NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 37* Jaargang. No. 8142 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 10 JANÜABI 1910 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN S»BR DRUE flSAANDBHl Vooic Haartem I Z 120 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1.3G Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem(X37& £e omstreken en franco per post 0.45 der VenaootBe&ap iooreas Coster. Ptreciaqg J. PBEREBOOBr Tót de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. AD VERTERIT!ËNi Van 1—5 regels 50 Cts,: iedere regel meer 10 Cts, Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels elke regel meer ƒ0.Reclames 30 Cent per regejg Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant Redactie en Administratiei Groote Pontstraat Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. DrakkerQ; Zolder Baitenspaarae 6. Telefoonnummer 122. i Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 11 JANUARL Gr. Kerk: Orgelbespeling, 1—2 uur. Soc. Vereeniging: Bacliconcart, 8 uur. Bronigebouw: Li chtbeeldenavond, 8 uur. Gebouw ,,De Nijverheid", Ja.ns- Btraat: Vergadering van Schoenma kerspatroons, 8 uur. Sint Bavo: Cursus in de Katholieke ge loofs- en zedenleer. Onderwerp: Over deai oorsprong van den mensch. (Darwinisme). Stadsnieuws „VOORWAARTS". De muziekvereemging (fanfare) „Voorwaarts" gaf Zaterdagavond op haar feestconcert in de Vereerd ging blijken voorwaarts te gaan. Voor een klein aantal, ongeveer 15 man, ontwikkelt dit gezelschapjo een flink fortissimo en speelt zijn num mers, alle onder het bereik liggende van de executanten, flink in do maat of. Het succes dat deze vereeniging op het concours te Amsterdam j.L zomer gehouden, behaalde, gaf aanleiding baar een vaandel aan te bieden. Dit geschiedde dan ook op het feest concert door een damcs-comité, dat ook nog een toepasselijk lied zong, wel wat onzuiver, doch de zang klonk wel gemeend. Hierna begon „Voorwaarts" haar programma af te werken en toonde, behalve de goede eigenschappen reeds genoemd, toch ook nog veel aan de stemming te moeten verbeteren. Het slagwerk Ls ook nog voor ver betering vatbaar en moet het z.g. „trekken" nog wat afleeren. Een goede versterking van die me lodie-instrumenten zou ook zeker het geheel ten goede komen. Do klank moet ronder worden. In elk geval moet Voorwaarts goed Volhouden! Trouw op de repetities ko men is voor iedere vereeniging nood zakelijk, maar voor fanfare- en har- moniegezelschappen zelfs dringend nocdig; vooral, omdat bij slecht repe- tiite-bezoek de stemming er zoo gauw uit is. De directeur, de heer P. P. Wit, heeft zijn mannetjes goed aan den stok, de leiding blijkt hem wel toe vertrouwd. Een manne nk w ar Let, zich noemen de „Kunst door Oefening" zong ver dienstelijk eenige liederen, o.a.: Ven trouwen van Abt, Avondlied van Ver huist., Gondellied van Anckiesseii Zondagwijding van Wits, en had mede veel succes. De clou van den avond was hel op treden van den violist P. van der Meer. Wij blijven bij onze meening aangaande de capaciteiten van den heer Van der Meer, den vorigen keer, toen wij hern bij een andere vereeni ging hoorden, geschreven, volhar den. Thans melden we, dat de heer .Van der Meer wederom veel succes met zijn viool-solo's oogstte, vooral met het Intermezzo uit Cavaleria v. Mascagni en Ave Maria van Bach- Gounod. Deze nummers en andere speelde hij, jammer genoeg, zoncler begelei ding; en er stond toch 'n vleugel op 't podium-, wat een. vreemden indruk gaf. K. Schoorsteen brandje. De vrouw van W. van Veggelen, die gelukkig thuis was, merkte, dat in haar huis aan den Heerenvest no. 24 In de keuken een schoorsteenbrand was uitgebroken. Het liet zich evenwel erger aanzien, dan het was, want met behulp van eenige poBlie-agenten was het vuur zeer spoedig gebluscht.- Im KlubsesseL Deze week zal bovenvermeld blij spel in den schouwburg aan den Jans- weg ten tooneelo gevoerd worden. In Duits elite nd ging 't reeds meer dan 400_ maal en met groot succes. De Duitsche bladen prijzen het nieuwste werk van Röszler en Heller ten zeerste. GYMNASTIEK. Gisteren werd te Amsterdam1, on dier presidium van den heer R. D Borne man n de jaarlijkse he vergade ring vam het gewest Noord-Holland, van het Nederlandsch Gymnastiek- V er bond gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat het Gewest bestaat uit 79 vereenigingen, te zarnen met 2414 leden, hetgeen een vooruitgang van -ruim 200 leden betee ken t. De rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer W. F. Allan, gaf een nadeel ig saldo van 53.73 aan, veroorzaakt door de uitvoering, die in den Helder zon gehouden worden, en niet is door gegaan. De volgende gewestelijke vergade ring zal te Haarlem worden gehou den. Het gewestelijk bestuur is thans als volgt samengesteld: R. D. C. Barae- monn, voorzitter; L. J. A. van Eke- ren, secretaris; W. F. Allan, pen ningmeester; II. A. Valkenburg, Jb. Roggeveen, J. Spaander en J. Viaser, commissarissen en -mej. M. Misset, commissarisse. Crescendo. Naar wij vernemen heeft de heer J. J. Smits ontslag genomen als secreta ris der Baarlemsche Mannenzangver- eeniging „Crescendo". Zijne steeds toenemende werkzaam heden, die hem geen beschikbaren tijd laten de zaken van Crescendo naar béhooren ie behartigen, hebben hem tot dit besluit genoopt. De heer Smits heeft niet minder dan dertig jaar lang doze bestuurs functie vervuld. Wat daaraan vast ls, kunnen leden van liedertafeis het best beoordeelen. Dio van „Crescen do" zuilen den heer Smits zieker er kentelijk zijn voor al dien arbeid, dien hij in hun belang heeft verricht. EEN BEGRAFENIS. Hedenmorgen werd Johannes Dik- keboom, in leven besteller aan het goederenstation der H. IJ. S. M., be graven op do Oude begraafplaats aan. den Schote-rweg. Onder aanvoering van den stationschef, den heer Ph. J. Dodenhuis en eenige andere superi euren, geleidden een vijftigtal bestel lers en conducteurs In uniform den overledene grafwaarts. Een twaalftal oollegas torsten de baar, die door een krans van het personeel van het goederenstation gedekt was. Een broeder dankte voor de bewe zen belangstelling, waaruit hij het bewijs putte, dat de overledene niet alleen in de harten van zijn familie, maar ook in die van superieuren en collega's een plaats had ingenomen* DS. R. MULDER.- Men schrijft ons Vrijdag 14 Januari a. s. zal het 371/2 jaar geleden zijn, dat de weleer waarde heer Ds. R. Mulder, predikant bij de Gereformeerde Kerk A. te de zer stede, bevestigd werd als Dienaar des Woords in de Christelijk Gerefor meerde kerk van Sauwert. Vandaar vertrok z.eerw. naar Burum in 1875, welke gemeente op 1 Mei 1881 verwis seld werd.met zijne tegenwoordige standplaats. Ds. R. Mulder, <Lie 26 Februari 1844 te Dwingelo (Drente) geboren werden dus bijna 66 jaar oud is, bedient nog geregeld iederen Zondag tweemaal den Dienst des Woords en mag zich verheugen in de liefde en vriend schap zijnor gemeenteleden, die hi er van op ondubbelzinnige wijze blijk gaven, toen z.eerw. op 1 Mei 1906 zijn zilveren ambtsjubilé te dezer plaatse vierde. Weerbaarhei ds-Vereeniging. De Staatscourant bevat dc konink lijk goedgekeurde statuten van de af- deeling Haarlem der te Utrecht geves- tigdo Koninklijke Nederlandsche W jerbaarheids-Vcreeniging, alhier. De vereeniging stelt zich ten doelde individueele weerbaarheid barer le den te bevorderen. Zij tracht dit doel te bereiken door a. het geregeld houden van oefenin gen in den wapenhandel, schiet-, gym nastiek- en schermoefeningen b. het houden van velddienstoefe ningen en militaire marschen c. het jaarlijks deelnemen aan een kamp d. alle andere geoorloofde, tevens wettige middelen, die aan het doel be vorderlijk kunnen zijn. De schietoefeningen zullen worden gehouden, zoo mogelijk, met de gewe ren bij het leger in gebruik* KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE HAARLEM. Uit het ons heden gezonden verslag der vergadering van de Kamer op 14 December blijkt, dat een adres van de Kamer te Amsterdam en een van die te Dordrecht, houdende bezwaren te gen de voorgestelde verhooging der Rijks-invoerrechten, voor kennisge ving werden aangenomen, omdat se dert het wetsontwerp was ingetrok ken. Ook was ingekomen een adres van de Kamer te Rotterdam in zake het wisselrecht. Daar deze Kamer zich reeds vroe ger over deze zelfde zaak In antwoord op een haar gezonden vragenlijst heeft uitgesproken, werd besloien ook dit adres voor kennisgeving aan te De vergadering van de Kamer op 4 Januari 1910 werd door den voorzitter, den heer mr. Enschedé geopend met een toepasselijk woord van geluk- wensch V gelegenheid van deze eer ste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Tot voorzitter en plaatsvervangend voorzitter voor 1910 werden gekozen de heeren mr. Joh. Enschedé en E. H. Rrelage, die beiden verklaarden do benoeming weder aan te nemen. Na ingewonnen ïnformatiën besloot de Kamer aan het verzoek der Kamer te Snoek, om haar adres aan de Twee de Kamer betreffende den drankac cijns, te steunen, geen gevolg te ge ven. Vervolgens werd overgegaan tot de benoeming der vaste cominissiên, be. doeld bij art 21 van het reglement van orde. Dezelfde leden als voor 1909 werden ook voor 1910 benoemd, zijnde voor commissie A voor verkeer en ver voer, tot wier werkkring behoort het post-, telegraaf- en telefoonwezen, al le verkeerswegen en vervoermidde len, de heeren mr. Joh. Enschedé, A. de Clercq en H. J. Geijl J.Cz.voor commissie B voor marktwezen en win kelnering, de heeren G. v. d. Most van Spijk, P. G. Heems en H. Fik- kerten voor commissie C voor nij verheid en buitenlandschen handel, de heerenE. Ii. Krelage, W. G. H. Jacobs en Th. S. J. Janzen. STENOGRAFENBOND „GROOTE". De heer D. Blom alhiar is geslaagd voor het examen voor reporter (ver slaggever) 200 lettergrepen (130 woor den) per minuut gedurende 10 minu- Militaire Zaken. Aan het onderzoek ter verkrijging van het getuigschrift voor militaire bekwaamheid en lichamelijke geoe fendheid hebben in de gemeente Haarlem 38 lotelingen voldaan en in de buitengemeenten 25; aan dat voor militaire bekwaamheid in de gemeen te Haarlem 1, en aan dat voor licha melijke geoefendheid in de gemeente Haarlem 3 en In de buitengementen 7 lotelingen. NED. VER. VAN CHR. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. Men schrijft ons De afd. Haarlem van deze vereeni ging hield Zaterdag 8 Jan. haar eer ste ledenvergadering in jaar in het gebouw der HaarL Jonge], Vereen. Op de gewone wijze werd de vergadering door den voorzitter met bijbellezing en gebed geopend. Het eerste punt der agenda betrof huishoudelijke zaken, die aan het oor deel der vergadering onderworpen werden en uitsluitend het innerlijk le ven der afdeeling betroffen. Verder nog een voorstel door een der leden ingediend, om e^n commissie voorle zingen in het leven to roepen ter ad viseering van het bestuur. Dit werd1 na een korte bespreking en toelichting van den voorsteller met een kleine meerderheid verworpen. Hierna hield een der bestuursleden een inleiding over kapitaal en arbeid, gaf over dit onderwerp, dat bij uitstek ais „so ciaal" gekarakteriseerd mag worden, eene beschouwing beginnende met den tijd der lijfeigenen, en toonde aan, hoe in den loop der tijden dear-' beidstoestanden steeds gunstiger wer den, hoewel wij op dit oogenhlik nog niet zijn, waar wij wezen moeten. Ver volgens wees hij er op, dat tusschee kapitaal en arbeid meostentijds eene zeer gespannen verhouding bestaat en duidde ten slotte de richting aan, waarin z. i. do oplossing moet worden gCEocht. Meer da nde helft der aan wezige leden vroeg nu het woord, waarop het debat zoo'n omvang aan nam, dat besloten werd met het oog op het vergevorderd uur, het debat to schorsen en zoo spoedig mogelijk we der eene vergadering uit te schrijven, waarin dit debat in zijn lengte en breedte kan worden gevoerd. Daarop werd de vergadering met dankgebed gesloten. Jammer dat de opkomst ditmaal zoo beneden het middelmatige bleef. Hengstenkeu ring. Den 22sten Februari zal te Haarlem gehouden worden een Rij ka-voor jaarskeuring van tot dekking bestem de hengsten in Noord-Holland. Zangwedstrijd. Naar wij vernemen zal de typo- en lith. vereeniging „Kunst na Arbeid" dip de heer W. H. Kwantes, deelne men aan deD zang wedstrijd, uitge schreven door de koninklijke liederta fel „Zane en Vriendschap". De ver eeniging zal uitkomen in de derde af deeling mannenkoren. Goudenbruiloft. Dinsdag 25 dezer zal het 50 jaar ge leden ziin dat het echtpaar De Haan, wonende aan het Essenplein, in den echt verbonden werd. ROLSCHAATSRIJDEN. Dezer dagen zal er in de Sociëteit Vereeniging gelegenheid bestaan tot rolschaatsenrijden voor kinderen en mtroducée's van leden. Voor meerdere bijzonderheden ver wijzen wij naar achterstaande adver tentie.- HAARL. 'ARBEIDSSECRETARIAAT. Dezer dagen vergadert het H. A. S. Op de agenda komt behalve bestuurs verkiezing ook voor een voorstel tot benoeming van een bezoldigden be ambte en een voorstel tot samenstel ling een or commissie tot onderzoek naar de werking der Ongevallenwet. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. MOEDERZORG. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de Vereeniging tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen, genaamd .Moederzorg" te Schoten. HEEMSTEDE.- Afwijzend beschikt. Op het verzoek van B. en W. van Heemstede, om machtiging tot den verkoop van sterken drank in het klein in het restauratiegebouw op het terrein van de in 1910 te houden bloe mententoonstelling, is afwijzend be schikt BENNEBROEK. Overzicht der bevolking van de ge meente Ben nebroek: Bevolking op 3 IDec. 1908: 627 man nen, 702 vrouwen, totaal 1329. Geboren in 1909 14 mannen, 14 vrou wen. totaal 28. Overleden in 1909: 7 mannen, 6 vrouwen, totaal 13. Ingekomen in 1909 49 mannen, 84 vrouwen, totaal 133, Vertrokken in 1909: 83 mannen, 129 vrouwen, totaal 212. Bevolking op 31 December 1909: 600 mannen, 665 vrouwen, totaal 1265. Hieronder bevonden zich 44 perso nen met een leeftijd van 70 jaar en hooger. De onder-afdeeling van den R.-K. Volksbond ,,St Barbara" zal op Dins dag'in het vereenigingslokaal de jaarvergadering houden. De huishou delijke vergadering van de bloemist- werk lieden vereeni ging „St Jeroen" zal gehouden worden a.s. Donderdag. Di beide vergaderingen zal o. a de verkiezing van bestuursleden plaats hebben. AERDENHOUT.- Bij de ol-hier gehouden volkstelling bedroeg het aantal zielen voor het buurtschap Aerdenhout, Bentveld, Koeduin en Boekenroode 581, waar onder 241 mannen en 340 vrouwen, terwijl het aantal villa's en woningen 112 bedraagt* Gisteravond waren enkele wegen totaal in het duister gehuld, daar een twaalftal electrische lampen den dienst hadden geweigerd. HAARLEMMERMEER. VOORDRACHT KANTONRECHTER. Door de arrondissements-rechtbank Uj Haarlem is, ter vervulling der va cature van kantonrechter te Haar lemmermeer, opgemaakt de navolgen- do alpbabetische lijst van aanbeve ling mr. J. H. ten Bokkel Huinink, kan tonrechter te Lemmer; mr. A. Oudegeest, griffier bij het kantongerecht te Schoonhoven; mr. W. van Sod, kantonrechter te Zaandam. BEVERWIJK. Juliana-boom. Zonder dat iemand iets bemerkt, heeft, is in het villa-park voor eeni- gen tijd een Juliana-boom geplant Eerst nu blijkt het, dat aan dien boom oen bijzondere beteekenis moet wor den gehecht. Er is een rollaag omge metseld en thans is een ijzeren hek gearriveerd, dat op de rollaag zal worden opgesteld. Vermoedelijk zal op 30 April de overdracht aan het gemeentebestuur plaats hebben door do vereeniging „Koninginnedag" alhier. SLOTEN. Onder deze gemeente komen weder herhaaldelijk diefstallen van kippen en konijnen voor; kippen worden soms bij tientallen gelijk op zeer bru tale wijze ontvreemd. VELSEN. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de Sint-Fidebs-Vereeii'ging Lot voort planting des Geloofs, onder de be scherming van den II. Jozef, te Vel- seroord. Zij stelt zich ton doel om Katholie ke jongelingen godsdienstonderricht te geven en te vormen lot nuttige le den der maatschappij, wat zij tracht te bereiken door a. bijeenkomsten harer leden op Zon- en feestdagen b. voordrachten en onderrichtingen over godsdienstige onderwerpen c. verschaffen van passende lec tuur d. heiliging van Zon- en feestdagen; e. praclische aanmoediging en be vordering der godsdienstoefeningen en der spaarzaamheid f. verschaffen van aangename en practischen werkkring, ambacht enz., naar gelang den aard en de gezind heid der leden. 1JMUIDEN. Albert Vogel. Zaterdagavond trad in de tooneel- zaal van het Hotel Willem Baxendz alhier op de declamator Albert Vo gel met „Starkadd". Spoedig kwam het publiek onder de bekoring. Nauw lettend werd er geluisterd en liet da verend applaus, dat kort na elk be drijf opklaarde, bewees de waard ee- Jammer was het, dat de zaal niet wat beter bezet was. Zeker hebben velen niet geweten, welk kunstgenot zij zouden missen, door weg te blij ven. Wij roepen Vogel een tot weer ziens toe. Ernstige aanvaring. Gisterenavond heeft in liet Noor- diertoeleidingskanaal naar de Nieuwe sluizen een ernstige aanvaring plaats gehad, tusschen het uitgaande stoomschip Kleist van die Nord-Deut- sclie Lloyd bestemd naar Hamburg en het binnenkomende stoomschip Opack van Java. De schepen raakten elkander aan stuurboordszijde en de slag was vei- in het rond te hooren. Beide schepen bekwamen zware schade. Het anker van de Opack werd door die huid heengedrongen, die daardoor tot op 3 M. scheurde. Van de Kleist scheurden de kluisga ten; toch kon dit schip de reis vervol- TOONEELWEDSTRIJD. De Provinciale Bond van dilettan ten tooneel gezelschappen in Noord- -Holland hield dezen winter een too neel wedstrijd. 18 vereen 1 gingen na men deel. De bekroningen zijn thans bekend gemaakt. Den tweeden prijs behaalde „Vrien denkring te I,Tmuiden met 27 1/2 punt. Deze vareeni ging won tevens de zilveren medaille, uitgeloofd door Z. K. H. Prins Hen-rik. Den tweeden 3en prijs worn „Va ria" te IJmuiden, met 23 1/2 punt. ZANDVOORT. Tot voorzitter en secretaris van "de commissie tot wering van schoolver zuim zijn voor bet jaar 1910 respectie velijk herbenoemd de heeren H. Voet en M. Teekman. De z.g. trouwbus heeft in het jaar 1909 alhier opgebracht een som van 37.611/2. Op 1 Januari 1909 bestond de bevol king alhier uit 1948 mannen en 1945 vrouwen, totaal 3893 personen, en op 81 December 1909 uit 1940 mannen en 1945 vrouwen, totaal 3885 personen.- Binnenland PENSIOENFONDSEN-SPOOR WEGMAATSCHAPPIJEN. De Stand, verneemt, dat door den minister van waterstaat aan den Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten is opgedragen een onderzoek in te stellen naar den toestand van de pensioenfondsen van de Holland- sche IJzeren Spoorwegmaatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. NEDERLANDSCH-BELGÏSCIIE COMMISSIE. In een tamelijk dik boekdeel zija de verslaeen met bijlagen verschenen betreffende de tweede algemeene ver gadering, gehouden te 's-Gravenhage op 17 en 18 Mei, door de Neder- landsch-Belgische commissie ter be studeering van de economische vraag stukken, rakende de belangen van beide landen onder presidium van den heer mr. M. Tydeman. Het drukwerk bevat de uitvoerige mededeelingen van het verhandelde met den woordelijken tekst van de openingsrede en het antwoord van den heer Beernaert, de rapporten uit gebracht omtrent de verschillende aanhangige vraagstukken (postta- rief, exequatur, auteursrechten, sclieepsverband, veterinaire politie.:, concept-regelingen enz., alles in het Fransch en het Nederlandsch. EEN GEDENKRAAM. Men meldt uit Rotterdam Indertijd is gemeld, dat de Vereeni ging tot Verfraaiing van Rotterdam de nood-ige gelden had verzameld om ter herinnering aan de blijde gebeur tenis in het koninklijk gezin een ge denkraam in de Groote Kerk te plant- sen. De teekening van dit raam, dnt door den heer Schouten te Delft wordt vervaardigd, is eenigen tijd ten toon gesteld in het lokaal van den Kunstkring. Er blijkt uit, dat de kun stenaar a's hoofdfiguren voor zijn werk de koninklijke familie zelve heeft genomen. Deze neemt de hulde in ontvangst van de burgerij, terwijl het geheel voorts Is gestoffeerd met ver schalende bijfiguren. II. M. de Ko ningin heeft de teekening bezichtigd en met het werk Haar ingenomenheid uitgesproken. VERGETEN TE TELLEN. Te Bathmen (O.) hebben de bewo ners tot nu toe nog geen kaarten van wege de volkstelling ontvangen. Men heeft ze totaal veu-geten. INFLUENZA. In Friesland, vooral in het noord oostelijk gedeelte, heerscht de influ enza. Te Wierum woedt ze huis aan huis; er zijn reeds 6 personen bezwe- NEDERL. MAATSCHAPPIJ TOT BE VORDERING DER GENEES KUNST. De samenstelling van het hoofdbe stuur voor het jaar 1910 isprof, dr. Hector Treub te Amsterdam, voorzit ter dr. W. Renssen, te Arnhem, on- dervoorz. dr. C. F. Schreve, te Am sterdam, secretaris; dr. M. Judo, te Amsterdam, penningmeesterdr. G. E. Daniéls, te Amsterdam bibliothe caris, plaatsvervangend secr. dr. W. Mees, te Rotterdam, plverv. penning meester; A. C. van Bruggen, arts, te Dordrecht; dr. Ch. H. AU Cohen, te Utrechtdr. B. A. P. van Dam, te 's-Gravenhagedr. K. A. F. Dcele», te Tilburg; dr. A. N. Erkelens, ie 's-GravenhageL. L. Posthuma, arts, te Loenen a. d. Vecht; dr. C. J. Vail- lant, te Schiedam, adviscorend lid. DR. E. BRANDTS. Dr. E. Brandts, uit Papcndrecht, die wegens zenuwoverspanning ln het Wilhelnïina-gasthuis te Amsterdam is opgenomen, zal na een rustkuur van ongeveer twee weken, die inrichting weer kunnen verlaten. (Tel.) ONTSPORING. Zaterdag is een varkenstram vaB Zandvliet naar Antwerpen (op de stoomtramlijn Bergen-op-Zoom— Ant_ werpen) bij het stoomtramstation Eekeren op Belgisch gebied ontspoord. Eenige werklieden, die zich in den trein" bevonden, welke overvol was, werden gekwetst, van wie twee zeer ernstig. DE BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. „Het Volk" deelt mee, dat de mis sive van Ged. Staten betreffende ver krijging van het burgemeesterssala ris, waarvan wij melding maakten, in de a. s. raadszitting dier gemeente aan de orde zal komen.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1