Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws Uit de Omstreken Binnenland 27e Jaargang. No. 8116 W0SNSDA6 8 DECEMBER 1908 ABOHHBfflENTES ADVBRTENTlfiNi PER DRiB haandbni I-rt - "T'lf Vaa 1—5 regels 50 Cis.: Iedere regel meer 10 Cte. Ba-Ken hei ArroiüEsscaenl Voor Haarlem UB Haarlem van 1—5 regels 1—, elke regel meer /0.iS P:dames 30 Cent per regel, Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevr 'Jgd Is (kom der gjaggV E>| Abonnement aanzienlijk rabat gemeente),120 Jr! V_ Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 35 Cfs. per piaatslngi Franco per post door Nederland 1-65 fyig «Sje B^j J O 50 Cis. voor 3 plaatsingen k contant mR voir Wem" I 1 I I I 8S8 IJSMiBlPR.C Groote feafetnoi <e omstreken cn franco per post 0 0.45 la?@rcomnmiiJud Teleïoonnaramer der Redactie 6C0 sb d«r Admioisfatfe724* Ultgava dervëüüccieSap Learens Costtr. ftirecteur J. PESREB00& Drukkerij; Zoidey Buitenspaarae 6. Tciefeonntiirmer 122. Tot de plaatsing^vaiT advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem fa dit blad Js uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. DONDERDAG 9 DECEMBER. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2-3 uur. Brongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. Café „do Karseboom": Concert 7J uur. Sint Bavo: Cursus in de Katholieke geloofs- en zedenleer, 7 3/4 uur. On derwerp: God, één in wezen, drie vuldig in persoon. Bloemen daal: Raadsvergadering 2 uur. Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Het rapport van de Heidemaatschap pij" in de rubriek Om Ons Heen. De II a 1 s e n-q uaestie. „Zooeven ontvang ik het heftige artikel van den heer Dake, die op nieuw, en nu harder dan ooit, do noodklok luidt, schrijft Dr. Bredius in de „O. H. Ct.". „Ik wil ar maar kort op antwoorden, en dan ook niet meer op deze aangelegenheid in de couranten terugkomen. Ik wil alleen wijzen op eenige on juistheden. De heer Dake zegt apodiktisch: ver schillende lagen copaiva zijn niet zonder schade van de opperhuid der verf te verwijderen. Niet. van een pas door u geschilderd werk, geachte heer, maar gij vergeet, dat er over do oude, steenharde verf een reeks oude vernislagen liggen. En daarover eerst liggen de lagen co- paivabalsem. Als men aan 't poeieren gaat, zal die copaiva er werkelijk wel afgaan, zonder ook maar in 't minst de oude verf aan te tasten. De heer Koster had onlangs gelijk, toen hij hier schreef, dat schilder, gewoonlijk geen verstand van liet herstellen van oude schilderijen hebben. Dan zou ik alle verantwoordelijk heid op de schouders van jhr. Six hebben willen leggen. Maar die woont immers ook niet te Haarlem en heeft het zeer druk, kan niet elk oogenblik naar Haarlem rei zen, en leefde ook in den waan, dat Vos zich aan de gegeven voorschriften zou houden. Toen hij, na do alarmkre ten, zag wat Vos gedaan had, was het te laat. Nog zegt de heer Dake (weer apo diktisch dat een „ingrijpende" be handeling schade aan do kostbare stukken zal t,->ebreng«n. Hoe weet hij dat vooruit Veth, die zeer angstval lig is voor ingrijpende schoonmaak van oude schilderijen, heeft toegege ven. dat Hausers behandeling van den Saul en David, en van eenige andore schilderijen, slechts toe te juichen was en hij die stukken in veel beter conditie heeft gebracht. Het zij hier dan ook eens duidelijk gezegd ééns komt het oogenblik voor alle oude schilderijen, dat de oude, dor. dood geworden vernis moet verwijderd worden. En als dit nu maar door een geoefende, door liefde voor het kunstwerk geleide hand ge schiedt, gerust, dan is het niet waar, dat hi rdoor schade aan de kunst werken tr o e t worden toegebracht. En ik protesteer ten slotte tegen het onware woord dat ..het werk der verwoesting" doorgarotde schilde rijen van Hals hangen nu weer in dezelfde zaal, waar ze zoo vele jaren hingen, en, op de vernis na, die ook In de best ingerichte musea der we reld zijn kracht verliest en sterft, uit nemend bewaard bleven. Dat er brandgevaar blijft bestaan, ts waar. Maar in den laatsten tijd zijn er allerlei maatregelen genomen om dit tot een minimum te beperken. En het ligt niet aan de commissie, dat nog steeds de plannen voor het Dieu- we museum, dat brandvrij zal zijn, niet door den gemeenteraad van Haarlem zijn goedgekeurd." Fietsongel uk. Gistermiddag omstreeks half vijf is >cn wielrijder op de Leidsche Vaart aabij de Kathedraal bij het uitwijken in aanraking gekomen met prikkel draad. De wielrijder viel voorover en bekwam o. m. een belangrijke verw on ding aan het hoofd. Per brancard is hij door de politie naar het gasthuis vervoerd. Aanbesteding. Door de Hol. Electr. Spoorweg Mij. werd aanbesteed bestek No. 4. Hot maken en stellen van den bovenbouw foor drie ophaalbruggen en 31 vaste bruggen in de spoorwegen Aalsmeer Haarlem en HoofddorpOudeweto- ringLeiden. Ingekomen 10 biljetten. Minste in schrijver was Hein rich Behreud, Dort mund, voor f 19.635.70. Dr. MAURITS GRESHOFF. Hior ter stede is op 47-jarigen leef tijd plotseling overleden Dr. M. Gres- hoff, directeur van het Koloniaal Mu seum. Het overlijden van dezen geleerde, wiens naam tot over de grenzen be kend is, wekt algemeene deelneming, vooral onder degenen, die met hem werkzaam waren aan het Museum, waaraan de thans overledene gedu rende 14 jaren verbonden was. We ontleenen de volgende bijzon derheden over Dr. Greshoffs leven voor een deel aan de Encyclopaedic van Nederl. Indië, deel I: Maurits Greshoff werd geboren te 's-Gravenhage op den Helen October 1862. Hij studeerde in natuurweten schap en pharmacie te Utrecht en te Jena; werd aan laatstgenoemde uni versiteit tot phil. doet. bevorderd, ter wijl hij hier te lande zijn pha.rmaceu- tische studiën volbracht. In 1887 ver trok hij als militair apothekecr 2de klasse van het Indisch leger naar Java. In het hospitaal te Batavia ver richtte hij onderzoekingen van Bata- viaasch drinkwater en ijs, van veld- filters, van verbandstoffen enz. In 1888 ward hom op last van den Minis ter van Koloniën opgedragen „een onderzoek in te stellen naar de plan- tenstoffen van Nederl. Indië in het bijzonder met het oog op haar bete kenis voor de geneeskunst". Voor dit onderzoek werd bij 's lands planten tuin te Buitenzorg een chemisoh- pha/rmecologisch laboratorium opge richt, dat bij de reorganisatie van den tuin in 1894 als de vierde af dee ling werd aangeduid. Aan Greshoff komt de verdienste toe, den grond slag gelegd te hebben van het stelsel matig onderzoek der Indische plan ten stoffen. Hij ontdekte nieit alleen in Indische gewassen een groot aan tal alkaloïden en andere heroïsche bestanddeelen, maar wist zijn on derzoekingen ook nuttig te maken voor de vergelijkende phytochemie en voor de planten-physiologie. ca. door zijn medewerking aan G. Kor- sten's studie der adem wortels van Rhizophoren on M. Treub's studie over het blauwzuur in Panglum. In 1892 werd Greshoff tot herstel van gezondheid naar Europa gezonden, waar hij zijn studiën voortzette. In 1895 verliet hij 's lands dienst en werd toen aangesteld tot schei kundige van het Koloniaal Museum te Haarlem. In 1896 werd hij tevens on- uer-directeur dezer instelling en be dankte hij voor het hem aangeboden hoogleeraarsambt in da pharmacog- uosie te Amsterdam. Na 't overlijden van den heer F. W. van Eeden, werd Dr. Greshoff in 1901 benoemd tot di recteur van het Koloniaal Museum. Tijdens zijn werkzaamheid "te Haarlem, richtte zijn studie zich voornamelijk op het onderzoek van voedingsmiddelen en de bestrijding van vervalschingen. Hij leidde te Amsterdam den cur sus in warenkennis, uitgaande van de Vereen, voor Meer Uitgebr. Han delsonderwijs en gaf eiken Woens dag aan- het Bureau voor Handelsin- lichiingen te Amsterdam inlichtin gen aan handelslieden omtrent de daar voorhanden standaardmonsters. Een van de laatste werkzaamheden van den thans overledene was net be werken en in druk uitgeven van het Nieuw Plantkundig Woordenboek voor Nederlandsch-lndië, door F. S. A. de Clercq, na 't overlijden van den schrijver. Dit werk is in Mei van dit jaar ver schenen. Een der groote verdiensten van den arbeid v&n Dr. Greshoff aan dit werk is de uitnemende verzorging van het botanische gedeelte er van. Van de belangrijkste geschriften door Dr. Greshoff uitgegeven, noe men we: Chemische Studiën übeir den Hopten, Dis6 1887; Eerste verslag van het onderzoek naar de plantenstof- fen van Nederl.-Indië, Batavia 1890; Phytochemische rapporten in de Ver slagen van 's lands plantentuin 1888, 1892; Planten en plantenstcffen, Ba tavia 1891 (Gedanken über Pflanzen- kr&fte und phytochemische Ver- wand tsc haft, Berlin 1893); Beschrij ving der giftige en bedwelmende planten bij de vischvangst in gebruik, Batavia 1893; Indisch nuttige planten, een werk, dat uit 5 doelen bestaat en sinds 1894 is verschenen. Voorts schreef Dr. Greshoff opstel len in „Teysmannia", „Indische Mer- cuur", hot „Album der Natuur" en in verschillende vaktijdschriften. Dr. Greshoff was bestuurslid van den Anti-Suikeraccijnsbond. Bekend is zijn aandeel in den strijd tegen de saccharine. Hij was o.a. lid van de Deutsche Chem. GesellschafL Mode maakte hij deel uit van de Nederl. Pharmacopoea-Commissie. Dr. Greshqff behoorde voorts tot de directeuren van de Holl. Mij. van Wetenschappen en was onder-voor zitter van de Nedeaiandsche Mycolo- gische Vereeniging. Ook buiten zijn studie-véld bewoog Dr. Greshoff zich. Hij was lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, hier ter ste de, voorzitter van de Technische Boe kerij der Maatschappij van Nijver heid, departement Haarlem. Dr. Greshoff was gerechtigd tot het dragen van het ridderkruis van de 3e klasse der Orde van St. Anna van Rusland. Dr. Greshoff had op het oogenblik van zijn verscheiden nog tal van ge schriften in bewerking. Een daarvan was juist voor de pers gereed gekomen. TWEEDE BACH-CONCERT. Nog is do indruk niet vervaagd, die de schitterende vioolkunst van den jongen Miscba Elman hier heeft ge wekt, of een andere jonge Rus Efrexn Zimbalist komt ons, op het Bach-concert van gisteravond, 'n extase brengen door een vioolspel, dat misschien niet uit het oogpunt van techniek, maar zeker uit dat van fijn muzikaal gevoel en adel van opvat ting, een vergelijking met eere kan doorstaan. Het is merkwaardig, zoo rijk als de muziekwereld van onze dagen is aan talenten \an ongewone beteekenis. Ook deze kunstenaar is nauwelijks de kinderschoenen ont wassen hij werd in 1891 geboren of hij heeft reeds aan zijn naam een klank weten te geven, die tot ver over de grenzen van zijn vaderland gehoord wordt. En het :s zeker niet ten onrechte, dat bevoegde critici zich met zooveel geestdrift over dezen jongen man hebben uitgelaten. Wie hem gisteravond hoorden, moe ten wel sterk onder de bekoring zijn gekomen van den wondermooien viooltoon, die hem als middel tot de meest subtiele, fijnst genuanceerde gevoelsuiting zoo willig ten dienste staat Maar als deze maal de luister j van den Bach-avond voornamelijk aan den solist is toe te schrijven, ligt i dit toch niet enkel aan zijn buitenge- j wone hoedanigheden als vioolspeler, maar vooral ook aan de richting en de beschaving van zijn kunstsmaak. Daaraan danken wij het, dat zijn op treden vóór en na de pauze aan het programma van den avond twee muzikaal zeer belangrijke naar mijn idéé zelfs de twee belangrijkste nummers toevoegde. De Suite, op. 10, van Sinding, op de allereerste plaats, is een delicaat stuk muziek uiterst boeiend door fijnheid van klankcolorieL, zinrijkheid van bewer king en voornaamheid van stemming. Ook uit het Concert (A-moij van Gia- zounow spreekt een fnssclie, gezonde, nobele geest. Beide werken werden om zich zeil en om de heerlijke uit voering, genoten. Dit laatste bedoelt tegelijk een com pliment aan net orkest, dat dezen avond door den 2den dirigent, den heer Cornelis Dopper, werd aange voerd en, ais steeds, zich in de bege leiding onderscheidde door slagvaar digheid en distinctie. In het zware viool-concert vooral had de heer Dop per volop gelegenheid, zich in dezen voor hem nieuwen kring te doen kennen als een zeer muzikaal en zeer geroutineerd orkestleider. Als zooda nig had hij trouwens reeds onze sym pathie gewonnen door zijn meester lijke leiding der Symphonie No. 5 „Aus der Neuen Welt" van A. Dvo rak. Van dit werk heb ik van harte de schitterende uitvoering bewonderd, zonder dat de muziek als zoodanig mij toch heeft kunnen boeien. Vernuf tig is zij zeker, die muziek. Hoor maar eens die finale, waarin alle j vroegere motieven op uiterst handige wijze nog eens te pas worden ge- i bracht. Maar de motieven zelf zeggen zoo weing. En de motieven, dat zijn de personen in een roman, en als die personen ons niet intenesseeren, wat kunnen ons dan hun lotgevallen schelen Mooi van kleur en van stemming is overigens het „Largo" (waarin de heer Krüger zich zoo verdienstelijk maakte door zijn magnifiek Engelsche hoorn- en hobo-spel) en het „Scherzo" is een brillant stukje rhythmiek. j Verder hoorden wij de Serenade, op. 48, van Tschaikowsky, waarin het strijkorkest zijn volle pracht kon ontwikkelen, en tot slot het Voorspel (3e acte) van Wagner's „Lohengrin Om wille der volledigheid moet ik nog melden, dat de heer Efrem Zim balist na elke zijner voordrachten meermalen werd voorgeroepen, en dat ook de heer Cornells Dopper aan het einde der Symphonie met harte lijkheid werd gehuldigd. PHILIP LOOTS. R.-K. Kerk. De Bisschop van Haarlem heeft be noemd tol kapelaan te Rotterdam (H. An toni us), pater fr. F. M. Megens O. M., en tot kapelaan te Haarlem (li. Antonius) pater'fr. J. W. Geeve 0. M., dio kapelaan was lo Rotterdam (H. Antonius). Tribunisten. Binnenkort zal een vergadering worden gehouden door de Tribunis ten, met de heeren Wijnkoop en Gor ter als sprekers, tot nadere uiteenzet ting van de Sociaal-Democratische Partij. ST. NICOLAAS IN •T BUITENHUIS. Dank zij de moeite en opofferingen, die de leden ..der ronde tafel", allen bezoekers van hel café van den heer A. Bottelier, in de Smedestraat, zich getroost hebben, kunnen de verpleeg den van het Stads-Armen- en Zieken huis ook nu weer een mooi St. Nico- laasfeest vieren. Hedenavond te ze ven uur zal daar het feest een aan vang nemen, 't Mandoline-ensemble „Con Amore" heeft, evenals de heer A. M. Vrugt, de populaire llaarleinsche voordrager, zijn medewerking toege zegd. De pianist G. J. Oort zal voor de klavier-begeleiding zorg dragen. Tal van versnaperingen zijn den oudjes toegedacht. De firma Visscher te IJ muiden zond 107 schelvisschen de firma J. v. d. Laan alhier was zoo welwillend ze te bakken, zoodat de ouden van dagen ze vandaag bij hun middagmaal zullen opgediend zien. Voorts zijn er tal van krentenbrood jes gekomen en '11 massa chocolade, strooimopuen, bonhons, etc Voor de oudste vrouw is daarenbo ven nog een doos marsepiju en een flacon eau de cologne beschikbaar ge>- steldvoor den oudsten man een fraaie pijp met een pond beste tabak. Do oudjes zullen dus een goed St. Nicolaasfeest vieren. Perceel 1, Fittings. Stokvisch en Zn., Rotterdam, voor f 642.87. Smit en Blok, Amsterdam, voor 680.17. W. J. Stokvisch, Arnhem, f 627.49. Van den Berg en Co., Amsterdam. 661.94. Perceel 2. Ijzerwaren. Smit en Blok, Amsterdam, voor f 355.66 1/2. Giebels en Co. Haarlem, f 368.64 1/2. C, J. van den Broek, te Haarlem, 347.19. Perceel 3, Gegoten ijzerwerk. C. J. van den Broek, te Haarlem, f 151.75. Perceel 4, "Koperen kranen, fittings, enz. Stokvisch en Zn., Rotterdam, voor ƒ800. Smit en Blok, Amsterdam, voor 878.26. VV. J. Stokvisch, Arnhem, voor 818.35 1/2. tiautsch Gasgloeilicht Mij., Amster dam, 823.44. George Wilson", 's-Hage, f 868.40. Perceel 5, Zink, tin en lood. Flesch en Zn., Rotterdam, 901.50. D. A. Hamburger, Amsterdam, voor 899.09. Lood- en Zinkp Letter ij, te Utrecht, f 898.70. Perceel 6, Glas. C. Horstmeijer, Haarlem, f 249.10. Perceel 7, Bouwmaterialen. Firma Smits en Rijncters, Haarlem, 9-42. H. C. van Meeuwen, te Haarlem, 1067.80. Perceel 8, Verfwaren. P. van Voorst, Amsterdam, voor 479.80. Perceel 9, Borstelwerk. Godschalk en Zn., Assen, 385.03. W. J. van Buchem, Haarlem, voor f 397.32. Pexceel 10, Touw. K. Max, Spaarndam, 36.87. Perceel 11, Machinekamerbehoeften. P. van Voorst., te Amsterdam, voor 823.32 1)2. Zes biljetten weiden om verschil lende redenen van onwaarde ver klaard. De gunning is aangehouden. Verlof Drank wet. B. en W. van Haarlem brengen ter keunis, dat is ingekomen een verzoek schrift van S. Gooijer, om verlof tot het verkoopen vim alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de benedenzaal van het perceel aan do Berckheijdestraat no. 36. Installatie. Hedenmorgen te 10 uur werd Ln oen zitting der arrondissemcnts-rccht- bank alhier als rechter-plaatsvervan- ger geïnstalleerd Mr. Dr. H. R. Rib- bius, advocaat en procureur te Haar lem. Mr. A. Pélërin, officier van justi-oovenzaai van ae ivroon genouaon tie, bood den heer Ribbius de harte- vergadering van Haarleinsche vcr- lijko gelukwenschen van 't Haar- j gunninghoudors, word met ovargroo- leinsch parket aan. t Oogenblik was meerderheid van stemmen besloten gekomen, zei spreker, waarop deprijs van den borrel met een be- DE ACCIJNSVERHOOGING. In de gisteravond onder voorzitter schap van den heer A. Bottelier in de bovenzaal van de Kroon gehouden heer Ribbius nu niet meer alleen de stad Haarlem als kundig pleitbezor ger dienen zon, maar ook als magis traat. Hierop requireerde Z.E.A. tot de toelating. Vervolgens sprak Jhr. mr. de Ma- rees van Swinderen, vice-president der rechtbank. Namens de rechtbank bood spreker Mr. Ribbius zijn geluk- wensch aan. In de korte jaren, dat hij als advocaat en procureur te de zer stede werkzaam mocht zijn, heeft drag van twee cents te vermeerderen. Deze week zal eveneens een varga- drrmg van eigenaars van hotels enz. belegd worden, waartoe do heer W. A. J. van de Kamp, eigenaar van ho tel St Jan., het initiatief genomen heeft. Militaire zaken. Door den krijgsraad in het 4e Mi litaire Arrondissement te Haarlem, is de milicien J. K. van 10e regiment hij zijn taak nauwgezet en met groote' infanterie alhier, veroordeeld tot twee plichtsbetrachting vervuld. SpreJier verklaarde Mr. Ribbius wettig geïn stalleerd en verzocht hem den voor hem bestemden zetel in te nemen. Daarna bracht de deken der advo- vaten, mr. Th. de Haan Hugenholtz, Mr. Ribbius de gelukwenschen der balie over, de rechtbank ex mee feli- citeerende, dat zij thans weder ge heel compleet is. Mr. Ribbius, merk te spreker ten slotte op, u kon op de medewerking der balie rekenen. maanden militaire gevangenis, ter zake van tweede desertie in tijd van vrede. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). SCHOTEN. SL Nicolaas. Als vervolg op het ochtendfeest in Ten slotte zeide de nieuwbenoemde de openbare school ean de Soenda- rechter-plaatsvervanger parket, recht straat, waarvan wij reeds de bijzon- bank en balie dank. voor de hartnlij JfrlMKlon berichtten kunnen wi, J thans nog melden, dat ook het ke woorden die hem toegesproken wa. avnndfeest uitstekend geslaagd is, en ren. Hij stelde deze benoeming op dat de feestcommissie en St. Nicolaas hoogen prijs en gaf de verzekering, alle eer van hun werk hebben dat men op zijn medewerking reke- ha-d- nen kom, zoo dikwijls men hem noo- Ook de Vereen iging tot Veredeling Ai~ i.o1„,^4 van Volksvermaken vierde gisteren- dig zou bt.bbeii Spreker wist, dat ayond haar ki„dprfMst De ginl haaj. hem vooral in den eersten tijd. een ,je daarvoor, op een vurig ros gezeten, moeilijke taak wachtte, maar hij in hoogst eigen persoon de kinderen hoopte, nu hij op zooveel welwillend uit school. Het was een ware zege- hckl rekenen kon, dien tot een goed tocht. Door alle straten ging 't heen, einde te zullen brengen. Daarna werd de plechtige zitting ge- Aanbesteding. Dinsdagmiddag werd door het Ge meentebestuur alhier aanbesteed De levering van magazijngoederen ten behoeve der gemeente-lichtfabrie ken, gedurende 1910. Ingeschreven werd als volgt om bij het lokaal van den heer Van Diik af te stijgen. Aldaar werden hij en de kinderen ontvangen door het bestuur der ver- eeniging en eenige onderwijzeressen en onderwijzers. In twee groepen, namelijk kinderen van 4 tot 7 jaar, en van 7 tot 12 jaar, werd door de kleinen feest gevierd. Allen kregen een geschenkje en eenige lekkernijen, waarmee de feestelijkheden voor dit jaar achter den rue zijn. Het bestuur van voornoemde vereo- niging beeft dan ook alle eer van zijn werk. II1LLEGOM. Drankwet. In de Staatscourant staat vermeld, dat door B. en \V'. aan Gerardus Mul. der vergunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in 't klein in de gelagkamer, waaronder begre pen de gesloten serre, benevens de achterzaal van perceel no. 2 aan do Hoofdstraat te Hillegom. Bij het ver leen en dezer vergunning is in aan merking genomen, dat door Johannes Adrianus Gerritsen en Frederik Eben- hard Muiier afstand is gedaan van de tc hunnen name staande vergunnin gen. BENNEBROEK De N. II. Vereeniging „Het Witto Kruis" hield gisteren een ledenverga dering in het café „Bennebroek". Na "opening der vergadering dooi den voorzitter, den heer A. Kouwe- naar, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, inhoudende, dat een contract is aangegaan met dr. Essor ie Amsterdam, om gedurende don tijd van een jaar, bij vervoer van onver mogende patiënten naar een zieken huis. de helft der kosten te laten beta len door de betrokken afdeeling, ter wijl het hoofdbestuur de andere helft der kosten van vervoer voor zijne re kening zal nemen. Hiermede werd In stemming betuigd. Vervolgens werd door den heer T« Kramer verslag uitgebracht van de gehouden besprekingen op de alge meene vergadering gehouden te Am sterdam, waartoe hij tot afgevaardig de was benoemd. Hij kon mededeelen, dat het aantal afdeelingen in Noord- Holland weder belangrijk was toegc>- nomen. Voorts bleek het hoofdbestuur bereid bii verpleging van onvermo- genden een gedeelte der verplegings- kosten op zich te zullen nemen. Op voorstel van het bestuur werd besloten tot het aanschaffen van ecu raderbrancard, waartoe bij eenige colleges om financieelen steun zal worden aangeklopt Door den voorzitter werd nog mee gedeeld, dat bij een bezichtiging van het gesticht „Hoideheuvel" te Hilver sum en den ontsmettingsoven aldaar, alles zijn bewondering had weggedra- HAARLEMMERMEER. Tijdens deu storm is te Nieuw-Ven- nep bij de in aanbouw zijnde R. K-. school de directiekeet omgewaaid, waarin zich op dat oogenblik de op zichter en de aannemer P. Bakker be vonden. Eerstgenoemde kwum er goed af, n aar laatstgenoemde kreeg een stapel kozijnen, die opgestapeld lagen, op zijn lichaam, waardoor hij aan hoofd, schouder en beenen gekwetst werd. Gelukkig bleken de kwetsuren niet van zeer ernstigen aard te zijn, hoewel hij zich bijna niet kon verroer ren in de eerste dagen. Op het oogen blik is hij weer beterende. De werkzaamheden aan de in aan bouw zijnde R. K. school te Nieuw- Vennep zijn gedurende de maanden December en Januari gestaakt. Deze zullen in Februari weer met kracht worden voortgezet, om de school in de maand Augustus te kunnen opleveren. ZANDYOORT. Voor de vacante betrekking van een agent van politie alhier hebben zich 87 sollicitanten aangemeld. Tot ouderling der Ned. Hcrv. Ge meente ainiex is herkozen de heer VV. van Zadel en gekozen tot diaken de heer J. van Brummelen. De leerlingen der bewaarschool en de twee laagste klassen der beide la gere scholen zijn vanwege mevrouw De Favauge—Barnaart op St. Nico- laaskoek onthaald. FRAUDE IN DEN DIAMANTHAN DEL TE AMSTERDAM. Naar het Ilbld. vei neemt, onder vindt de diamantmarkt de schade van de in den laatsten tijd gepleegde frau de. Zoo brengen zulke wandaden niet alleen nadeel toe aan de direct betrok kenen, maar oefenen verkoopen door een ontrouwen commissionair van goederen beneden de marktwaarde, hun nadeeligen invloed in breeden kr..ig uit. Zoolang n.L goederen beneden don prijs aan de markt zijn, valt bet bona fide zakenlieden moeilijk hun goede ren tegen goeden prijs van de hand te zetten. De geheele markt wordt min of meer gedrukt, en het gebeurt, dat ook bona-fide handelaren gedoemd worden tot lagen prijs te verkoopen. Men heeft dit nu weer in de kringen van den diamanthandel ondervonden, tengevolge van de handelingen van S. Pimentel. En nu de f» tout prix te

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1