Weerbericht Uit de Omstreken Burgerlijke Staai Advertenties Oproeping. MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Da Blldt, 2 Dec. 1909. Hoogste barometerstand 773.1 m.M. Ie Horta (Azoren) Laagste 743.1 m.M. te Thorshaun. Verwachting tot den avond van S December Wind meeat matige tot krachtigen Westelijken tot Zuid-Westelij ken vrind. Gesteldheid van de lucht :zwaar be- twolkt, regenbuien. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag (e 2 Siux 743 m.M. (Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 743 m.M.' OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 86 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. ïhermometerstand te Haarlem. Donderdag 8 December Hoogste gisteren 2 uur F. 44 Laagste hedennacht F. 88 Hoogste heden tot 12 uur F. 45 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. KEIJSER'S SchoenenmaDazUn. V 32 Lange Veerstraat P. J. van H., voerman te Haarlem, dierenmishandeling, 5 boete of vijf 'dagen hechtenis. H. M., arbeider te Haarlemmer meer, mishandeling, 10 boete of 10 dagen hechtenis. L. A. V.. zeeman te Zandvoort, ap pèl jachtovertreding, zeven dagen hechtenis, W. P., werkman, J. C. V., werkman beiden te Aalsmeer, mishandeling, de eerste veertien dagen gevangenisstraf, de tweede 10 boete of tien dagen hechtenis. MUZIEK- EN VOORDRACHT AVOND. Jammer was 't, dat het gister zoo regende, want nu was 't getal bezoe kers van het Toynbee-avondje kleiner dan anders. En 't kunstgenot, dat nu geboden werd, was overwaard om door een volle zaal gehoord te wor den. Een zevental leerlingen van de Am- «terdamsche Tooneelschool hadden 't voornaamste deel van het programma Ün beslag genomen. Om beurten tra den ze op, om hun voordrachbtalent te laten bewonderen. Eerst de heer C. 'van Kerkhoven, die „Een gewichtige rol" heel aardig, maar toch wel wat dl te spotlustig, voordroeg. Mej. A. van Gelder had veel en wel verdiend suc ces met „O mijnheer". De „brand in de mijnen van Ada Nigri" werd door den heer C. de Wit wel goed, maar toch in enkele gedeelten weer ai te dramatisch en met te veel stem-bulde- ring, gezegd. De heer J. Timrott ver wierf met „Ik kan mij beheerschen" wel 't meeste applaus. Dat was ook eerlijk, want hij deod het komische van 't stuk goed tot zijn recht komen. Mej. A. Jurgens gaf 't stemmige sprookje van „Pol de Mout" weer en toonde daarmee over een goed talent te beschikken, ook al bleek 't publiek meer sympathie voor 't komische te hebben. Dit kwam weer uit bij de voor dracht van den heer P. Meijn, die met ide „Fluitsolo" de lachspieren deed «verken en veel applaus oogstte. Mej. Jurgens en de heer Timrott ga- (yen daarna een klein tooneelstukje -„Zij wil niet trouwen", dat zoer ver dienstelijk werd gespeeld. Inderdaad, do Amsterdanischè Too neelschool blijkt over goede en veel 'belovende krachten te beschikken 't Muzikaal-gedeelte van den avond W-as aan twee Haarlemsche dames toevertrouwd. Mejuffrouw J. M. Pee reboom speelde twee vioolstukken, Romance van Henêlsen en Largo van Handel, en bewees daarmee, niette genstaande haar jeugd, toch al een be gaafde violiste te zijn, met een warm muzikaal gevoel en een goede voor dracht. Vooral in de Romance waren heerlijke momenten, die den toehoor ders veel genot verschaften. Mejuffrouw R. Oostenbroek had de •pianobegeleiding op zich genomen en kweet zich van deze taak eveneens zeer verdienstelijk. Rijksverzekerin gsbank. tn het jaar 1908 zijn door den Raad .van Beroep te Haarlem behandeld 101 gevallen, beslissingen van het be stuur der Rijksverzekeringsbank be treffende. Hiervan zijn 48 beslissingen bevestigd, 43 gewijzigd of vernietigd, terwijl 10 klaagschriften niet ontvan kelijk werden verklaard. Voor het kantongerecht werd behan deld 1 geval van overtreding der On gevallenwet, waarbij de bekl. werd veroordeeld tot ƒ15 boete, subs. 5 da gen hecht. JACOB VAN LENNEP. flet Mechelsche blad de Straal ineldt o. a. „Mot den Hundschoen getrouwd" bekwam heel veel bijval, die ruim schoots verdiend was. Al de medespe lers waren volkomen op de hoogte van den toestand, die zulk een moei- Jijk op te voeren stuk meebrengt. Bewonderd werden de dames Anna Sn Lize Kelling, die, naar ons be- (chelden oordeel vele onzer tooneol- speelsters van beroep do vlag zouden iimnan. rum cfr-liVan Wat de heerenrollen betreft, deze werden perfect vertolkt en we meenen hier gerust te mogen zeggen, dat de heer, iu den rol van Van Laar, zich als een buitengewoon begaafd en ont wikkeld tooneelspeler heeft doen ken nen. Terborg was wel wat koud in de scène der verleiding, doch overigens, als voornoemde heer, die van Laar speelde, volmaakt. De bijrollen waren extra goed- Ons heeft de buitengewone rolken- nis getroffen, waarvan allen blijk heb ben gegeven. Het stuk was ook wonderwel in el kaar gezet, waarvoor gelukwenschen aan den regisseur. In het blijspel, dat ten uiterste be viel, behaalde <le heer Elfering den grootsieu bijval. Kortoin, <ie Dijlezonen hebben ons, door het uitnoocLigen hunner Hol- landsche vrienden een waren geuot- volien avond <ioen doorbrengen. Aan Jacob van Lennep, onze beste geluk wenschen en wij voorzien, dat ze ze gevierend uit dén prijskamp zuilen kopien, waarin zij kortelings zullen treden. BLOEMBOLLENCULTUUR. De afdeeiing Haarlem van de Alge- roeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur vergadert Donderdag 9 De cember. Op de agenda komt o.a. voor de verkiezing wegens periodieke aftre ding van een onder-voorzitter en le secretaris en de behandeling van den besclirijvingshrief voor de a-s. Alge meens Vergadering. SCHOTEN. Tot veldwachter te Schoten is met ingang van 1 Januari 1910 benoemd A. Heertjes, alhier., Tot controleur der gasfabriek is A. Stoffer, alhier, benoemd. HALFWEG. De volgende week verwacht, men, dat alle beetwortelen aan de suiker fabriek „Holland" zullen zijn aange voerd de campagne is vóór 15 De cember geëindigd. Gisteravond te ongeveer zeven uur is bij het raadhuis in de kruising van trambaan en straatweg, een ongeveer 40-jarige zwerver door de electrische tram aangereden, en zoodanig aan het hoofd verwond, dat de dood on middellijk intrad. Na schouwing is het lijk naar de algemeene begraafplaats onder Haar- lemmerliede overgebracht. HOUTRIJK EN POLANEN. Ds. B. Baljon, predikant bij de Herv. Gemeente alhier, heeft voor het beroep naai' Vlissingen bedankt, IJMUIDEN. Aanbesteding. Door het Provinciaal bestuur van Noord-Holland is heden aanbesteed: Het onderhoud van de werken behoo- rende tot de Visschershaven te IJmui- den, gedurende de jaren 1910, 1911 en 1912. Minste inschrijver D. v. d. Plas te IJmuiden, voor 9110.: liet afbreken van den ladingsstei ger en van een gedeelte van de loop brug met ééne dwarshrug aan de Zuidwestzij de van de visschershaven te IJmuiden, benevens het maken van eene loopbrug tusschen het Zuid-oos telijke boord van die haven en het ijzeren drijvend droogdok in de ha ven Minste inschrijver: M. Daalder te Alkmaar, voor 12290. Bitmecüand PRINSES JULIANA. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat Prinses Juliana in alle op zichten voorspoedig opgroeit. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag Bij de voortgezette behandeling van de begrooting van Justitie drong de heer De Jong aan op strenger hand having van de Zondagswet. De heer Van Doorn kwam op tegen de goedkeuring van de statuten der Roomsche Levensverzekering Maat schappij te Haarlem, die wegens uit sluiting van on-Roomschen zijns in ziens strijdig waren met de openbare orde. De heer Van Wijnbergen bestreed dit. Een weigering van goedkeuring der statuten kon alleen gegrond wezen op strijd met de wet, waarvan hier geen sprake was, meende hij: Bij de beantwoording zei de Minis ter geen principieel bezwaar te heb ben tegen schadeloossteling aan pre ventieve gevangenen, wier volkomen onschuld bleek. Het eedsvraagstulc eischt voor strafzaken afzonderlijke oplossing, maar de waarborg der be- eodigde verklaring in strafzaken kon niet gemist worden. Men kon den eed dus"niet facultatief stellen. De Voorzitter deelde mede, dat de Regeering de intreklang van het wets ontwerp tot verhooging der invoer rechten overweegt. TELEGRAM AAN DR. KUYPER. In de vergadering van het Werklie denverbond „Patrimonium", afd. Weesp, werd de volgende motie, voor gesteld door een dor leden, bij accla^ malie aangenomen en aan dr. Kuyper overgeseind met heftige verontwaardiging ken nis genomen hebbende van de socia listische campagne, die den duidelij- ken opzet heeft een politieken moord aanslag te plegen op den man, die in 1903 hunne misdadige woelingen heeft bezworen, waarvan dr. Kuyper meer malen openlijk heeft betuigd, dat de mannen van „Patrimonium" in die ernstige dagen hom tot krachtigen steun zijn geweest. diep gegriefd door den toelecr ons afvallig te maken van onzen grooten Christen-S taatsman-Leider-Dr. Kuy- ner. 1 Innig overtuigd, dat Dr. Kuyper op zijn eerewoord van niet schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde, dient geloofd te worden. spreekt haar vast en onverzwakt vertrouwen uit In het Eerelid van „Patrimonium", Dr .Kuyper, die zoo vele jaren lang voor ons op de bres heeft gestaan, daarvoor de hitte des daags en de koude des nachts heeft verdragen, Ja, de voor ons bestemde slagen des vljands op zijn rug heeft ontvangen, en bidt hem Gods zegen toe in de jaren des ouderdoms, inzonderheid in deze dagen. POGING TOT MOORD. Door de politie te 's-Gravenhage is, wegens poging tot moord, ter beschik king van de justitie gesteld, een zeke re M., die een dienstbode in de Jan Hendrikstraat door een revolverschot verwondde. Hij had gedurende ©enigen tijd om gang met het meisje, en verdacht haar van ontrouw. Zooals hij Later ver klaarde, was hij daarom naar het huis gegaan, waar zij woonde, had daar aangescheld en toen het meisje de deur opende, loste hij een revolver schot, dat haar >n de borst trof. De dader werd gearresteerd en zit thans in het huis van bewaring. Het verwonde meisje werd naar het zie kenhuis overgebracht, waar bleek, dat haar toestand niet ernstig en de wond niet gevaarlijk was. DRANK-ELLENDE. In een logement in Wijk C te Utrecht kwamen Dinsdagavond eenige bezoe kers héél laat thuis, ze waren te za- men uitgeweest en hadden meer ge dronken dan goed en verstandig was. Een der mannen was zóó onder den invloed, dat hij bij het opklimmen vun de trap mistastte en naar beneden v«el. De huisgenooten hoorden het wel, maar dachten hij zal wel weer opstaan en naar boven gaan. Toen men Woensdagmorgen in het trappor- taaltje kwam, lag de logeergast dood in de gang. Hij moest kort na den val zijn overleden. Per brancard werd het lijk door de politie naar het hoofdbureau ge bracht, waar de dokter bij de dood- schouw constateerde, dat de man was gestorven tengevolge van misbruik van sterken drank. DIRECTEUR-GENERAAL VAN LANDBOUW. Naar het Vad. verneemt, moet voor de vervuiling van de vacature-Lo- vink in de eersteplaats in aanmerking komen de heer G. E. H. Tutein Nol- thenïus, rentmeester van het Kroon domein Het Loo. Het moet echter nog niet zeker zijn dat de heer Nolthenius een even- tueele benoeming zal aanvaarden. Men seint uit Apeldoorn aan 't Hbl. Den heer Tutein Nolthenius, rent meester van het kroondomein Het Loo, is van zijn eventueele benoeming tot directeur-generaal van den Land bouw niets bekend. PROV. STATEN VAN ZUID HOLLAND. Voor de Iiaagsche verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland (vacature-Van Hattum van Ellewoutsdijk) zijn gisteren can- didaat gesteld de heeren: K. ter Laan (S. D, A. P.), dr. C. Lely (Unie-LLb.) en L. van Lier (buiten een politieke organisatie om gesteld). VERDRONKEN. Woensdagnacht één uur lcwam de 21-jarige dochter van mej. de wed- De Jong te Uitwellingerga met een zekeren S. van 't Sneaker Sinterklaas feest. In plaats van den veerman op te kloppen, maakte men gebruik van een bootje, waarmee men de Wes- tarbrugsloot zou oversteken. Halver wege zonk 't vaartuigje. Met de eene hand zwemmende en met de andere het meisje vasthoudende, trachtte de jonge man den oever te bereiken, 't Kwam zoover echter niet: kort bij don wal moest hij, van vermoeienis uitgeput, het meisje loslaten, dat ter stond daarop in de diepte verdween. FREDERIK VAN EEDEN IN DENEMARKEN. 'Aan de hoogeschool voor sociale wetenschappen en politiek te Kopen hagen een stichting waartoe het dagblad „Politiken" den stoot heeft gegeven wordt eiken winter ook een vermaarde vreemdeling uitgenoo- digd om te komen spreken. Zoo ver leden jaar wijlen dr. Barth. Dezen winter schrijft „Politiken" zal een Nederlander van niet minder ver maardheid oen reeks voordrachten houden, namelijk dr. Frederik van Eeden, „Nederland's beroemdste schrijver van tegenwoordig, aan Deensche lezers door vele vertalingen bekend." Hij zal spreken over sociale vraagstukken. SOCIALE ACTIE. Naar De Ned. verneemt, worden er pogingen aangewend, om te komen tot de oprichting van een Bureau voor Protest. Christelijk Socialen Ar beid Aan ta.1 van bekende voorman nen is een uitnoodiging verzonden tot bijwoning eener vergadering, die den löen December a.s. te Utrecht zal gehouden worden, om nader over de wenschelijkheid en de mogelijkheid eener oprichting van een dergelijk bureau te spreken. Een kort overzicht van het plan, betreffende „doel, or ganisatie, werkzaamheden en finan ciën" is bereids aan de genoodigden verzonden. TENTOONSTELLING TE UTRECHT In een te Utrecht g. houden verga dering is definitief besloten tot het in 1910 aldaar houden van een tentoon stelling van handel, nijverheid en kunst. Hel hoofdbestuur voor deze tentoonstelling is samengesteld als volgt: J. van Noordenne, voorzitter; P. II. Vree, secretaris; L. P. Esse- link, penningmeester; mr. B. L. Ph. van Lier. rechtskundig adviseur; G.'l M. Stuifzand, G. W. P. van Dok- kum en D. Kxuyf. Er zal een eere-oomitó warden varmd bestaande uit verschillende autoriteiten. De Commissaris der Ko ningin en de burgemeester van Utrecht zullen uitgenoodigd worden In dit ocxmité zitting te willen nemen. GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING VAN GE VANGENEN. Zooais bekend, is door den Minister van Justitie een wetsontwerp inge diend, tot strekking hebbende de re- classeering van ontslagen gevangenen te bevorderen, o. a. door vereenigin- gen, welke zich met die reclasseering in het bijzonder bezig houden, op stel selmatige wijze en op ruimer schaal dan toi dusver, geldelijk te steunen. In verband daarmede beeft het hoofdbestuur van het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbete ring der Gevangenen uit zijn midden een oommissie van vijf leden met recht van assumptie benoemd, wier taak het zal zijn te overwegen, welke wijzigingen de organisatie van het Genootschap en van zijn afdeelingen moet ondergaan, om, .als straks het ontwerp wet wordt, zoo spoedig mo gelijk gereed te zijn voor den om vangrijken arbeid, die nu, bij gebreke van de noodige m'ddelen, veelal ach terwege moet blijven en door den in uitzicht gestelden Regeer ingssteun mogelijk wordt. LUPUS-LIJDERS. Gisteren werd te Heerenveen met een rede van dr. Van Schouwen het pension „Violetta" geopend, dat .een stichting is van de Vereeniging tot verschaffing van huisvesting aan lu- puslijders. HET EEUWFEEST VAN ONZE ON AFHANKELIJKHEID. Te 's-Gravenhage had gisternamid dag de eerste bijeenkomst plaats van het comité, bijeengeroepen door het Haagsche Comité voor Volksfeesten, om het eeuwfeest van Nederland's onafhankelijkheid in 1913 luisterrijk te vieren. Een 56-tal personen woonde deze bijeenkomst bij. waaronder enkele autoriteiten. De voorzitter behoefde niet in her innering te brengen hoe ongeveer honderd jaar geleden het dwangjuk van Frankrijk werd afgeschud door enkele aanzienlijke mannen, en hoe wij vervolgens in een tijdperk van onafgebroken voorspoed onder het ge liefde stamhuis van Oranje in velerlei opzichten zijn gezegend.- Die mannen en die zegeningen te herdenken was het doel. Het was het voornemen van het Comité een viertal oommissiën in te stelleneen geschiedkundige com missie, een commissie voor de versie ringen, een financieels commissie en een pers-commissie. Nadat de aanwezigen zich bij ac clamatie met dit denkbeeld' hadden vereenigd, werden de commissiën als volgt samengesteld 1. de Historische Commissie Prof. Blok, hoogleeraar te Leiden, de hee ren Rolst van Limburg, hoofdcommis saris van politie te Rotterdam, Hage- raats, Van Hogendorp, Hoogenraad, mevrouw Hoogt Graafland en een lid, namens de Vereeniging „Die Haghe" aan te wijzen. 2. de Versierings-Commissie de heeren Sommer, Nooyen, Snouck Hurgronje, Snijder van Wissekerke, Van Vliet, Froderiks, Repelaer van DrieL 3. de Financieel© Commissie de heeren Edersheim, Kann, Van der Laan, jhr. mr. dr. W. Roëll, Philip- pona. 4. de Pers-Commissiede heeren mr. Joh. J. Belinfante, mr. Plemp van Duiveland, ds. Vermeer. Vervolgens stelde de voorzitter voor om naast den burgemeester, eere voorzitter van heit Haagsche Comité voor Volksfeesten, het eerevoorzitter schap aan te bieden aan den Com missaris der Koningin der provincie Zuid-Holland, mr. J. G. Patijn. Bij acclamatie werd hiertoe beslo ten. Ten slotte deed de voorzitter het voorstel, Z. K. H. den Prins der Ne derlanden uit te noodigen, het be schermheerschap van het Comité te aanvaarden. Ook dit voorstel werd bij acclamatie goedgekeurd en het bestuur gemach tigd de noodige stappen hiertoe te doen. Gemengd Nieuws DE PROMOTIE-PILLEN. Zooals wij mededeelden, is het on derzoek in zake de promotiepillen te Weenen nog weinig gevorderd. Hof- richter werd reeds herhaaldelijk ver hoord, maar blijft alle schuld ont kennen. Een zeer bezwarend feit voor hem is echter, dat juist hij groot belang had bij de verdwijning van de staf officieren, daar hij bepaald In aan merking zou komen voor een benoe ming bij den generalen staf, wanneer de anderen uit den weg waren ge ruimd en tevens dat zijn onmiddel lijke voorganger op de promotielij st, een eerste luitenant te Przemysl, ook een zonding pillen heeft ontvangen, Bij de huiszoeking werden dezelfde soort ouwels gevonden als tn de gift- zendingen, maar zonder het kruis, waarmede deze gemerkt waren. Hof- richter had in twee apotheken te Linz minstens dertig ouweldoosjes ge kocht en daarbij tevens nauwkeurige inlichtingen ingewonnen omtrent het vullen en sluiten. Een te Boedapest verschijnend blad doelt mede, dat Hofrichter medeplich tigen moet hebben gehad, die te zoe ken zijn bij de regimenten te Kron- stadt, Raab en Mostar, waar Hofrich ter vroeger in garnizoen is geweest De politie moet dan ook reeds een on derzoek in die richting hebben inge steld. SLUWE OPLICHTERS. Een bekend Parijsch juwelier ïs door een bende van internationale dieven opgelicht voor een aantal kost baarheden, ter waarde van ongeveer 75,000 fres. De dieven gingen daarbij op de volgende wijze te werk. Een hunner kwam op zekeren dag in de li- verei van „chasseur" van een groot Parijsch hotel iu den winkel, deelde aan den juwelier mede, dat binnen kort een aantal schatrijke Amerika nen in het hotel werden verwacht en beloofde deze welkome klanten in den winkel te zuilen brengen. In de hoop op een aardig buitenkansje, drukte de winkelier den chasseur reeds bij voor baat een flinke fooi in de hand. Toen daarop de dieven, vier mannen en een vrouw, een paar dagen later in een prachtige automobiel voor den winkel aankwamen, vonden zij dus 't terrein reeds voorbereid. De juwelier liet hun allerlei kostbaarheden zien, die zij met kennersblik onderzochten en telkens weder nederlegden en op nieuw opnamen, zoodat een aantal étuis door elkander lagen en 't moei lijk viel te controleeren of er ook een ul meer ongemerkt waren verdwenen. Zij kochten ten laatste voor belangrij ke sommen en betaalden met chèques die echter vaisch bleken te zijn. In- tusschen had de vrouw al wat zij on bemerkt vangen en grijpen kon, laten glijden in een grooten zak, die zij onder een zwaren pels verborgen had. Kort nadat de dieven vertrokken wa ren, bemerkte de juwelier, dat hij het slachtoffer van oplichters was gewor den, hij stelde onmiddellijk de politie met het eebeurde in kennis en deze mocht er spoedig in slagen de hand op hen te leggen. DE POOLREIZEN. Cook is zoek, men tracht overal hem te vinden, doch hij is sinds zijn pool-, documenten naar Kopenhagen ge zonden zijn verdwenen. Zijn broeder beweert, dat de ontdekker van de Noordpool te New-York verblijf moet houden, doch anderen weten het be ter en zeggen, dat hij per stoomboot de stad heeft verlaten. Intusschen gaan de vijanden voort te propagandeeren ,dat Cook nimmer de Noordpool heeft gezien. DE TOESTAND DER TSARITSA. De „Berliner Lokaianzeiger" ont ving een telegram uit Livadia, mel dend, dat de ziekte der Tsaritsa steeds meer blijkt zeer ernstige zenuwover spanning, neurasthenie, te zijn. Vaak herkent de keizerin zelfs de personen uit haar naaste omgevmg niet. Daar bij vertoonen zich verschijnselen van vervolgingswaan. De aanvallen du ren somtijds uren lang. Daarna weet de keizerin volstrekt niet wat er ge beurd is met haar. Waarschijnlijk zal de keizerlijke fa milie den geheelen winter in de Krim blijven, in ieder geval niet voor Kerst mis in Petersburg terugkeeren. BJöRNSON. De beterschap in Björnson's toe- stani houdt aan. Er wordt geen bulle tin meer over den toestand van den zieke uitgegeven. Het st. Pyrrous, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 30 November van Port Said. Marktnieuws Telegrammen DE VEREENIGDE STATEN EN NICARAGUA. WASHINGTON, 2 Dec. (Reuter). In het schrijven van minister Knox, waarbij aan dén zaakgelastigde te Ni caragua diens paspoorten werden te ruggezonden, wordt president Zeloya de verstoorder van den nationalen en internationalen vrede genoemd en een tyran, wiens regeering een schandvlek Is. Feitelijk erkent minis ter Knox de revolutie, maar hij wijst ei' tevens op, dat beide partijen ver antwoordelijk zullen worden gesteld voor handelingen, die de belangen der Vereenigd© Staten schaden. Men meent dat het schrijven volko men in overeenstemming is met do zienswijze van president Taft, TREIN GEDERAILLEERD. ROME, 2 December. (Reuter). Een passagierstrein derailleerde bij het station Pontegalera; twee personen werden gedood, velen gewond. HAARLEM. .ONDERTROUWD 2 December. D. J. de Haan en M. Broekmeijer. GETROUWD 2 December. E. Hopkes en A. H. Oderkerk. G. Vailenduuk en M. W. Grootveld. G. Meppelink en C. E. Baas. BEVALLEN 29 November. M. de Vink, geb. Jong kind, d. 30 November. C. A. J. M. Schade, geb. Povel, z. 1 De cember. A. E. van Wort, geb. Bern- hard, z. A. H. J. Hegge, geb. Van Kalken, d. M. Spoor, geb. Kist, z. 2 December. J. G. M. van Es, geb. Roghair, z. B. v. d. Putten, geb. En demon, z, OVERLEDEN: 1 December. W. "A. Koot, 72 j\, Zui- der Buitenspaarne. StoonmartberlcMe® TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stomschip AmsteJdïj k arriveer de 1 Dec. des namiddags, van Balti more te Rotterdam. Het stomschip Sindoro, van Rotr terdam naar Java, arriveerde 1 Dec. te Marseille. ITet stoomsohip Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok Nov. van Suez. Het stoomschip Flor es, van 'Am sterdam naar Batavia, passeerde 30 Nov. PanteJlaria. Het stoomschip Derfflinger, van Rotterdam naar Japan, arriveerde 30 Nov. te Genua. Het st. N'as, van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 1 Dec. te Mar seille. Het st. Ambon vertrok 1 Dec. van Padang naar Amsterdam. Het st. Hollandia, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, vertrok 1 Dec. v. Rio Janeiro. Het st. Rijnland, van Amsterdam n. Buenos-Ayres, arriveerde 1 Deo. te Lissabon. Het st. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, passeerde 1 Dec. n. m. 2 uur 45 min. Wight. Groentenmarkt Staat van de Aardappelen-, Vruch ten- en Groentenmarkt, over de maand November 1909 Appelen. Aangevoerd 2170 H.L., ver- kocht 1890, ƒ5—ƒ12. Peren. Aangevoerd 1630 H.L.. ver kocht 1410 H.L., f 5—18. Bloemkool. Aangevoerd 80000 stuks, verkocht 26000, 3—5 ct. Roodekool. Aangevoerd 69000 stuks, verkocht 55000, 25 ct. Wittekocl. Aangevoerd en verkocht 16200 stuks, 25 ct. Savooiekool. Aangevoerd 49000 stuks, verkocht 38000, 2—5 ct. Wortelen. Aangevoerd en verkocht 1800 bos, 49 ct. Amsterdamsche Bears. Openingskoersen van 2 December 1909, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577- STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 76 13/16, 3 1/2 Certific. N. W. S. 913/4, Consols 88 1/2, Hope's 89 1/4, Russen 1909 94, Russen 1906 97 1/4. ZU1D-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 91/4, Pref. Peru 36 1/4. PETROLEUM-AANDEELEN: Koninklijke Pefer. 431, Moeara Enim 188, Sumatra Palembang 170 PerL 140. MIJNAANDEELEN: Ketahoens 258, Redjang Lebong 895, Great Cobar 121, Gew. Cult. 176-179. De AMERIKAANSCHE MARKT opende ongeanimeerd. Erie 32 3/4, Kansas 43 3/4, 70 3/4, Missouri 471/8, Rock Island 40 3/16, Southern Rails 311/8, Union Pacific 2011/2, Wabash. 213/4, Steel 871/4, Carren 721/2, C. Marine's 7 5/8, 24 5/8. Correspondentie. Den Heer J. P. H. C. Dank voor uwe nadere toelichting, die wij even wel niet kunnen plaatsen. Bedoelde stukjes zullen altijd beknopt zijn, en dus immer nadere toelichting kun nen velen. Het zal u duidelijk zijn, dat wij daaraan niet kunnen begin nen. REDACTIE. Ondertrouwd: COR MEIJERINK en LOUISE W. LEEMAN. Winschoten, - 2 December 1909. Rotterdam, Getrouwd: G. MEPPELINK, Weduwnaar van C. W. HOMKES. eri C. E. BAAS. Haarlem, 2 December 1909. De Heer en Mevrouw MEPPELINh- BAAS danken, mede namens weder- zijdechè Familie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Getrouwd: EVERT HOPKES en ADA HENDRINA ODERKERK, die mede namens wederzijdsche Fa milie hartelijk bedanken voor de tal rijke bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. Haarlem, 2 Dec. 1909. Voor de blijken van deelneming ontvangen hij het overlijden van on zen Broeder JOHANNES CHRISTI- AAN GRAAFF, betuigen wij onzen hartelijken Sank. Uit aller naam: P. D. GRAAFF. Haarlem, December 1909. Voor de blijken van deelneming ont vangen bij het overlijden van den Heer JOHANNES CHRISTIAAN GRAAFF, Chef der firma D. P. GRAAFF, betuig ik mijnen hartelij- ken dank, CORN. VIS Jzn., Exec. Test. Haarlem, December 1909. Zij, die lets tie vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan-, zaken onder zich hebben behoorende tot- ot in 't bezit zijn van bewijzen van borgu tocht en laste van den boedel of da nalatenschap van den Heer WILLEM VAN EIJKEREN, gewoond hebbende te Haarlem, Pension Minerva, Park laan 86 en aldaar overleden 15 No vember 1909, warden verzocht daar van vóór 1 Januari 1910 opgave, af gifte, of mededeeling te doen ten kan tore van Notaris P. F. DE BORDES, te Haarlem, Ged. Oude Gracht 108» BEËIHDIGIH6 FAILLISSEMENT. De Curator In het faillissement van LEONARDUS BROEZE, manufactui. rier, wonende te Velsen, bericht, dol ten gevolge van het verbindend wori' den der Uitdeelingslijst na het daar tegen gedaan verzet, dit faillisse ment een einde heeft genomen. De Curator. Mr. Th. DE HAAN HTTGENHOI.T&

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2