Van 't Kantongerecht Burgerlijke Staad Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 8 Dec. 1909. Hoogste barometerstand 764.5 m.M. te lie d'Aix (Westkust van Frankrijk) laagste 749.5 m.M. te Christianiasund (Westkust Noorwegen). Verwachting tot den avond van 9 December Wind zwakke tot matigen Noord- Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtafnemen de bewolking, weinig of geen neer slag. Temperatuurkouder. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 Sjnr 757 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 744 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Ibermometerstand te Haarlem. Woensdag I December oo ga te gisteren B uur F. 40 laagste hedennacht F. 84 -Hoogste heden tot lfi uur F. 80 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 80 Cts. per regel. VROUWEN BEHOEVEN een natuurlijk purgeer- en krachtmiddel, als zij geplaagd worden door vermoeidheid, ge druktheid, zenuwen of oen ge- heele verzwakking van het ge stel; de natuur helpt direct mee bij gebruik van 0SCHANS P1U£N lelde gemaakte diamant, door den v iandel geabsorbeerd is, treedt weer seen geleidelijke verbetering in. In de zaak van den kloover en koop man in diamant S. Pimentel meldt men, dat zijn geheele actief bedraagt een paar karaat geslepen diamant en ,hog geen honderd gulden aan contan ten. Het passief moet totaal een ton beloopen, grootendoels ten nadeeie rvan familieleden. Bij zijn verhoor heeft S. Pimentel medegedeeld, dat hij zich na zijn verdwijning te Ber lijn heeft opgehouden. De famiüe Pimentel tracht met de crediteuren de zaak te schikken, maar met den crediteur, die de klacht in diende, ls het niet gelukt. DE OPLICHTING VAN 30.000 TE AMSTERDAM. Dinsdag ging te Amsterdam het ge rucht, dat de beruchte oplichter Dixon In het buitenland zou zijn aangehou den, maar bij de politie was van een Aanhouding niets bekend. Wij meldden reeds, dat de koop JVan 30.000 diamanten Donderdag tnet de firma Halberstadt en Hakker gesloten werd en dat daarbij de drie chèques tot een bedrag van 2500 pond Sterling zijn overhandigd, waarmee Ifte Juweliers zich dadelijk naar de .(Amsterdamsche Bank begaven. Evenwel blijkt, dat de Amerikaan hl ei des anderen daags, maar nog 'denzelfden dag, dus des Donderdags, met den trein van 7.40 uur 's avonds ïs afgereisd, na een half uur te voren «ijn hoogste troef te hebben uitge speeld door aanbieding van de dia manten aan de oorspronkelijke eige naars. Men bedenke echter, dat deze de chèques niet konden teruggeven, want deze waren naar de Union of Londen and Smith Bank opgezonden. Beslag leggen op de diamanten ware allicht mogelijk geweest, maar de heeren Halberstadt en Hakker waren door de royale houding van meneer Dixon dadelijk over hun lichtelijk op gekomen twijfel heen gebracht. Donderdags nog had de Amster damsche Bank do chèques naar Lon den opgestuurd. Vrijdag vroeg in den middag kreeg da Amsterdamsche Bank een telegram, waaruit bleek, 'dat bij de Union of Londen and Smiths Bank twijfel was gerezen om trent de echtheid der chèques, welk ibericht onmiddellijk aan de betrok- [Keii personen, met wie de Bank voort durend voeling hield, werd medege deeld. Maar toen was nir. Dixon al hoog ên breed op Engelsch grondgebied £6 an geland. Want, naar bij informa tie bij de maatschappij „Zeeland" te Ylissingen bleek, is Dixon inderdaad met de nachtboot van Donderdag op Vrijdag van Vüsslngen naar Queens- borough overgestoken, na te voren een hut op den naam Dixon te heb ben doen reserveeren. Zaterdag de Union of London and (Smiths Bank had zich intusschen met de First National Bank of Cincinnati jln Oliio telegraphisch in verbinding festeld kwam bij de Amsterdam- che Bank telegraphisch bericht in Van de valschhetd der chèques. Voordat het radorwerk van politie en justitie in werking was gesteld, bad Dixon toen een voorsprong van 'ongeveer tweemaal vier en twintig uur. De mogelijkheid bestaat, dat hij ;al op reis is naar de Vereenigde Sta- [ten, die hun burgers niet uitleveren. Maar ook in Engeland zal het moei lijk zoeken zijn. Aanhouding is tele graphisch gevraagd. De drie chèques ten bedrage van {2500 pond starling waren getrokken op do Union of Londen and Smiths Bank door de First National Bank of Cincinnati aan de order van Daniël S Dixon. EEN AANVARING. Gisteravond is het stoomschip Bata vier TV, van de Rofavierlrn, komende van Rotterdam en bestemd voor Lon den, ter hoogte van Maassluis, in aan varing gekomen met den vischlogger Sch 421 ..Admiraal de Ruyter", van de firma Jac. den Duik en Zoon te Scheveningen, welke logeer gesleept werd door de sleepboot „Rozenburg". Het voorschip van den loge-er werd nagenoeg afgesneden. Dn ar het schip in zinkenden staat verkeerde, werd 't dadelftk aan den Zuidwal aan den grond gezet. De opvarenden werofti gered door de bemanning van de sleepboot „Kever", van de firma L. Smit en Co. te Maassluis. Door den schok liep de „Batavier" eveneens aan den Zuidwal aan den grond, doch zal vermoedelijk met hoog water vlot ko men. De aanvaring werd waarschijn lijk veroorzaakt door verkeerd begre pen seinen, toen bij de haven van Maassluis een tweede vischlogger, die eveneens door de „Rozenburg" sleept werd, zich liet slippen, om Maassluis binnen te loopen. POKKEN TE ROTTERDAM. Te Rotterdam heeft zich nog een ge val van pokken voorgedaan bij een achttien-jarigen voerman, wonende in de Raamstraat. Dit is het zevende val. Sterfgevallen hebben zich niet voorgedaan. DRANKACCIJNS. De verhooging van den accijns op het gedistilleerd, van 63 pet. op 90 pet., gaat volgens de wet Vrijdag a.s. in. En de borreltafel zal er natuurlijk ook eenigszins de gevolgen van on dervinden. In „Krasnapolsky" te Amsterdam heeft een vergadering plaats gehad van eigenaren en directeuren der voornaamste restaurants en café's, in de hoofdstad, om tot overeenstem ming te komen, wat de te volgen drugslijn betreft. Men was het er (zoo schrijft het „Hbld.") algemeen over eens, dat de quallteit van het gedistil leerd niet zou mogen lijden onder de verhooging van den accijns en eveneens, dat het niet aanging, den traditioneelen dubbeltjes-prijs te ver anderen. Op grond van deze overwe ging werd besloten, het standaard glas naar rato van de verhooging van den accijns iets kleiner van inhoud te De grocs van gedistilleerd en de overige binnen- en buiteniandsche li keuren zullen in prijs iets verhoogd worden, terwijl de beroemde „halfjes" overal zullen worden afgeschaft. In Den Haag za.1 een ongeveer ge lijke maatregel worden toegepast. In een te Utrecht gehouden vergade ring van caféhouders en slijters ls besloten den prijs der 5 ct. glaasjes te brengen op 7 cent en bovendien kleine glaasjes in te voeren of te handhaven van 5 cent. Tevens werden de prijzen voor verschillende maten van jenever en brandewijn vastgesteld. PERS-DELICT. Door het bestuur van „De Neder- landsche Dagbladpers", vereeniging van uitgevers van dagbladen, is een adres gezonden aan de Koningin, om gratie te verzoeken voor den heer C. Sijth-off, uitgever van „Het Rotter- damsche Nieuwsblad", die bij arrest van den Hoogen Raad van 29 Novem ber j.l. tot drie dagen gevangenisstraf is veroordeeld wegens „het uitgeven van een geschrift van strafbaren aard", tengevolge van de actie, die tegen hem is ingesteld door Mr. Slob. TWEEDE KAMER. Men seint ons tilt Den Haag s Bij het voortgezet debat over Land bouw vroeg de heer Van Wichen ves tiging der winterschool voor bloem bollencultuur te Hillegom of Lisse de heer Van Lennep (Haarlem) wilde de keuze aan de Regeering overlaten; daar het belang der gansche bollen streek bij de zaak betrokken is, beval spreker aan een centraal gelegen punt tusschen Lisse en Alkmaar, zoodat vele bollenteelers de school kunnen bereiken. Het best was het advies te volgen van de Vereeniging voor Bloembollencultuur. Minister Talma zeide overweging dezer beschouwingen toe. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der Ge meente Haarlem op Woensdag 8 De cember 1909, des middags te half twee in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter: Jhr. mr. J. W. G. BoreeJ van Hogelanden, Burgemeester. Mr. THIEL heeft zijn vroegere plaats tusschen de heeren Modoo en Schram hernomen. De heer Tjeemk Willink heeft den zetel bezet van den heer Loosjes, die aan de tafel van B. en W. heeft plaats genomen. Afwezie zijn de heeren Smit, Le vert en dr. Nleuwenhuijzen Kruse- man. Er is een vacature (wegens vertrek van den heer Gravestein). PUNT 1. Mededeelingen en Ingekomen.: PUNT 2. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw-gekozen lid, den heer J. H. Bregonje. De heeren Tjeenk Willink, Hulswit en Van de Kamp maken de Commis sie van onderzoek uit. De heer TJEENK WILLINK brengt verslag uit en adviseert namens de Commissie tot goedkeuring van den geloofsbrief. Aldus wordt besloten.: PUNT 3. B. en W. bieden ter vaststelling aan een slaat tot beschikking op don post „Onvoorziene Uitgaven," dienst 1909, ten bedrage van 2451.30. De financieele commissie adviseert tot goedkeuring van den staat. Aldus wordt besloten.. PUNT 4. B. en W. stellen voor goed te keu ren de rekening en verantwoording der Gemeentelijke Bank van Leening ovar 1908—1909 en het voordeelig sal do f 1399.54 1/2 ln de gemeentekas te storten. Wordt goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. stellen voor, aan Corn. Kossen Pzn. ook voor de volgende drie jaren het buffet ln het slagers- gezellenlokaal van 't Openbaar Slacht huis te verpachten en wel voor ƒ110 per jaar. Aldus wordt besloten.. PUNT 6. B. en W. stellen voor de aanbeste ding van werkzaamheden aan de Op leidingsschool voor jongens, tot een bedrag van 2000 ondershands aan te besteden. Aldus wordt besloten.- PUNT 7. B. en W. stellen voor de volgende boomen enz. te vellen en te verkoo- pen: ln den Hout 6 middelmatige zware beuken, (Hinderen de onderplanting); 4 eiken. (Zijn uitgeleefd en moeten door jonge boomen worden vervan gen); 33 jonge beuken (slieten). (Kun nen geen goede boomen worden, zijn ziek, krom of zonder kop). Op het Spaame van de Damstraat moest het stembureau zich behelpen 1 Haarlem, vrijgesproken en M. L. Z met petroleumlampen en de pers met een kaars op een turf. (Gelach). Willen B. en W. voor goede ver lichting in 't algemeen zorgdragen? En aan 't Klein Heiligland verbete ring aanbrengen De VOORZITTER kan over den toe stand op het Klein Heiligland niet oordeelen. Maar er zal zorg gedragen worden voor goede verlichting. Het punt wordt thans goedgekeurd. PUNT 9. B. en W, stellen voor, de verorde ning, houdende bepalingen omtrent het ontslag in verband met den leef tijd van ambtenaren en bedienden in vasten dienst der gemeente Haarlem, te wijzigen en dezen, voor zoover zij bij het onderwijs werkzaam zijn, met het einde van den loopenden cursus ontslag te verleeneu. Gebleken is n.l. dat de belangen van het onderwijs meer zouden zijn gebaat, indien het ontslag van een leeraar kon ingaan met het einde van een cursus, in plaats van met het einde van bet loo- pende kalenderjaar. Aldus wordt besloten. te Haarlem, ontslagen van rechtsver volging. J. K., te Haarlem, overtreding Po li tie-verordening Velsen, 2 maal boete of 2 maal 1 dag hechtenis. T. K.f te Beverwijk, overtreding Po litieverordening Beverwijk, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. G. v. M., te Bloemendaal, en 2 an deren, overtreding Politieverordening Bloemendaal 5 boete of 1 dag hech tenis, 3 boete of 1 dag hechtenis en 2 boete of 1 dag hechtenis, P. Th. V., te Bloemendaal, vrijgesproken. B. L. en L. E., te Velsen, overtre ding Reglement. Visschershavene 3 boete of 2 dagen hechtenis, en 2 boe te of 2 dagen hechtenis. D. v. d. S., te Beverwijk, overtre ding Provinciaal Reglement, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. J W. H. O., te Bloemendaal, over treding Motorkenteekenbesluit, 1 boete of 1 dag hechtenis. P. B. C. te Haarlem, en 29 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement, no. 1 3 boete of 2 dagen hechtenis, de anderen allen 1 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 33 personen PUNT 10. Daar in het reglement voor de H. B. j tot den Kondpnhnrn- lfi ipnor. A i-„q- ulft ^-jarigen cursus ten aanzien j veroordeeld wegens openbare dron- iri fi h» T' VaU de ^oedrng der tijdelijke les- kenschap. tot 3 dagen hecht. 'c tanjeboomen, 7 linden en 3 populie-( uren ingeval van vacature geen reke- - - - -- - ren. (Deze aanplanting is door afster- ning er mee is gehouden, dat aan die ven of omwaaien zoodanig onderbro ken, dat een geheels vernieuwing be slist noodig is geworden). Op het Kennemerplein 15 kastanje- boomen (Verscheidene dezer boomen zijn reeds zoodanig door storm ver minkt, dat zij niet kunnen blijven staan. Den geheelen regel door Jonge boomen te vervangen). Op het Staten Bolwerk bij de villa van Mevrouw Mirandolle, 5 eiken, 2 linden, 1 iepenstruik en 2 Iepen. (Zijn overbodig en hinderen betere boomen in hunnen groei). Op den Kinderhuissingel 29 iepen en 5 linden. (Bij den jongsten storm woeien hier reeds een drietal boo men om, terwijl andere, om om waaien te voorkomen, moesten wor den kaal gehakt. Bovendien staan deze hoornen in den weg aan verbe tering van den verkeersweg). In verband met de verbetering van het Frederikspark is het noodig, ver schillende boomen aldaar op te rui men, die voor een deel zeer slecht zijn, voor een ander deel zoodanig misvormd, dat er nimmer iets goeds van kan groeien, terwijl zij goede, gezonde boomen zóó insluiten, dat die geheel aan het oog worden onttrok ken. Voorts willen B. en W. voldoen aan een verzoek van een bewoner van de Emauslaan, om drie iepen, in die laan, weg te ruimen. Deze boomen staan daar vrijwel doelloos en kun nen zeer goed worden gemist. Derhalve stellen B. en W. voor te doen veilen In het Frederikspark6 beuken, 25 eiken, 15 iepen, 1 acacia, 2 berken, 1 plataan, 4 esschen. 4 doornen, 10 eschdoornen, 2 linden en 1 populier. Emauslaan 3 iepen. Aldus wordt besloten* PUNT 8. B. en W. stellen voor de verorde ning tot verdeeling in stemdistricten der clrie kiesdistricten voor benoeming van leden van den Gemeenteraad te wijzigen ais volgt: Kiesdistrict I wordt verdeeld in drie stemdistricten, en wel zoodanig, dat: le Stemdistrict A gevormd wordt door de Noordelijke, Westelijke en Zuidelijke grens van het kiesdistrict en ten Oosten door een lijn, getrok ken door het midden van het Spaar- ne, van de Gravesteenenbrug af tot de Gedempte Oude Gracht; 2e Steindistrict B, gevormd wordt ten Westen door een lijn, getrokken door het midden van het Spaarne en het Zuider-Buitenspaame van de Gravesteenenbrug af tot de grens der gemeente, ten Zuiden door de grens der gemeente, en ten Oosten door een lijn, getrokken door bet midden van den Heerensingel van de Amsterdam sche poort af tot aan de Fabricius- straat, door het midden dier straat, daarna langs de Noordzijde van de Zomervaart, tot aan de grens der ge meente. en 3e. Stem district C, gevormd wordt door het overige gedeelte van kies district I. Voorgesteld wordt: Het schoolgebouw aan de Haarlem- merliédestraat no. 29, (school voor gewoon lager onderwijs no. 8), aan te wijzen als stemlokaal in stemdis- trict C; B. en W. te machtigen om den mi nister van Binnenlandsche Zaken te verzoeken, het aantal stemdistricten voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer met één te vermeerde ren, door splitsing van het le district Daartoe wordt een lijn getrokken van het Spaarne (ter hoogte van de Melkboerensteeg) Noordwaarts van die steeg tot de Amsterdamsche poort; vandaar door het midden van den Heerensingel tot aan de Fabri- oiusstraat; door het midden dier straat, daarna langs de Noordzijde van de Zomervaart tot aan den grens der gemeente. Het Zuid-Westwaarts van die lijn gelegen gedeelte vormt dan het eerste stemdistrict, het N.- Oostwaarts gelegen gedeelte het ne gende stemdistrict. B. en W. te machtigen tot Ged. Sta ten het verzoek te richten, de laatst genoemde indeeling ook te willen toepassen voor de verkiezing van le den van de Provinciale Staten in het kiesdistrict Haarlem. De heer SCHREUDERS merkt op, dat in het stembureau op het Klein Heiligland onvoldoende verlichting was bij de laatste verkiezing. Daar school personeel zou verbonden zijn, dat reeds vóór 1 Mei 1909 werkzaam was aan de H. B. S. met 5-jarigen cur sus, stellen B. en W. voor, ook voor dat personeel te doen gelden de over gangsbepaling in het reglement der H B. S. met 5-jarigen cursus. Wordt goedgekeurd. .ƒ6 boe te of 3 dagen hecht., 5 boete of 3 da gen hecht., ƒ4 boete of 3 dagen h., 3 boete of 3 dagen hecht., en ƒ2 boe te of 2 dagen hecht. KINDER-ZAKEN. W. H-, te Wyk aan Duin, overtre ding Jachtwet, 2 inaal ƒ1 boete of 2 maal 7 dagen tuchtschool. J. T., en D. G., te Haarlem, stroope- rij, f 2 en ƒ3 boete of 14 dagen tucht school. F. G. W., t eHaarlem, overtreding motor- en rijwielreglement, 50 boete OVERLEDEN C December. S. 3. Broos, geb. Nofl] 74 j., Leidschevaart, J December) R. Brinkert, geb. Van der Weerd, 7i j., Jansstraat. De toestand van den gewonden jarigen A. D. Weber, wonende Haggg straat 33, was lieden vrij ernstig, SCHOTEN. GetrouwdP. G. Fabel en G. Nle» kern per, L. Bos en F W. v. d. Laan* Bevallen: A. P. W. Smit—Koekam dochter Overleden C. de Hey, 80 j. AmsterdaEischB Benrs. Openingskoersen van 8 Dec. LABOUCHERE OYENS Co.'e BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 3 ï/8 Certific. N. W. S. 91 5/8. Hope's 80 5/8, Russen 1909 94, Russen 1906 97 1/4. Z. AM ERIK. STAATSFONDSEN C., Peru 10, Pref. Peru 37 1/2. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 171. Deli Mij. 451—55. PETROLEUM-AANDEELEN: Koninkliike Petr. 444, Sumatra Pa lembang 173. MIJNAANDEELEN: Ketahoens 252, Redjang Lebong 870 Great Cobar 118$, DE AMERIKA ANSCHE MARKT opende vast. 49 1/2> Erie 33 3/16> Kansas 43 1/2cO 1/2, Missouri 47 3/4, Rock Island 40 1/4, Southern Rails 31 9/16 Union Pacific 202 3/4, Wabash 21 1/2' Steel 90 3/8, Canen 72 1/2, C. Marine's 7 3/4.24 3/4, 71 1/4. Marktnieuws PUNT 11. Door de afd. Haarlem van de Kon. Nederi. Weerbaar heidsvereeniging maand tuchtschooL wordt verzocht, een der lokalen van de H, B. S. met 5-j. cursus Maandag en Donderdag na 4 uur in gebruik te mogen nemen ter oefening van hare leden. B. en W. hebben geen bezwaar te gen dit verzoek en stellen voor de gevraagde vergunning te verleenen. Wordt goedgekeurd. (De zitting duurt voort.) Advertentiên Laatste Berichten Feestavond. Binnenkort zal de coöp. vereeniging „Voor allen der H. IJ. S. M." voor haar ledeu eeu feestavond organisee- ren, met medewerking van de muziek- vereeniging „Harmonie", mej. M. Gybertse, sopraan, den heer H. Piela- ge, begeleiding, het gemengd dubbel- quartet „H. P." en het duo-Voget. GEVAARLIJK RIJDEN. J. W. W., uit Bloemendaal, be stuurde een automobiel en kwam uit de richting Haarlem den Zijlweg af. Hij stond terecht, omdat hij, den hoek van den Korten Zijlweg zullende omgaan, geen signaal had gegeven, waardoor een wielrijder ternauwer nood ontsnapte aan het geraken on der een steenkolenwagen, die plot seling in moest houden door het on verwacht verschijnen der auto. De beklaagde zeide echter, dat hij kort te voren een signaal had gege ven, echter niet bij het nemen van de bocht, omdat hij dit niet noodig acht te, daar een man waarschuwende ge baren maakte in de richting van den Korten Zylweg. Hij had toen zijn gang gematigd erkend werd door den politieman, dat de snelheid geen aanleiding gaf tot klachten, doch slechts het ontbreken van het signaal, waardoor het paard van den steen- kolenwagen op een haiven meter af stand werd gepasseerd, en plotseling moest ingehouden worden. Drie getuigen hadden niets gehoord van een kort te voren gegeven signaal en daarom eischte de ambtenaar van het O. M. vijf dagen hechtenis, het bewezen achtende, dat niet voldaan is aan de vereischten der wet, waar door de veiligheid op den bekenden scherpen hoede hij T Oude Raadhuis te Overveen in gevaar werd gebracht. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: C. v. d. T., zwervende, W. K., te Velsen en C. v. L., te Beverwijk, over treding Jachtwet, no. 1 enn 2, beiden 7 dagen hechtenis, no. 3 vrijgespro ken. W. F. te Beverwijk, overtreding Leerplichtwet, 6 boete of 3 dagen hechtenis. J. R. te Haarlem, en 22 anderen, overtredingen IJkwet, 3 maal 0.50 boete of 3 maal 1 dag hechtenis, 5 maal 0.50 boete of 5 maal 1 dag hech tenis en 0.50 boete of 1 dag hechte nis. W. K., Th. B. en P. van H.f te Haar lem, straatschenderij, 4 boete of 2 dagen hechtenis, 3 boete of 2 dagen he clxten is, en 2 boete of 7 dagen tuchtschooL J. de B., te Haarlem, een op den weg geplaatst voorwerp niet verlich ten, 3 boete of 1 dag hechtenis. F. II. M. en J. J. W., te Haarlem, te laat een geboorte-aangifte doen, ƒ3 boete of 1 dag hechtenis en 1 boete of 1 dag hechenis. H. A. te Velsen, en 16 anderen, loo pen op verboden grond, 5 boete of 3 dagen hechtenis 3 boete of 3 dagen hechtenis, 2 boete of 3 dagen hechtenis, 2 maal 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis, C. v. d. M. te Velsen, vrij gesproken. L. S., te Haarlem, en 20 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, 15 boete of 5 dagen hechtenis, 3 boete of 1 dag hechtenis, ƒ2 boete of 1 dag hechtenis, 3 maal 1 boete of 1 dag hechtenis, 3 maal 1 boete of 3 maal 1 dag hechtenis, 2maal 1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, 1 boete of 1 dag hechtenis, en 0.50 boete of 1 dag hechtenis. T. C. K., te Kaasmarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 8 December 1909 4 Stapels Kaas. 430 kazen, 878 kilogr., hoogste prijs 30, laagste 29.50. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd en verkocht: Koeien 2 stuks. N. kalveren 15 stuks, 814. Schapen 3 stuks, ƒ1115. 392STE STAATSLOTERIJ. 2e Klasse 3e Lijst. TREKKING VAN 8 DECL No. 13223 20,000. No. 15932 ƒ1500. Nos. 9320, 12498 ƒ1000. Nos. 922, 13618 400. Nos. 990, 8311 200. 5812, 14703, 16275, 20667 ƒ100. Prijzen van 30. 7 2817 5314 8297 11876 14247 18084 189 2823 5338 8334 11501 14290 18044 195 2844 5391 8490 11616 14301 18076 208 2S02 6406 8534 11627 14307 18104 214 2926 5442 8554 116S0 14324 18169 426 2965 6464 8564 11703 14854 18370 450 3UU6 5492 85S6 11738 14357 18426 489 S068 6511 8607 11789 14418 18436 496 3126 6670 8687 11774 14425 18547 614 8183 6579 8715 11939 14451 18681 581 3192 6683 8767 12001 14477 18912 683 8207 6622 8767 12021 14488 18729 696 8233 5b71 8775 12023 14504 18749 612 8273 6718 8786 12101 14672 18766 618 3280 6766 68U 12117 14578 18771 671 8360 5772 8870 12123 14692 18775 676 8367 6789 8946 12143 14768 18801 700 8391 6841 9062 12219 14810 188U5 704 3466 6863 9086 12324 14866 18849 738 3469 6879 9130 12828 14861 18921 772 3492 6884 9207 12851 16017 18998 774 3611 6»90 9281 12359 16028 19016 875 3580 6946 9299 12398 15079 19019 877 8584 6009 9311 12409 16108 1907U 893 3696 6018 9326 12415 16161 19080 920 3629 6030 9333 12428 16172 19185 859 3691 6i69 9398 12442 16218 19168 1018 3709 6l6l 9689 12490 163U8 19281 1028 3715 6225 9661 12509 153l9 19289 1044 8778 6260 9711 12526 16346 19349 1091 3800 6261 9725 12533 16378 19383 1108 3861 6818 9763 12646 16438 19423 1187 8896 6367 9811 12629 15503 19441 1237 3224 6416 9833 12669 1&645 19468 1240 4018 6682 99l9 12687 15740 19491 1292 4028 6660 9984 12722 15766 19504 1399 4036 6805 9987 12812 15881 19519 1404 4059 6809 ioOOl 12819 16076 19566 1428 4068 6836 l()068 12856 16188 19600 1429 4096 6868 1(1171 12883 16247 19608 1469 4180 6918 10201 12944 16263 19611 1488 4171 6937 103l8 12979 16297 19672 1561 4191 6963 lo227 12981 16320 19795 1626 4243 7036 10S18 12998 18510 19869 1668 4348 7038 Ï0384 18079 16638 19956 1808 4366 7238 ^0416 18084 16641 20036 1865 4404 7263 ^0467 18118 16660 20061 1872 4406 7306 10464 18187 16568 20U76 1910 4407 7308 10469 18206 16640 20093 1969 4506 73<9 10510 13213 16767 20217 2020 4516 7431 10704 13277 16782 20224 2084 4618 7480 10711 13282 16846 20276 2088 4614 7621 10810 13832 16860 20381 2098 4631 7711 10891 18439 t6887 20444 2109 4686 7736 10909 18451 16912 20453 2U4 4706 7747 10917 13501 16981 20481 2139 4782 7791 10980 13617 17022 20566 2161 4798 7849 11033 13533 17083 20569 2240 4919 7902 11110 18669 17143 20604 2245 4929 7907 11199 18602 17234 20674 2248 4963 7916 11206 18639 17440 20793 2315 5011 7958 11236 13695 17495 20802 2318 6120 7968 11243 13755 17502 20846 2828 5149 8022 11256 18821 17610 20871 2417 5186 8068 11279 14086 17521 20910 2518 6225 8110 11803 14122 17632 20922 2538 5235 8132 11815 14125 17663 20941 2624 6238 8178 1130» 14163 176S2 20980 2626 6298 8182 11321 14175 17665 8704 5806 8255 11845 14217 17667 2e Klasse 2e Lijst: Geene Fouten. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder SARA JAGOBA NOÊ, Weduwe van den WelEerw. Heer Ds. ABRAHAM BROOS, ln den ouderdom van 74 jaar. I. W. BROOS. A. H. BROOS. A. L. BROOS- VAN LENNEP. Haarlem, 6 December 1909. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet warden afgewacht. HAARLEM. ONDERTROUWD 8 December. J. W. Hansen en M. J. Slinger. C. J. Kievit en J. yan Dokkum. GETROUWD 8 December. C. Brasser en E. Mas sa. F. Quakernaat en F. J. van der Horst. S. Sluis en J. M. Kiekens. BEVALLEN 5 December. C. Duizendstraal, geb. Kuipers, d. 7 December. A. de Peer, geb. Dijk, d. J. M. Vester, geb. Steffens. z. 8 December. M. H. A. Star. geb. Lijdsman. 2 d. Heden overleed na een lang durig lijden mijn geliefde Echt genoot en der Kinderen zorgza me Vader CHRI8TIAAN TEEN, in den ouderdom van 46 jaar. Wed. A. E. VEEN. geb. IN PIJN. A. E. VEEN. J. VEEN. J. M. VEEN A. VEEN. C. VEEN. N. VEEN. Haarlem, 5 December 1909. Harteiijken dank betuigen wij voor de deelneming die wij van zooveel kanten ondervinden mochten bij ons groot verlies. J. MOOIJ en Echtgenoote. Haarlem, 9 Dec. 1909. Het zij mij vergund langs dezen weg mijn harteiijken dank te betuigen voor de zoovele bewijzen van belang stelling op 26 November J.l. J. TH. BORNWATER, Arts.- Overveen, 8 Dec. 1909. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, vestigen de aan dacht van de ingezetenen (houders van honden) op artikel 2 der veror dening op de invordering der belas ting op het houden van honden, lui dende: „Iedere eigenaar, bezitter of hou- „der van één of meer honden, die aan „de belasting onderhevig zijn, is veir- „pllcht daarvan jaarlijks vóór den „31sten Januari ten kantore van den „Gemeente-Ontvanger aangifte te „doen." „Die aangifte geschiedt door de in levering van een behoorlijk inge- „vuld en door den belastingschuldi ge onderteekend biljet, van den 15en „December des vorigen jaars af, kos teloos ten kantore voormeld ver krijgbaar." „De betaling dier belasting ge- „schi6dt dadelijk bij de aangifte te- „gen kwitantie." Voorts brengen zij ter kennis van belanghebbenden: dat voor honden van ten minste 50 c.M. hoogte, gemeten van den boven kant der schoft, wanneer de hond staat 3.en voor honden hoogei dan 50 c.M., 10belasting verschut digd is, en dat voor hen, die met de hoogt* hunner honden onbekend mochten zijn, aan het bureau van politie op eiken werkdag van dm voormiddag* 10 uw tot des namiddags 5 uur ge legenheid bestaat hunne honden kos teloos te laten opmeten. Haarlem, 7 December 1909. Burgemeester en WethouderOi voornoemd, BOREEL.- /De Secretarie WIJTEMA,

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2