Arbeidsbeurs. KEIJSER'S WHimimiiii Binnenland Sport en Wedstrijden Burgerlijke Stand Laatste Berichten Kectiuzaken Stoomvaartberïchteo AdvertenOen EEN NET EENVOUDIG MEISIE Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 26 Nov. 1909. Hoogste barometerstand 769.0 m.M. te Clermont (Frankrijk)laagste 741.6 m.M. te SeydisfjordL Verwachting tot den avond van 27 November Windtoenemende tot mat'gen Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk re gen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te bur 765 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien CS ZIJLSTRAAT HAARLEM. Tbennometeratand U Haarlem. Vrijdag 26 November Hoogste gisteren 2 uur F. 44 Laagste hedennacht F. 81 Hoogste heden tot 18 uur F. 48 INGEZONDEN MEDE DEELINGEN k 80 Cts. per regeL Lange Voorstraat water te zullen geven. Bloemend aal heeft pas in beginsel besloten eigen waterleiding te stichten. Bo vendien is Yan de Maatschappij tot touw- en exploitatie van Gemeente bedrijven te Utrecht, vertegenwoor digende do Bremersche firma Carl Francke EEN CONCESSIE-AANVRAAG VOOR EEN WATERLEIDING INGEKOMEN. De Maatschappij, die pas een plan heeft ontworpen voor de drinkwater- tvoorziening van 25 gemeenten op ■Zuid-Beveland, wil een pachtcontract aangaan. Een commissie zal nu on derzoeken welke der wijze van water voorziening voor Schoten het voor- woeligst is. Dezelfde Winkellersv er een i g ing ^Eendracht maakt Macht) wil ook een electrische train van de H. IJ. S. M. door 't Schoterkwartier hebben in aansluiting met do Ilaarlerasche foam. Zij adresseerde daartoe aan 'de H. IJ. S. M. en aan den Raad. De VOORZITTER merkte zeer to lrecht op, dat de Raad toch niet aan de Holl. Spoor kan gaan vragen of «ij alsjeblieft concessie wil komen vragen. De Voorzitter heeft zich al vroeger tot de H. IJ. S. M.-dlrectle gewend niet de vraag, of er plannen tot con cessieaanvraag waren. De directie heeft toen kaarten enz. opgevraagd en zou deze kwestie in overweging Hemen- Besloten werd met de Gemeente HaarlemmerLLede en Spaarnwoude de onderhandelingen aan te vangen över gosleverantie van Schoten Spaarnwoude. De S. D. A. P., afdeeling Schoten, .becijferde, dat er 50 kinderen, die ter Schol© behoorde te gaan, verstoken «ijn van lager onderwijs, terwijl nog 131 te Haarlem op school gaan. IWonsch: een nieuwe school in het Schoterkwartiar. De Bond van Nederl .Onderwijzers, afd. Haarlem adres seerde eveneens. Wensch: hulploka- ien van Haarlem huren. De Vrijzin nige kiesvereeniging was de derde i&dressante. Wensch: aanschaffen Hran eigen hulplokalen. De VOORZ. kon niet nagaan, of dat cijfer 50 kinderen juist was. De heer HOOY hield een heftig-wordende toe spraak, waarin hij opmerkte, dat 't hem griefde, dat den Raad verweten werd niet voldoende voor het L. O. te zorgen, terwijl spreker toch telkens /wear vroeg, hoe het met de zaak stond. De „wethouder van Onder wijs"... (wie is dat toch!)... had mee- jdeelingen moeten doen aan den Baad, zoodra hij vernam, dat kinderen zonder onderwijs waren. Maar geen der wethouders tra de op dien aanval. Ten slotte consta teerde de heer Hooy, dat 't ook hem niet gepast voorkwam, dat kinderen, die volgens het verlangen naar de openbare school moesten, door ge brek aan plaatsruimte op de bijzon dere scholen terecht kwamen. Besloten werd den verbouw van de school to oud-Schoten spoedig te doen plaats hebben, de hoogste klas se van een der scholen naar de Pa pen toren vest te sturen en de Jonge kinderen In het vrijgekomen lokaal te plaatsen. O pvoorstel van de heeren Cobe- ïens en de Braai zullen de verhoogin- ken van de jaarwedden der onder wijzers niet langer worden toegekend om de 5 jaren, maar zullen zij ont vangen twee driojaarlijksche en twee I vierjaarlijkschr verhoogingen tot een maximum van f 900. Tegen stemden de heeren Nells en Teeuwen. Die regeling zal ln wec- king treden op 1 Januari a.s. De hee ren Teeuwen, Nel is en Van Schie wil den dit stellen op 1 Januari 1911. Bij de Rondvraag deelde de heer Hooy mee, dat de stokers aan de gas fabriek 84 uren per week werken en eens in de 28 dagen een vrijen Zon dag hebben. Omdat hij meende, dat 't Werkliedenreglement daarin ver betering zou brengen, had spr. geen voorstel gedaan, om daarin verande ring te brengen. Nu is dat reglement weer op de lange baan geschoven. Duurt 't nog lang, eer de Commissie van onderzoek naar de wenschelijk- heid van een werkliedenreglement met haar taak gereed is, dan zal spr. met een voorstel komen. Dat hoeft niet, meende de commis sie, want aan ons zal 't niet liggen, als 't rapport niet gauw verschijnt. De commissie uit het onderwijzend personeel, die de kinderen een SL Ni- col aasfeestje wil bereiden, is gunstig geslaagd. Ruim f 150 is door particulieren bijeen gebracht benevens enkele gif ten in natura. De chocoladefabriek Union geeft chocolade voor 700 kinderen. De be schuitfabriek Van Dijk levert alles tegen fabrieksprijs. Het „Oosten' geeft koek enz. Maandag 6 Dec. om 9 uur komen de 3 laagste klassen bijeen en 's avonds om 5 uur de 3 hoogste klassen. Er zal een he use he St. Nicolaas mot zijn knecht aanwezig zijn. Mis schien wordt des avonds nog een too- verlantaoravoorstelling gegeven. HEEMSTEDE. Bij de Donderdag gehouden verkie zing voor vier notabelen der Ned. Hery. gemeente zijn herkozen de hee ren Joh. van den Berg, Dr. M. Co lenbrander, M. Tibboel, en in plaats van wijlen den hear J. ten Hagen Sr. moet herstemming plaats hebben tus- schen de lieer en J. L. Zegers en Dr. C. J. C. Burkens. Opzichter. Voor do betrekking van gemeente opzichter alhier hebben zich een vijf tigtal sollicitanten aangemeld. HAARLEMMERLIEDE C. A. Aan den gemeente-veldwachter C. F. W. Krohn, thans gestationneerd in het stadskwartier, is de bronzen me daille uitgereikt wegens 121/2-jarigen trouwen politiedienst. Burgemeester, collega's en gemeente-ambtenaren lie ten d't feit niet onopgemerkt voorbij gaan. HAARLEMMERMEER. De opbrengst der 15 schapen, ten voordeele dei* Chr. school te Hoofd dorp verkocht, was ongeveer 221 gld. Unie-collecte. Do Unie-collecte voor de School met den Bijbel heeft te Hoofddorp f 140.05 opgebracht. Militie. Voor de nationale militie, lichting 1910, bedraagt bet door deze gemeen te leveren aandeel 60 man. waar- TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag: Bij de voortzetting van de algemee ns beraadslaging over de S taats be grooting werden replieken gehouden door de heeren Tydeman, Van Doorn Lohman, en Vliegen. De heer Lohman wees de aanspra kelijkheid van de geheele rechterzij de voor de handelingen van dr. Kuy- per inzake de ltntjeszaak af. Hij ver klaarde zich, nu er weer duisternis is gekomen, tegen een enquête, maar! meende, dat Kuyper zelf zich nader' heeft te verdedigen in de Kamer of voor een eeregericht. Voor een straf vervolging zag de heer Lohman geen aanleiding. Dr. KUYPER. De N. Ct. maakt melding van een gerucht, volgens hetwelk hoogst ach tenswaardige en aanzienlijke vrien den van dr. Kuyper de nieuwe landvoogd van Nederlandech-Indiê onder meer bij hem zeer sterk op de benoeming van een eereraad in zake de decoratiequaestie hebben aan gedrongen. Doch dr. Kuyper zou ge weigerd hebben. marlbo naar 'Amsterdam, arriveerde 24 Nov., des voormiddags 8 uur, te Havre. VOETBAL. Naar „Het Vad." meldt won het Quick-elftal in Den Haag van de Leu- vensche studenten met 40. Met de rust was de stand 4—0. Een talrijk publiek woonde den wedstrijd bij. HOCKEY. DAMES HOCKEY-COMPETITIE. Op initiatief van mevr. H. A. Tromp te Voorburg is een dames- hockey-competitie ingesteld. Donder dagmiddag had te Rotterdam de eer ste ontmoeting plaats tusschen Victo ria en H. H. V. Naar de N. R. Ctt. meldt won Victoria met 10 van Den Haag, dat maar met negen spelers uitkwam. SERVISCHE LEGERPLANNEN. i BELGRADO, 25 Nov. (Reuter). Een wetsontwerp is ingediend betreffen de een nieuwe leening van tien rail- lioen dinars ten einde in de uitgaven voor het leger te voorzien. Persoverzicht EMIGRATIE NAAR BRAZILIÖ. Naar het „Ilbl." uit vrij officieel© bron verneemt, zal vermoedelijk mettec aanvulling "van"zijn eerste De rede rail den beer Troelstra in da Tweeda Kamer. De Kameroverzichtschrijvér van het Alg. Handelsblad begint te schrijven „Met de klaarheid en scherpzinnig heid waarmee hij vóór eenige jaren de Noord-Brabantscne Bauazaak uit gerafeld heeft, heeft hij (Troelstra), 1 Januari de kostelooze emigratie naar Brazilië vanwege de Braziliaan- sche regeering ophouden. ST. NICOLAAS EN DE POST. De Tijd schrijft Wij vestigen de aandacht op de kennisgeving van den d'recteur-gene- raal der Posterijen betreffende de verzending van postpakketten. Daar uit blijkt nl. nog eens ten overvloede, dat voor de pakketpost de Zondag 5 December een gewone Zondag zal blij ven. Ofschoon er geen aanleiding be stond iets anders te denken, hebben blijkbaar velen toch anders gedacht. Niet alleen dus zullen er dien dag geen pakketten worden aangenomen, maar er moet ook op gerekend worden dat, mochten er op Zaterdag 4 Decem ber veel pakketten worden aangeno men, de besteldienst toch niet meer zal verrichten dan op andere Zondagen. Dat wil dus zeggen, dat het meerdere tot Maandag blijft liggen. Het zal dus pructisch het beste zijn, dat St. Nicoiaas-verzenders de pakket, post ditmaal met rust laten en zich daardoor vrijwaren voor teleurstel lingen. DE MOORD TE KOEKANGE. Bij beschikking van de rechtbank te Assen is de gevangenhouding der ge broeders B., die zich nog steeds ln voorloopig arrest bevinden, in zake den drievoudigen moord te Koekange, weder met 30 dagen verlengd. van 42 ter volledige en 18 man tot korte oefening zullen worden inge lijfd. HALFWEG. In de eerste uitvoering in d't sei zoen der vereeniging „Nut en Genoe gen" trad het Haarlemsch blijsped- ensembie op. Na een drietal muziek stukken werd opgevoerd het blijspel „De gevolgen van een leugen", dat zeor goed werd weergegeven. De iedon waren slechts matig opge komen. 1JMUIDEN. Ongeluk. Donderdagmorgen viel een matroos aan boord van den stoomtrawler iviies en Truus, liggende in de Visschersha- ven te IJmuiden, in een vischruim, waardoor hij inwendig ernstig ge kneusd werd en eenige ribben brak. De ongelukkige, herkomstig van Eg- mond, i9 in het Koning Willemshuis ter verpleging opgenomen. Stormgevolgen. De atoomlogger Burgemeester Ve iling Meinesz is uit zee terug moeten keereu wegens verlies van een groot aantal netten en met slechts et vangst van 4 last haring. Gestrand. Donderdagnacht liep de Engelsche smak W. E. Gladstone L T 616 op het strand tusschen Noordpier en Noor derstrekdam en werd later door de sleepboot Visschershaven af gesleept. ZANDVOORT. Door den heer Breeuw ar alhier was bij de politie aangifte gedaan, dat door inklimming uit zijn winkel si garetten waren ontvreemd. Een inge steld onderzoek heeft ten gevolge ge had, dat de daders zijn opgespoord. Het zijn Jb. K., oud 11 jaren, R. K., 12 jaren en J. A. S., oud 13 jaren, die bekenden den diefstal te hebben ge pleegd. Zes en veertig pakjes doosjes met sigaretten werden in be slag genomen. Gisteravond werd door den heer .P. Varekamp, arts alhier, In On3 Huis een lezing gehouden over Licht, lucht en zee. Spreker deed in een on derhoudende rede uitkomen den in vloed van 't genoemde op de gezond heid. In de pauze werden eenige lichtbeelden vertoond. De zaal was goed bezet. Aan het strand was gisteren veel bedrijvigheid. Uit zee waren zeer veel baddings en ander hout aange spoeld. Den geheelen dag reden wa gens en karren af en aan om het hout te halen, 't Gevonden hout werd door de strandvonderij geborgen t MOORD TE ONNA. Voor de rechtbank te Heerenveen stond terecht de 31-jarige L. v. d. V., te Onna, thans gedetineerd, beschul digd van doodslag, subsidiair mishan deling met doodelijk gevolg, gepleegd op zijn schoonmoeder, de vrouw van J. Haring, en mishandeling van zijn schoonvader J. Haring, ïn den avond van 18 September j.l. Verleden jaar huwde beklaagde met de 18-jarige dochter van Haringhij woonde dicht bij zijn schoonouders, met wie hij al spoedig op gespannen voet leefde. Het gevolg was, dat de huishouding van het jonge paar op gebroken werd, beklaagde weer bij zijn moeder, de vrouw weer bij hare ouders ging inwonen. Beklaagde hield veel van zijn kind, dat bij de moeder bleef hij v/oeg het wel eens te zien, wat geweigerd werd en welke weigering hij vooral aan zijn schoonmoeder toeschreef. In den avond van 18 September kwam hij van Steenwijk, het was on geveer kwart voor negen, en klopte aan bij zijn schoonouders, die dade lijk hoorden, dat het v. d. V. was. Na herhaald kloppen kwamen Haring en de beide vrouwen buiten en het kwam tot een hevige woordenwisseling. Van de V. werd driftig, trok zijn mes en stak daarmede zijn schoonmoeder In den hals, die een kwartier daarna overleed. Haring, die om hulp naar de buren geloopen was, werd daarna door beklaagde achtervolgd, inge haald en ook nog mishandeld niet ernstig echter, wijl een buurman tus- schenbeiden trad. Daarop vluchtte beklaagde hij werd den volgenden morgen bij Steen wijk door de mare chaussee gearresteerd, aan wie hij zijn misdrijf bekende. Al spoedig toonde hij berouw. De geneeaheeren, die de seotie ver richtten, verklaarden, dat de dood het gevolg geweest was der verwon ding. Beklaagde bekende volledig en schreide gedurig. Het getuigenverhoor leverde geen nieuwe gezichtpunten op. Het O. M. eischte 9 maanden gevan genisstraf, onder aanneming van ver zachtende omstandigheden. J>e verdediger, mr. Woltman, con cludeerde tot vrijspraak. Het st. Isis, met Eng. mails, arri veerde 24 Nov. van Port-Sa'd te Brin- disi. Het st. Soembawa vertrok 25 Nov. van Calcutta naar Java. Het st. Delfland, van Amsterdam n. Buenos-Ayres, arriveerde 25 Nov. te Leixoes. Het st. Wilis passeerde 25 Nov. Ouessant en wordt morgenavond te Rotterdam verwacht. Het st. Kediri, van Rotterdam naar Java, arriveerde 25 Nov. te Port-Said. Het st. Rindjanl, van Java naar Rotterdam, passeerde 24 Nov. Perim. Het st. Solo, van Rotterdam naar Java, arriveerde 25 Nov. te Padang. Het st. Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 25 Nov. van Sabang. Het st. Banda, van Batavia n. Am sterdam, passeerde 24 Nov. Ouessant. Het at. Prins Willem IV. van Paro- over deze zaak, de puntjes op de i's gezet. Dr. Kuyper is ditmaal, zeker veiligheidshalve, maar héél den dag afwezig gebleven." Vervolgens Wij gelooven dat inderdaad, zooals de zaak nu is geloopen, een parlemen taire enquête noodig is. Wij blijven van oordeel, dat, wan neer een Kamerlid te midden van zijn medeleden op eenewoord een tegen hein ingebrachte beschuldiging on waar heet, men niet anders doen kan dan de beschuldiging en vooral zijn medeleden kunnen niet anders doen laten vallen. Zij mag (de beschul diging), dan niet meer worden geuit, tenzij zeer ernstige nieuwe dubia rij zen. Nu ontkennen wij niet, dat wat de heer Troelstra thans opgemerkt heeft, eenig nieuw ongunstig licht geworpen heeft, maar toch niet, dunkt ons, genoeg om de beschuldi ging van feitelijke corruptie, in een gezelschap van fatsoenlijke lieden (in rechten staat het anders en met mr. Troelstra blijven wij gelooven, dat art. 362 Sr. ware aan te wenden) we der zou zijn op te nemen. Maar er resten tal van duistere punten. De ware toedracht van zaak E. A. Lehmann is in 't gehéél niet opgehelderd. Het is niet begrijpe lijk, dat juist de heer E. A. Lehmann onder alle Amsterdamsche kooplieden zou zijn uitverkoren om in hem den Amsterdamschen koopmansstand te eenen. Daarbij werpt de gepuhlioeer- correspondentie juist op deze zaak een zeer ongunstig licht. En in de zaak-R. Lehmann is ook nog lang niet alles duidelijk. Nu behoeft men geen feitelijke cor ruptie, geen onrkooperij van dr. Kuy per «un le nemen, om het toch zeer wenschelijk te vinden, dat over deze gansche geschiedenis in het belang van onze politieke zeden en voor de gemoedsrust van ons volk. het volle licht opga. Dat heel de toedracht klaar en duidelijk worde. Daartoe is een z a k e 1 Ij k onder zoek noodig, los van eenige beschul diging, eenvoudig om de feiten op te helderen. Dit nu had heel gemakke lijk en eenvoudig kunnen geschieden, indien dr. Kuyper zich beschikbaar had gesteld, niet voor nadere ver antwoording, maar wei voor nadere inlichting. Nu hij dat niet gedaan heeft, blijft er inder daad niets anders over dan een parle mentaire enquête, maar een zakelijke enquête, naar den juisten samenhang der feiten. Tenzij.... tenzij men dr. Kuyper's verkla ring in deze mis mocht hebben ver staan. Mocht echter dr. Kuyper nog tot alle verdere informatie, die men hem in dit debat zou willen vragen, zich bereid verklaren, dan zou de raison d'être van een parlementaire enquête vervallen. Maar andera grijpe men naar dit middel om alle nevelen op te klaren. Dan heeft de Commissie der Kamer justitiëele bevoegdheid en kan zij getuigen onder èede hooren. Zoo'n voorstel moet dan echter schriftelijk worden ingediend en toe gelicht en ln de afdeelingen onder zocht, precies als een gewoon wets ontwerp. Wij hopen dat de rechterzijde nu eens den zedelijken moed zal toon en, om zoo'n zakelijk onderzoek aan te durven. De overzichtschrijver van de „Nieu we Rotterdamsche Courant" schrijft o. m. Is dit Kuyper Deze man, die den gan3Chen dag niet ter vergadering is verschenen, angstig waarschijnlijk voor de bliksemende volzinnen en de klemmende logica van Mr. Troelstra deze man, die sinds hij van buitenaf terugkeerde, hetzij hij zweeg, hetzij hij sprak, steeds den indruk maakte van iemand, die een zeer zwakke zaak te verdedigen heeft is dat dezelfde Dr. Kuyper, de strijdvaardige premier uit het Kabinet van 1901, hij, die nooit den strijd schuwde, die integendeel ai te dikwijls den strijd zocht? Telegrammen Faillissement-Piet. Hedenmorgen bracht de curator ln het faiilissenient-Piët, mr. N. G. Cnoop Koopmaus, verslag uit ter veri ficatie-vergadering, die door een groot aantal crediteuren werd bijgewoond. „Zooais bekend is", aldus vangt 't verslag aan, „vertrok de heer Piët !n Juli van dit jaar uit Haarlem, naar hij voorgaf om een zomerreisje naar Wiesbaden te maken, doch in werke- lijkneid um zich in Amerika huilen het bereik zijner schuldeischers te steilen." Dun gaat het verslag den reeds bekenden loop der gebeurtenis sen na, waarna gesproken wordt over de moeilijkheid bij de afwikkeling van den boedel ondervonden met de 5 pet. recepissen San Paulo. waarvan de nummers met aan de eigenaars be kend waren. Nu geen andere eige naars zich aanmeldden, zijn de stuk ken afgegeven aan degenen, die daar op recht deden pelden, echter met de bepaling van vergoeding der waarde, wanneer zich personen mochten aan melden, die meer recht daarop zou den blijken te hebben. Vóór zijn vertrek uit Haarlem heeft Piët te Amsterdam f11,000 aan con tanten opgenomen, voorts nam hU mee de afkoopswaarde van eenige po lissen ten bedrage van f 5468. Evenwel zijn door hem ook nog eenige betalin gen gedaan. Van een en ander was geen aanteekening gedaan in het kas boek. Daar P. zelf kas hield, valt niet met juistheid na te gaan, welk bedrag aan kasgelden hij heeft meegenomen, Van de recepissen 5 pets. San Pau lo, d'o hij ter inwisseling ontving, heeft hij meegenomen ze zijn al thans niet opgespoord kunnen wor den voor een waarde van f 700. Bij den verkoop van onroerend goed bracht een perceel in de Drappenier- straat f 40,96 meer en een perceel aan de Oude Gracht f 2733,43 minder op, dan de hypotheken bedroegen. Het perceel aan de Nieuwe Groenmarkt, dat 27 dezer geveild wordt, zal wel niet voldoende blijken om de twee hy potheken af te lossen. De verkoop van meubilair bracht, na kostenaftrek f 1682,49 op. Na de afwikkeling der zaken bleef een batig saldo van f 12.065.391/2 over. Een onderpand werd gerealiseerd en bracht een saldo van f 154,53 op. Enkele nog loopende polissen werden afgekocht voor f 122,38. De meeste uit staande vorderingen werden reeds ge ïncasseerd, eenige vorderingen zijn niet opeischbaar, te weten een bedr~~ van f 1150 op 1 Febr. 1911 opeischbaar en een som van f 597.50, die in termü nen wordt afgelost. Het verslag constateert, dat de boe ken niet werden bijgehouden. De re kening moest dan ook opgemaakt worden uit het kasboek, het effecten- boek en uit gegevens door crediteu ren verstrekt. Dank zij het goede heugen, de goede hulp en de toewij ding van den heer De Bil, bediende van den gefailleerde, konden alle vorderingen tijdig en in gemeen over leg worden vastgesteld. Het passief is, wegens het nog niet plaats gehad hebben van den verkoop van 't huis op de Nieuwe Groen markt, nog niet met juistheid op te geven, doch zal zeker het aanzienlijk cijfer van f 95.000 bereiken, zoo niet overschrijden. Volgens een globale berekening zal dan ook slechts 15 pet. aan de con current© crediteuren kunnen worden uitgekeerd. Warschijnlijk zal reeds de volgende maand een voorloopige uitkeer ing plaats hebben. Door crediteuren werd geen verzet aangeteekend. RAADSVERKIEZING. Nu de candidaat van de Liberale Unie niet in herstemming is gekomen, heeft deze kiesvereeniging in hare vergadering van Donderdagavond met algemeene stemmen den candidaat der vrijzinnig-democraten, den heer J. H. Bregonje, voor de a. s. herstem ming overgenomen. HAARLEM. BEVALLEN Nov. 25. J. M. W. Smit—Dicks, i J. J. Burger-Smit, z. en d-, W. F. d«j GrebberLindemun, d., G. Stevens— Groot, d., H. II. v. d. Boogaard—i Drauisma, d., M. Bolleurs—Snel, d., 26. J. de ZwartSmoienaars, d., 23. A. E. Meijboom—Steffeus. z. OVERLEDEN Nov. 25. J. Maas, 79 J., M. v. Heoms- kerkstraat, J. C., 14 m., z. v. J. C. NV esterman, Burgwal, A. E. Buter, 38 j., Hazepatersiaan, 26. E. W., 3 n.., d. J. Groeneveld, Korte NVijngaardsir.,- P. J. Wichers, 68 J.. Pieter Kiessti. Postiuivenvereen. „De Lucht- gids". In de laatstgehouden vergadering van bovengenoemde vereeniging werd het bestuur als volgt gekozen: H. Keerwolf, le voorz., W. F. van Doe len, 2e-voorz.,H. J. Leenaarts, le- secr., L. van Bragt, 2e-secr., P. Krui er, penningm., en v. d. Kolk, commis saris. Gev. Voorw. Een zilveren speldje van een Voet balclub, N. Appelaarsteeg 22 rood. Een gulden, Ripperdastr. 22 rood. Een Engelsch leerboek, Vooruit- gangstr, 122. Een klein zwart hondje, FraDS Halsplein 6. Een parapluie, Anegang 18 rood Een nikkelen horloge aan een ket ting, Witte Heerensteeg 31. Marktnieuws NICARAGUA. NEW-YORK. 25 Nov. (Reuter). Vol gens oen telegram uit Colon is daar een draadloos telegram uit Bluefields ontvangen van gisteren, meldende, dat de Britsche kruiser „Scylla" Zon dag daar aankwam en gisteren weer zou vertrekken. De commandant bracht een officieel bezoek aan Estra da, die in het telegram als voorloo pig president wordt genoemd. MAROKKO. MELILLA, 25 Nov. (Reuter)» He denmorgen zijn de troepen naar No- dor vertrokken* HAARLEMMERMEER. Graanmarkt Hoofddorp 25 Nov* Roode tarwe f8—f 8 per 80 Kg. Witte tazrwe f 6.75f 9 per 80 KG. Haver f 3.60—f4 per 100 KG. Rogge f 5.60—f 6.75 per 75 KG. Chevalliergerst f 5.15—f 5.75 per 65 KG. Wintergerst f 4.80f 5 per 65 KG. Groene erwten f 12—f 15 per 85 KG. Duivenboonen f 8.80—f 9.15 per 85 KG. Paardenboonen f 7—f 7.25 per 80 KG. Karwijzaad f 15.50—f 15.75 inclusief Veemarkt Hoofddorp. Aangevoerd Donderdag 25 Nov. Amsterüamscbe Bears. Openingskoersen van 26 Nov. 1909, LABÜUCHERE UÏENS ós Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577* STAATSFONDSENMARKT: 2 1/2 Certific. N.W.S. 76 13/16, Rus :n 1909 93 11/16. Russen 97 1/2. Z. AMERIK. STAATSFONDSEN: C. Peru 9 1/8, Pref. Peru 35 3/4. TABAKSAANDEELEN: Bindjey 102, Deli Mij. 458, Medan 250, Nieuwe Asahau 80 1/4, Rotter dam Deli 357, Senembah 416. PETRÜLEUM-AANDEELKN. Koninklijke Petr. 458 1/2, Sumatra Paleuibaug 169 1/4, Perlak 143 12, Z. Periak 189. MÜNAANDEELEN. Great Cobar 126, Act. Cult 158 1/2. De AMERIKA ANSCHE MARKT opende stil. Denver 471/3, Erie 33, Kansas 441/8, Missouri 483/8. l^ck Island 3815/16, Southern rails 3115/16, Southern Pacific 1_ 3/4, Union Pacific 201, Wabash 213 8, 9 3/4, Steel 87 15/16, Carren 79, C. Ma rine's 73/4, 24 1/2, 71 1/4, Amulg. 91 3/8 Getrouwd: JOHAN HERMAN DUMMER VAN IIEMSBERGEN en JAKOB A HILLEGONDA 't HART, die ook mede namens beider Familie dank betuigen voor de hartelijke deel neming bij hun huwelijk ondervon den. Hazersvvoude. 25 November 1909. Haarlem. Voor cte vriendelijke bewijzen van belangstelling ontvangen bij de hen dunking van mijn 25-jarig lidmaat schap van den Raad dezer gemeente op 20 Oct. l.L l»etuig ik mijn oprech ten dank. Haarlem, No*. 1908. J. J. SNELTJES» BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem maken bekend,- dat, met ingang van 1 DECEMBER a.s., liet Bureau voor inlichtingen voor werkgevers en werkzoekenden (arbeidsbeurs), tot heden gehouden ln „Weten en Werken'" aan de Ged. Oude Gracht No. 144, zal zijn geves tigd in de Bensdenlokaliteit van hst gebonw aan da Nieuwe Gracht No. 3. en geopend zal zijn op eiken werk-' dag van 9 tot 10 uur. Haarlem, 26 Novembetr 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd. BOREEL. De Secretaris. WIJTEMA. Een net Meisje biedt zich aan voor de morgenuren of enkele dagen per week, met alle werkzaamheden bekend. Br. onder No. 19654 Bur. Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan oen R. K. burger dochter, leeft. 35 j., liefst bij Dame of eenig Heer, v. g. g. v. Ook gen. in den winkel of in do huish. hehulpz. te zijn. Brieven ondo^ No. 19667 Bur. HaarL Dagblad. P. G., zoekt plaatsing als hulp in do •huishouding on gezelschap, burger pot kunnende koken, en ook genegen, zoo noodig, bij kinderenv. g. g. v.- Br.. onder No. 19661 Bur. HaarL Dagblad. ER BIEDT ZICH AAN tegen Februari, een net Meisje, bo- kwaam in 't strijken, naaien en ma zen, stoppen. Ook niet ongenegen voor de keuken. P. G. en 21 jaarliefst zonder kinderen. Br. onder No. 19663 Bur. Haarl. Dagblad. Winkeljuffrouw gevraagd in een bakkerswinkel, P, G., bekend mot boekhouden. Brievem onder No. 19645 Bureau v. d. 1>L Gevraagd te O verveen 15 Decembe* of 1 Januari een fatsoenlijke R. K. DIENSTBODE als Meid-alleen, kunnende koken en' netjes werken, voorzien van gtede go- tuigen. Loon naar bekwaamheid. Br* No. 19648 Bur. Haarl. Dagblad. DAGMEISJE 1® 7» pvraagd voor spoedigst mogelijk. P,) 48 kooien prijs I 8H 162, 19 vaar- T Van 8 tot 31/2 uur, zon prijs I 70—/ 88, 7 Kalveren prijs i Loon /§.sO p. week. Br. fr. No. 1965»' prijs f 30—f 36,13 schapen priis 14.75RUr. Haarl. Dagblad,

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2