Verschijnt degelijks, behalve op fcon- en Feestdagen NIEUWS- «n ADVERTENTIEBLAD. Ëinueulaiiü 27e Jaargang. No. 8127 DINSDAG 21 DEOEWBEK 1999 ABONNGMENTES PBR DRIB KAANDENl Voor Haatten 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37M omstreken en franco per post 0.45 Utttavo der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREB001* Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon lnterc. 6229. AD VERTEen iÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—elke regel meer /défc Reclames 30 Cent per regg, B| Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing} 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie es Administratiet Groote Houtstraat latöreommcQaaj Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratis 724* Drukkerij i Zoider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 22 DECEMBER. Hotel van Ouds het Raadhuis, Over- veen: Lezing N. H. Vereen. Witte Kruis", door dx. A. A. G. Land, 8 uur. Hiilegom: Raadsvergadering, 9 3/4 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In hot Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De Solistenwedstrijd in het Bron gebouw" in de ruhriek Om Ons Heen. „KRACHT EN VRIENDSCHAP" EN „KUNST NA ARBEID". De Christelijke Gymnastiekvereeni- ging „Kracht en Vriendschap" be staat nog pas sinds den verschenen zomer. Echte gymnastenmoed was 't dus, om gisteravond al eens aan fa milie, vrienden en verdere belangstel lenden te laten zien, hoever men het al, onder leiding van den heer A. J. Meyerink, had gebracht. Dat viel niet tegen. Natuurlijk is cr na zoo'n korten oefeningstijd nog geen afdoend oordeel to vollen over het kunnen der jongeluidaarover zal na een jaar werkens wel wat na ders van to zeggen zijn. Maar vast staat het al, dat de on geveer 50 leden nu al bezield zijn door een fermen turnersgeest. De oefenin gen der adspiranten en van de hoofd- afdeeling w-erden vrij correct, door sommigen zelfs zeer flink, uitgevoerd. Bij het nummer gymnastische spe len bleek het, hoe prettig de omgang tussclien directeur en Leden is. De heer S. Wierda, voorzitter der vereeniging, had' den avond geopend met een toespraakje, waarin hij uit eenzette, dat deze Christelijke veree niging niet was opgericht, om ver deeldheid te brengen, doch om die met een gelid de Christelijke gymnasten te vermeerderen. Want de leden dezer vereeniging wilden niet toetreden tot de bestaan de clubs, wijl die op Zondag uitvoe ringen geven en wedstrijden hou den. Het Christelijk muziekkorps „Kunst na Arbeid", afdeeling der Haarlem sche Jungelings Vereeniging, voerde onder directeurschap van den heer G. üchiuidt eeaige nummers uit. Van wat we hoorden voldeed 't best Mourguos „Les Dragonnades". Het „uujus Aninam" uit Rossini's „Sta- bat Materbleek nog niet volkomen binnen bet bereik van hot korps vallen. Gymnasten en musici verwierven veel applaus. Onder de aanwezigen merkten we op den heer A. J. de Waal Malefijt, wethouder der gemeente Bloemen- daal. Haarlemsche Ine assobank. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de naamlooze vennootschap: Haarlem sche incassobank te Haarlem. Het doel der vennootschap is onder meer het voortzetten van de zaken tot heden gedreven door de te Haar lem gevestigde firma Haarlemsche In cassobank firma Duym Spruyt, en mitsdien het uitoefenen van het ban kiers- en kassiersbedrijf in den meest uitgebreiden zin, hot zoowel voor eigen rekening als in commissie voor anderen, uitoefenen van den handel 5ji effecten en openbare fondsen, bet Voeren van administratie en al het geen met het vorenstaande in ver band staat. Handelingen beoogende eenige spe culatie, mogeu noch door de bank, noch door een harer directeuren voor eigen rekening geschieden. Het kapitaal der vennootschap wordt aanvankelijk bepaald op f 100,000, verdeeld in 200 aandeelen van 500 elk. Als directeuren treden op de heeren Adriaan Willem Duym en Jacobus Spruyt Jr. NAAR ALBERTS FRèRES. Men schrijft ons: Maandagmiddag brachten de hoog ste klassen van oenige scholen alhier een bezoek aan de Kroon; om de bios coopvoorstelling bij Albert's Frères bij te wonen. Verschillende stukjes, de aardrijkskunde betreffende, wer den vertoond. De waterval der Niar gara en Een reisje door Zwitserland trokken wel het meest de aandacht. Ook voor het komische was gezorgd. Te 4 uur keerden de kinderen wel voldaan huiswaarts. KERKCONCERT. Ditmaal was het niet naar Vereeni ging, Kroon of Brongebouw, dat wij ons hadden te begeven om het con cert van den dag bij te wonen, maar, voor de afwisseling, naar de Remon- strantsche Kerk in de Wilhelmina- straat. Een kerkconcert dus. En wel een ten voordeele van de Vacantie- Kolonie der Remonstrantsche Ge meente (Tideroan-fonds). Er waren tamelijk wat menschen komen luisteren, zoodat de edelmoe digheid der concertgeefsters, de da mes Hermine Scholten (alt) en A. Lodewijks (violiste) en de welwillend heid van dien organist der Remon strantsche Gemeente, den heer C. Roest, wel niet te vergeefs zullen zijn betoond. Het programma van deze uitvoe ring, die anderhalf uur in beslag nam, was samengesteld als volgt I. Organ Concert D-minor, G. IIAn- del II. Aria aus Weihnachts-Orato- rium (zang), Bach III. Sonate G-mol (viool), TartiniIV. Pastorale van Guilmant en Melodia van Bottazza (orgel)V. Arioso, Gebet, Bij Jezus' geboorte (zang), respectievelijk van Handel, Wolf, LootsVI. Air van Goldmark en A bend lied van Schu mann (viool) VII. Allegro uit de 7e (orgel-) Sonate van Rheinberger. Een degelijk, zeer afwisselend, maar niet overladen programma en waarvan de uitvoering menig oogenblik van onvermengd muzikaal genot schonk. Dat aan deze genot rijke oogenblikken vooral mejuffrouw Scholten's medewerking niet vreemd was, zal door de toehoorders in stilte men applaudisseert immers niet in een kerk zijn erkend. Haar Aria hoorde ik, tot mijn spijt, nietmaar het Arioso van HéLndêl, aanvangende met een prachtig aanzwellend cres cendo, werd met majestueus© rust voorgedragen, het „Gebet" klonk warm en innig en het Kerstliedje was vol bekoring van eenvoud. Het is op merkelijk, hoe willig zich de rijke stem van deze begaafde zangeres tot elke stemming en elke gevoels-nuance leent. Het vioolspel van mej. Lodewijks verried veel muzikaal, en ook wel stijl-gevoelmaar de techniek is nog niet volkomen gaaf, en de speelster leek mij in ae Sonate vooral wat veel bedacht op „toon maken" wat in dit kerkje volstrekt niet noodig was. Het meest voldeed mij baar spel In Schumann's „Abendlied", waar van de wazig-teêre poèzie zeer goed werd gevoeld en weêrgegeven. Van den heer Roest hoorde ik be halve zijn verdienstelijke begeleiding mooie en zoover het kleine orgel dat toelaat karakteristieke registra tie in de werkjes van Guilmant Bottazza en kranige techniek in het Allegro van Rheinberger. Zijn mede werking was voor het welslagen van dit kerkconcert van niet gering be lang. PHILIP LOOTS. Butterfly. Van de week geeft het Opera- en Oparettengezelschap van het Rem- brandttheater te Amsterdam in den Schouwburg aan den Jansweg „But terfly" van Puccini. Aan deze opera (met groot orkest) zijn kosten noch moeite gespaard en diegenen, die zeggen dat in Haarlem altijd oude opera's als Faust en Car men gegeven worden, kunnen nu eens wat nieuws zienl RUST OP KERSTMIS. Men schrijft ons: De Vereeniging van bakkersgezel len St. Huhrecht, onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond, heeft een ver zoekschrift ingediend aan de Coöpe ratieve bakkerij Arbeid Adelt, om o<p de a.s. Kerstdagen niet te hakken. Dit is door het bestuur dier bakkerij beantwoord door het bakkersbeatuux, met de mededeeling, dat op den len en 2den Kerstdag niet gebakken noch brood bezorgd zal worden. BEKRONING GEWEIGERD. Naar ons wordt meegedeeld heeft de heer G. C. C. Reeser Jr. namens zijn dochter den 2den prijs in de af deeling alten geweigerd, die door de jury in den solistenwedstrijd in het Brongebouw aan zijn dochter, me juffrouw Johanna Reeser, was toege kend. De heer Reeser grondt dit hierop, dat de jury het recht niet had om den eersten prijs niet toe te kennen, zooals zij gedaan heeft. Nu dit ge schied is, wenscht hij voor zijn doch ter geen enkele bekroning te aan vaarden, terwijl indien de eerste prijs naar behooren was uitgereikt, zijn dochter met lederen anderen prijs, ook den laagsten, indien haar die was verleend, genoegen zou hebben geno men. PROVINCIALE STATEN. Hedenmorgen werd de win torzit ting van Provinciale Staten voortge zet. Na de gebruikelijke opening door voorlezing van bet gebedsformulier werd aangevangen met de verdere behandeling der agenda. Ingekomen was een subsidie-aan vraag van de aid. Purmerend van den Bond van Smedenpatroons in Ne derland voor een vakcursus. Toegekend werden de voorgestelde subsidies ten behoeve van den Ge meentelijken Handelscursus te Zaan dam en den handeiscursus der Mid- denstandsvereeniging te Schagen. Bij dit laatste subsidie-voorstel ver zocht de heer FABIUS in den vervolge meedeeling van het schoolgeld der leerlingen om te kunnen oordeelen over het nut der instelling. De heer VAN DE WALL BAKE meende, dat Ged. Staten geen bezwaar daartegen hebben. Echter laten zij zich steeds leiden bij 't doen van voorstellen door het oordeel der Gemeentebesturen over het nut der instellingen. Subsidie werd verleend aan den Handelscursus der K. K. Vereeniging vootr den Middenstand te Hilversum. Overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten werd het subsidie-verzoek ten behoeve van den Handelscursus der R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" te Krommenie niet in overweging genomen. Subsidieiverhoogiiig werd voorts verleend aan de Kweekschool voor' machinisten te Amsterdam. Niet in overweging werd genomen het sub-bestuur zöü^dus ook sidieverzoek ten bate van de vak school voor Drogisten te Amsterdam. Subsidie werd verleend aan den cur sus in bouwkunst, van het Genoot schap „Architectura et Amicitia" te Amsterdam, de Vereeniging ter be vordering van het Vakonderwijs ln Westfriesland en haar afdeelingen, de Noord-Hollandsche Varkensfok- vereeniging te Hoorn, de nationale Bloemententoonstelling te Haarlem en de restauratie van het Waagge bouw te Enkhuizen. Niet in overwe ging werd genomen het subsidie-ver zoek voor den vakteeken-cursais der St. Josephè Jongelingen-Vereeniging en Patronaats-CommJssie van O. L. V. Onbevlekte Ontvangenis te Hilver sum. Goedgekeurd werd de toelage aan de weduwe van den vroegeren provincialen archivaris. Eenige discussie werd uitgelokt door het voorstel van Ged. Staten om de subsdie uit te betalen voor de restauratie van den Zuidertoren te Enkhuizen. De meerderheid der Commissie had geadviseer dtot verwerping, wijl de Rijkssubsidie wel in uitzicht was ge steld, doch nog niet was toegestaan. De heer G. S. BOREEL pleitte vootr aanneming van de Yoordrach t Yan Gedep. Staten, daar toekenning der Rijkssubsidie vrijwel vast stond. De heer VERKOUTEREN meende, dat men niet van den gevolgden weg kon afwijken, 't Kwam ex niet op aan of het carillon een paar jaren langer valsch speelt. Wanneer de to ren op instorten stond, zou 't iets anders zijn. De heer VAN TIENHOVEN oordeel de, dat de zuinigheid zou gediend, zijn, wanneer de som nu werd toege staan, daar het werk afgemaakt kan worden. Het voorstel van Gedep. Staten werd thans aangenomen met 49 tegen 15 stemmen. Goedgekeurd werd de eerste supple- toire begrooting voor Meerenberg, dienst 1909. Bij de eerste suppletoire begrooting voor deze inrichting voor 1910 merkte de heer VLIËGEN op, dat het adres van den Bond voor Ziekenverpleging niet in de Commissie is behandeld. De VOORZITTER merkte op, dat dit adres bij het begin der zitting aan Ged. Staten ter praeadviseerlng is verzonden. De heer VLIEGEN: Die mededee- ling geschiedt altijd, als de leden met onderlinge gesprekken bezig zijn. De VOORZITTER: Ik klop toch ge- noegl De heer VLIEGEN: Ja, meneer de Voorzitter, maar niet altijd met af doend resultaat. De beer VAN THIENEN merkte op, dat dit adres niet bij dit punt thuis hoorde. De heer VLIEGEN was van mee- ning, dat de wenschen in dergelijke adressen vervat den leden te pas kun nen komen bij de beoordeeling van voorstellen als deze. Voorts merkt de ze spreker op, dat hij met genoegen heeft gezien, dat dit voorstel van Ged. Staten een belangrijke weddeverbete- ring betreft Hij vraagt verder of er op Meerenberg een speciaal strafstel sel bestaal en verzoekt om de drie maandelij ksche loonsbetalingen om de maand voor inwonend personeel en om de week voor uitwonend perso neel te doen geschieden. Ten slotte vraagt hij, of er overleg wordt gepleegd met de organisatie van het personeel, wanneer de regle menten herzierf worden. Wanneer dit plaats heeft, oefent een dergelijk overleg meestal een gunstigen in vloed uit op de verhoudingen in zulk een gesticht. Spreker gaf daarbij te kennen, dat hij ten dezen het volste vertrouwen heeft in het beleid van den directeur. Wat de salaris verbetering betreft, betreurde spreker het, dat deze zaak zoo lang hangende is gebleven. Spre ker nam aan, dat dit niet anders kon, maar het had een ongunstigen invloed op den toestand in het ge sticht, o. a. door het verloop van het personeel. De heer VAN THIENEN, antwoor dende namens de Commissie, deelde mede, dat er wel bepalingen omtrent het ontslag in bepaalde gevallen be staat. De uitbetalingstermijn kan door het dagelijksch bestuur van het gesticht worden veranderd. De heer VAN DEN BOOGAARDT en de VOORZITTER maakten de opmer king, dat aan de arbeiders reeds korter termijn wordt uitbetaald. Het geen bezwaar hebben tegen uilbetaling per week aan wie dat wilde. De heer FABIUS was van meening, dat het personeel bij verandering, van betrekking er voordeel van heeft als het in bezit is van een loonbedrag van drie maanden. De heer VLIEGEN oordeelde even wel ,dat de salarisregeling niet geba seerd behoorde te zijn op het heen gaan van liet personeel. Spreker con stateerde, dat een verzoek van het verplegend personeel om uitbetaling op korten termijn geweigerd was we gens administratieve bezwaren. De voordracht van Gedeputeerde Staten werd thans aangenomen. Een langdurige discussie werd ge voerd over het voorstel omtrent heit weer in orde brengen van het ont ruimde gesticht „Zwanenburgwal" te Amsterdam, daar eenige leden van oordeel waren, dat de uit te betalen som moest worden uitgekeerd aan de Hervormde Diaconie te Amsterdam en niet aan de gemeente Amsterdam. Anderen waren echter van oordeel, dat dit laatste geen bezwaar zou ontmoeten, daar de Diaconie toch niet voor een tweede maal de som zou kunnen vorderen. Aangenomen werden achtereenvol gens de voorstellen betreffende den verkoop van een gebouwtje te Cas- tricum en afstand van het erfpachts- recht op den ondergrond, het ont werp eerste suppletoire begrooting der Provinciale inkomsten en uitga ven, dienst 1910; nadere wijziging van de voorwaarden, waaronder finan cieel en steun is toegezegd voor den spoorweg SchagenWieringen wij ziging van de inrichting van den Provincialen Waterstaatsdienst re glementswijziging inzake het pensi oen van de Waterstaats-ambtenaren in Noord-Holland, hun weduwen en weezenreglement inzake het be stuur van den polder ,,'t Hoekje" te Callantsoogbijzonder reglement van bestuur voor den Prins Hendrikpol der op Texelidem voor den polder „De Nieuwe Bullewijk" en wijziging van zulk een reglement voor den Ver- eenigden Westbytmer en Kiein-Dui- vendrechtschen polder. Opgeheven werd de polder „De Buiksloterham", als afzonderlijk Wa terschap. Voorts werden de gewone punten afgehandeld. De winter-zitting werd daarop te half één in naam der Koningin ge sloten ORGELBESPELING in de Groot© of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 23 December 1909, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezermon. Programma No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. No. 2. Adagio, M. Brosig. No. 3. Fantasie über Weihnachtslie- der, W. Rudnick. No. 4. Vorspiel zu Parsifal, R. Wag ner. No. 5. Aria uit de Messias, Handel. Kopperfeest Door eenige leden van de typografi sche vereeniging „Tot nut en gezellig verkeer" zal op het a~s. Kopperfeest, hetwelk door deze vereeniging gevierd zal warden op Maandag 10 Januari a.s., het bekende tooneelwerk „Mot tige Janus", van M. Spree, opgevoerd worden. DE WATERLEIDINGKWESTIE. Het blijkt, dat er verschil van mee ning bestaat over het onderzoek dat thans zal worden ingesteld in zake het Waterleidingssysteem. 0.1. kan, nu aan B. en W. opgedra gen is met een voorstel te komen, niet verwacht warden, dat de proef neming zal geschieden door de amb tenaren der Haarlemsche waterlei ding, wijl B. en W. in de laatste Raadsvergadering daarmee niet in genomen bleken. Verplaat st. Bij de cPLrecte belastingen, invoer rechten en accijnzen zijn met ingang van 16 dezer de rijksklerken 3e kl. W. Eggink en H. J. M. Hooyerink al hier verplaatst naar de inspectie, en W. Bruins naar het kantoor. Met in gang van 1 Jan. wordt de heer D. J. van Drunen overgeplaatst van Dce- tinchem naar hier. STUKKEN VAN DEN RAAD. Bloemententoonstelling 1910. Het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur verzoekt, te willen overwegen, of er termen bestaan, dat de gemeente de kosten van het aanbrengen eener electrische lichtinstallatie in de hoofd gebouwen der ln 1910 te houden na tionale bloemententoonstelling op zich neemt, alsmede die van den be- noodigden electrischen stroom. Eerst bedoelde kosten worden geraamd op 320, die van den stroom op f 1.27 per uur. B. en W. vinden ln den bijzonderen aard der tentoonstelling aanleiding, den Raad machtiging te verzoeken, bedoelde installatie te doen aanbren gen en den beuoodigden stroom te doen leveren, zonder kosten ln reke ning te brengen. Commissie van Toezicht L. O. Ter vervulling van de vacaturen, ontstaan door periodieke aftreding ln haar college, heeft de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs de volgende aanbeveling opgemaakt Voor de vacature G. Adrian 1. P. H. van der Ley 2. Mr. J. IL Monnik. Voor de vacature J. van den Ban 1. J. Merens 2. Dr. J. M. A. Schuylenburg. Voor de vacature H. D. Tjeenk Willink Jr. 1. A. C. A. van Scherpenberg 2. Mr. W. F. Wttewaal. Leeraar Aardrijkskunde. Door B. en VV. worden ter benoe ming tot leeraar in de aardrijkskun de aan de II. B. S. met 3-j. c. en de daaraan verbonden Handelsschool met 2-j. c. aanbevolen 1. J. Katte, Dordrecht 2. H. Polvliet, Winschoten 3. A. van der Belt, Schiedam. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Een goede waarschuwing. Een onzer correspondenten schrijft: Ieder die de welbekende mooie wandeling maakt van het station Overveen langs en over de spoorlijn naar het Brouwerskolk je, zal moeten erkennen dat de overgang van den spoorweg een gevaarlijk punt is voor den wandelaar. Het uitzicht op de krommingen van de spoorbaan, wordt door de hooge duinen belem merd, zoodat de treinen soms plotse ling te voorschijn komen tot schrik van oud en jong. Een goede gedachte is het geweest om den wandelaar te waarschuwen op zijn hoede te zijn, door de thans aangebrachte groote borden met het opschrift: „Denkt om den trein* en „Wacht als de trein nadert." Dit is nu eens niet de put dempen als het kalf verdronken Is. AERDENHOUT* Aangehouden. Gistermiddag werd hier door de veldwachters Smits en Stoffer de 35- jarige stueadoor P. O. aangehouden, die nog 65 dagen hechtenis had te on dergaan. De man was naar Duitschland uit geweken, pas Zondag j.I. terugge keerd en liep met briefkaarten te ven ten. Na eerst den nacht in de welbe kende Walter Richter-cel in Overveen te hebben doorgebracht, is hij heden morgen ter beschikking der justitie gesteld. Num mering. Van gemeentewege is men begon nen met het aanbrengen van num mers op de perceelen met het oog op de aanstaande volkstelling. HAARLEMMERMEER. Aan de suikerfabriek „Holland" zijn 80 mill. kil. bieten verwerkt, waarvan Haarlemmermeer het leeuwendeel heeft geleverd. Te Haarlemmermeer is men van plan voor de a. s. cam pagne nog meer land in gereedheid-te brengen. IJMU1DEN. Door den Minister van Marine is, met ingang van 1 Januari 1910, aan den lichtwachter bij 's Rijks kustver- lichting te IJmuiden A F. G. Steven son, wegens ongeschiktheid voor de verdere waarneming van zijn ambt, eervol ontslag uit 's Rijks dienst ver leend, en zijn, met ingang van den zelfden datum, de lichtwachter bij 'sRijks kustverlichting te IJmuiden J. Grollé, overgeplaatst bij den kust wacht- en semaphoredienst aldaar, en de lichtwachter bij 's Rijks kust verlichting te Eierland It. Elshout, in gelijke betrekking naar 's Rijks kust verlichting te IJmuiden. PRINS HENDRIK NAAR BELG Ie. Men seint uit 's-Gravenhage Prins Hendrik, die gisteravond laat te 's-Gravenhage zou aankomen, ver laat heden weer de residentie, ten ein de de Koningin a. s. Woensdag bij dc begrafenis van Koning Leopold tc vertegenwoordigen. ENQL 61E-VOORSTEL. De l-Iaagsche Tel.-correspondont meldt De heer Troelstra heeft de laatste hand gelegd aan zijn voorstel, om In zake de lintjes-zaak een parlementai re enquête in le stellen. De indiening er van is hoogstwaarschijnlijk heden te verwachten. DE HL'DSON-FULTONFEESTEN. Generaal Woodford en mevrouw Woodford zullen a.s. Woensdag te 's-Gravenhage aankomen en ln het Hotel des Indes hun intrek nemen. Dinsdag 28 December zal te Am sterdam door de Neder!, gasten van de Hudson-Fultonfeestconnnissie aan den heer en mevrouw Woodford een diner worden aangeboden. Zooals bekend is, komt generaal Woodford, die voorzitter der Amcri- kaansehe feestcommissie was, naar Europa, om den verschillenden regee ringen dank te zeggen voor de deel neming aan do feesten, die zulk een schitterend verloop hebben gehad. VERDRONKEN. Maandag is op de Achterzaan te Zaandam een vaartuigje beladen met vaten door het wegglijden der la ding omgeslagen. Aan boord bevon den zich twee personen, vader cn zoon. De eerste, C. Rep, verdronk. De laatste werd gered. GOED AFGELOOPEN. Zondagavond omstreeks 8 1/4 uur had ie 's-Gravcnhage een automobiel ongeluk plaats. Voor een auto. komen de van de Wagenbrug, de Wagen straat inrijdende, verschenen plotse ling een paar wandelende meisjes, twee zusters. Door het hevig getoeter verschrikt, scheen een der meisjes niet meer weg to kunnen komen. Zoo werd zij door den auto opgevangen en eenige meters vooruitgeworpen, totdat zij bijna geheel onder denaulo verdween. Direct werd de wagen te ruggeduwd en de juffrouw cr ouder vandaan gehaald, in een oabijzijnd huis gedragen en daarna per rijtuig naar huis vervoerd. Indien zij geen Inwendige kneuzingen heeft bekomen is zij er zeer gelukkig ufgekomen. Had de chauffeur kalmer gereden en de juffrouw beter uitgekeken, zoo ware het ongeluk zeker vermeden aldus meldt ,,'t Vad.". AMBTENAARSBOND. In zijn eerste bijeenkomst verdeelde] het hoofdbestuur van den Algemeeuon- Nederlandschen Ambtenaarsbond de' funcLiën als volgt: voorzitter H. P.? Korstanije, gemeenteambtenaar :e Amsterdam tweede voorzitter W. Tolsma, departenients-ambienaar te Den Haag secretaresse M. Nier- me ij er, ambtenares aan de Rijksver-' zekeringsbank te Amsterdam twee de secretaris J. II. W'ilken, provin ciaal ambtenaar te Castricum pen ningmeester J. Pasman, gemeente^

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1