Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. SflSd Sdagsblad, 'voo, Wem' 1 j l 037M ^«lacti. e. AdministratieGrooto Bontstraat Stadsnieuws HET T00NEEL Uit de Omstreken 37e Jaargang. Ho. 0106 DOHDERDAG 26 NOVEMBER 1909 A ABONNEMENTEN lÜgPkfr. ADVERTENTIËNi per drib baandbni Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het ArromEsssinent Voor Haarlem i i III. f 1.28 Haarlem van 1—5 regels /L—elke regel meer ƒ0. iO Reclames 30 Cent per regei. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bq Abonnement aanzienlek rabat gemeente)1-30 VZ^y8»a V Advertenöèn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing Franco per post door Nederland 1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant 3e omstreken en franco per post 0.45 totercommnnaal Telefoonnnmmer der Redactie 600 eo der Administratie 724* Üifgavo der Vennootschap Loarens Custer. Directeur J. C. PEEREBOOSLDrnkkerij: Zolder Bnltenspaarne 6. Tclefoonnommer 122. Tot de plaatsing van advertentlën en reclames van buiten hei Arrondissement Haarlem tn dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229l DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 26 NOVEMBER. Schouwburg: Holl. Ttooneelgez. Mea Culpa, 8 uur De Kroon: 3e Séance, Joh- Steen man. 8 uur. Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De Haarlemsche Waterleiding" (II), lil de rubriek Om Ons Heen. ZANG EN VRIENDSCHAP. Onze Koninklijke Liedertafel heeft gisteren in „De Vereeniging" haar fcunsüievenden leden weèr een avond ivan afwisselend muzikaal genot ver- Bchaft. Niet het minst door wat de liedertafel zelf, onder leiding van haar onvermoeiden dirigent, den heer .W. Robert,, presteerde. Het hoofdwerk van den avond mo gen wij wel noemen ook omdat het hiei- een eerste uitvoering gold A. B. H. Verheij's „Dies lrae". Het is een omvangrijk en effectvol koorwerk mooi van gedachte en uitdrukking, kranig van bewerking, waarhij op Beer gelukkige wijze is gebruik ge maakt van het Gregoriaansche „Dies 4rae"-motief. De uitvoering, die aan het koor geen geringe eischen stelt, was in hooge mate lofwaardig. Vooral opvat ting en voordracht vielen te roemen. Alleen do zin „Qui Mariana ahsolisti" werd, naar mij dacht, wat al te oor- daat ingezet maar overigens leken mij de stemming en expressie prach tig getroffen. Een extra „bravo" dus voor deze welgeslaagde eerste uitvoe ring De overige koorwerken behoorden Alle tot de goede oude bekenden. Zoo wel de grootereRobert's „In 't Woud" en „Les Proscrits" van Ge- vaert, als de bij het publiek altijd zoo welkome kleinere nummers „Wie genlied" van Brahms, „Alt Niederlan- disches Lied" van Kremser en „Die falsche Pepita" van Müller, vonden een even groot als welverdiend suc- eès. De Liedertafel en haar directeur hebben alle reden om over hun eerste optieden in het nieuwe seizoen tevre den te zijn. Solisten waren mej. Janna Brands- ma (zang) van Amsterdam, en de heer Lidus Klem (viool) van 's-Gravenhage, terwijl de begeleiding was toever trouwd aan den heer Louis Robert, wien ik om het straks niet te ver geten hier maar dadelijk den hem toekomenden lof breng voor zijn in telligent spel en bescheiden volgzaam heid. _dej. Brandsma begon haai- pro gramma met een aria uit Judas Mac- tabaus van Handel. De stem had men voor deze muziek misschien wat krachtiger en voller gewenscht maar de voordracht was voor 't ove rige zeer muzikaal en de techniek coloratur, trillers enz. volkomen gaal. Eer paar ademhalingen, onmid dellijk na een zeer korten noot, vielen mij op als onpractisch en muzikaal onlogisch kleinigheden, die geen afbreuk konden doen aan de voor treffelijkheid van het geheel. De lie deren i Schubert, Brahms, Franz en Wagenaar) na de pauze bevestigden de goede meening over het talent van deze jongere zangeres en het viel dan ook volstrekt niet te verwonderen dat zij een enorm succes had. Een bisnummer waartoe zij wel ge dwongen werd gaf haar tegelijk gelegenheid eens te toonen. hoe curi eus goed zich toch ook onze arme moe dertaal laat zingen, als ze zoo excel lent is gecomponeerd als Bernard Zweors dat in zijn „Lied" heeft ge daan. Heel veel succes had ook de andere eokst, de heer Lidus Klein wiens artistieke individualiteit zich mij ech ter, bij deze eerste ontmoeting, nog niet heeft geopenbaard. Wel toonde hij zich, in hel Concert in A van Mo- xart, en nog meer in Saint-Soëns' ,,Havanaise", Wieniawski's „Souve nir de Moscou" en een mij onbekend bisnummer, een van nature muzikaal en virtuoos aangelegd vioolspeler, die in deze gelukkige dispositie reeds ai- ierlei onailedaagsche dingen doet, maar wiens talent overigens dus ▼ooral naar de binnenzijde nog «eer voor ontwikkeling vatbaar Bchijnt Nu daarvoor is de heer Klein immers nog jong PHILIP LOOTS. Besmet! Ziekten. In de week van 17 tot en met 23 November kwamen voor Te Haarlem 2 gevallen, te Haarlem- tnerliede 1 geval en te Heemstede 1 geval, ellen van roodvonk. OP ROLSCHAATSEN. Het is een aardig vermaak, de rol- schaatsensport. Vreemd dus, dat het tot nu toe zoo sporadisch werd be oefend. En was de mode van 't oogen- blik van over de Duitsche grenzen gekomen, dan zou dit vermaak vrij wel onbekend zijn gebleven. Vrijwel, want altijd zijn er rolschaatsenrijders geweest, b.v. Jaap Eden, die nu als instructeur optreedt op de rolschaat- senbaan in het Brongebouw. De heer Eden heeft om de snelle ijzers de vlugge wielen niet versmaad, integendeel, vertelde hij ons, steunde en onderhield hij zijn bedrevenheid in het schaatsenrijden, door in de ijslooze maanden op rolschaatsen te oefenen. En zijn glorierijke dagen van Ha- mar en andere plaatsen, waar hij de wereldkampioenschappen behaalde, zijn een bewijs van z'n enorme schaatsvaardigheid. Die bewonderden we ook thans weer, nu hij vanmor gen in de Bron zaal zich met sierlijke, vlugvoetige bewegingen voortbewoog. Evenals schaatsenrijden lijkt het leeren rolschaatsen of is 't schaat- senrollen niet moeilijk. Maar aleer je een vasten slag te pakken hebt, moet je de krukken-periode van het krabbelbaantje uit je jeugd weer doormaken. Want die wielen zijn zoo rond, weet u, en je bent heel spoedig zeer horizontaal, als die maar door draaiende rolletjes uitschieten onder je zwaartepunt vandaan. Maar wie een fermen schaatsenslag heeft, zal al spoedig wat kunnen presteenen, op die vierwielige voeten wagentjes. Eerst strompel je wat langs de kan ten, steunzoekend bij een onverwach te zwaartepunt-capriool, dan ga je wat schuiven, jezelf wat voortrollen, verder wat ioopen met heel kleine voetlichtingen en tenslotte verbreed je je streek en verleng je je slag. En als je zoover bent, wordt het rol schaatsen een prettige bezigheid, en door de ingebruikstelling van niet eiken dag gebezigde spiergroepen, lijkt het wel een gezond vermaak. Over de techniek van deze sport zouden we nog wel wat kunnen mee deden, maar heeft men ambitie om in de Bron te gaan rijden, dan krijgt men een boekje, waarin dat alles uit eengezet wordt. Dinsdagavond wordt de baan pu bliekelijk opengesteld. We deelden over de inrichting al het een en an der mede. Die inrichting Ls zeer een voudig, de gewone houten vloer is er uitstekend voor geschikt. Glad wordt hij nog niet gemaakt, want dan lagen de leerlingen te gauw op neus of rug. Sint Nicolaasen de Post. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie brengt ter algemeene kennis Bij gelegenheid van het aanstaande Sint Nioolaasfeest wordt de vergun ning, om meerdere pakketten aan het zelfde adres van slechts één adres kaart te doen vergezeld gaan, voor den tijd van 2 tot en met 6 December ingetrokken en zal derhalve, bij elk gedurende dit tijdvak ter verzending aangeboden pakket, eene adreskaart behoor en te worden gevoegd- Ter verzekering van eene goede overkomst van de pakketten wordt aanbevolen lo. zorg te dragen voor eene doel matige en stevige verpakking van de voorwerpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze tegen breken en be schadigen verzekerd zijn 2o. zoo mogelijk de adressen op de pakketten te schrijven, en waar op plakking of aanhechting van een adres onvermijdelijk is, dit zoodanig vast te hechten, dat voor het verlo ren gaan daarvan, tijdens het ver voer, geen vrees behoeft te bestaan 3o. in de pakketten een tweede, los adres te si ui ten- De i>ostkanloren zullen op Zondag 5 December a.s., evenals op andere Zondagen, voor de aanneming van pakketten gesloten zijn. Er zal niet op kunnen worden gerekend, dat op dien dag meer bestellingen van pakketten zullen plaats vinden dan op andere Zondagen. Ten slotte wordt de aandacht geves tigd op de gelegenheid tot aangifte van de waarde van pakketten, het geen voor pakketten met kostbaarhe den is aan te bevelen en ten gevolge waarvan, bij eventueel verloren ge raken gedurende het vervoer met de post, het volle bedrag der aangegeyen waarde van het pakket wordt ver goed. Arti et Religion!. Men schrijft ons: Naar aanleiding van een berich! betreffende de ontslagneming van den heer Jac. de Jong als directeur der R. K. gemengde zangvereeniging „Arti et Religioni", meldt men ons, dat door het bestuur in zijn gisteren avond gehouden .vergadering, behou dens goedkeuring der leden op de al gemeene vergadering, maatregelen getroffen zijn, opdat zo oepoedig mo gelijk deze onvoorziene moeilijkheid bevredigend worde opgelost. Dr. H. A. VAN BAKEL HOOG LEERAAR. In de buitengewone vergadering van de Evangelisch-Luthersche Sy node, gisteren in de Oude Kerk aan het Spui te Amsterdam gehouden, werd voorzien in de vacature aan het Evangelisch-Lutbersch Seminarium, te Amsterdam, ontstaan door het ver trek van prof. dr. Brandt, aan wien de vorige Synode op diens verzoek eervol ontslag had verleend. Van cu ratoren van het Seminarium was de volgende aanbeveling ingekomen: dr. H. A. van Bakel, predikant te Haar lem, dr. W. van Lingen, predikant te Doetinchem, dr. J. A. Rust, predikant te Utrecht. Van de verschillende gemeenten was een zeer groot aantal adressen inzake deze benoeming ingekomen. De vrij zinnige gemeenten drongen aan op de benoeming van een vrijzinnigen hoog leeraar, terwijl daartegenover de confessioneel© kerkeraden den wensch uitspraken, dat een confessioneel man zou worden benoemd. Evenzoo waren door de predikanten van het kerkge nootschap adressen aan de Synode gericht. Na kennisneming der verschillende adressen werd een en ander in het midden gebracht naar aanleiding van de voordracht. Ds. Groote betoogde de wenechelijkheid van de benoeming van een confessioneel man, waar tegenover ds. Hoevers verdedigt de benoeming van een niet-confessioneel man. Aan de discussie werd deelgeno men door mr. Domela Nieuwenhuis, ds. Schroder en den voorzitter. Overgegaan werd tot de stemming. Met 11 stemmen werd dr. H. A. van Bakel benoemd 10 stemmen waren uitgebracht op dr. J. A. Rust. Dr. H. A. van Bakel is thans 35 jaar oud hij werd in 1874 te Amster dam geboren. Op 26-jarigeu leeftijd promoveerde bij cum laud© tot doctor in de godgeleerdheid op proefschrift over „De compositie van den Pastor Hermae". Van ïyOU tot 1903 was Dr. Van Bakel predikant bij de Evang.- Luth. gemeente te Edam en sindsdien hier ter stede. Dr. Van Bakel bewoog zich veel op wetenschappelijk gebied. Hij was re dacteur van „De Wachter" en werkte mee aan „Teyler's Theologisch Tijd schrift". Een schrikachtige Juf- frouw 1 Het gebeurde gisteravond omstreeks half negen op de Gedempte Oude Gracht. Uit een troepje jongens komt een 12-jarige bengel naar voren, een doos op de borst dragend. Hij trad toe op een voorbijloopende dame emvroeg of zij een cadeautje voor St. Nieolaas wilde koopen. De dame, nieuwsgierig naai' hetgeen er in de doos zou zijn, vroeg of ze het eerst mocht zien. De jongen oj?ende de doos en... er sprong een groote muts uit, juist in het ge zicht der dame. Deze gaf een luiden gil en zakte van schrik meen. Door eemge voorbijgangers wend de dame opgeholpen en na van den schrik bekomen te zijn, per rijtuig thuis gebracht. De jongens hadden natuurlijk de vlucht genomen, maar de dader is bekend geworden. Z a a k-K r i 11 e r. De officier van justitie te Amster dam heeft appèi aangeteekend tegen het vrijsprekend vonnis van de recht bank aldaar inzake de eedsweigering van C. Kriller, hier ter stede woon achtig. P o s td ul v e n v ereeniging „De Ooievaar". In de laatstgehouden algemeene vergadering der Postduivenvereeni- ging „De Ooievaar" alhier, zijn tot bestuursleden gekozen de heeren J. J. de Korte, voorz., J. van Seggelen, secr., H. F. van Koers©! pemiingm., J. Ni eland en G. H. van W essen, com missarissen. Lezi n gen. Men schrijft ons (Tot het houden van eene lezing voor de Jonge Vrijz. Prop. Club „Haarlem" verklaarden zich bereid de heeren W. O. A. Koster, Frans Netscher en G. Polak Daniels. In het voorjaar werd reeds toezegging van Prol. Mr. Treub ontvangen. Zoo noodig zullen nog verschillende andere sprekers uitge- noodigd worden. EXAMENS L. O. WISKUNDE. •s-Gravenhage, 24 Nov. Geslaagd de heer P. de Jongh, te Haarlem. Silvia Silomhra. Eind November zal door de Konink lijke letterlievende vereeniging „J. J. Cremer" in den Haarlemschen schouwburg opgevoerd worden „Sil via Silomhra", tooneelspel in vijf be drijven van Jhr. A. W. G. van Riems dijk. Mevrouw Julia van LierCuypers en de heer Louis de Vries hebben hunne medewerking toegezegd. „EEN HUWELIJK ONDER LODE- WUK XV" DOOR DE „HAGE- SPELERS." We beleven toch een vreemden tijd met het tooneei. Ontevredenheid over de richting, die door sommige tooneelgezelschap- pen gevolgd wordt, een reactie tegen den smaak van een deel van het pu bliek, doet jongere tooneelisten zich van de bestaande troepen afscheiden. Men zal den smaak van dat publiek veredelen; men zal de menschen lee ren hooren en zien; men zal ook het répertoire verbeteren. Er wordt naar Ibsen, naar Hauptmann, naar Bern stein, naar Sudermon, naar Shaw gegrepen. Willem Roy aards richt zelf een gezelschap op, en Verkade, die 't ook bij anderen niet vinden kan, komt met zijn „Hagespelers". Nu zal de hergeboorte van ons tooneei en de opheffing van den smaak van het publiek dus komen! Maar nauwelijks bestaan deze nieu we gezelschappen een A twee jaar, of Royaards speelt den „Mercadet" van Balzac en het „Avontuur van Mon sieur Perrichon" van Labiche; zet Verkade „Een Huwelijk onder Lode- wijk XV" op zijn répertoire; en zitten de zalen vol bij de stukken van Van Riemsdijk. Balzac, Labiche, Dumas, Van Riemsdijk: kunst van een heele en halve eeuw geleden, en de volle ro mantiek weer! „Est ce que ca vaut la peine de changer de gouverne ment?" En beleven we nu geen rare dingen met bet tooneei? Want „Een Huwelijk onder Lode- wijk XV" is zuivere romantiek, zelfs romantiek met een dandineus airtje. Met een meer teekenenden titel zou men het ook kunnen noemen: „Hij werd verliefd op zijn eigen Vrouw." Want daar komt de inhoud van het stuk eigenlijk op neer. Een adellijk Frarusch meisje is op Fransche manier, zonder haar gevoelens te raadplegen, uit gehuwelijkt aan den Comte de Candale, een rijk edelman, die zij nauwelijks kent en voor wien ze niets voelt. Dit „mariage de convenance" dreigt dan ook den kant op te gaan van al dergelijke Fransche huwelij ken, te meer daar de broer van een vriendin haar het hof blijft maken. Maar nu gebeurt de roman tische verandering bij deze twee menschen, die zelfs na hun huwelijk vreemden voor elkander zijn geble ven. Geprikkeld door jaloezie, getrof fen in zijn eergevoel begint de Comte de Candale wat meer op zijn vrouw tje te letten; hij begint haar schoon heid en deugden te onderkennen; er ontstaat genegenheid en eindelijk is hij... verliefd op zijn eigen vrouw. Zij heeft ook hem leeren waardeeren en... enfin, ten slotte vallen man en vrouw elkander eindelijk lief hebbend, in elkanders armen, eji de teleurgestel de minnaar druipt af. Karakterteekening zit er heelemaal niet In dit stukje, 't Is een zedenspel letje, bestaande uit een aaneenscha keling van aardige tooneeltjes. Want aardig is 't. De dialoog is geestig, luchtig, schalksch. De poppetjes in Louis XV-costuum deden 't heel leuk tegen den achtergrond eener Lode wijk XV-kamer 't was alsof men van die oude platen zag, die tegen woordig bij de collectioneurs weer zoo in de mode zijn gekomen. De on deugende, schal ksche romantiek van dit 6tukje van Dumas, zijn naïeve tooneeltrucs, zijn bijna kinderlijke eenvoud in de situaties, en zijn losse en Gallische humor in de gesprekken maakten het spelletje het aankijken en aanhooren nog wel waard. Waarom Dumas zijn stuk nu juist „Een Huwelijk onder Lodewyk XV" heeft genoemd, is niet recht duidelijk, want de tijd van dezen Lodewijk heeft er niets mee te maken. Huwelij ken, zooals er een in dit zedenspelle tje geteekend wordt, waarbij man en vrouw nog vreemden zijn voor elkaar, gesloten door de wederzijdsche fami lies, en waarbij allerlei overwegin gen in rekening worden gebracht en belanghebbenden elkander eerst na den trouwdag leeren kennen, hebben nu nog immer6 in Frankrijk plaats. Maar deze tijdsbepaling door Du mas beeft dit voor gehad, dat de op- tredenden in bet costuum ln den Louis-XV-stijl waren: de mannen met witte pruik, degen, rok en kuitbroek, rijk kleurig en luxueus, en de dames met crinoline, opgekapt hoofd, ge bloemde gewaden en pittig, poppig als op de Watteau-platen. En dit gaf wel iets vriendelijks, kleurigs en geestigs aan de tooneeltjes. Het spelletje, waar 't hoofdzakelijk op het „zeggen", op de „diction" aan komt, werd niet onverdienstelijk ge speeld. Alice Plato als de jeugdige, onbedreven Comtesse de Canda- ie, die zoo uit de school komt, was lief-naïef en onschuldig aardig; en Helen Desmond was een pittig kame- niertje, een pétillant kamerkatje stijl Louis Quinze guitig, handig en pop perig; de heer Van Staalduynen had een goed type van een „petit maihre' geleverd, di eer als de minnaar zoo slecht af komt; maar Verkade met zijn houterig figuur en zijn sjokken- den, trekkenden gang, miste alle chic, lenigheid en zwierigheid uit de zen modieusen, eleganten, hoofschen en pompeusen tijd. Het stukje, dat al om goed tien uur was afgeloopen, werd in het frissche décor van een Lodewijk XV-kamer (eigendom van de Hagespelers) vlot en vlug, zonder souffleur, afgespeeld. Jammer dat er geen grooter publiek bij aanwezig was. FRANS NETSCHER. Gearresteerd. S. alhier is gistermiddag, natuur lijk onder belangstelling van het pu bliek, in de woning van een familie lid door de politie gearresteerd, en overgegeven aan de Schotensche po litie, omdat hij zich in die gemeente aan verduistering van rijwielen heeft schuldig gemaakt. Eerst bekende S. evenwel aan do Haarlemsche politie, ook hier ter ste de rijwielverduistering gepleegd te hebben. Uit de Rechtszaal VERZET TEGEN DE POLITIE. B. D., een 18-jarige losse werkman, wonende te Haarlem, bevond zich op zekeren dag in kennelijken staat van dronkenschap in de Hagestraat, al hier, dus op den openbaren weg. Toen de adjunct-inspecteur van politie v. YV. hem wilde verwijderen, begon hij den politiedienaar te slaan, te stom pen en te trappen. De adjunct-inspec teur voegde er nog bij, dat D. zeer slecht bekend staat. Mr. Hoyer vroeg wegens weerspan nigheid 1 maand gevangenisstraf. DE ARBEIDSWET. Een winkelier in gemaakte dames- goederen, had zijn beide winkeljuf frouwen in zijn dames-confectie zaak des avonds werk laten verrich ten, terwijl geen arbeidskaart opge- hangen was. Door den kantonrechter was hij te dezer zake reeds veroor deeld, maar hij kwam van dit vonnis in hooger beroep. Beklaagde achtte zijn winkel geen werkplaats. Bij hem worden alleen gemaakte goederen verkochtdesnoods worden er kleine gebreken aan hersteld. Maar geen en kel stuk goed wordt in zijn winkel ge maakt. De suhst. officier van justitie achtte 't doen van arbeid in den geest der Arbeidswet bewezen, en vroeg beves tiging van het vonnis van den kan tonrechter. Voor eenzelfde overtreding, nL we gens het winkelarbeid laten verrich ten van de kinderjuffrouw, veroor deeld door den kantonrechter te Haarlem, kwam hij hedenmorgen eveneens van dit vonnis in hooger be roep. Ook hier achtte mr. Hoyer het doen van arbeid bewezen, en vroeg bevestiging van 't vonnis des kanton rechters. DIERENMISHANDELING. De arbeider en koetsier P. H. v. H. stond terecht wegens dierenmishande ling. Van een drietal paarden wilde er ter hoogte van den Oudenweg één niet vooruit. Dat beviel H. niet, en h begon het dier op ergerlijke wijze te mishandelen. H. beweerde hedenmor gen dat het noodig was, dat hij hel paard sloeg't Is wel eens meer weerspannig. Mr. Hoyer was evenwel een andere meening toegedaan en achtte, hierin gesteund door de getuigenverklarin gen, de slagen geheel onnoodig toege bracht, mitsdien eischende 7 boete of 14 dagen hechtenis. MISHANDELING. ln het bierhuis Zandifort in de Haarlemmermeer geraakte M. in twist met v. K., welken laatsten twee tan den werden uitgeslagen. M. beweert van de gansche zaak niets te wetenhij is den avond van de twist niet eens in het onderhavige bierhuis are wees! De veldwachter, die hem arresteer- de en de andere bezoekers van het bierhuis, verklaren evenwel t tegen deel. De subst. officier van justitie acht 't feit dan ook ten volle bewezen en vraagt één week gevangenisstraf. PresidentBeklaagde, hebt ge nog iets ter uwer verdediging te zeggen Bekl. Ik word onschuldig gestraft, meneer de president; nooit ben Ik met de politie in aanraking geweest, en ik hoopte er ook nooit mee in aan raking te komen. Hierna kwam een soortgelijk zaak- je uit Aalsmeer aan de orde; eenige arbeiders hadden na ee« vroolijk avondje over niets twist gekregen. De mishandelaars waren hier P. en V. Alleen P. is verschenen. D. en F. II. do mishandelden. De bekL P. ontkent begonnen te zynhij heeft alleen uit »elfverdedi ging gehandeld. Tegen P. wordt door den ambte naar van het O. M. een week gevan genisstraf geëischt, tegen V. een geldboete van f 10 of 10 dagen hechte nis. De officier voegt hier neg bij, dat bekl. P. ongunstig, V. daarentegen zeer gunstig bekend staat. UITSPRAKEN:: L. V., bankwerker, J. C. van G.t loodgieter, beiden te Haarlem, dief stal, leder f 8 boete of 8 dagen hech tenis. R. A. B., kellner zonder vapte woon plaats, diefstal, een week gevange nisstraf. J. YV. 0., schildersknecht, J. J. 0., etucadoorsknecht, beiden te Amster dam, bedelarij, de le twee dagen hechtenis, do 2e vrijgesproken. C. C. J. K., caféhouder' te Schoten, mishandeling f 0.50 boete ©f een dag hechtenis. G. S., visscher te lip, beleed, amb tenaar, 7 dagen gevangenisstraf. M. N. B., koopman, gedetineerd, bedelarij, 5 dagen hechtenis en 1 jaar en 6 maanden plaatsing ia een Rijks Werkinrichting. W. H., grondwerkersbaas te Hanr- lemmerliede en Spaarnwoude, huis vredebreuk, f 2 boete ©f 4 dagen hechtenis. G. van L., koetsier te Haairiem, mishandeling, f 15 boete «f K) dogen hechtenis. S. van der YV., los werkman te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, mishandeling, 8 boete 8 dagen hechtenis. J. P., arbeider te Zand veert, we derspannigheid, 7 dagen gevangenis straf. C. P. V., boerenarbeider te Haar lem, beleediging ambtenaar, 14 da gen gevangenisstraf. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). BLOEMENDAAL. CONCERT. in de Nimrodzaal van hötel Du»n en Daal werd gisteravond een concert gegeven, waarvan wij een gedeelte bijwoonden. Direct trof ons de mooie zaalbezetting, een tweede verrassing leverden twee klavieren op, in plaats van één. De twee Bechstein- vieugels, die met den rug tegen el kaar stonden, werden tegelijkertijd bespeeld door de dames Marie War nier, uit Haarlem, en Lizzie Wijsmul ler, uit Santpoort. Passacaglia, van L. Schlegel, dat zij ten gehoore brachten, moge uit een technisch oog punt veel lof verdienen, te boeien ven mocht het ons slechts matig. Meer in den smaak viel de „linpro- visata iiber cin französiscbes Volks lied aus dem 17 Jahrhundert", van Carl Remecke. De zang van mej. Marie Bies, die haar medewerking verleende, kwam in de zaal, die ons niet erg geschikt lijkt voor vocale muziek, niet geheel tot zijn recht. Het publiek toonde zich zeer dankbaar, én voor de klavier- èa voor de vocale muziek. Aan mej. Liz zie YVijsmuller werd een bloemstuk, aangeboden. De heer YY'. Andrdessen begeleidde, den zang. Tot gemachUgden in het kiescollege der Ned- Herv. Gemeente alhier zijn gekozen de heeren D. de Marez-Ovens en H. Kramer. Alhier is een valsch kw«rl)e ïn cm- loop geweest en door de politie in be slag genomen. Het draagt de beeltenis van H. M. de Koningin. Een jaartal echter niet zichtbaar.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1