ook wenden tot den Verte genwoordiger van Th. Beecham: Overtoom 341, Amsterdam. Bij J. W. BOLLEURS, Drogist, Ostadestraat 7. J. VAN CITTERT, Drogist, Jansweg 32. Wed. M. GROEN, Drogist, Oranjestraat 9. I. VAN GULIK, Drogist, Zijlstra v 98. de Firma VAN HEES, Drogist, Ged. Oude Gracht 12ba. J. DE JONG, Drogist, Kruisstraat 31. J. N. JULSING, Drogist, Koningstraat 49. VAN PIETERSEN, Drogist, J ardensstraat 41. de Firma Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Drogist, Jans- straat 28. H. H. UITTENBOSCH, Drogist. de N. V. Haarlemsche Drog. Chem. Handel, v/h. D. VEEN Co. D. J. WEIJENBERGH, Drogist, Zijlstraat 34. de Firma J. v. d. PAVORD SMITS, Drogist, Kruis straat 31. K. VAN EDEN, Drogist. J. LEFèBRE, Drogist, Achterstr, A. J. VAN DER PIGGE, Drogist, te Beverwijk: bij A. DEEGENAART, Drogist, Brec-'-aat 36 te bij H. VAN DER STAD, Drogist, 26. te Bennebroek bij P. BRAAM, Winkelier, te Bloemendaal: bij J. WINDHORST, Drogist, te Halfweg: bij H. N. KONING, Drogist, te Heemstede, bij J. STOLK, Drogist te Hillegom: bij C. BROEKE, Drogist, te bij G. VAN DER VEER, Drogist, Meerstraat, te IJmuiden, bij H. VAN SANT, Drogist; H. SUK, Drogist, Bloemstraat 12. te bij J. NIJHOUT, Drogist, Enschedéstraat 18. te Overveen: bij Gebr. RUTTE, Winkelier, te Schoten: bij R. HOOGLAND, Drogist, Dr. Leydsstraat 56., te Velsen: bij C. E. VAN DER LAAN, Drogist, te W ijker oog (gem. Velsen), bij A. J. VAN BURG, Drogist, te Zandvoort: bij D. II. VAN IN GEN, Drogist. En bij verschillende andere Apothekers en Drogisten. In divers® afmetingen. CONCURREERENDE PRIJZEN Aanbevelend. H. HOENDERDOS, LEIDSCME PLEIN 15-17-19. - Tel. 773 THE n 3 tn e O OF (400 Filialen). S 3" In HAARLEM rr JZ 3 .2 5 ion u ra- alléén oi <9 3 IA R VI O 3 Mr. and Miss FORSTER IA of London are the teachers in this School for the English language and literature. TEL. TEL. 1294. PROSPECTUS FREE. 1294. MQDELBOERDERé) 3R0HSTÉE" HEEMSTEDE Gkondtieidsmelfc.van eigen kerngezond vee. Kunstmatige Apenta18' Dracbenquelle11 Emser15 Fachlngen15 ct. Frans Jozef B. W18' ct Vlchy25 Victoria11 Wildnngen25 ALLES PER LITERSCHROEFFLESCH. Verkrtiflbaar bi) D L. KEUR, Apotheker, Zijlstraat 73. Tel. 448

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6