WEGKWYNING SCOTT'S Emulsion omloop gebracht en bot Koreaangche Rijk op zwuro schulden gejaagd. 9o Hij heeft zijn positie als protec tor misbruikt, om Korea ie verjupa- niseeren. lOo. Hij hoeft zijn plannen steeds geheim gehouden voor de vreemde mogendheden, en daardoor deu vrede in hot Oosten bedreigd. llo. Hij heeft deu vader van don tegenwoordigen Mikado, Komei Tu- no, doen verrnoordon. 't Proces wordt te Tokio tn 1 open baar behandeld. De samenzweerders worden door een bekend advocaat verdedjgd. Na de bekentenis van An. die trou wens op heeterdaad werd botrapf en gearresteerd met het wapen in de hand, is er bijna geen andere uit spraak te wachten dan een doodvon- EEN BEOORDEELING VAM PRESIDENT TAPT. Taft valt volen als president niet mee. Dit blijkt ook uit do stemming, die het tijdschrift ..Succes" heeft ge houden onder 13.000 abonnó's. Van de republikeinen onder de «temmers werd antwoord verlangd op de vraag, of zij meenden, dat hun stom bij de laatste presidentsverkie zing met wijs bek uitgebracht, voor zoover hiervan 3 verkiezirg het gevolg was geweest. Hierop ant woordden 5273 „ja 1" en SiO „neen!". De vraag of men voldaan was over de eerste negen r8geeringsma&ndon van Taft, werd boanlwoord met 3092 bevestigingen tegenover 2490 ontken ningen. Voor uitsluitend republikei nen Is zulk een uitspraak teekenend Wat betreft Taft'e betrekkingen tot de Aklrlcb-Payne-Cannon-kliek, luid de het oordeel vernietigend. Slechts 639 republikeinen billijkten Taft's sa mengaan met deze laatste6293 ver klaarden z>ch daar beslist tegen. Verder is bij deze stemming geblo- keo, dat 6219 republikeinen verlang den Taft ten spoedigste aan Cannon's ataatkunde deu rug te zien toekeeren. DE MIJNWERKERSSTAKING in Northumberland en Durham, breidt zich Bterk uit. Een blad schat aet aantal stakers op 40.000. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. In druk is verschenen hot Raads stuk, meldende het ter visie liggen yau het uitbreidingsplan voor de gronden, gelegen lusschen Klever- park en Kleverlaan, waarvan we reeds een beschrijving en oen schets- tcokening gaven. B. en W. stellen voor, dit plan goed te keuren. B. en W. stellen voor, goed te keu reu oen suppletoire begrooting betref fende de huiszittende armen in bet Stads-Arm en- en Ziekenhuis, dienst 1909, in ontvangst en uitgaaf een be drag van 3300 aanwijzende. De Financieele Commissie adviseert, ter goedkeuring. De Raad stelde 28 Juli in handen von B. en W.om nader praeadvies een verzoek van den heer A. de Haan, om vergoeding van heldoor hem als aan. nemer van den bouw van het Open baar Slachthuis geleden verlies. B. en W. zijn echter niet van mee ning veranderd en handhaven hun afwijzend praeadvies. B. en W. stellen voor, de keibestra- trug in het westelijk gedeelte van den Burgwal, tusschen Hagestraat en An- toniestraat te vervaugeu door een klinkerbestrating, in verband met een verzoek van J. Oploo e. a,. om de noordzijde van den Burgwal te ver beteren, De Nederl. Bond voor Lich. Opvoe ding verzoekt der gemeente 10 sub sidie voor elk der 9 Haarlemsche on der wijzers(essen), die hebben deelge nomen aan den d't jaar to Breda ge houden cursus, ter opleiding tot lei- ders(sters) bij het openluchtspel; en 25 voor eiken Haarlemsclien deelne mer aan dien cursus in 1910. B. en W. udviseeron afwijzend te beschikken op het verzoek betreffen de 1909; maai- geven m overweging 25 toe ie staan voor eiken onderwij zeres) auu een openbare lagere school in deze gemeente verbonden, die in 1910 aan dien cursus deelneemt, tot oen maximum van 250, met die bepaling evenwel, dat, mochten er moor dan 10 gegadigden zijn. dezen ook, zonder subsidie-verhoog'ug, wor den toegelaten. LabouchèreOyensenC o.'s Bank. De heer J. F. baron Van lleeckeren van Walien, sedert eenigeu tijd werk zaam aan liei bijkantoor van de La- bouchère Oyons en Co.'s Bank te Haarlem, is benoemd tot mede-dircc- tcur van dat bijkantoor. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, tot nu toe secretaris van den raad van beheer der Labouchcre Oyens en Co s Bauk te Amsterdam, is benoemd tot algemeen procuratiehouder van het hoofdkantoor Weldadigheid naar Ver- mogeu. Manndelijksch overzicht van do Vereeuiging Weldadigheid naar Ver mogen. Boekjaar 1 November 1909— 31 October 1910. Voor behoeftigen werd gedurende de maand December 1909 toegestaan: Brood en levensmiddelen /304.33 1/2 Brandstoffen 114.45. Ligging;- en kleedingstukken 8.70. In geld 537.71. Totaal965.19 1/2. Totaal over 1 November 1909—31 De cember 1909 1693.66 1/2. Magneten. Door een der bestuursleden van do efdeeling Haarlem en Omstreken van den Bond van Smeden patroons in Ne derland, den heer J C. Meijerink, werd Dinsdagavond in het gebouw „De Nijverheid" een uiteenzetting go- feven van de vervaardiging van unst- en e 1 ectr o-ni agn e te ntoege licht door eenige proeven. De talrijk opgekomen leden volg den de voordracht met aandacht. Stamkapitaal Lighalfouds. 'i'Or vorming van een stamkapi taal voor het lighalfondg van de Ver- ceniging tot bestrijding der tubercu lose, kwam in de laatste week van 1909 nog in; 7.39, gecollecteerd op een uitvoering van „Jacob van Leu- nep", 10 als jaarlijksche bijdrage van de afd. Haarlem van bet Ned. Werkl. Verbond, onderafd. Onder steuningsfonds, en 3.60, boekenkas van liet personeel der firma Vernhout en Van Sluijters. Van 't Kantongerecht BOTSING. In do Zijlstraat had. een botsing plaats tusschen een fietsrijder en een man, die gewoon is met z'n hoofd voorover te loopen. De steentjes-teller deed een teelijke smak. de fietser een dito buiteling. Een agent vond in het feit, dat de fietser niet gebeld bad, aanleiding tot opmaken van een pro ces-verbaal. De ambtenaar van het O. M. meen de evenwel, dat schuld hier niet be wezen was en requiroerde vrijspraak. SCHOOLVERZUIM. Wegens verschillende overtredln. gen der Leerplichtwet werden diver se boeten geëischt, tot 10 toe. NACHTRUMOER. H. en A., twee jongelieden, ver stoorden de nachtelijke stilte in de gemeente Velseu'met hun akelig ge brul. Een veldwachter, die bij de pon^. stond, hoorde ze reeds op groo- ten afstand uit de richting Santpoort het dorp naderen, en meende het er niet bij te mogen laten zitten. Bij het proces-verbaal gaf A. een valschen naam op, waardoor tegen hem /6 of 1 dagen werd geëischt. terwijl B. er met een eisch van ƒ3 of 2 dagen af kwam. MOEILIJK GEVAL. Zekere J. A., uit Houtrijk en Pola- uen, stond terecht, omdat zijn negen jarige zoon herhaaldelijk de schooi verzuimde. De vader schoof alle schuld op zijne wederhelft, die, vol gens zijn beweren, 't kind voortdu rend thuis hield, om hem te judassen. Al drie, vier keer was hij voor het zelfde feit veroordeeld, en moest nog een dag hechtenis ondergaan, wani de ƒ3 boete kon hij niet betalen. Als de vrouw gedagvaard wordt, vroeg de rechter, moet zij dan de boe te betalen? Laat haar een dag zitten, zei J. A., dat is veel beter. Het schoolhoofd achtte het ook waarschijnlijk, dat de moeder meer schuld had dan de vader. Daarom wordt de zaak tot nader onderzoek aangehouden. HONDENKAR. Een koopman uit Volsen, die we gens het niet muilkorven zijner hon den, en het niet hebben van een naam op zijn kar was veroordeeld tot drie geldboeten van 6, kwam te gen dat vonnis in hooger beroep mocht het genoegen smaken een ver laging van stral tot drie geldboeten van 1 te hooren eischen. Hij deelde o.a. mede, dat de hon den zich hadden losgewerkt uit de muilkorven, die ze om hadden gehad. De man stond gunstig beJcend. Rubriek voor Vragen Oeabonneerden hebben het voorrecb vragen op verschillend gebied, mits vooi beantwoording vatbaar. ii. te zenden bij dc Redactie van Haarlem's Dagblad, Groot* Houtstraat 58 Alle autwoorde». worden geheel kosteloo; gegeven en, voor zooveel mogelijk ls, den dag na de inzeuding Annvrugen, die niet volledig naam ei. >voonj)laats van deu inzender vermeldei- wordt geen aandachtgeachonken. VRAAG. Ik heb mij in het begin van December verhuurd, om 1 Ja nuari in dienst te treden. Nu schrijft mevrouw mij één dag voor Januari af. lleb ik nu recht op vergoeding? VVaur moet ik mij dan vervoegen ANTWOORD. U hebt zeer zeker recht op vergoeding. Wend u tot het bureau van consultatie, dat den eer sten en derden Vrijdag Tan elke maand te half iwee uur in bet Paleis van Justitie zitting houdt. VRAAG. Op welke wijze kan ik kosteiuos naar Noord- of Zuid-Ameri- ka emigreeren ANTWOORD. Wend u tot het hoofdkwartier van het Leger des Heils Prins Hendrikkade, Amsterdam. Het kosteloos emigreeren naar Brazilië, op kosten van de Brazilïaansche re geering, is met 1 Januari opgehou den. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen, waar ik declamatie-stukken voor één persoon bekomen kan, geschikt om op een wedstrijd te worden voorge dragen ANTWOORD. Vraag eens in een der Haarlemsche winkels in brui loftsartikelen en voordrachten, b.v. bij de firma J. v. d. Baren, Korte Be gijnestraat 22verlangt u iets in het dramatische genre, zoek dan eens ter Stads-Bibliotheek, waar u allicht iets van uw gading vinden zult. VRAAG. Als een dienstmeisje in haar dienst een ongeluk krijgt, zoo dat zij voorloopig niet kan werken, op hoeveel loon heeft zij dan recht ANTWOORD. De wet spreekt slechts van een „betrekkelijk korten tijd", gedurende welken bet loon door betaald moet worden. Dit zal in de meeste gevallen ongeveer 14 dagen ziju. Voorts hangt veel van de mon delinge of schriftelijke overeenkomst en van de menschlievendheid van me vrouw af. VRAAG. Wat moet men doen om inktvlekken uit eikenhout te verwij deren ANTWOORD. Wrijf de vlekken eerst goed met verdund zuringzout, daarna met terpentijn, en ten slotte met kokend water. Zet het eikenhout na deze bewerking goed in de was. VRAAG. Ik heb een dochtertje, dat voor halve dagen dient, on 1.10 per week ontvangt. Men heeft haar 50 ct. Nieuwjaarsfooi gegeven. Ifad zij recht op meer ANTWOORD. Zij moet met 50 cent maar tevreden zijn het ls geen gewoonte aan dagmeisjes een Nieuw jaarsfooi te geven. VRAAG. Waar kan een van 14 A 15 jaar teekenen leeren ANTWOORD. Op de Burger avondschool, directeur de beer Her man J. de Vries, Leidschevaart 84; op de ecltool voor Kunstnijverheid, di recteur de heer E A. von Saber, Parklaan 69, alhierop de avond- teekeu^chool van de Ambachtsschool, directeur de heer P. Doom, en op de teekenschool van den R.-K. Volks bond, directeur de heer J. K. C. van Brussel. Koningstraat 34. VRAAG. Kunt u mij ook adres sen opgeven van naaisters-garnituren en witte goederen voor den winkel ANTWOORD. Zulke adressen kunnen door ons niet opgegeven wor den plaats een ad vert an tie in Haar lem's Dagblad. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Bij de gehouden aanbesteding van de levering van schoolbehoeften voor de 0. 1. scholen In deze gemefeute voor het jaar 1919 ls het laagst Ingeschre ven door W. CL Meilink te Zutphen voor 2295.95. Voor de levering van het benoodlg- de voor de handwerken werd even eens het laagst Ingeschreven door W G. Meilink te Zutphen voor ƒ276.96. De gunning ls nog aangehouden. IJ MUIDEN. IJS-OORLOG. Uit IJmuiden schrijft men aan „Het N. v. d. D.": Het jaar zet zich te IJmuiden voor visscherij en vischhandel, den tak van bestaan, In met een ijsstrijd. Voor het bewaren aan boord en in de manden bij de verzending wordt voor het ln goeden staat houden eene zeer groote hoeveelheid ijs gebruikt. Dit wordt gedeeltelijk geleverd door ijsfabrieken, gedeeltelijk door een handelaar ln natuur (Noorsch-) ijs. Dezen hebben nu met ingang van 2 Januari de prijzen gezamenlijk ver hoogd, «en soort van trust gevormd. Voor velen, die heel wat ijs gebrui ken, beteekent dit een aanmerkelijke schade. Onder die flinke afnemers be. hooren ook de vischhandelarcn, die zich begrijpelijkerwijze niet aan ae prijsverhooging der ijstrust wenschen te onderwerpen. Zij hebben daarop evenwel iets ge vonden. Vroeger sloegen zij zelf veel ijs ln, maar nu niet moer. Het toeval wil uu, dat een der han delaars de lading ijs van hei onlangs binnengesleepte scheepje „Rugenie" heeft gekocht eu opgeslagen. De han delaars zuilen deze vast onder elkaar, dus coöperatief verkoopen, en in dien tusschentijd een scheepslading hier heen zien te krijgen. Met belangstcling ziet men bier den ijsstrijd tegemoet Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin beeft zioh gisteren door H. W. J. E. baron Tacts van! Arnerongan, opper-kamerheer, laten vertegenwoordigen bij den lijkdienst, welke in de Russische kapel te 's-Gra- venhage plants had bij gelegenheid! van de begrafenis van grootvorst Mi chel Nicolaevitch van Rusland. HET HOFBAL. Het Nieuwjaarsgala-bal ten Hove verschilde weinig van vroegere derge lijke hoffeesten. De partij van Dins dagavond was buitengewoon druk be zocht. Hare Majesteit de Koningin deed met H. M. de Koningin-Moeder to 9 uur Haar intrede in de groote balzaal te raidden van het aldaar reeds ge formeerde cercle van hoogwaardig-; heidsbekleeders van het Hof, de di plomatie, de ministers, de generaals, t Van do Ministers van Staat zag men 0. a. dr. Kuyper, jhr. inr. Do Sa- vorniu Lobman en jhr. mr. Van Kar- neboek. Ongeveer 10 uur was de corcle ge ëindigd en verspreidden de gasten zich in de verschillende zalen, terwijl de muziek der balorkesten tot den dons noodigdeu, waarvan tn do groo te zaal een druk gebruik gemaakt werd met een quadrille tot afwisse ling. De Koningin vertoefde het grootste gedeelte van den tijd in de kleine bal zaal, alwaar II. M., zittende op een canapé, vele genoodigden tot zich deed komen en zich met de voorge ste Iden onderhield. De Koninklijke gastvrouw droeg een wit satijnen kleed, geborduurd met zilveren bloemen, op het hoofd een diadeem van briljanten en robijnen. Inmiddels bezocht H. M. de Koning in-Moeder. die een parelgrijs satijnen kleed droeg met uit een diadeem van diamanten afhangenden witten sluier verschillende salons, alwaar zij tal van genood'gden aansprak. Zooals bekend, was Z K. H. de Prins verhinderd ter soirée te komen wegens vervulling der opdracht tot vertegenwoordiging van U. M. de Ko ningin bij de huwelijksplechtigheid te Mc-iniugen. Even half twaalf uur verlieten de leden der Koninklijke familie met den gebruikelijken rondgang door de za len het bal, dat kort hierop ein digde. BURGEMEESTER VAN AMSTER DAM. De „Tel." schrijft ln aansluiting met ons bericht be treffende de moeilijkheid, welke zich aan de regeering heeft voorgedaan bij het zoeken van een geschikten op- volger van burgemeester Van Leeu wen, kunnen Wij thans meedeelen, dat reeds stappen -zijn gedaan, om voor deze moeilijkheid een oplossing te vinden. De regeering heeft zich na melijk tot Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gewend, ten einde een voorstel van dit college aan den Am- stendamschen gemeenteraad uit te lokken, lot zoodanige verhooging van het burgemeesters-salaris, dat een zeer geschikt persoon, doch die niet gefortuneerd is, tot burgemeester be noemd kan worden. Dat zulk een voorstel bij den Am- sterdamschen raad allicht een gun stig onthaal zal vinden, kunnen Ge deputeerde Staten afleiden uit de in lichtingen, hun verstrekt over do be- bcsprekingen, welke over de zaak in een geheime raadsvergadering ge voerd zijn. Binnenkort heeft de Axo- sterdaiiLsche raad dan ook zuik een voorstel van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te wachten. ONTHULLINGEN. De Haagsche Briefschrijver van De Standaard heeft verteld, dat er som bere wolken hoven do residentie han gen. „Ik vernoem, zoo acltroef hij o.m. „dat de socialisten een heel weefsel van schandalen gereed hebben en dat de einden van de draden daarvan zijn in de handen van een bekend so ciaal-democraat-" Het Volk zegt hiorvam „Eenigen tijd geleden kwam ter oare, dat lieden die zich ln Den Haag tot een soort van chantage- complot hebben gevormd^ om perso nen uit bemiddelde kringen die wat op hun kerfstok hebben, af te zetten, bij hun pogingen daartoe dreigen met publicatie in Het Volk". Het Volk weet daar evenwel niets van. En welk „bekend sociaal-demo craat" het zou zijn, op wien gedoeld wordt, is het blad onbekend DE MIST. Door den dikken ruist zijn Woens dag op de Zuiderzee, aan de Noord- Hollandsche kust bij Uitdam, drie ■stoombooten gestrand, namelijk de beide booten van den dienst Amster damHoorn en de „Nijverheid". Een der booten was zelfs boven op den dijk geloopen De „Heerenveon" van ie Holland—Friesland-lijn, op weg van Lemmer naar Amsterdam, tracht te hulp te verleenen, doch moest wegens den lagen waterstand onver- richterzake doorstoom en. DEBITEURS-GEDICHT. Als antwoord op een aanmaning tot betaling ontving een deurwaarder volgens 't Hbld.) het volgende be scheidt Mijnheerl Ik heb Zaterdag uw brief overwogen en ben daarop voor 't laatet, aan het schrijven nu getogen. U schrijft mij dat g" eerdaags mijn lnboel zal verkoopen; eon ding stel ik mij voor, het zal zoo'n vaart niet loopenI 'k Wou dal gij 't zoodje zag, doch dc afstand ls zoover; Enfin, Ik ga ter biegt- ik begin met het meubilair 0 stoelen, Jjzersterk, ze zijn geheel van bout kreeg ik 15 jaar geleen, op don dag dat ik ben getrouwd een dito tafel met vier flinke houten pooten I 'waar men in duister licht de voeten! aan kan stootcn; ook hebben wij een kast met zes zeer diepe laden ze is nog wel vrij goed, doch wijkt wat uit de naden; mijn kachel kwam rechtstreeks van Moos van 't Amstelvald, ik héb daan oor in zijn hand 5 gulden neergeteld. Ook heb ik een fauteuil met wasdoek overtrokken ruim 7 jaar terug. Ik zal niet jokken (dat helpt mij tóch geen zier, 't dient ook nergens voor) wie 2 gulden er voor biedt, hij is de koopman, hoor! Mijn bed kreeg Dc van mijn broer, die trok naar 't verre West al is 't niet erg zacht, ik slaap toch opperbest en als ik dan ontwaak, ben ik weer lekker, frisch daar eon gerost geweten, toch maar het beste is. Voorts ls er nog een zeil met bloemen helder geel dat is mijn meubilair, uitvoerig in het geheel: ook héb ik een kippenhok, doch het haantje loopt alleen zijn hen die kroeg de Snot Diftiritis en ging heen. Ze trokken een voor een naar hoogere gewesten, zulk biphooden, man, verveelt je toch ten lesten, en in zoo'n stadium is, te wenschen noch te hopen; gij kunt dus als ge wilt, de rommel wel verkoopen doch zoudt ge wijzer doen, am A. in tijds te zenden dan kan 't zaakje zich nog wel ten goede wenden.' EEN NIEUWJAARSWENSCH IN EEN COURANT. ..Hartfelijken gelukwensch aan mij ne geachte begunstigers en vrienden. J. WEGMAN, Koster en Doodgraver, Aalsmeer.". 70-JARIG BESTAAN VAN ARTI. „Arti et Amicitiae" te Amsterdam herdenkt zijn 70-jarig bestaan. En hot doet dat in de eerste plaats door het houden van een tentoonstelling. Daar voor zijn aan de eigenaren werken ter leen gevraagd van overleden le den van Arti en van de levende schil ders, wier namen op het eerotableau van het genootschap staan, dat wil zeggen van Jozef Israels, Thijs en W illem Maris, Albert Neuhuys en Mesdag alleen een Alma Tadema ontbreekt Woensdagmiddag werd de tentoon stelling officieel geopend door den voorzitter van „Arti et Amicitiae", prof. Bart van Hove. MOORDAANSLAG. Dinsdagnacht is de 23-jarige Ber nard K, wonende Egelantiersgracht, te Amsterdam, de dupe geworden van een laagliartigen moordaanslag. De jonge man, bediende in een slij terij, verliet dit café omstreeks 12 uur. Op straat zwervende schijnt hij toen twee voormalige vrienden, een porder en een loodgieter, ontmoet te hebben. Een week of vier geleden had hij, waarschijnlijk onder den invloed van sterkeu drank, een nogal hoog* loopenden twist met dit tweetal ge luid en rcods toen dreigden ze „hein later wel te zullen vinden." Of bij de nachtelijke ontmoeting de twist opuieuw werd aangewakkerd, of dat inen terstond over de oude veete begon, is op bet oogenblik nog niet duidelijk. Vast staat echter, dat K. In een donkere gang werd gesleept waar hem een diepe dolksteek in het Imker schouderblad werd toege bracht. De getroffene is naar het gasthuis overgebracht. KATHOLIEKE AFGEVAARDIGDEN. Door de verkiezing van baron De Wljkerslooth is het aantal Katholieke leden der Tweede Kamer lot 26 geste gen een cijfer, dat we ook bij de verkiezingen in 1888 verkregen, maar sindsdien niet meer haalden. Evenwel niet precies dezelfde dis tricten van 1888 zijn thans door Ka tholieken vertegenwoordigd. Er zijn enkele afwijkingen. Katholieke afgevaardigden hadden Ln 1888 en hebben ook nu: de 11 dis tricten ln Noord-Brabant, de 6 ln Limburg, verder Nijmegen, Druten, Rh oden, Almelo, Hontenisse. Haar lemmermeer en Wijk bij Duurstede. Katholieke afgevaardigden hadden In 1888 en hebben thans niet Loosdui nen en Doetinchem, terwijl de dis tricten Beverwijk en Eist nu, in 1888 niet door de Katholieken werden ver tegenwoordigd. (Hulsgezin). BRANDEN. Dinsdagnacht ontstond brand in den koepel achter de Christelijk Ge reformeerde Kerk aan de Steenschuur te Leiden. In dezen koepel worden de stoven bewaard, die in de kerk ge bruikt worden. Vermoedelijk is in een of meer vuur gebleven, dat heeft voortgewoekerd en eindelijk de vlam men doen uitslaan. Door de politie ontdekt, kan de brand gelukkig nog tot den koepel beperkt blijven cn oleef de kerk bewaard. ONGELUKKEN. De schipper Kamman, uit Hooge- veen, werd Woensdag te Meppel door de tiam overreden en gedood. Het zeer verminkte lijk werd naar het zie kenhuis overgebracht. De zeventienjarige dienstbode van den landbouwer Ter Velde, in den Driehoek, te Dedemsvaart, een zeer oppassend meisje, zou naar haar ou ders, aan de Diffelerwijk, op bezoek gaan. Toen ze, laat op den avond, nog niet terug was, en T. V. haar van de ouderlijke woning zou terug balen, bleek, dat ze niet thuis ge weest was. Haar lijk werd in een wijk gevon den, welke ze moest passeer en. EEN DRIELING MET VORSTELIJ KE NAMEN. In de Palmstraat te Amsterdam is het zeer behoeftige huisgezin Goud smit verblijd met de geboorte van oen gezonden drieling. De oudera hebben hun kindertjes de namen Juliana, Wilhelmina en Hendrik gegeven. Ook de vrouw maakt het uitstekend. SCHOOL VOOR SLECHTHOO- RENDEN. Het bestuur van den Bond van slcchthoorenden heeft in een aélnes aan den gemeenteraad van 's-Graven- hage aangedrongen op de stichting van een klasse of van een school voor slechthoorenden, en deze ongelukki ge» toe te vertrouwen aan afzonder lijke onderwijzers. DE BARONIELAAN. Door Gedeputeerde Staten van N. Brabant is niet goedgekeurd, de post op de gemeenterekeuing van Breda voor 1908. van ƒ25,000 voor don aan koop van de Baronielaan. EEN CONFLICT. Tc Schagen is in de bouwvakken „„n conflict tusschen patroons en werklieden ontstaan. De patroons heb ben besloten, de beide schall-halluren niet meer uit te betalen en tevens, om geen vrije koffie en thee meer t.e schenken. De werklieden vragen uu ecu loonsverhoogiiig van 3 cent per uur, zonder, 01 2 cent per uur met kof fie en thee. Zij dreigen met een sta king. DIEFSTAL. Uit de nieuwe woning van den con sul-generaal vaj Frankrijk, in de MatiienesserJaan te Rotterdam, waar heen hij uit Amsterdam verhuizende was, is uit een secretaire 300 gesto len. BURGEMEESTER VAN' LEIDEN. Zijn wij goed ingelicht, schrijft het „Centrum", dan zou voor de opvol ging van wijlen mr. N. de Ridder als burgemeester van Leiden ernstig in aanmerking komen, de heer dr. M. A. Brants, burgemeester Yan Schie dam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 80 Cta. per regeL Geeft den kleineu patient een- Scott'# Emulsion en ge zult met «reugde bemerken dat allca zich weldra ten goede keerter is vooruitgang waar te nemen, gevolgd door een k.achiieca groei. beeft menige lieve kleine gered en aan den dood ontrukt. Scott's is de Standaard-Emulsie,de Stan daard van zuiverheid, licbtverteer- baa.heid en kracht Scott's Emul sion wordt uitsluitend bereid door Scott Bowne Ltd., Londen, Engeland, wier naam en fabrieks merk (de Visscher met de Viscb) op elke verpakking voorkomt, fcy alle Apothekers en Drogisten. Sport en Wedsfrijueu Uit de Arbeiderswereld DE STRIJD IN DE BOUWVAKKEN TE AMSTERDAM. Het verzoek van de gecontracteerde werklieden-vereenigingen om nieuwe conferentie is niet door de A. P. V. ingewilligd. GROOTE STAKING. Twintig duizend mijnwerkers sta ken in de mijnen van Northumber land en Durham, ten gevolge van een conflict naar aanleiding der wwt, die den achlurigen werkdag invoert. De ze wet trad den eersten Januari van dit jaar in werking. VOETBAL. Bekerwedstrijden. De nog niet gespeelde bekerwedstrij den der iwecde ronde zullen op 6 Fe bruari worden ingelascht Het nog te spelen programma luidt als volgt U. V. V.—Victoria. D. F. C. II—Volharding. Velocitas II—A. F. C. L H. V. V. II—Tubantla. Neerlandia—V. U. C. Sparta U—O. D. O. Concordia I—R A. P. E. D. O. 11—Xerxes D. O. S.Go ahead. H. B. S. II—E. D. O. 1. In verband met deze wedstrijden zullen de eventueel voor bovenstaan de elflallen vastgestelde competitie- wedstrijdea worden uitgesteld, zoodat eene wijziging in het programma te verwachten ls. Het programma van den Ilaarlem- schen Voetbalbond voor Zondag a.s. luidt als volgt le Klasse. Klein Haarlem—H. F. C. 3, 2 uur. Haarlem 3—E. D. O. 2, 10 uur. KinheimHercules, 2 uur. 2e Klasse. E. D. O. 3—Klein Haarlem 2, 10 uur. Concordia—Union, 2 uur. VictrixHercules 2. 10 uur. 3e Klasse A. Haarlem 5II. V. V. 2, 10 uur. Achilles—B. V. V. 2, 2 uur. Union 2H. F. C. 5, 10 uur. 3c Klasse B. H. F. C. 6Haarlem 6, 10 uur. Pootmans ,de bekende en nog jeug- die rechtsbuiten van de Beerschot A. C., die bij don laatsten België—Hol land-wedstrijd een voortdurend go- vaar was voor onz© verdediging, gaat naar Buenos-Ayres. VOETBAL IN ENGELAND. Voor de eerste afdeelïng van deir Engeischen Voetbalbond werden de volgende wedstrijden gespeeld Te Sheffield won Sheffield Wednes day met 20 van de Bolton Wande- rens. Te Newcastlo won Newcastle Uni ted v an Presten North End met 52. Te Bury won Bury van Notts Fo rest met 41. COMMISSIE TOT KIEZEN VAN NEDERLANDSCHE ELFTALLEN. Naar do officieels mededeelingen van den Ned. Voetbalbond melden, vergaderde do commissie 24 Doe. 1909 te Amsterdam en besloot omtrent ha re besprekingen het volgende open baar te maken. De commissie sluit zich aan bij het protest door het Bestuur uitgespro ken in zake de door de pers gelever de critiek op de samenstelling van 't Nederlandse!» elftal dat te Londen speelde; zij meent dat een critiek. die tot resultaat heeft, dat het zelfver trouwen van do spelers ln den ploeg, waarvan zij doel uit maken, verzwakt of geschokt wordt, haar doel voorbij streeft Men achtte het wenschelijk, dat het Bestuur de leden der commissie in staat stelt ook de wedstrijden, die het Nederlandsch elftal buitenslands speelt, te bunnen zien. Naar aanleiding van betreffende opmerkingen, deelt de commissie me de. dal zij geen spelers kiest of niel verkiest, afgaande op de verrichtin gen dier spelers in een enkelen wed strijd. doch dat zij zooveel mogelijk spelers-beöondeelingcn inwint bij daartoe bevoegd geachte personen van wedstrijden, die de commissiele den zelve niet kunnen bijwonen. OEFENWEDSTRIJD NEDER LANDSCH ELFTAL. Door de besluurs-cammissie werd besloten, op den 27sfcen Februari a.s- op nader aan te wijzen terrein een oefenwedstrijd te doen plaats hebben van het vermoedelijke Nederlandsche elftal tegen een Zwaluwen-elftal. LUCHTVAART. Blériot heeft verscheidene aéro- plans verkocht aan de Engelsehe re geering. Voorts kochten earn ge Russisch® officieren twee bestuurbare ballons van den graaf De la Vaulx, om ze te gebruiken voor can Poolexpeditie. 6O0.J00 DOLLAR AAN PRIJZEN. Te New-York zullen grooie aviati- sche wedstrijden worden gehouden, waarvoor 600.000 dollars zijn uitge loofd. De wedstrijden zouden een maand duren en hoogte-, afstands- en passagiers-vluchten omvatten.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6