RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Kaadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd' lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer be kend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Tinus Bonke). 4 5 i 14 is een meisjesnaam. 1 5 15 14 is een plaats in Rusland. 1 2 5 15 is niet glad. 4 6 15 6 17 is nat. 8 14 14 15 is met duidelijk. 3 5 16 13 ls een drank. 9 10 11 is een lichaamsdeel. 12 13 10 16 15 is niet laat. Mijn geheel beetaat uit 17 letters en staat lederen avond in de courant. B. (ingezonden door Piër Heidweiller). Voeg 2 verkorte meisjesnamen bij •lk a ar en ge vrkrijgt iets, dat de krui denier verkoopt* 8. (Ingezonden door A. en C. Er- brink). Vijf eu vijftig en 2 nullen vormen een plaats in Nederland. Welk plaats kan dat zijn ll (Ingezonden door Wiihelmina Ver hagen). Ik word gebruikt door den metse laar. Keer mij om en ik word ge bruikt door den bakker. 5 (Ingezonden door Jan eu Cor Huijer). Ik ben een spreekwoord van 22 let ters. 17 20 22 2 is eon getal. 7 10 14 21 13 is een insect. 8 6 5 is een beenbekleedmg. 9 3 4 vindt men bijna aan ieder huis. 1 12 15 16 levert ons turf. 18 11 15 is een dorpje. 19 6 5 is een huisdier. 6. (Ingezondon door Paulien Feijen). geb ard ond nd en erh ra dem laz bet dan geb hier- Welk spreekwoord leest gij uit? 7, (Ingezonden door Georg Haase). Zet onder elkaar een kleedingstuk, een weegtoestel, een viervoetig dier, een rivier in Duitschland, een eilandje, een hemellichaam, een bloem, een rivier iu Zwitserland, een rivier in Duitschland, een dieren woning, oen jongensnaam, een bloem. De beginletters vormen den naam van een Romoinscb veldheer. 8 (Ingezonden door Johannes Raat gever). Als ik mijn halve zuster Hendrika voeg bij een half graf, dan krijg ik een werelddeel. Welk werelddeel is dat? 9. (Ingezonden door Kt-oonsberg) Meinoudje ter cht lu een vo hand tien in de dan be in de gel Welk spreekwoord leest gij hier uit? 10. (Ingezonden door Corrie Vreug- denhU.) Mijn 1ste is een kleedingstuk mijn 2de is een voorwerp uit de keuken mijn derde is een metaal. Mijn geheel draagt men in den zak. 11. (Ingezonden door Marg. Heijde- man.) Ik word door iedereen bijna alle da. gen gebruikt. Keer mij om en ik ben dezelfde. 12. (Ingezonden door Cor. van der Kolk.) Ik besta uit 11 letters en men vindt mij in iedere stad. 9 10 11 is een lichaamsdeel, in een 5 6 7 doet men melk, 11 6 8 is een viervoetig dier, 4 5 6 is een deel van een boom, een 1 2 9 5 behoort bij de kachel, een 11 10 9 3 is een mooie bioeoi. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. De beste stuurlui staan aan wal. Uil Tarwe Hut Elf Rok Luther 3. Volledig. 4. Raadseloplossingen. Ringen os arend gans parasol el. 5. Hoofdkaas. 8. Staudbeeid van Frans Hals. Hand veel bal das nar Frans vaas rat. 7. Geel, keel. 8. Rein Ier. 9. Ba z alt basalt; 10 Leeuwarden. 11 vi ie g. Vlieg. Goede oplossingen ontvangen van Giljam Lokerse 11. Alida Iveyser 12. Joh an Kloos 10. Wi'.Iy Germeraad 12. Zus Duursma 12. Jan Willemse 10. Dirk Scholten 12. Wühelmina Verhagen 7. Gerrie Renger 10. Jansje en Amiie Wijkhuizen 11. Margaretha Schreur 1. Zonder naam 12. Maartje Verdel 12* W. B. Asscher 11. Cornells Snellens 10. Johan Koch 11. Aagje Bon 7. Clara Bon 7. Keesje Kroonsberg 10. Meinoudje Kroonsberg 8. Aaltje v. d. Ploeg 10. Paulina Feijen 8. Willem Overmeer 11* Jan van Essen 7. Jan en Roeland v. Vendeloo 11. W'm Heijl 12. Jo Bouwman 12. Jacob Venema 4. Harrie de Wijs 12. Jacob de Wijs 12. J. en W. Phiiippo 11. Heltie en Jaantje Lams 12. Hendrika de Jfobel 11. Dirkje Kooiman 12. Albert Wiegant 12. firnst Moolenaars 11. Henriëtte van Beljnen 12. Jo en Frans van Egmond 9. H Assendelft 2. Abraham van Brussel 12. Zus Baaii 9. J. v. d- Meij 12. Corrie Vreugdenhil 12. Aaltje en Siebe Huizinga 12 Nelly Haase 3. Jo Tijssen 11. Willem de Kamper 9. Johannes Raatgever 11. Nanne Nauta 12 STRIKVRAGEN. Antwoorden. 1. Eén en nog 1/2 dozijn is 1 plus 6 is 7. 2. Het eerste is over gelukkig en het andere gelukkig over. 3. Ik zie Emma thee zetten. 4 Twee pond is 1 kilo. 2 pond plus 1 meter is 1 kilometer. 5. Tot hel midden, want dan loopt hij er weer uit 6. De haas, want hij eet met twee legels tegelijk. 7. Op 4 pooten. 8. Diamant. 10. Beschuit. 11 Een tang. 12 Aal eend koe arend. 13 Haring. 14 Over den weg. BEGRAVEN PLAATSEN, ENZ. (Ingezonden door Georg Haase.) 1. Kijk eens, wat een akelig mon ster. 2. Ik kreeg een dikke snee koek. 3. Iu de lente is alles groen. 4. Hendrik liep met zijne Moeder. 5. De onderwijzer zeideJe bent lui, Kee3. BEGRAVEN WATEREN. 6. Scheld een arme vrouw niet uit, Piet. 7. De timmerlieden gebruiken ha mers. J. Do muren van dit kasteel zijn zeer dik. 9. Waarom laat je je vlieger niet op, Jan? (Twee wateren). BEGRAVEN JONGENSNAMEN. (Ingezonden door Corrie Vreug denhi!). 10. Papa, Damasous, waar ligt dat? 11. Wij konden best even naar tante gaan, vindt u niet? 12 Gij moogt ook op de kar, Elsje, kom maar 13. Het is toch wel wat bar. Tientje zoo te plagen. 14 Wij moesten allen stil zijn, want ons broertje is ziek. 15. Buurman kreeg van vader wat geld te leen dertig gulden. Goede antwoorden ontvangen van Giljam Lokerse 8 Willy Germeraad 8. Zus Duursma 13. Jan Willemse 11. Maartje Verdel 11. W. B. Asscher 12. Johan Koch 12. Aagje Bon 4. Clara Bon 3. Meinoudje Kroonsberg 9. Aaltje v. d. Ploeg 11. Paulien Feijen 9. Jan Hendrik Bruijn 11. Jan en Roeland v. Vendeloo 11. Wim Heijl 10. Jo Bouwman 14. Jacob Venema 7. Joh. W. Phiiippo 10. Dirkje Kooiman 11. .Albert Wiegant 13. Henriëtte van Beijnen 9. Jo en Frans van Egmond 10. Zus Baaij 13. J. v. <L Meij 5. Corrie Vreugdenhil 14. Aaltje en Siebe Huizinga 14 Jo Tijssen 7. Johannes Raatgever 9. Nanne Nauta 10. De nieuwe Wedstrijd Deze wedstrijd bestaat uit HET AARDIG VERSIE- REN VAN EEN NIEUW JAARSKAART. Je neemt dus een stukje wit carton, of een velletje papier, ter grootte van een nieuwjaarskaart of kaartje (je kunt dit papier dan, als het af is, netjes op een briefkaart, of visite kaartje plakken), en dan probeer je hier zoo mooi als je kunt, een nieuw jaarskaartje van te maken. Je kunt er b.v. je nieuwjaarswensch met sierletters, of groote geteekende hoofdletters oDzetten in zwarten of rooden inktof je kunt er een pot- loodteekening bij maken ook kan je zelf een randje bedenken van door- elkaar gevlochten vlechtreepen, of naast elkaar gezette blaadjes of bloemen of vlaggetjes, cn dat kleuren met waterverf of kleurkrijt. Je kunt je kaart ook versieren met gedroogde bloemen, met uitgeknipte plarJLjes, met postzegels, met figuren van gedroogd zaud (je bedekt de kaart dan eerst met lijm of stijfselen strooit, er dan liet zand in figuren op) dit laatste heb ik ook wel eens gezien met rijst- of gerstkorrels. Ook kan je eet» kaart heel aardig versieren door er mot een scherp mesje figuren, of bloemen in te kras sen, of te snijden. Probeer nu maar eens wat je er van maken kunt. Als prijs stel ik beschikbaar EEN TUBEVERFDOOS, EEN WERKDOOS, of EEN TIMMERDOOS, en als premie EEN BOEK IN PRACHTBAND. Nu verwacht ik alle kaarten en kaartjes vóór of op Nieuwjaarsdag, voorzien van je naam, je leeftijd, je adres en een mededeeling of het werk met of zonder hulp gemaakt is. Ik iet oj) de uitvoering iu verband met den leeftijd en hoop heel wat mooie of grappige kaartjes te krijgen. BERICHT WEDSTRIJD. Inzending ontvangen van Lena Heintzberger. Inzendingen ontvangen van Lena Heintzberger. W. B. Asscher. Jan van Vendeloo. Roeland van Vendeloo. H. L. van Zurk. Corrie Vreugdenhil. In één der boeken is een begonnen Nieuwjaarskaartjo blijven Liggen. Wie het verloren heeft, kan het bij mij dus weer terug halen. De Hatswoftt en de Bromvlieg. Zoem, zoem, zo§m. De hansworst lag op zijn rug en staarde vol verbazing naar den zol der. Wat maakte toch zoo'n leven Zoem, zoom, zoem. Het leven werd erger, en plotseling ging er iets op zijn zwarten neus zitten en keek nieuwsgierig in zijn starende oogen. Dat „iets" kriebelde, en als Hansworst af geweest was, zou hij liet met zijn hand weggejaagd hebben maar hij was nog niet heele- maal klaar en de armen zaten er nog niet aan. - Hei daar 1 zei liij daarom, wie ben jij Zoem, was liet antwoord. Weet jo dat niet Ik ben baron Brom vlieg. En wie ben jij Ik ben Hansworst, was liet trotsche antwoord. Niet oen ge wone, allcdaagscho Hansworst, maar een heel bijzondere. Als ik af ben, kan ik praten in menschelijke taal, dan kan ik „Mè" en „Bè" zeggen. Dat maakte indruk op baron Brom vlieg. Ik ben blij, dat wij kennis ge maakt hebben, zei hij, en kroop van den zwarten neus, om zijn vriend verder eens op te nemen. Hij wou graag alles van zoo'n bijzonderen Hansworst weten. Maar, helaas, wie al te nieuwsgie rig is, raakt dikwijls in ongelegen heid. En hiervan was baron Brom vlieg weer een nieuw voorbeeld. Ter wijl hij over het mooie rood en blau we pakje van Hansworst rondwan delde, viel hij plotseling in een don ker gat. Het was juist op de plaats, waar hot hart van Hansworst moest zitten, maar dat was er niet. Voordat baron Bromvlieg begreep waar hij was, werd Hansworst opge tild en het volgend oogenblik was het pikdonker om hem heen. Het gat was dichtgemaakt. O, wat een schrik De arme baron bleef een heelen tijd doodstil liggen. Toen hoorde hij plotseling een heel vreemd gerommel vlak bij zich een ander zou er misschien „Mè" of Bè" uit verstaan hebben maar ba ron Bromvlieg vond, dat het meer leek op een hongerigen weerwolf, die om eten huilde. In doodsangst vloog hij in het don kere gat rond, maar er was geen uit weg Plotseling, toen alles weer stil was, begon Hansworst weer met zijn ge wone stem te spreken Ik wou. dat je mij van binnen niet zoo kriebelde, klaagde bij. Het is haast niet uit te houden Ik wou, dat jij niet zoo'n ellendig leven maakte, antwoordde baron Bromvlieg mijn zenuwen zijn hee- lemaal van streek 1 Ik deuk, dai dat voorioopig wel uit zal zijn, zei Hansworst. En dat was ook zoo. vervelendste kind was, dat bestond, om daar nu zoo om te huilen. Toen stond hij op en liep naar de deur. Hij zou wel eens willen weten, wat Mama beneden toch deed. De deur stond open. In de slaap kamer zong de juffrouw voor Baby. Hij wou, dat Mama die vervelende Baby nooit gekocht had Hanswor- ten waren ve< mooier Willy was al halverwege de trap. Die domme Baby. Het kon hem niets schelen, dat hij haar vinger gekneld had En pudding kon hern ook niets scholen I Gelukkig, dat hot geen flensjes waren Nu was hij heneden. Ilij hoorde Mama's stem. Waar kwam die van daan Het volgende oogenblik trilde Willy van opgewondenheid. Daar stond een deur open en daarbinnen daarbin nen wat zag hij De Kerstboom Mama's stem klonk flauwerzij was naar de keuken gegaan en praat te met de meid. Willy sloop naar binnen. Even kij ken, wat er voor hem hing 1 Het was oen prachtige boom. Willy hijgde van opgewondenheid ©n zijne wangen zagen donkerrood, terwijl hij' er omheen liep. Plotseling stond bij stil Daar hing een groote, prachtige Hansworst, net als die van Leo. Willy was er heel trotsch op, dat hij al een beetje lezen kon. Geschre ven woordjes kon hij ook al spellen. Hij keek op het kaartje, dat aan de zw arte vingers van Hansworst vastge bonden was, en ..Voor Jetty". Dat was zijn nichtje Jetty Z ij zou der. Hansworst krijgen, net als die van Leo, en fi ij had er zoo vreeselijk naar verlangd. Tranen van teleurstelling sprongen in Willy's bruine oogen, toen hij van den Hansworst naar een groote bouw doos keek. waarop het kaartje „Voor Willy" gebonden was. Hij haatte die leelijke, nare bouw- doozen. Toen kwam er op eens heel snel, een ondeugende gedachte Ln zijn hoofd hij zou de kaartjes omruilen Ja, dat zou hij doen de kaartjes om ruilen Jetty zou met .lie mooie bouwdoos wel blij zijn en hij had Hansworst. Een paar warme, begeerige hand jes strekten zich naar den boom uit. Vijf minuten later sloop een klein, schuldig figuurtje met neergeslagen oogen en haastige bewegingen de ka mer uit. Dat is een flinke jongen zei dï juffrouw, toen zij een half uurtje later de kinderkamer weer binnen kwam en Willy rustig op den grond zag zitten spelen met zijn spoor trein. Toevallig waren er flensjes dien middag en Willy kreeg er ook een, uiaar hij smaakte hem niets lekker. Willy dacht aan de verruilde kaar- Willy was rusteloos. Hij was den geheelen morgen al zoo druk geweest, ondanks het voortdurend verbieden van de juffrouw. Willy, als je nu niet eens kalm gaat zitten spelen met jo spoortrein, of met jo prentenboeken, dan krijg je vanmiddag aan tafel niets van den pudding, had de juffrouw gezegd. En Willy had heusch geprobeerd om kalm te gaan spelen. Maar hij kon het nietAl dat speelgoed was van daag ook zoo vreeselijk vervelend Hij verlangde ook zoo heel erg naar den avond en naar den Kerst boom. Kerstmis was zoo heerlijk en hij was zoo nieuwsgierig om te weten wat er voor hem aan don mooien boom zou hangen. Hij hoopte, dat hot een Hansworst zou zijn Hij zou dol graag een Hansworst hebben, een, die praten kon, net als die van zijn vriendje Leo. Hij was vreeselijk jaloersch op den Hansworst van Leo. Daar moest de juffrouw met Baby naar de andere kamer. Willy had zijn pudding verbeurd, waut hij had Baby's vingertje gekneld. Willy zat vijf minuten lang stil en Het was een heerlijk Kerstfeest. Dat vond iedereen, behalve Willy. Voor het eerst van zijn leven vonrl hij blin demannetje een vervelend spel en zei- de hij „Neen, dank u", toen Oom Jan eens met hem vechten wou. Ik geloof, dat Wiliy niet goed in orde is. zei Mama tegen tante Jo, en keek ongerust naar haar klei nen jongen, die suf en stil naast Jetty zat. Jetty vertelde hem juist, dat zij hoopte, dat zij een Hansworst zou krijgen. Eindelijk was het half acht. De deuren werden geopend, en wat een gejuich, wat een vroolijkheid toen zij daar den Kerstboom in volle pracht zagen staan. Maar Willy bleef achter oom Jan staan. Hij wou Jetty niet langer een hand geven. Plotseling hoorde hij tante Jo zijn naam roepen. Daar stond zij met een Hansworst in haar hand. Deze is voor jou, Willy 1 zeide ze, het kaartje hangt er aan. Maar zij weifelde even, toen zij hem gaf. want Willy's moeder had haar verteld, dat zij voor Jetty een Hans worst gekocht had. Willy greep haai- den hansworst uit de handen en holde er mee de kamer uit. Het kon iiein nu verder niets meer schelen hij had hem 1 Hij was er blij mee. Hij hoefde nu niet langer met de andere kinderen te spelen Hij zei dit aldoor tegen zichzelf, ter wijl hij naar boven en naar de kinder kamer liep. De kinderkamer was bijna donker. Alleen een straaltje licht uit de gang scheen door de deur naar binnen. Maar daar gaf Willy niet om. Hij had zijn Hansworst Hij ging op den grond zitten en drukte zijn schat tegen zich aan. Ja, hij was net als die van Leo en kon natuurlijk ook praten. Hij drukte op het veertje bij het hart van Hansworst en luisterde. Ja, duidelijk klonk het: Mè. Bè Het was net die van Leo Maar stil, wat was dat Willy zat stil luisterde. Zoem, zoem, zoem I Dit onverwachte, griezelige geluid kwam ook van Hansworst I Willy luisterde nog eens. Ja, het was waar. Hansworst deed het I Willy begon te beven. En nog luider begon Hansworst te brommen Zoem, zoem, zoem Bom Daar vloog Hansworst naar den grond en Wiliy sprong overeind en liep, zoo gauw zijn trillende bee- nen hem maar dragen konden, naar de deur. Maar wie kwam daar juist binnen Wie ving hem daar in een paar vrien delijke, zachte armen op Willy, mijn jongen, klonk mama's zachte stem. Wat is toch Toen vertelde Willy haar alles 1 Onder snikken en tranen en met zijn krullebol dicht tegen haar wang ge drukt, biechtte hij alles op. Ja, hij sloeg niets over, ook niet het vreese- lijke slotdat de Hansworst tegen hem was gaan brommen Dat Mama bij die laatste woorden even glimlachte, dat zag Willy niet. Hij wist alleen maar, dat Mama bij hem was en dat hij daar in het don ker weer kalm werd en Mama ver dacht bij zichzelven, dat Baby het I telde hem, zooals alleen Moeders dat kunnen, dat zijn ondeugendheid here vanzelf gestraft had. Toen werd het licht aangestoken, en Mama en haar kleine, berouwvolle jongen zochten Hansworst weer op, om hem regelrecht aan Jetty te gaan brengen. Tegen haar zal hij niet brom men, is 't wel vroeg Willy. Maar Mama hield Hansworst bij haar oor. Toen nam zij een schaar en knipte zijn hart open. Baron Bromvlieg, mager en naar, riep een harde „zoem" van pleizier, zoodra hij weer een lichtstraatljezag en zonder zelfs even „Goedenavond" tegen den Hansworst te roepen, vloog hij weg. Mama glimlachte en keek naar Wiliy - Nu geloof ik niet, dat hij weer brommen zal, zei ze vriendelijk. Willy slaakte een diepe zucht. Nog eenmaal sloeg hii zijn armen om Mama's hals en zei toen Laten we nu maar gauw naar Jetty gaan Brievenbus (Brieven aan de Redact'e van de Kinder-afdeeling moeten gezonden worden aan mevr. Venema—Van Doorn, Wagenweg no. 88, Haarlem), GILJAM L. Ik geloof, dat December voor jou ook een heel prettige maand is. Je vindt het zeker jammer, dat er geen ijs is. dan zou je hier eens kun nen komen heen rijden en mij opzoe ken Of zou dat je te ver zijn? Naar welke school zou je dan graag gaan ALIDA K. Ik kan me best beerrijpen dat, je het hier erg koud vindt. Je treft tot nu toe ook heelemaal geen mooi, helder vriezend weer en je hoopt zeker eens een echten ITolland- sehen winter mee te maken Was het in J. ook wel eens koud en ben j'e hier zoolang op school Ik vind, dat je heel goed Hoilandsch schrijfthad niemand je aan den brief geholpen? JOHAN K. Het is best, als je ook weer met ons meedoet van den win ter, Johan. WILLY G. Ik hoop, dat je weer op bent, W'lly,. als je dit briefje leest. Is het m weer wat beter? Wees maar voorzichtig, hoor, want het is net weer om dadelijk kou te vatten. Heerlijk, dat je zuster het briefje voor je geschreven heeftNu vind je ook weer een brief terugDoe je ook met den wedstrijd mee De briefjes, die vóór of op Woensdag komen wor den altijd dezelfde week beantwoord, maar Donderdagsmorgens is net te laat. Bedenk je zelf ook wel eons be graven plaatsen, of zoo iets ZUS D. Ja, dat spel doen wij ook wel eens en ik vind het erg aardig, Het maakt alleen erg veel leven, vind je niet? Kennen jullie het goed of is het maar toeval, als je er veel in krijgt Doen jullie ook wel eens „spreekwoorden raden" en wat voor spelletjes ken je nog moer JAN W. Het is best, als je ook met ons mee gaat doen. Ja, je mag de briefjes met de post sturen, of zelf brengen, net zooals je wilt, als ze er maar op tijd zijn. ANDREA M. R. Met jo bons kon ik dadelijk een van onze vriendjes ge lukkig maken, die er zelf nog net e-eii paar bij had en de plaat dus dadelijk halen ging. Er zijn voor zw. ook al tijd veel liefhebbers. Verzamel je ze zelf niet? LENA H. Gezellig, dat je ook weer mee gaat doen. We hebben elkaar in een heelen tijd niet gezien, hè Kom je ook weer boeken halen? WILH. V. De nieuwe raadsels zijn goed. Beter te vroeg, dan te laat heb je zeker gedacht, eu daar heb je ook gelijk in. Het is juist een mooi Zou- dagswerkje, vind je ook niet Wat doe je anders Zondags meestal GERRIE R. Je oplossingen waren goed en zagen er keurig uit. Ga je oortaau geregeld met ons meedoen? HANN1E DE M. Ik zal maken, dat 't den volgenden Woensdag voor je klaar staat. MAARTJE V. ls drt boek ook weer zoo mooi? Je hebt zeker veel tijd om te lezen, nu 't vacantie is, is 't niet? Verlang je erg naar het Kerstfeest? W. B. A. Het is prettig, dat je ook met ons mee gaat doen. Zit je bij Gil jam L. in de klasse, of ben je niet meer op school? CLARA en AAGJE B. Heerlijk, om een poosje vacantie te hebben, hè? Wat voeren jullie nu den geheelen uit Heb je van school ook nog werk mee gekregen TREES. Nu, ik vind het verbazend veel, hoor. Hebben jullie niet allemaal je maag bedorven van zooveel lek kers? en ;s alles nu al op Je bent den vorigen keer geëindigd met te vertel len, dat de leuning van de brug oud en wrak was. KEESJE K. Het is best, als je ook mee gaat doen. Zal je er altijd goed aan denken, om je naam er onder te zetten In welke klasse en op welke schooi ben je? MEINOUDJE K. Het nieuwe raad sel is goed. Hoe is het met je Ben je nog ziek Moet je nog in nuis blij ven? Ik vind het erg aardig, dat je ,L zoo'n klein hondje wil geven, maar ze is erg bang voor honden en daar om wil ik het maar lieven n'et doen. Weet je al, waar ze anders alle vier blijven moeten AALTJE v. d. P. Het nieuwe raad sel is goed. Ik ben blij, dat jullie het allemaal zoo mooi vinden. Ik ben nieuwsgierig, hoe je kaartje worden zal. PAULIEN F. Gezellig, dat jij aan dezen wedstrijd nu ook meedoet. Wordt het mooi? Ja, het zullen hij jullie wel gezellige dagen zijn, al die Zondagen Veel plezier, hoor I JAN H. B. Het is best, als je met ons meedoet Ja, n'euwe raadsels mag Jo ook inzenden. Heb je al mooie be dacht? Breng je kaartje maar, als het af is. WILLEM O. Het is niets erg, alsj® er eens een niet kunt vinden. Er zijn maar weinig kinderen, die ze altijd allemaal hebben. JAN en ROELAND v. V. De nieuws raadsels zijn goed. WIM H. Neen, ik heb er hlor niet zooveel van gehoord. Pas maar op, dat Je het ook niet to pakken krijgt, hoor. Heb je het pakje in goe de orde ontvangen? Maak Je zelf voel om het boompje te versleren en wat komt er al zoo aan 7 JO B. De nieuwe raadsels zijn goed* De meeste kinderen vinden dit oen prettigen wedstrijd. Jij kunt zoo keu- rig schrijven, dat ik wel denk een keurig kaartje van je to krijgen. Wat doe je den geheelen dag Ln de vacan tie? JACOB V. Het Is best, als je met ons mee gaat doen. CATH. C. D. Ik heb je verhaaltje nog niet gelezen en zal je de volgen de week schrijven of het geschikt is om geplaatst te worden. HARRIE en JACOB d. W. Wel, Jongens, wat eeu treurige dagen zul len jullie gehad hebben, cn wat een treurige Kerstvacantie. Houdt jo maar goed, hoor, en doe maar met ons mee, net zooveel als je zelf zin hebt. CORNEL1S S. Ik vind het best. dat je het kaartje maar aao mij stuurt. Ik denk ook wel, dat het gehaald zal worden. JOH. W. PH. Als je geregeld met ons mee doet, zal je er wel hoe lan ger hoe meer vinden. Ik vind, dat jo erg mooi schrijven kan. Doe jo aan den wedstrijd ook mee JAANTJE en HETT1E L. Wat een prachtig raadsel heb je bedacht I Ik ben blij, dat je met de tooverlun- taarn zooveel plezier hebt en dat hij goed gaat. Had je eerst petroleum ln hot lampje gedaun? Een kaars is ook wel veiliger, dunkt me. Vertoon je de plaatjes op een nat laken of op den muur? HENDRIKA <L N. Het is anders geen pretje om erg verkouden te zijn, vind je wel? Ik heb niets meer van je in voorraad, maar als je niouwo bedenkt, dan liefst geen letterraad sels, want die heb ik van andere kiu- ren nog veel in voorraad. DIRKJE K. Het nieuwe raadsel ls goed. Hoe is 't er nu mee? Zijn jullio allemaal op, of wie moeten er in bod blijven ALBERT W. Het nieuwe raadsel ls goed. HENRIëTTE v. B. Misschien is het Woensdag wel wat beter weer en dan zie ik je wel komen. Heb jo goede plannen voor de Kerstvacantie? FRANS en JO v. E. Het feest was bijzonder geslaagd, dunkt me. Bonje den laatsteu keer nog al je kaarten kwijt geraakt? Wat heerlijk, dat jo nu weer een feest in 't vooruitzicht hebt, vindt je niet? H. A. Ja, pas in 't vervolg maar goed op do courant en r-eef haar Za terdagsavonds maar dadelijk een vei lig plekje. Los je de begraven plaat sen ook wel eens op? ZUS B. Breng Je boek den volgen den Woensdag tusschen 1 en 2 uur maar mee, dan zal ik eens kijken, of er wat aan te doen is. Wat een pret tigen avond heb je gohudl En wat een jroote ansicht en verzameling zal je ungzamerhond krijgen. J. v. d. M. Het nieuwe raadsel «8 goed. Ik hoop, dat je een prettigen avond gehad hebt op het feest. Schrijf er mij maar wat van. Corrie V. Ik denk, dat je de cou rant nog net krijgt vóór je uit de stad gaat. Anders vind je 't briefje wel, als je weer terug komt. De boeken, die je gekregen hebt, zijn heel mooi. Heb je ze al allemaal uit? AALTJE en SIEBE H. Ik hoop, dat je nu weer heelemaal beter bent. Als 't mooi weer is, moet jo maar komen, dan zal ik t voor je klaar leggen. NELLY H. Het is best, als je ook meedoet. Is Georg H. een neefje van je Los maar geregeld op, dan zal 'f we! hoe langer hoe boter gaan. JO T. Het is best, als je eens een boek komt halen, Woensdagmiddag tusschen 1 en 2 uur. Ja, de begraven plaatsen en strikvragen wisselen el kaar zoo nu en dan af. Ja. 't is gezel lig, dat we elkaar nu kennen. WILLEM d. K. Dat was zeker een vergissing. Wim, of had je jo naam vergeten "er bij te schrijven Begint he! zagen al goed te gaan JOHANNES R. Je moet je horloge geregeld 's avonds opwinden, dan blijft het ook geregeld loopen. Wat voor versieringen ben Je aan t ma ken 1 Ik denk, dat jij een erg pretti ge vacantie zal hebben, denk je ook niet? Wil je je ouders voor bun brief bedanken NANNE N. Jammer, dat er nu al Iets aan mankeert. Mag je het alle dagen gebruiken Ik zai don datum nu precies opschrijven, hoor t Ik ge loof ook, dat ik in: do war ben ge weest. Wat ga Je in de Kerstvacantie uitvoeren? Doe mijn groeten aan Cor. GEORG H. Hartelijk gefeliciteerd, hoor. Dat zijn drie prettige dageQ achter elkaar, hèHeb je eeu aardi- gen dag gehad? AAN ALLE KINDEREN. Ik wensch jullie allemaal heel, heel prettige Kerstdagen. Mevr. VENEMA—v. DOORN. Wagenweg 88.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 13