KEIJSEB'S ücboenenmagazlln, Advertentfên Beëindiging Faillissement Uitdeelingsiyst. KENNISGEVING. Dagmeisje Dienstbode Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET SON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 25 November 1909. üoogste barometerstand 774.8 m.M. te St. Mathieu (Westkust van Frank rijk) laagst8 753.3 m.M. te Neufahr- Wasser (Oostzee-kusi van Duitsch- •land). Verwachting tot den avond van 26 November Wind zwakke tot matigen Noord- Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuur Zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 bur 767 m.M. Achteruitgang. .Vorige stand te 2 uur 767 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 86 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Tbermometerstand te Haarlem. Donderdag 25 November Hoogste gisteren 2 uur F. 44 Laagste hedennacht F. 89 Hoogste heden tot 12 uur F. 48 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 90 Cts. per regel. i 81 Lange Voorstraat Naar wij vernemen zijn de beken de terreinen achter Klein Zomerzorg en bij 't voormalig Huis te Bloemen- daal (thans boerderij) overgegaan in banden van een combinatie, waartoe Verschillende Bloemendaalsche inge zetenen behooren. De terreinen zijn omstreeks zes en driekwart hectare groot. De naam- looze vennootschap, die hiervoor is bpgericht, stelt zich ten doel de gronden als villapark en villaterrein te exploiteeren, maar met behoud Van. het natuurschoon. Het is juist hierom, dat verschillende bewoners Van Bloeinendaal hun steun aian de eaak hebben verleend. Dit zal het pu bliek op prijs weten te stellen. Wa re het terrein* in andere handen ge komen, een prachtig plekje zou wel licht verloren zijn gegaan. Op de statuten is de Koninklijke goedkeuring reeds gevraagd. In een nader te houden vergadering zullen een directeur en commissarissen wor den benoemd. OVERVEEN, J. Th. Bornwater.- Heden herdenkt de heer J. Th. Bornwater, arts te Overveen, den 'dag waarop hij vóór 25 jaar met goed gevolg zijn artsexamen te Lei den heeft afgelegd. De heer Born wa ter heeft gewoond te Zoeterwoude, Van waaruit hij de H.B. S. te Leiden bezocht, In welke stad hij vervolgens eijn studiën voor medicus voltooide. Als arts vestigde hij zich zeer spoe dig in Alblasserdam, om echter reeds een jaar later te verhuizen naar Overveen, waar hij de practijk van Dr. Grippellng, die overleden was, ^vernam. De heer Bornwater woont derhalve al ruim 23 jaar in zijn te genwoordige woonplaats, in welken tijd hij xich bij de bevolking zeer be- taind heeft gemaakt. Hij toonde zeer Veel belangstelling voor het gemeen te-leven, is b.v. de oprichter geweest Van het Verzekeringsfonds voor werk lieden, dat bij ziekte gelden uitkeert, en is nog beschermheer van die ver- Ce ni ging. Krachtig heeft do dokter meegewerkt aan de tot standkoming van een wijkverpleging voor de afd. Overveen en Bloemendaal van het Witte Kruis, waarvan hij secretaris 'Is. Voorts Is hij voorzitter van de 'afd. van den Volksbond tot bestrij ding van drankmisbruik en van de voreeniging Koninginnedag. Hij is Voorzitter geweest van de afd. Bloe- jmendaal van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging, welke afd. sinds een Jaar bij Haarlem Is ingedeeld, 'doch waarvan hij nog het correspon dentschap bezit. De heer Bornwater is thans 49 jaair tmd en verheugt zich in een uitste kende gezondheid. Wij mogen dier halve hopen, dat hij nog lang ln de gemeente werkzaam zal kunnen zijn. SCHOTEN. Gistermorgen ontstond een begin Van brand in de Paul Krugorstraat en wel op een, bovenhuis, bewoond door de wed. B. Daar viel een fleschje met petroleum om en de inhoud kwam in aanraking met een lichtje. De gordij nen, die vlam vatten, werden afge trokken en op den grond met zakken gedoofd. DE TAP. EN SLIJTVEIRGUNNINGEN Bij kon. besluit gisteren medege deeld in de openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de ge schillen van bestuur is ongegrond verklaard het beroep van A. F. van Dijk c. s. te Schoten tegen het besluit .van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, waarbij ter gelegenheid van eene hernieuwde yaanstelling van de lijst bedoeld in art. 1 derde lid, der Drankwet, betreffende de uitzondering ten aanzien van de zoogenaamde ge splitste vergunningen, de gemeente Schoten niet meer op die lijst werd geplaatst op grond, dat de kom dier gemeente moer dan 5000 inwoners telt. BEVERWIJK. Alhier is een afdeeling van den Volksbond legen drankmisbruik op gericht met 70 leden. IJMUIDEN. Vischaanvoer en opbrengst. In de maand October 1909 zijn aan den Rijks-vischafslag alhier aangeko men 227 stoomtrawlers, wuaronder 17 Engelsche, 2 Deensche en 1 Noorsche, die te znmen besomden 264.908 gid., tegen 313 stoomtrawlers met 357.826 gld. in October 1908. In October 1909 dus 92918 gld. besomming minder als gevolg van de staking in het stooin- trawlerbedrijf. In de afgeloopen 10 maanden van dit jaar kwamen binnen 2817 stoom trawlers met 2.794.787 gld. besomming tesen 2809 stoomtrawlers met 2.712.728 gld. besomming in de eerste 10 maan den van 1908, olzoo over 1909 nog 82059 gld. besomming moer. Diefstal van vischnetten. De schipper H. Guyt, van de bom schuit K W 132 rapporteerde bij aan komst te IJmuiden, dat hem, vermoe delijk door vier Belgische visschers- vaartuigen, waarvan hij de namen en de letters niet kon le>zen, den gedeel telijken vleet van 43 netten is gekapt en gestolen. Sven. Het stoomschip Sven, dat in het Noordzeekanaal na aanvaring met het stoomschip Themis aan den grond gezet werd, is door experts onder zocht en heeft verlof bekomen zonder de lading te Ios9en, naar Amsterdam op te varen om daar gerepareerd te worden. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de VereenigingHuurwaarborg-vereeni- ging „IJmuiden", te IJmuiden, ge meente Velsen. Zij heeft ten doel haren leden, huis eigenaren, door onderlinge samenwer king het ontruimen van door hen ver huurde woningen en andere gebouwen gemakkelijk te maken en zooveel mo gelijk te voorkomen het niet betalen der huurpenningen en tevens te zor gen voor het behoorlijk bewonen van hunne perceelen. Zij tracht dat doel te bereiken door het houden van vergaderingen, het geven onderling van luformatiën om trent huurders, het uitreiken van waarschuwingen en het instellen van rechtsvervolging tegen nalatige huur ders. Alle verhuurders, zoowel mannelij ke als vrouwelijke, van te IJmuiden staande woningen en andere gebou wen, alsook rechtspersoonlijkheid be zittende vereenigingen, kunnen zich als lid dezer vereeniging doen in schrijven. Over de ai of niet toelating wordt door het bestuur beslist Als bestuursleden treden up als di recteur de heer J. J. TjacLen, als se cretaris de heer W. Kleiman, als pen ningmeester de heer G. Schouten, als commissarissen de heeren J. W'ich- mann en N. J. Zwager. De logger Acht Gebroeders KW 150 is binnentijds van de haringvisscherij teruggekeerd, met een ernstigen pa tiënt aan boord, die op advies van den dokter van een politiekruiser, onmid dellijk aan den wal gebracht moest worden. Pluto. De stoomtrawler Pluto, met ma chines chade alhier binnengesleept door de sleepboot Assistent, zal heden naar het droogdok te Amsterdam op varen, om te repareer en. Binnenland TWEEDE KAMER. De lange rede van den Minister van Binnenlandsche zaken, ter beant woording van het algemeen debat, was, voor dezen staatsman, buiten gewoon langdradig, buitengewoon raat. Zij duurde bijna den ganschen dag en wist de belangstelling niet gaande te houden; 'a ministers spreekwoordelijk geworden „Jolig heid" kwam maar weinig voor den dag. De rede, tot de pauze aan beschou wingen gewijd, en voor dat deel telegrafisch wedergegeven kwam na de pauze weer tot de dingen van practischen aard. De stichting van internationale bureaux in Den Haag was den Min. sympathiek. Het denk beeld van den heer Hugenholtz in zake het tot dwingend recht maken van enkele artkelen van het B. W. zou aan het oordeel der Staatscom missie voor den landbouw worden on derworpen. Een wetsontwerp tot vrij stelling van vaccinatie voor zwakke kinderen was in overweging. Tot steun aan vereenigingen ter be- J strijding van werkloosheid was dej Reg. in beginsel bereid. Drooglegging der Zuiderzee was In| studie; eveneens het eedswaagstuk, j doch de eed in rechtszaken zou moei lijk kunnen gemist worden. Het financieel program der Reg. .berustte op de dringende noodzake lijkheid van versterking der midde len. Grootere uitkeeringen aan de ge meenten waren ook ondoenlijk; eerst moest het belastingebied der ge meenten in elk geval worden ver ruimd. Op spoedige indiening der verzekeringsontwerpen bleef alle kracht geconcentreerd. Grondwetsherziening, ook om tot kiesrechthervorming te komen, be- .hoefde goede voorbereiding. Door het op den voorgrond schuiven van het kiesrechtvraagstuk zou niets worden bereikt dan vertraging der sociale wetgeving; met vruchtbare samen werking kon men er komen. In het algemeen gaf de Min. toe, dat het niet wenschelijk was, dat een Min. van Kol. optrad als Gouverneur- Generaal, maar het was niet steeds te vermijden. De opdracht van Min. Talma aan den heer Staalman (winkelnering) had geen enkele bijbedoeling van po litieke aard. De Min. meende dat de decoratie- zaak méér de Kamer raakte dan de Reg., die men er liever had moeten buiten laten. Men had in het Voarl. Verslag strikvragen gesteld en de Reg. willen verlokken tot een afkeu rend oordeel over een onbewezen feit. De gebruikelijke weg was gevolgd dit was het eenig antwoord dat ge geven kon worden. Maar noch het overleggen van adviezen, noch het mededeelen van voorloopige lijsten was moeelijk. Dat kon de Reg. niet doen. De Min. eindigde met een be roep op samenwerking. Daarna verdedigde de Min. van Fi nanciën het financieel beleid. Eken evenredfg zegelrecht ware te overwe gen; een beursbelasting zou zeer moeilijk zijn. Met zijn ambtgenoot betoogde de Min., dat de begrooting zuinig was opgemaakt. Op de mili taire uitgaven viel op het oogenblik niets te bezuinigen. De Min. deed voorts uitkomen, dat hij niet van in zicht veranderd was, hij moest al leen veel meer doen dan hij zich had voorgenomen. Hoezeer gevoelend voor het beginsel van belasting naar draagkracht, meende hij, dat de lijn niet precies te trekken was tusschen directe en indirecte belastingen. Een Min. van Fin. kon de Kamer nooit ten volle bevredigen; ook zijn eigen vrien den niet, wat wel blijken zou. Maar de Min. had nu eenmaal geld noodig om een groot tekort te dekken, al klaarde de flnancieele toestand wat op. Verhooging van den drankac cijns tot 100 wees de Min. af; het tarlefontwerp zou nog in dit zitting jaar Inkomen. Voor belasting van goederen in de doode hand was hij niet te vinden, wèl wilde hij bij de successiebelasting rekenen met het vermogen dat degeen die erft reeds te voren bezat. Van de verhooging van den drankaccijns verwachtte de Min. vermindering van opbrengst, doch dat zou het volk ten goede ko men. Een eventueel overschot van dien accijns bleef in de toekomst be stemd voor verlaging van den suiker- accijns. De Min. gaat heden verder. Eir wordt hedenavond en denkelijk ook Vrijdagavond vergaderd. Men seint ons uit Den Haag De Minister Yon Financiën betwist te, dat een verhooging van den drank accijns zou drukken op de lagere standen. Alcohol is een weelde-artikel en verhooging zal het gebruik doen afnemen. Men vreesde belastingont duiking, maar alle belastingen wor den ontdoken. Het bedrijf van smok kelen aan de grens loonde niet meer tegenwoordig, althans in het Zuiden. Aan de oostergrens zou verscherpt toezicht noodig zijn. Sterke drank- accijnsverhooging zou medewerkèn tot vermindering van het gebruik, gelijk de ervaring in het buitenland bewijst. Daarna begonnen de replieken. De heer Drucker betoogde, dat da ministerieele rede conservatief was van kiesrechthervorming zou in deze vier jaren niets komen. Tegenover de Regeering handhaafde spreker 'het recht der Kamer, om inlichtingen te vragen, óók over handelingen van vroegere ministers tegenover perso nen. De heer Troelstra achtte de practi- sche beteekenls der Christelijke rechtsbeginselen minder dan ooit duidelijk. De antithese hield het kies rechtvraagstuk tegen, terwijl men ter rechterzijde, althans bij twee groote groepen, een oplossing gereed had. Deze werd evenwel tegengehou den door de Christelijk-Historlschen. De democratie werd aan de antithese opgeofferd. De rede van spreker was voorts een felle weder-aan val op de heeren Borgesius en Lohman. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is ter vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 1 De cember, 's avonds half negen. MET MAN EN MUIS VERGAAN? Men seint uit Volendam Gistermor gen zijn door eenige visschers vaten petroleum opgevischt, afkomstig van de lading van de „Handel en Nijver heid". De kapitein van de stoomboot „Stan- fries" van de Nieuwe Leeuwarder Stoomboot-maatschappij, rapporteert, dat hij In den nacht van Zaterdag op Zondag tusschen drie en vier uur een vreeseiijk gefluit heeft waargenomen, doch aangezien geen licht was te be kennen, heeft hij na vergeefs zoeken, doorgestoomd. De kanonneerboot uit Kampen be richt de „Handel en Nijverheid" te hebben aangetroffen met een eind pijp uit het water stekend. Van uc equipa ge Is niets bekend. OVERLEDEN. De vrouw uit de Pieteir Jacobstraat te Amsterdam, die zulke deerlijke brandwonden opliep door het omval len van een petroleumlamp, is ln het Binnen-Gastbuis aan ds gevolgen overleden. Het meisje, dat te Lisse door de tram overreden was, zoodat belde beentjes werden verbrijzeld, is reeds aan de bekomen wonden overleden. VREESELIJKE DOOD. Te Duizel (N.-B.) is het 3-jarig zoon tje van den landbouwer P. van der Ven, in een stalketel met heete specie gevallen. De kleine beliep vreeselijke brandwonden en is spoedig aan de ge volgen overleden. STELLING INGESTORT. Gistermiddag is te Utrecht ln de In aanbouw zijnde school van de Broek ders van het Gregoriushuis aan de Kromme Nieuwe Gracht eene stelling ingestort door het breken van een zoogenaamde korteling. Drie werklie den, P. Bekink, H. Druppers en J. van der Linden, werden gewond naar het Ziekenhuis vervoerd. Druppers is ern stig gewond, de beide anderen min der ernstig. DE AMSTERDAMSCHE WATERLEIDING. In de gistermiddag gehouden zit ting van den Amsterdamschen Ge meenteraad kwam aan de orde een voorstel van B. en W., om tot verze kering en uitbreiding der duinwater- winplaats, duingronden in de meenten Noordwijk en Zandvoort aan te koopen. Zooals we destijds uitvoerig heb ben medegedeeld, ts door den heer L. Graaf van Limburg Stirum te Noord- wijk aan de gemeente in koop aange boden de hem in eigendom toebehoo- rende duinlerreinen, liggende ln de gemeenten Noordwijk en Zandvoort en grenzende aan en gedeeltelijk reeds vormende hel zuidelijk deel der Amsterdamsche duin water-winplaals. in welk deel het Van Stirum-kanaal CD, als verbinding met het Westerka naal, gelegen zijn. De koopsom voor de 740 H.A. grond bedraagt f525,742,46. Hoewel deze prijs niet laag is, meenen B. en W., dat hij hen toch niet mag afschrikken, den Raad het voorstel tot aankoop te doen, ook omdat zij van ordeeJ zijn, dat „indien Lutusscheu niet beleid partij getrokken wordt van de bedoel de terrein a an winst, aan B. en W. dan tevens de zoo geweusclite gelegenheid en de tijd geboden wordt, om het duin water vraagstuk tot oplossing te brengen." Zonder discussie werd het voorstel goedgekeurd. DARWIN-HERDENKING. Verschillende wetenschappelijke ver eenigingen hadden gisteravond ln „Artis" te Amsterdam eene bijeen komst georganiseerd, om Darwin te herdenken. Voor een zeer talrijk publiek tra den ais sprekers op de hoogleeraren Prof. Hugo de Vries en Prof. Dr. A. A. W. Hubrecht. Beiden schetsten de groote beteeke- nis van Darwin voor de wetenschap. De voorzitter, prof. dr. C. A. Pekel haring, bracht aan de sprekers dank. Wij meenden, zoo zei hij, dat de beste hulde, welke wij konden brengen aan den beroemden natuuronderzoeker, die de wereld als een zon heeft be straald, hierin bestond, dat wij een ruimen kring gelegenheid gaven, om iets meer van hem te vernemen. Het podium was rijk met bloemen en planten versierd, waartusschen een buste van Darwin prijkte. VOOR BURGEMEESTER f Bij den burgemeester van Losser vervoegde zich aan huls een gezel schap van drie personen, n.l. twee vrouwen en een man die drie kinde ren van 11/2 tot 4 Jaar bij zich had den. Fluks werden de kinderen bij den burgemeester achter de deur gezet en verdween het drietal. Er werd onmiddellijk ernstig naar hen gezocht, maar ze waren verdwe nen. De kinderen zijn bij verschillende personen onder dak gebracht. Naar men zegt moeten het kinderen zijn van een zekeren G., die zijn vrouw heeft verlaten en zelf de wijk naar Duitschland heeft genomen. Voor dien tijd woonde hij te Berghuizen nabij Oldenzaal. Laatste Berichten 8. D. A. P. Door de S. D. A. P. afdeeling Haar lem zal op een der Kerstdagen eene openbare vergadering worden gehou den, waarvoor als spreker is uitge- noodigd Mr. P. J. Troelstra. Benoemd. Tot directrice aan de wasch- en strijkinrichting van de firma Van der Weiden, te Heemstede, is benoemd onze stadgenoot© mej. Soellaart. Harmonie. In de vergadering van de muziek- vereeniging Harmonie, directeur de heer Hofmeester, werd inplaats van het oude bestuur, dat ontslag geno men had, gekozen tot voorzitter de heer Hoogerbeets en tot bestuursle den de heeren Van Dijk, Vroom, Van Alphen, Van Es, De Jong en Ooievaar, welke heeren de functiën onderling zuilen verdoelen. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie, inh. geld, I.ln- naueslaan 8, Heemstede. Een glazen inktpot, Baan 9. Een tienrittenboekje der E. 8. M., RoJ lands Lraat 1 C. Een stukje fluweelband. Scheeper- straat 19. Een portemonnaie inh. geld, Gast huisstraat 21. Een kinderboezelaar, Dr. Leyds- straat 31. Een zilveren ring. Parklaan 42. Een portemonnaie, inh. geld, Tey- lershofjestraat 1. Een bril in étui, Zoetestraat 10. Een zakmes, K Wolstraat 5. Een ceintuur met gesp, Nieuwe Kruisstraat 5. Een gummi bal, Potgieterstraat 22. Telegrammen BEN OVERVAL. TEHERAN, 24 Nov. (Reuter.) Een alhier hedenavond ontvangen tele gram deeit mede, dat de consuls-gene raal Passek en Radlulowsky, die op reis waren naar Bushir, tusschen Khanizany&n en Dashtarjin zijn over vallen door leden van een stam, die een groot gedeelte van den Karavaan weg voerden, een Russischen kozak en een Russischen en twee Perzische kozakken wondden. Het reisgezelschap is naar Khant- zanyan teruggekeerd, DE DOEMA. PETERSBURG, 25 November. (Reu ter.) De Doema besprak gisteravond het voorstel een interpellatie te mo gen richten tot den minister van han del, over de in strijd met de thans geldende regelen voor de verpachting verleende pacht van naptha-houden- de gronden aan den generaal-majoor Stenjaurin, den jagermeester Mam mon tou, den opperjagermeester Gole- nislef. Kutusof. Tolstoi en de Kaukisi- sche Industrieele-maatschappij. Het voorstel werd eenstemmig aangeno men. De heer Timirjasef, die heden voor de laatste maai als minister van han del voor de Doema optrad, hield een redevoering van een uur, waarin hij aantoonde, dat de regeering niet in strijd met de wet handelde. Wat de drie eerstgenoemde gevallen aangaat werd de verpachting geregeld op grond van een keizerlijk besluit, waar in uitdrukkelijk gezegd wordt, dat die gevallen geen precedent zouden schep pen. De minister voegde er aan toe, dat hij slechts door de noodzakelijk heid gedwongen op een gebied kwam, dat zelfs van het standpunt der ortho doxe aanhangers eens volksver!,egen- woordiging onaantastbaar Is. De ge nade van den monarch is in alle mo- narchiën het schitterendste preroga tief van de hoogste macht. De Doema besloot de mededeeling van den minister onmiddellijk te be spreken. Daar de eerste redenaar, de Octobrist Dmitrijukof, op die keizer lijke besluiten inging, verzocht de voorzitter hem die quaestie niet te be spreken. Het debat werd tot Woensdag a.s. verdaagd. Voor de vriendelijke bewijzen vary belangstelling ontvangen bij de heiy denking van mijn 25-ja-rig Lidmaat* schap van den Raad dezer gemeenW op 20 Oct. 1.1. betuig ik mijn oprech ten dank. Haarlem, Nov. 1909. J. J. SNELTJES. Rechtszaken ANTI-MILITARISME. Het Gerechtshof te Amsterdam ver nietigde het vonnis der Rechtbank, waarbij de antimilitarist J. W. Smit, wegens een artikel in den Soldaten-al manak was veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf en wel omdat in het vonnis niet voldoende rekening is gehouden met het feit, dat Smit op een fout In de dagvaarding had ge wezen; en opnieuw rechtdoend, ver oordeelde het Hof beklaagde, Ingevol ge art. 131 W. v. S., tot een gevange nisstraf van 3 maanden. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD 25 November. L. Oosterhagen en M. de Bruijn. H. J. Hogenhirk en H. Hof. J. D. Rigbers en A. Roos. GETROUWD 25 November. B. P. Gozeling en C. P. Zandvoort. J. P. Hoes en A. van Bre6men. J. N. Caarls en A. E. Verzij lhergen. A. C. Blok en J. M. Groenendaal. BEVALLEN 24 November. C. A. J. Pielage, geb. Bottelier, z. C. Moerkerk, geb. Van Leuven, d. 25 November. J. B. Brouwer, geb. Meijer, d. OVERLEDEN 24 November. C. van Berloo, geb. Kohier, 77 j.. Jansstraat. 25 No vember. L. van Viersen, 23 J., Luite- steeg. Amsttrdamsche Beurs. Openingskoersen van 25 November 1909, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577. STAATSFONDSENMARKT. Consols 88 7/16, Hope's 88, Russen 1909 93 1/4—3/8. ZUID-AMEhlKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 9 1/8, Pref. Peru 85 8/4--S6. TABAKSAANDEELEN. Blndjey 101 1/2, Dell Mij. 458, Nieu we Asahan 81, Rotterdam Deli 357, Senembah 416. PETROLEUM-AANDEELEN: Koninklijke Petr. 45356, Moeara Enim 187 5/8, Sumatra Palembang 169 Perlak Petr. 144. MIJNAANDEELEN. Great Cobar 126. De AMERIKAANSCHE MARKT opende verdeeld. Denver 471/4, Erie 33, Kansas 43 9/16, 70 3/4, Missouri 48, Rock Island 3813/16, Southern Rails 311/2, Union Pacific 201, Wabash 215/16, Pref. W. 55 3/4, Steel 8711/16, Carren 73, C. Marine's 7 5/8, 241/2, 711/2, Amalg. 00 3/8. Stoomvaartberichten Het stoomschip Menado, van Java naar Rotterdam, passeerde 24 Nov. Kaap CaxvoeLro. Het stoomschip Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 24 Nov. te Genua. Het stoomschip Rijnland vertrok 24 November van Amsterdam naar Bue nos Ayres. Het stoomschip Zaandijk (Canada- Lijn), vertrok 24 November, voorm. 9 uur, van Montreal naar Hamburg en Rotterdam. Het stoomschip Oranje, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 24 No vember van Suez. 392STE STAATSLOTERIJ, le Klasse. 4e Lijst. TREKKING VAN 25 NOV, No. 8325 /1000. Nos. 18233, 19381, 20286 100, Prijzen van 20.—. 151 1658 5519 8688 12180 14889 17605 326 1758 5618 8988 18808 15014 17981 398 1814 6629 9774 18478 15197 18070 399 8148 6744 B798 18046 16888 18614 497 2661 5828 9864 18122 16819 18636 608 2666 6148 1998 18186 15449 18998 586 8726 6849 10264 18188 16467 19402 826 2908 6851 10529 18405 16940 19418 993 8701 6916 11087 14034 16189 19689 1041 3984 7448 11144 14229 16677 19862 1288 4828 7650 11196 14826 16666 19919 1816 4368 8028 11207 14568 17075 20419 1616 4481 8185 11397 14642 17311 1621 4708 8670 11608 14676 17888 le Klasse 3e LijstGeene fouten. Getrouwd: HENDRIK E. PIETERS en JOHANNA C. GLASEHL Shiloh N. J. (Ver. Staten y. N.-ïm.) 24 November 1909. De Curator in het raillissement van BAREND DE GEUS, broodbakker, wonende te Haarlemmermeer (Hoofd dorp) bericht, dat tengevolge van het verbindend worden der Uitdeelings- lijst dit faillissement een einde heeft genomen. De Curator. Mr. J. H. MONNIK. De Curator in het faillissement van RUTGER WIJNAND JACOBUS VALLENTGOED, vroeger brieven gaarder te Halfweg, bericht, dat de door den Heer Rechter-Commissaria goedgekeurde Uitdeelingslijst in ge noemden boedel is nedergelegd ter griffie van de Arrondissement^- Rechtbank te Haarlem, ten einde al daar gedurende tien dagen ter inza>- ge te verblijven. De Curator, Mr. H. R. RIBBIUS. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem; van verschillende zijden verzocht, zich uit te spreken over de vraag, of het gewenscht is het SL NICOLAAS- FEEST dit jaar vallende op eenen Zondag op eenen anderen dag te vieren, brengen ter algemeene ken nis, dat er, naar hun gevoelen, aan leiding bestaat om die feestviering te verschuiven tot Maandag 6 December a.s Haarlem, 25 November 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris, WIJTEMA. Gevraagd een bekwame Huisnaaister goed kunnende knippen. Liefst boven de 20 jaar. Adres Nieuwe Gracht 38, Net Dagmeisje gevraagd, P. G., en voorzien van g. get., van half 8 tot half 5. Loon ƒ2.50 p. w. AdresRipperdapark 45, tus schen 89 uur des avonds. ER BIEDT ZICH AAN tegen Februari, een net Meisje, be kwaam in 't strijken, naaien en ma zen, stopj?en. Ook niet ongenegen voor de keuken. P. G. en 21 jaarliefst zonder kinderen. Br. onder No. 19663 Bur. Haarl. Dagblad. gevraagd Langendijkstraat 12 rood, Een Juffrouw vraagt Wasschen aan huis droog of nat. Ook dienstbodenwas- schen. Brieven onder No. 19658 BiT Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan een R. K. burger dochter, leeft. 35 J., liefst bij Dame of eenig Heer, v. g. g. v. Ook gen. in den winkel of in de hui8h. behuipz. te zijn. Brieven onder No. 19667 Bur. Haarl. Dagblad. EEN NET EENVOUDIG MEISJE P. G., zoekt plaatsing als hulp in de huishouding en gezelschap, burger pot kunnende koken, en ook genegen, zoo noodig, bij kinderenv. g. g. v, Br., onder No. 19661 Bur. HaarL Gevraagd te Overveen 15 December of 1 Januari een fatsoenlijke R. K. DIENSTBODE als Meid-alleen, kunnende koken en: netjes werken, voorzien van goede ge tuigen. Loon naar bekwaamheid. Bp No. 19648 Bur. Haarl. Dagblad, Een net Meisje biedt zich aan voor de morgenuren of enkele dagen per week, met alle werkzaamheden bekend. Br. onder No. 19654 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zioh aan ren buitenmeisje, genegen voor alle werkzaamheden, liefst in Haarlem. Adres Havestraat 41, Hillegom. Er biedt zloh aan een net Meisje van buiten, leeftijd 1$' jaar, van dein P. G. Brieven ©ndef, No. 19650 Bur. Haarl. DagbL Winkeljuffrouw gevraagd in een bakkerswinkel, f#, G. Brieven onder No. 19645 Bureafj Haarl. Pagblad. Terstond een gevraagd, niet beneden de 20 jaa!^ Adres Javastraat 69. Schoten.*

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2